» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 190
»»

111111111111 ::

Evo včeraj zvečer sem odprl račun. :) Enostavno.

https://n26.com/
Brezplačni mastercard (do 1.4.2017)
5 dvigov iz bankomata zastonj

Skratka zastonj kreditna.

pSP 3004 ::

Brezplačni do 1.4.2017 ... kaj potem ?? na mesec, leto koliko ?? cenik ?

DeeJay ::

kokr vem je tko, da če se registriraš do 1.4. maš brezplačen MC za skoz? ne me pa držat za besedo.

polpo ::

Spodaj pod cenikom https://n26.com/eu/pricing/ se pojavi opcija "Download Pricelist as PDF" in tale cenik: https://docs.n26.com/legal/bank-account...

Pri treh državah (Španija, Francija, Italija), če kartica ni uporabljena (9x v treh mesecih) računajo po 2,9EUR/mesec: https://support.n26.com/read/000001407?... :))

DeeJay je izjavil:

kokr vem je tko, da če se registriraš do 1.4. maš brezplačen MC za skoz? ne me pa držat za besedo.

Malo verjetno, po možnosti lahko pogoje spremenijo (in te seveda prej objavijo) "kadar želijo", recimo kot je to naredil Revolut.
Po možnosti bo treba novo kartico plačati po poteku sedanje kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

zee ::

V tujini je prvo leto ponavadi zastonj, potem je pa odvisno od tebe... da se dogovoriti, da ne placas clanarine.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mare2 ::

111111111111 je izjavil:

Evo včeraj zvečer sem odprl račun. :) Enostavno.


Pa dela?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

NikolormousB ::

Dela.

111111111111 ::

Kot urica. :) Sem že nakazal denar, sedaj pa čakam da mi pošljejo kartico pa lahko potem poročam naprej, kako dela pri plačevanju.

Če se prijaviš do 1.4. 2017 je brezplačno. Seveda se pogoji lahko spremenijo, potem bomo šli pa drugam.

EDIT: ne pozabit prijavit računa na FURS, ker nemci pridno poročajo našim. :)

Zgodovina sprememb…

kixs ::

A ni bil ta "brezplacni" rok do 1.2.2017?

NikolormousB ::

So podaljšali do 1.4.

samotest ::

111111111111 je izjavil:

Kot urica. :) Sem že nakazal denar, sedaj pa čakam da mi pošljejo kartico pa lahko potem poročam naprej, kako dela pri plačevanju.



Dela vse bp.
Nakupi na netu, dvigi v tujini in doma, plačila v trgovini v tujini .. brez provizij. Zaenkrat superca.
Edino nakazilo traja 2 delovna dni.. recimo ekstremna situacija - sem si prenakazal iz slo banke v četrtek zvečer in imel na računu v ponedeljek zjutraj.

čuhalev ::

Meni pa nakazilo iz Slo banka traja 1 dan.

kixs ::

To je bolj odvisno kdaj nakazes. Zjutraj ali popoldne/zvecer.

111111111111 ::

jaz imam danes denar že gor.

POšiljal sem pa iz Sparkasse. Katere banke pa imate?

polpo ::

111111111111 je izjavil:

EDIT: ne pozabit prijavit računa na FURS, ker nemci pridno poročajo našim. :)


Ok ja, to bi lahko že v prvem postu bilo omenjeno. :)

Obrazec za izpolnit: http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...
Vprašanja in odgovori glede obrazca: http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...
Rok za oddajo obrazca je 8 dni od odprtja računa oz. je mogoče tudi kasneje (Vprašanje 3).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Tody ::

Sem gledal in nevem v čem je razlika med našimi bankami in temle... Če si dosti v tujini se ti mogoče splača...

NikolormousB ::

Ni stroškov. Brezplačno vodenje, brezplačna plačila, brezplačni dvigi iz bankomata... Odličen app na telefonu in web app (pošiljanje denarja med N26 uporabniki traja par sekund, imaš instant evidenco stroškov itd.). Dobiš debetni mastercard. Odpiranje računa traja 10 minut, ni ti treba nikamor hodit, nič podpisovat. Kartica je prozorna.

111111111111 ::

@polpo: my bad. :)

@Tody: Mastercard je zastonj, ne plačuješ nobenih stroškov vodenja računa, UPN je zastonj. Če si bil veliko v tujini zunaj everskega območja se ti je splačal revolut, sedaj pa ni več tako ugoden.

EDIT: @NinjaMig21: samo 5 dvigov na mesec iz bankomata je zastonj, naprej so po 2EUR.

Zgodovina sprememb…

pickle_rick ::

Torej, ker sem veliko službeno v tujini, bi bila tole dobra backup kartica poleg debetne vise? Npr. če vise ne sprejmejo, ali so kakšni drugi problemi, imaš na tej kartici nekih 100€ in maš rezervo, od kjer lahko dvigneš/plačaš direkt?

Invictus ::

Če hodiš po EU, je VISA dovolj plus navadna bančna kartica.

Boš mporal malo bolje definirati države...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

XS!D3 ::

Tody je izjavil:

Sem gledal in nevem v čem je razlika med našimi bankami in temle... Če si dosti v tujini se ti mogoče splača...

Brezplačno vodenje računa, brezplačna nakazila v SEPA območju (položnice), brezplačen MasterCard debit, s katerim lahko plačuješ tudi prek neta, poleg tega pa lahko recimo plačevanje prek neta izklopiš/vklopiš z enim klikom v appu na telefonu, ki je za moje pojme bistveno boljši kot mobilne app od katere koli banke pri nas. Na enak način lahko instanto blokiraš tudi celotno kartico (če je recimo ne najdeš in enostavno potem aktiviraš nazaj), vklopiš/izklopiš možnost plačevanja v tujini in dvigovanje na bankomatu. Sam imam plačevanje v tujini, online plačila in dvigovanje na bankomatu kar izklopljeno in vklopim samo po potrebi (naprimer v trenutku, ko hočem nekaj plačat preko spleta, nato izklopim nazaj). Na ta način je možnost zlorabe karitice bistveno manjša, poleg tega dobiš push notification na telefon, če je kdo želel recimo plačat s tvojo kartico preko spleta, medtem ko imaš plačila preko spleta izklopljena. Potem lahko enostavno blokiraš kartico in naročiš novo, ki to je mislim da pošljejo ravno tako brezplačno. Push notification dobiš tudi za vsako uspešno plačilo praktično v istem trenutku, kot se izvede plačilo. Naše banke sicer ponujajo obvestila preko SMS vendar je to ponavadi plačljiva storitev. Kolikor sem gledal, imajo v večini primerov tudi boljši exchange rate za tuje valute od naših bank in ne računajo dodatnega feeja pri plačilih. Pri dvigih na bankomatu v tuji valuti računajo sicer 1,7% fee (če opraviš več kot 5 dvigov na mesec še 2€ na dvig), vendar je še vedno dostikrat bolj ugodno kot z našimi kartici. V določenih primerih je res bolj ugoden Revolut, lahko pa v tem primeru z N26 MasterCardom brezplačno topupaš Revolut račun, ker gre za debetno kartico. Uporabna se mi zdi tudi možnost MoneyBeama, če več kolegov uporablja N26. Greš recimo na kosilo, en plača, ostali pa s parimi kliki v mobilnem appu nakažejo svoj del instantno in brez provizije.

Edini problem, ki sem ga imel do sedaj, je plačevanje na hrvaški AC, ker je kartica prozorna. Avtomat jo ne zazna in enostavno pade v avtomat. Potem čakaš, da se nekdo pripelje tja in ti reši kartico :) Na N26 pravijo, da zaenkrat nimajo v planu druge kot prozorne (razen, če plačuješ za N26 black). Malo je smotano tudi na drugih avtomatih, ker nikoli ne veš, kaj bo.

Takšni pogoji so mislim, da že štiri leta, od kar obstajajo (je pa res, da je za Slo uradno na voljo od letos?, ko so postali tudi svoja banka). Če se kaj spremeni, pač poiščeš drugo opcijo (zapiranje računa je po trenutnih pogojih tudi free). Definitivno ima svoje prednosti in slabosti. Mogoče ni ravno primerna za primarni račun za vsakogar (predvsem če rabiš kakšne kredite itd.), je pa, glede na to, da je zastonj, uporabna kot dodaten račun za plačevanje prek neta/v tujini. Za marsikoga vrjetno tudi povsem dovolj kot primarni račun, vprašanje pa, koliko firme pri nas komplicirajo glede nakazovanja plača na DE račun.

buttcrack ::

Kaj se je zgodilo z revlolutom?

Je treba kaj plačat na mesec?

mambli ::

Sam tudi uporabljam. Brez težav. Vsak mesec si nakažem gor nekaj 100€ in potem mi aplikacija kategorizira vse moje nakup.

XS!D3 ::

111111111111 je izjavil:


samo 5 dvigov na mesec iz bankomata je zastonj, naprej so po 2EUR.


V evro območju si lahko pomagaš s Curve kartico, ki jo povežeš na N26 Mastercard in dviguješ zastonj. V tuji valuti na žalost računajo 2GBP na dvig, kar je potem še dražje kot z N26 direktno. Meni sicer zadostuje 5 dvigov. Kar je le možno, plačam s kartico.

polpo ::

buttcrack je izjavil:

Kaj se je zgodilo z revlolutom?

Je treba kaj plačat na mesec?


Spremenil je malček pogoje (prej si dobil fizično kartico free sedaj je 5EUR, imaš pa lahko virtualno kartico, ki je še vedno free). Prej so bili 2 ali 3 različni pogoji, odvisno kdaj si se registriral, sedaj je en skupen pod SCHEDULE 2 — FAIR USE POLICY je cenik: https://revolut.com/terms
Oz. si lahko pogledaš FAQ ( https://revolut.com/faq ), če je še kaj novega. Dodali so "credit" in "UK bančni račun" s katerim lahko prejemaš nakazila/plačo (deluje samo v UK).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

111111111111 ::

XS!D3 je izjavil:

Uporabna se mi zdi tudi možnost MoneyBeama, če več kolegov uporablja N26. Greš recimo na kosilo, en plača, ostali pa s parimi kliki v mobilnem appu nakažejo svoj del instantno in brez provizije.


Eden od razlogov zakaj sem si jo uredil. :)

EDIT: Hvala za podroben opis.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

111111111111 je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

Uporabna se mi zdi tudi možnost MoneyBeama, če več kolegov uporablja N26. Greš recimo na kosilo, en plača, ostali pa s parimi kliki v mobilnem appu nakažejo svoj del instantno in brez provizije.


Eden od razlogov zakaj sem si jo uredil. :)

EDIT: Hvala za podroben opis.

Sj ne da ima revolut enako zadevo.
Kolikor berem je funkcionalnost zelo podobna (in daleč pred vsemi našimi židovskimi dinozavrskimi pijavkami).
Edino UPN nakazovanja revolut nima.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

gapipro1 ::

Je kdo pogruntal že kako plačati preko N26 UPN in dodati pravilno referenco? Ker tega polja ni na vmesniku na N26.

Goody ::

Vpišeš v sporočilo prejemniku. Plačujem vse položnice že nekaj mesecev in nobenih težav.

hmm23 ::

Potem s to njihovo kartico dviguješ na vseh bankomatih po enaki proviziji, kot pri ostalih bankah?

jype ::

Ne, prvih 5 dvigov v mesecu je brezplačnih, ostali stanejo 2 evra.

hmm23 ::

OK, kaj pa pomeni v praksi"telefonsko preverjanje identitete " kot piše tu: http://www.monitor.si/novica/spletna-ba...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

jype ::

Odpre se ti aplikacija, kjer imaš video klic z referentom, ki opravi s teboj kratek pogovor in s fotoaparatom v tvojem telefonu fotografira tvoj osebni dokument.

hmm23 ::

Pa ima ta račun kakšne slabosti, ker kakor sem gledal ga vsi hvalijo?

111111111111 ::

Zraven rabiš še telefon, da ti pošljejo SMS. jaz sem čakal cca. 5 minut, ko se mi je javil. Hitreje imaš odprt račun na banki, kot dobiš pomoč od telekoma. :)

jype ::

Gomez9> Pa ima ta račun kakšne slabosti, ker kakor sem gledal ga vsi hvalijo?

Ne vem še - za zdaj jih še nisem odkril. Zagotovo se bodo težave eventuelno pojavile, kot se vedno, trenutno je glavna kritika, da je zelo težko priti do njihove podpore, ker količina komitentov prehitro raste.

111111111111 ::

hmm23 je izjavil:

Pa ima ta račun kakšne slabosti, ker kakor sem gledal ga vsi hvalijo?


Samo 5 brezplačnih dvigov na bankomatu. Drugače pa super.

Pridobivajo nove stranke in so zelo ugodni.

Če pogledaš nemško stran, so malo bolj striktni.

hmm23 ::

Najbrž če jih kaj rabiš za podporo, moraš opraviti drag mednarodni klic ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

jype ::

Gomez9> Najbrž če jih rabiš, moraš opraviti drag mednarodni klic?

Ne.

Tody ::

Kreditov pa tudi ne dajo :)

Goody ::

Pa varčevanj nimajo (vezane vloge itd).

jype ::

Imajo pa investicije za rezidente nekaterih držav EU.

Goody ::

Res, ampak Gomez9 je po moje levo jeben rezident slo.

buttcrack ::

polpo je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Kaj se je zgodilo z revlolutom?

Je treba kaj plačat na mesec?


Spremenil je malček pogoje (prej si dobil fizično kartico free sedaj je 5EUR, imaš pa lahko virtualno kartico, ki je še vedno free). Prej so bili 2 ali 3 različni pogoji, odvisno kdaj si se registriral, sedaj je en skupen pod SCHEDULE 2 — FAIR USE POLICY je cenik: https://revolut.com/terms
Oz. si lahko pogledaš FAQ ( https://revolut.com/faq ), če je še kaj novega. Dodali so "credit" in "UK bančni račun" s katerim lahko prejemaš nakazila/plačo (deluje samo v UK).

Jo imam že od septembra in nimam pripomb, razen seveda da ne gre plačevat UPN. Zdej ko bo SK začel računat provizijo, bo šlo cca 12 položnic prek N26, dokler bo free of charge.

mitja_i ::

Seveda se da plačevat UPN...

111111111111 ::

buttcrack je izjavil:


Jo imam že od septembra in nimam pripomb, razen seveda da ne gre plačevat UPN. Zdej ko bo SK začel računat provizijo, bo šlo cca 12 položnic prek N26, dokler bo free of charge.


SK?

kriko1 ::

Imajo mogoce NFC brezsticno placevanje preko tiste njihove aplikacije (telefona)? To me matra... do sedaj pri enih nasih bankah ponekod zatajijo te zadeve.

jype ::

NFC na debetni MasterCard od N26 normalno deluje.

mojca ::

Katero predpono dobite pri IBAN-u pri računu na N26? (Torej: v kateri državi je formalno odprt ta račun?)

Sklepam, da možnosti odpiranja poslovnega računa ni :)

111111111111 ::

Za nemce je v beta fazi. Tak oda očitno delajo na tem.

Za IBAN pa ne vem. Komaj nekaj dni uporabnik. nisem še tam. :)
««
«
1 / 190
»»