» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
79 / 189
»»

Killermode ::

assez je izjavil:

IBAN pri N26 se dejansko začne z DE ali s SI?

DE

s1ck ::

Pri verifikaciji sem zasledil, da za Slovenijo ne podpirajo avtentikacije preko ID ampak samo preko passporta, se pravi rabim nujno imeti pasus, da se lahko verificiram na n26? Ker ko dam nacin izbire ID, mi vedno vrze connection error, kot da so zgubili "stik" z menoj, ce pa dam passport, pa me takoj vprasa za dovoljenje kamere in mikrofona in normalno nadaljuje, le da mi vrze zgoraj error, da so trenutno neke tezave na serverju.

Mare2 ::

Doslej je šlo z osebno izkaznico. preveri povezavo. Poskusi kasneje. :)

s1ck ::

Sem resetiral telefon, izbrisal app, ... wifi deluje ok, lte 4g tudi, preko obeh probal, isti rezultat. Ce izberem opcijo ID vedno dobim to opozorilo, ko kliknem na start video chat (image) ... ce pa izberem passport opcijo, pa pridem celo do menija "while you wait see how your video call will work ..." in ko kliknem na skip & wait, me takoj vrze na prvo stran in zgoraj z rdece opozorilo "Error. Something has gone wrong. We will look into it in a sec."

Probavam ze tri dni, vsakic isti rezultat, tudi ce dam, da mi poslje notification kdaj je prosto, isto.

Edit: tukaj je navedeno, da za slo ne sprejemajo ID, samo passport, zato sprasujem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s1ck ()

anketar ::

ko sem jst odpiru je še podpiral osebno, mogoče je kdo zaemnju slo s slovaško

predi ::

Na live chatu pravijo, da rabiš pasuš po novem.. Kdo zdaj tu izvaja geoblocking?

Mare2 ::

predi je izjavil:

Na live chatu pravijo, da rabiš pasuš po novem.. Kdo zdaj tu izvaja geoblocking?


Možno. Pri N26 se dogajajo tudi spremembe. Naj še kdo od "novih" sporoči, kako je s tem.

kokica2000 ::

Čudno. Njihov verification provider (IDnow) podpira verifikacijo z osebno izkaznico za našo državo (https://idnowgmbh.atlassian.net/wiki/sp.... Ne vidim razloga, zakaj bi N26 postavljal strožje pogoje.

ExSpirit ::

Danes prijavlen in verificiran z osebno izkaznico, je slo brez problema...

Mare2 ::

ExSpirit je izjavil:

Danes prijavlen in verificiran z osebno izkaznico, je slo brez problema...

Vprašanje je, kaj se je dogajalo z s1ck-om. :)

CallMeAl ::

Mi lahko kdo iz prve roke pove kako pri N26 deluje varčevalni račun (s katerega lahko dobiš sredstva v roku kakšnega dneva) in depozit? Nikjer ne uspem najti obrestnih mer. Je stanje na računu obrestovano? Zanima me zato, da ugotovim, če gre za kompletno alternativo "našim" bankam ali le za transakcijski del.
Hvala za odgovore.

Naabo ::

CallMeAl je izjavil:

Mi lahko kdo iz prve roke pove kako pri N26 deluje varčevalni račun (s katerega lahko dobiš sredstva v roku kakšnega dneva) in depozit? Nikjer ne uspem najti obrestnih mer. Je stanje na računu obrestovano? Zanima me zato, da ugotovim, če gre za kompletno alternativo "našim" bankam ali le za transakcijski del.
Hvala za odgovore.

Nima obresti. Glede na obresti pri naših bankah ne vidim razloga, da bi jih pretirano pogrešal (npr. pri NLB imaš več stroškov v enem letu za osnovni račun (31,2 eur) kot obresti za 30k na varčevalnem računu (cca 3 eur).

CallMeAl ::

Se strinjam, da so obresti žalost, ampak pri malo večjih zneskih se vseeno lahko pozna 5+ EUR na mesec, tako da N26 že ni več tako zelo privlačen. Ko bodo uredili še to, pa res ne bo več razloga proti menjavi. Če prav razumem, nekaj podobnega že imajo, ampak očitno ne za Slovenijo: https://n26.com/en-de/savings .

Kaboom ::

CallMeAl je izjavil:

Se strinjam, da so obresti žalost, ampak pri malo večjih zneskih se vseeno lahko pozna 5+ EUR na mesec, tako da N26 že ni več tako zelo privlačen. Ko bodo uredili še to, pa res ne bo več razloga proti menjavi. Če prav razumem, nekaj podobnega že imajo, ampak očitno ne za Slovenijo: https://n26.com/en-de/savings .

Kar nizke obresti na depozite, še nižje pa za varčevanje kot sprašuješ ti, da lahko že jutri dvigneš vezan denar. Sicer je tudi depozite možno predčasno prekinit in ni tako grozno... Sicer pa zakaj ne pokličeš slovenske banke in pri njih samo položiš depozit? Misliš ne želijo tvojega denarja? Banko za TRR pa izbereš prosto kjerkoli...
https://www.zps.si/index.php/component/...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

GupeM ::

s1ck, mogoče uporabljaš kakšen VPN, ali pa imaš vključeno varčevanje podatkov na Androidu?

_Sajmon_ ::

Ima že kdo izkušnje z določitvijo N26 kot računa za vračilo dohodnine? Nisem našel nobenega obrazca na e-davki, kakršenkoli link, ki sem na naguglal na to temo, pa se ni odprl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

buttcrack ::

Nakažejo na račun odprt v slo, sicer pa na prvi račun zabeležen v edavkih.

_Sajmon_ ::

buttcrack je izjavil:

Nakažejo na račun odprt v slo, sicer pa na prvi račun zabeležen v edavkih.


Ja, ampak če je N26 edini, potem ni avtomatike da bi denar gor šel...

Naj bi obstajal obrazec "IZJAVA o določitvi transakcijskega računa zavezanca za vračilo preveč plačane dohodnine", a ga ne uspem najti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

matobeli ::

Obstaja dokument, sem ga celo sam izpolnjeval lanskoleto: IZJAVA o določitvi  transakcijskega računa zavezanca za vračilo preveč plačane dohodnine

http://e-uprava.gov.si/storitve/pridobi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

_Sajmon_ ::

matobeli je izjavil:

Obstaja dokument, sem ga celo sam izpolnjeval lanskoleto: IZJAVA o določitvi  transakcijskega računa zavezanca za vračilo preveč plačane dohodnine

http://e-uprava.gov.si/storitve/pridobi...


ja, sem videl, ampak "Oprostite, vlogo urejamo in trenutno ni na voljo. Prosimo, poskusite kasneje. "

Mare2 ::

V nekem word dokumentu napišeš izjavo in jo podpišeš, poskeniraš in pošlješ kot NF-LD Lastni dokument v e-davkih. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

omni-vor ::

Kako si lahko na N26 položiš denar, če je to tvoja edina banka?

darkolord ::

Napišeš UPN obrazec, greš na pošto, banko, ... in ga plačaš.

BuDi79 ::

darkolord je izjavil:

Napišeš UPN obrazec, greš na pošto, banko, ... in ga plačaš.
ali pa v Avstriji in Nemčiji brezplačno položiš v vsakem DM-DrogerieMarktu (z ostalimi po evropi se še dogovarjajo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Mare2 ::

_Sajmon_ je izjavil:



ja, sem videl, ampak "Oprostite, vlogo urejamo in trenutno ni na voljo. Prosimo, poskusite kasneje. "



Evo, dol si ga potegni, ne deluje online izpolnjevanje.
Podpiši, poskeniraj in pošlji v Edavkih kot lastni dokument. :)

IZJAVA o določitvi transakcijskega računa zavezanca (v tujini) za vračilo preveč plačane dohodnine

*OPOZORILO:

Zavezanec lahko v izjavi o določitvi TRR zavezanca za vračilo preveč plačane dohodnine (v nadaljevanju: izjava) navede izključno samo svoj veljaven TRR.

V kolikor Finančna uprava Republike Slovenije v svojih uradnih evidencah ne razpolaga s podatkom o TRR, ki je naveden v izjavi oziroma so podatki o davčni številki zavezanca ali njegovem TRR netočni, nepopolni oziroma naveden TRR ni last zavezanca, ki je podal izjavo, se v postopku vračila preveč plačane dohodnine, podatki navedeni v izjavi ne bodo upoštevali.

Izjavo je potrebno oddati najkasneje do poteka roka za ugovor zoper informativni izračun, v primeru vložitve napovedi za dohodnino, pa v roku za vložitev napovedi.

Izjava velja do preklica.

V primeru, da bo v izjavi naveden transakcijski račun v času izvršitve vračila zaprt, se bo preplačilo dohodnine vrnilo na zadnji odprt transakcijski račun zavezanca.

Vračilo preveč plačane dohodnine se bo ob neupoštevanju zgoraj navedenih opozoril izvedlo na zadnji veljavni TRR, odprt pri banki v Sloveniji, ki je evidentiran v uradnih evidencah Finančne uprave Republike Slovenije.

Dark000 ::

Če je N26 vaš edini račun je avtomatika, ni potrebno oddajati nobenega obrazca. Dohodnino vam nakažejo nanj. Preverjeno.

Lahko preverite tudi tako, da ob prijavi v edavke>Podatki o zavezancu>Računi pri navedenih postavkah DDV:Ne / Dohodnina: Da / Donacija: Ne / Blokiran: Ne, preverite če je pri dohodnini Da.

_Sajmon_ ::

Dark000 je izjavil:

Če je N26 vaš edini račun je avtomatika, ni potrebno oddajati nobenega obrazca. Dohodnino vam nakažejo nanj. Preverjeno.

Lahko preverite tudi tako, da ob prijavi v edavke>Podatki o zavezancu>Računi pri navedenih postavkah DDV:Ne / Dohodnina: Da / Donacija: Ne / Blokiran: Ne, preverite če je pri dohodnini Da.


Pa ni čisto tako. Gre v bistvu za mojo ženo: na dohodninskem izpisku, ki je prispel pred par dnevi, piše, da ni določenega trr-ja za vračilo in da moram to uredit v 14-ih dneh. V e-davki pa je za (edini račun) N26 napisano Dohodnina: Ne.

Bom kar tisti obrazec izpolnil, ki ga je Mare2 poslal in poslal preko e-davkov. Sicer pa sem tudi poslal uradno vprašanje na davčno, kako naredit v tem primeru, tako da bom poročal, če dobim še uradni odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

NooB ::

V davkih je zapisano:

Dohodnina
(samo FO) Vračilo preveč plačane dohodnine se izvede na prvi veljavni TRR, odprt pri banki v Sloveniji, ki je evidentiran v uradnih evidencah Finančne uprave Republike Slovenije, razen če zavezanec, z izjavo o določitvi transakcijskega računa zavezanca za vračilo preveč plačane dohodnine, določi drugi račun. Če je račun odprt pri banki zunaj Republike Slovenije, podatek ali bo vračilo predplačila dohodnine izvedeno na ta račun, na tem mestu ni zaveden, ampak je avtomatično ta račun označen z NE.
LP, JAZ

Mare2 ::

_Sajmon_ je izjavil:


Bom kar tisti obrazec izpolnil, ki ga je Mare2 poslal in poslal preko e-davkov.

Sajmon, če bo premalo okenčkov kjer piše: Preveč plačano dohodnino mi vrnite na moj transakcijski račun št.:* enostavno izbriši celo vrstico z okenčki in samo prilepi številko računa ali jo vpiši. :)

matobeli ::

NooB je izjavil:

V davkih je zapisano:

Dohodnina
(samo FO) Vračilo preveč plačane dohodnine se izvede na prvi veljavni TRR, odprt pri banki v Sloveniji, ki je evidentiran v uradnih evidencah Finančne uprave Republike Slovenije, razen če zavezanec, z izjavo o določitvi transakcijskega računa zavezanca za vračilo preveč plačane dohodnine, določi drugi račun. Če je račun odprt pri banki zunaj Republike Slovenije, podatek ali bo vračilo predplačila dohodnine izvedeno na ta račun, na tem mestu ni zaveden, ampak je avtomatično ta račun označen z NE.


A to piše v obvestilu (jaz še nisem dobil)?

Lanskoleto so imeli drugačen text: zadnji odprti račun. Brez dodatka "v sloveniji".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

techfreak :) ::

Lani N26 in podobni tuji racuni se niso bili tako popularni, in ga je verjetno precej manj ljudi imelo kot edinega.

Mare2 ::

techfreak :) je izjavil:

Lani N26 in podobni tuji racuni se niso bili tako popularni, in ga je verjetno precej manj ljudi imelo kot edinega.


Zanimiv bi bil točen podatek, koliko slovenskih državljanov si je od lani omislilo račun pri N26 in Revolut-u. Ugibam, če jih je bilo 10.000, je to zanemarljiva številka. N26 je popularna po mojem predvsem med nami, ki sodelujemo v debatah v teh petih forumih. :)

matobeli ::

Nah, med moji kontakti je tudi nekaj takih ki so manj tehnično podkovani (in "svetovanja" niso dobili od mene), pa imajo naštimano n26. (10 ljudi od cca 250 privat kontaktov) Je pa res da imajo v ožji družini vsaj nekoga ki je malo bolj na tekočem.

Za primarni račun je pa druga, to nas verjetno ni neki blazno veliko.

s1ck ::

Mare2 je izjavil:

ExSpirit je izjavil:

Danes prijavlen in verificiran z osebno izkaznico, je slo brez problema...

Vprašanje je, kaj se je dogajalo z s1ck-om. :)

Nimam pojma, se vedno mi isto se dogaja, ni variante da pridem do verifikacije, izgleda mi ne preostane druge kot jim pisat na support zakaj mi ne dela.

GupeM je izjavil:

s1ck, mogoče uporabljaš kakšen VPN, ali pa imaš vključeno varčevanje podatkov na Androidu?

Nope, VPN izklopljen, vse preko wifi / lte, imam iOS, nobenega vklopljenega varcevanja.

buttcrack ::

zamenjaj telefon z nekom za pol ure

predi ::

s1ck je izjavil:

Mare2 je izjavil:

ExSpirit je izjavil:

Danes prijavlen in verificiran z osebno izkaznico, je slo brez problema...

Vprašanje je, kaj se je dogajalo z s1ck-om. :)

Nimam pojma, se vedno mi isto se dogaja, ni variante da pridem do verifikacije, izgleda mi ne preostane druge kot jim pisat na support zakaj mi ne dela.
Meni so na supportu (live chat) rekli, da osebna res ni več dovolj, ampak bi to vzel z rezervo. Niso vsi na supportu enako kompetentni, si pa je Patricija na drugi strani vzela pet minut, da preveri tisti dokument. Najbolj sumljivo je to, da je dokument datiran aprila 2018, do sedaj pa se v tej temi ni nihče pritoževal na tem, da zahtevajo pasuš. Poleg tega so pri N26 hrošči (na vseh nivojih sistema) nekaj običajnega.

metalc ::

Ali verifikacijo še vedno opravlja IDNow ali so morda prešli na Postident? Pred dnevi sem pri slednjih opravil verifikacijo, sicer za nekaj drugega, pa niso hoteli niti slišati za slovensko osebno izkaznico, s potnim listom pa je šlo čez brez problemov.

In še pomembnejše, ali lahko naletim še na kakšne težave, če se v Nemčiji fizično pojavim samo z osebno???

St235 ::

In še pomembnejše, ali lahko naletim še na kakšne težave, če se v Nemčiji fizično pojavim samo z osebno???

v kontektu n26 se nimaš kjer pojavit fizično pa če imaš od boga izdan dokument, v kontekstu EU pa je seveda osebna več kot dovolj.

predi ::

Heh. Če jim pošlješ preveč bug reportov prek maila na support, te sčasoma začnejo ignorirat. Zadnji response je prišel v dveh tednih, v začetku pa so mi odgovarjali takoj naslednji dan.

Mare2 ::

predi je izjavil:

Heh. Če jim pošlješ preveč bug reportov prek maila na support, te sčasoma začnejo ignorirat. Zadnji response je prišel v dveh tednih, v začetku pa so mi odgovarjali takoj naslednji dan.


Kake buge pa imajo?

predi ::

Polno takih malih zadev, ki bi jih devi moral popravit znotraj ene ure. Vse v Android N26 appu (OnePlus 6, Android 9).

Recimo, če greš iskat po transakcijah (ikona z lupo), ki imajo določen tag (v mojem primeru #upn), potem pa dodaš še filter po datumih za trenutni mesec (ikona za nastavitve poleg search text fielda s tremi horizontalnimi črticami), ga sploh ne upošteva, če ta datum ponovno popraviš, pa upošteva samo datume - da maš search po tagu kar pozabi. Poleg tega v filtru ne moreš izbirat datumov, ki niso delovni dnevi, lahko pa izbereš datume v prihodnosti.

Ko dodajam kratke tage za transakcijo, recimo #upn ali #bob, vedno vnesem "upn", potem pa tapnem "#upn" vnos, ki se pojavi v dropdownu (predlogi za autocomplete), ker se mi ne da iskat hash znaka. To lepo doda želen tag, ampak ko hočeš dodati naslednjega, recimo takšnega, ki se začne na "p", ti pa v polje vnese "upnp" - skratka concat med "upn" od prej in "p", ki si ga ravno stisnil. To mi gre totalno na živce.

Potem po editiranju tagov (ko potrdiš spremembe), se jim včasih zalomi layout pri prikazu tagov - nastane en tak prazen velik kvadrat, v katerem bi morala biti navedena imena tagov. Ko greš ven iz "Transfer Details" in greš potem nazaj not pa se zadeva popravi in prikaže tako kot bi se morala.

Na random ne gre naredit "Upload photo", aplikacija pa crashne, če to poskusiš naredit.

Dal sem jim tudi par feature requestov, kot je recimo to, da bi se ohranili tagi in kategorija originalne transakcije, ko delaš "New transfer" iz nje.

miko22 ::

Jaz bi že bil zadovoljen da lahko takoj potrdim transakcijo pa jo lahko komaj čez nekaj časa.
Ampak to sumim moj telefon(android sranje). Žal nimam dnara za iPhone

Master_Yoda ::

Mene pa moti to da uporabljajo samo google push message, in brez tega ne mores potrditi nobene transakcije. Z microG sicer dela ampak vseeno bi lahko brez tega naredili...
Dovie'andi se tovya sagain.

Killermode ::

Mene pa moti, da nikjer ne moreš preverit katere direktne bremenitve bodo bremenjene na kateri dan.
No čeprav so mi na supportu zatrdili da delajo na tem.

matobeli ::

No, to pa res fajn da bodo nardili pregled, vsaj premikajo se za razliko od klasičnih bank.

BTW: a "navadna slo banka" ima pregled trajnikov v e-banki?

Killermode ::

matobeli je izjavil:

No, to pa res fajn da bodo nardili pregled, vsaj premikajo se za razliko od klasičnih bank.

BTW: a "navadna slo banka" ima pregled trajnikov v e-banki?

Abanka ima.

buttcrack ::

sparkasse tudi

miko22 je izjavil:

Jaz bi že bil zadovoljen da lahko takoj potrdim transakcijo pa jo lahko komaj čez nekaj časa.
Ampak to sumim moj telefon(android sranje). Žal nimam dnara za iPhone

maš prav, tvoj fon je kriv. na mi a1 je zadeva insta...

Zgodovina sprememb…

WildChild ::

Paypal mi je ravnokar pohrustal 1$ se preden sem odobril kakrsnokoli transakcijo. Iz spletne strani sem forwardiran na paypal. Se vpisem v paypal racun in mi pohrusta 1$. Sele nato sem potrdil transakcijo, ki mi jo je merchant dal... Zakaj mi je extra 1$ pohrustal? Na izpisu se tudi vidi samo PAYPAL (S paypalom in to kreditno sem ze vec transakcij opravil in tole je bilo prvic...)
in da mood

Killermode ::

WildChild je izjavil:

Paypal mi je ravnokar pohrustal 1$ se preden sem odobril kakrsnokoli transakcijo. Iz spletne strani sem forwardiran na paypal. Se vpisem v paypal racun in mi pohrusta 1$. Sele nato sem potrdil transakcijo, ki mi jo je merchant dal... Zakaj mi je extra 1$ pohrustal? Na izpisu se tudi vidi samo PAYPAL (S paypalom in to kreditno sem ze vec transakcij opravil in tole je bilo prvic...)

Če si kartico prvič dodal na paypal so samo vzeli 1$ in ti bo v naslednjem dnevu ali dveh vrnjen na račun.

WildChild ::

Ja to vem, saj zato sem napisal, da nisem prvic placal s to kartico in paypalom...
in da mood
««
79 / 189
»»