» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
76 / 189
»»

mgermo ::

Pri n26 je savings account za SLO? Kolikšna je obrestna mera za 12 mesecev?

Groot ::

mgermo je izjavil:

Pri n26 je savings account za SLO? Kolikšna je obrestna mera za 12 mesecev?


Ta možnost za SLO zaenkrat ni na voljo

metalc ::

Kolikor vem, tisto varčevanje pomeni, da v bistvu skleneš časovno vezani depozit pri drugih bankah po EU. Pri tem ima N26 dogovor, da posreduje nemško podjetje Raisin in ti uredi vse potebne formalnosti. Če te stvar zanima, se lahko brez problemov registriraš tudi direkt pri Raisinu, se pa bojim, da trenutno tudi tam ni kakšnih posebej atraktivnih ponudb.

Jst ::

Easy vprašanje:

Transfer Money -> RTVSlo -> "***bančni račun***" -> Namesto "sporočila" vneseš "-I12XXXXXXXXX". Bo tako normalno delalo?

Prejšnnji mesec sem vnesel pod Message "SI12 _presledek_ 12345678" in dobil opomin.

Na njihovi spletni strani ne najdem nobenega how-to ali "guide" za plačevanje položnic....

Upam le, da mi ne bodo izklopili vodo, ogrevanje in čisti zrak... :)

Anyone willing to help?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

cesnja ::

dev ::

Vse poloznice placujem preko N26 ze kaksno leto, pod message vpisem SI12123456789 (brez presledkov). Do zdaj se nobenih opominov.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Mare2 ::

Jst je izjavil:


dobil opomin.


Tako, kot je priporočala češnja. Kjer je št. računa za izvajanje direktne obremenitve prečrtaš SI56 in vpišeš DE22.....

Lahko priložiš tudi resnejši obrazec

Če pogledaš v Ambasador tehnično pomoč za Slovenijo glej seznam na drugi strani - RTV že sprejema SEPA direktno obremenitev za N26.

delfinus ::

Če hoces bit cist na ziher pa poleg tiste SI12****** reference vpisi se ime in priimek placnika, ki je narocnik na RTV. Zgleda takole - SI12*************, Micka Kovačeva

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

perci ::

Dej Mare, skini ta svoj zahtevek, ker izgleda, kot da ga je pisal šestošolec z dvojko pri slovenščini.

St235 ::

perci, pa ne agentku težit, ko cente zbira. Bodo otroci jokal doma :)

Mare2 ::

Lepo, da se je še naš "zakotni pisač" oglasil. :)

Mare3 ::

Mi lahko kdo na hitro opiše postopek kako naložim denar na račun in koliko je provizije za nakazilo. Malo preveč strani je in nimam časa vse za nazaj prebirati, tako dabi bil hvaležen vsakega nasveta. Lp

Mare2 ::

Mare3 je izjavil:

Mi lahko kdo na hitro opiše postopek kako naložim denar na račun in koliko je provizije za nakazilo. Malo preveč strani je in nimam časa vse za nazaj prebirati, tako dabi bil hvaležen vsakega nasveta. Lp


Če imaš elektronsko bančništvo sedaj še na kaki SLO banki, si lahko sam nakažeš na n26 račun. Cena bi morala biti enaka, kot če bi plačal v SLO.

Lahko pa uporabiš ta UPN obrazec, plačaš na katerikoli banki, najceneje je na Delavski hranilnici. Seveda, pravilno izpolni zahtevane podatke. :)

Nesta ::

Mare2 je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Mi lahko kdo na hitro opiše postopek kako naložim denar na račun in koliko je provizije za nakazilo. Malo preveč strani je in nimam časa vse za nazaj prebirati, tako dabi bil hvaležen vsakega nasveta. Lp


Če imaš elektronsko bančništvo sedaj še na kaki SLO banki, si lahko sam nakažeš na n26 račun. Cena bi morala biti enaka, kot če bi plačal v SLO.

Lahko pa uporabiš ta UPN obrazec, plačaš na katerikoli banki, najceneje je na Delavski hranilnici. Seveda, pravilno izpolni zahtevane podatke. :)


Ce grem iz SKB (Visa) na N26. A bo kaka tezava z prenosom sredstev (top-up) iz N26 na revolut. Iz Vise je prenos brez provizije.

Hvala

Mare2 ::

Nesta je izjavil:


Ce grem iz SKB (Visa) na N26. A bo kaka tezava z prenosom sredstev (top-up) iz N26 na revolut. Iz Vise je prenos brez provizije.

Hvala


Prenos sredstev (top-up) iz N26 Mastercard na Revolut meni dela BP. V bistvu ga narediš v Revolut aplikaciji iz N26. Če sem te prav razumel. Torej v trenutku in brezlačno. :)

Brezplačno je seveda tudi, ko iz N26 računa nakažeš denar na Revolut račun oz katerikoli drug račun v EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Mare3 ::

Mare2 je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Mi lahko kdo na hitro opiše postopek kako naložim denar na račun in koliko je provizije za nakazilo. Malo preveč strani je in nimam časa vse za nazaj prebirati, tako dabi bil hvaležen vsakega nasveta. Lp


Če imaš elektronsko bančništvo sedaj še na kaki SLO banki, si lahko sam nakažeš na n26 račun. Cena bi morala biti enaka, kot če bi plačal v SLO.

Lahko pa uporabiš ta UPN obrazec, plačaš na katerikoli banki, najceneje je na Delavski hranilnici. Seveda, pravilno izpolni zahtevane podatke. :)


Odprt imam poslovni račun pri NLB in uporabljam proklik. Se pravi preko klika lahko normalno nakažem in plačam provizijo 1€? Je že kdo nakazoval na ta način, ker sam nikoli še nisem, uporabljam račun samo za plačevanje prispevkov za s.p.

Mare2 ::

Mare3 je izjavil:


Odprt imam poslovni račun pri NLB in uporabljam proklik. Se pravi preko klika lahko normalno nakažem in plačam provizijo 1€? Je že kdo nakazoval na ta način, ker sam nikoli še nisem, uporabljam račun samo za plačevanje prispevkov za s.p.


Nakazilo iz katerekoli banke v Sloveniji na katero koli banko v EU nikoli ni bi problem. Včasih so bile provizije višje, po novem pa je enaka kot z nakazili v SLO. :)

Seveda ta odliv ne bo davčno priznan odhodek. :)

perci ::

V bistvu je napisan tako, da ga razume tudi šestošolec z dvojko pri slovenščini. V tem se strinjam s percijem.


Aha - zato uporabljas napacne sklone. Da te bodo drugi, ki ne znajo uporabljat sklonov, razumeli. Stvar je zdaj jasna.

Mare2 ::

Kadar dobim željo ali zahtevo iz določeni naslovov, je treba zadevo rešit. Prosim, preveri. :)
Zahtevek za SEPA direktno obremenitev

Sicer pa, sem enkrat tudi še za drug dokument v zvezi z N26 napisal Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo , če ima kdo kaj konkretno za popravit (popravke zbiram do 15. aprila 2019), naj napiše (sem ali na privat), da bo navodilo na tekočem. Bom šel sicer slovnično še 1x skoz naslednji mesec. Link sem dal tudi že enemu kontrolorju Ambasadorjev N26 in je odobril vsebino z navedbo, da moram morebitne spremembe vnašat. Hvala vsem za sodelovanje. :)

Mare3 ::

Zakaj je potrebno N26 račun prijaviti na furs? Kaj če ga ne prijavim?

delfinus ::

Mare3 preberi si tale dokument, je vse razlozeno zakaj in kaksna je lahko kazen, ce ga ne.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Mare3 ::

Se ta nakazila na to kartico štejejo v dohodnino?

Ales ::

Ne razumem, kaj ni jasno.

N26 je banka in v njej imaš bačni račun, kot vsak drug. Isto, kot če bi ga odprl pri SKB, NLB, vseeno.

Če sam sebi nakazuješ med svojimi osebnimi računi, se ta nakazila ne štejejo v dohodnino. Kot bi prekladal denar iz levega v desni žep.

Če pa so nakazila nek prihodek od nekje, pa seveda se ta prihodek šteje v dohodnino. Čisto isto, kot če bi ti nekdo nakazoval recimo plačo na NLB.

Mare2 ::

Mare3 je izjavil:

Se ta nakazila na to kartico štejejo v dohodnino?

Mare3, naapisal si, da imaš s.p. Alešev komentar bi dopolnil samo s tem, da v primeru poslovanja s.p. kontaktiraš računovodjo, povej mu konkretno kaj te muči in zagotovo bo znal odgovoriti. Mi tu imamo premalo podatkov sploh dokler ne vemo, kakšen s.p. imaš niti kakšen je namen teh transakcij. :)

DePalmo ::

Jaz imam s.p. in si tudi nakazujem iz poslovnega na N26. N26 je pač osebni, tako kot če bi bil odprt v Sloveniji in ker sta oba moja lahko (skoraj) delam kar hočem. Se pa izogibam nakazovanja denarja iz N26 na poslovnega, ker se mi ne da beležit teh transakcij in nato morebitno obrazložit kaj je bilo.

N26 le prijavi, banka je v EU in bo FURS slej ko prej izvedel zanj in transakcije. Če ga ne prijaviš in te najdejo, sledi kazen.

FireSnake ::

Mare3 je izjavil:

Se ta nakazila na to kartico štejejo v dohodnino?


Ti bi rad šmuglal?
Ni prava tema! račun je potrebno prijaviti.

In ne kasneje jokati, kako mačevsko se država obnaša.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

poweroff ::

Razmišljam o tem, da bi odprl račun na N26. Lahko na hitro na kaj je treba biti pozoren?

Če prav razumem, stroškov vodenja računa ni, provizije pri plačevanju s kartico ali preko interneta ni, do 5 dvigov na bankomatih na mesec je brezplačnih, ostalo je okrog 2 EUR na dvig?

Račun je po odprtju v 8 dneh treba prijaviti na FURS. Je treba potem še kaj prijavljati vsako leto, ali je to to?

Kako je s plačevanjem v praksi? Se da normalno plačati v trgovini, pošti, na raznih avtomatih? Kako je s tem v tujini? Kakšne posebnosti na Balkanu?

Kolikor sem zasledil, lahko plačuješ tudi preko spletne banke, ne samo s telefonom. Dela to samo na Windowsih, ali tudi drugje (Linux, MacOS, Android tablica)? Je pa treba na telefonu vsako transakcijo potrditi. Kaj se zgodi, če izgubiš telefon? Kakšen je v tem primeru postopek, da na novem telefonu dokažeš svojo identiteto? Kako je v primeru izgube kartice (to vem, da jo lahko blokiraš s telefonom, zanima me koliko časa traja da dobiš novo in koliko to stane)?

Se da nastaviti tako, da imaš dva telefona in če ti crkne eden enostavno preklopiš na drugega (rezervnega)?

Kolikor sem bral, so tudi problemi z UPN nakazili, ker N26 (menda) ne omogoča vnosa sklica in potem nekateri prejemniki ne znajo nakazil pravilno poknjižit. Kako recimo konkretno plačat odvoz smeti, da se lokalnemu komunalnemu podjetju ne zmeša?

Se da preko N26 odpreti trajnik?

OK, veliko vprašanj, ampak mogoče bi bilo tudi za druge koristno, da zadevo zberemo na enem mestu. Mogoče celo kot "sticky" sporočilo v temi. Pa če sem še kaj pozabil, me prosim spomnite...
sudo poweroff

Master_Yoda ::

Ce izgubis telefon se lahko prijavis z drugim ter tega drugega "pairas" z N26 accountom. Za ponoven pairing potrebujes: email s katerim si se prijavil (nanj dobis email z linkom za unpairing prejsnjega telefona), svoje geslo, PIN ki si ga nastavil za transakcije, 10 mestno cifro, ki je na mastercardu,, ter telefonsko stevilko s katero si se prijavil - mora biti uporabna (tako da ce izgubis telefon moras pocakati na nov sim...) ker na to stevilko dobis se SMS s 4 mestno kodo.

To velikokrat sam delam, ker dosti skacem med razlicnimi ROMi in je potrebno vedno ponovno pairat telefon.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Razmišljam o tem, da bi odprl račun na N26. Lahko na hitro na kaj je treba biti pozoren?

nič posebnega, edina omejitev, ki sem jo opazil je ne moreš dvignit večje količine denarja, kot lahko to storiš na fizični banki.

Kako je s plačevanjem v praksi? Se da normalno plačati v trgovini, pošti, na raznih avtomatih? Kako je s tem v tujini? Kakšne posebnosti na Balkanu?

Plačevanje poteka brez zapletov (nič več kot z ostalimi karticami). Izjema na bakanu so avtomati na hrvaških avtocestah, ki radi pojejo kartico, ker je prozorna.

Če prav razumem, stroškov vodenja računa ni, provizije pri plačevanju s kartico ali preko interneta ni, do 5 dvigov na bankomatih na mesec je brezplačnih, ostalo je okrog 2 EUR na dvig?

pazi edino pri dvigih ki niso v EUR.

Se da nastaviti tako, da imaš dva telefona in če ti crkne eden enostavno preklopiš na drugega (rezervnega)?

kolikor vem ne

Se da preko N26 odpreti trajnik?

ja, v sepa sistemu ti tako ali tako urejaš pri ponudniku storitve, ki jo plačuješ. Znajo pa nekateri komplicirat, ker se račun ne začne s SI56, je pa tega vedno manj.

drugače pa Mare neprekinjeno spama temo s svojim referal dokumentom, kjer je večina tega opisana, pa še kak cent boš revežu namenil, če se tako prijaviš.

Mare2 ::

poweroff je izjavil:


Kolikor sem bral, so tudi problemi z UPN nakazili, ker N26 (menda) ne omogoča vnosa sklica in potem nekateri prejemniki ne znajo nakazil pravilno poknjižit. Kako recimo konkretno plačat odvoz smeti, da se lokalnemu komunalnemu podjetju ne zmeša?

Se da preko N26 odpreti trajnik?

OK, veliko vprašanj, ampak mogoče bi bilo tudi za druge koristno, da zadevo zberemo na enem mestu.


Matthai, je že zbrano na enem mestu, na 95% vprašanj je že odgovorjeno v dokumentu Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo Tam imaš tudi email, na katerem takorekoč v trenutku dobiš Ambasador kodo za pridobitev dobroimetja 10 EUR kot dobrodošlico k pristopu N26. Natančno preberi, predno odpreš račun. Da ne boš že pri prijavi naredil napake s šumniki. :)

Dobrodošel med nami.

poweroff ::

St235 je izjavil:

nič posebnega, edina omejitev, ki sem jo opazil je ne moreš dvignit večje količine denarja, kot lahko to storiš na fizični banki.

Aha, to je mišljeno... nekaj tisoč EUR?

Malce retorično vprašanje: je to res omejitev? Tako ali tako so gotovinska plačila nad (mislim da 5000 EUR) "prepovedana", se pravi edino če recimo kupuješ rabljen avto, pa hoče tip denar na roko, bi lahko bil problem... (takrat ga pač nakažeš na njegov TRR).

St235 je izjavil:


Plačevanje poteka brez zapletov (nič več kot z ostalimi karticami).

Aha, namreč, pred časom so bile velike težave z Visa Electron kartico od SKB. Se mi j evečkrat zgodilo, da nisem mogel plačati... zdaj pa tega že nekaj časa ne opažam več.

St235 je izjavil:

Izjema na bakanu so avtomati na hrvaških avtocestah, ki radi pojejo kartico, ker je prozorna.

No, to z avtomati je dobro vedeti... v tem primeru moraš verjetno zaprosit za novo kartico, ali obstaja način, da ti avtomat kartico vrne? To bi znal biti kar problem, če je to edina kartica, ti pa sredi poti... čisto tako me zanima, kaj je v tem primeru s stroški? Glede na to, da ti je lastnik avtomata povzročil nepotrebne sitnosti in stroške...

St235 je izjavil:


pazi edino pri dvigih ki niso v EUR.

To pomeni kaj? Da tam so stroški, ali da je tam menjalniška provizija, ali kaj tretjega?

Koliko pa vas je, ki prejemate plačo na N26 račun? Oziroma nimate več slovenskih nategunskih bank?
sudo poweroff

St235 ::

v tem primeru moraš verjetno zaprosit za novo kartico, ali obstaja način, da ti avtomat kartico vrne?

ja, stojiš pri rampi dokler ne pride osebje in ti kartico vrne, zraven ti "nemci" jebejo celo famijijo, ker blokiraš kolono.

Aha, to je mišljeno... nekaj tisoč EUR?

ja, recimo če bi rabil dvignit 10k za avto in bi nujno rabil keš. Si pač omejen na to koliko lahko dvigneš na bankomatu. Koliko je to omejitev mora vsak presodit zase.

To pomeni kaj? Da tam so stroški, ali da je tam menjalniška provizija, ali kaj tretjega?

računajo ti 1,7% provizije.

Kako je v primeru izgube kartice (to vem, da jo lahko blokiraš s telefonom, zanima me koliko časa traja da dobiš novo in koliko to stane)?

nova kartica je 6€, moraš računat teden dni da pride, imaš pa možnost doplačat za express dostavo (do 3 delovne dni).

poweroff ::

Mare, v svojem dokumentu navajaš da zaenkrat ni mogoče dobiti kreditov, limita.

Je to res? Kolikor sem videl na spletu ponujajo neke hitre kredite (OK, te zadeve so vedno problematične), pa en kolega mi je pravil, da je nekdo, ki ga pozna vzel 100k kredita za hišo po neki precej ugodni obrestni meri... no, to moram še preveriti (govoriti s to osebo).
sudo poweroff

BuDi79 ::

St235 je izjavil:

nova kartica je 6EUR, moraš računat teden dni da pride, imaš pa možnost doplačat za express dostavo (do 3 delovne dni).
Po dveh letih je izdaja nove kartica na zahtevo uporabnika brezplačna (meni se je uničil NFC pa sem bil pripravljen plačat novo... in ni bilo treba)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

delfinus ::

Matthai, N26 posojila niso mogoca za SI rezidente.

predi ::

@Matthai, mogoče je kolega tvojega kolega naročil kartico na nemški naslov in je zdaj obravnavan drugače, kot mi smrtniki. Tako je vsaj v nekaterih drugih primerih.

matter ::

Mam še jaz eno vprašanje.
Ali kdo ve zakaj ne morem dodati N26 kartico v Apple pay (Wallet) ?
Namreč podprto je:
https://n26.com/en-eu/apple-pay

Ampak verjetno je regijsko zaklenjeno ALI omejeno na Premium kartico ?

EDIT
Sem našel na dnu:
Notice

Apple Pay is only available in United Kingdom, Germany, Finland, France, Ireland, Italy, and Spain.
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

zbenko ::

Še od mene podobno vprašanje, kot ga je višje zastavil Mare.

Torej odpiram s.p. in poslovni račun pri nas bom odprl pri DH ali NKBM. N26 kot osebni račun že uporabljam. Ali lahko celotne prihodke iz strani s.p. prenakažem na osebni račun N26, ter od tam plačujem prispevke ter druge stroške iz naslova s.p.?

6151 ::

matter je izjavil:

Mam še jaz eno vprašanje.
Ali kdo ve zakaj ne morem dodati N26 kartico v Apple pay (Wallet) ?
Namreč podprto je:
https://n26.com/en-eu/apple-pay

Ampak verjetno je regijsko zaklenjeno ALI omejeno na Premium kartico ?

EDIT
Sem našel na dnu:
Notice

Apple Pay is only available in United Kingdom, Germany, Finland, France, Ireland, Italy, and Spain.


Na nemški naslov bi moral naročiti kartico, bi vse delalo.

WildChild ::

poweroff je izjavil:

Koliko pa vas je, ki prejemate plačo na N26 račun? Oziroma nimate več slovenskih nategunskih bank?


Zadnje 2 leti in pol... Prej sem bil samo beta tester, saj so imeli na začetku resne težave z varnostjo in odtekanjem informacij če si se priklopil na telefon. Vse položnice in direktne bremenitve gredo prek n26. Glede gotovine je pa tako, da imamo v familiji še vedno eno vodenje na eni slovenski banki. Če je potreba po kešu v zneskih več kot 20k si pač nakažem na tist račun in grem naslednji dan stankat dol iz banke... (prej moreš seveda poklicat na svojo banko, da jim poveš kak znesek bi rad dol stankal v primeru, da nimajo fizično denarja samo 20k je res mali znesek)
in da mood

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

samo 20k je res mali znesek


Pozdravljen, sem tvoj dolgo izgubljeni/pozabljen bratranec. Mi malo pomagas in mi en majhen znesek nakazes na racun .....

:D
Dovie'andi se tovya sagain.

WildChild ::

20k je za banko mali znesek lol :)
in da mood

Matek ::

zbenko je izjavil:

Torej odpiram s.p. in poslovni račun pri nas bom odprl pri DH ali NKBM. N26 kot osebni račun že uporabljam. Ali lahko celotne prihodke iz strani s.p. prenakažem na osebni račun N26, ter od tam plačujem prispevke ter druge stroške iz naslova s.p.?
IANAL, ampak kolikor vem ne, načeloma moraš s.p. stvari ne glede na banko urejati z s.p. računa (če imaš ločenega, seveda).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

CleanPower ::

Če imam kartico naročeno na nemški naslov, jo moram ravno tako prijaviti na furs?

perci ::

Če si rezident Slovenije, jo moraš prijaviti, ne glede na to, na kateri naslov si jo naroči.

BuDi79 ::

matter je izjavil:

Mam še jaz eno vprašanje.
Ali kdo ve zakaj ne morem dodati N26 kartico v Apple pay (Wallet)



Mobile banking service N26 today on its Twitter account announced that Apple Pay will soon be available in Estonia, Greece, Portugal, Slovakia, and Slovenia after revealing that Apple Pay is coming soon to Austria.

https://twitter.com/n26/status/11108923...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

nejc311 ::

Ali jaz to prav razumem?

Če pustim vse nastavitve v appu kot so sedaj (slovensko državljanstvo ter slovenska davčna številka) razen naslov pošiljanja kartice pa nastavim npr. nemški od prijatelja, nato pa prekličem trenutno kartico, ki so mi jo poslali v Slovenijo in naročim novo v Nemčijo, bo Apple pay na novi deloval v Sloveniji? Čeprav je še vedno v appu moje državljanstvo in davčna št. slovenska? Kaj pa ostale storitve kot so savings, overdraft, credit, invest? Bodo tudi te pričele delovati zame v Sloveniji v primeru, da so podprte v Nemčiji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc311 ()

poweroff ::

Če prav razumem tisti današnji tvit, bodo Apple Pay tako ali tako kmalu uvedli. Tako da ne vem če se ti splača...
sudo poweroff

Mare2 ::

poweroff je izjavil:

Mare, v svojem dokumentu navajaš da zaenkrat ni mogoče dobiti kreditov, limita.

Je to res? Kolikor sem videl na spletu ponujajo neke hitre kredite (OK, te zadeve so vedno problematične), pa en kolega mi je pravil, da je nekdo, ki ga pozna vzel 100k kredita za hišo po neki precej ugodni obrestni meri... no, to moram še preveriti (govoriti s to osebo).

Matthai, tisto navodilo Podpora za uporabo N26 računa in Mastercard kartice za Slovenijo na zgornjem linku je narejeno za Slovenijo. Je pa na tekočem, torej odsev trenutnega stanja. :)

nejc311 ::

poweroff je izjavil:

Če prav razumem tisti današnji tvit, bodo Apple Pay tako ali tako kmalu uvedli. Tako da ne vem če se ti splača...

Vidim ja, samo kaj pa ostale stvari (savings, overdraft, invest, credit)? So te pogojene z naslovom dostave ali z državljanstvom?
««
76 / 189
»»