» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
20 / 193
»»

MUC ::

šernk je izjavil:

ne bi smela bit, na NKBM je nakazilo v tujino v SEPA območju stane enako kot promet po SLO. nekatere naše banke so pač še med dinozavri.

ni mi pa jasno zakaj se ne SEPA obrazec standardizira.


A pol vprašam an abanko v čem je fora, ker bi moralo sprejet?
Plačilo v tujino ima take podatke, kot bi nekaj izvažal, določaš kako se deli "stroške" (provizije?) .. malo too much pomoje.

cortez ::

Z abanetom dela, sam moraš ročno vpisat IBAN, ker če ga samo kopiraš, ga ne zavede pravilno. seveda pa vpiši še BIC :-)

MUC ::

Hm... če copy/pastam se res ne pastajo vse številke.. nekaj imajo z javascriptom zgleda.
BICa nimam kam vpisati..

zgleda, da sedaj bo :)


Hvala

GupeM ::

Na NKBM moraš izbrati plačilo v tujino, provizija pa je enaka, kot če plačaš navaden UPN za po Sloveniji (0,36€ al nekaj takega).

Tadeja321 ::

živjo,

zanima me kako je z prijavo računa na furs.. odprla sem ga danes preko aplikacije, torej.. ga prijavim ko dobim kartico ali lahko že sedaj? trenutno namreč nimam dokumenta ki bi nakazoval da sem tam odprla račun, razen da naredim print skrin zaslona :)
plis help :)

lp

šernk ::

če imaš račun potrjen lahko sprintaš potrdilo iz računalnika.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Tadeja321 ::

potrjen je ja :) vrjetno preko spletne strani ane? nekaj sicer noče naložit pdfja-upam da bo šlo v kratkem

bastadu ::

Če imaš v imenu ali naslovu kakšen šumnik je to razlog, da ti ne odpre PDF potrdila, odstrani vse šumnike in potem bo šlo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Mare2 ::

Tadeja321 je izjavil:

živjo,

zanima me kako je z prijavo računa na furs.. odprla sem ga danes preko aplikacije, torej.. ga prijavim ko dobim kartico ali lahko že sedaj? trenutno namreč nimam dokumenta ki bi nakazoval da sem tam odprla račun, razen da naredim print skrin zaslona :)
plis help :)

lp


Jaz nisem rabil prilagat nobenega dokumenta kot dokazilo o odprtju. Seveda moraš vpisat pravo številko. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Shadowstorm ::

Pri javno komunalno podjetje Grosuplje sem probal odpreti trajnik, pa so mi napisali tole: Programsko nam ne dovoljuje odpreti trajnika, ker je banka iz tujine. In kakšen nasvet kako najbolje naprej ukrepati.

šernk ::

naj posodobijo programsko opremo...

piši na banko slovenije ali N26, da ukrepajo pri neandertalcih. meni je šlo na telekomu in triglavu brez problema odpreti trajnik na N26. Seveda, če ne bi šlo bi jih v istem trenutku zamenjal in šel h konkurenci iz principa.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RoccoC ::

Shadowstorm je izjavil:

Pri javno komunalno podjetje Grosuplje sem probal odpreti trajnik, pa so mi napisali tole: Programsko nam ne dovoljuje odpreti trajnika, ker je banka iz tujine. In kakšen nasvet kako najbolje naprej ukrepati.


Napiši jim da te njihova programska oprema prav nič ne zanima, da so zakonsko dolžni odpreti trajnik iz katerekoli banke v monetarni uniji. Pa še zagrozi jim s kakšno inšpekcijo če se ti da.

Redorange ::

Tadeja321 je izjavil:


Tale obrazec izpolniš in meni so hoteli še (jst sem dal print scr) neko dokazilo kjer se vidi swift koda banke in moje ime, da vidijo da je res moj račun.

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

konspirator ::

Print scr ni potreben, samo izpolnjen obrazec oddaš preko edavkov.
--

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

šernk je izjavil:

Seveda, če ne bi šlo bi jih v istem trenutku zamenjal in šel h konkurenci iz principa.


Če je človek iz Grosuplja, verjetno ne bo mogel zamenjat komunalnega podjetja npr. v Prekmurju. :) Seveda pa lahko zahteva, naj ročno vnesejo to direktno obremenitev. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Tadeja321 ::

bastadu je izjavil:

Če imaš v imenu ali naslovu kakšen šumnik je to razlog, da ti ne odpre PDF potrdila, odstrani vse šumnike in potem bo šlo ...



res je :D .. probam pa da vidimo :)
hmmko želim ime spremeniti mi javi da se moram obrniti na njihovo podporo? gre kako drugače kakor da jim pišem mejl?

jinzo ::

Tak mimgrede, jaz nisem ničesar prilagal tisti prijavi, pa mi niso še nič nazaj zatežili.

GupeM ::

Samo za info: Danes sem dobil nakazanih 5€, ker sem po dolgi odsotnosti končno nakazal nekaj na račun.

predi ::

predi je izjavil:

A je kateri imel primer, da je hotel za naslov navesti svoje začasno (seveda prijavljeno) bivališče namesto stalnega? Moje stalno bivališče je zgolj formalnost na papirju in v kratkem bi se znalo zgoditi, da bo moj začasni naslov postal stalni.

V procesu verifikacije najbrž primerjajo naslov na osebni z vnesenim naslovom, neko potrdilo iz obskurne države, ko je Slovenija, pa najbrž ne bo imelo neke veljave?

Nikjer med registracijo tudi ne vidim alternativnega naslova za dostavo kartice. Ne bom zadeve pošiljal 100km stran samo zato, da piše nek naslov, ki je samo formalnost?

Iz tega vidika je popolnoma vseeno kateri naslov vnesete ob registraciji za N26. Ko se opravlja proces verifikacije bo operater na drugi strani vedno preveril in vnesel tudi vaš stalni naslov. Kartica bo seveda romala na naslov, ki ga vnesete ob registraciji. Podobno kot naslov za račun in naslov za dostavo na kakšni spletni trgovini. Tako mi je tudi pojasnil operater. Skratka, naslov pri verifikaciji ni bistven.

predi je izjavil:

Kaj pa brada, ki je na osebni ni? Problem? :D


Ni problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

Master_Yoda ::

Jaz nisem obrazca posiljal, ampak sem napisal izjavo da sem dne tega pa tega odprl nov ra;un [t xxxx pri banki N26. Potem pa oddal kot lasten dokument na eDavki. Klical me ni noben da rabijo se kaj, je pa pod pdrtimi ra;uni N26 ra;un viden, je pa ime banke prazno heh.

predi ::

Jaz sem takoj po verifikaciji poslal DR-02 obrazec preko portala eDavki, z izpolnjenimi polji 1., 2. in 10.1. Danes dobil klic od FURS-a, da naj jim pošljem še kakšno dokazilo o lastništvu tujega računa - scan kartice ali potrdilo o transakciji (tako so naročili).

Kartice še nimam, zato sem jim poslal potrdilo o nakazilu iz main banke na N26 in potem o plačilu neke zadeve prek N26. Poslal sem jim tudi izpis iz spletne aplikacije, kjer so kao podatki o računu pa en screen shot slednjega. Bomo videli kaj bodo rekli.

Nisem videl, da bi se komu v tej temi zgodilo to dodatno preverjanje? Mogoče ker mam zdaj brado.

BTW, kolega je dobil svojih 15€ na dan prve transakcije.

buneech ::

Mogoče je to po novem, jaz sem oddal DR-02, in je račun vpisan med odprtimi računi.

Redorange ::

Print screen, kjer je tvoje ime in bic koda na n26 spletni strani sem jim poslal in je bilo dovolj.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

madog je izjavil:

Jest sem jo dobil lani v 3h dneh,

ko sem izgubil denarnico sem deaktiviral kartico preko telefona,
naročil novo preko telefona vse skupaj trajalo 30sek,
dobil novo kartico v 4ih dneh!!!!

Pri eni od slovenskih bank sem moral iti na šalter, moral podpisati 37 papirjev nato pa čakal novo kartico skoraj 3 tedne, n26 je svetlobna leta pred slovenskimi bankami......


madog, koliko stane nova (druga) kartica? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

predi ::

predi je izjavil:

Kartice še nimam, zato sem jim poslal potrdilo o nakazilu iz main banke na N26 in potem o plačilu neke zadeve prek N26. Poslal sem jim tudi izpis iz spletne aplikacije, kjer so kao podatki o računu pa en screen shot slednjega. Bomo videli kaj bodo rekli.

So se zadovoljili s tem. Najbrž je bil vse to poslat rahlo overkill.

Mare2 ::

Izgleda, da je to odvisno od človeka na FURSu. Meni niso zahtevali nobenega dokazila. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mrbanana ::

Je že kdo naredil PayPal withdrawal na N26?
Kljub potrditvi kartice nimam opcije "Accepts PayPal withdrawals" pod N26.

bastadu ::

mrbanana je izjavil:

Je že kdo naredil PayPal withdrawal na N26?
Kljub potrditvi kartice nimam opcije "Accepts PayPal withdrawals" pod N26.

Meni je šlo bp, v Paypalu dodaš bančni račun N26 in potem ti naredijo neka majhna nakazile, katerih vrednost vpišeš v Paypal, da aktiviraš kartico ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

NikolormousB ::

madog, koliko stane nova (druga) kartica? :)


10€.

Ko smo ravno pri tem. Ima še kdo probleme s "crkovanjem" kartic? V manj kot enem letu sem eno zlomil, z drugo pa zdaj ne morem več plačevati brezstično, je POS terminal vedno vrgel ven nek error.

Sicer imam kartice v žepu, ne nosim denarnice, tako, da tudi druge menjam relativno pogosto. Ampak od slovenske banke je to na recimo 2 leti, N26 so pa očitno ekstra občutljive.

Mare2 ::

Moja od N26 je od januarja 2017 še vedno brezhibna. Sem pa doslej uspel uničiti (počili sta) dve Mastercard. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

matobeli ::

A kdo ve poštno številko oziroma kraj kjer je N26 registrirana?

Mikrohard ::

Zakaj pa to rabiš?

Sicer pa:
N26 GmbH
Naslov: Klosterstraße 62, 10179 Berlin, Nemčija

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

Ko je ravno govora o obrabljanju kartic: koliko vas kaj plačuje z brezstično kartico tako, da je ne dajete iz denarnice, ampak samo prislonite denarnico na čitalec? Meni je to top uporabnost brezstičnega plačevanja, nič več vlačenja kartic not in ven ... še vedno pa kar pogosto naletim na trgovke, ki se ob tem odzovejo v stilu "Ooo, a tudi tako gre??". In na tak način je tudi kartica precej manj obremenjena z obrabo ... res pa da ne deluje, če imate v denarnici več kot eno brezstično kartico, kar pa meni ne predstavlja problema ...

techfreak :) ::

Ideja je dobra, ampak imam zraven v denarnici se drugo kartico, da lahko v primeru tezav s to od N26 se vedno lahko placam, in vprasanje kako bi se obnasal citalec ce bi dve naenkrat prislonil. Verjetno bi ali vzel eno od obeh, ali pa nobene; nic od tega pa ne bi hotel.

Mi je pa motece da nekatere trgovine (npr. Mercator) se zdaj niso nadgradile na POS terminale z NFC, in se moram ukvarjati z vstavljanjem kartice ter vpisovanjem PINa do 15 EUR.

buneech ::

Mercator ma še zmer te stare POS terminale zaradi Pika kartice, k majo svoj sistem. Vprašanje kdaj bodo menjali, lahko bi vsaj dodali nek brezkontaktni modul.

forplan ::

Mercator nebo nič menjal/prenavljal ker so na psu... Vprašanje kdaj jim bo izdelkov zmanjkalo...

Jaz imam dve brezstični v denarnici primarno n26 brez, na drugi za backup pa imam to zaščito in funkcionira Klik
da se strinjam

111111111111 ::

Mercator bo začel menjati pos terminale predvidoma decembra. :)

predi ::

techfreak :) je izjavil:

Ideja je dobra, ampak imam zraven v denarnici se drugo kartico, da lahko v primeru tezav s to od N26 se vedno lahko placam, in vprasanje kako bi se obnasal citalec ce bi dve naenkrat prislonil. Verjetno bi ali vzel eno od obeh, ali pa nobene; nic od tega pa ne bi hotel.

Sistemi, ki berejo brezstične kartice, zaznajo, če bi lahko prišlo do konflikta med dvema karticama in zavrnejo plačilo (morajo). Lahko pa imaš vseeno več brezstičnih kartic in eno default v denarnici: https://www.amazon.de/RFID-Schutzh%C3%B... ali kaj podobnega. Najbrž bi bilo tudi dovolj, da imaš default kartico v drugem krilu denarnice. Mogoče druge zaviješ v alu-folijo. :D

Jaz si bom vsekakor zrihtal nekaj takega, ko dobim N26 kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

bastadu ::

Kolikor imam jaz izkušnjo, ko sem na terminal prislonil denarnico z dvema brezstičnima karticama se ni zgodilo popolnoma nič, ni bilo zavrnitve ne na eni in ne na drugi kartici, skratka enako kot da sploh ne bi imel nobene kartice v denarnici ...

Wad@ ::

Kaj plačila po spletu (eventim v mojem primeru) se obračunajo kasneje v appu? Kupil sem vstopnice, dobil na telefon za verificirat nakup...vse šlo OK, vstopnice sem si že sprintal, a v appu te transakcije še ni (~3 dni zdaj).
Kasneje sem videl, da imam online payment izklopljene v appu, ampak skozi je še vedno šlo (mogoče se ni štelo kot online payment?).

šernk ::

meni vse prikaže takoj
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Wad@ ::

No, po 3 dneh je tudi ta transakcija vidna v appu:)

b4d ::

10 eur za ovitke :D Poglejte raje ebay, tam so ti ovitki skoraj zastonj.
b4d.sablun.org

Vaseer ::

Je kdo že imel izkušnjo z zavrnjenim plačilom z N26 kartico, a so mu znesek vseeno vzeli z računa?
V trgovini sem 2.11. plačal z N26 kartico - prvi in drugi poizkus plačila sta bila narejena z uporabo čipa in zavrnjena (PIN ok, transakcija zavrnjena), tretji z uporabo NFC (transakcija sprejeta). Nekaj trenutkov po plačilu z NFC sem na app telefona dobil obvestilo o nakupu. Dodatni obvestili o nakupu in odvzem sredstev z računa (za prvi in drugi poizkus plačila) sta sledili 2. ali 3. zvečer - se ne spomnim točno kdaj, v app-u je kot datum nakupa zabeležen 2.11.
V trgovini sem govoril s poslovodjo, ki mi je zatrdil, da pri njih vse štima (blagajne nimajo zabeleženega presežka € glede na prodajo) in da moram urediti z banko. Na račun do danes nisem prejel pogrešanih sredstev.

S kontaktom N26 telefonskega supporta malo odlašam, ker sem imel primer zakasnjenega nakazila na N26 s strani PayPal-a in se je uredilo v ~1 tednu brez mojega posredovanja (isti dan ko sem opazil neskladje, sem dobil obvestilo o nakazilu).

Se splača še malo počakati? Imajo kakšen mail za support, na katerega jim pošljem skeniran izpisek zavrnjenih in potrjene transakcije?

Mare2 ::

Probaj online suport. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

clix ::

Meni se je enkrat kazalo podvojeno transakcijo (nakup v trgovini) in sem po enajstih dneh dobil povrnjena sredstva. Brez mojega posredovanja.

Mare2 ::

Urednik kartičnega poslovanja v firmi (trgovini) lahko pregleda plačila in če vidi 2x plačilo za eno stvar, lahko stornira plačilo. :) V bistvu gre za zelo pregleden seznam transakcij, kjer vsako plačilo dodeli npr. nekemu računu, dnevnemu seznamu plačil...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

smile- ::

Pri meni je zavrnjeno transakcijo enako zabeležilo na N26 kot uspešno. Čez par dni je bila zadeva popravljena samodejno.

dev ::

clix je izjavil:

Meni se je enkrat kazalo podvojeno transakcijo (nakup v trgovini) in sem po enajstih dneh dobil povrnjena sredstva. Brez mojega posredovanja.


Enako pri meni.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

b4d ::

+1
b4d.sablun.org
««
20 / 193
»»