» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
10 / 191
»»

111111111111 ::

Jaz nisem imel nobenih stroškov. Kartico so poslali zastonj. Res pa je, da precej uporabljam račun za vse. Prednost je da je Mastercard, pri Pre-paid Visi (Banka Koper) težijo z nekimi dodatnimi varnostnimi gesli po določenih straneh.

polpo ::

Naprosyn je izjavil:

Polpo, vem da je vodenje računa še vedno zastonj, zanimalo me je glede stroškov dostave kartice.

Potem me to kot nek dodaten račun dejansko ne bi stalo nič ? Tista zadeva z zaračunavanjem vodenja računa 2.90 EUR na mesec, če se v roku treh mesecev ne opravi devet transakcij ne velja ?
Ne vem kje sem že enkrat nekaj prebral o tem, sicer mislim, da je bila Slovenija izključena. Vseeno vprašam, ker bi ta račun zaenkrat odprl bolj za rezervo.


Ok res je, narobe prebral. Kot sem preletel cenik, ne piše nič o dostavi prve kartice, torej sklepam, da je (še) zastonj - https://docs.n26.com/legal/small/en/acc...
Tisto opravljanje minimalnega števila transakcij, ne velja pri nas - https://support.n26.com/read/000001407?...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Naprosyn ::

Hvala vsem za odgovore.

Mare2 ::

Vsake toliko se najde en, ki začne trditi, da je pri N26 to pa to za plačat. Kr neke nove "pogruntavščine". Zadnja taka "pogruntavščina" novost je bila poštnina pošiljanja Mastercard kartice do Slovenije.

Zato na kratko povzetek stroškov pri N26:
Mastercard je še vedno brezplačna (tudi poštnina do Slovenije), zastonj vodenje računa, zastonj so tudi vsa plačila, direktne obremenitve ter prvih 5 (pet) dvigov na bankomatih.

Še vedno ponujam 10 EUR vsakemu, ki preko mene odpre račun.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

ales85 ::

Mare2 je izjavil:

prvih 5 (pet) dvigov na bankomatih

Tole drži za dvige v EUR, drži? Torej, če dvigneš HRK na hrvaškem, je takšen dvig plačljiv. Ali se motim?

OvCa77 ::

ales85 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

prvih 5 (pet) dvigov na bankomatih

Tole drži za dvige v EUR, drži? Torej, če dvigneš HRK na hrvaškem, je takšen dvig plačljiv. Ali se motim?

Tako je, HRK je tuja valuta...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

BuDi79 ::

polpo je izjavil:

P.S. Revolut je dobil zastonj osebni evro IBAN, torej sta si sedaj "enaka" z N26 - http://news.revolut.com/post/1630885990...
Poleg tega imata skoraj enake (zaenkrat samo premium) kartice:

 Revolut vs N26

Revolut vs N26



in pakiranje:

 pakiranje

pakiranje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

buneech ::

Pakiranje ma Revolut že od začetka tako, tud za free tier.

Naprosyn ::

Mare2, jaz ga bom odprl ta teden. Lahko preko tebe, če ti kaj pomaga (in meni, kot praviš). Kaj moram storiti, da odprem "preko tebe" ?

O tisti nejasnosti glede stroškov vodenja če nisi dovolj plačilno aktiven, sem prebral na jabuk forumu in kolikor se spomnim je tam ostalo vprašanje bolj v zraku, zato sem se poinformiral (tukaj vas je več, imate več izkušenj). O stroških dostave kartice sem vprašal, ker običajno za dostave iz tujine plačujem in se mi zdi to potem normalno vprašanje, ne "pogruntavščina". Sem presenečen in lepo je, da je brezplačno.

Mare2 ::

Naprosyn je izjavil:

Mare2, jaz ga bom odprl ta teden. Lahko preko tebe, če ti kaj pomaga (in meni, kot praviš). Kaj moram storiti, da odprem "preko tebe" ?


Naprosyn, na privat mi pošlji tvoj email. Za tem dobiš na email referral link direkt od N26. Slediš navodilom, strinjati se moraš, da sem te jaz povabil.

Sicer pa je pravilno za vse kar si vprašal. Jaz sem samo povzel za tiste, ki so se nam pridružili šele sedaj. :)

Jaz imam račun že od januarja. Res je kar težko verjet, da je vse zastonj.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Master_Yoda ::

Koliko pa racunajo za zaprtje racuna ?

Zanima me v primeru da ce pridejo do "zadovoljivega" stevila komitentov potem cene na storitve gor nabijejo, negativne obresti, etc...

BuDi79 ::

buneech je izjavil:

Pakiranje ma Revolut že od začetka tako, tud za free tier.
Ja, N26 je imel prej samo kartico v kuverti.


Master_Yoda je izjavil:

Koliko pa racunajo za zaprtje racuna ?

Zanima me v primeru da ce pridejo do "zadovoljivega" stevila komitentov potem cene na storitve gor nabijejo, negativne obresti, etc...
Mogoče piše v pogojih uporabe in v ceniku... hmm...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Saul Goodman ::

zaprtje ne košta nič. preverjeno prej. če spremenijo pogoje in ne bodo ugodni, boš pač cashoutal in zaprl brez stroška. jaz uporabljam n26 skoraj že kot primarno plačilno sredstvo. iz slovenske banke 1x ali 2x na mesec prenakažem del plače.

111111111111 ::

Tudi jaz, odkar so uvedli plačilo z zamudo.

dev ::

Enako tudi jaz.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

BlaY0 ::

A je komu že uspelo dodati kontakt (recimo za money request), ki sicer tudi ima N26 ampak nima odkljukane opcije, da ga ostali N26 komitenti vidijo? Pri money beam-u sicer je tisti + za dodajanje kontakta samo ne vem, če vpišeš recimo telefonsko nekoga, ki jo uporablja tudi za N26, a bo potem ta money beam izveden online, ali bo ta model dobil SMS request za "offline" transfer? A je kdo to že probaval?

perci ::

dobil bo sporočilo v n26 app

in nič ne vpišeš telefonske - vse, ki imajo n26 in so v tvojem imeniku, vidiš med kontakti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

BlaY0 ::

perci je izjavil:

dobil bo sporočilo v n26 app

in nič ne vpišeš telefonske - vse, ki imajo n26 in so v tvojem imeniku, vidiš med kontakti

Ne. Vidiš samo tiste, ki se strinjajo s tem da jih drugi vidijo. Bom ponovil... mene zanima kako dodati kontakt, ki sicer ima N26 a se ni strinjal s tem da ga vsi drugi komitenti, ki ga imajo slučajno med Google kontakti, tudi "vidijo" kot N26 komitenta?

Vsi komitenti se identificirajo z e-mailom ali telefonsko, zato kot kontakt lahko uporabiš eno ali drugo. Tudi če ni komitent N26 lahko uporabiš njegov e-mail ali telefonsko. V Primeru da uporabiš telefonsko, bo dobil SMS za t.i. "offline" transakcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Spock83 ::

Saul Goodman je izjavil:

zaprtje ne košta nič. preverjeno prej. če spremenijo pogoje in ne bodo ugodni, boš pač cashoutal in zaprl brez stroška. jaz uporabljam n26 skoraj že kot primarno plačilno sredstvo. iz slovenske banke 1x ali 2x na mesec prenakažem del plače.


Kaj to pomeni za našo davčno? Recimo, da odprem račun za mojo punco in ji vsake toliko nakazujem, ker je brez službe. A to naša davčna vidi? Ne bi rad, da plača dohodnino.

Tudi mene zanima ta kartica. Mogoče bi se znebil master carda pri SKB. Stroški leto se kar naberejo.

Kako je z varnostjo? Kako spremljam transkacije? Pri SKBju mi je fajn, ker za vsako transakcijo dobim SMS. Tukaj preko njihove aplikacije?

buneech ::

Za vsako transakcijo dobiš obvestilo iz aplikacije.

polpo ::

Spock83 je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

zaprtje ne košta nič. preverjeno prej. če spremenijo pogoje in ne bodo ugodni, boš pač cashoutal in zaprl brez stroška. jaz uporabljam n26 skoraj že kot primarno plačilno sredstvo. iz slovenske banke 1x ali 2x na mesec prenakažem del plače.


Kaj to pomeni za našo davčno? Recimo, da odprem račun za mojo punco in ji vsake toliko nakazujem, ker je brez službe. A to naša davčna vidi? Ne bi rad, da plača dohodnino.

Tudi mene zanima ta kartica. Mogoče bi se znebil master carda pri SKB. Stroški leto se kar naberejo.

Kako je z varnostjo? Kako spremljam transkacije? Pri SKBju mi je fajn, ker za vsako transakcijo dobim SMS. Tukaj preko njihove aplikacije?


Odprt račun "imaš" za prijavit FURS-u - https://slo-tech.com/forum/t696755/p547...

Za varnost je poskrbljeno tako, da lahko začasno izključiš nekatere funkcije, če kartice/računa ne potrebuješ. Recimo plačevanje v tujini, preko spleta in dvigovanje z bankomatov.
Za obvestila (uspešne/neuspešne transkacije itd.) imaš v aplikaciji več opcij, lahko jih dobivaš v aplikaciji/po emailu.

kixs ::

Pa porabis lahko le toliko kolikor imas na racunu.

111111111111 ::

Spock83 je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

zaprtje ne košta nič. preverjeno prej. če spremenijo pogoje in ne bodo ugodni, boš pač cashoutal in zaprl brez stroška. jaz uporabljam n26 skoraj že kot primarno plačilno sredstvo. iz slovenske banke 1x ali 2x na mesec prenakažem del plače.


Kaj to pomeni za našo davčno? Recimo, da odprem račun za mojo punco in ji vsake toliko nakazujem, ker je brez službe. A to naša davčna vidi? Ne bi rad, da plača dohodnino.

Tudi mene zanima ta kartica. Mogoče bi se znebil master carda pri SKB. Stroški leto se kar naberejo.

Kako je z varnostjo? Kako spremljam transkacije? Pri SKBju mi je fajn, ker za vsako transakcijo dobim SMS. Tukaj preko njihove aplikacije?

Daj ji raje denar na roko. Ne preko banke operirat.

Drugače pa moraš N26 račun prijaviti pri naši davčni.

OrkAA ::

Najlazji nacin je seveda, da racun odpres nase in punci posodis kartico.

Spock83 ::

Ok. Hvala za info.

111111111111 ::

OrkAA je izjavil:

Najlazji nacin je seveda, da racun odpres nase in punci posodis kartico.

Amen. :)

BlaY0 ::

Al ji pa kar daš eno... ko gresta narazen jo pa samo zakleneš in je stvar rešena ;)

NikolormousB ::

Pri N26 je problem, ker zaenkrat ne omogočajo 2 kartic na isti račun. Baje delajo na tem, ampak imam občutek, da je odgovor "delamo na tem" ne glede na vprašanje. Na svoje ime pa kolikor razumem tudi ne moreš imeti več kot 1 računa.

BlaY0 ::

Jaz imam en MasterCard pa eno Maestro kartico na enem računu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

NikolormousB ::

A, kul. Jaz sem avtomatično vperašal za 2 mastercard. To je pa dobra varjanta za družinski TRR.

BlaY0 ::

Samo pazi! Za Maestro plačaš nadomestilo pri dvigovanju na ATM-jih!

Drugače pa za ta namen odpreš Revolut account, tam imaš pa lahko tudi spare MC, se pravi imaš dve MC. Potem pa samo z N26 nakazuješ na Revolut in je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

OvCa77 ::

BlaY0 je izjavil:

Jaz imam en MasterCard pa eno Maestro kartico na enem računu.

Pa a ni to samo za Avstrijo in Nemčijo?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

BlaY0 ::

Pojma nimam, se nisem spuščal v to. Če v SLO ni, potem pa ta varianta z Revolutom reši problem.

Naprosyn ::

Je kdo imel težave pri registraciji računa s HoT (Hofer telekom) številko ?
Da številka ni veljavna pravi in me ne spusti naprej.

Mare2 ::

A tudi če uporabiš 00 386 naslednja številka brez nule?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Naprosyn ::

Tudi.

kljuc ::

polpo je izjavil:

Spock83 je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

zaprtje ne košta nič. preverjeno prej. če spremenijo pogoje in ne bodo ugodni, boš pač cashoutal in zaprl brez stroška. jaz uporabljam n26 skoraj že kot primarno plačilno sredstvo. iz slovenske banke 1x ali 2x na mesec prenakažem del plače.


Kaj to pomeni za našo davčno? Recimo, da odprem račun za mojo punco in ji vsake toliko nakazujem, ker je brez službe. A to naša davčna vidi? Ne bi rad, da plača dohodnino.

Tudi mene zanima ta kartica. Mogoče bi se znebil master carda pri SKB. Stroški leto se kar naberejo.

Kako je z varnostjo? Kako spremljam transkacije? Pri SKBju mi je fajn, ker za vsako transakcijo dobim SMS. Tukaj preko njihove aplikacije?


Odprt račun "imaš" za prijavit FURS-u - https://slo-tech.com/forum/t696755/p547...

Za varnost je poskrbljeno tako, da lahko začasno izključiš nekatere funkcije, če kartice/računa ne potrebuješ. Recimo plačevanje v tujini, preko spleta in dvigovanje z bankomatov.
Za obvestila (uspešne/neuspešne transkacije itd.) imaš v aplikaciji več opcij, lahko jih dobivaš v aplikaciji/po emailu.


Kaj je mišljeno z izklopom plačevanja preko spleta? Da npr. preko spletnega vmesnika ne moreš plačevati tudi položnice in trajnike ali le spletne trgovine?

Mare2 ::

Le spletne trgovine. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BlaY0 ::

OK, ni ravno N26 pa vseeno... a ima kdo izkušnje z Bunq-om?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

OvCa77 ::

BlaY0 je izjavil:

OK, ni ravno N26 pa vseeno... a ima kdo izkušnje z Bunq-om?

Predrago, računajo dvige, plačila, kartico...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

BlaY0 ::

Zanimajo me izkušnje. Cene poznam tudi sam!

111111111111 ::

Ustvari temo in boš dobil odgovore.

Naprosyn ::

Če bi še kdo imel utegniti težave pri registraciji. HoT številke (069) ni mogoče uporabiti, ker banka operaterja (še ?) ne prepozna. Uporabiš drugo, rešeno.
Kako si nakazujete denar na ta račun s čim nižjim stroškom ? Gledam NKBM cenik pa ne vem točno ali bi spadalo nakazilo na tujo banko pod regulirano čezmejno plačilo (0.38 €) ali pod ostalo (najmanj 7.5 €). V vsakem primeru, kako z minimalnim stroškom prenesti denar ?

techfreak :) ::

Nakazila so preko SEPA, torej 0.38 EUR v tvojem primeru.

konspirator ::

Minimalen znesek za sepa nakazilo (depozit) na n26 navadni račun (ne Black ali Business) ?
--

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

konspirator je izjavil:

Minimalen znesek za sepa nakazilo (depozit) na n26 račun ?

Najbrž je omejitev 0,01€. To sklepam na podlagi plačevanja prispevkov za starševsko varstvo in podobno, ki so nižji od 1,00€.

Mr_Globus ::

0,01€ je ja.

ales85 ::

Pa, če smo že pri tem, maksimum je 1.200.000,00€, če koga skrbi :) Omejitev velja na eno nakazilo.

Wad@ ::

Ve kdo, kako je z nakazilom v tuji valuti? Npr., če mi kdo nakaže USD na račun. Je to mogoče?

buttcrack ::

Najbolj simple bo, če vprašaš live support. Zveš v par minutah.
««
10 / 191
»»