» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
19 / 191
»»

Zlikovec ::

To se je meni ene parkrat zgodilo z aliexpress plačili, po parih dneh, mogoče 14 dni, pa rezervacija izgine. Zoprno je le ker ti potem tudi dejansko stanje kaže narobe, pri transakciji pa ne vidiš da je le rezervacija ...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

clix ::

@BuDi79: Ok, kul. Hvala za odgovor

uhuhu ::

Ima kdo kakšno izkušnjo s FerratumBank? Izgleda kot še ena mobilna banka. Kot sem videl, je večinoma brez stroškov.

b4d ::

uhuhu je izjavil:

Ima kdo kakšno izkušnjo s FerratumBank? Izgleda kot še ena mobilna banka. Kot sem videl, je večinoma brez stroškov.


Meni izgleda zanimivo, varcevanje ponujajo, kar je plus glede na N26, o ostalem ne morem soditi :)
b4d.sablun.org

Mare2 ::

uhuhu je izjavil:

Ima kdo kakšno izkušnjo s FerratumBank? Izgleda kot še ena mobilna banka. Kot sem videl, je večinoma brez stroškov.


Zanimivo, ja. Na žalost pri njih ne dobiš 10 EUR kot referral za vstop, tako kot pri N26. :) Na žalost.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

bastadu ::

Mobilna aplikacija omogoča, da si pod vsako transakcijo shraniš sliko, to bi jaz uporabljal, da si slikam račun za kakšno zadevo, ki zaradi morebitnega uveljavljanja garancije rabiš račun in jo v tej aplikacij veliko hitreje najdeš kot doma fizičen račun, ampak problem je, ker računi so večinoma pokončni in jih moram slikati v portrait načinu, aplikacija pa to sliko potem obreže, da večino računa zgoraj in spodaj ni vidnega, vglavnem ni mogoče več pridi do originalne slike računa. Kdo ve če je tukaj kaka druga fora?

Izak ::

Če komu pride prav, spodaj pošiljam uradni odgovor na moje vprašanje glede "security deposit", ki ga običajno uporabljajo car rentali, hoteli in podobno:

I completely understand your questions and concerns. You are right, car rental companies, hotels and gas stations are the entities most likely to carry out authorizations. We have a lot of customers who use their N26 card for these type of bookings and they do not have problems. However, please take in mind authorizations return automatically to your account latest after 10 days. After receiving the notification of reversal in your app, it will take an additional day until your account balance is adjusted and your money is available again for use. If you have any concerns, I always suggest speaking to the merchant to understand their policies on these type of transactions.


Na kratko, avtorizacije bi morale iti skozi brez problema, le da za razliko od kreditne kartice, vam pri debetni N26 avtorizirani znesek ni na voljo. Čas vračila tega zneska pa zna znašati tudi do 10 dni.

WildChild ::

Ali komu dela Transfer Confirmation na Androidu za UPN plačila?
in da mood

modelno1 ::

Jp, samo najprej sem moral odstraniti šumnike iz osebnih podatkov ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

BuDi79 ::

WildChild je izjavil:

Ali komu dela Transfer Confirmation na Androidu za UPN plačila?
Zakaj bi ti kdo odgovorič če itak ne bereš kaj piše v tej temi?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

Mare2 ::

uhuhu je izjavil:

Ima kdo kakšno izkušnjo s FerratumBank? Izgleda kot še ena mobilna banka. Kot sem videl, je večinoma brez stroškov.


Obresti so kar dobre. :) Lahko kdo preveri, da ni to kaka fake stran in če banka sploh obstaja?

12 months 0,95%
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

b4d ::

Evo FerratumBank experience:

Za foro sem se sel registrirat. Do verifikacije preko videoklica prides zelo hitro. V primerjavi z N26 tukaj mislim da verifikacijo delajo njihovi zaposleni. Pricakal me je en fant v beli srajci, ki je v stolu sedel kot doma na kavcu. Verifikacija ne gre gladko, ceprav pise da lahko z osebno naredis, sem potreboval potni list. Poleg tega pa se natisnjen nek racun kjer se vidi naslov. Gospod ni vedel niti kaj je serijska potnega lista in komaj sem ga preprical da je to to kar mu jaz berem. Uglavnem trajalo je precej casa da sva to spravila skozi. Potem gre to vse cez in dobim obvestilo v aplikaciji:

Thank you! Your application is currently being reviewed. We will notify you with an update as soon as we can. We appreciate your patience. Pleas contact customer service for more details.


Nic se ni spremenilo nekaj dni, pisem na support mail, ne odgovarjajo. Pisem danes na live chat, pravijo da bodo preverili in mi poslali mail. Dobim mail:

Thank you for your interest in opening a FerratumBank account. Unfortunately, we regret to inform you that we're unable to offer you a bank account at this time.

If you have any questions, please contact our Customer Service team.


In to je to... Pisem spet na live chat, pravi gospod, da naj grem se enkrat cez celoten postopek, kao tehnicna tezava...

Sem reku ajde, se zadnja moznost, grem se spet registrirat, in mi ze pri prijavi jamra da moja telefonska ni pravega formata.

Sem se navelical tega testa.


TL;DR: Izognite se stresu, ce se registracija ne gre tekoce, kako bodo denar furali :D
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

Mare2 ::

Mogoče še malo počakamo, da nštudirajo prijave. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

thinkdaddy ::

Koliko časa traja, da na N26 izplačajo referral?
Povabil sem namreč znanca, ki je potem pretekli teden v sredo odprl račun in tudi že prejel prvo nakazilo nanj, referral bonusa pa od nikoder.

hvala, lp

Mare2 ::

Morda ni potrdil, da se strinja s tvojim posredovanjem. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zlikovec ::

b4d je izjavil:

Evo FerratumBank experience:

Za foro sem se sel registrirat. Do verifikacije preko videoklica prides zelo hitro. V primerjavi z N26 tukaj mislim da verifikacijo delajo njihovi zaposleni. Pricakal me je en fant v beli srajci, ki je v stolu sedel kot doma na kavcu. Verifikacija ne gre gladko, ceprav pise da lahko z osebno naredis, sem potreboval potni list. Poleg tega pa se natisnjen nek racun kjer se vidi naslov. Gospod ni vedel niti kaj je serijska potnega lista in komaj sem ga preprical da je to to kar mu jaz berem. Uglavnem trajalo je precej casa da sva to spravila skozi. Potem gre to vse cez in dobim obvestilo v aplikaciji:

Thank you! Your application is currently being reviewed. We will notify you with an update as soon as we can. We appreciate your patience. Pleas contact customer service for more details.


Nic se ni spremenilo nekaj dni, pisem na support mail, ne odgovarjajo. Pisem danes na live chat, pravijo da bodo preverili in mi poslali mail. Dobim mail:

Thank you for your interest in opening a FerratumBank account. Unfortunately, we regret to inform you that we're unable to offer you a bank account at this time.

If you have any questions, please contact our Customer Service team.


In to je to... Pisem spet na live chat, pravi gospod, da naj grem se enkrat cez celoten postopek, kao tehnicna tezava...

Sem reku ajde, se zadnja moznost, grem se spet registrirat, in mi ze pri prijavi jamra da moja telefonska ni pravega formata.

Sem se navelical tega testa.


TL;DR: Izognite se stresu, ce se registracija ne gre tekoce, kako bodo denar furali :D


Same here ... le da jaz še čakam da me obvestijo, ko bo kaj novega ;) Registracija na telefonu ni delala, isto kao neveljavna telefonska številka, prek spleta je šlo pa vse v redu ...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

c0ck4m0u53 ::

Zlikovec je izjavil:

b4d je izjavil:

Evo FerratumBank experience:

Za foro sem se sel registrirat. Do verifikacije preko videoklica prides zelo hitro. V primerjavi z N26 tukaj mislim da verifikacijo delajo njihovi zaposleni. Pricakal me je en fant v beli srajci, ki je v stolu sedel kot doma na kavcu. Verifikacija ne gre gladko, ceprav pise da lahko z osebno naredis, sem potreboval potni list. Poleg tega pa se natisnjen nek racun kjer se vidi naslov. Gospod ni vedel niti kaj je serijska potnega lista in komaj sem ga preprical da je to to kar mu jaz berem. Uglavnem trajalo je precej casa da sva to spravila skozi. Potem gre to vse cez in dobim obvestilo v aplikaciji:

Thank you! Your application is currently being reviewed. We will notify you with an update as soon as we can. We appreciate your patience. Pleas contact customer service for more details.


Nic se ni spremenilo nekaj dni, pisem na support mail, ne odgovarjajo. Pisem danes na live chat, pravijo da bodo preverili in mi poslali mail. Dobim mail:

Thank you for your interest in opening a FerratumBank account. Unfortunately, we regret to inform you that we're unable to offer you a bank account at this time.

If you have any questions, please contact our Customer Service team.


In to je to... Pisem spet na live chat, pravi gospod, da naj grem se enkrat cez celoten postopek, kao tehnicna tezava...

Sem reku ajde, se zadnja moznost, grem se spet registrirat, in mi ze pri prijavi jamra da moja telefonska ni pravega formata.

Sem se navelical tega testa.


TL;DR: Izognite se stresu, ce se registracija ne gre tekoce, kako bodo denar furali :D


Same here ... le da jaz še čakam da me obvestijo, ko bo kaj novega ;) Registracija na telefonu ni delala, isto kao neveljavna telefonska številka, prek spleta je šlo pa vse v redu ...


Verifikacijo/ indetifikacijo sem opravil uspešno, potem pa moraš v appu odgovorit na še par kratkih vprašanj glede zaposlitvenega statusa, dohodka, davčne številke (opcijsko), če si politično "izpostavljena" oseba ter na kateri naslov naj pošljejo kartico. Ko kliknem next in bi se verjetno moral sam proces verifikacije zaključiti, pa dobim tole



Sem pisal na support, pa da vidimo, če bodo kaj rešili.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

thinkdaddy ::

Da si kar sam odgovorim. Ta oseba je potem uporabila drug email za sign-up, zato referral ni bil uspešen.
So pa obljubili, da bodo kljub temu ročno kreditirali referral v roku 10 dni. ;)

thinkdaddy je izjavil:

Koliko časa traja, da na N26 izplačajo referral?
Povabil sem namreč znanca, ki je potem pretekli teden v sredo odprl račun in tudi že prejel prvo nakazilo nanj, referral bonusa pa od nikoder.

hvala, lp

frke ::

thinkdaddy je izjavil:

Koliko časa traja, da na N26 izplačajo referral?
Povabil sem namreč znanca, ki je potem pretekli teden v sredo odprl račun in tudi že prejel prvo nakazilo nanj, referral bonusa pa od nikoder.

hvala, lp


Pri mojem prijatelju, ki sem ga povabil okoli 25. avgusta 2017 je bilo izplačilo nagrade, referala v višini 15 EUR izvršeno 13.10.2017. Res pa ne vem, kdaj je začel poslovati z računom N26, ker se menda šteje začetek poslovanja in ne začetek odprtja računa.

matobeli ::

Ja, šteje se šele z začetkom poslovanja.

mogoče je pa kolega zajebal in ni šel direktno preko tvojega linka na N26.

Redorange ::

Kako pa popravite šumnike? Če kliknem edit mi napiše:
"To update your address please send a utility bill,..."

111111111111 ::

š=s
č=c
ž=z itd.

dev ::

Redorange je izjavil:

Kako pa popravite šumnike? Če kliknem edit mi napiše:
"To update your address please send a utility bill,..."

Spremeni naslov za pošiljanje.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Redorange ::

Sem gledal preko brovserja na rač, pa ni bilo te opcije.
Zdaj na app pa imam naslov ampak imena in priimka ni. Je edino Additional. A gre sem? Ker druzga ne najdem

https://imgur.com/a/SvAWU

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

Kje za vraga pridem do potrdila o plačilu?

dev ::

Redorange je izjavil:

Sem gledal preko brovserja na rač, pa ni bilo te opcije.
Zdaj na app pa imam naslov ampak imena in priimka ni. Je edino Additional. A gre sem? Ker druzga ne najdem

https://imgur.com/a/SvAWU


Hm, v mojem primeru sem rabil šumnike odstranit samo iz naslova. Za ime in priimek pa boš verjetno moral pisat na support. Drugače pa ja, tu sem spremenil naslov (odstranil šumnike) in je delalo.

@bastadu ko greš na details od transakcije imaš tako ikonco z oblačkom. Na iOS je skrajno zgoraj desno.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

bastadu ::

Ko kliknem tisto ikonico dobim Internal server error ... :/

Še eno drugo vprašanje: naredil sem standing order, ki želim da je plačan 20.10., ampak ko ga shranim mi datum prestavi na 19.10. in mi nikakor ne uspe, da bi bil na 20.10., wtf?

Mare2 ::

Mogoče je pri njih 20. tega kak praznik?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

McHusch ::

Če se razjeziš in dva meseca ne odpreš njihove aplikacije, dobiš e-mail: :D

We've missed you lately! So to welcome you back to N26 we'd like to offer you €5 if you deposit or MoneyBeam €50 into your N26 account by 27.10.2017.

Here's how to earn your €5 bonus:

Make a deposit of €50 to your N26 account either by having a friend MoneyBeam you, or by depositing from an external account.
To find your N26 IBAN in order to transfer from an external account, open your N26 app and tap on the Control Center icon.
We'll automatically credit the bonus to your account by 03.11.2017.

predi ::

Pa kaki so to šalabajzerji, da oglašujejo pan-european support, potem jim pa (v letu 2017) delajo probleme šumniki in datumi?

dricosnake ::

Prejšnji teden sem želel plačati z N26 kartico cestnino na avtomatu na Hrvaškem in mi je požrlo kartico, enostavno se je avtomat obnašal, kot da sploh ne bi vstavil kartice. Po pritisku na gumb za pomoč, mi jo zaposleni sprosti in ponoviva vajo... isto. Nato vpraša, če je prozorna kartica, mu pritrdim, in mi pove da z prozornimi ne gre. Očitno sistem v avtomatu pri prozorni kartici ne prepozna, da je vstavljena. V Italiji mi je na avtomatih na avtocestah delovalo ok, prav tako tudi avtomati za parkiranje v LJ. Ima še kdo podobne izkušnje z avtomati?

BigWhale ::

Meni je na hrvaskem na cestini kartica delovala brez tezav. Mi je pa v dveh lokalih niso sprejeli iz neznanega razloga. POS je samo napisal, da je bila transakcija zavrnjena.

Drugace je pa tole s sumniki v resnici precej bizarna zadeva.

Mare2 ::

Jaz sem imel nekaj časa dve kartici, N26 in Dinners. Kar v precej trgovinah mi Dinners kartice niso vzeli, na enem VW servisu pa jo je celo zavrnilo, pa je bilo sicer vse v redu z njo.
Z N26 pa doslej nisem imel nobene zavrnitve. V vseh zgoraj naštetih primerih sem brez problema plačal z Mastercard od N26.

Naveličal sem se ponujat trgovcem Dinners kartico. Seveda sem vrnil Dinners kartico. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

dricosnake ::

meni jo je zadnjič zavrnilo v neki restavraciji, čeprav sem bil znotraj limita. sem preko helpdeska vprašal kaj je bilo in so rekli, da je bila napaka v neki nastavitvi na njihovi strani, in da so popravili, več mi pa niso želeli povedati :)

Vaseer ::

bastadu je izjavil:

Ko kliknem tisto ikonico dobim Internal server error ... :/

Še eno drugo vprašanje: naredil sem standing order, ki želim da je plačan 20.10., ampak ko ga shranim mi datum prestavi na 19.10. in mi nikakor ne uspe, da bi bil na 20.10., wtf?

Jaz imam isti problem. Javi Internal server error. Android 7.1.1, N26 app posodobljena na zadnjo različico. Ima še kdo tak problem oz. pozna rešitev?

modelno1 ::

Šumniki!
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Vaseer ::

modelno1, govora je o Transfer Confirmation. Enako napako dobim pri pridobivanju Transfer Confirmation-a v primeru, da je transakcija vsebovala šumnike v naslovu ali ne (Message je vedno brez šumnikov).

modelno1 ::

Jaz nisem mogel prenesti nobenega confirmation-a, dokler nisem odstranil šumnikov iz svojih podatkov, namely naslova za pošiljanje kartice, s šumniki v imenu (imam to srečo, da imam vse 3) niti do verifikacije nisem prišel.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

bastadu ::

Ja to je to, šumnike odstranil iz naslova in sedaj gre! Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

b4d ::

In, ratal komu Ferratum?
b4d.sablun.org

Zlikovec ::

b4d je izjavil:

In, ratal komu Ferratum?


včeraj so mi po malo manj kot 2 tednih po registraciji poslali email, da imajo vse moje podatke in da preučujejo mojo vlogo, ter da ko bo vse pripravljeno me takoj obvestijo ...

Zdej, ali imajo tako gužvo ali pa so samo nesposobni ...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

buttcrack ::

A so komu že cuknl 5€ na račun zarad neaktivnosti?

GupeM ::

Nakazat (si) moraš vsak 50€ na račun, pa naj bi dobil. Probal še nisem.

clix ::

Kje naj bi cukali 5€ zaradi neaktivnosti? N26 ali ferratum?

Mare2 ::

N26 daje nagrado, če si dolgo neaktiven in za tem položiš določen znesek na račun. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

clix ::

Aha, +5, sem mislil da -5. Tisti, ki pa konstantno uporabljamo, pa nic :(

MUC ::

Hotel sem si nakazat na N26, pa sem dobil a spletni Abanki, da račun ni veljaven... IBAN sem copy/pastal z N26 spletne banke .. kaj delam narobe?

madog ::

MUC je izjavil:

Hotel sem si nakazat na N26, pa sem dobil a spletni Abanki, da račun ni veljaven... IBAN sem copy/pastal z N26 spletne banke .. kaj delam narobe?

si uporabil sepa nakazilo ali si probaval UPN
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madog ()

MUC ::

madog je izjavil:

MUC je izjavil:

Hotel sem si nakazat na N26, pa sem dobil a spletni Abanki, da račun ni veljaven... IBAN sem copy/pastal z N26 spletne banke .. kaj delam narobe?

si uporabil sepa nakazilo ali si probaval UPN


Uporabil sem Sepa/UPN nalog , kot ima abanka.

Takoj, ko pastam v polje IBAN napiše, da ni pravilen.

Tam imam še opvijo plačilo v tujino. Samo tisto je cel kup enih podatkov. Je provizija kaj drugačna?

šernk ::

ne bi smela bit, na NKBM je nakazilo v tujino v SEPA območju stane enako kot promet po SLO. nekatere naše banke so pač še med dinozavri.

ni mi pa jasno zakaj se ne SEPA obrazec standardizira.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
««
19 / 191
»»