» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
9 / 190
»»

cegu ::

Mare2 je izjavil:

PINki je izjavil:

Placevanje poloznic je brez provizije?

Spletno plačevanje je brezplačno. Tudi direktne obremenitve (jaz imam trenutno le vzajemna in poceni elektrika). Se mi ne da še drugih aktivirat, ker je plačilo zelo enostavno pri stalnih naslovnikih: klikneš nanj (je že v bazi) vneseš znesek in sklic (copy paste iz položnice na emailu). Potrdiš v mobilni aplikaciji. :)


Kam pri N26 vpišeš referenco? Glede na to da ni nobenega polja s tem poljem.

jype ::

V edino polje, ki je na voljo: "Message".

cegu ::

Mare2 je izjavil:

Zlate je izjavil:

Sem klical na FURS in so mi rekli, da dohodnino normalno nakažejo na katerikoli račun, tudi konkretno na N26. Rekli so, da če je to edini račun, ki ga stranka ima, potem pač nakažejo tja, če pa ima stranka več računov pa nakažejo denar na zadnji odprt račun.


Jaz sem na zahtevo dobil vračilo dohodnine na N26 račun. :) Torej vse deluje. :)


Meni je pa ZPIZ rekel, da penzije ne morem dati na račun izven RS. Tudi upravna enota od vseh tujcev zahteva, da imaš TRR v banki ki je locirana V sloveniji. Sami šalabajzerji.

Gandalfar je izjavil:

A se da z N26 kartico prepričat online service, da si iz Anglije?


Če kartico prvič naročip na Angleški naslov, potem bo PAN (številka kartice) angleška in s stališča trgovca si ti anglež.
Kasneje svoj naslov še vedno lahko popraviš na Slovenskega.

Potrdila o bivanju v UK ne potrebuješ za tako zadevo. Jaz imam Francoski PAN, sestra ima nemškega (in zato lahko uporablja invest opcijo, jaz pa ne, četudi sva sedaj oba v Sloveniji).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

Mare2 ::

cegu je izjavil:



Meni je pa ZPIZ rekel, da penzije ne morem dati na račun izven RS.


Trosiš napačne informacije tu okoli. Ta podatek je napačen. Obrazca pa ne znaš izpolnit?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

frke ::

Zavod za zaposlovanje nakazuje nadomestilo za brezposelnost na N26 račun, pod pogojem, da nimate nobenega računa odprtega pri bankah v Sloveniji.

holabaluza ::

Ziv,

meni pise, da je prislo do napake po tem, ko izpolnim datum rojstva in nikakor ne gre naprej. Sem pa bral nekje, da zna biti problem, ce imas sumnike oz. sicnike v priimku, kar imam. Ve kdo kaj vec?

modelno1 ::

Ja, meni ni slo skozi s šumniki. Pojdi od začetka in se izogibaj šumnikov.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

holabaluza ::

Kako pa je iz pravnega stalisca? Ker brez sumnikov ta oseba zakonsko ne obstaja

JN ::

Tudi na letalski karti in vizi za vstop v državo ni čšž-jev... pa ni problema.

holabaluza ::

Mogoce bi bil problem pri FURS, ko prijavljas racun. A bi znali videt problem, da imas racun pod laznim imenom?

perci ::

ne.

Mare2 ::

Ne vem, kdo se je sploh spomnil šumnike. Će od nekdaj (zgodovinsko gledano od win 3.1) sami problemi. Tudi še nisem videl šumnikov na Mastercard. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

GupeM ::

Mare2 je izjavil:

Ne vem, kdo se je sploh spomnil šumnike. Će od nekdaj (zgodovinsko gledano od win 3.1) sami problemi. Tudi še nisem videl šumnikov na Mastercard. :)

Ne vem, na kakšne Mastercarde ti gledaš. Na Mastercardu in na Visi od Nove KBM imam šumnike. Poleg tega ni problem v šumnikih, ampak v software-u. Zgodovinsko gledano so šumniki obstajali mnogo pred katerimkoli softwareom. Slovenci imamo pač to nesrečo, da ASCII nismo izumili mi. Če bi ga izumili mi, bi pa američani govorili: "Ne vem, kdo se je sploh spomnil q,w,x in y, če od nekdaj sami problemi."

ales85 ::

Mare2 je izjavil:

Ne vem, kdo se je sploh spomnil šumnike. Će od nekdaj (zgodovinsko gledano od win 3.1) sami problemi. Tudi še nisem videl šumnikov na Mastercard. :)

Tudi na moji VISA kartici so šumniki. Na N26 jih pa ni... :)

EDIT: Kljub temu, da sem na N26 registriran s šumniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

Dilbert ::

Jaz sem se normalno registriral s šumniki. Sedaj čakam MC, potem bomo pa videli kaj je gor :-)

ales85 ::

Dilbert je izjavil:

Jaz sem se normalno registriral s šumniki. Sedaj čakam MC, potem bomo pa videli kaj je gor :-)

Na kartici jih 99% ne bo. Očitno njihove kartice ne podpirajo UTF :D

matobeli ::

A je komu zginila možnost prijave z prstnim odtisom? V nastavitvah mi sploh ne napiše več da je to možno, samo vuorec je možen.

Ve kdo kakšni podatki/nastavitve bi se lahko zbrisali če deinštaliram app?

polpo ::

matobeli je izjavil:

A je komu zginila možnost prijave z prstnim odtisom? V nastavitvah mi sploh ne napiše več da je to možno, samo vuorec je možen.

Ve kdo kakšni podatki/nastavitve bi se lahko zbrisali če deinštaliram app?


Za drugo vprašanje si preberi tole, kot zgleda nobeni, saj lahko prek brskalnika še vedno dostopaš ali pa "upariš" drugi telefon -> https://support.n26.com/read/000001251?...
Additional Information: The pairing is not based on your phone number or your SIM card, but on unique, hardware-based identifiers. This means that you can change your SIM card or phone number without affecting an existing pairing.

Vaseer ::

Ima danes še kdo težave z dostopom do N26 prek PC in app na mobitelu?

buttcrack ::

pred parimi urami mi je šel en UPN gladko skozi.

SumTingWong ::

Sem se tudi sam odločil, da sprobam N26. Danes sem prejel kartico in uredil formalnosti. Kako nakažem iz spletne banke na N26? Zatakne se mi pri IBAN, ker mi spletna banka ne dovoli uporabiti le številk. What do?

EDIT: I'm dumb, sem našel.

Zgodovina sprememb…

barakus ::

Ali ima kdo že urejene direktne sepa bremenitve prek n26? Konkretno me zanima za telekom in A1 ?

carota ::

barakus je izjavil:

Ali ima kdo že urejene direktne sepa bremenitve prek n26? Konkretno me zanima za telekom in A1 ?

Za A1 si ne moreš sam urediti, ampak je treba it na šalter - tako so mi rekli na supportu.

buttcrack ::

zaenkrat samo t-2 in deluje BP

cortez ::

Kam pa napišete referenco, če je ta SI12000 ali pa SI99000 in pa kodo, npr. OTR ali TAX ?
Kot jst vem, imajo nemške banke samo namen (Rechnungsbetrag) ?
In kako je, če se plačuje UPN, ki je pisan na nekoga drugega z drugimi podatki (ime, naslov, mesto) ?

modelno1 ::

Jaz referenco napišem v polje message, kode namena pa ne vpišem nikamor, ker za to pač ni mesta.

A ni vseeno kdo je plačnik, dokler je plačano? Važna je samo referenčna številka.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

cortez ::

A napišeš polno referenco , tudi z SI12 npr. ?

modelno1 ::

Ja, polno. Jaz uporabljam presledek, drugi uporabniki foruma ne. Oboje deluje, ker jih morajo prejemniki itak poknjižiti ročno ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

BuDi79 ::

modelno1 je izjavil:

ker jih morajo prejemniki itak poknjižiti ročno ...
V bistvu večinoma ne, ampak ok.

s0m3thing ::

Je imel kdo probleme pri verifikaciji s potnim listom?
Jaz sem poizkusil včeraj, ko sem moral klicati dvakrat, nato mi je gospod rekel naj poizkusim danes, ko je bilo vse isto (dvakrat moral klicati), nato pa so mi rekli, da imajo probleme s slovenskimi potnimi listi - je mogoče problem v šumnikih, ali naslovu (odprl sem businness account, in je sedež drugje kot moj stalni naslov)?

EDIT: Typo

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Nimaš osebne?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

s0m3thing ::

Žal, ne

BlaY0 ::

A si probal z laptopom namesto s telefonom?

s0m3thing ::

Tudi to ne, saj nimam prenosnika.

BlaY0 ::

Poizkusi si nekje izposoditi USB kamero (če je nimaš), priklopi na računalnik in poizkusi postopek verifikacije prek web browserja. Naj ti operater pove s čim točno ima težave...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Saul Goodman ::

zato ravno ne rabi usb kamere, glede na to, da ima telefon verjetno boljšo kot so vsi cheap webcam dodatki za laptop.

BlaY0 ::

Ne gre za to. S telefonom je že probal, laptopa nima. Lahko si izposodi laptop ali kamero za stacionarca. Teh dveh variant v postopku identifikacije še ni probal.

s0m3thing ::

Da poročam, sem danes poizkusil še enkrat (preko telefona) in je bila verifikacija opravljena - verjetno so svoje težave uredili.

Klemen13 ::

Zanima me, če ima kdo izkušnje s spremembo TRR-ja na e-študentskem servisu na TRR banke N26, saj ob spremembi napiše da ta TRR ni pravilen.

techfreak :) ::

Mogoce preverjajo ce je slovenski TRR? Pisi jim na support.

Klemen13 ::

Sem jim pisal in res preverjajo, če je slovenski TRR. Se pa da urediti, če jim preko mail-a pošlješ informacije o računu.

Master_Yoda ::

Kaj je aplikacija in banka vezana na specificen telefon oz. OS na telefonu ? Sprasujem zato ker menjavam ROM vcasih in me zanima ce bi imel v tem primeru tezave.

111111111111 ::

Na telefonsko številko.

polpo ::

111111111111 je izjavil:

Na telefonsko številko.


Ni na telefonsko številko oz. vsaj tako piše: https://slo-tech.com/forum/t696755/p557...

barakus ::

Ne vem tocno na kaj je vezano ampak ce naredist factory reset bos moral unpairat in ponovno pairat telefon (to ti aplikacija pove, nic bat).

111111111111 ::

Sem malo prehitro odgovoril. Telefon sem že zamenjal, pa ni bilo težave, je bilo pa pair in unpair za naredit. Domneval sem da se veže na telefonsko številko.

Naprosyn ::

Koliko stane pošiljanje kartice ob registraciji računa po običajni poti, ne z ekspresno dostavo ?

ales85 ::

Naprosyn je izjavil:

Koliko stane pošiljanje kartice ob registraciji računa po običajni poti, ne z ekspresno dostavo ?

Po mojih izkušnjah stane 0€.

polpo ::

Tako je, še vedno je zastonj, že od aprila piše "waived for customers who sign up now". Niso dobili še dovolj uporabnikov :D
P.S. Revolut je dobil zastonj osebni evro IBAN, torej sta si sedaj "enaka" z N26 - http://news.revolut.com/post/1630885990...

Naprosyn ::

Polpo, vem da je vodenje računa še vedno zastonj, zanimalo me je glede stroškov dostave kartice.

Potem me to kot nek dodaten račun dejansko ne bi stalo nič ? Tista zadeva z zaračunavanjem vodenja računa 2.90 € na mesec, če se v roku treh mesecev ne opravi devet transakcij ne velja ?
Ne vem kje sem že enkrat nekaj prebral o tem, sicer mislim, da je bila Slovenija izključena. Vseeno vprašam, ker bi ta račun zaenkrat odprl bolj za rezervo.
««
9 / 190
»»