» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
49 / 191
»»

TgT ::

/offtopic
Abadenarnica tudi lepo deluje :D
Hit'N'Run

BladE_ ::

Mare2 je izjavil:

Za vse, ki bi radi plačevali z Mastercard kartico takorekoč brez nje, kar s telefonom.

Jaz sem včeraj plačal račun v Šparu. :)

Revolut
Tam natančno preberite navodila (v sporočilih).
Naša kokica2000 pa


Odslej bo moja primarna kartica Revolut.


Pa kaj je point, kaj si želel povedati? V N26 temi objavljaš, da bo tvoja primarna kartica Revoult? Who cares?
Akcija - Reakcija

matobeli ::

Falil je temo.

Ne glede na to, mene pa zanima kako v sloveniji plačevat z Google Pay?

Ker se seveda komot uporabi tudi N26 kartico.

Mare2 ::

matobeli je izjavil:


Ne glede na to, mene pa zanima kako v sloveniji plačevat z Google Pay?

Ker se seveda komot uporabi tudi N26 kartico.


Meni je za N26 kartico javlo, da ne podpira. :) Nisem pa probal še enkrat. A komu dela?

matobeli ::

Rajši povej kako prideš do googlepay v sloveniji.

V resnici ne vem če deluje. Hvalijo pa se vseeno.

miko22 ::

matobeli je izjavil:

Rajši povej kako prideš do googlepay v sloveniji.

V resnici ne vem če deluje. Hvalijo pa se vseeno.


https://slo-tech.com/forum/t713835/p598...

jaz sem tako naedil pa je mi šlo namestit.

Ice-Heki ::

matobeli je izjavil:

V resnici ne vem če deluje. Hvalijo pa se vseeno.

Na linku, ki si ga dal, je zapisana tudi opomba:
Google Pay is only available in Belgium, Germany, Ireland, Slovakia, and Spain.

Mare2 ::

matobeli je izjavil:

Rajši povej kako prideš do googlepay v sloveniji.

V resnici ne vem če deluje. Hvalijo pa se vseeno.


Na tistem linku so natančna navodila.
Revolut

Hint: Poišči aplikacijo na APKMirror in jo namesti ročno.

BladE_ ::

Mare2 je izjavil:

matobeli je izjavil:


Ne glede na to, mene pa zanima kako v sloveniji plačevat z Google Pay?

Ker se seveda komot uporabi tudi N26 kartico.


Meni je za N26 kartico javlo, da ne podpira. :) Nisem pa probal še enkrat. A komu dela?


Dela ampak mi teži zaradi roota in takoj javi, da plačevanje v trgovinah ni mogoče(spletno pa očitno je). 2x mi je trgalo 1EUR(verjetno za verifikacijo), ne bom več testiral, ko bo več časa...

EDIT: Dobil po nekaj min nazaj denar...
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Kaboom ::

Ice-Heki je izjavil:

matobeli je izjavil:

V resnici ne vem če deluje. Hvalijo pa se vseeno.

Na linku, ki si ga dal, je zapisana tudi opomba:
Google Pay is only available in Belgium, Germany, Ireland, Slovakia, and Spain.


Kot je zapisano N26 tudi dela. Če ste v Belgiji, Nemčiji, Irski, Slovaški ali Španiji.
"Vaša banka še ne podpira te funkcije za to kartico. Za brezstično plačevanje dodajte drugo kartico."
Torej predvidevam, da z N26 gre plačevat z Google Pay - ampak ne brezstično.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Mare2 ::

Kaboom je izjavil:


"Vaša banka še ne podpira te funkcije za to kartico. Za brezstično plačevanje dodajte drugo kartico."
Torej predvidevam, da z N26 gre plačevat z Google Pay - ampak ne brezstično.


Za mal dnarja, mal muske oz. za nič denarja nič muzike. :)

K0l1br1 ::

Dela s PayPalom? PayPal ima sicer tudi opcijo (po novem?) direkt TRR računa. Bi dal kar direkt DEračun, če je vseeno, ali uporabiš DEračun ali pa njihovo Mastercard, ki menda takoj obremeni račun.

matobeli ::

Dela s paypalom.

TRR verjetno ne bremeni takoj.

Sicer se pa opcija z TRR doda avtomatsko ko vneseš not kartico in imaš potem dejansko dve izbiri.

mrbanana ::

Tisti ki uporabljate N26 kot primarno banko, kako je z izplačilom otroških dodatkov? Je že možno izplačilo?

matobeli ::

naj bi bilo možno, tko da ročno delajo to.

buttcrack ::

od kdaj oz. je kdo že dejansko dobil?

FireSnake ::

Zanimivo pri N26 (sem zdaj prvič preko neta plačal):
- plačevanje preko neta imaš lahko vseskozi onemogočeno in omogočiš samo takrat, ko izvedeš nakup,
- popup, da potrdiš transakcijo.

Iluzija o varnosti je popolna :D

Edit: in na BOBu sem uspel vključiti trajnik (s pomočjo helpdeska). Čakam, da prvič trajnik gre skozi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Mare2 ::

FireSnake je izjavil:

Zanimivo pri N26 (sem zdaj prvič preko neta plačal):
- plačevanje preko neta imaš lahko vseskozi onemogočeno in omogočiš samo takrat, ko izvedeš nakup,
- popup, da potrdiš transakcijo.

Iluzija o varnosti je popolna :D

Edit: in na BOBu sem uspel vključiti trajnik (s pomočjo helpdeska). Čakam, da prvič trajnik gre skozi.

FireSnake, jaz že kar nekaj časa izklapljam. Sedaj še redkeje uporabljam n26, ker lahko plačujem kar z mobitelom (Revolut).

BladE_ ::

@Mare2, ti si pa precej vesel, da lahko s telefonom plačuješ? :)

Sicer pa, če plačaš direktno z vnosom podatkov o kartici dobiš popup za potrditev sicer plačilo ne gre naprej. Za plačila izvedena preko Paypal tega popupa sicer ni ampak je zadeva(PayPal) precej varna že sama po sebi in ne vidim potrebe, da bi sploh izklapljal internetna plačila.

To je približno tako kot, da bi mobilne podatke na telefonu izklapljal - nonsense.
Akcija - Reakcija

Mare2 ::

BladE_ Odslem imam skoz izklopljeno. Morda 1x na mesec izklopim. :)

miko22 ::

N26 business lahko uporabim tudi za poslovni račun za klub?

matobeli ::

Misliš društvo?

Ne.

miko22 ::

zakaj pa ne? Če je pa business?
V čem je pol fora?

amacar ::

Za sp oziroma freelancerje samo.

anketar ::

Za tiste, ki še kolebajo, account odprt v parih urah, vse prek mobitela, prek chroma open bank account, vpišeš podatke, ime, priimek, naslov, rojstni dan, državljanstvo, e-mail, telefonsko, in geslo, nato dobiš confirmation mail, da si to res ti, nato presnameš n26 app na mobitel (se logiraš) in nadaljuješ z slikanjem osebne/pasoša ko poslikaš, ročno vneseš v app podatke, ki jih zahtevajo (ime/priimek; številka dokumenta; datum izdaje dokumenta; datum veljavnosti dokumenta) na koncu narediš še selfi), počakaš urco, ko ti na mail pošljejo, da je vse uredu. Odpreš n26 app se logiraš in narediš pairing z mobitelom (pošljejo ti kodo prek sms) nastavš pin in to je to. Simpl, zdej je treba sam še fursu prjavt

SmeskoSnezak ::

Kaj pa ce si se preselil, in zelis na ta naslov dobiti bancno kartico? Pomaga najemna pogodba?
@ Pusti soncu v srce... @

anketar ::

a na osebni/pasošu si spremenu naslov ob selitvi?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Pro ()

SmeskoSnezak ::

Ni zame. Samo to se bo tudi delalo.
@ Pusti soncu v srce... @

anketar ::

edit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

BlaY0 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Kaj pa ce si se preselil, in zelis na ta naslov dobiti bancno kartico? Pomaga najemna pogodba?

Ne rabiš nič. Ko odpiraš account pač vpišeš svoj trenutni naslov izkažeš se pa s pasušom na katerem je stari naslov. Mene niso nič ekstra spraševali...

dvojka ::

Ali pri N26 dobiš DE IBAN? Rabim DE IBAN in bi bila to prfect varianta.

amacar ::

Ja

dvojka ::

Odlično! Thanks grem odpirat account ker ti nemci hočjo met nemški IBAN za veliko stvari :)

anketar ::

pri DR-02 obrazcu za furs, ste predložil kkšen dokaz o odprtju računa ala fotokopija kartice al pa skrinšot appa s podatki (iban), al niste nč predložil?

buneech ::

Nič, samo izpolneš in oddaš.

amacar ::

Js sem kr napisal v wordu, da prijavljam trr + prilepil screenshot iz n26, nisem nobenega obrazca izpolnjeval.

matobeli ::

Iz N26 lahko dolpotegneš nek "bank statement"

Je pa ravno isto dobro kot če napišeš.

Recordman ::

No danes sem dobil info, da je bila transakcija iz delavske hranilnice na n26 zavrnjena s strani banke n26.
Na supprtu se cudijo, vpogleda v zavrnjene transakcije nimajo(?), sem jim poslal izpisek transakcije iz slovenske banke. Iban je pravilen, imam pa v imenu sumnike. Bi lahko to bila tezava?

(prva transakcija sicer, poslovni n26)

Mare2 ::

v navodilu (glej moj link objavljen vsakih 18 dni) so šumniki odsvetovani. V različnih situacijah se kaj zaplete. :)

DePalmo ::

Šumnikov se je pametno pri N26 izogibati. Sicer nakazila ponavadi grejo skozi, ampak je potem vedno problem z dolpotegom potrdil in ti kontaktiranje podpore ne uide. Bi pa bilo fino če se bi še več drugih začelo pritoževati, jaz jim to vsakič omenim ko se spozabim in uporabim šumnik da smo v letu 2018 in da UTF-8 podpora dandanes ni noben bavbav. Me pa res zanima če grej oskozi nemški "umlauti", ker so ravno tako UTF-8.

Ales ::

Jebeš banko, kjer njihova lastna podpora nima vpogleda v zavrnjene transakcije in banko, ki ne podpira niti pisave lastnih strank, katerim storitev uradno ponujajo.

Šalabajzerji.

dev ::

Se strinjam UTF-8 bi moral biti danes standard. Smešno da nemška banka ne bi podpirala umlautov. Vseeno pa na koncu dneva še vedno njihove storitve odtehtajo njihove pomanjkljivosti.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

predi ::

Včeraj sem izvajal migracijo na drug Android telefon (phone unpair in potem pairing na drugem), ki je tudi implementirana bolj tako tako. Za uspešno izveden pairing ne dobiš nikakršne potrditve.

Postopek moraš začeti na starem telefonu, kjer po pritisku na določen gumb in potrditvi dobiš mail. V mailu je link na webpage, kjer se prijaviš z geslom. Na Firefoxu se je nemogoče prijaviti ("sorči, bil je error, reloadaj stran al pa probaj enkrat drugič"), konstantno tudi gnjavi za sprejem piškotkov, čeprav si zadevo že potrdil. Po nekaj neuspešnih poskusih tam, mi je v prvo uspelo na Chromeu. Najprej zahtevajo tvoj PIN, potem še serijsko na kartici. Po potrditvi je unpair končan, kar tudi potrjuje email. Potem se prijaviš z geslom v app na novem telefonu, kjer dobiš tisti screen s fazami kreiranja računa, s tem da ostane neizpolnjen samo korak za pairing. V tem postopku dobiš SMS z aktivacijskim PINom. Ko ga vneseš je najbrž to to (beri: ne vem, ker mi nihče ni tega potrdil). Za vsak slučaj sem plačal eno položnico, ki je šla čez brez problema - ne vem pa katero funkcionalnost pairing sploh odklene.

Mogoče je nastal kak issue, ker sem bil med migracijo prijavljen v app na obeh napravah hkrati.

BladE_ ::

Če pairing ni uspešen potem ne prejemaš obvestil. Sicer pa sem že vsaj 5x izvedel migracijo pa ni bilo problemov samo postopka se moraš držati. Unpair lahko izvedeš tudi preko browserja.
Akcija - Reakcija

predi ::

Kako veš, da je bil pairing uspešen iz app GUI-ja? Kolikor se spomnim, je bil gumb "Unpair smartphone" viden takoj ko sem se prijavil na novem telefonu - še pred migracijo.

predi ::

Support pravi, da če lahko opraviš transkacijo, potem je bil pairing opravljen uspešno. Ni pa operaterka vedela, da se lahko na dveh appih hkrati prijaviš - me je hotela prepričati nasprotno, ampak je potem potrdila (najbrž po posvetu s kolegi). Baje lahko na unpaired telefonu samo gledaš stanje. Ne vem, precej sumljivo vse skupaj.

BladE_ ::

Hmm... Dobro vprašanje! Mislim, da ti v appu ves čas utruja, da moraš narediti unpair. Sicer pa takrat, ko ne dobiš obvestila veš. :)
Akcija - Reakcija

predi ::

Ne, meni ni gnjavilo za pairing, dokler nisem unpairal starega telefona in naredil logout/login na novem..

Mare2 ::

Jaz sem star telefom Galaxy S6 enostavno tovarniško nastavil. Unpair pa naredil na novi Galaxy s9. :)

kixs ::

Mare2 je izjavil:

Jaz sem star telefom Galaxy S6 enostavno tovarniško nastavil. Unpair pa naredil na novi Galaxy s9. :)


Gledam na mizi S4 :| :))
««
49 / 191
»»