» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
35 / 192
»»

GupeM ::

NikolormousB je izjavil:

Recimo nekatere rent'a'car firme hočejo kreditno, nekateri hoteli, ... Običajno pri rezervacijah in najemih, saj s kreditne veliko lažje dobijo denar, če si recimo z najetim avtom prevozil radar.


V teoriji je to mogoče res, v praksi pa še nisem naletel na tak primer.

Zelo preprost primer, ki se mi je zgodil v ZDA. Ko v ZDA plačaš kosilo s kartico, najprej plačaš, nato dobiš račun, kamor vpišeš še znesek napitnine in na koncu še skupni znesek kosila + napitnine. Napitnino v restavracijah kasneje obračunajo. Včasih na koncu delovnega dne, včasih pa traja tudi cel teden. No, jaz sem večinoma plačeval z debetno kartico in mi napitnine niti v eni restavraciji, kjer sem plačal z debetno, niso trgali. 2x sem plačal s kreditno in v obeh primerih so mi napitnino kasneje trgali.

Takoj tega sploh nisem opazil. Kasneje sem googlal, zakaj mi včasih trgajo, včasih ne. Našel sem odgovor, da z debetnih ne morejo, s kreditnih pa lahko. Ko sem pogledal s katerimi karticami sem plačeval v katerih restavracijah, sem šele opazil, da so napitnino trgali samo v obeh primerih, ko sem plačal s kreditno.

FireSnake ::

Če se registriraš preko invite-a ima pošiljatelj nekaj malega koristi, ane?

Ima kdo info, koliko stane nakazilo denarja na n26 preko Delavske hranilnice (spletna banka)?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

perci ::

Em, poglej na cenik delavske hranilnice? Načeloma je to običajno SEPA nakazilo, torej stane enako, kot če bi na Delavski hranilnici plačal položnico za elektriko. Na okencu drago, na spletni banki pocen.

clix ::

FireSnake je izjavil:


Ima kdo info, koliko stane nakazilo denarja na n26 preko Delavske hranilnice (spletna banka)?


25c

FireSnake ::

Potem je isto, kot za položnico. Ugodno.

Hvala.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bastadu ::

Mama ima Samsung Galaxy Note, ali je kakšna varianta da prejema push notifications kljub temu, da ni tisti trenutek prijavljena v aplikacijo? N26 pravi da ne ... Meni na iOS to vedno deluje ...

ales85 ::

bastadu je izjavil:

Mama ima Samsung Galaxy Note, ali je kakšna varianta da prejema push notifications kljub temu, da ni tisti trenutek prijavljena v aplikacijo? N26 pravi da ne ... Meni na iOS to vedno deluje ...

Na iOS si ti verjetno prijavljen, ampak je aplikacija v ozadju odprta. Če jo želiš odpreti, moraš v vsakem primeru vpisati geslo. Na Android to deluje isto. Torej namesto, da aplikacijo zapreš, greš enostavno v "home". Tako ostane prijavljena, vsak pa je tudi ne more kar odpreti brez da bi vpisal geslo.

bastadu ::

Ne bo držalo, sem ravnokar preizkusil, še pred POS transakcijo sem na Apple-u pozaprl vse aplikacije, izvedel transakcijo na POSu in dobil push notification na telefon ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

perci ::

Tista transakcija v oštariji na martiniku, o kateri sem pred kratkim razlagal, se je vrnila v plus. Zanimivo pa je, da se mi je vrnila še transakcija iz ene druge oštarije (kjer pa sem s kartico dejansko plačal) pa tudi iz bencinske pumpe, kjer sem dejansko plačal z n26.

Pomojem se bo to še vse iznihal, ker valda ne bom zastonj jedel in tankal.

perci ::

bastadu je izjavil:

Ne bo držalo, sem ravnokar preizkusil, še pred POS transakcijo sem na Apple-u pozaprl vse aplikacije, izvedel transakcijo na POSu in dobil push notification na telefon ...

Bo držalo. Vsaj na androidu je tako.

ales85 ::

bastadu je izjavil:

Ne bo držalo, sem ravnokar preizkusil, še pred POS transakcijo sem na Apple-u pozaprl vse aplikacije, izvedel transakcijo na POSu in dobil push notification na telefon ...

Tudi ni isto, če aplikacijo zapreš ali pa se odjaviš.

dricosnake ::

Ali se še komu dogaja, da aplikacija pokaže notification o direktni bremenitvi šele 2 dni po tem ko je ta že izvedena in je vidna v aplikaciji?
Konkretno SPL direktna bremenitev je bila izvedena v sredo, in sem to videl, če sem pogledal transakcije, sedaj pa mi moj iphone zapiska in na zaslonu notification, da je bilo bremenitev izvedena 21.3.???

FireSnake ::

Odprl sem račun.
Kartica je na poti.

Ali lahko položnice že plačujem, čeprav še nimam (aktivirane) kartice?
Je pa res, da še nisem nakazal denarja gor (stanje = 0).

Aplikacijo imam že nameščeno. Malo sem brskal po njej, pa nikjer ni opcije za plačevanje (beam money sem videl).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Mare2 ::

Dokler ni pozitivnega stanja, ne moreš plačevati položnic. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

clix ::

Za plačevanje položnic uporabiš opcijo "Transfer"

Mare2 ::

Spodaj desno v aplikaciji klikneš znak +, izbereš Transfers in klikneš na + z znakom osebe. Prvo plačilo plačaj takoj, da se ti podatki ohranijo za naslednja.

Podrobno preštudiraj ta dokument:
https://docs.google.com/document/d/1pfY...

BladE_ ::

FireSnake je izjavil:

Aplikacijo imam že nameščeno. Malo sem brskal po njej, pa nikjer ni opcije za plačevanje (beam money sem videl).


Izbereš "Transfers", referenco se pa vpiše pod "message"(kar mi je malo čudno ampak npr. A1 s tem nima problema).
Akcija - Reakcija

FireSnake ::

Hvala vsem za info.

Vmes sem malo bral: očitno zadeva še vedno ne podpira vnos sklica?

Za trajnike vseeno bo :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kixs ::

Sklic vpises v polje "Payment reference".

Placujem vse poloznice ze skoraj eno leto in ni tezav.

FireSnake ::

OK, tole je pa že druga pesem.
Hvala za info.

Preizkusim takoj, ko nakažem dinarje...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

kixs ::

Dinarje bolj tezko... Evre pa ze. :P

clix ::

kixs je izjavil:

Sklic vpises v polje "Payment reference".

Placujem vse poloznice ze skoraj eno leto in ni tezav.


Jaz nimam polja "Payment reference". Sklic vpišem v polje "Message".

Mare2 ::

clix je izjavil:

kixs je izjavil:

Sklic vpises v polje "Payment reference".

Placujem vse poloznice ze skoraj eno leto in ni tezav.


Jaz nimam polja "Payment reference". Sklic vpišem v polje "Message".

Plačevanje

Vpišeš račun IBAN, tam pod "Message" napišeš sklic:
SI00 23032017 (pač pravi sklic, ki ga imaš) 4 mestna referenca je npr. SI00, drugi del reference pa (jaz naredim samo presledek in dodam) 23032017. Še najlažje narediš copy/paste iz položnice, če jo dobiš elektronsko.

Prvič plačaj s takojšnjim plačilom, da se ti račun zapiše v TRANSFERS My contacts, da je naslednjič lažje plačevat. Naslednjič uporabiš Transfers, izbereš "kontakt", vpišeš znesek in dodaš sklic. :) Če želiš plačati s kasnejšim datumom, obkljukaj "Want to save this as a standing order?" in izbereš datum.

Pri plačevanju preko spleta moraš potrditi plačilo še v mobilni aplikaciji. Seveda lahko plačaš tudi kar z mobilno aplikacijo.

Potrdilo o nakazilu (PDF s podatki o plačilu) se dobi iz mobilne aplikacije, pri vpogledu v transakcijo (Transfer confirmation). Če javi "Internal server error: Error" je lahko krivda uporaba ŠČŽ- jev. Sicer pa uporabi screenshot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Killermode ::

@Mare SI00 (prvi del reference) ali podobne stvari lahko brez problema preskočiš. Vsaj jaz tako plačujem svoje položnice brez vsakršnega problema.

kixs ::

clix je izjavil:

kixs je izjavil:

Sklic vpises v polje "Payment reference".

Placujem vse poloznice ze skoraj eno leto in ni tezav.


Jaz nimam polja "Payment reference". Sklic vpišem v polje "Message".


Placujem preko spletnega dostopa in mi pise Payment reference. Sicer pa je verjetno cisto enako kot Message.

BladE_ ::

Messsage je očitno referenca, ker mi tudi pri "income" kaže referenco pod Message.

BTW... Ne vem po kakšnem ključu ampak sem za neko plačilo v trgovini dobil denar nazaj na račun... Če se ne motim so tudi drugi v tej temi imeli to izkušnjo.
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

matobeli ::

perci je izjavil:


Pomojem se bo to še vse iznihal, ker valda ne bom zastonj jedel in tankal.


Meni se je včeraj na račun vrnil denar ki sem ga kakšen teden nazaj dvignil na bankomatu pa še ena malenkost iz bencinske ;)

cortez ::

Ja...in jutri ti bodo to tgali.... že videno.

lencc ::

Je friend referral program za vabljenje novih članov N26 še na voljo? Če je, prosim za ZS od koga ki že ima račun, pa si lahko potem razdeliva tistih 15 €. :)

Mare2 ::

Ne deluje v SLO. Sem napisal razlog v enem od prejšnjih sporočil.

dev ::

Deluje će težiš na support.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

lencc ::

Ok, hvala za pojasnila.
Ampak ni deal breaker, glede na to da je še vedno zastonj.
LP

BigWhale ::

matobeli je izjavil:

perci je izjavil:


Pomojem se bo to še vse iznihal, ker valda ne bom zastonj jedel in tankal.


Meni se je včeraj na račun vrnil denar ki sem ga kakšen teden nazaj dvignil na bankomatu pa še ena malenkost iz bencinske ;)


Men se je zgodil, da so mi vrnil 300 EUR, ki sej jih dvignil na bankomatu, tega sploh nisem opazil, se opazil sele potem, ko so mi ta denar spet vzeli. Na koncu je v mesecnem pregledu, ko scrollas gor in dol prislo do negativnih vrednosti.

Kljub vsem pozitivnim izkusnjam s to banko, so taksne malenkosti zlo irritating. In rahlo rusijo sliko o banki, ki kompetentno opravlja svoje delo. :/

buttcrack ::

there's no free lunch ;)

predi ::

Tako kot je že bilo napisano: N26 je banka v beta verziji. Jaz je za main account ne bi imel in je tudi ne bi priporočal za tak namen. Ne v trenutnem stanju. Kaj me moti?
  • vnos centov na spletni banki,
  • podstran s statistiko na spletni banki v izgradnji že par mesecev,
  • odsotnost unicode podpore v zaledju,
  • pattern login v mobilni aplikaciji naj bi veljal en mesec, dejansko velja neskončno dolgo,
  • odsotnost Transfer message-a pri potrjevanju transkacij v mobilni aplikaciji,
  • oglaševanje nedelujočega referral programa,
  • geoblocking pri dostopu do določenih storitev,
  • ipd.

valdo ::

predi je izjavil:

Kaj me moti?
vnos centov na spletni banki
pojasni, prosim, kje se zatika
Lp

matobeli ::

Verjetno to da moraš namesto vejice pritisnit tab

Mare2 ::

dev je izjavil:

Deluje će težiš na support.


Podobno kot bi rekel, da avto deluje, če ga porivaš. :)

Master_Yoda ::

Mene pa najbolj moti to da ni potrjevanja spletnih transakcij (MasterCard secure) v aplikaciji sami, ampak preko push messaga, ki ga pa ne dobis ce nimas google navlake na telefonu. Ne vem kje bi bil problem da se ob kliku na cakajoco aplikacijo lahko stisne na njo in jo potrdi ?

predi ::

matobeli je izjavil:

Verjetno to da moraš namesto vejice pritisnit tab
Ne, gre za nek problem s fokusom. Vsakič ko sem vpisoval je zadeva disruptala moj flow. V bistvu me je tako živcirala, da zdaj plačujem samo še preko mobilne aplikacije. Sploh ker je že večina naših položnic na UPN QR.

buttcrack ::

dva polja za cente imajo verjetno zaradi različnih zapisov. Mi pišemo z vejico, večina ostalih s piko. Ločen prostor to težavo odpravi - ni nek big deal pomoje...

Mogoče res ni za main acc., sploh ker ni šanse za kredo in mogoče kakšen supersaver podračun, da celo kakšen promil obresti pokasiraš, ampak zaenkrat sam v pol leta še nisem imel težave (z njimi), razen valda CSD, delodajalec in sem pa tja kakšen trajnik.

Zaenkrat mi combo s SK udobni račun deluje tip top.

JN ::

predi je izjavil:

  • vnos centov na spletni banki,
  • podstran s statistiko na spletni banki v izgradnji že par mesecev,
  • odsotnost unicode podpore v zaledju,
  • pattern login v mobilni aplikaciji naj bi veljal en mesec, dejansko velja neskončno dolgo,
  • odsotnost Transfer message-a pri potrjevanju transkacij v mobilni aplikaciji,
  • oglaševanje nedelujočega referral programa,
  • geoblocking pri dostopu do določenih storitev,
  • ipd.

- Vnos centov gre tudi meni blazno na živce, ampak to, kar pravi @butch3r makes sense:

buttcrack je izjavil:

dva polja za cente imajo verjetno zaradi različnih zapisov. Mi pišemo z vejico, večina ostalih s piko.

- Podstran s statistiko je v izgradnji že odkar sem začel uporabljati N26 pred 16 meseci... očitno jim ni prioriteta. Dela pa v aplikaciji, če rabiš.
- To, da ni unocode je sramota, če so štartali na EU i šire.
- Za login v aplikacijo uporabljam prstni odtis, ki SE na vsake toliko spomni, da iz varnostnih razlogov moraš vpisati geslo.
- Ne razumem, kaj misliš z "odsotnost Transfer message-a pri potrjevanju transkacij v mobilni aplikaciji"?
- Referral kolikor razumem, ne deluje (samo) pri nas. Zaradi FURSa.
- Kje si pa geoblocking doživel? Ker jaz sem uporabljal tako kartico kot android vsepovsod od Kolumbije do Indije brez težav.

Meni je N26 super kot primarna banka (rezervna je Sparkasse Pozitivni) že več kot leto dni... bi bilo pa fajn, da bolj izpostavijo, da so beta oz "work in progress".

predi ::

JN je izjavil:

Vnos centov gre tudi meni blazno na živce, ampak to, kar pravi @butch3r makes sense
No, jaz v tem vidim samo še en lapsus. Mobilna aplikacija ti namreč omogoča vnos pike in vejice, oboje pa obravnava kot vejico. Na daleč se vidi, da jim je lokalizacija španska vas.

JN je izjavil:

Ne razumem, kaj misliš z "odsotnost Transfer message-a pri potrjevanju transkacij v mobilni aplikaciji"?
Ko v mobilni aplikaciji pride popup za potrditev transakcije, so navedeni vsi podatki, razen tistega, kjer je naveden namen plačila in s tem za nas bistven podatek - referenca plačila.

JN je izjavil:

Kje si pa geoblocking doživel?
Tujci imajo na voljo storitve, ki jih mi nimamo. N26 Black, varčevanje, verifikacija na pošti, ipd.

Bom na tej točki dodal še tole:
  • različno formatiranje istih podatkov na različnih mestih (recimo IBAN),
  • ko v mobilni aplikaciji gledaš podatke za posamezen transfer imaš možnost "New transfer" - človek bi pričakoval, da se bo pri novem ohranil tudi tip plačila in pa vsaj še tagi, vendar je treba to vsakič znova nastavljat. Te podatke bi morali vsebovati tudi shranjeni transfer template-i.

Mare2 ::

Predi, a jim boš kar vrnil kartico?

matobeli ::

Še vedno so boljši od konkurence :))

Meni gre v resnici najbolj na živce da ne morem urejati imenika, oziroma celo uporabljati vgrajenega imenika v telefon.

Ales ::

Po čem so boljši od konkurence? Ker so cenejši?

Še kaj?

Kot kaže se gredo stroškovni dumping, kurijo denar investitorjev in zbirajo stranke. Ali bodo investitorji naložbo kdaj dobili vsaj povrnjeno je še vprašanje.

Sama storitev pa je zgleda bolj amaterska kot ne. Odštevanje in prištevanje nakupov sem ter tja, "brezplačni" nakupi, potem spet ne brezplačni nakupi, nesposobnost urediti tako osnovne stvari, kot je lokalizacija, medtem ko se greš mednarodno bančništvo, vse to je bolj znamenje popolnega diletantizma, kot česa drugega. Resna banka tole pač (še) ni. In ne kaže, da kaj kmalu bo.

Uporabnike seveda investitorji ne brigajo, lahko pa bi jih brigalo ali bodo ob morebitnem sesutju ob tistih nekaj 100 EUR, ki jih ima večina gor oz. koliko se bodo načakali, preden jim jih na podlagi jamstva povrnejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

matobeli ::

Sori, mene res ne brigajo šumniki. Že celo življenje imam/nimam težave z njimi. Jih nimam ne v imenu ne v naslovu, kar pa ne pomeni da je bilo treba še 15let nazaj telovadit po PCju da je delovalo vse. Za težave z pozitivnimi vračili nakupov je čisto jasno da bodo enkrat odšli, tudi to me ne moti.

Glede na to da govorimo o pravi banki tudi za n26 veljajo regulacije. Ni čisto tako da lahko kar malo serverje ugasnejo in meni ta čas crkne kartica.

Boljše:
-cena
-NI možnosti da bom kdaj moral v fizično poslovalnico ki je odprta do max. 17h, ima gužvo in polpismene gospe na šaltarju
-upravljanje kartice (limiti, online nakupi...)
-tagi (dejansko uporabljam, je kar OK za od oka pogledat koliko zapravim)
-aplikacija izgleda profi narejena z enostavnim UI
-kartica zgleda kul

ales85 ::

No, ker tebe ne brigajo šumniki, še ne pomeni da ne brigajo veliko večino sveta. Najbrž veš, da vse, kar ne spada v ASCII tudi povzroča težave in to niso le šumniki. Kdor danes dela aplikacijo brez misli na non-ASCII znake je malo čez les.

Mare2 ::

matobeli je izjavil:


-tagi (dejansko uporabljam, je kar OK za od oka pogledat koliko zapravim)


Kako to narediš?

ales85 je izjavil:

No, ker tebe ne brigajo šumniki, še ne pomeni da ne brigajo veliko večino sveta. Najbrž veš, da vse, kar ne spada v ASCII tudi povzroča težave in to niso le šumniki. Kdor danes dela aplikacijo brez misli na non-ASCII znake je malo čez les.


ales85, kaj pa če bi to sporočil na N26? Morda sploh ne vejo tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

matobeli ::

Sori, ni čist res, tagi, ki jih lahko sami definiramo so samo za iskanje.
Tagi ki so prednastavljeni (Food & groceries, ATM...) pa se pokažejo v Statistics.

Jih je sicer omejeno število in bi bilo fino da bi delal svoje skupine, ampak če se vsaj na pol discipliniraš bo kar delovalo, predvsem pa enostavnenje, kot pri konkurenci.
««
35 / 192
»»