» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
32 / 189
»»

BuDi79 ::

harmony je izjavil:

A lahko kdo na kratko razlozi, zakaj bi ta racun hotel imeti?
kako naj mi vemo zakaj bi ga ti želel imeti?

Mare2 ::

harmony je izjavil:

Ta tema ima 31 strani. Vsega brat res nimam casa, se pa zanimam za N26. A lahko kdo na kratko razlozi, zakaj bi ta racun hotel imeti?


V bistvu je brez veze imeti ta račun. Nekaj časa je bilo zanimivo, ker si dobil še kak EUR od referrala. Sedaj za SLO ni več. Lahko vzameš tudi Revolut.

St235 ::

harmony je izjavil:

Ta tema ima 31 strani. Vsega brat res nimam casa, se pa zanimam za N26. A lahko kdo na kratko razlozi, zakaj bi ta racun hotel imeti?


Zato ker so banane rumene.

matobeli ::

harmony je izjavil:

Ta tema ima 31 strani. Vsega brat res nimam casa, se pa zanimam za N26. A lahko kdo na kratko razlozi, zakaj bi ta racun hotel imeti?


Glavni selling pointi:
-zastonj
-kar ni zastonj je ugodno
-ni gužve
-sodoben app

Glavni "minusi":
-moraš met sodobnejši smartphone
-ne moreš se družiti z ostalimi ko čakaš na okenček
-varnostno "povsem nesprejemljiv" design
-app ni v SLO jeziku

miko22 ::

-varnostno "povsem nesprejemljiv" design

razloži tole.

matobeli ::

Fobija pred drugačno tehnologijo.

Nima zveze z realnim stanjem.

Da slučajno ne bo pomote, zame osebno so minusi drugje.

SmeskoSnezak ::

Ko splavijo se kaksno kreditno kartico, bom definitivno presaltal v sekundi trinajst. Do nadalnjega pa spremljam to evolucijo bank raje iz rahle distance. Berem na spletu, pa ni vse tak roznato. Se najraje bi videl, da ustvarijo dodatno online banking portal. Mobilna in spletna verzija, pa so zame zmagovalci, cetud ne bi imeli kreditne.
@ Pusti soncu v srce... @

buneech ::

Sej majo tudi web interface.

perci ::

Mimogrede, nekaj sem bral tule, da naj se ne bi dalo rezervacije sredstev za rentacar narediti z debetno MC od N26. No, zdajle sem vzel avto pri Sixt (800 eur odbitne fransize) na Martiniku in ni bilo nobenga problema. Seveda sem imel dovolj kritja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

SmeskoSnezak ::

perci je izjavil:

Mimogrede, nekaj sem bral tule, da naj se ne bi dalo rezervacije sredstev za rentacar narediti z debetno MC od N26. No, zdajle sem vzel avto pri Sixt (800 eur odbitne fransize) na Martiniku in ni bilo nobenga problema. Seveda sem imel dovolj kritja.

Men je kolega povedal, da ko je klical tja, so mu rekli da ni mozno z debetno (za Slovenijo to).
@ Pusti soncu v srce... @

perci ::

Pa je imel kritje?

matobeli ::

Verjetno so mu to povedali ker se želijo izogniti težav z strankami ki bi debetno kartico želel uporabiti brez dovolj kritja.

kakob ::

perci je izjavil:

Mimogrede, nekaj sem bral tule, da naj se ne bi dalo rezervacije sredstev za rentacar narediti z debetno MC od N26. No, zdajle sem vzel avto pri Sixt (800 eur odbitne fransize) na Martiniku in ni bilo nobenga problema. Seveda sem imel dovolj kritja.


Na Avantcar je tudi bilo možno. Sredstva rezervirajo za določen čas. Downside je da računajo 'polno zavarovanje' če nimaš kreditne (N26 je debitna), kar pomeni da plačaš več. Sicer pa jih (Avantcar) ne pripočam, ker so popolnoma nefleksibilni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

Vaseer ::

Koliko ste uspeli največ dvigniti z enkratnim dvigom (N26)? Vem, da je omejitev 20.000€, vendar dvomom, da ima bankomat toliko na zalogi. Jaz sem dvignil max 300€, več pa še nisem poskušal.

Kaj narediti v primeru, da preideš samo na N26 (SLO TRR nimaš več) in želiš dvigniti večjo vsoto € (npr gotovinski nakup zadeve za 30k€, ipd)? Poleg tega, da greš dvignit na Pošto, ki ima mastne provizije... Prenakazovanje drugi osebi na SLO TRR in razlaganje FURS-u glede izvora denarja ipd zna bit zanimivo...

matobeli ::

Dviguješ na bankomatu.

Lahko pa tudi za namen posla odpreš slo trr in si gor nakažeš.

Blazz ::

matobeli je izjavil:

Dviguješ na bankomatu.

Lahko pa tudi za namen posla odpreš slo trr in si gor nakažeš.


ja, sam gotovinskega plačila (keš) za 30k eur ne moreš narediti.

matobeli ::

Iz slo trrja komot dvigneš vseh 30keur ki si jih prej nakazal iz n26.

kakob ::

Plačaš lahko za 5k na dan na POS terminalih.
SKB bankomat pljune ven 2k na enkrat brez težav.

SEPA lahko pošiljaš lahko količine.

SmeskoSnezak ::

perci je izjavil:

Pa je imel kritje?

Ja, clovek ma papirja kot perja, N26 in Revolut, itd.. Dela in ogromno potuje po tujini. Ocitno so slovenski avantcar pa sixt cist za casem, vsaj po njegovem mnenju. Noben se ni slisal za te kartice, ko jih je spraseval o tem. Zato pa sn jaz vprasal v eni drugi temi o predplacniskih kreditnih karticah zanj.
@ Pusti soncu v srce... @

perci ::

Tudi jaz sem že dvignil 2k naenkrat na bankomatu. No problem.

BuDi79 ::

Vaseer je izjavil:

(npr gotovinski nakup zadeve za 30kEUR, ipd)
btw. glede na zakon proti pranju denarja gotovinski nakup v vrednosti nad 5000EUR pri pravni osebi ni dovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

krucymucy ::

Vceraj na NLB bankomatu mi ni hotel dati vec kot 400€.

clix ::

Imaš slučajno v aplikaciji nastavljen "daily withdrawal limit" na 400€?

matobeli ::

Lahko da je bil prazen. Na našem na avtocesti (starejši model) se je skoraj večkrat zgodilo da nisem dobil kot da sem.

krucymucy ::

clix je izjavil:

Imaš slučajno v aplikaciji nastavljen "daily withdrawal limit" na 400€?

Nimam. Lahko da je bil bolj prazen.

Mare2 ::

krucymucy je izjavil:


Nimam. Lahko da je bil bolj prazen.

Tudi to se dogaja. :)

yuser33 ::

Mare2 je izjavil:

perci je izjavil:



To ne drzi, zakaj bi moral zapreti slo racun?


Tako je ja. Tudi uradna info je taka. Edino kar sem moral preko e-davki sporočiti, kam želim nakazano, sicer bi mi oni nakazali na zadnji odprt račun v SLO.


Jaz sem tudi vložil vlogo na MF za spremembo računa, kamor se mi nakazuje preveč plačano dohodnino
in sem danes dobil naslednji odgovor:
Spoštovani,
v Registru davčnih zavezancev tujega TRR ne moremo označiti za vračilo dohodnine.
Lepo pozdravljeni
MV


Zgleda, da je na FU Kranj drugačna praksa?!

yuser33 ::

yuser33 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

perci je izjavil:



To ne drzi, zakaj bi moral zapreti slo racun?


Tako je ja. Tudi uradna info je taka. Edino kar sem moral preko e-davki sporočiti, kam želim nakazano, sicer bi mi oni nakazali na zadnji odprt račun v SLO.


Jaz sem tudi vložil vlogo na MF za spremembo računa, kamor se mi nakazuje preveč plačano dohodnino
in sem danes dobil naslednji odgovor:
Spoštovani,
v Registru davčnih zavezancev tujega TRR ne moremo označiti za vračilo dohodnine.
Lepo pozdravljeni
MV


Zgleda, da je na FU Kranj drugačna praksa?!


So mi po nekaj urah kar sami poslali še en mail:

Spoštovani,
prišlo je do pomote, tuj TRR smo označili za vračilo dohodnine.
Se opravičujemo za napačni prvi odgovor.
Lepo pozdravljeni

buttcrack ::

A CSD 8 in otr.dodatek je že možno prebekslat?

matobeli ::

Dej upraš, mene tudi zanima ;)

lencc ::

Pozdravljeni,
kolikor sem na hitro preletel mnenja, je N26 banka precej ugodna in ima precej zadovoljnih uporabnikov. Prosim, če bi mi vseeno lahko kdo odgovoril na naslednjih nekaj vprašanj – da ne bo dvomov pri registraciji. :)

1. Pod pogojem, da si ne naročimo fizične (plastične) kartice Mastercard, sta torej pri N26 računu ("N26 Account") brezplačna tako odprtje, kot tudi samo vodenje računa?
2. Četudi ne naročimo fizične Mastercard kartice, nam N26 še vedno dodeli virtualni debetni račun Mastercard, ki ga je možno uspešno povezati s PayPal-om (npr. za opravljanje spletnih nakupov na eBayu)?
3. Če bi se pri odprtju računa vseeno odločil za naročilo fizične kartice Mastercard, berem na ceniku N26 (link), da je potem strošek 2,90 € / mesec. Kaj pa za samo izdajo kartice in za dostavo kartice na dom (poštnino) – tovrstnih stroškov pri naročilu fizične kartice ni?
4. Na spletu gledam, da se je možno registrirati in do N26 računa dostopati tudi preko spletnega brskalnika (link). Ali to pomeni, da v resnici ne potrebujemo nujno mobilne aplikacije za iOS oz. Android?
5. V ceniku nisem zasledil stroška za morebitno zaprtje N26 računa. Upam, da niso v tem primeru prisotni kakšni (visoki) skriti stroški?

Mare2 ::

Tudi fizična kartica je še vedno zastonj.

Lahko dostopaš preko spleta, vendar plačilo potrdiš z aplikacijo na mobitelu. :)

Poglej tudi tole na linku spodaj.

https://docs.google.com/document/d/1pfY...

St235 ::

1. Pod pogojem, da si ne naročimo fizične (plastične) kartice Mastercard, sta torej pri N26 računu ("N26 Account") brezplačna tako odprtje, kot tudi samo vodenje računa?

da, pravtako je brezplačna debetna mastercard. Do sedaj z njo še nisem imel težav, tudi v ZDA ne. Bi se pa lahko zapletlo kje kjer nimajo elektronskega sistema. Jap, leta 2016 sem nazadnje to doživel prav v ZDA.

2. Četudi ne naročimo fizične Mastercard kartice, nam N26 še vedno dodeli virtualni debetni račun Mastercard, ki ga je možno uspešno povezati s PayPal-om (npr. za opravljanje spletnih nakupov na eBayu)?

na n26 nisem zasledil možnosti virtualne kartice.

Če bi se pri odprtju računa vseeno odločil za naročilo fizične kartice Mastercard, berem na ceniku N26 (link), da je potem strošek 2,90 € / mesec. Kaj pa za samo izdajo kartice in za dostavo kartice na dom (poštnino) - tovrstnih stroškov pri naročilu fizične kartice ni?

trenutno tega stroška ni. Prav tako mi niso računali ničesar za pošiljanje.

4. Na spletu gledam, da se je možno registrirati in do N26 računa dostopati tudi preko spletnega brskalnika (link). Ali to pomeni, da v resnici ne potrebujemo nujno mobilne aplikacije za iOS oz. Android?

Ko se registriraš te bo na preusmerilo na app, brez tega ne bo šlo.

lencc ::

@Mare2 in @Lakotnik29,
hvala za link in odgovore! Zelo uporabne informacije. Za obveznost prijave tujih plačilnih računov na FURS prej nisem vedel.
Sicer sem si stvar malo napačno predstavljal. Dejansko se pri N26 dobi dodeljen tekoči račun, ki je in bo očitno tudi vnaprej ostal brezplačen. Poleg tega pa se po želji lahko naroči tudi debetno kartico Mastercard, za uporabo katere bodo nove stranke enkrat v prihodnosti morale plačevati mesečno pristojbino.

Glede obvezne uporabe mobilne aplikacije sem malo razočaran, ker še nimam telefona z (vsaj) Android 4.4 / iOS 9. Upam, da bo Mastercard še nekaj časa ostal brezplačen in brez nadomestil za novo pridružene stranke. Pravkar sem zaznal, da se je obdobje brez stroškov Mastercarda do sedaj sproti podaljševalo, kot je možno razbrati recimo iz datuma tega lanskega članka. Upam, da special offer pri N26 tudi letos podaljšajo še za nekaj časa. :)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lencc ()

matobeli ::

V dveh letih že samo z zastonj upnji in zastonj vodenjem not prineseš za en poceni nov smartphone, ki bo vse poganjal ;)

Mare2 ::

matobeli je izjavil:

V dveh letih že samo z zastonj upnji in zastonj vodenjem not prineseš za en poceni nov smartphone, ki bo vse poganjal ;)


A toliko se prišpara? :)

perci ::

Danes sem hotel placati vecerjo z N26 kartico. Iz POS-a je priletel listek na katerem je pisalo ABANDON DEBIT, zraven pa tisti trikotnik s klicajem. Lokacija, Martinik, Francija. Meni pa v appu pokaze -46 EUR.

Kelnerca je zatrjevala, da oni teha kesa ne bodo dobili, kar bi ji celo verjel glede na listek, ki je priletel iz POS-a.

Ima kdo podobne izkusnje?

matobeli ::

Nimam, je pa za prijavit :)

valdo ::

perci je izjavil:

Danes sem hotel placati vecerjo z N26 kartico. Iz POS-a je priletel listek na katerem je pisalo ABANDON DEBIT, zraven pa tisti trikotnik s klicajem. Lokacija, Martinik, Francija. Meni pa v appu pokaze -46 EUR.Ima kdo podobne izkusnje?

Imel sem podoben slucaj,
kartica zavrnjena na aap-u pa se vidi kot da je plačano,
vendar po 10minutah stanje na računu normalno ni viden sled o transakciji???
na kocu sem plačal z gotovino ...občutek negotovosti pa je ostal.
Lp

Mare2 ::

perci je izjavil:


Kelnerca je zatrjevala, da oni teha kesa ne bodo dobili, kar bi ji celo verjel glede na listek, ki je priletel iz POS-a.


Ko se zbudiš, če bo stanje še vedno v minus, sporoči to v N26. :)

šernk ::

s tistim izpiskom dobiš denar nazaj, če se ne transakcija samodejno zbriše.

in da ne bo kdo mislil: to ni problem N26 ampak vseh bank (ne vem sicer ali je vezano na mastercard ali tudi maestro). To so ubistvu transakcije, ki gredo skozi in pride nato do neke napake. Potrošnikom se nam zdijo izredno redke, trgovci in trgovke se pa s tem redno ukvarjajo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Netrunner ::

Ravnokar dobil kartico katera je transparentna :) Kaj take so, ali sem jaz pozabil izbrati motiv ?

matobeli ::

Temu pravijo švabi transparentno poslovanje :))

Je vse ok. Tisti ki smo bolj zgodaj vzeli imamo še celo tiskarsko napako na kartici.

raufnk ::

Kakšen je pa max limit za plačevanje z Maestro/Mastercard? Tvoje stanje na računu?
Npr. če kupuješ kak dražji laptop ali kaj podobnega...
lp raufnk

krucymucy ::

raufnk je izjavil:

Kakšen je pa max limit za plačevanje z Maestro/Mastercard? Tvoje stanje na računu?
Npr. če kupuješ kak dražji laptop ali kaj podobnega...

Kolikor si nastavis. Do 20k dnevno gre.

Glugy ::

A se da imet sam N26 račun; pač brez da bi rabil imet v Sloveniji al pa kje drugje še kak račun odprt. Se da vse položnice ipd plačevat ? Nekaj časa nazaj sem v tej temi bral da nekaj še ni možno blo plačevat pa nisem ravno razumel zakaj se je šlo.

Ker če res lahk vse z N26 nardiš; pol se to res splača; če res ni nekih komplikacij; še posebej ker ni mesečnega stroška če prav razumem; pa še pocen so storitve. To pol lahk tud brez mesečnega stroška povežeš z Paypal?

Mare2 ::

Glugy je izjavil:


Ker če res lahk vse z N26 nardiš; pol se to res splača; če res ni nekih komplikacij; še posebej ker ni mesečnega stroška če prav razumem; pa še pocen so storitve. To pol lahk tud brez mesečnega stroška povežeš z Paypal?


Tudi paypal lahko uporabiš. Najprej preberi tole na povezavi, potem vprašaj. :)
https://docs.google.com/document/d/1pfY...

Netrunner ::

am... kaj to je treba prijavljati na furs?

..očitno :( ... še s tem se ubadat

Kaj tudi paypall je treba kaj prijavljati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

krucymucy ::

Ce samo kupujes ne. Ce pa prodajas, pa bi moral prijaviti. Odvisno sicer od prometa.

perci ::

No, zdele sem bil pa v supermarketu in mam v appu napisan, kot da sem dvakrat placal. Hecno deluje tale n26 al je pa problem tujina.
««
32 / 189
»»