» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
33 / 192
»»

Mare2 ::

perci, kaj pa tisto od ponoči? Se je zbrisalo?

perci ::

Nope :)

Da ne govorim, da mi je nazaj v plus priletelo 800 eur (odbitna fransiza) od rentacarja, ceprav ga se nisem vrnil.

Zanimivo je pa, da se teh 800 ne pozna na skupnem saldu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Mare2 ::

Jaz sem za take primere za vsak slučaj nabavil Dinners. Eno leto je zastonj. Tačas se bodo verjetno pri N26 že ustalili. :)

kakob ::

perci je izjavil:

Nope :)

Da ne govorim, da mi je nazaj v plus priletelo 800 eur (odbitna fransiza) od rentacarja, ceprav ga se nisem vrnil.

Zanimivo je pa, da se teh 800 ne pozna na skupnem saldu.


Meni se je zgodilo, da sem kupil letalsko karto, letel let, dobil vrnjen denar v celoti.

Dvakrat.

Can't complain too much.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

perci ::

Na N26? Se pravi, nikoli kasneje nisi placal karte?

kakob ::

perci je izjavil:

Na N26? Se pravi, nikoli kasneje nisi placal karte?


Tako je. Pač znesek so vrnili nakaj dni po tistem ko je bil let opravljen.

Ker je šlo za dve različni letalski družbi, predvidevam da je 'problem' pri N26.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

metalc ::

Glugy je izjavil:

A se da imet sam N26 račun; pač brez da bi rabil imet v Sloveniji al pa kje drugje še kak račun odprt. Se da vse položnice ipd plačevat ? Nekaj časa nazaj sem v tej temi bral da nekaj še ni možno blo plačevat pa nisem ravno razumel zakaj se je šlo.


Samo z N26 lahko komot prideš skozi, dokler posluješ izključno v evrih. Če ti bo kdo hotel nakazati v drugi valuti, bodo nakazilo zavrnili. Sicer ti bodo priporočili Transferwise, ki pa je uporaben samo za poslovanje med fizičnima osebama, ki se po možnosti poznata. Bog pa ne daj, da bi si zaželel prek tega plačevati položnice v drugih valutah ali da bi hotel prejemati izplačila.

buneech ::

perci je izjavil:

No, zdele sem bil pa v supermarketu in mam v appu napisan, kot da sem dvakrat placal. Hecno deluje tale n26 al je pa problem tujina.

Meni je to naredilo v Ljubljani. V roku 10 dni je bil vrnjen denar.

miko22 ::

Kako lahko prijaviš račun fursu? Lahko preko e-davkov ali moraš zadevo printat in pošiljat po pošti?

krucymucy ::

Jaz sem preko edavkov.

Mare2 ::

miko22 je izjavil:

Kako lahko prijaviš račun fursu? Lahko preko e-davkov ali moraš zadevo printat in pošiljat po pošti?


Navodilo imaš na spodnjem linku:



https://docs.google.com/document/d/1pfY...

Piše:

Prijava računa na FURS.

Obrazec lahko izpolniš kar v Adobejevem acrobat readerju. Ko klikneš izpolni in podpiši in za tem klikneš za vnos besedila, imaš nad tem tudi meni, ko lahko raztegneš besedilo, da se ujema z okenčki. Tudi podpišeš ga. :) Torej ne rabiš printat in skenirat. :)
Oddaš pa lahko seveda preko edavki.durs.si kot Lastni dokument NF-LD:


http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Rok za oddajo obrazca je 8 dni od odprtja računa oz. je mogoče tudi kasneje (Vprašanje 3) (ni priporočljivo zamuditi).
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Kaboom ::

krucymucy je izjavil:

raufnk je izjavil:

Kakšen je pa max limit za plačevanje z Maestro/Mastercard? Tvoje stanje na računu?
Npr. če kupuješ kak dražji laptop ali kaj podobnega...

Kolikor si nastavis. Do 20k dnevno gre.


ehm

Bo bolj tak: https://support.n26.com/read/000001260?...
-torej SEPA plačil v enem dnevu lahko imaš za €50.000
-dnevna uporaba kartice max €5.000 (max €20.000 mesečno) (online+POS)
-dvig na bankomatu max €2.500 / dnevno
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

krucymucy ::

Verjetno bo res tako. V aplikaciji mi pise max. 20.000

Base-T ::

Kako pa je z NFC plačilom preko mobilnega telefona? Nekaj piše, da bi to sicer bilo mogoče ampak ne vem če pri nas. Neke aplikacije za N26 NFC plačilo ne najdem.

dev ::

kakob je izjavil:

perci je izjavil:

Na N26? Se pravi, nikoli kasneje nisi placal karte?


Tako je. Pač znesek so vrnili nakaj dni po tistem ko je bil let opravljen.

Ker je šlo za dve različni letalski družbi, predvidevam da je 'problem' pri N26.


Zaradi takšnih in podobnih izkušenj (tudi pri sebi) ne zaupam tej banki 100%. V tem primeru je šlo tebi v dobro, kaj pa bo naslednjič ko ne bo tako. In pa nenazadnje, nekdo je vseeno "plačal" tvoje karte.
N26 je beta banka. Nekih večjih zneskov in plače si gor rajši ne bom nakazoval. Da ne omenjam nekonsistentnega supporta (kar smo že pisali v tej temi)!

Za isti problem enemu pišejo tako, drugemu pa tako. Meni so izpadli zlo neresno.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

matobeli ::

Banka pač ni namenjena vsem. Ponuja osnovne storitve ki delujejo približno enako dobro kot drugje, nekatere celo bolje, predvsem pa je, za razliko od ostalih, zastonj.

Kar se tiče letalskih prevoznikov prej stavim da je zajeb na strani prevoznika. Kolega je dobil 2x vrnjeno vozovnico, pa nima N26. Je sicer hotel vrnit, ampak je bilo težko, nikjer v sistemu ena od transakcij ni bila zabeležen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

NikolormousB ::

V tem primeru je šlo tebi v dobro, kaj pa bo naslednjič ko ne bo tako.


Zaradi nekega čudnega buga je pri nakazilu iz Unicredit na N26 prišlo do ene zanimive situacije. Pri nakazilu iz unicredit na n26 je bila v Unicredit spletnem obrazcu namesto IBAN vpisana številka N26 kreditne kartice.

Na unicredit je bilo označeno, da je bila transakcija sprovedena, denar so pobrali z računa, na N26 pa je namesto v plus šla transakcija v minus, kot, da bi bremenili kreditno kartico.

Stanje je bilo urejeno 10 minut po tem, ko sem kontaktiral support. Malo so čudno pogledali, ampak zadeva je bila urejena preko računalnika praktično takoj.

Kako naše banke rešujejo podobne primere? Dobiš po navadni pošti vabilo, da se osebno zglasiš v njihovi poslovalnici 100km stran?

Redorange ::

Sam na DH rešujem preko spletne banke v obrazcu. Je pa res da ne odgovorijo takoj. Včasih tudi isti dan ne.

freezby ::

Glede refferal award: dobil odgovor in res je tekst v aplikaciji zdaj takšen:
Add your friend to N26 and get rewarded when they use their Mastercard.

No, preveril pri prijatelju in res še ni uporabil kartice. Bo danes, pa bomo videli ali se bo to sprostilo. Bolj kot €, gre seveda za princip. Čeprav je pa tudi res, da bi tako dobil "povrnjene" stroške, ki so mi jih naračunali za zaprtje poslovnega računa pri DH.

Pa vprašanje glede kontaktov za plačila: ali vam res vse avtomatično dodaja? Meni jih pol fali, zdajle me je pa res zmotilo to kopiranje in kucanje. Ali se jih da potem kako še urejati? V aplikaciji sam jih lahko samo zbrišem. No, saj bom še za to poslal na support, naj malo delajo. Vsaj odgovorijo zagotovo, čeprav res skoraj vsakemu drugače ;-)

Vsem novincem, še vedno je več kot priporočljivo za back-up imeti še drugi račun. Čeprav tole z letalskimi kartami se je tudi že meni zgodilo pred 5 leti in pazi to, na povezanem letu. Čezoceanskega sem plačal, celinskega naprej pa ne in to pri Lufthansi, pri čemer so me zaradi prebukiranosti takrat celo preselili v biznis klas.
+ tudi poznam vsaj dva primera iz moje družbe in očitno je to povezano s prebukiranostjo letov.

mambli ::

Kolikor vem mora vsak nov uporabnik označiti v aplikaciji, da se ga lahko vidi kot uporabnika pri njegovih prijateljih. Drugače ga ne vidiš in lahko ročno pošiljaš.

BladE_ ::

freezby je izjavil:

Vsem novincem, še vedno je več kot priporočljivo za back-up imeti še drugi račun.


Pa ravno to me najbolj muči... Odprem račun pri N26 in potem kljub temu še enega pri nas za backup, ki pa seveda ni zastonj? Nima smisla...

Ali ima kdo odprt izključno samo N26 in mu za neko normalno bančništvo popolnoma zadostuje? Za drugo banko pri nas bi se potem odločil, ko si zaželim recimo kredit do takrat pa N26. Je izvedljivo?
Akcija - Reakcija

NikolormousB ::

Jaz imam sicer odprt račun na DH, ampak ga že več mesecev ne uporabljam. Pred časom mi je potekel digitalni cert. tako, da nimam več spletnega dostopa, kartice ne nosim sabo, fizično pa tudi ne hodim na banko.

Ne najdem verjetnega scenarija, v katerem bi rabil backup račun.

freezby ::

@BladE_ Nisem bil najbolj jasen in preveč izhajam iz mojega izhodišča ter potreb moje družbe.
Če si odgovoren sam zase in nimaš opravkov z javnimi inštitucijami, ne rabiš kredita itd ... torej samo kartica in TRR za plačo, je N26 čista zmaga. Ali pa si odpreš račun pri N26 in potem vidiš po 2, 3 mesecih, da je drugi račun popolnoma odveč in ga skenslaš.

Pri nas v družini smo iz 4 skrčili na 3 račune, a iz 4 SLO v 1 SLO + 2 N26. Dokler CSD in večina ostalih državnih inštitucij ne bodo uredili informatike in začeli izplačevati na sepa trr v tujini, sem prisiljen ohraniti račun pri slovenski banki (DH).

GupeM ::

Nič nisi prisiljen, vse se da zmenit.

frke ::

Jaz imam samo N26 račun od maja 2017

Nanj prejemam vse prihodke plačo, vračilo dohodnine iz FURSA, nakazilo iz sodišča, včasih prodam kaj na bolhi..

Plačujem položnice, SEPA trajnike, v trgovinah, dvig gotovine na bankomatih v Sloveniji in na Hrvaškem.

Doslej sem imel 1 problem - nisem mogel downloadti potrdila o plačilu, rešil na chatu-helpdesku.
Tehnično najbolj zahtevno je bilo, ko se menjal telefon in je bilo potrebno narediti še enkrat uparjanje novega telefona.

Tudi referal sem dobil plačan, ne takoj, ampak po cca 3 tednih ko je prijatelj začel poslovati s kartico

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frke ()

Mare2 ::

frke je izjavil:

Jaz imam samo N26 račun od maja 2017

Nanj prejemam vse prihodke plačo, vračilo dohodnine iz FURSA, nakazilo iz sodišča, včasih prodam kaj na bolhi..

Plačujem položnice, SEPA trajnike, v trgovinah, dvig gotovine na bankomatih v Sloveniji in na Hrvaškem.


Jaz imam N26 in Revolut. Pa še Dinners za vsak slučaj. :)

NikolormousB ::

Dokler CSD in večina ostalih državnih inštitucij ne bodo uredili informatike in začeli izplačevati na sepa trr v tujini, sem prisiljen ohraniti račun pri slovenski banki (DH).


Lahko malo več poveš o tem. Si jih opozoril, da so računi znotraj SEPA načeloma izenačeni?

St235 ::

freezby je izjavil:

@BladE_ Nisem bil najbolj jasen in preveč izhajam iz mojega izhodišča ter potreb moje družbe.
Če si odgovoren sam zase in nimaš opravkov z javnimi inštitucijami, ne rabiš kredita itd ... torej samo kartica in TRR za plačo, je N26 čista zmaga. Ali pa si odpreš račun pri N26 in potem vidiš po 2, 3 mesecih, da je drugi račun popolnoma odveč in ga skenslaš.

Pri nas v družini smo iz 4 skrčili na 3 račune, a iz 4 SLO v 1 SLO + 2 N26. Dokler CSD in večina ostalih državnih inštitucij ne bodo uredili informatike in začeli izplačevati na sepa trr v tujini, sem prisiljen ohraniti račun pri slovenski banki (DH).


Osebno z drzavnimi institucijami (vkljucno z FURS) nimam tezav pri uporabi n26.

jk273si ::

Ko smo že pr državnih inštitucijah, sam sem CSD in kasneje ministrstvo opozoril na to, da so dolžni nakazovati tudi na račune v tujini in sem po enem mesecu lansko leto le dobil odgovor iz Ministrstva za delo, družine, socialne zadeve in enake možnosti:

trenutno je mogoče pravice iz javnih sredstev (kot je državna štipendija) prejemati le na transakcijski račun, odprt v Republiki Sloveniji. Zavedamo se, da je v veljavi Uredba št. 260/2012 z dne 14. 3. 2012, ki je postala z dnem 1. 2. 2014 neposredno uporabljiv in v ta namen tudi že dograjujemo informacijski sistem, na podlagi katerega izplačujemo pravice iz javnih sredstev. Upamo, da bo zadeva do konca leta 2017 urejena in da bo z letom 2018 mogoče državno štipendijo prejemati tudi na transakcijski račun v tujini.


Baje pa se še vedno ne da dobiti na tuje račune (štipendije in otroške dodatke ter ostale transfere) ker je na obrazcu SI56 vnaprej napisan, in tud če greš osebno na CSD ti povejo, da imajo v sistemu SI56 sprogramirano in da ni možnosti nakazvat v tujino... In to po več kot 10 letih od EU uredbe, ki izenačuje EU račune z nacionalnimi računi (Uredba (EU) št. 260/2012)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jk273si ()

freezby ::

Kot je napisal @jk273si ... tudi sam decembra pisal, že zaradi večjega števila pritožb. Če je še kdo upravičen do dodatkov, štipendij, naj piše.
Vse prek CSD (otroški dodatki) gre še vedno samo na SI56, pa če se na glavo postaviš. Tako sem pač prisiljen obdržati en slovenski trr.
Podobna je štorija pri Skladu kmetijskih zemljišč in gozda, ampak tam gre za drobiž. Furs je seveda ok.

buttcrack ::

Poleg CSDja, mi tut delodajalec ne nudi izplačevanje dohodka na N26, pa nas je 2k+ zaposlenih. Dinozavri pač.

Samo zarad tega mam se računa na SK, kjer pa poleg zastonj vodrnja dobivam tudi še en soliden drobiž na bonus račun vsak mesec. Tko da je zdej familija na SK in 2xN26

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

Torej nekdo, ki je brez dohodkov in prejema socialno pomoč, mora odpreti obvezno pri nas račun, čeprav ima v tujini brezplačnega. Pa kaj se norčujejo?

Mare2 ::

miko22 je izjavil:

Torej nekdo, ki je brez dohodkov in prejema socialno pomoč, mora odpreti obvezno pri nas račun, čeprav ima v tujini brezplačnega. Pa kaj se norčujejo?


Se norčujejo, ja. :)

Arctander ::

Mercator ima v nekaterih trgovinah nove POS terminale. Ali se še komu dogaja, da mu zavrača plačilo na teh novih terminalih? PIN kodo sprejme, potem pa terminal javi, da je transakcija zavrnjena. Denarja na računu več kot dovolj, drugje kartica deluje bp.

miko22 ::

buttcrack je izjavil:

Poleg CSDja, mi tut delodajalec ne nudi izplačevanje dohodka na N26, pa nas je 2k+ zaposlenih. Dinozavri pač.

Samo zarad tega mam se računa na SK, kjer pa poleg zastonj vodrnja dobivam tudi še en soliden drobiž na bonus račun vsak mesec. Tko da je zdej familija na SK in 2xN26


Ja, kaj pa pol porečejo na tole s strani regulatorja? To pomeni, da država krši predpise
https://www.ujp.gov.si/dokumenti/dokume...

Mare2 ::

miko22 je izjavil:



Ja, kaj pa pol porečejo na tole s strani regulatorja? To pomeni, da država krši predpise
https://www.ujp.gov.si/dokumenti/dokume...


Miko, sporoči to na pravi naslov in ne nam. Jaz nisem odgovorna oseba. :)

OvCa77 ::

Arctander je izjavil:

Mercator ima v nekaterih trgovinah nove POS terminale. Ali se še komu dogaja, da mu zavrača plačilo na teh novih terminalih? PIN kodo sprejme, potem pa terminal javi, da je transakcija zavrnjena. Denarja na računu več kot dovolj, drugje kartica deluje bp.

Novi terminali imajo tudi NFC, probaj še tako.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

_Sajmon_ ::

OvCa77 je izjavil:

Arctander je izjavil:

Mercator ima v nekaterih trgovinah nove POS terminale. Ali se še komu dogaja, da mu zavrača plačilo na teh novih terminalih? PIN kodo sprejme, potem pa terminal javi, da je transakcija zavrnjena. Denarja na računu več kot dovolj, drugje kartica deluje bp.

Novi terminali imajo tudi NFC, probaj še tako.


Brezstično plačevanje vsaj meni deluje v Mercatorju. "Stično" pa nisem probal.

matobeli ::

A mercator dobiva brezstično? Ja končno! :D
Če se že modernizirajo lahko še piko na barkodo prevekslajo.

Arctander ::

OvCa77 je izjavil:

Arctander je izjavil:

Mercator ima v nekaterih trgovinah nove POS terminale. Ali se še komu dogaja, da mu zavrača plačilo na teh novih terminalih? PIN kodo sprejme, potem pa terminal javi, da je transakcija zavrnjena. Denarja na računu več kot dovolj, drugje kartica deluje bp.

Novi terminali imajo tudi NFC, probaj še tako.


Sem gledal, če je ikona NFC na terminalu, pa je ni. Vprašam trgovko, če je zdaj možno brezstično, ona pa mi samo vzame kartico in jo vtakne not. Bom probal še brezstično, upam, da jutri naletim na trgovko, ki ve, kaj je to :)

ales85 ::

Arctander je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

Arctander je izjavil:

Mercator ima v nekaterih trgovinah nove POS terminale. Ali se še komu dogaja, da mu zavrača plačilo na teh novih terminalih? PIN kodo sprejme, potem pa terminal javi, da je transakcija zavrnjena. Denarja na računu več kot dovolj, drugje kartica deluje bp.

Novi terminali imajo tudi NFC, probaj še tako.


Sem gledal, če je ikona NFC na terminalu, pa je ni. Vprašam trgovko, če je zdaj možno brezstično, ona pa mi samo vzame kartico in jo vtakne not. Bom probal še brezstično, upam, da jutri naletim na trgovko, ki ve, kaj je to :)

Ko jaz vidim brezstični terminal, jim ne dame več kartice v roke. Če jo želi vzeti, jo odmaknem in povem, da jo bom uporabil sam - brezstično.

OvCa77 ::

matobeli je izjavil:

A mercator dobiva brezstično? Ja končno! :D
Če se že modernizirajo lahko še piko na barkodo prevekslajo.

Se podpišem, še to na telefon, pa bo ena plastika manj.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

bastadu ::

Se prijavim na N26 preko web browserja in vidim da zadeva ne poteka preko varne HTTPS povezave, wtf?

jinzo ::

Ja? Meni my.n26.com stalno preusmeri na https?

b4d ::

Arctander je izjavil:


Sem gledal, če je ikona NFC na terminalu, pa je ni. Vprašam trgovko, če je zdaj možno brezstično, ona pa mi samo vzame kartico in jo vtakne not. Bom probal še brezstično, upam, da jutri naletim na trgovko, ki ve, kaj je to :)


Ikone ni, ampak po izgledu naprave sem kar sklepal in naslonil, magic, dela :)
b4d.sablun.org

buttcrack ::

miko22 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Poleg CSDja, mi tut delodajalec ne nudi izplačevanje dohodka na N26, pa nas je 2k+ zaposlenih. Dinozavri pač.

Samo zarad tega mam se računa na SK, kjer pa poleg zastonj vodrnja dobivam tudi še en soliden drobiž na bonus račun vsak mesec. Tko da je zdej familija na SK in 2xN26


Ja, kaj pa pol porečejo na tole s strani regulatorja? To pomeni, da država krši predpise
https://www.ujp.gov.si/dokumenti/dokume...

marsikdo krši evropsko zakonodajo, razlog pa je muzejski software, ki ima predpisan TRR s SI56 ali po možnosti celo na 19 mestno cifro, N26 ima 22.

NikolormousB ::

Zastarel softver ne more biti izgovor za kršitev zakonodaje, sploh, če je od sprejetja nekega predpisa preteklo že toliko časa.

Zavarovalnica (Adriatic Slovenica) je težavo rešila v 1 tednu po obvestilu. Saj ne gre za hud poseg, ni ravno tako, da bi morali menjati celoten informacijski sistem. Še vedno pa lahko "problematične" primere rešujejo ročno, če jim to bolj ustreza.

frke ::

Zakaj Banka Slovenije ne kaznuje odgovorne na CSD (Centru za socialno delo) ali ministrice. Ima vso pravno podlago za to.


Pristojni organ za nadzor nad izvajanjem Uredbe 260/2012/EU in odločanje o prekrških po tej uredbi je Banka Slovenije. 

(1) Z globo 2.500 eurov se za prekršek kaznuje plačnik, ki je pravna oseba in želi izvršiti kreditni prenos prejemniku plačila, ki ima odprt plačilni račun v Uniji, če v nasprotju s prvim odstavkom 9. člena Uredbe 260/2012/EU navede državo članico, v kateri se naj bi ta plačilni račun nahajal, če je račun dostopen v skladu s 3. členom Uredbe 260/2012/EU. 
(6) Z globo 100 eurov se za prekršek iz četrtega odstavka tega člena kaznuje odgovorna oseba pravne osebe, odgovorna oseba samostojnega podjetnika posameznika ali odgovorna oseba posameznika, ki samostojno opravlja dejavnost. 

NikolormousB ::

Ker še nihče ni prijavil kršitve?

matobeli ::

Verjetno se je prijavilo. Tudi v medijih je bilo nekaj malega ravno o CSD&otroških dodatkih.
««
33 / 192
»»