» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
67 / 190
»»

FireSnake ::

Samo za info: račun odprl marca 2018.
Preko e-davkov prijavil v petek dopoldan.

Zadeva je že zavedena.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

SumTingWong ::

Same. Račun odprl lani sredi leta, prvič nakazal gor (nekaj drobiža) letos decembra, račun prijavil 22.12.18, par dni kasneje je bilo že potrjeno. Bom pa še povezal N26 in PayPal.

Mare2 ::

SumTingWong je izjavil:

Same. račun prijavil 22.12.18,


So ti poslali opomin? Ali si ga kar prostovoljno prijavil? :)

SumTingWong ::

"Prostovoljno". Četudi je bil znesek 5€, sem se ustrašil, da ne bi prišlo do komplikacij. Sedaj pa mislim malo višje zneske preko N26 računa urejati.

Naredil račun na eDavki, 2. delovni dan sem dobil potrditveno kodo, potrdil in že lahko urejaš. V enem delovnem dnevu (preko eDavki) je bila potrjena tudi "donacija" 0,5% dohodnine.

Mare2 ::

SumTingWong je izjavil:

"Prostovoljno". Četudi je bil znesek 5€, sem se ustrašil, da ne bi prišlo do komplikacij. Sedaj pa mislim malo višje zneske preko N26 računa urejati.

Naredil račun na eDavki, 2. delovni dan sem dobil potrditveno kodo, potrdil in že lahko urejaš. V enem delovnem dnevu (preko eDavki) je bila potrjena tudi "donacija" 0,5% dohodnine.


Saj tale naš FURS, nekako so kar na tekočem z aktivnostmi. :)

perci ::

anede, pomojem berejo to temo

Mare2 ::

perci je izjavil:

anede, pomojem berejo to temo


Slo-tech je vir inormacij. Res je. Pa tu tudi. http://www.davkoplacevalci.com/davcni-k...
Sedaj jih matra, ker Silvestra ne bo več. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

FireSnake ::

A1 trajnik: meni so rekli, da ne morejo vnesti preko vmestnika.

Na Bobu sem uredil preko elektronske pošte.

A1 pa nekaj cvilijo, da ne gre.
Zdaj sem se selil in vse urejal, in so res nesposobni do amena.
Hodiš tja, jim razlagaš non-stop eno in isto, pa kar ne razumejo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

šernk ::

nehaj hodit tja in jih pokliči po telefonu v centralo ali pa pošlji mail.

meni na vsakem drugem šalterju rečejo, da je kaj nemogoče, pa pol klic šefov ali v centralo če je zadeva večja pomaga.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

FireSnake ::

Tudi sam sem se odločil za elektronsko pošto.
Podatke sem jim kar posredoval, da bo hitreje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Nesta ::

FireSnake je izjavil:

Tudi sam sem se odločil za elektronsko pošto.
Podatke sem jim kar posredoval, da bo hitreje.


jaz pa kar placam preko spleta z N26/Revolut. Je hitreje in z manj komplikacijami :)

FireSnake ::

Z N26 je hitreje? Kako?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Primoz1 ::

Pozdravljeni, mi lahko kdo od ambasadorjev pošlje povabilo za bonus? hvala

šernk ::

jaz pa kar placam preko spleta z N26/Revolut. Je hitreje in z manj komplikacijami :)

kako je lahko hitrešje in z manj komplikacij od direktne bremenitve?

račune dobivam na mail, trgajo pa na dan ko je treba, dodatnega dela nimam nikjer.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sandmat ::

Primoz1 je izjavil:

Pozdravljeni, mi lahko kdo od ambasadorjev pošlje povabilo za bonus? hvala

evo link -> http://bit.ly/zacni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

swdev ::

Tudi s spletnim plačilom je zadeva urejena ekspresno (ne preko SEPA). Vsaj pri A1/Bob, ne vem kako imajo to urejeno ostali.

Še kdo ni najbolj zadovoljen z njihovim appom? Namreč občasno prikaže zamaknjene zadnje transakcije oz. sploh niso posodobljene, dokler ročno ne izvedem 'pull down'. Plus transakcij mi pogosto ne kategorizira pravilno, kar sploh ne bi bil problem, če bi si ob prvem popravku zapomnil naslednje transakcije, ki pridejo iz istega mesta. In, če že primerjamo z Revolutom... manjka mi top up z uporabo spletnega plačila. In pa seveda barve/ikone mi ne štimajo. Hočem povedat, da app ni tako intuitiven, kot konkurenca.

Drugače pa itak, kot banka, še vedno super.

Mare2 ::

Primoz1 je izjavil:

Pozdravljeni, mi lahko kdo od ambasadorjev pošlje povabilo za bonus? hvala


Na povezavi
https://docs.google.com/document/d/1pfY...
imaš poleg vseh drugih navodil tudi povezavo in kodo, kako priti do 10 EUR dobroimetja na računu (nepovratna sredstva). Priporočam, da pred prijavo prebereš. :)

Vaseer ::

Uporablja kdo Avant2Go in N26 kot plačilno sredstvo?
Meni javi napako pri dodajanju kartice.

modelno1 ::

Če se prav spomnim, sprejme samo kreditne kartice, tko da ni čudno.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Sopomenka ::

Torej N26 kartice ni možno uporabiti pri rentcar agencijah?

OvCa77 ::

"Možno je plačilo s kreditnimi karticami MasterCard in Visa ter debetno kartico Visa Electron."
Verjetno bi moral delati tudi N26
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

Lonsarg ::

Določene rentacar nujno hočejo kreditne Vise/MasterCarde in jim debetna ni dovolj. V tem primeru rabiš premium račun kar je dražje kot če kreditno vzameš pri naših bankah.

Mare2 ::

Lonsarg je izjavil:

Določene rentacar nujno hočejo kreditne Vise/MasterCarde in jim debetna ni dovolj. V tem primeru rabiš premium račun kar je dražje kot če kreditno vzameš pri naših bankah.


Mislim, da je nekdo v tem forumu že pisal, da pri rentacar deluje, samo moraš imeti dovolj sredstev gor. Da se ta sredstva nekako rezervirajo itd. Malo pobrskaj. :)

Evo, sem našel:
gtu :: 26. jun 2018, 18:00
citiraj

#

AgiZ je 23. jun 2018 ob 10:26 izjavil:

Že nekaj časa ni nihče poročal o uspešnosti plačevanja rent-a-car v tujini (eu, ostali svet). Pa ne tisto izpred leta in več, bolj aktualne informacije.
So kaki problemi?


Prejšnji teden je kolega plačeval rent-a-car, kjer je izrecno pisalo, da sprejemajo samo kreditne kartice. N26 kartica je šla uspešno čez. Trik je samo v temu, da moraš imeti na računu dovolj sredstev, ker ti v primeru debetne kartice rezervirana sredstva začasno vzamejo za računa, če pa imaš pravo kreditno kartico pa tega ne občutiš, ker ti rezervirajo le limit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Lonsarg ::

Mare2 je izjavil:


Prejšnji teden je kolega plačeval rent-a-car, kjer je izrecno pisalo, da sprejemajo samo kreditne kartice. N26 kartica je šla uspešno čez. Trik je samo v temu, da moraš imeti na računu dovolj sredstev, ker ti v primeru debetne kartice rezervirana sredstva začasno vzamejo za računa, če pa imaš pravo kreditno kartico pa tega ne občutiš, ker ti rezervirajo le limit.

Meni je tudi šla čez debetna pri registraciji online, ko pa je gospodična pri prevzemu avta videla da piše debit gor mi ga ni hotla dati "company policy", niti refunda nisem dobil nič, čeprav sem plačal za en teden vnaprej. Oni zavrnejo glede na tekst na kartici, sploh ne proba potegnit rezervacije čez. Tako SKB debetna kot N26 debetna namreč omogočajo rezervacije sredstev enako kot kreditne, mašina ne bi videla razlike, samo če ti noče jo vzeti ti ta tehnična enakost med kreditno in debetno bolj malo pomaga. Mogoče sem samo naletel na blesave Italjane, ampak kakor slišim je sploh kaka US še bolj občutljiva na tip kartice kot EU, skratka zihr je zihr, tudi če sem imel zgolj smolo se ne bom več igral s tem, kdo mi bo zagotovil da se mi ne bo spet kaka druga podobna situacija zgodila.

Skratka plačevanja 20EUR letno pri Slo banki za dejansko kreditno se je zame izkazalo za nujo, ker je bla taka izkušnje nočna mora. N26 pa dejansko kreditno ponuja dražje (zgolj v premium računu, ki je 10EUR mesečno.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

OvCa77 ::

Lonsarg je izjavil:

Mare2 je izjavil:


Prejšnji teden je kolega plačeval rent-a-car, kjer je izrecno pisalo, da sprejemajo samo kreditne kartice. N26 kartica je šla uspešno čez. Trik je samo v temu, da moraš imeti na računu dovolj sredstev, ker ti v primeru debetne kartice rezervirana sredstva začasno vzamejo za računa, če pa imaš pravo kreditno kartico pa tega ne občutiš, ker ti rezervirajo le limit.

Meni je tudi šla čez debetna pri registraciji online, ko pa je gospodična pri prevzemu avta videla da piše debit gor mi ga ni hotla dati "company policy", niti refunda nisem dobil nič, čeprav sem plačal za en teden vnaprej. Oni zavrnejo glede na tekst na kartici, sploh ne proba potegnit rezervacije čez. Tako SKB debetna kot N26 debetna namreč omogočajo rezervacije sredstev enako kot kreditne, mašina ne bi videla razlike, samo če ti noče jo vzeti ti ta tehnična enakost med kreditno in debetno bolj malo pomaga. Mogoče sem samo naletel na blesave Italjane, ampak kakor slišim je sploh kaka US še bolj občutljiva na tip kartice kot EU, skratka zihr je zihr, tudi če sem imel zgolj smolo se ne bom več igral s tem, kdo mi bo zagotovil da se mi ne bo spet kaka druga podobna situacija zgodila.

Skratka plačevanja 20EUR letno pri Slo banki za dejansko kreditno se je zame izkazalo za nujo, ker je bla taka izkušnje nočna mora. N26 pa dejansko kreditno ponuja dražje (zgolj v premium računu, ki je 10EUR mesečno.)

Kot backup kreditno kartico je za premisliti Sberbank Mastercard. Je pa vprašanje, koliko jim paše DE račun. Kaj pa Revolut, kjer nikjer ne piše DEBIT?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Mare2 ::

Morda se Lonsarg samo ni znal dobro zment z italijani. Tudi jaz znam samo 20 besed. Počakajmo še kako izkušnjo. :)

perci ::

Če sem se lahko jaz zmenil s francozi na Martiniku...francozi so slabš kot italijani.

Lonsarg ::

Nimajo tle a se da zmenit direkt z osebo mimo pravil firme, veze ima da sploh obstajajo firme, ki imajo v pravilih samo za kreditne. Ko sem potem iskal alternative na letališču na Siciliji sem tudi moral mimo še par ponudnikov, ker so bodisi samo z kreditno posojali, bodisi so imeli dražje za debit in gotovino, ja moje debetno viso so metali v isti koš kot gotovino, noben ni razumel da se da rezervacijo sredstev gor narediti kot na credit (oziroma so pa so rekli da nima veze ta rezervacija ampak vrsta kartice, go figure...) Skratka opravka je bilo z par firmami ne eno, ki so imela taka pravila, to ni moje izkušnje, to tako je iz zgodovinskih razlogov in žal še ni čisto izkoreninjeno (čeprav sem bil eno leto nazaj mislil, da je to bilo samo včasih..)
https://www.autoeurope.com/rent-a-car-w...
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g...

Naj bi sicer znotraj Evrope to bilo res redko, očitno je tale Sicilija za časom, ampak ker potujem večinoma izven EU je zihr zihr.

Mare2 ::

perci je izjavil:

Če sem se lahko jaz zmenil s francozi na Martiniku...francozi so slabš kot italijani.


A potem v tvojem primeru je delovalo?

Po mojem je tudi v človeku lahko problem. Če jaz že vnaprej nekomu razlagam, da imam debetno kartico, ki jo itak nihče ne vzame in jo ful skritiiram? Ja kdo hudiča pa jo bo vzel za plačilo?
Se opravičujem Lonsarg, morda res pusti še drugim, da povejo svoje mnenje in ne preveč nabijat, že takoj prvega v leto 2019. :)

darkolord ::

Lahko tisti "debit" napis prelepiš z nalepko :)

Kaboom ::

To je bilo že parkrat predebatirano... Rezultati so različni pri različnih rental podjetjih.

Osebne izkušnje:
-ponekod sploh ne pogledajo kartice (potem pa gre skozi ali pa mogoče tudi ne gre)
-pogledajo kartico in piše "Debit" potem so pa začudeni, da je rezervacija sredstev šla skozi.
-kartica ne gre skozi potem pogledajo, da je "Debit" in je odgovor, da "pač ne bo šlo" in ti ponudijo Premium Risk zavarovanje (katero plačaš s kešom oz. N26 in zna bit kar zasoljena cena. Isti znesek kot sam avto)

Žal imajo nekateri star sistem, ko očitno mora za rezervacijo keša na kartici nujno bit kreditna. Ne glede, če kdo prebere kakšna je. Edino zagotovilo, da pokličete in vprašate, če specifično N26 gre skozi.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

buttcrack ::

Na NZ so mi celga boga vzel kavcije, preko čuka, pa sem imel nekje limit ravno malo pod to mejo.

Je teta začela nekaj komplicirat, dam ven še eno debetno (neteller) in mi naredi rezervacijo z dveh kartic, visa klasik in MC debit.
Vse se da, če se hoče.

Sicer sem vedel za tako kavcijo, nisem pa še obvladal postopka. Je bil pa avto za 14 dni z opremo smešno poceni.

AgiZ ::

AgiZ je izjavil:

680x0 je izjavil:


Nekateri rent-a-carji ti ne bodo oddali avtomobila brez polnega kasko zavarovanja, če je kartica debetna, ne glede na stanje na računu in možnost pre-avtorizacije sredstev. V tem primeru si primoran vzeti polno kasko zavarovanje (kar sicer ni nujno slaba ideja).

Točno kot si rekel. To se je meni zgodilo z najemom avta z n26. Goldcar recimo je ni sprejel, tako da sem moral plačati polno zavarovanje, kar pa je delovalo ok z isto kartico. Sem jih klical preden sem potoval in povprašal glede plačevanja, a izgleda nisem postavil točno pravilnega vprašanja (pač, sam sem si kriv, oni pa itak niso ponudili odgovora, ki bi ga rabil). Drugič se to ne ponovi.
Drugače pa je kolega bp najel jadrnico z n26, kjer so kavcijo blokirali na n26 računu, pač točno tako kot deluje z pravo kreditno kartico.

Glede na zgoraj napisano bi predlagal da se pozanimate pri rent-a-car ponudniku če deluje in kako ali ne.
Moja zgornja izkušnja je bila zelo neprijetna, ker sem moral plačati dosti več za najem avta kot je bilo dogovorjeno/rezervirano. Sem pa lahko plačal.
Mare2, kot vedno, spet dezinformacije...

perci ::

No, če hodiš naokoli, je pač treba imeti več kartic. Tudi pri kreditnih (ne debetnih kot N26) se ti komot zgodi, da jo nek POS in nekega razloga ali nerazloga zavrne. Zato imaš v denarnici več kartic.

sandmat ::

perci je izjavil:

Tudi pri kreditnih (ne debetnih kot N26) se ti komot zgodi, da jo nek POS in nekega razloga ali nerazloga zavrne. Zato imaš v denarnici več kartic.


mja ... recimo greš v ameriko in gre skozi samo mastercard (brez kode in kakršnekoli validacije), visa in maestro pa nikakor :(

buttcrack ::

al pa filipinski vukojebini pač malo preveč potrošiš in je v radiju 100km samo en bankomat, pa še ta je bil na vprašanje lokalcev: yes, yes, maybe :) in dela samo ena čudežna visa, maestro, MC pa kot da bi vizitko not tlaču :I

zk_eu ::

Eno vprašanje.

Sledil sem navodilom, ki jih je prilepil @Mare2. Kako je pa s temi 10 EUR dobroimetja? Naj bi jih prejel po prvem nakazilu. Vendar sem si nakazal z Revoluta denar, ampak nisem nič prejel.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Mare2 ::

zk_eu je izjavil:

Eno vprašanje.

Sledil sem navodilom, ki jih je prilepil @Mare2. Kako je pa s temi 10 EUR dobroimetja? Naj bi jih prejel po prvem nakazilu. Vendar sem si nakazal z Revoluta denar, ampak nisem nič prejel.


Piše:
(po prvem prilivu na tvoj novi račun in plačilu s kartico vsaj 15 EUR)

Plačaš neko storitev. Če si se pravilno prijavil preko tistega linka, seveda dobiš 10 EUR, samo malo počakaš. Sporoči, ko dobiš. Torej koliko traja. :)

https://docs.google.com/document/d/1pfY...

6151 ::

Moral bi jih takoj imeti gor, vsaj tako so imeli vsi ki sem jim jaz dal kodo. Še pred prvim nakazilom na račun.

harvey ::

sandmat je izjavil:

Primoz1 je izjavil:

Pozdravljeni, mi lahko kdo od ambasadorjev pošlje povabilo za bonus? hvala

evo link -> http://bit.ly/zacni :)


Tale je porabljena - izvoli https://bit.ly/2R2kxaF
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

sandmat ::

harvey je izjavil:

sandmat je izjavil:

Primoz1 je izjavil:

Pozdravljeni, mi lahko kdo od ambasadorjev pošlje povabilo za bonus? hvala

evo link -> http://bit.ly/zacni :)


Tale je porabljena - izvoli http://bit.ly/zacni


haha, dobra fora :D ni porabljena, je ne moreš porabit :D

harvey ::

sandmat je izjavil:

harvey je izjavil:

sandmat je izjavil:

Primoz1 je izjavil:

Pozdravljeni, mi lahko kdo od ambasadorjev pošlje povabilo za bonus? hvala

evo link -> http://bit.ly/zacni :)


Tale je porabljena - izvoli http://bit.ly/zacni


haha, dobra fora :D ni porabljena, je ne moreš porabit :D

Enostavno jo ne sprejme, javi napako, ali pa je narobe koda ;-)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

sandmat ::

harvey je izjavil:


Enostavno jo ne sprejme, javi napako, ali pa je narobe koda ;-)


nope, it works - stestirano ravnokar :) https://app.n26.com/referral/BAG30Q

Vaseer ::

Sem dobil odgovor Avant2Go supporta. N26 je podprta in sem jo tudi uspešno dodal.
Ob prvem poizkusu sem prek aplikacije omogočil samo spletne nakupe, pri ponovnem poskusu (po potrditvi supporta) pa vse 3 varnostne opcije (spletni nakupi, tujina in bankomati) in kartico uspešno dodal.
Nisem pa še izposodil vozila in preveril, da plačevanje deluje.

NiggerBob ::

buttcrack je izjavil:

al pa filipinski vukojebini pač malo preveč potrošiš in je v radiju 100km samo en bankomat, pa še ta je bil na vprašanje lokalcev: yes, yes, maybe :) in dela samo ena čudežna visa, maestro, MC pa kot da bi vizitko not tlaču :I


Na Filipinih pri dvigu iz bankomatov najbolje delujejo navadne Maestro debetne kartice. Ne podpira pa vsak bankomat vseh kartic. Z N26 Mastercardom gre dvig na bankomatih brez problemov.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

buttcrack ::

v manili so delale vse, v vukojebini pa samo visa. maestro smo probali od PBS, SK, abanka in NLB :)

Gregex ::

Včeraj naredil account preko linka od Mare2. Video klic cca. 10 min, prva stran osebne normalno izostrilo takoj, hrbtna stran pa komajda na isti podlagi - weird. No po 10 minutah sva s punco na drugi strani se končno prebila skozi vso identifikacijo.

Dve vprašanji:
1. Koliko časa se čaka na mastercard?
2. Se da plačevati preko spleta v tujih valutah? Konkretno me zanima za indonezijske rupije. Če ja, po kakem tečaju je konverzija iz evra v rupije?

janez89 ::

Če bi kdo želel sprobat kot alternativo N26 in Revolut še Monese, imajo zdaj akcijo, da pri odprtju računa dobite 15€ bonusa, če nakažete 50€ na novo odprti račun. Bonus dobite v roku dveh dni po prejemu 50€ na račun. Pri odprtju računa v aplikaciji Monese uporabite kodo: KTHZY4DE
https://monese.app.link/TO44zfACWS?invi...

Če vam račun ne bo všeč, lahko enostavno 65€ prenesete na drugo banko in zaprete račun (brez stroškov) ali pa povabite kolege, dokler traja akcija. Pazite, da odprete "starter" račun, ker je le-ta brez stroškov vodenja.

Gregex
1. Jaz sem dobil N26 mastercard v roku 10 dni
2. Se da, tudi v Indoneziji sem že uporabljal n26 (plačilo letalske karte). Tečaj naj bi bil pa uradni mastercard tečaj:
https://www.mastercard.us/en-us/consume...
Če uporabljaš bankomat, pa računajo poleg menjave še 1,7% stroškov.

BuDi79 ::

janez89 je izjavil:

Tečaj naj bi bil pa uradni mastercard tečaj:
https://www.mastercard.us/en-us/consume...


V praksi sta tukaj dve stvari:
- menjalni tečaj se kot pri vseh karticah -razen pri Revolutu- šteje na dan obračuna, ne na dan plačila.
- v praksi menjalni tečaj (tudi na dan obračuna) ni povsem enak mastercardovem na spletni strani, nisem še uspel dobiti odgovora zakaj, pri NLB recimo JE povsem enak mastercardovem.

BuDi79 ::

ups, na dan plačila rezerviran znesek ni po mastercard tečaju.
recimo... plačilo GBP 10.00 / 3.12.2018 tisti dan naj bi to po tečaju naneslo 11.28EUR, vendar je N26 odtrgal samo 11.09EUR.
Znesek je bilo dokončno obračunan 6.12.2018 = 11.25EUR (menjalni tečaj 1 GBP = 1.125188), tako da je N26 odtrgal še dodatnih 19 centov in uskladil rezerviran znesek glede na tečaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()
««
67 / 190
»»