» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
50 / 192
»»

buttcrack ::

meni obvestila prihajajo tako na stari SGS5 kot na novega Xiaomija :)

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:

meni obvestila prihajajo tako na stari SGS5 kot na novega Xiaomija :)


Pa lahko tudi na obeh plačaš položnico? :)

buttcrack ::

bom poizkusil potrditi, ko pride naslednja. sploh ne dvomim, da ne bodo začele prav zdaj prihajati :p

leeon ::

ta obrazec, DR-02. kam ga pošljem? hvala

bastadu ::

Oddaš na e-Davkih ...

Mare2 ::

leeon je izjavil:

ta obrazec, DR-02. kam ga pošljem? hvala


Na tem linku imaš podrobne informacije - vse o N26:
https://docs.google.com/document/d/1pfY...

Prijava računa na FURS.

Obrazec lahko izpolniš kar v Adobejevem acrobat readerju. Ko klikneš izpolni in podpiši in za tem klikneš za vnos besedila, imaš nad tem tudi meni, ko lahko raztegneš besedilo, da se ujema z okenčki na obrazcu. Tudi podpišeš ga. :) Torej ne rabiš printat in skenirat. :)
Oddaš pa lahko seveda preko edavki.durs.si kot Lastni dokument NF-LD:


http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Rok za oddajo obrazca je 8 dni od odprtja računa oz. je mogoče tudi kasneje (Vprašanje 3) (ni priporočljivo zamuditi).
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

nejodagreat ::

Jaz sem poslal kar PDF s podatki, ne rabiš niti obrazec izpolnit... no, vsaj meni ni blo treba.

Prijava računa v tujini
Moji podatki so:
Osebno ime: [ime priimek]
Davčna številka: [DŠ]
Podatki o računu v tujini:
Številka: [IBAN]
BIC banke: NTSBDEB1XXX
Ime banke: N26 Bank GmbH
Država: Zvezna republika Nemčija
Datum odprtja računa: [Datum odprtja]


Pa zraven screenshot iz spletne banke, kjer so vidni ti podatki, in oboje kot ZIP oddal kot lasten dokument.

K0l1br1 ::

Jaz sem poslal po pošti DR-02.

šernk ::

3x prebral glede pair unpair pa še zdej ne vem kje je problem.

ja osebno sem ga naredil že vsaj 10x...od tega vsaj 5x brez unpair starega telefona (jebt ga...povozim z flashanjem nove verzije androida in pozabim unpair naredit). Vedno mi šlo vse bp.

imam pa na drugi strani 2 step avtentikacijo od lastpassa, kjer mi po flashanju telefona ni šel novi pair skozi nimam niti ideje zakaj...ulalala veselja da sem zadevo odklenil.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

predi ::

  1. Prijava na page za unpair je na Desktop PC-ju v Firefox-u nemogoča.
  2. Na novem telefonu je bil dostopen gumb "Unpair smartphone", preden sem unpair-al starega.
  3. Nisem dobil potrditve uspešnega pair-anja ne preko app GUI-ja, niti preko mail-a.

Problema ni, saj vse deluje. Ostane pa grenak priokus, ker varnostno občutljiv postopek ni potekal ravno brezhibno.

leeon ::

zdravo. sem nov uporabnik n26. na mastercard kartico, ki sem jo dobil ob registraciji, bom prejemal prilive v usd. bom lahko normalno plačeval eur zneske, npr. v merkatorju?
hvala

buttcrack ::

Itak ti bojo $$$ konvertiral v €€€.

Zakaj ne bi mogel?

Nesta ::

Je možno na N26 izvesti top up iz druge banke? Namreč pri svoji SKB banki nimam spletne banke in lahko samo preko Revoluta prenakazujem denar.
Trenutno sem iz svoje SKB banke z top upom denar spravil na Revolut in iz Revoluta na N26.
Ker pa so mi iz neznanega razloga blokiral Revolut account sem brez moznosti placevanja preko spleta :D

predi ::

Greš na SKB, izpolniš blank papirnati UPN obrazec, kjer je prejemnik tvoj N26 bančni račun, daš na šalterju.

boolsheat ::

Nesta ::

boolsheat je izjavil:

To si zrihtaj:
https://play.google.com/store/apps/deta...


Tole bi bilo super, samo kaj ko nimam spletne banke. Imam raje Revolut in N26. Pri SKB moram to plačati

anketar ::

prek UPN QR vpišeš dojč iban pa znesek, pr nlb-ju so rabl 5 ur za prenos

perci ::

NLB to naredi v eni uri, N26 pa še mal sanja, da sprejme plačilo.

anketar ::

aha ok

wragetz ::

Če izpolnjuješ UPN, kaj vpišeš za sklic?

perci ::

Nepomembno. 00 123456789

Mare2 ::

Na linku spodaj imaš precej koristnih INFO glede N26:
Plačevanje

Vpišeš račun IBAN, tam pod "Message" napišeš sklic:
SI00 23032017 (pač pravi sklic, ki ga imaš) 4 mestna referenca je npr. SI00, drugi del reference pa (jaz naredim samo presledek in dodam) 23032017. Še najlažje narediš copy/paste iz položnice, če jo dobiš elektronsko.

Prvič plačaj s takojšnjim plačilom, da se ti račun zapiše v TRANSFERS My contacts, da je naslednjič lažje plačevat. Naslednjič uporabiš Transfers, izbereš "kontakt", vpišeš znesek in dodaš sklic. :) Če želiš plačati s kasnejšim datumom, obkljukaj "Want to save this as a standing order?" in izbereš datum.

Pri plačevanju preko spleta moraš potrditi plačilo še v mobilni aplikaciji. Seveda lahko plačaš tudi kar z mobilno aplikacijo.

Potrdilo o nakazilu (PDF s podatki o plačilu) se dobi iz mobilne aplikacije, pri vpogledu v transakcijo (Transfer confirmation). Če javi "Internal server error: Error" je lahko krivda uporaba ŠČŽ- jev. Sicer pa uporabi screenshot.

https://docs.google.com/document/d/1pfY...

GupeM ::

Na UPN za sklic vpiši SI99, tako ti ni treba pisati reference. Če vpišeš SI00, moraš vpisati še referenco.

Mare2 ::

GupeM je izjavil:

Na UPN za sklic vpiši SI99, tako ti ni treba pisati reference. Če vpišeš SI00, moraš vpisati še referenco.


Po mojem je vseeno. N26 ti zagotovo ne bo zavrnil, ker ne ve, kaj je SI00 (niti SI99), prejemna banka pa tudi ne. :) Saj govorimo o plačevanju iz N26?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

buttcrack ::

Ne, o nakazilu na N26.

St235 ::

Mare2 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Na UPN za sklic vpiši SI99, tako ti ni treba pisati reference. Če vpišeš SI00, moraš vpisati še referenco.


Po mojem je vseeno. N26 ti zagotovo ne bo zavrnil, ker ne ve, kaj je SI00 (niti SI99), prejemna banka pa tudi ne. :) Saj govorimo o plačevanju iz N26?


Ne, govorimo o nakazilu na n26. Bo treba lam brat preden pametujes.

Prinrefenci si00 bo slovenska bamka zahtevala pravilno referenco, tako da je si99 bistveno bolj enostavno.

perci ::

V praksi je tudi si00 isti shit, ker ne vsebuje kontrolk in lahko vpises skoraj vsako neumnost.

DePalmo ::

Pri nakazilu na N26 mi moja spletna banka sploh ne pusti vpisati SI00 / SI12 / SI99 ker je polje onemogočeno, v naslednje polje (aka. drugi del reference) pa vpišem 0. Do sedaj vsa nakazila prispela uspešno in brez problemov.

GupeM ::

perci je izjavil:

V praksi je tudi si00 isti shit, ker ne vsebuje kontrolk in lahko vpises skoraj vsako neumnost.

Jap, skoraj vsako neumnost. Pri SI99 pa nič. Pa oba, SI00 in SI99 vsebujeta kontrolo. Prvi (SI00) namreč preverja, da vpisana vrednost vsebuje samo števke in največ dva vezaja. Med vezaji je lahko največ 12 števk, skupna dolžina pa ne sme presegati 20.

Drugi (SI99) pa preverja, da refenca sploh ni vpisana.

perci ::

Ja, kontrola je (ce jo je banka implementirala), ni pa kontrolke.

predi ::

Nekatere banke omogočajo tudi vnos kode NRC (no reference creditor), ki v bistvu naredi ekvivalent plačevanja na N26 - polje za referenco je s tem onemogočeno, v polje za namen pa lahko potem vneseš omejeno število znakov, ki jih druga stran zagotovo dobi. Tam pa res lahko vpišeš poljubno alfa-numerično neumnost.

anketar ::

pršla kartica in morm rečt, da zleda cheap as fuck kt da se bo zlomila sam če jo pogledaš, en ? s čim prelepte 3-mestno kodo na kartici, lepilni trak al kej druzga?

Kebo ::

anketar je izjavil:

pršla kartica in morm rečt, da zleda cheap as fuck kt da se bo zlomila sam če jo pogledaš, en ? s čim prelepte 3-mestno kodo na kartici, lepilni trak al kej druzga?

Škarje pa jo zdrni stran pa si jo nekam zapiši.

leeon ::

zdravo. na n26 bom prejel prvo nakazilo, zato me zanima, koliko približno bo trajalo? nakazilo bo iz velike britanije. koliko dni približno traja, da pride na moj n26 račun? je to že naslednji dan, ali lahko traja tudi recimo teden dni?
hvala

Pro ::

Traja kakšen dan.

matobeli ::

Baje da lahko traja do par dni.

V praksi traja en dan, komot tudi v enem dnevu če se dovolj zgodaj nakaže.

Načeloma iz SI->DE traja cca 4ure, tudi iz GB->DE ne bi smelo biti dlje.

Mare2 ::

leeon je izjavil:

zdravo. na n26 bom prejel prvo nakazilo, zato me zanima, koliko približno bo trajalo? nakazilo bo iz velike britanije. koliko dni približno traja, da pride na moj n26 račun? je to že naslednji dan, ali lahko traja tudi recimo teden dni?
hvala


Včasih, če je plačano dopoldne, se že isti dan vidi na aplikaciji.

miko22 ::

zato smo pa v sloveniji malo boljši, ker imamo transakcijski čas cca 3 ure.
Seveda za to pa plačujemo preveč.

šernk ::

pozabljate da GB ni v SEPA!!!

torej nakazilo lahko traja tudi dober teden dni.

v SEPA območju pa traja nakazilo enako kot med različnimi bankami znotraj Slovenije. Torej predvsem je odvisno kdaj plačaš in gre lahko nakazilo naprej v roku pol ure, lahko pa traja 4 ure. Plačilni promet v SLO mislim da gre naprej 3x dnevno (ali max 4x). Potem je pa še odvisno od druge banke, kdaj sprejema plačilni promet.

@miko22: nič ni na 3 ure ampak je ob točno določenih urah za določene banke. če ti plačaš ob 16:01 in gre plačilni promet naprej ob 16:00 boš lepo čakal drugi dan zjutraj, da se bodo sredstva videla na drugem računu. V SEPA območju je zadeva ista.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

buneech ::

šernk je izjavil:

pozabljate da GB ni v SEPA!!!

Kje si pa to najdu?
Tukaj piše, da je UK notri.

Mare2 ::

buneech je izjavil:

šernk je izjavil:

pozabljate da GB ni v SEPA!!!

Kje si pa to najdu?
Tukaj piše, da je UK notri.


On je že dve leti v prihodnosti. Morebitni. :)

perci ::

Uk ni v evro obmocju, je pa v sepi. Sej, ce si nakazete na revolut gre to na uk racun pa je tudi praviloma isti dan.

Mare2 ::

perci je izjavil:

Uk ni v evro obmocju, je pa v sepi.

Če ne bo več v EU se lahko zgodi tudi, da jih bomo vrgli iz SEPE. :)

metalc ::

V SEPA so avtomatsko vključene VSE članice EU (+ še ene par "na pol pridruženih", med njimi tudi Švica, ki kakor nima nič z EU) ne glede na njihove valute. Torej tudi UK, kjer bo verjetno ostala tudi po brexitu. Mora pa nakazilo v vsakem primeru biti denominirano v EUR, sicer ga N26 zavrne. Vsaj tako so mi pred kake pol leta odgovorili s podpore.

Miha 333 ::

Jaz iz DH nakažem do 15.30 in imam ob 17.20 na N26 računu (takrat dobim obvestilo, vedno je ob istem času). Iz NLB pa moraš do 15.00, sicer ne gre isti dan, ampak šele naslednji.

Vprašanje: Ali so problemi s plačevanjem cestnine na hrvaških avtocestah odpravljeni? Na linijah za plačilo s kartico je namreč občutno manjša gneča kot za cash.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Redorange ::

matobeli ::

N26 FTW. Točno to funkcijo sem pogrešal še pri vseh bankah do sedaj.
Pa zgleda je tudi SI podprta :P

kixs ::

DH ima nekaj podobnega. Varcevalni racun. Res je samo en.

Verjetno imajo podobno tudi druge banke.

Redorange ::

S tem da to ni varčevalni račun. V bistvu izgubljaš denar. Približno 2% na letni ravni.
http://www.stat.si/StatWeb/Field/Index/...

matobeli ::

kixs je izjavil:

DH ima nekaj podobnega. Varcevalni racun. Res je samo en.

Verjetno imajo podobno tudi druge banke.


A pa lahko kadarkoli naložiš in vzameš iz tega varčevalnega računa prek aplikacije?
««
50 / 192
»»