» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
77 / 189
»»

delfinus ::

Js osebno se ne bi igral s sivo cono, ki slovenskim rezidentom ne priticejo. Navajajnje slamnatih podatkov se lahko vrne kot bumerang direkt v glavo.

lp, d.

matter ::

Grem basket pa bom neloke metal

hojnikb ::

bojo druge naše banke tut prišle v 21. stoletje ?
#brezpodpisa

bastadu ::

Z uvajanjem paketov, še dolgo ne ...

poweroff ::

Kot so rekli pri NLB: slovenski trg pač to prenese... beri: Slovenčke lahko še vedno nategujemo.
sudo poweroff

perci ::

Eh, a vi mislite, da po evropi vsi plačujejo z gugl in epl pay? Wake up.

Slovenci smo po stopnji uporabe elektronskih poti plačevanja v zgornji tretjini držav.

St235 ::

poweroff je izjavil:

Kot so rekli pri NLB: slovenski trg pač to prenese... beri: Slovenčke lahko še vedno nategujemo.


Pozabljaš, da ni v tujini pri starih mastodonih čisto nič drugače. N26, revoult itd... so sveži pristopi, ki spreminjajo te koncepte, samo to nima ničesar z državo in državljani.

Vrži uč na cenike klasičnih avstrijskih, nemških, francoskih... bank, pa boš videl, da so v NLB zelo skromni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Nesta ::

St235 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Kot so rekli pri NLB: slovenski trg pač to prenese... beri: Slovenčke lahko še vedno nategujemo.


Pozabljaš, da ni v tujini pri starih mastodonih čisto nič drugače. N26, revoult itd... so sveži pristopi, ki spreminjajo te koncepte, samo to nima ničesar z državo in državljani.

Vrži uč na cenike klasičnih avstrijskih, nemških, francoskih... bank, pa boš videl, da so v NLB zelo skromni.


NLB v slovenskem merilu niso skromni. Tako da morajo biti komitenti NLBja ali zelo naivni ali pa imajo preveč denarja. Vse ostale banke v Slo so cenejše...

BuDi79 ::

St235 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Kot so rekli pri NLB: slovenski trg pač to prenese... beri: Slovenčke lahko še vedno nategujemo.


Pozabljaš, da ni v tujini pri starih mastodonih čisto nič drugače.
Pozablajš da je NLB v primerjavi s tujimi bankami tako majhna da bi si lahko privoščila več fleksibilnosti, pa si ne.

perci ::

Lahko bi, prav bi bilo, da bi. Vendar to ni bil point.

Govora je billo o nekih slovenčkih, ki se menda pustimo nategovati, medtem ko ima tujina vse poštimano.

Skratka ni tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

poweroff ::

Za banke ne vem, je pa sodelavka poročena s Francozom. Primerljivi mobilni paket, ki stane pri nas 20 eur, stane tam 3 eur. Podobno je s cenami stanovanj - v tujini so precej nižje. Tako da sklepam, da je z bankami podobno. Bom pa preveril.
sudo poweroff

fujtajksel ::

St235 je izjavil:


Vrži uč na cenike klasičnih avstrijskih, nemških, francoskih... bank, pa boš videl, da so v NLB zelo skromni.


Finta je samo da se pri NLB nosijo kot da so nekakšna "premium" banka. Dejansko pa so provincialna bančica, prvi na vasi, pa tudi njihove storitve niso kaj prida "premium" pošlihtane ;)
Cene pa je s tujino treba primerjat v kontekstu splošnega razmerja cen storitev in plač.

perci ::

Cene pa je s tujino treba primerjat v kontekstu splošnega razmerja cen storitev in plač.

A res? A cene avtov bi tudi morale biti /2 pri nas?

St235 ::

poweroff je izjavil:

Za banke ne vem, je pa sodelavka poročena s Francozom. Primerljivi mobilni paket, ki stane pri nas 20 eur, stane tam 3 eur. Podobno je s cenami stanovanj - v tujini so precej nižje. Tako da sklepam, da je z bankami podobno. Bom pa preveril.


https://www.statista.com/statistics/757...

The source added the following information: "Study of 196 banking fees lines and 348 banking packages carried out by Panorabanques including 158 banks in metropolitan France representing more than 95 percent of market share. An average profile was created based on the behavior of 102,000 people having made comparisons on the website in 2016."

Tako da dajmo vsaj malo ostat v temi in bluzit o stanovanjih in mobitelih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

hojnikb ::

poweroff je izjavil:

Za banke ne vem, je pa sodelavka poročena s Francozom. Primerljivi mobilni paket, ki stane pri nas 20 eur, stane tam 3 eur. Podobno je s cenami stanovanj - v tujini so precej nižje. Tako da sklepam, da je z bankami podobno. Bom pa preveril.

cene stanovanj razn kakega balkana so kvecjemu visje
#brezpodpisa

perci ::

Lakotnik ima prav, zašli smo. Za stanovanja in mobitele si lahko odpremo novo temo oz. mislim, da je že kakšna odprta.

Mare2 ::

poweroff je izjavil:

Za banke ne vem, je pa sodelavka poročena s Francozom. Primerljivi mobilni paket, ki stane pri nas 20 eur, stane tam 3 eur.


Nekaterim bankam v Sloveniji je provizija, ki jo iztržijo od svojih storitev, glavni vir prihodkov. Cene postavijo na podlagi kalkulacije, ki zajema tudi visoke stroške poslovanja. Dokler gre, bo šlo. Ne morem jim garantirat, da bo to trajalo in trajalo... :)

anthony1337 ::

Ali je dovoljeno uporabljat n26 osebni račun za namen popoldanskega s.p.? Verjamem, da je FURSu vseeno, kaj pa banki n26? Poslovnega računa ne morem odpret pri njih, ker že imam osebnega, ne bi pa rad sedaj enega zapiral in odpiral drugega, če ni potrebno.

jakan123 ::

Jaz imam n26 osebni račun za s.p. Do sedaj nobenega problema. Pred tem sem imel paslovenski osebni račun za s.p., edini ki je kompliciral je bila banka, ampak so na koncu vseeno dovolili.

Mare2 ::

anthony1337 je izjavil:

Ali je dovoljeno uporabljat n26 osebni račun za namen popoldanskega s.p.? Verjamem, da je FURSu vseeno, kaj pa banki n26? Poslovnega računa ne morem odpret pri njih, ker že imam osebnega, ne bi pa rad sedaj enega zapiral in odpiral drugega, če ni potrebno.


Po mojem boš rabil poslovnega. Je ena ženska na enem drugem forumu napisala. Nisem preverjal resničnost navedbe. Če ne boš našel tega besedila, ti dam link. Citiram:

"No mi je pa en stric na podpori zdaj rekel, da se lahko privat račun zapre pa nov biznis odpre. Malo me mori, ker mi tega niso znali povedati ali pa se ni bilo možno narediti par mesecev nazaj, ko sem se z s.p. spravljala iz DH na N26, zdaj pa ne bom menjala spet po parih mesecih TRR. če/ko jih bo kaj zmotilo, bom to naredila, do takrat pa kot je, je...

Če komu ta info pomaga."

-------------

St235 ::

anthony1337 je izjavil:

Ali je dovoljeno uporabljat n26 osebni račun za namen popoldanskega s.p.? Verjamem, da je FURSu vseeno, kaj pa banki n26? Poslovnega računa ne morem odpret pri njih, ker že imam osebnega, ne bi pa rad sedaj enega zapiral in odpiral drugega, če ni potrebno.


Z vidika FURS in Ajpes ne bo težav dokler bo pravilno prijavljen in označen. Je pa to v nasprotju s pravili n26 (v ta namen imajo poslovni račun), vprašanje pa je če ozirom kdaj ti bo kdo komplicral.

buttcrack ::

Največji problem komitentov slo bank je bojazen. bančni račun menjati ali pa bog ne daj odpreti v tujini oz. kaj ti pa je celo preko mobitela... Pa saj je samo par € na mesec, saj nimam toliko veliko položnic, na bankomat grem redko, kartica je le 20€ na leto, potem moram pa vse trajnike prestavit, kako se bom pa na šihtu zmenil, ... seštevat pa itak noben ne zna, ker je še vedno tako prestrašen od odpiranja računa v tujini, do odpiranja preko mobitela sploh še ni prišel. in dokler bo tako, bojo razne NLB še vedno lupile ovce.

Ales ::

Ljudje se odločajo oz. ne odločajo za prehod iz različnih nagibov, ni to vse črno belo.

Razlika je v ponujenih storitvah, ti novi igralci na trgu sploh ne ponujajo vseh bančnih storitev, kot jih nekatere druge bolj klasične banke, kar popoln prehod naredi nemogoč. Oceniti moraš tudi poslovno tveganje, ki ga prevzameš pri poslovanju z banko, ki (še) ni profitabilna. In nenazadnje, nekateri enostavno cenijo svoj čas na več, kot bi bil prihranek.

poweroff ::

Katere so te bančne storitve?
sudo poweroff

111111111111 ::

Krediti, depoziti, varčevanje, obresti...

buttcrack ::

Vse razen kreditov je pri naših bankah brezpredmetno. Obreti so tako nikakve, da ne vem kaj bi z njimi oz. zakaj jih sploh imajo.
Sicer oa ko rabiš tisto ušivo barbarsko kredo, pač nastaviš rinko NLBju :)
Do takrat pa pač mal "drobižkov" prišparaš.
Meni slabe pol ure dela ne odtehta privarčevanega denarja z n26, moram pa priznat da brez stroškov vodenja ipd počutim še grande moralnega zmagovalca = priceless!!!
Sicer pa kakor za koga, nobenga ne silim in ga ne zmerjam, če noče pristopit.

Krenforum ::

Če lahko še sam prislonim svoje mnenje.. N26 uporabljam več kot leto, zadnje mesece še z Apple payem in je čudovito. Še vedno imam slovensko banko in si plačo prenakažem. Stanovanja danes skoraj brez krede ne moreš kupiti. Lahko edino če dobiš denar od staršev, ali pa če pol življenja šparaš. In zato je tudi tako, da ko vzames kredo se poročiš z banko. In dokler ne bo N26 dala meni kredita za stanovanje mi ne more nadomestiti slovenske banke. Je pa odličen dodatek.

Je še pa ena zadeva, ki jo pozabljamo. Starejši ljudje ne znajo telefona odklent, kaj šele sami narest karkoli preko aplikacije in rabijo ta pristen človeški stik. Mi mladi smo pa najbolj veseli, če ne rabimo iti na banko gledat starih bab.

mihec87 ::

Če n26 čez noč zgine, kaj je z denarjem ki ga imajo komitenti? Za naše banke kolikor vem do 100k garantira država?

Mare2 ::

mihec87 je izjavil:

Če n26 čez noč zgine, kaj je z denarjem ki ga imajo komitenti? Za naše banke kolikor vem do 100k garantira država?


Pri n26 je enaka garancija. :)

buttcrack ::

Še en skeptik...

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:

Še en skeptik...


Saj je prav, da vpraša. :)

dimko_rk ::

http://www.spiegel.de/wirtschaft/servic...
"Die mobile Bank N26 wirbt mit aggressiven Slogans. Doch die Beschwerden von Kunden häufen sich. Selbst wenn Konten gehackt werden, reagiert das Start-up nur langsam."

Morda komu zanimiv clanek na temo varnosti in dosegljivosti N26 podpore, ko gre z racunom kaj narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dimko_rk ()

Redorange ::

genesiss ::

Jaz sem imel danes cisto drugacno izkušnjo. Dobil sem notification da je nekdo zelel opraviti transakcijo, a je bila ta blokirana. Takoj sem preko app-a sel v chat, preko bota zahteval cloveskega sogovornika, ki se je pridruzil takoj. Po verifikaciji mi je podal informacije o cudni transakciji, preklical kartico in poslal novo. Vse skupaj je bilo reseno v 10 minutah.

pirlo ::

Redorange je izjavil:

Tip izgubil 80.000€

https://www.reddit.com/comments/b6kojf

Auč to pa boli...

Mare2 ::

genesiss je izjavil:

Jaz sem imel danes cisto drugacno izkušnjo. Dobil sem notification da je nekdo zelel opraviti transakcijo, a je bila ta blokirana. Takoj sem preko app-a sel v chat, preko bota zahteval cloveskega sogovornika, ki se je pridruzil takoj. Po verifikaciji mi je podal informacije o cudni transakciji, preklical kartico in poslal novo. Vse skupaj je bilo reseno v 10 minutah.


A novo kartico boš moral plačati? Koliko? Sporoči, ko dobiš, koliko časa traja. Hvala. :)

Ales ::

Dejansko odtehta telefonska, kjer na drugem koncu dejansko dobiš človeško bitje in ne tisti avtomatizirani nadomestki za podporo, ki jih imajo Revolut in podobni. Tisto ni pol p..de mrzle vode vredno.

Kot je Chaupoiz zgoraj naštel, je tudi en kup storitev, ki jih te banke ne ponujajo. Tudi kreditne kartice, med ostalim.

Meni so te nove banke oz. finančne institucije fajn recimo za zmanjševanje mesečnih stroškov dvigov na bankomatih zunaj euro zone - no, ne N26, pač pa Revolut in Transferwise. Da bi pa v celoti menjal, mi pa na misel ne pride.

Sklepam, da bodo storitve teh novih igralcev konvergirale proti klasičnim bankam, in obratno, storitve klasičnih bodo konvergirale k njim. Ne želim se le nižanja nivoja uslug, ker po pravici povedano, če bi imel na voljo le N26 in kak Revolut, bi bil totalno v kurcu kar se banke tiče.

Moja osebna izkušnja - Revolut že 2x ni delal na POS-u zaradi napake na njihovem koncu, v tem relativno kratkem času, kar ga imam. Pri Transferwise mi je enkrat zamujalo nakazilo preko kartice celih 12 ur, pa bi moralo biti instantno. Odziv podpore nikakav, prej je kartica sama začela delati in prej je šlo nakazilo samo čudežno čez, preden so se odzvali pri enem ali drugem. In potem ti folk prijazno svetuje, da za update o storitvah gledaš Twitter, Facebook, in podobno. A ste fuknjeni al kaj... Za primerjavo, pri naši domači banki se mi v več kot 20 letih niti enkrat ni zgodilo, da kartica ne bi delala. Pa telefon s dejanskimi zaposlenimi imam na voljo, če kaj ne štima.

Pač, zaenkrat meni tele stvari ne morejo zamenjati prave banke. Lahko pa jo dopolnijo.

genesiss ::

Mare2 je izjavil:

A novo kartico boš moral plačati? Koliko? Sporoči, ko dobiš, koliko časa traja. Hvala. :)

6eur je nova. Dal mi je na izbiro se express dostavo (19eur) ali pa navadno (free-do 10 dni)

poweroff ::

mihec87 je izjavil:

Če n26 čez noč zgine, kaj je z denarjem ki ga imajo komitenti? Za naše banke kolikor vem do 100k garantira država?

Pri N26 isto, s tem da tam garantira Nemčija.

Kar se tiče nedelovanja kartice... jaz sem pri SKB in na začetku sem imel kar pogosto težavo, da njihova kartica ni delovala na določenih POS terminalih. Ko sem jih o tem povprašal, je bilo "urejamo...". Tudi za telefonsko podporo kar traja, da jih prikličeš...

Obljubljali so SMS obveščanje in je trajalo več kot leto od prve obljube osebnega bančnika, da je zadeva dejansko začela delat. Dejansko pri svoji banki - če primerjam z N26 - nimam druge prednosti kot te, da lahko dobim kredit. Ok, pa limit imam. Spletno bančništvo je pri obeh enako. Plačevanje s kartico in nakupi preko spleta isto. To je pa nekako to. Pa recimo, nakazila znotraj slovenskega bančnega sistema so 5x dnevno izvedena, znotraj SEPA območja pa naslednji dan.

Moram pa povedat, da še nisem komitent N26 in se niti nisem še dokončno odločil ali bom šel na N26 ali ne.

Glede NLB pa iz prve roke poznam zgodbo društva, ki so ga eno leto nategovali s spletnim bančništvom (niso jim ga uspeli vzpostavit), kar jih pa ni oviralo pri tem, da ne bi na koncu leta društvu izstavili račun za uporabo spletnega bančništva. Zadeva se je sicer uredila, ampak z veliko vpitja in tolčenja po mizi.

Mimogrede, kar se tiče kreditov... sem govoril s kolegom in njegov znanec se je dejansko dogovarjal za kredit - 100k na 10 let. Kredit bi preplačal 3500 EUR, pri NLB pa nekaj čez 25.000.

Ampak menil se ni po spletu, pač pa direktno preko maila. Je pa res, da je komitent že 3 leta in je ta čas N26 njegova edina banka. Pa precej se je gibal po Evropi (freelancer), tako da čisto možno, da je v času, ko je postal komitent, stanoval v Londonu ali Berlinu. Ampak point je, da se očitno da dogovarjati tudi na alternativne načine.

Pa še tole... to, da ni limita je lahko slaba, ali pa dobra zadeva. Dobra v toliko, da te sili v neko finančno disciplino. Se pravi tisto, kar zagovarjajo zagovorniki vitke države. ;)

Skratka, če pogledamo... edina resna pomanjkljivost N26 so limiti in krediti. Pa še to bolj na našem koncu kot drugje.
sudo poweroff

Saul Goodman ::

mihec87 je izjavil:

Če n26 čez noč zgine, kaj je z denarjem ki ga imajo komitenti? Za naše banke kolikor vem do 100k garantira država?


a misliš, da so nemške banke iz bananistana? jaz imam več zaupanja v 2.7mrd vreden n26, ki je najpopularnejša mobilna banka v EU, proti eni bogi NLB, ki crkuje na obroke.

poweroff ::

To je sicer res, ampak po drugi strani ti dasta tudi ona dva članka misliti... prehitra rast je lahko problematična. Zlasti v bančnem sektorju.
sudo poweroff

DePalmo ::

Torej imam kar pravilen pristop, N26 je za "igranje" in ne za resno poslovanje. Je super za plačevanje računov, ampak denar bom pa še naprej šparal na slovenski banki.

Saul Goodman ::

DePalmo je izjavil:

Torej imam kar pravilen pristop, N26 je za "igranje" in ne za resno poslovanje. Je super za plačevanje računov, ampak denar bom pa še naprej šparal na slovenski banki.


pristop imaš na ravni slovenskega upokojenca, ja.

matobeli ::

V tistih člankih je bil omenjen phishing in tudi to da je dobil denar nazaj, sicer po preveč časa in je biznis šel nekam, ampak dobil pa je.

Sej vemo da se dogajajo take zadeve, vemo tudi da sta ponavadi kriva dva. Če bi pri nas NLB zaprla vrata, kot bi moral, bi pa kdo kril razliko od 100k navzgor?

jest10 ::

Nesta je izjavil:



NLB v slovenskem merilu niso skromni. Tako da morajo biti komitenti NLBja ali zelo naivni ali pa imajo preveč denarja. Vse ostale banke v Slo so cenejše...

Ne, vse ostale banke niso cenejše od NLB

njok42 ::

A se lahko eRačun, ki ga dobiš na svojo banko, plača preko n26, tako da prepišeš podatke iz eračuna(račun in sklic)?
Kaj se zgodi v primeru da eračuna ne plačaš preko banke na katero si ga prejel?

matobeli ::

Eračun je samo paketek z vsemi podatki, da ti ni treba nič izpolnjevat. Če plačaš nanpravi trr s pravim skilcom bo vse kul.

Ti bo pa ostal v spletni banki kot neplačan, verjetno pa to komot zbrišeš

PandaFlow2 ::

Ales je izjavil:

Razlika je v ponujenih storitvah, ti novi igralci na trgu sploh ne ponujajo vseh bančnih storitev, kot jih nekatere druge bolj klasične banke, kar popoln prehod naredi nemogoč. Oceniti moraš tudi poslovno tveganje, ki ga prevzameš pri poslovanju z banko, ki (še) ni profitabilna.


Če bi to veljalo, ne bi imel nihče imel računa pri NLB. Dokapitalizacija je bila koliko miljard?

CleanPower ::

NLB je patriotska zadeva. Obstaja toliko drugih možnosti.

Nesta ::

CleanPower je izjavil:

NLB je patriotska zadeva. Obstaja toliko drugih možnosti.


Se popolnoma strinjam.
««
77 / 189
»»