» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
21 / 191
»»

freezby ::

Ali kdo ima in uporablja poslovno različico računa?
Poslovno posojilo imam zdaj odplačano in bi zaradi stroškov vodenja najrajši migriral poslovni račun kot osebnega.
Če prejemam 2 redni mesečni nakazili + še kakšno občasno iz poslovanja, plačam akontacijo in prispevke, ne bi smel biti potem problem plačati še 8 zasebnih položnic? V pogojih piše: if you will use N26 primarily for business purposes.
Pa MasterCard za poslovne izdatke, Maestro pa potem za osebne. Kakšen kaveljc pri uporabi Maestra? Hvala za odgovore.

chort ::

Meni trenutno kaže tri transakcije, vsaka po -186€ od istega trgovca. Verjetno mu je taprvič zavrnilo pa probava, in vsak poskus me virtualno pošlje globlje v minus ;) Dokler vem da je to samo posledica MasterCarda, ki je v osnovi kreditni sistem, ni neke frke.
Se mi je pa prvič zgodilo ravno pri tej transakciji in trgovcu, da me N26 ni takoj vprašal če potrjujem transakcijo, niti ni šlo preko SecurePay al kaj je že tisto njihovo 2 step sranjce.

RokX ::

V cineplexxu mi je včeraj dala karto zastonj ob plačilu z N26 kartico.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

freezby ::

Noben freelancer/SP nima N26 Business?

BigWhale ::

Jaz imam N26 business. Dela brez tezav. Nevem sicer kaj smatrajo kot 'primarily for business', jaz na racun prejemam placila, kartico pa potem uporabljam kot edino placilno kartico. Ce mi bodo kdaj zatezili bom pa razmislil kaj bom. :)

Mare2 ::

BigWhale. Imaš s.p. ali d.o.o.?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

freezby ::

@BigWhale
Hvala. Me je zanimalo iz prve slovenske uporabniške roke. Pač poslovni račun je veliko dražji kot osebni, tudi pri DH,
in se ga kot prvega želim znebiti.

@Mare2
Business je samo za freelancerje in samozaposlene, tako da d.o.o. odpade.

polpo ::

Kje je možno pogledati menjalni tečaj (npr. € v $/GBP) za trenuten dan oz. katerega N26 sploh uporablja?
Recimo v Revolut aplikaciji je prisoten menjalni tečaj pri menjavi valut, ki je potem enak pred nakupom -

OvCa77 ::

polpo je izjavil:

Kje je možno pogledati menjalni tečaj (npr. € v $/GBP) za trenuten dan oz. katerega N26 sploh uporablja?
Recimo v Revolut aplikaciji je prisoten menjalni tečaj pri menjavi valut, ki je potem enak pred nakupom -

Če misliš za kartico se uporablja tečaj Mastercarda.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

BuDi79 ::

polpo je izjavil:

Kje je možno pogledati menjalni tečaj (npr. EUR v $/GBP) za trenuten dan oz. katerega N26 sploh uporablja?
Recimo v Revolut aplikaciji je prisoten menjalni tečaj pri menjavi valut, ki je potem enak pred nakupom.


https://www.mastercard.us/en-us/consume...

Pri plačilu na pos terminalih vpišeš fee "0%", pri dvigu na bankomatu pa "1.7%"

Zakaj tega nimajo v aplikaciji pa je krivo to ker trgovec lahko odda zahtevo za poplačilo ob čisto drugem času - ko je že zdavnaj drugo menjalno razmerje ali celo šele naslednji dan/čez par dni. Revolut zato na Interbank tečaj (ki je samo alternativa Mastercard tečaju ki ga uporablja N26 ... sta pod črto tam/tam) za vsak slučaj v izogib izgub pribije 0,5% in obračuna znesek v trenutku nakupa - drugi tega ne počnejo/ne upajo početi, ker pri kakšni tretji valuti že par ur v določenih razmerah lahko pomeni precej več kot 0,5% razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Kasali ::

Je mogoče komu uspelo plačati spotify premium z N26? Recimo za nemški spotify račun.

Redorange ::

 .

.

Mikrohard ::

Kasali je izjavil:

Je mogoče komu uspelo plačati spotify premium z N26? Recimo za nemški spotify račun.

Sicer nisem sprobaval... ampak nemški Amazon Music mi ni sprejel kartice, ko sem želel kupiti en album, ki je na voljo samo v njihovi regiji. Mislim, da so kartice kar lepo vezane na Slovenijo. Sem pa uspešno aktiviral spotify premium (UK) z Revolut kartico.

techfreak :) ::

N26 mi prepozna kot slovensko kartico, tako da Spotify ne bo sel cez. Revolut pa tudi meni prepozna kot UK kartico.

predi ::

Redorange je izjavil:

 .

.


Related: http://svetkapitala.delo.si/ikonomija/b...

lopov ::

Iz članka:
A od 13. januarja prihodnje leto potrošniku prejemniki plačil pri plačilu s plačilno kartico, na primer pri nakupu letalske vozovnice, vstopnice ali česa podobnega, ne bodo smeli več zaračunati provizije za uporabo plačilne kartice


To velja tudi za primer, ko ti v kakšni trafiki pri plačilu s kartico povedo, da je provizija, ki jo običajno plača prodajalec, strošek stranke? Drugi primer registracija avtomobila, kjer ti prav tako zaračunajo nadomestilo za plačilo s kartico za določene storitve.

kixs ::

Kaj pa Posta?

Mare2 ::

Nekateri se že sedaj znajdejo. Če plačaš z gotovino imaš 5% popust, če s kartico, pa tega ppusta ni. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Luka55 ::

Kako je pa če nimaš rednih prelivov na kartico? Recimo, par 100€ in jih počasi kuriš preko mastercard-a.
Nekje sem zasledil da obstaja neka provizija...

Hvala za pomoč!

musicfreak ::

Ravno odpiram bančni račun tukaj, pa me zanima če je kak minus za enega basic uporabnika pri tej banki? Se pravi če iz Nemčije nakažem dnar v Slovenijo se nič ne računa? Mesečno ti ne trgajo nič dol, tudi mastercard je zastonj? Dvigi na vseh bankomatih v Nemčiji so zastonj? Zaprtje računa je tudi brezplačno? Lahko uporabljam račun za prejem plače?

Zgodovina sprememb…

šernk ::

za zaprtje računa ne vem, ostalo je zaenrkat vse zastonj. dvigi na bankomatih so zastonj 5x mesečno.

tud pri zdravi pameti mi sicer ni jasno zakaj bi na bankomatih sploh dvigoval. jaz sem dvignil 2x v 2 mesecih kar imam račun pri N26. takrat dvignem sicer res 100-200 eur ampak imam to potem za cel mesec ali dva, ker plačujem z denarjem izključno kjer nimajo kartice.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

techfreak :) ::

5x na mesec je edina omejitev, potem ti zaracunajo, ampak saj tudi ce primarno placujes z gotovino pac vec dvignes naenkrat.

BuDi79 ::

lopov je izjavil:

Iz članka:
A od 13. januarja prihodnje leto potrošniku prejemniki plačil pri plačilu s plačilno kartico, na primer pri nakupu letalske vozovnice, vstopnice ali česa podobnega, ne bodo smeli več zaračunati provizije za uporabo plačilne kartice
Lej, na Nizozemskem sem v praksi ugotovil da kreditnih kartic kar lepo ne jemljejo in ti N26 pomaga bolj malo, zaradi provizij, samo Maestro ... Nizozemska, zahodna evropa, moderna kapitalistična država. V največji verigi trgovin s prehrano Albert Heijn ... "no mastercard, no credit card or debit card, only maestro or our shop card, becouse of bank provision". Plačal sem lahko spanje pa hrano v gostilni, pa svetovnih verigah kot so Primark, Medimarketu.. ostalo večinoma samo Mestro. Za nakup vozovnic za javni prevoz z Mastercardom pribijejo mislim da 5% (Maestro 0%).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Mare2 ::

musicfreak je izjavil:

Ravno odpiram bančni račun tukaj, pa me zanima če je kak minus za enega basic uporabnika pri tej banki? Se pravi če iz Nemčije nakažem dnar v Slovenijo se nič ne računa? Mesečno ti ne trgajo nič dol, tudi mastercard je zastonj? Dvigi na vseh bankomatih v Nemčiji so zastonj? Zaprtje računa je tudi brezplačno? Lahko uporabljam račun za prejem plače?


Pri Number 26 je vse zastonj, vsa nakazila, mastercard, direktne obremenitve, edino dvigi na bankomatih - zastonj je do 5 dvigov. Če mi na privat pošlješ email, dobiš referral link, na podlagi katerega odpreš račun pri N26 in prejmeš 10 EUR od mene. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

carota ::

BigWhale je izjavil:

Jaz imam N26 business. Dela brez tezav. Nevem sicer kaj smatrajo kot 'primarily for business', jaz na racun prejemam placila, kartico pa potem uporabljam kot edino placilno kartico. Ce mi bodo kdaj zatezili bom pa razmislil kaj bom. :)

Kaj si odprl neposredno Business ali najprej osebno varianto? Pred par meseci ni bilo mogoče prešaltati na Business. V tej stari novici piše, da je bi imel Business kartico in osebno Maestro, a je to bila še "coming soon" novica - izpred enega leta.

BigWhale ::

BuDi79 je izjavil:

Lej, na Nizozemskem sem v praksi ugotovil da kreditnih kartic kar lepo ne jemljejo in ti N26 pomaga bolj malo, zaradi provizij, samo Maestro ... Nizozemska, zahodna evropa, moderna kapitalistična država.


Zanimivo, jaz sem pa na svedskem placal javni wc na zelezniski postaji s kreditno kartico.

carota je izjavil:

Kaj si odprl neposredno Business ali najprej osebno varianto?


Ja, takoj sem sel na business, prakticno v istem tednu, ko so podprli tudi Slovenijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Wisor ::

Torej, ste prijavili račun FURSU al ne ?

111111111111 ::

Smo.

GupeM ::

Glede na to temo, večinoma smo. In glede na število uporabnikov te banke, ki se oglašajo v tej temi, se mi zdi zgornja številka (2241 prijavljenih N26 računov v Sloveniji) izredno majhna. Mogoče večina splošne populacije, ki se v tej temi ne oglaša, tega ni storila? Ali je nas uporabnikov res tako malo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

111111111111 ::

Saj 2241 jih je prijavilo račun. Nekaj jih pa še ni ali ne bo.

GupeM ::

Vem. Saj to se mi, glede na število uporabnikov samo v tej temi, zdi izredno malo. Mene bolj zanima, ali je nas uporabnikov res tako malo, ali ljudje ne vejo, da ga morajo prijaviti, ali ga ljudje nočejo prijaviti.

predi ::

Najbrž zaradi neobstoječega oglaševanja.

perci ::

GupeM je izjavil:

Vem. Saj to se mi, glede na število uporabnikov samo v tej temi, zdi izredno malo. Mene bolj zanima, ali je nas uporabnikov res tako malo, ali ljudje ne vejo, da ga morajo prijaviti, ali ga ljudje nočejo prijaviti.

Razen ST-uporabnikov malo ljudi ve za N26. Mene še vedno na posameznih punktih vprašajo kje sem dobil to fancy prozorno kartico.

OrkAA ::

Jaz in vsi, ki sem jim priporocil N26, smo ga prijavili. Je pa res, da je moja prijava ze vec kot en mesec "v obdelavi" na e-davkih. Me zacenja ze resno zanimat, kaj je tako kompleksnega pri tem, da vpises eno zaporedje stevilk v bazo.

buneech ::

Js mam slabe pol leta "v obdelavi", pa sm jim vmes že mail mail poslal, in je blo že zdavnaj vpisano.
Tud v eDavkih ga vidim med vpisanimi računi.

OrkAA ::

O, pa res. Tudi jaz ga vidim med vpisanimi racuni. Ne vidim pa Revoluta, ki sem ga prijavil hkrati. Mogoce imajo s tem problem.

Mare2 ::

Končno število v SLO ne more biti precej večje od prijavljenih. Ljudje tudi neradi kar brez veze odpirajo neke račune, sploh v tujini. Tudi ne visijo dneve in noči na internetu, da bi bili na tekočem. Prihranki niso ne vem kaj. Mojo sestro sem komaj prepričal, po treh mesecih, s podkupnino 10 EUR. Bila ji je tudi všeč kartica (prozorna, lepa) :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Kebo ::

Če bi se vsaj potrudili naredit slovenski vmesnik, standarden UPN obrazec in pa dve reklami bi verjetno imeli hitro 100.000 strank pri nas.

OrkAA ::

LOL, dvomim, ker bi potem jaz zagotovo odsel.

Kebo ::

OrkAA je izjavil:

LOL, dvomim, ker bi potem jaz zagotovo odsel.

Zakaj?

OrkAA ::

Ker mi je glavna prednost n26 vmesnik, ki je svetlobna leta pred slovenskimi bankami. Ce bi zagledal tisto rumeno-rdeco poloznico, kjer je potrebno vnasat en kup neobveznih podatkov, bi se mi izkusnja zdela mnogo slabsa.

Kebo ::

Ok lahko bi blo narejeno opcijsko, kakšen vmesnik želiš, ampak meni res manjka ta UPN in plačujem nekatere položnice še vedno iz slo banke. Eno nesposobno računovodstvo pa že dobiš opomin in pol se moraš z njimi zajebavat.

predi ::

No, supporta za UPN QR se že ne bi branil. Zakaj bi se zajebaval z ročnim vnosom katerega koli podatka, če ni treba? Seveda bi bilo potem potrebno še počakat par let, da razni drugi šalabajzerji (lokalne komunale, upravitelji stavb, RTV) začnejo printat te kode na svoje položnice. Ma kaj par let. Desetletje.

Kebo ::

Saj ne rabiš QR kode gor. Appi slovenskih bank načeloma znajo brat OCR vrstice na UPN.

šernk ::

jst če ne bi bil na slotech sploh vedel nebi za to banko. Tudi sedaj nisem še nikogar prepričal, da odpre račun, kartica je pa v mojih koncih praktično neznana povsod. kjerkoli jo prvič uporabim debelo pogledajo kaj je to za ena kartica, potem pa vprašajo kje sem jo sploh dobil.

Ljudje so pač pri bankah še vedno zablokirani in velja načelo: da je zamenjat banko težje kot dobit dobro službo.

moji starši so recimo že kaj vem 30 let na NKBM in sploh ne razmišljajo o menjavi, čeprav jih lupijo 3eur/mesec.

pa glede nato da sem imel sam problem z verifikacijo na N26, si ne predstavljam starejših to opravit. problem je bil preit preko emaila. ene 15x sem ga moral povedat, da mi ga je priznala, sem že skoraj obupal pa šel črko za črko pravit. no morda je opcija da jim ga napišeš na papir pa pokažeš?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mare2 ::

šernk je izjavil:

pa šel črko za črko pravit.


Po mojem na Number 26 ne razumejo prekmurščine. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

K0K0 ::

Eno neumno vprašanje. Se da N26 uporabljat tudi brez telefona ? Sem želel odpret račun pa me ne spusti naprej, ker imam Nokio (windows).

NikolormousB ::

Ne da. N26 je mobile first banka.

Če bi se vsaj potrudili naredit slovenski vmesnik, standarden UPN obrazec in pa dve reklami bi verjetno imeli hitro 100.000 strank pri nas.


Glede na javno dostopne podatke ima N26 trenutno okrog 650.000 komitentov in vsak mesec dodajo skoraj 50.000 novih. Sicer nisem proti izboljšavam, ampak jih povsem razumem, da ves svoj trud usmerjajo v trge, ki imajo neprimerno večji potencial.

šernk ::

Mare2 je izjavil:

šernk je izjavil:

pa šel črko za črko pravit.


Po mojem na Number 26 ne razumejo prekmurščine. :)


sej jst je tud ne :))

glede UPN...zaenkrat bom tudi jaz še kar plačujem za druge plačeval preko SLO banke, ostalo sem pa itak vse že na direktno bremenitev prenesel na N26.

kar nabavljam s predplačilom pa itak tudi vse iz N26 plačujem, zaenkrat problemov še ni bilo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BigWhale ::

predi je izjavil:

No, supporta za UPN QR se že ne bi branil. Zakaj bi se zajebaval z ročnim vnosom katerega koli podatka, če ni treba? Seveda bi bilo potem potrebno še počakat par let, da razni drugi šalabajzerji (lokalne komunale, upravitelji stavb, RTV) začnejo printat te kode na svoje položnice. Ma kaj par let. Desetletje.


UPN je ze od samega zacetka narejen za strojno branje in prakticno vsi, ki jih uporabljajo, imajo to podprto.
««
21 / 191
»»