» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
42 / 191
»»

perci ::

Sej moje vprašanje je bilo retorično - sem mislil, da je bilo jasno.

AgiZ ::

Že nekaj časa ni nihče poročal o uspešnosti plačevanja rent-a-car v tujini (eu, ostali svet). Pa ne tisto izpred leta in več, bolj aktualne informacije.
So kaki problemi?

matobeli ::

Verjetno še vedno isto. Če imaš dovolj kritja in če podpirajo vse MC oziroma debetna niso izvzete, bi moralo delat.

fujtajksel ::

Veliko rentacar firm v pogojih napiše da jemljejo samo kreditne, na N26 pa na znakcu piše debit. Kakšna je statistika ne vem.

freezby ::

4. Kot rečeno, Furs posreduje, a Ajpes vsaj mojega (in od prijatelja) nima vnešenega, tako da moj SP nima TRR, kar mi je zabavno. Zato mi je ena stranka nekaj malega komplicirala.
6. Sam od novega leta plačujem prispevke in vse ostalo izključno prek N26. Vse poknjiženo, tudi dobil vrnjeno dohodnino.

perci ::

Jst sem februarja nazadnje plačeval in je bilo BP. Pri Sixt.

predi ::

Je že kdo poskusil plačati s kartico v kitajskih juanih (CNY)? Lahko pričakujem podobno kot v primeru plačila v USD (brez kakšnih conversion fee-jev)?

predi ::

Nevermind, piše lepo na https://n26.com/en-eu/pricing:
Free Mastercard payments in any currency

prenasalec ::

Kje lahko najdem menjalne tečaje od N26? Nekatere banke imajo to namreč bolj ugodno od PayPala.

matobeli ::

Mastercard ima na svoji strani kalkulator.

Paypal ima praktično vedno najslabši tečaj.

prenasalec ::

Hvala :)

delfinus ::

Js placujem redno v THB, MYR, IDR in ni nobene provizije, ce placujem v teh tujih valutah. To je bil tudi eden glavnih razlogov, da sem vzel lani N26.
lp, d.

Nesta ::

Kakšna je prednost N26 napram Revolutu?

Goody ::

Nesta je izjavil:

Kakšna je prednost N26 napram Revolutu?


Že parkrat povedano - Revolut ni bančni račun.

Mare2 ::

prenasalec je izjavil:

Kje lahko najdem menjalne tečaje od N26? Nekatere banke imajo to namreč bolj ugodno od PayPala.


Nek izdelek iz Chine s ceno 145.31 USD bi me koštal po kurzu Paypal 130,86 EUR.
Izbral sem menjavo na Mastercard. 125,92 so mi trgali iz N26
Prišparal sem 4,94 EUR.
------------
izpisek
145.31 USD → 125.92 €
Amount
0,866600 USD → 1,00€
Exchange Rate

Nesta ::

Ima kdo promocijsko kodo za N26?

Košutka ::

A je kdo probal plačat z Googlom Pay v Sloveniji, glede na to, da je od danes naprej N26 podprt?

buneech ::

V Nemčiji je od danes podprt Google Pay.

Mare2 ::

Nesta je izjavil:

Ima kdo promocijsko kodo za N26?


Izplačila ne delujejo v SLO. Posledično, promocija je brezplačna. :)

Košutka ::

buneech je izjavil:

V Nemčiji je od danes podprt Google Pay.

Sprašujem zato, ker kartico lahko dodam kot plačilno sredstvo v Google Pay.

Goody ::

Košutka je izjavil:

buneech je izjavil:

V Nemčiji je od danes podprt Google Pay.

Sprašujem zato, ker kartico lahko dodam kot plačilno sredstvo v Google Pay.


Potem zelo verjetno dela. Na N26 sicer piše da je GPay podprt za Nemčijo, Špamnijo itd. Slo ni navedena, vendar verjetno zato, ker Gpay appa na tržnici za slovence ni (ga pa dobiš na apk mirror) . Probaj pa povej. (sam imam že NLB pay) pa zaenkrat še Gpay ne bom dodajal.

Košutka ::

Goody je izjavil:

Košutka je izjavil:

buneech je izjavil:

V Nemčiji je od danes podprt Google Pay.

Sprašujem zato, ker kartico lahko dodam kot plačilno sredstvo v Google Pay.


Potem zelo verjetno dela. Na N26 sicer piše da je GPay podprt za Nemčijo, Špamnijo itd. Slo ni navedena, vendar verjetno zato, ker Gpay appa na tržnici za slovence ni (ga pa dobiš na apk mirror) . Probaj pa povej. (sam imam že NLB pay) pa zaenkrat še Gpay ne bom dodajal.


Sem tudi jaz razmišljal, da bi šel na NLB, samo se mi ne da menjati banke samo zato, da bi imel NLB Pay. Bom probal danes pa sporočim.

perci ::

Goody je izjavil:

Nesta je izjavil:

Kakšna je prednost N26 napram Revolutu?


Že parkrat povedano - Revolut ni bančni račun.

Kaj pa je?

Goody ::

perci je izjavil:

Goody je izjavil:

Nesta je izjavil:

Kakšna je prednost N26 napram Revolutu?


Že parkrat povedano - Revolut ni bančni račun.

Kaj pa je?


Jah odpri njihovo stran pa poglej, sami pravijo da je "Better than your bank account" ;), pa "Revolut gives you everything you'd expect from a bank and so much more, all without actually being one."

Drugače pa je posrednik, tvoja sredstva imajo shranjena na kot pravijo Tier 1 banki.

Mare2 ::

perci je izjavil:

Goody je izjavil:

Nesta je izjavil:

Kakšna je prednost N26 napram Revolutu?


Že parkrat povedano - Revolut ni bančni račun.

Kaj pa je?


Jaz imam bančni račun pri Revolut prazen, na žalost. :) Nekateri so ga odpirali še prej, ko je bil / ni bil. Tudi na FURS ga baje ni bilo potrebno prijaviti.

perci ::

Goody je izjavil:

perci je izjavil:

Goody je izjavil:

Nesta je izjavil:

Kakšna je prednost N26 napram Revolutu?


Že parkrat povedano - Revolut ni bančni račun.

Kaj pa je?


Jah odpri njihovo stran pa poglej, sami pravijo da je "Better than your bank account" ;), pa "Revolut gives you everything you'd expect from a bank and so much more, all without actually being one."

Drugače pa je posrednik, tvoja sredstva imajo shranjena na kot pravijo Tier 1 banki.

In kaj točno je drugače od N26? Jaz imam svoj IBAN, na njega si lahko nakazuješ plačo, opravljaš SEPA nakazila...Skratka, je polnokrven račun.

Ni pa Revolut banka, to pa je res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Mare2 ::

perci je izjavil:


In kaj točno je drugače od N26? Jaz imam svoj IBAN, na njega si lahko nakazuješ plačo, opravljaš SEPA nakazila...Skratka, je polnokrven račun.

Ni pa Revolut banka, to pa je res.


Iz tvoje definicije je razbrati, da je to Revolutov polnokrven račun in ne bančni. Ampak je tudi bančni. :)

perci ::

Ne vem ce te razumem, revolutov racun je bancni racun, odprt pri Lloyds, se mi zdi. Ni pa Revolut banka.

gtu ::

AgiZ je izjavil:

Že nekaj časa ni nihče poročal o uspešnosti plačevanja rent-a-car v tujini (eu, ostali svet). Pa ne tisto izpred leta in več, bolj aktualne informacije.
So kaki problemi?

Prejšnji teden je kolega plačeval rent-a-car, kjer je izrecno pisalo, da sprejemajo samo kreditne kartice. N26 kartica je šla uspešno čez. Trik je samo v temu, da moraš imeti na računu dovolj sredstev, ker ti v primeru debetne kartice rezervirana sredstva začasno vzamejo za računa, če pa imaš pravo kreditno kartico pa tega ne občutiš, ker ti rezervirajo le limit.

Nesta ::

gtu je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Že nekaj časa ni nihče poročal o uspešnosti plačevanja rent-a-car v tujini (eu, ostali svet). Pa ne tisto izpred leta in več, bolj aktualne informacije.
So kaki problemi?

Prejšnji teden je kolega plačeval rent-a-car, kjer je izrecno pisalo, da sprejemajo samo kreditne kartice. N26 kartica je šla uspešno čez. Trik je samo v temu, da moraš imeti na računu dovolj sredstev, ker ti v primeru debetne kartice rezervirana sredstva začasno vzamejo za računa, če pa imaš pravo kreditno kartico pa tega ne občutiš, ker ti rezervirajo le limit.



Na Revolutu isto ne mores plačati na Hofer bencinskih. To je edini "minus" ki sem ga doživel pri Revolutu. Kako je pri N26 glede tega?

buttcrack ::

gtu je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Že nekaj časa ni nihče poročal o uspešnosti plačevanja rent-a-car v tujini (eu, ostali svet). Pa ne tisto izpred leta in več, bolj aktualne informacije.
So kaki problemi?

Prejšnji teden je kolega plačeval rent-a-car, kjer je izrecno pisalo, da sprejemajo samo kreditne kartice. N26 kartica je šla uspešno čez. Trik je samo v temu, da moraš imeti na računu dovolj sredstev, ker ti v primeru debetne kartice rezervirana sredstva začasno vzamejo za računa, če pa imaš pravo kreditno kartico pa tega ne občutiš, ker ti rezervirajo le limit.

en mini trik je tudi ta, da moraš imeti nastavljen dovolj visok limit.

Rentacari si pogosto za kavcijo vzamejo kar konkretno pogačo!

BuDi79 ::

Nesta je izjavil:

Na Revolutu isto ne mores plačati na Hofer bencinskih. To je edini "minus" ki sem ga doživel pri Revolutu. Kako je pri N26 glede tega?
Čaki kaj? Jaz sem večkrat plačal na Hofer bencinski v Medvodah z Revolutom in N26.

Mare2 ::

BuDi79 je izjavil:

Nesta je izjavil:

Na Revolutu isto ne mores plačati na Hofer bencinskih. To je edini "minus" ki sem ga doživel pri Revolutu. Kako je pri N26 glede tega?
Čaki kaj? Jaz sem večkrat plačal na Hofer bencinski v Medvodah z Revolutom in N26.


Pa smo ga dobili, kako Nesta naklada. Ima kak osebni interes za to? :)

Nesta ::

BuDi79 je izjavil:

Nesta je izjavil:

Na Revolutu isto ne mores plačati na Hofer bencinskih. To je edini "minus" ki sem ga doživel pri Revolutu. Kako je pri N26 glede tega?
Čaki kaj? Jaz sem večkrat plačal na Hofer bencinski v Medvodah z Revolutom in N26.


Resno tebi deluje?
Meni so prav z supporta na Revolutu javili da na Hofer benciskih žal ni možno plačevati??? Kako je z tem sedaj? Tudi sodelavec je poskusil in jaz kak mesec nazaj pa res javi da žal ni možno. Prek Vise je pa šlo OK čez... Torej sedaj deluje??
Hvala za info :)

buneech ::

BuDi79 je izjavil:

Nesta je izjavil:

Na Revolutu isto ne mores plačati na Hofer bencinskih. To je edini "minus" ki sem ga doživel pri Revolutu. Kako je pri N26 glede tega?
Čaki kaj? Jaz sem večkrat plačal na Hofer bencinski v Medvodah z Revolutom in N26.

Meni je Revolut aplikacija javila, da kartica ne dela na avtomatskih bencinskih. Sem imel gor dovolj denarja, limita pa tudi dovolj, itak rabiš samo 80€.
Sem pa res probal samo brezkontaktno, ne da bi kartico dal v čitalec.

AgiZ ::

gtu je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Že nekaj časa ni nihče poročal o uspešnosti plačevanja rent-a-car v tujini (eu, ostali svet). Pa ne tisto izpred leta in več, bolj aktualne informacije.
So kaki problemi?

Prejšnji teden je kolega plačeval rent-a-car, kjer je izrecno pisalo, da sprejemajo samo kreditne kartice. N26 kartica je šla uspešno čez. Trik je samo v temu, da moraš imeti na računu dovolj sredstev, ker ti v primeru debetne kartice rezervirana sredstva začasno vzamejo za računa, če pa imaš pravo kreditno kartico pa tega ne občutiš, ker ti rezervirajo le limit.

Hvala, zelo uporabno.
Torej samo limit zvišaš ko najemaš avto in imaš dovolj sredstev gor po plačilu pa zmanjšaš na "normalno" raven in je to to. Bom poskusil ob naslednjem potovanju samo n26 uporabljati, pa da vidim :)

BuDi79 ::

Nesta je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

Nesta je izjavil:

Na Revolutu isto ne mores plačati na Hofer bencinskih. To je edini "minus" ki sem ga doživel pri Revolutu. Kako je pri N26 glede tega?
Čaki kaj? Jaz sem večkrat plačal na Hofer bencinski v Medvodah z Revolutom in N26.


Resno tebi deluje?
Meni so prav z supporta na Revolutu javili da na Hofer benciskih žal ni možno plačevati??? ... Torej sedaj deluje??
em, Revolut support nima pojma kaj so to Hofer bencinske, tako da so težko karkoli pametnega javili (delajo v 193 državah... kjer je milijone raznih ponudnikov).
Od zadnjega plačila v Medvodah je ene tri mesece, tako da ne zagotavljam da prav danes deluje. - Vem pa da so v preteklosti vsaj ene 2x menjali sistem.
Sem pa v zadnjem odbodbju sprobal slovenski Petrol in avstrijski Jet, nikjer problema.

Kaboom ::

AgiZ je izjavil:

gtu je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Že nekaj časa ni nihče poročal o uspešnosti plačevanja rent-a-car v tujini (eu, ostali svet). Pa ne tisto izpred leta in več, bolj aktualne informacije.
So kaki problemi?

Prejšnji teden je kolega plačeval rent-a-car, kjer je izrecno pisalo, da sprejemajo samo kreditne kartice. N26 kartica je šla uspešno čez. Trik je samo v temu, da moraš imeti na računu dovolj sredstev, ker ti v primeru debetne kartice rezervirana sredstva začasno vzamejo za računa, če pa imaš pravo kreditno kartico pa tega ne občutiš, ker ti rezervirajo le limit.

Hvala, zelo uporabno.
Torej samo limit zvišaš ko najemaš avto in imaš dovolj sredstev gor po plačilu pa zmanjšaš na "normalno" raven in je to to. Bom poskusil ob naslednjem potovanju samo n26 uporabljati, pa da vidim :)


To je že bilo tukaj večkrat obdelano... :|
Ja. Rentali si ob izposoji rezervirajo določen znesek kot garancijo za povrnitev škode. Kar pomeni, da ti z računa dodatno "vzamejo" recimo 1.000€ (zraven dejanskega stroška izposoje) in ob vrnitvi avtomobila spet sprostijo. V mojem primeru sem jim plačal €280 za izposojo in potem še eno transakcijo na POS terminalu za €800.
To bo pri nekaterih šlo brez problema in ti lepo razložijo.
Če pa jim v pravilih piše, da debit kartic ne jemljejo, pa si lahko brez avta. Lahko pa, da ti ponudijo drugo zavarovanje, ki ga plačaš ob najemu avtomobila...
Torej, če rentaš: pokliči in povej, da imaš Debit MasterCard in vprašaj, če bo šlo OK.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

FireSnake ::

Je komu uspelo na N26 urediti trajnik za bob paket?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Pro ::

Meni je uspelo na BOB in mi že več kot eno leto trgajo.

buttcrack ::

Nesta je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

Nesta je izjavil:

Na Revolutu isto ne mores plačati na Hofer bencinskih. To je edini "minus" ki sem ga doživel pri Revolutu. Kako je pri N26 glede tega?
Čaki kaj? Jaz sem večkrat plačal na Hofer bencinski v Medvodah z Revolutom in N26.


Resno tebi deluje?
Meni so prav z supporta na Revolutu javili da na Hofer benciskih žal ni možno plačevati??? Kako je z tem sedaj? Tudi sodelavec je poskusil in jaz kak mesec nazaj pa res javi da žal ni možno. Prek Vise je pa šlo OK čez... Torej sedaj deluje??
Hvala za info :)

Tolk za info, da ne bo sprenevedanja...

Včeraj nalil na hofer pumpi v kranju brez problema, ni mi pa šmirglal brezstično. Lahko, da sem kaj zajebal, v reži pa vse OK.

krucymucy ::

Brezsticno ne dela za vecje vsote.

perci ::

ja, sej ni tankal za več kot 100 eur. kje pa naj bi bila omejitev?

Kaboom ::

Omejitve so zapisane tukaj:
Contactless payment @ Wikipedia

Ce se ne motim veljajo omejitve v teh drzavah, ne glede na to od kod prihaja bancna kartica.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

St235 ::

To so omejitve brez pina, nima pa to nikakrsne veze s temo.

buttcrack ::

zadnjič plačal brezstično kasko brezproblema, pin je bil seveda potreben.

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:

zadnjič plačal brezstično kasko brezproblema, pin je bil seveda potreben.

Brezstično bi moralo prijeti vedno, če prodajno mesto to omogoča...

Kako deluje brezstična tehnologija? Na kartici, ki je opremljena s simbolom zvočnega signala, je čip, na katerem so shranjeni podatki, potrebni za plačilo. Čip te podatke s pomočjo majhne antene posreduje čitalni napravi. Ko se v trgovini na zaslonu blagajne prikaže znesek, ki ga moramo plačati, kartico le približamo čitalni napravi na razdaljo nekaj centimetrov. Signal, ki potrdi odobreno transakcijo, pomeni, da je bilo plačilo že sporočeno banki, ki je obremenila vaš bančni račun in vknjižila denar v dobro trgovcu.

https://www.zps.si/index.php/osebne-fin...

Kaboom ::

Ja, ker v Sloveniji na brezstično ni omejitve. Nad €15 te pač vpraša za pin.

Kjer sem jaz je maksimalna omejitev €25. Nikoli te ne vpraša za pin. Če je znesek nad €25 pa se lahko na glavo postaviš in narediš salto - POS terminal ti ne bo prebral kartice brezstično. Imam N26.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Mare2 ::

Kaboom je izjavil:

Če je znesek nad €25 pa se lahko na glavo postaviš in narediš salto - POS terminal ti ne bo prebral kartice brezstično. Imam N26.


Jaz trenutno ne bi mogel narediti salte sploh. :)

St235 ::

Kaboom je izjavil:

Ja, ker v Sloveniji na brezstično ni omejitve. Nad €15 te pač vpraša za pin.

Kjer sem jaz je maksimalna omejitev €25. Nikoli te ne vpraša za pin. Če je znesek nad €25 pa se lahko na glavo postaviš in narediš salto - POS terminal ti ne bo prebral kartice brezstično. Imam N26.


To si si nastavitev nastavil sam. Meni plačevanje zneskov tja do 200€ delovalo brez težav v Slo, AT, DE, IT, HR, Spain, USA in UK. Je pa seveda bil potreben pin.
««
42 / 191
»»