» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
43 / 192
»»

Kaboom ::

Lakotnik, zadihaj in premisli. Poguglaj, če je potrebno...

St235 je izjavil:

ne, vtaknem se samo v kekce, ki na podlagi lastnih omejenih izkušenj prodajajo svoje blodnje kot resnico...

Nisem si nastavil, ker ločene contactless nastavitve pri N26 ni. Država ima cel sistem omejen na €25 in basta.
Vse države, ki si jih omenil (z razliko od UK*), so na seznamu ki sem ga sheral označene z "no limit + PIN preko določenega zneska".

*za UK si pa sam poguglaj kako si ti lahko plačal več kot 30GBP contactless z bančno kartico. mene ne zanima.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Dzhimen ::

Živjo.

Odpiram N26 račun in me zanima, če ima kdo kak promo kode?

Na njihovi strani sem videl da obstaja nek referral program, če nekoga povabiš in on pol z njegovo kartico naredi plačilo za 15€, dobiš tudi ti 15€. A to je isto kot promo code al je to kaj drugega?
In kaj imam jaz od tega, a mi zna mogoče kdo to razložit?

Hvala! :D

fujtajksel ::

Kaboom je izjavil:

Lakotnik, zadihaj in premisli. Poguglaj, če je potrebno...

St235 je izjavil:

ne, vtaknem se samo v kekce, ki na podlagi lastnih omejenih izkušenj prodajajo svoje blodnje kot resnico...

Nisem si nastavil, ker ločene contactless nastavitve pri N26 ni. Država ima cel sistem omejen na €25 in basta.
Vse države, ki si jih omenil (z razliko od UK*), so na seznamu ki sem ga sheral označene z "no limit + PIN preko določenega zneska".

*za UK si pa sam poguglaj kako si ti lahko plačal več kot 30GBP contactless z bančno kartico. mene ne zanima.


Še zmeraj ne razumem, zakaj si človek ne sme sam izključit brezkontaktnega plačevanja brez PIN, ne da bi vzel olfa nož v roke.

Goody ::

fujtajksel je izjavil:


Še zmeraj ne razumem, zakaj si človek ne sme sam izključit brezkontaktnega plačevanja brez PIN, ne da bi vzel olfa nož v roke.


Je premalo takih ki hodijo po svetu z aluminijasto folijo čez glavo....

Mare2 ::

fujtajksel je izjavil:


Še zmeraj ne razumem, zakaj si človek ne sme sam izključit brezkontaktnega plačevanja brez PIN, ne da bi vzel olfa nož v roke.


To se lahko izključi v aplikaciji N26. :)

Goody ::

Mare2 je izjavil:

fujtajksel je izjavil:


Še zmeraj ne razumem, zakaj si človek ne sme sam izključit brezkontaktnega plačevanja brez PIN, ne da bi vzel olfa nož v roke.


To se lahko izključi v aplikaciji N26. :)


japajade

perci ::

Pri Revolutu lahko izklopiš brezkonktatna plačila. Ne pa zgolj PIN-less plačevanj.

St235 ::

Kaboom je izjavil:

Lakotnik, zadihaj in premisli. Poguglaj, če je potrebno...

St235 je izjavil:

ne, vtaknem se samo v kekce, ki na podlagi lastnih omejenih izkušenj prodajajo svoje blodnje kot resnico...

Nisem si nastavil, ker ločene contactless nastavitve pri N26 ni. Država ima cel sistem omejen na €25 in basta.
Vse države, ki si jih omenil (z razliko od UK*), so na seznamu ki sem ga sheral označene z "no limit + PIN preko določenega zneska".

*za UK si pa sam poguglaj kako si ti lahko plačal več kot 30GBP contactless z bančno kartico. mene ne zanima.


Če v vseh naštetih državah ni omejitev, v čem je potem tvoja informacija relevantna v debati o tem ali je na hoferjevih črpalkah možno plačat wireless?

predi ::

fujtajksel je izjavil:

Kaboom je izjavil:

Lakotnik, zadihaj in premisli. Poguglaj, če je potrebno...

St235 je izjavil:

ne, vtaknem se samo v kekce, ki na podlagi lastnih omejenih izkušenj prodajajo svoje blodnje kot resnico...

Nisem si nastavil, ker ločene contactless nastavitve pri N26 ni. Država ima cel sistem omejen na €25 in basta.
Vse države, ki si jih omenil (z razliko od UK*), so na seznamu ki sem ga sheral označene z "no limit + PIN preko določenega zneska".

*za UK si pa sam poguglaj kako si ti lahko plačal več kot 30GBP contactless z bančno kartico. mene ne zanima.


Še zmeraj ne razumem, zakaj si človek ne sme sam izključit brezkontaktnega plačevanja brez PIN, ne da bi vzel olfa nož v roke.
Ker itak nima smisla. Za zlorabe tega sistema prevzame odgovornost banka, ne komitent. Jaz recimo ne razumem zakaj se ljudem zdi pogosto vpisovanje PIN-a za neke minor zneske bolj varno, kot contactless..

fujtajksel ::

predi je izjavil:

fujtajksel je izjavil:

Še zmeraj ne razumem, zakaj si človek ne sme sam izključit brezkontaktnega plačevanja brez PIN, ne da bi vzel olfa nož v roke.
Ker itak nima smisla. Za zlorabe tega sistema prevzame odgovornost banka, ne komitent. Jaz recimo ne razumem zakaj se ljudem zdi pogosto vpisovanje PIN-a za neke minor zneske bolj varno, kot contactless..


Gre za vsiljevanje enih novih ne-najbolj-varnih zadev s ciljem da nam malo hitreje denar iz žepov vlečejo. Po drugi strani pa imajo ponekod SecureCode ki zadevo precej zavleče, čeprav je znesek lahko enak. Ni mi všeč da ni moja odločitev kaj je to minor znesek in da ne morem izključit, čeprav je tehnično gotovo mogoče.
K sreči je N26 kartica prozorna in je tolk lažje z olfo opravit če hočeš kot pri drugih kjer rabiš dobro luč ;)

perci ::

In kaj točno je sedaj bolj varno, ko si izklopil NFC? Nekdo ti ne more 15 eur spizdit, če ti slučajno ukrade kartico. Je blo vredno?

Kaboom ::

St235 je izjavil:

Če v vseh naštetih državah ni omejitev, v čem je potem tvoja informacija relevantna v debati o tem ali je na hoferjevih črpalkah možno plačat wireless?

Imaš popolnoma prav. Moja informacija ni relevantna. Predvsem zato, ker se nikoli nisem pogovarjal o možnosti plačevanja contactless na hoferjevih bencinskih črpalkah. Vidiš. Saj razumeš... Zdaj pa preberi te komentarje v vrstnem redu kot so bili zapisani, pa se vprašaj zakaj se pa ti še sploh pogovarjaš o hoferjevih bencinskih črpalkah in sploh z mano? Lahko končaš.

krucymucy je izjavil:

Brezsticno ne dela za vecje vsote.

perci je izjavil:

ja, sej ni tankal za več kot 100 eur. kje pa naj bi bila omejitev?

Kaboom je izjavil:

Omejitve so zapisane tukaj:
Contactless payment @ Wikipedia

Ce se ne motim veljajo omejitve v teh drzavah, ne glede na to od kod prihaja bancna kartica.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

St235 ::

Hvala za pojasnilo, Imas povsem prav. Se opravicujem ker se od tebe pricakoval, da bos sledil temi.

Master_Yoda ::

perci je izjavil:

In kaj točno je sedaj bolj varno, ko si izklopil NFC? Nekdo ti ne more 15 eur spizdit, če ti slučajno ukrade kartico. Je blo vredno?


Sam contactless uporabljam, in se mi zdi da ti lahko kar nekaj vec kot 15 eur spizdi - ko kupis kaj za 14 eur in gres v drugo trgovino in kupis nekaj za 10 eur te ne vprasa za PIN. Ampak do zdaj me se ni pri nobeni transakciji manjsi od 15 eur vprasalo, ne glede na to koliko nakupov sem v enem dnevu opravil. Nisem pa preverjal ce je kaksen limit koliko brezsticnih transakcij za sub 15 EUR lahko v enem dnevu opravis.

buttcrack ::

saj te app obvesti, da je bilo opravljeno plačilo in potem samo skenslaš kartico.

Če pa tega nimaš vključenega si pa sam kriv :p

Master_Yoda ::

Ja app te opozori ce imas Google spyware nesnago namesceno na telefonu. Ker je lazje za lenuhe googlov api uporabiti kot svoje notifikacije prikazovati.

flameir ::

@fujtajksel
Če bi takole gledali na napredek in razvoj, ki prihaja vsako leto, bi bili še vedno kremenčkovi. Je pa res, da so tudi takrat čudno gledali človeka, ki je prvi spekel meso itd. :)
Čist za info, sedaj imam tudi Revolut in real time money transfer med N26 in Revolutom dela odlično. Mi je pa vseeno N26 app dost bolj všeč.
Morda kdo ve, če kaj delajo na skeniranju položnic s QR kodo, ker to je še edino, kar pogrešam napram slo bankam..

perci ::

Dvomim, da bo to kdaj na development listi, ker to uporabljamo samo Slovenci.

Sopomenka ::

flameir je izjavil:

@fujtajksel
Morda kdo ve, če kaj delajo na skeniranju položnic s QR kodo, ker to je še edino, kar pogrešam napram slo bankam..


Jaz sem jim ravno ta teden poslal takšen predlog za implementacijo. Odgovora še nisem prejel.
Morda jim še kdo to predlaga?

fujtajksel ::

flameir je izjavil:

@fujtajksel
Če bi takole gledali na napredek in razvoj, ki prihaja vsako leto, bi bili še vedno kremenčkovi. Je pa res, da so tudi takrat čudno gledali človeka, ki je prvi spekel meso itd. :)


Sorči men se ne zdi poseben napredek to da je nekaj novega prisilno always on in brez nastavljivega limita. Bolj kot tistih 15€ mi je problematično tistih nekaj podatkov ki jih nudiš naokoli brez zaščite. Ki tudi sami po sebi niso tolk problematični, lahko pa pomagajo hekerju ki ti pwna tvoj telefon, prebere čez nfc in jih s čim združi. Itq je sicer cel N26 problematičen zaradi vprašljive varnosti telefonske platforme. Valjda obstajajo tudi precej bolj dumb exploiti, npr da ti nekdo v štacuni pofotka kreditno in pol kupi kej po netu in ti mogoče ne opaziš. Ampak nisem navdušen nad zadevami ki potencialno hekerjem enkrat olajšajo remote exploite.

IL_DIAVOLO ::

Se ima kdo tezave z aplikacijo banka.net? Po posodobitvi qr skener ne deluje in je tako vse skupaj neuporabno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

flameir ::

Povej mi, kakšna je verjetnost, da ti iz petrola ali mercatorja hekerji poberejo podatke iz tvoje kartice? Verjetno neekajkrat višja od možnosti, da te jutri povozi avto.

Če pa se ti to že zgodi, ti N26 še isti dan povrne vsa sredstva na tvoj račun. Poznam iz prve roke primer, ko je kolega izgubil N26 kartico in so mu par deset e pobrali dol, pa je vse dobil nazaj - kriv je bil izključno on. Tako da res ne razumem, čemu tak strah?

Meni recimo gre kar na bruhanje, ko pridem v mercator, ki še nima nfc plačevanja. Porabiš minimalno 20 sekund več, da prodajalki uspe kartico vtaknit v terminal, pa potem da vpišeš pin in da zadevo poveže naprej..

Shadowstorm ::

A nimajo zdaj vsi Mercatorji nove terminale tudi z breztično?

Mare2 ::

flameir je izjavil:

Povej mi, kakšna je verjetnost, da ti iz petrola ali mercatorja hekerji poberejo podatke iz tvoje kartice? Verjetno neekajkrat višja od možnosti, da te jutri povozi avto.

Če pa se ti to že zgodi, ti N26 še isti dan povrne vsa sredstva na tvoj račun. Poznam iz prve roke primer, ko je kolega izgubil N26 kartico in so mu par deset e pobrali dol, pa je vse dobil nazaj - kriv je bil izključno on. Tako da res ne razumem, čemu tak strah?

Meni recimo gre kar na bruhanje, ko pridem v mercator, ki še nima nfc plačevanja. Porabiš minimalno 20 sekund več, da prodajalki uspe kartico vtaknit v terminal, pa potem da vpišeš pin in da zadevo poveže naprej..


flameir, ne govori neumnosti. Hvala. :)

OvCa77 ::

Shadowstorm je izjavil:

A nimajo zdaj vsi Mercatorji nove terminale tudi z breztično?

Imajo, še piko na QR majo. Še vedno ne razumem ljudi, ki plačajo, da nimajo NFC-ja na kartici.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

flameir ::

Mare2 je izjavil:



flameir, ne govori neumnosti. Hvala. :)


Rabiš, da nalimam sem not chat z N26 supportom in screenshot povrnjenih sredstev od N26?

buttcrack ::

Že 100 let nazaj sem ji pisal, da naj omogočijo shranjevanje kontaktov, ne le za tiste, ko jih plačaš neposredno preko web appa... Pa seveda nič...

Mare2 ::

flameir je izjavil:

Mare2 je izjavil:



flameir, ne govori neumnosti. Hvala. :)


Rabiš, da nalimam sem not chat z N26 supportom in screenshot povrnjenih sredstev od N26?


To še ne pomeni, da bodo sredstva povrnili vsakomur. :)

Dzhimen ::

Danes sem si odprl N26 račun, pa ni bilo treba naredit tistega 10 minutnega video chata, o katerem sem bral. Slikal sem pasoš in naredil selfie, nato so rabli kake 45 min da so to potrdili in to je blo to. Zdaj čakam kartico.

A ostali ste morali video chatat z supportom al kako?

Mare2 ::

Dzhimen je izjavil:

Danes sem si odprl N26 račun, pa ni bilo treba naredit tistega 10 minutnega video chata, o katerem sem bral. Slikal sem pasoš in naredil selfie, nato so rabli kake 45 min da so to potrdili in to je blo to. Zdaj čakam kartico.

A ostali ste morali video chatat z supportom al kako?


Bom tam popravil v navodilih. Lahko malo podrobneje opišeš postopek (ne preveč podrobno). En stavek.

modelno1 ::

Ko se je sestra registrirala, je bilo isto. Namesto video chata imajo sedaj tako kot Revolut. Samo poslikaš osebno/pasoš, narediš selfie in to je to. Vse je znotraj appa.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Dzhimen ::

Postopek registracije sem začel na laptopu v browserju, nato mi je reklo naj namestim aplikacijo na telefon in postopek nadaljujem tam. Namestim, se prijavim, in pol sem moral s telefonom slikat potni list, v naslednjem koraku sem moral slikat svoj ksiht in pol je pisalo, da se moji podatki preverjajo, da bo trajalo do dva delovna dni, ali nekaj takega. Cel postopek od štarta do tukaj je trajal 10 minut recimo. Čez 45 min pa nato dobim push notification na telefon, da so podatki preverjeni in da je kartica na poti. :D



All in all je prijetna izkušnja. 9/10. Edina butasta reč je bila to, ko sem še v brskalniku vnašal naslov, sem začel tipkat in mi ga je samo našlo in izpolnilo vsa polja (city, postcode, street, number). Pa pol nisem moral naprej, ker je bil š in č v naslovu. Mal butasto se mi zdi, da mi oni izpolnijo vsa polja, pol pa moram jaz za njimi popravljat ker nimajo šumnikov podprtih. :))
Ampak dobr, malenkosti. :)

dev ::

Šumnike raje ne popravljaj. Boš imel več sitnosti s tem kot koristi.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

perci ::

Mare2 je izjavil:

flameir je izjavil:

Mare2 je izjavil:



flameir, ne govori neumnosti. Hvala. :)


Rabiš, da nalimam sem not chat z N26 supportom in screenshot povrnjenih sredstev od N26?


To še ne pomeni, da bodo sredstva povrnili vsakomur. :)

To točno to pomeni.

ziglav7 ::

Registriral se bom v banko N26. Če koga zanima se lahko registriram preko njega in si deliva nagrado. Pišite na ZS.

Dzhimen ::

dev je izjavil:

Šumnike raje ne popravljaj. Boš imel več sitnosti s tem kot koristi.


Ja ni šlo drugače. Jaz sem začel vpisovati naslov, in nato mi ga je avtomatsko našlo. Kliknil sem nanj in nato so se izpolnila vsa polja avtomatsko, in to z šumniki (č in š). Si mislim super, je vse pravilno in kliknem "Next", na kar me opozori da je ime kraja nepravilno in ga obarva z rdečo. Nato sem moral spremeniti č v c in š v s, da sem lahko sploh naprej šel. :D

dev ::

Aha ja, tako bo vredu. Sem si predstavljal, da si spreminjal v obratno smer :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

MasterMiG ::

Rabim nasvet glede prijave n26 business fursu. Pred kake pol leta sem odprl n26 business acc, bolj za foro dokler je se bilo zastonj, nič še uporabljal. Medtem zvem za obvezno prijavo ter da n26 šteje kot račun v tujini. Zaradi blokade domačega trr raje ne sporocim, da ne bom imel stroskov se s tem. Sedaj prejsnji teden davcni dolg poplacan, odprl s.p. ter poslovni racun v slo. Zanima me, kaj se mi najbolj splaca, sedaj prijaviti n26 fursu (kako naj sploh izvem datum odprtja racuna? Pisem n26?) s katerim datumom? Me lahko ocolajo, ker sem zamudil 8 dni? Ali bolje kar zapreti n26, da ne tvegam idiota na furs? (Nisem se nic uporabljal, a zdaj bi). Hvala za input!!
There is nothing to fear but the fear itself.

Mare2 ::

Prijaviš račun, kot vsi ostali pošteni državljani Slovenije. Na dokument zgoraj desno napiši samoprijava oz. ga tako oddaš.

Kako nisi vedel, če pa tu piše? :)

Prijava računa na FURS.
Obrazec lahko izpolniš kar v Adobejevem acrobat readerju. Ko klikneš izpolni in podpiši in za tem klikneš za vnos besedila, imaš nad tem tudi meni, ko lahko raztegneš besedilo, da se ujema z okenčki. Tudi podpišeš ga. :) Torej ne rabiš printat in skenirat. :)
Oddaš pa lahko seveda preko edavki.durs.si kot Lastni dokument NF-LD:


http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Rok za oddajo obrazca je 8 dni od odprtja računa oz. je mogoče tudi kasneje (Vprašanje 3) (ni priporočljivo zamuditi).
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

https://docs.google.com/document/d/1pfY...

joze67 ::

St235 je izjavil:

Kaboom je izjavil:

Ja, ker v Sloveniji na brezstično ni omejitve. Nad €15 te pač vpraša za pin.

Kjer sem jaz je maksimalna omejitev €25. Nikoli te ne vpraša za pin. Če je znesek nad €25 pa se lahko na glavo postaviš in narediš salto - POS terminal ti ne bo prebral kartice brezstično. Imam N26.


To si si nastavitev nastavil sam. Meni plačevanje zneskov tja do 200€ delovalo brez težav v Slo, AT, DE, IT, HR, Spain, USA in UK. Je pa seveda bil potreben pin.

St235 je izjavil:

ne, vtaknem se samo v kekce, ki na podlagi lastnih omejenih izkušenj prodajajo svoje blodnje kot resnico. Recimo ti v tej temi z neumno izjavo, da banke, ki so lastnice bankomata, ničesar ne zaračunavajo direktno stranki, pač pa strošek provizije vedno zaračuna banka, ki je izdala kartico. Slednje pač kaže na to, da kaj dosti več od EU nisi videl, pa če se še tako napihuješ.

St235 ::

Kaj bi rad s tem povedal? Da v omenjenih drzavah ne dela? Jaz sem povedal svojo izkusnjo. Zato tudi poudarek na temu, da je delalo meni in v katerih drzavah. Kar pac ni isto kot ce bi trdil, da bo enako delalo v bangledesu jozetu drekacu. Vsaj polpismeni ljudj brez tazav locijo med opisovanjem lastne izkusnje in posplosevanjem v tri dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MasterMiG ::

Mare2, HVALA! Sem prebral vprašanje 3, ki pravzaprav pravi, da dokler prijaviš preden te oni najdejo (dobiš kazen), si se tej izognil. Fiju:)
Dobra fora tole pdf izpolnjevanje obrazcev! #pozdravljenv21stoletje
There is nothing to fear but the fear itself.

anketar ::

šumnike v imenu in preiimku ste pustil tko kot je al ste spreminjal, da ni blo šumnikov ob sklenitvi trrja?

Mare2 ::

anketar je izjavil:

šumnike v imenu in preiimku ste pustil tko kot je al ste spreminjal, da ni blo šumnikov ob sklenitvi trrja?


Ne uporabljaj šumnikov. :)

anketar ::

ok, niso pol nč zajebaval ker se ne ujema s osebno/potnim listom?

St235 ::

ne, zaradi tega ne bo težav. Se pa lahko pojavijo pri uporabi šumnikov.

mm888mb ::

Torej riziko ni nič večji kot pri slovenski banki?

predi ::

Odvisno kakšno tveganje imaš v mislih. N26 je v sistemu zajamčenih vlog do 100.000€. Kar se tiče varnosti pa zna biti bolj izpostavljen.

mm888mb ::

Na splošno, če gre banka v franže... gledam te naše slovenske banke pa niso ne zanesljive niti ugodne...

To je, da je v sistemu zajamčenih vlog do 100kE pomeni kaj točno? Ter kdo to jamči?

Če odpiram v prvi vrsti tam osebni račun, ga moram prijaviti FURSu? Če ja, kako?

http://www.financnitrgi.com/novice/blog...

Mirijo nas, da ni nikakršnega razloga za vsesplošno paniko, saj so vendar banke s sedežem v Sloveniji vključene v sistem zajamčenih vlog bank in hranilnic, in sicer do višine 100.000 EUR. Ironično je le to, da jamstvo zagotavlja država Slovenija, z že tako obubožanim državnim proračunom in visoko stopnjo zadolženosti.


http://www.financnitrgi.com/novice/rada...

Evropska komisija je sprejela smernice, ki bodo na udar postavile tudi vaše depozite v primeru reševanja banke - podobno kot na Cipru. Če ne bo prišlo do dokapitalizacije, se bo del dolgov in depozitov prisilno pretvoril v kapital. To pa pomeni, da boste imeli namesto 100.000EUR depozita sedaj samo npr. 80.000EUR depozita in 20.000EUR v delnicah banke (ki pa jih verjetno ne boste mogli takoj prodati, zagotovo pa ne za takšen denar).



PS: Da nebo pomote, ne favoriziram tujih bank (čeprav bi mogoče moral) imam seveda pomisleke tudi za slovenske banke, nebi pa šel iz dežja pod kap.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mm888mb ()

predi ::

V tem primeru jamči Nemčija. Vsak račun v tujini moraš sam prijaviti FURSu.

Google -> "site:https://slo-tech.com/forum/t696755 jamstvo", "site:https://slo-tech.com/forum/t696755 navodila docs".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()
««
43 / 192
»»