» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
72 / 189
»»

Luke256 ::

Živijo!
Mene pa zanima ali lahko placam položnico?
Lp

sandmat ::

Jaz ti dovolim :)

kaj te dejansko zanima?

Luke256 ::

Hehe, zanima me na kaksen nacin placam poloznico z mobilno aplikacijo N26 npr. za elektriko. Ker nikjer ne najdem UPN naloga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Luke256 ()

delfinus ::

Hehe, UPN nalog? Pritisnes na znakic + / Transfers / znakec +(oseba) / vneses ime osebe ali podjetja / IBAN / vneses znesek / pod message pa referencno stevilko s poloznice ali pa sporocilo dolgo do 135 znakov / placas

lp, d.

Luke256 ::

Hvala!

miko22 ::

Luke256 je izjavil:

Hehe, zanima me na kaksen nacin placam poloznico z mobilno aplikacijo N26 npr. za elektriko. Ker nikjer ne najdem UPN naloga.

Samo slovenske banke imajo zakompliciran sistem upn nalogov. Če gledaš recimo N26, je dovolj IBAN in znesek. Drugo ni pomembno. ker res ni. Ampak slovenci si vedno izmislimo nekaj še dodatno kot so sklic, obvezni podatki naslovnika, ...
vse je krama, samo IBAN in pa koliko bos nakazal je dejansko pomembno. To ima N26(pa tudi revolut) zgledno rešeno.

kalorijagr ::

miko22 je izjavil:

Luke256 je izjavil:

Hehe, zanima me na kaksen nacin placam poloznico z mobilno aplikacijo N26 npr. za elektriko. Ker nikjer ne najdem UPN naloga.

Samo slovenske banke imajo zakompliciran sistem upn nalogov. Če gledaš recimo N26, je dovolj IBAN in znesek. Drugo ni pomembno. ker res ni. Ampak slovenci si vedno izmislimo nekaj še dodatno kot so sklic, obvezni podatki naslovnika, ...
vse je krama, samo IBAN in pa koliko bos nakazal je dejansko pomembno. To ima N26(pa tudi revolut) zgledno rešeno.


V resnici je slovenski način enostavnejši za današnje čase, ker poslikaš qr kodo in plačaš. Prav tako je manj napak v računovodstvu in posledično manj težav za potrošnika po potrebi dokazovanja plačila.

Ales ::

miko22 je izjavil:

Samo slovenske banke imajo zakompliciran sistem upn nalogov. Če gledaš recimo N26, je dovolj IBAN in znesek. Drugo ni pomembno. ker res ni. Ampak slovenci si vedno izmislimo nekaj še dodatno kot so sklic, obvezni podatki naslovnika, ...
vse je krama, samo IBAN in pa koliko bos nakazal je dejansko pomembno. To ima N26(pa tudi revolut) zgledno rešeno.
Vsak, ki je kdaj v življenju bolj od blizu videl računovodstvo ali s tem povezane poslovne procese, ti bo povedal, da je slovenski nabor podatkov na univerzalnih plačilnih nalogih svetlobna leta pred temi butl friendly pristopi, kot jih imajo nekatere druge EU države. Ti dodatni podatki so prisotni z razlogom in so samo v korist tako plačniku, kot prejemniku.

Mare2 ::

Sem jaz z N26 plačal nek dolg na slovenski banki in vpisal sklic v formatu SI00 12345689. Že naslednji dan zjutraj sem dobil obvestilo, da je plačano. Izgleda, da ta sistem deluje. :) Dvomim, da so ročno knjižili.

barakus ::

Saj to, da je eno polje kamor lahko napišeš karkoli, je čisto dovolj. Tam notri lahko vpišeš karkoli, stvar standarda pa je, da definira format. Problem je, ker nimamo univerzalnega standarda v EU za npr. generiranje QR kod za plačila itd.

BuDi79 ::

Ales je izjavil:

Ti dodatni podatki so prisotni z razlogom in so samo v korist tako plačniku, kot prejemniku.
Pri nas vse koristi vsem... 100x preveč birokracije (izpolni 345 listov za sledljivost... ko pride do fucked-upa pa vseeno ne najdejo kdo je kriv), 10x preveč nadzora (na napačnih mestih), 10x preveč različnih prijavljanj (ki so super za dodatne kontrole), 10x preveč možnosti ovajanja napak in prekrškov (prijavi soseda na FURSu in morda dobiš skuter) ... mi smo unikum kjer vse to vsem koristi... pa vseeno capljamo za svetom kot kužki ki lulajo na ulično svetilko med tem ko je svet že dve ulici stran.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Sopomenka ()

Ales ::

Po mojih izkušnjah večina povprek šinfačev Slovenije ni sveta kaj dosti videla zunaj lokalne gostilne in tam pridelanih imaginacij...

DePalmo ::

Kar se tiče "naših" referenc je res super. Do sedaj sem imel samo en problem ko sem plačal položnico in to je UP PEF (fakulteta Koper), kjer niso plačila beležili kljub pravilno napisani referenci. Telefonski klic je hitro rešil zadevo, v tujini pa ni referenc in se vedno sprašujem kako pravilno knjižijo plačila. In dokler sem plačeval zase je šlo skozi brez problemov, ko sem pa za mamo, se je pa zataknilo ker se ime ni ujemalo, reference pa nisem imel nobene. Je bilo potrebno poslati potrdilo o plačilu, da so lahko poknjižili.

Standard za reference in QR plačila bi bil super! Potem bi se tudi N26 lahko posodobil in bi bilo plačevanje položnic še bolj uporabniku prijazno. Trenutno pač vse plačujem preko računalnika in nato potrdim preko telefona.

Da ne omenjam da N26 še vedno ne podpira šumnikov. Sem že obupal dajat te predloge ... in vedno zraven omenit da smo v letu 2018/2019 in da je UTF-8 nekako standard.

Cru32 ::

Mare2 je izjavil:

looser je izjavil:


A tale N26 ima tudi brezplačne direktne bremenitve možne?
Pa zadevo moram že kar teč prijavit na FURS?


Tule dobiš vse odgovore v zvezi z N26

Ali je direktna bremenitev tudi brezplačna?

Mare2 ::

Cru32 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

looser je izjavil:


A tale N26 ima tudi brezplačne direktne bremenitve možne?
Pa zadevo moram že kar teč prijavit na FURS?


Tule dobiš vse odgovore v zvezi z N26

Ali je direktna bremenitev tudi brezplačna?


Tudi je brezplačna. :)
-------
Gledam, je to tudi napisano:
Na kratko o računu in kartici N26.

Brezplačno vodenje računa, brezplačna nakazila v SEPA območju UPN v EUR-ih, brezplačne direktne obremenitve , brezplačen MasterCard debit, s katerim lahko plačuješ tudi prek interneta (Paypal, Aliexpres, Kuponko, 1nadan (tu sem plačilo moral potrditi z mobilno aplikacijo N26),... Brezplačnih je tudi prvih 5 dvigov na bankomatih v EUR-ih, vsak naslednji dvig zaračunajo 2 EUR). Zapiranje računa je po trenutnih pogojih tudi brezplačno. Plačevanje prek interneta lahko izklopiš/vklopiš z enim klikom v aplikaciji na telefonu, kar je po moje bistveno bolje kot pri mobilnih aplikacijah od katerekoli banke pri nas.
--------------
Tisti dokument je napisan tako, da skoraj ne bi smelo biti dodatnih vprašanj in bi postala ta tema takorekoč brezpredmetna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Kaboom ::

Mare2 je izjavil:

Tisti dokument je napisan tako, da skoraj ne bi smelo biti dodatnih vprašanj in bi postala ta tema takorekoč brezpredmetna.

Bralno razumevanje pa take fore.

Ker so nekateri preleni, da bi prebrali stran in pol te teme, nam gre preostali večini na bruh, ker se vse skupaj ponavlja... Torej vsak ki vpraša že odgovorjeno vprašanje naj dobi odgovor "preberi dve strani nazaj za odgovor".
Počasi pride generacija, ki bo spraševala "naložil sem aplikacijo, kje je zdaj moja TRR številka? zakaj se moram registrirat?" * jaz kot zatežen starček nad mladimi
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Mare2 ::

Kaboom je izjavil:

naj dobi odgovor "preberi dve strani nazaj za odgovor".

Mene pa ne moti tako zelo. Če se pač meni ne da odgovarjati, bo pa kdo drug. Malo moramo pa ja biti strpni. Tisti dokument bi bilo pa vseeno res priporočljivo prebrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

dolenc35 ::

Zdravo
Mogoce kdo ve,koliko je obdavcitev na N26 trr,pri nas v sloveniji ?
Ali je kaksna minimalna omejitev zneska za obdavcitev ?

BuDi79 ::

A niso obdavčene samo obresti, ki jih N26 nima?

Mare2 ::

dolenc35 je izjavil:

Zdravo
Mogoce kdo ve,koliko je obdavcitev na N26 trr,pri nas v sloveniji ?
Ali je kaksna minimalna omejitev zneska za obdavcitev ?

Prosim pojasni, iz katerega naslova je bil priliv. Ti bomo lažje odgovorili. :)

kokica2000 ::

TRR kot bančna storitev, ki omogoča izvajanje plačilnih transakcij, sam po sebi ni obdavčen. Obdavčeni so dohodki fizične osebe, kot je opredeljeno v zakonu o dohodnini (ZDoh-2, http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

18. člen
Dohodki po tem zakonu so:
1. dohodek iz zaposlitve,
2. dohodek iz dejavnosti,
3. dohodek iz osnovne kmetijske in osnovne gozdarske dejavnosti,
4. dohodek iz oddajanja premoženja v najem in iz prenosa premoženjske pravice,
5. dohodek iz kapitala,
6. drugi dohodki.

Drugi dohodki so opredeljeni v 105. členu.

Kje hraniš danar (na bančnem računu, v sefu, v štumfu, ...) s tem nima zveze. Je pa res, da ima Finančna uprava pravico zahtevati vpogled v poslovanje na bančnih računih (v domovini in tujini) in v primeru višjih zneskov v skladu z zakonom o preprečevanju pranja denarja zahtevati dokazila o izvoru premoženja.

McClane ::

Pri upravniku stavbe želim urediti direktno obremenitev iz N26, pa mi zatrjuje da tega ne more storiti ker nemški račun ne podpira našega standarda za odpiranje trajnika, saj je dolžina računa 18 znakov in ne 19 kakor je to pri nas.
Je kaj na tem ali je to spet ena kaprica naših in se trajnik da urediti?
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

MPM ::

Druga podjetja (t2,a1,vzajemna,telemach...) teh težav nimajo :)

Mare2 ::

MPM je izjavil:

Druga podjetja (t2,a1,vzajemna,telemach...) teh težav nimajo :)

Očitno izdelovalci programske opreme zelo togo pristopijo k izdelavi in jih morajo računovodje praktično za vsako malenkost poklicat, poleg tega pa za vsako stvar mastno zaračunajo.

Za tista podjetja, ki so na seznamu v dokumentu - navodilu - klikni na tem linku se zagotovo da zrihtati direktno obremenitev. Samo pravilno "zahtevati" je treba. Ostalim pa je treba malo "zatežit".

McClane ::

Saj zato me zanima, ker me pač poskušajo odpraviti z prvim izgovorom, ki jim pride prav.

Ali ni en predpis Banke Slovenije da morajo naši tretirati vse banke evropske unije enako - da ne delajo razlik med njimi? Če mu pokažem kak tak člen bo verjetno šlo lažje.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

estons ::

Klikam po Aliexpressu in želim nekaj plačati z N26 Mastercardom, kot že stokrat prej na Aliju, pa mi zavrne N26 Mastercard, ker je menda "your bank declined the payment"??? Prvič se mi je zgodilo tole. Preveril sem, denarja na kartici/računu je dovolj, nimam vklopljenih omejitev plačevanja, nič nisem spreminjal že vsaj pol leta... Se komu sanja kaj se dogaja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: estons ()

estons ::

Update: WTF? Probal sem 5 min kasneje in je šlo bp?? Mogoče je sistem zaznal, da sem šel na Twitter iskat "N26 problems" in takoj nehal težit. ;)

djfixme ::

Zdravo!

Imam n26 in bi si rad iz spletne banke Delavske hranilnice nakazal na n26. Želi referenco prejemnika in ne vem kaj naj vpišem?

buneech ::

NR - ni reference

Mare2 ::

djfixme je izjavil:

Zdravo!

Imam n26 in bi si rad iz spletne banke Delavske hranilnice nakazal na n26. Želi referenco prejemnika in ne vem kaj naj vpišem?


Če pa kljub temu ne bo šlo pa lahko vpišeš
SI00 12022019 -- današnji datum brez pik. :)

BuDi79 ::

Mare2 je izjavil:

Če pa kljub temu ne bo šlo pa lahko vpišeš
SI00 12022019 -- današnji datum brez pik. :)
Ker nakazuje sebi lahko napiše kar 'če

DePalmo ::

Če pri nas zahtevajo referenco, vedno napišem SI00 0 in je do sedaj še vedno šlo skozi.

predi ::

McClane je izjavil:

Saj zato me zanima, ker me pač poskušajo odpraviti z prvim izgovorom, ki jim pride prav.

Ali ni en predpis Banke Slovenije da morajo naši tretirati vse banke evropske unije enako - da ne delajo razlik med njimi? Če mu pokažem kak tak člen bo verjetno šlo lažje.
https://slo-tech.com/forum/t696755/p608...

zk_eu ::

Mene pa zanima ali ima mogoče kdo urejen trajnik na N26 za Vzajemno zavarovalnico? Za Triglav vem, da ne komplicirajo. Predvidevam, da potem tudi pri Vzajemni ne bi smeli?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Mare2 ::

zk_eu je izjavil:

Mene pa zanima ali ima mogoče kdo urejen trajnik na N26 za Vzajemno zavarovalnico? Za Triglav vem, da ne komplicirajo. Predvidevam, da potem tudi pri Vzajemni ne bi smeli?


Jaz sem imel pri Vzajemni in je bilo možno urediti. Sem poklical na njihovo 080 številko, referentka najprej ni vedela da je možno (je nekoga vprašala in izvedela da je možno) in so mi poslali obrazec.

Za vsa podjetja, ki so navedena na dokumentu, ki sem ga linkal včeraj, je možno urediti direkno obremenitev.
Glej moje sporočilo od včeraj 22.02.2019 ob 18:21:57. Morda je treba, ki tega ne ve, samo reči, da je zagotovo možno in da naj preveri. Na obrazci, kjer piše SI56 pač popraviš ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

matobeli ::

Jup, vzajemna dela. Moja agentka niti ne nj rekla (ampak zgleda najprej vprašala). Se pa ne da pri Adriatic.

Redorange ::

Mare2 ::

Redorange je izjavil:


Se mi ne da gledat cel video zaradi ene majhne plastične kartice pa prosim za pojasnilo, komentar. :)

kokica2000 ::

predi je izjavil:

martys je izjavil:

mi lahko posredujete povezavo do EU zakona, kjer doloca, da je vsak racun v EU enakovreden oz. nekaj takega, kar zavezuje
institucije, da uporabnikov dovoljujejo njihovo uporabo kjerkoli!
UREDBA (EU) št. 260/2012 EVROPSKEGA PARLAMENTA IN SVETA. Predvsem člen 3 in člen 9.

Eden od pogojev je tudi, da je banka, ponudnica plačilne storitve (banka, pri kateri je odprt račun, na katerega plačuješ), vključena v shemo CORE SDD. Če je izpolnjen ta pogoj, ni nobenega razloga, da bi prejemnik plačila zavrnil odprtje direktne bremenitve.

111111111111 ::

Dajte mi povedat kako izgleda na N26 direktna bremenitev?

Jo moraš potrdit v aplikaciji ali se kar sama uvrsti v plačilno vrsto?

prenasalec ::

111111111111 je izjavil:

Dajte mi povedat kako izgleda na N26 direktna bremenitev?

Jo moraš potrdit v aplikaciji ali se kar sama uvrsti v plačilno vrsto?

Meni samo od sebe trga, ničesar ne potrdim. Niti prvič mi ni bilo treba.

delfinus ::

matobeli je izjavil:

Jup, vzajemna dela. Moja agentka niti ne nj rekla (ampak zgleda najprej vprašala). Se pa ne da pri Adriatic.


Direktna bremenitev se da urediti pri Adriaticu



lp, d.

matobeli ::

A to maš že dlje časa, meni v novembru niso znali naštimat ;((

šernk ::


Imam n26 in bi si rad iz spletne banke Delavske hranilnice nakazal na n26. Želi referenco prejemnika in ne vem kaj naj vpišem?


SI99 če se ne motim je brez reference.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

perci ::

ne motis se

delfinus ::

matobeli je izjavil:

A to maš že dlje časa, meni v novembru niso znali naštimat ;((

Hoj,
Verjetno zavisi od sposobnosti tetike, ki je na drugi strani. Jaz sem jih kontaktiral prek e-maila. Prvi mesec res ni delovalo, so nekaj narobe naredili. V mesecu oktobru so narobe nastavli in ni odtegnilo direkt, potem z naslednjim, mislim, da je bil november so pa ustimali. Pokazi jim slednji izpisek in da direktna bremenitev od Adriatika deluje na N26.

lp, d.

predi ::

kokica2000 je izjavil:

predi je izjavil:

martys je izjavil:

mi lahko posredujete povezavo do EU zakona, kjer doloca, da je vsak racun v EU enakovreden oz. nekaj takega, kar zavezuje
institucije, da uporabnikov dovoljujejo njihovo uporabo kjerkoli!
UREDBA (EU) št. 260/2012 EVROPSKEGA PARLAMENTA IN SVETA. Predvsem člen 3 in člen 9.

Eden od pogojev je tudi, da je banka, ponudnica plačilne storitve (banka, pri kateri je odprt račun, na katerega plačuješ), vključena v shemo CORE SDD. Če je izpolnjen ta pogoj, ni nobenega razloga, da bi prejemnik plačila zavrnil odprtje direktne bremenitve.
Večina uporabnikov na tem forumu si direktne bremenitve uredi za plačevanje položnic. Pokaži slovensko firmo, katere stranke so primarno Slovenci, ki ima bančni račun pri banki, ki ne podpira SEPA Direct Debit Core sheme. Če jo najdeš, je to zgolj izjema, ki potrjuje pravilo, saj vseh 16 slovenskih bank to shemo podpira. V splošnem lahko tole uredbo brez skrbi pomoliš pod nos vsakemu, ki zavrača odprtje bremenitve - sploh pa če se njegov račun začne s SI56.

Mare2 ::

predi je izjavil:

V splošnem lahko tole uredbo brez skrbi pomoliš pod nos vsakemu, ki zavrača odprtje bremenitve - sploh pa če se njegov račun začne s SI56.


predi, jep.

Imamo tudi kakšno sredstvo prisile? :)

kokica2000 ::

V primeru ugotovitve morebitnih nepravilnosti pri poslovanju z direktnimi obremenitvami
SEPA lahko uporabniki plačilnih storitev naslovijo prijavo na Banko Slovenije, ki bo kot
pristojni nadzorni in prekrškovni organ ustrezno ukrepala.


https://bankaslovenije.blob.core.window...

FireSnake ::

McClane je izjavil:

Pri upravniku stavbe želim urediti direktno obremenitev iz N26, pa mi zatrjuje da tega ne more storiti ker nemški račun ne podpira našega standarda za odpiranje trajnika, saj je dolžina računa 18 znakov in ne 19 kakor je to pri nas.
Je kaj na tem ali je to spet ena kaprica naših in se trajnik da urediti?


Že predebatirano (link je malo bolj zgoraj).

Če ne najdeš išči par strani nazaj besedo "uredba".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
««
72 / 189
»»