» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
75 / 190
»»

fokz8 ::

@perci
1. stanje je 0,00€ ..pred cca 2h sem iz svoje banke testno nakazal 20€ ..isto sem opravil ta "link bank account iz paypala", kjer nakažejo določeno vsoto, pa ni nič
2. nič od tega še zaenkrat

še vedno mi pa ni jasno, od kod te aktivnosti, ki so mi jih poslali iz paypala
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

perci ::

Kot rečeno, odkljukaj oboje in se potem javi. Do takrat je brezveze, da filozofiraš in zgubljaš čas.

fokz8 ::

no zdaj je storjeno oboje. čakam kaj bo
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

St235 ::

1. stanje je 0,00€ ..pred cca 2h sem iz svoje banke testno nakazal 20€ ..isto sem opravil ta "link bank account iz paypala", kjer nakažejo določeno vsoto, pa ni nič


Odvisno od plačilnega prometa banke, lahko traja do največ enega delovnega dne. Če si nakazal ob enih zna bit, da bo vidno šele jutri dopoldan.

Gregex ::

fokz8 je izjavil:

Zdravo

Danes sem domov dobil mastercard od n26...račun sem nato sconnecto s paypalom...iz svoje banke sem si nakazal denar na n26(ki še ni prispel), pa sem po cca 1h na paypalu prejel tole obvestilo.

"We recently received a report of unauthorized activity on a bank account linked to your PayPal account. To keep your account secure, we've limited certain features in your account. You'll need to provide the requested information to regain full access."

Se je že komu to zgodilo / kaj naj bi bilo tole?

lp


Pa si aktiviral mc v n26 appu?

fokz8 ::

@gregex

sem aktiviral v appu in nato tudi na bankomatu.
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

PreviousUser ::

Master_Yoda je izjavil:

Da ti se malo olajsam: Vcasih fakestore od microG ne zahteva signature spoofing in zato microG ne dela. V tem primeru povezi telefon z racunalnikom preko ADB in mu poslji se komando:

pm grant com.android.vending android.permission.FAKE_PACKAGE_SIGNATURE


Probal sem preko Xposed modula in pa microG. microG self-check mi povsod kaže kljukice, ko pa grem v Google Cloud Messaging mi pa piše "Current State: Disconnected" in ga ne uspem na noben način povezati. Pojma nimam, kaj bi lahko bilo narobe.

Vaseer ::

Se je komu že uspelo zmeniti z Adriatic Slovenico za direktno bremenitev (trajnik) na N26 (dodatno zdravstveno zavarovanje)?

matobeli ::

baje se je, poglej nekaj nazaj po temi kdo točno je bil.

nsa_ag3nt ::

https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

krucymucy ::

fokz8 je izjavil:

@perci
1. stanje je 0,00€ ..pred cca 2h sem iz svoje banke testno nakazal 20€ ..isto sem opravil ta "link bank account iz paypala", kjer nakažejo določeno vsoto, pa ni nič
2. nič od tega še zaenkrat

še vedno mi pa ni jasno, od kod te aktivnosti, ki so mi jih poslali iz paypala


Iz paypala nakazejo?
Meni so vedno najprej trgali in potem vrnili oz. sem porabil pri naslednjem nakupu.

Killermode ::

Vaseer je izjavil:

Se je komu že uspelo zmeniti z Adriatic Slovenico za direktno bremenitev (trajnik) na N26 (dodatno zdravstveno zavarovanje)?

Ja. Sem jim na email info@as.si poslal sken izpolnjenega njihovega lista za sepa SDD in so uredili v nekaj dneh.

Vaseer ::

matobeli, nsa_ag3nt, Killermode
Hvala za navodila.

poldy_nwx ::

Torej grejo trajniki na enak način kot pri "naših" bankah?
Pri ponudniku (T2, Elektro, komunala....) izpolniš zahtevke in potem trajniki šibajo iz N26?

Mare2 ::

poldy_nwx je izjavil:

Torej grejo trajniki na enak način kot pri "naših" bankah?
Pri ponudniku (T2, Elektro, komunala....) izpolniš zahtevke in potem trajniki šibajo iz N26?


Tako je. Meni konkretno za Petrol elektriko ter Triglav dopolnilno zavarovanje. V bistvu se imenujejo SEPA direktne obremenitve.
Na tem linku so zbrana podjetja, ki že odobravajo direktne obremenitve. Seznam je zbran na podlagi pisanj uporabnikov iz petih slovenskih forumov. :)

Včasih je treba uporabiti
Zahtevek za SEPA direktno obremenitev

Zanimiv je odgovor ene izmed naših bank na mojo zahtevo iz prejšnjega linka, kjer so navedeni tudi linki do (poglej česa):

----------

(zadevo in banko sem zakril, ker nočem za njih delat nikakršno reklamo, niti pozitivno niti negativno). Če bi slučajno kdo rabil podatek, ga dobi na zasebnem sporočilu. :)

"dne 19.02.2019 nam je bilo v obravnavo predano vaše sporočilo, v katerem izražate nezadovoljstvo z nezmožnostjo vzpostavitve SEPA direktne obremenitve (v nadaljevanju: SDD) za poravnavo dolga po _____________ na transakcijskem računu odprtem v tujini. Za poslano sporočilo se vam lepo zahvaljujemo.

Po prejemu vašega sporočila smo opravili pregled relevantne dokumentacije in področne zakonodaje, ter prišli do zaključka, da bi morala banka za plačevanje mesečne obveznosti po ______________ omogočati tudi SDD tudi na transakcijskem računu v tujini.

Po pregledu tehnološke podpore smo žal ugotovili, da trenutno le-ta možnost ni podprta, zato smo pri našem ponudniku programske podpore že naročili razvoj in implementacijo potrebne funkcionalnosti.

Ustrezno bomo spremenili tudi Splošne pogoje poslovanja s ___________________ za fizične osebe – potrošnike.

Zahvaljujemo se vam za vaše opozorilo in se hkrati iskreno opravičujemo za povzročene nevšečnosti. Prosimo vas, da do nadaljnjega za plačevanje obveznosti po vaši kartici uporabljate univerzalni plačilni nalog, kakor ste se dogovorili tudi s sodelavcem Kontaktnega centra. Ko bo možnost vzpostavitve SDD na vašem računu v tujini na voljo, vas bomo o le-tem nemudoma obvestili ter vaš način odplačevanja spremenili na želenega.

V upanju, da boste naše pojasnilo sprejeli z razumevanjem, vas lepo pozdravljamo.

S spoštovanjem
______________ "

Po telefonu me je poklical tudi prokurist banke, zelo prijazen, se je opravičil in prosil naj jih ne prijavim ker bodo takoj to zrihtali. :)

V tistem obrazcu (zahtevku) tudi piše:

Prosim, da sprovedete zahtevano, da ne bom prisiljen uporabiti svojo pravico, ki je opisana v nadaljevanju:
V primeru ugotovitve morebitnih nepravilnosti pri poslovanju z direktnimi obremenitvami SEPA lahko uporabniki plačilnih storitev naslovijo prijavo na Banko Slovenije, ki bo kot
pristojni nadzorni in prekrškovni organ ustrezno ukrepala.

Utk ::

Manjka samo še evropski standard za eracune in qr kode na upnjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

perci ::

Prosim, da sprovedete zahtevano, da ne bom prisiljen uporabiti svojo pravico, ki je opisana v nadaljevanju:

Če že nesramno groziš (lahko bi lepše napisal), potem bi bilo fajn, če bi vsaj uporabil pravi sklon.

Mare2 ::

perci je izjavil:

Prosim, da sprovedete zahtevano, da ne bom prisiljen uporabiti svojo pravico, ki je opisana v nadaljevanju:

Če že nesramno groziš (lahko bi lepše napisal), potem bi bilo fajn, če bi vsaj uporabil pravi sklon.


Hvala za popravek. Se bom poboljšal. :)

perci ::

Naabo ::

Naabo je izjavil:

Mare2 je izjavil:


Za začetek delodajalcu pošlji pisno (ali po mejlu) zahtevek za izplačilo plače na tvoj račun. Ko dobiš zavrnitev, jo forvardiraj na Banko Slovenije. :)

To že imam :)

Včeraj sem poslal še en kulturni mail z navedbami uredbe in ustreznih členov (brez groženj), danes dobil klic s kadrovske, če imam še vedno odprt stari račun, ker ne morejo prilagoditi programa tako hitro, bodo pa z naslednjo plačo začeli nakazovati na nov račun.

Mare2 ::

Naabo je izjavil:

ker ne morejo prilagoditi programa tako hitro, bodo pa z naslednjo plačo začeli nakazovati na nov račun.

Ja, saj v večini primerov je res problem samo v programskih rešivah. :)

CleanPower ::

Pozdravljeni!

Če imam denar na paypalu in ga hočem dobiti na n26 kartico, ali je kakšna provizija?

matobeli ::

Ne ni, ampak ga moraš dvignit kot na trr in ne kot na kreditno kartico.

fokz8 ::

Je kdo ze uporabljal tole opcijo n26 credit/loan? ...kaksne izkusnje?
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

MadMen ::

Kolikor vem, to ni na voljo v Slo

poldy_nwx ::

@Mare2: hvala za izčrpna navodila! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poldy_nwx ()

predi ::

Včeraj mi je N26 app spet kreširal, ko sem hotel uploadat photo UPN-ja. Še komu?

JocJOC ::

Hm, dost smotana je ubistvu tale N26. Če se ti mobitel pokvari in si začasno brez, ne moreš izvajati transakcij, ker morš vse potrdt v mobilni aplikaciji. To se ne da kje izklopt?
Da bi pč vse lahko delal preko spletne strani na PCju...

miko22 ::

JocJOC je izjavil:

Hm, dost smotana je ubistvu tale N26. Če se ti mobitel pokvari in si začasno brez, ne moreš izvajati transakcij, ker morš vse potrdt v mobilni aplikaciji. To se ne da kje izklopt?
Da bi pč vse lahko delal preko spletne strani na PCju...


hehe, jaooo, včasih se res čudim izjavam.

JocJOC ::

res, ha-ha.

matobeli ::

Ni ravno mišljena za ljudi ki so začasno brez telefona.

Je pa smotan če nimaš paypala in rezervnega telefona, morš glih na pošti plačat predračun za nov telefon :)

LeyaPrive ::

matobeli je izjavil:

Ni ravno mišljena za ljudi ki so začasno brez telefona.

Je pa smotan če nimaš paypala in rezervnega telefona, morš glih na pošti plačat predračun za nov telefon :)

Potem pač ored pošto na bankomatu dvigneš denar in plačaš na okencu tisti UPN.

matobeli ::

Ja,sam bistvo da imaš N26 leži tudi v tem da ti ni treba nikoli več na okence.

No, rezervni telefon je danes v resnici skoraj obvezna oprema.

Kolepert ::

Pozdravljeni, ali je n26 mozno povezati z google pay? Kolikor sem bral, naj bi se namreč dalo, vendar ko vnesem podatke mi pise da kartica ali banka ni podprta.

XS!D3 ::

Kolepert je izjavil:

Pozdravljeni, ali je n26 mozno povezati z google pay? Kolikor sem bral, naj bi se namreč dalo, vendar ko vnesem podatke mi pise da kartica ali banka ni podprta.

Če naročiš kartico na Nemški naslov, delata tako Google Pay kot Apple Pay. S slovensko kartico pa nič od tega.

Brainstorm ::

Kako je pa kaj kartica zanesljiva pri car rentalih, se jo da uporabit za security depozit ali samo za plačilo najemnine avta?

Zgodovina sprememb…

perci ::

Meni je do sedaj vedno uspelo. Je pa dejstvo, da pri rentacarih je vedno dobro imeti backup. Ampak to velja za vse kartice, dobro je imeti dve kreditni s sabo. Jaz nosim s sabo 4, je pa res, da sem ziheraš, ker vlačim ženo in dva otroka s sabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

St235 ::

Brainstorm je izjavil:

Kako je pa kaj kartica zanesljiva pri car rentalih, se jo da uporabit za security depozit ali samo za plačilo najemnine avta?


odvisno od rental podjetja. Pa ni stvar v n26 ampak v tem, da nekateri pri debit karticah radi nategujejo in zahtevajo polno zavarovanje brez pologa, češ da se ne da rezervirat sredstev.

Moraš pa seveda nujno imet dovolj denarja na kartici za celoten polog.

Nesta ::

Je imel kdo kake težave s prenosom place na N26 in zaprtje bancega racuna na slovenski banki?

St235 ::

ja, nekateri so. preberi temo.

Drugače pa so težave povezane s tem, da imajo delodajalci zastarene informacijske sisteme ki imajo hard coded SI56 pri številki TRR.

Zaprtje TRR pa ne predstavlja nikakršne težave.

predi ::

St235 je izjavil:

Zaprtje TRR pa ne predstavlja nikakršne težave.
Ko sem jaz zapiral račun pri Abanki in jim rekel naj preostalo stanje nakažejo na N26, so mi rekli, naj raje dvignem denar, drugače bom plačal provizijo za "čezmejno" plačilo. Nateg seveda. Ni nič pomagalo, ko sem jim povedal, da se to naredi z običajnim nalogom.

Mare2 ::

predi je izjavil:

St235 je izjavil:

Zaprtje TRR pa ne predstavlja nikakršne težave.
Ko sem jaz zapiral račun pri Abanki in jim rekel naj preostalo stanje nakažejo na N26, so mi rekli, naj raje dvignem denar, drugače bom plačal provizijo za "čezmejno" plačilo. Nateg seveda. Ni nič pomagalo, ko sem jim povedal, da se to naredi z običajnim nalogom.


Če si imel elektronsko bančništvo bi si lahko sam nakazal na n26 račun. Cena bi morala biti enaka, kot če bi plačal v SLO. Cena je 39 centov. Pač nakažeš 39 centov manj, ki jih pustiš gor, da bo stanje 0,00 EUR.

predi ::

Mare2 je izjavil:

predi je izjavil:

St235 je izjavil:

Zaprtje TRR pa ne predstavlja nikakršne težave.
Ko sem jaz zapiral račun pri Abanki in jim rekel naj preostalo stanje nakažejo na N26, so mi rekli, naj raje dvignem denar, drugače bom plačal provizijo za "čezmejno" plačilo. Nateg seveda. Ni nič pomagalo, ko sem jim povedal, da se to naredi z običajnim nalogom.


Če si imel elektronsko bančništvo bi si lahko sam nakazal na n26 račun. Cena bi morala biti enaka, kot če bi plačal v SLO. Cena je 39 centov. Pač nakažeš 39 centov manj, ki jih pustiš gor, da bo stanje 0,00 EUR.
Potem bi jaz njim moral nakazovati sredstva za zaprtje računa..
https://slo-tech.com/forum/t696755/p584...
Nauk zgodbe je, da, če te lahko, te bodo nategnili.

manta ::

Mogoce kdo uporablja ovitek za kartico, kaksen predlog mogoce? Meni se je namrec zlomila na dveh mestih (nfc ne deluje vec), prav tako se je zacela lupiti.

delfinus ::

Ja kakovost N26 kartice je pa res bolj tko tko. Meni se tudi na zgornjem robu malenkost lusci. Sicer pa sedaj uporabljam Curve kartico in imam N26 registrirano pod njo tako, da jo malo manj mucim.

lp, d.

gregork ::

Mogoče bodo pa hrvaške avtoceste počasi le morale prilagodit avtomate na prozorne kartice :-)
http://www.poslovni.hr/trzista/n26-se-v...

perci ::

al pa ce bi vklopili nfc pa mirna bosna

Ice-Heki ::

Vmes enkrat je N26 omogočal registracijo brez video calla - samo poslal si sliko potnega lista in sebe.
Sem danes poskusil, pa je bil spet video call ... mogoče kdo ve, kdaj so (spet) zamenjali?

Mare2 ::

Ice-Heki je izjavil:

Vmes enkrat je N26 omogočal registracijo brez video calla - samo poslal si sliko potnega lista in sebe.
Sem danes poskusil, pa je bil spet video call ... mogoče kdo ve, kdaj so (spet) zamenjali?


Tole, če je sploh bilo, je bilo kvečjemu en dan. Tako da sem jaz v
Navodilu za prijavo, identifikacijo in uporabo kartice N26 za Slovenijo popravil nazaj na običajno identifikacijo. Tam najdete tudi video posnetek, kako poteka identifikacija ter ambasador link za 10 EUR dobroimetja. Tako ni več dileme. :)

DePalmo ::

Potem sem pa imel srečo da sem ujel ravno tisti dan, ker pri meni ni bilo video klica, sem pa poslal sliko sebe in osebne preko aplikacije.
««
75 / 190
»»