» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
68 / 190
»»

Gregex ::

janez89 je izjavil:


Gregex
1. Jaz sem dobil N26 mastercard v roku 10 dni
2. Se da, tudi v Indoneziji sem že uporabljal n26 (plačilo letalske karte). Tečaj naj bi bil pa uradni mastercard tečaj:
https://www.mastercard.us/en-us/consume...
Če uporabljaš bankomat, pa računajo poleg menjave še 1,7% stroškov.


Hvala za odgovor. Pri prijavi tujega računa fursu je dovolj, če dam kot prilogo prvo datoteko pod downloads (bank identity statement) ali je treba še kaj drugega priložiti?

SumTingWong ::



Te podatke vpišeš pri prijavi tujega računa v eDavki, bo dovolj.

harvey ::

SumTingWong je izjavil:



Te podatke vpišeš pri prijavi tujega računa v eDavki, bo dovolj.

In dodaš še pdf datoko izpisa podatkov o tvojem računu iz spletne strani n26.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

SumTingWong ::

Jaz nisem, pa so mi potrdili. Če bi vedel, da moram, bi.

perci ::

ne rabiš.

flameir ::

Sem danes za foro pogledal, kako je s to prijavo računa, če kaj piše na e davkih.
A se mi to sam zdi, al zgleda, da tega še noben ni niti povohal? :D Sej v tem primeru me ne rabi nič skrbet kajne?

 :D

:D

metalc ::

V tem statusu bo tudi ostalo. Lahko pa pogledaš pod Podatki o zavezancu -> Računi, če so ga že vpisali.

harvey ::

metalc je izjavil:

V tem statusu bo tudi ostalo. Lahko pa pogledaš pod Podatki o zavezancu -> Računi, če so ga že vpisali.


Imaš na edavkih prav dokument DR-Racun (Prijava tujih računov) in ti ni potrebno oddati NF-LD (Lastni dokument). Vlogo sem uspešno obdelano v nekaj urah.

Preko spletnega portala eDavki je omogočeno izpolnjevanje in oddaja obrazca Prijava za vpis podatkov v davčni register o računih odprtih zunaj Republike Slovenije (DR-Racun).
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Mare2 ::

flameir je izjavil:

Sem danes za foro pogledal, kako je s to prijavo računa, če kaj piše na e davkih.
A se mi to sam zdi, al zgleda, da tega še noben ni niti povohal? :D Sej v tem primeru me ne rabi nič skrbet kajne?

 :D

:D



Tu imaš natančna navodila, kako prijaviš račun na FURS (uradno) in še vse ostale info o samem poslovanju z računom in plačeanju. :)

https://docs.google.com/document/d/1pfY...

flameir ::

Sej sm js to že prijavil 30. decembra 2017, sam pravim, da piše, da je še zmeraj v obdelavi. Ga pa vidim tam med svojimi bankami ja. :)
A se je komu uspel zmenit na A1 za trajnik?

JA23 ::

flameir je izjavil:

Sej sm js to že prijavil 30. decembra 2017, sam pravim, da piše, da je še zmeraj v obdelavi. Ga pa vidim tam med svojimi bankami ja. :)
A se je komu uspel zmenit na A1 za trajnik?


Meni se je uspelo dogovoriti za A1 in tudi že deluje. Ni bilo večjih težav. Edini problem je, da se moraš osebno zglasiti na enem njihovih prodajnih mest.

sandmat ::

flameir je izjavil:

Sej sm js to že prijavil 30. decembra 2017, sam pravim, da piše, da je še zmeraj v obdelavi. Ga pa vidim tam med svojimi bankami ja. :)


čudno, meni so ga vpisali v roku 1 tedna.

prenasalec ::

Preklopil sem na HoT in nastavil, da mi direktno bremenijo bančni račun, ki ga imam pri N26. Od HoTa sem nato dobil SMS, da so mi bremenili račun za tistih nekaj evrov, v aplikaciji od N26 pa mi po nekaj urah še vedno ne prikaže transakcije. Je to normalno?

delfinus ::

@prenasalec / Ce je to danes, pocakaj do konca dneva. N26 rabi nekaj casa, da obdela vse zahtevke in ti obracuna za HOT.

lp, d.

stara mama ::

Nimam (še) n26, pa me zanima če je še vedno tako, da če kartica ni uporabljena nekaj časa ti zaračunajo naročnino?
Recimo, da jo uporabiš 2-3x letno, kaki so stroški?
Ekologija™ in Trajnost™

Veron ::

Ima kdo izkušnje z uporabo N26 kartice na italjanskih cestninskih postajah?

Za hrvaške vem, da ti jo "požre" in moraš klicat pomoč, da ti jo vrne.

FireSnake ::

SumTingWong je izjavil:

Jaz nisem, pa so mi potrdili. Če bi vedel, da moram, bi.


Jaz sem dodal, kar svetujete.
Dodal še samo posnetek zaslona (z vidnim datumom), ko so mi poslali prvo elektronsko sporočilo, ko sem se registriral. Očitno tudi tega ne bi bilo treba.

flameir je izjavil:

Sej sm js to že prijavil 30. decembra 2017, sam pravim, da piše, da je še zmeraj v obdelavi. Ga pa vidim tam med svojimi bankami ja. :)
A se je komu uspel zmenit na A1 za trajnik?


Na A1 so trdi (skoraj prizadeti).
Meni ni ratalo (v prvo). Potem sem poslal elektrosnko pošto na info, pa so rekli, da gre.
Naj grem še enkrat tja in jih pokličem, če ne bo šlo.

Grem tja (drugič) in isti punci, ki ni znala urediti, prvič pokažem vsebino elektonske pošte.

Je nekam poklicala, se pogovarjala (med tem, ko je urejala postopek), in čudežno zadevo uredila.
V obrambo je rekla, da sem jaz prvi primer.

Preverjeno gre.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

@Veron: dela brez tezav.

Mare2 ::

stara mama je izjavil:

Nimam (še) n26, pa me zanima če je še vedno tako, da če kartica ni uporabljena nekaj časa ti zaračunajo naročnino?
Recimo, da jo uporabiš 2-3x letno, kaki so stroški?


Zaenkrat je vodenje računa brezplačna, tudi če kartico redko uporabljaš. :)

Če še nisi odprl računa, pred odprtjem, priporočam natančno proučitev navodila za uporabo v slovenščini na spodnjem linku.
https://docs.google.com/document/d/1pfY...

Že pri prijavi ni priporočljivo uporabiti šumnikov (tudi to piše v dokumentu), tam imaš tudi referral link, preko katerega se lahko prijaviš. :)

Gregex ::

Koliko časa pa traja iz skbja na n26 ponavadi? Nakazal ob 14.15 in mi je že takoj odtrgalo znesek, na n26 pa ni še nič prikapljalo.

matobeli ::

Enako kot na kakšno drugo banko. Je pa čist možno da je NLB šele ob 16h sprocesiral plačilo, kar ponavadi pomeni da bo jutri.

Miha 333 ::

Če nakažem z DH računa do 15.30, imam točno ob 17.21 na N26 računu. Vedno dobim ob tem času notification.

harvey ::

Miha 333 je izjavil:

Če nakažem z DH računa do 15.30, imam točno ob 17.21 na N26 računu. Vedno dobim ob tem času notification.

Ja, gre praktično za poravnave v realnem času. Sicer pa ima vsaka banka nek svoj interni urnik plačilnega prometa (NLB npr. ima takole), ki pa se v groben med bankami ne razlikujejo prav dosti med seboj, zamik +/- kaka ura. Sicer potem lahko zapade nakazilo ravno tako, da je slednje izvedeno naslednji dan.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

perci ::

Jah, po 17. uri nima nihče, tudi N26 ne. Teh 21 minut čez 17h je še njihovo interno procesiranje.

Nesta ::

je mozno imeti varcevalni racin kot na slo bankah? :)

Groot ::

Nesta je izjavil:

je mozno imeti varcevalni racin kot na slo bankah? :)


Klasični varčevalni račun ni mogoč, saj N26 za Slovenijo tega ne predvideva zaenkrat. Je pa mogoč približek tega (Spaces), kjer gre ubistvu za račun znotraj tvojega računa, kamor si povsem poljubno lahko iz svojega glavnega računa prenakazuješ svoja sredstva. Prednost je v tem, da so ta sredstva na strani in dostop do njih ni mogoč, razen če jih spet preneseš na glavni račun. Ampak na ta sredstva, ki so v Spaces, ne dobivaš nikakršnih obresti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

anketar ::

a je kdo dal storitev bicikelj na n26?

techfreak :) ::

@anketar: Nazadnje ko sem poizkusil (kaksno leto nazaj) ni slo z N26, z debetno Viso NKBM pa brez problema.

Dark000 ::

@anketar: jaz sem dal in deluje bp.

freezby ::

Jp, dela BicikLJ, poleti koleg rekel in sem en, dva, tri uredil. Sprva pa res ni šlo.

CSD in otroški dodatki - kako gre, še kdo, kje uredil razen v Kranju?
Kolegu pri nas ni šlo. Sam bom drug teden se oglasil, mi še ni uspelo doslej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: freezby ()

modelno1 ::

Zase sem klical na CSD Vič, sem samo mejl poslal z IBAN in BIC številkami in naj bi že ta mesec dobil na n26 nakazan.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

dolenc35 ::

Pozdravljeni
Zanima me ,ce ima kdo podobno situacijo. Nakazujem si z slovenskega trr na n26.com,nakazem recimo 30 eur,izdelek plačam 28 eur,razliko kar ostane na racunu n26 mi avtomatsko sami poslejo nazaj na moj trr v sloveniji,ne izvedem sam nakazila ampak avtomatsko mi pride nazaj na racun.
Ali mogoce to kdo ve zakaj?

Hvala,Marko

Mare2 ::

dolenc35 je izjavil:

nakazem recimo 30 eur,izdelek plačam 28 eur,razliko kar ostane na racunu n26 mi avtomatsko sami poslejo nazaj na moj trr v sloveniji,ne izvedem sam nakazila ampak avtomatsko mi pride nazaj na racun.


Marko, to se ne zgodi nikomur, zagotovo ne. Hehe. :)

predi ::

We’ve launched Spaces before Christmas — I would say version one. The big update that is coming out in the next two months is really about sharing a space, creating a shared account either long term with your partner or short term with friends.

We’ll add much more functionality to Spaces. We’ll be adding virtual cards that you can add per account. We’ll be adding different account numbers.
https://techcrunch.com/2019/01/09/n26-r...

anketar ::

nice, upam da bodo v kratkem (par) bonbončki tud pr ns (varčevanje)

thx @darko00, @freezby

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

frke ::

Gregex je izjavil:

Koliko časa pa traja iz skbja na n26 ponavadi? Nakazal ob 14.15 in mi je že takoj odtrgalo znesek, na n26 pa ni še nič prikapljalo.


Iz SKB banke nakazilo na N26 traja tudi 3 dni.

dimko_rk ::

predi je izjavil:

We’ve launched Spaces before Christmas — I would say version one. The big update that is coming out in the next two months is really about sharing a space, creating a shared account either long term with your partner or short term with friends.

We’ll add much more functionality to Spaces. We’ll be adding virtual cards that you can add per account. We’ll be adding different account numbers.
Uh, slisati je dobro. Se en citat z omenjene strani: "And then you have the daily usage of financial products, such as overdraft, savings and consumer credit and these things that we have on the German market, the French market. We’re bringing that now to the U.K. and other markets. .. I think we want to internationalize existing products to new markets and bring our financial products that we have to more of the markets that we’re in." Morda tako res k nam pride tudi varcevanje in podobno. V Nemciji in Avstirji N26 za namen varcevanja sodeluje z www.weltsparen.de za katerim stoji www.raisin.com. Na Raisin je sicer precej manj ponudbe kot na Weltsparen, se pa zato na Raisin strani lahko registriras tudi iz Slovenije, na Weltsparen ne.

www.weltsparen.de/angebote/#?term=12
www.raisin.com/register/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dimko_rk ()

Caleneth ::

Za Business račun registrirat se tudi lahko ambassador link uporabi za 10€ bonusa? Če ja - prosim za link.

sandmat ::

Caleneth je izjavil:

Za Business račun registrirat se tudi lahko ambassador link uporabi za 10€ bonusa? Če ja - prosim za link.



Mislim, da lahko. evo link: https://app.n26.com/referral/BAG30Q

_Sajmon_ ::

frke je izjavil:

Gregex je izjavil:

Koliko časa pa traja iz skbja na n26 ponavadi? Nakazal ob 14.15 in mi je že takoj odtrgalo znesek, na n26 pa ni še nič prikapljalo.


Iz SKB banke nakazilo na N26 traja tudi 3 dni.


Iz NLB nekoč in sedaj iz Sparkasse pride v istem dnevu, če dovolj zgodaj dopoldne nakažeš. Še vedno je bilo pri meni tako (morda 10 nakazil do sedaj).

Caleneth ::

Ve kdo okvirno povedati kako hitro so izvršene transakcije iz Unicredit Bank?

perci ::

Dej nujni nalog pa bo šlo takoj v poravnavo.

BladE_ ::

@?Caleneth... In kaj spremni, če imaš "podatek" kdaj je transakcija izvršena? En post nad tvojim si sicer dobil odgovor ampak ne rajši postaviš neumno vprašanje, ker mogoče bo kdo napisal "pol ure" in boš veselo prenakazal, potem pa ne bo pol ure in boš prišel jokcat sem gor kako to ne drži in je trjalo več ur ali pa ŠELE naslednji dan?

Če rabiš sredstva na drugem TRR opraviš transakcijo in čakaš, če boš zgodaj bo verjetno isti dan, če boš pozen bo naslednji, če bo vikend se zna zgoditi, da bo v ponedeljek itd... Pri VSAKI banki je nek zamik, zakj bi N26 delovala drugače?????

BTW: Če pa poznaš koga, ki ima N26 pa lahko opraviš instant transfer, cca 1sek.
Akcija - Reakcija

kriko1 ::

Iz N26 sem nakazal ob 14 na Inteso - prislo ob cca 16. Hitrejsi so navzven.

Caleneth ::

BladE_ je izjavil:

@?Caleneth... In kaj spremni, če imaš "podatek" kdaj je transakcija izvršena? En post nad tvojim si sicer dobil odgovor ampak ne rajši postaviš neumno vprašanje, ker mogoče bo kdo napisal "pol ure" in boš veselo prenakazal, potem pa ne bo pol ure in boš prišel jokcat sem gor kako to ne drži in je trjalo več ur ali pa ŠELE naslednji dan?

Če rabiš sredstva na drugem TRR opraviš transakcijo in čakaš, če boš zgodaj bo verjetno isti dan, če boš pozen bo naslednji, če bo vikend se zna zgoditi, da bo v ponedeljek itd... Pri VSAKI banki je nek zamik, zakj bi N26 delovala drugače?????

BTW: Če pa poznaš koga, ki ima N26 pa lahko opraviš instant transfer, cca 1sek.


Folk par postov gor piše kako hitro gredo transkacije pri kateri banki skozi pa me je informativno zanimalo še kakšna izkušnja od Unicredit. Ti si pa kar neki razburjaš. Lep dan tudi tebi.

Gregex ::

frke je izjavil:

Gregex je izjavil:

Koliko časa pa traja iz skbja na n26 ponavadi? Nakazal ob 14.15 in mi je že takoj odtrgalo znesek, na n26 pa ni še nič prikapljalo.


Iz SKB banke nakazilo na N26 traja tudi 3 dni.


Naslednje jutro ob 9.00, ko sem preveril, sem že imel gor.

perci ::

Caleneth je izjavil:

BladE_ je izjavil:

@?Caleneth... In kaj spremni, če imaš "podatek" kdaj je transakcija izvršena? En post nad tvojim si sicer dobil odgovor ampak ne rajši postaviš neumno vprašanje, ker mogoče bo kdo napisal "pol ure" in boš veselo prenakazal, potem pa ne bo pol ure in boš prišel jokcat sem gor kako to ne drži in je trjalo več ur ali pa ŠELE naslednji dan?

Če rabiš sredstva na drugem TRR opraviš transakcijo in čakaš, če boš zgodaj bo verjetno isti dan, če boš pozen bo naslednji, če bo vikend se zna zgoditi, da bo v ponedeljek itd... Pri VSAKI banki je nek zamik, zakj bi N26 delovala drugače?????

BTW: Če pa poznaš koga, ki ima N26 pa lahko opraviš instant transfer, cca 1sek.


Folk par postov gor piše kako hitro gredo transkacije pri kateri banki skozi pa me je informativno zanimalo še kakšna izkušnja od Unicredit. Ti si pa kar neki razburjaš. Lep dan tudi tebi.

To, kar folk piše, je brezpredmetno oziroma je lahko zgolj orientacija.
Vsaka banka ima nek urnik, ko izvede poravnavo. Ena banka ima to lahko ob fiksni uri obdelavo, spet druga čaka, da se nabere neko število nalogov in šele potem izvede poravnavo. To, da je nekdo izpolnil nalog ob 15.59 pri NLB, na N26 aplikaciji je pa videl priliv ob 17.01, ne pove NIČ. Nekdo, ki ga je izpolnil ob 16.01 v petek, bo morda sproveden isti dan ali pa šele v ponedeljek. Zato je Bladeova pripomba čisto na mestu.

Ima pa vsaka banka na spletu objavljen urnik plačilnega prometa, zato si lahko pogledaš, kdaj je zadnja poravnava. Če je to ob 16h, pomeni, da boš naloge, ki si jih do takrat oddal, najverjetneje videl v N26 isti dan. Če boš oddal ob 17h, zagotovo ne bo isti dan.

McClane ::

Kako je z temi bonusi na novo odprte račune? To deluje v SLO? Uporabil sem ambasadorjev link, vendar ni nič na računu. Kartico sem že prejel.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

sandmat ::

McClane je izjavil:

Kako je z temi bonusi na novo odprte račune? To deluje v SLO? Uporabil sem ambasadorjev link, vendar ni nič na računu. Kartico sem že prejel.

ali si naložil kaj denarja na račun?

SG_101 ::

Kako se placa poloznico preko N26? Kam napišeš referenco in namen?
««
68 / 190
»»