» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
55 / 191
»»

BlaY0 ::

kixs je izjavil:

Le, ce si pri NLB komintent. Sicer ti nabijejo provizijo za nekaj evrov.

Ze nekaj cajta nisem komitent in nikoli mi niso nabili provizije... pridem v poslovalnico s kešom (EUR) in nabavim Kune. Nobene provizije, samo menjalni tečaj...

OvCa77 je izjavil:


Splača se z revolutom, ker do 200EUR ni provizije

Vem da ni provizije, sem pa prebral precej na to temo in se je folk precej pritoževal, da je bil njihov menjalni tečaj v končni fazi vedno zelo neugoden. Da ne govorimo o vikendih. A imaš morda osebno izkušnjo z dvigom Kun z Revolut kartico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

amacar ::

Js sem dvigoval z revolutom:
14. 8. 2018 sem dvignil 800kun in mi je zaračunalo 107.78EUR Tečaj: 7.4226
18. 8. 2018 sem dvignil 600kun in mi je zaračunalo 81.66EUR Tečaj: 7.3478

Medtem na NLB:
14. 8. 2018 Hrvaška HRK 7,51530 (Nakupni) 7,32530 (Prodajni)
18. 8. 2018 Hrvaška HRK 7,56050 (Nakupni) 7,28050 (Prodajni)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

BlaY0 ::

Aha, tole sem nucal, ja, hvala! Vidim sobota... a je to tisti dodatni 1%? Danes je prodajni na NLB recimo 7,34...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kixs ::

BlaY0 je izjavil:

kixs je izjavil:

Le, ce si pri NLB komintent. Sicer ti nabijejo provizijo za nekaj evrov.

Ze nekaj cajta nisem komitent in nikoli mi niso nabili provizije... pridem v poslovalnico s kešom (EUR) in nabavim Kune. Nobene provizije, samo menjalni tečaj...



Lani sem hotel nekaj USD kupit... seveda s cashem in mi je na salterju lepo vprasala, ce sem komintent. Sicer je provizija cca 5EUR. Potem sem sel na DH in dobil USD po prodajnem tecaju.

BlaY0 ::

Imaš prav!!! Je šla danes žena spotoma in so hoteli 5 EUR. Banda! Zdaj gledam njihov tarifo... 1,20%/zneska menjave, min. 5,00 EUR, max. 16,00 EUR (za nekomitente).

Računajo tudi recimo menjavo bankovcev za 500,00 EUR v manjše apoene in sicer min. 6 EUR za komitente ter min. 11 EUR za nekomitente. Še dobro da da ne računajo vstopa v poslovalnico ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kixs ::

Sej vem, da nisem zmesan :))

Res pa bi se lahko med tem casom kaj spremenilo... na boljse ;)

BlaY0 ::

Ja lani v začetku avgusta še niso imeli teh provizij...

amacar ::

BlaY0 je izjavil:

Aha, tole sem nucal, ja, hvala! Vidim sobota... a je to tisti dodatni 1%? Danes je prodajni na NLB recimo 7,34...

Kje pa si prebral, da je v soboto 1% zraven?
Drugače je na revolutu trenutno 7,43 tečaj.

No pa pametno bi se bilo prestaviti v Revolut temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

BlaY0 ::

amacar je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Aha, tole sem nucal, ja, hvala! Vidim sobota... a je to tisti dodatni 1%? Danes je prodajni na NLB recimo 7,34...

Kje pa si prebral, da je v soboto 1% zraven?
Drugače je na revolutu trenutno 7,43 tečaj.

No pa pametno bi se bilo prestaviti v Revolut temo.

https://www.revolut.com/si/help/getting...

Forex exchange rate ni bistveno drugačen od MC ali ECB tečaja. Razlike za nas navadne smrtnike ne igrajo bistvene vloge.

EDIT: Sorry, sem dal copy/paste v Revolut temo pa je sem pripopal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Veron ::

Uporablja kdo N26 za primarni business account za sp? (dolga tema, nisem ravno vseh 55 strani prebral)

Groot ::

Veron je izjavil:

Uporablja kdo N26 za primarni business account za sp? (dolga tema, nisem ravno vseh 55 strani prebral)


Da. Vse dela brez problema. Prispevke in akontacijo lahko normalno plačaš direktno iz računa. Kdaj pa kdaj sicer morda narobe beležijo, ampak so mi do sedaj še vedno v roku nekaj dni uredili avtomatsko.

Če boš na novo odpiral račun, pazi da ga takoj nato prijaviš na FURS (če se prav spomnim je obrazec DR-02 ali pa DR-03).

Veron ::

Sicer osebni račun (privat) že imam (je tudi že prijavljen). Nevem a moram sedaj posebej za sp odpirat drugega ali tistega "popravim"?

matobeli ::

A na N26 imaš že odprt osebni račun?

Potem pa to ne bo šlo. Omogočajo samo en račun na osebo in ne omogočajo spremembe tipa računa.

Vsaj tako je bilo nekaj časa nazaj.

Groot ::

matobeli je izjavil:

A na N26 imaš že odprt osebni račun?

Potem pa to ne bo šlo. Omogočajo samo en račun na osebo in ne omogočajo spremembe tipa računa.

Vsaj tako je bilo nekaj časa nazaj.


Še vedno velja enako. Možen je zgolj 1 račun na osebo in žal ni mogoče spremeniti vrste računa

Veron ::

Torej nič od tega, da bi za SP uporabil N26.

BladE_ ::

Lahko poskusiš tudi Ferratum kot osebni račun, N26 pa zapreš in ponovno narediš za s.p.
Akcija - Reakcija

gr2707 ::

@Veron,

pa saj lahko uporabiš N26 osebni račun za s.p.
Slovenska zakonodaja pravi, da moraš imeti transakcijski račun, nikjer ni govora o tipi računa, da mora biti "poslovni model pri banki".

Veron ::

@gr2707, drži, popolnoma pozabil na to oz. nisem bil popolnoma prepričan.

Mare2 ::

gr2707 je izjavil:

@Veron,

pa saj lahko uporabiš N26 osebni račun za s.p.
Slovenska zakonodaja pravi, da moraš imeti transakcijski račun, nikjer ni govora o tipi računa, da mora biti "poslovni model pri banki".


Bomo videli, kaj bosta na to info rekla Leo232 in matobeli. Uradna slo-tech davčna svetovalca. Ali pa samo nista dobro pogooglala. :)

lopov ::

Ni problem v tipu računa, problem nastane pri "mešanju". Ne smeš uporabljati istega računa za SP in privat. Torej -- rabiš 2 računa.

matobeli ::

Mare2 je izjavil:

gr2707 je izjavil:

@Veron,

pa saj lahko uporabiš N26 osebni račun za s.p.
Slovenska zakonodaja pravi, da moraš imeti transakcijski račun, nikjer ni govora o tipi računa, da mora biti "poslovni model pri banki".


Bomo videli, kaj bosta na to info rekla Leo232 in matobeli. Uradna slo-tech davčna svetovalca. Ali pa samo nista dobro pogooglala. :)


To ni nobena skrivnost. Ampak ne potem jokat če bo banka zaprla račun ker se ne uporablja skladno z pogoji.

Sicer sva pa samo povedala da se ne da odpreti še enega računa, oziroma ponovno odpreti drug tip računa ;)

Miha 333 ::

lopov je izjavil:

Ni problem v tipu računa, problem nastane pri "mešanju". Ne smeš uporabljati istega računa za SP in privat. Torej -- rabiš 2 računa.

To od decembra 2015 ne drži več. Lahko uporabljaš isti račun za privat in s.p.

Drugo so pogoji banke. Praktično vse slovenske banke prepovedujejo uporabo osebnega računa za poslovne namene. Pri N26 je situacija taka, da naj bi osebni račun uporabljal pretežno v zasebne namene, poslovnega pa pretežno v poslovne, se pravi ni stroge omejitve. Se pravi lahko imaš N26 osebni račun in ga pri FURS prijaviš kot za s.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

gr2707 ::

Na furs nimas kaj prijavljak poleg tega da racun imas odprt pri N26. Furs ne zanima ali gre za poslovni alo osebno racun. Kot je bilo receno lahko racun uporabljas (isti) za osebnega in za poslovnega brez problema.

To da SLO banke komplicirajo je cisto nekaj drugega.

Miha 333 ::

gr2707 je izjavil:

Na furs nimas kaj prijavljak poleg tega da racun imas odprt pri N26. Furs ne zanima ali gre za poslovni alo osebno racun. Kot je bilo receno lahko racun uporabljas (isti) za osebnega in za poslovnega brez problema.

Da, ampak če želiš, da je objavljen v poslovnem registru na AJPESu, ga moraš prijaviti na obrazcu DR-03. Tako tudi poslovnim partnerjem daš vedeti, da gre za uraden račun s.p.-ja, ker nekatere je strah nakazovati na tuje račune, češ da gre za neke mučke. Za privat pa DR-02, ampak če imaš s.p., potem račun ne bo objavljen v PRS oz. RTR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

gr2707 ::

Imas prav, dodam pa se tole.

Od 1.7. letos si dolzan banki javiti, da isebni racun (ce ga uporabljas) uporabljas tudi v poslovne namene. Potem mora banke z nekimi posebnimi oznakami to porocati na Ajpes. Cilj tega je, da bi bili vsi poslovni racuni vidni v Ajpes.

Seveda, to velja v SLO.
Ce imas racun v tujini ti razen dr2 ni treba drugega narest. Seveda, ce zelis pa dr3 in potem furs pomoje to sporoci v Ajpes.

Vendar v prekrsku nisi, ce tega nisi naredil.

BlaY0 ::

Miha 333 je izjavil:


Da, ampak če želiš, da je objavljen v poslovnem registru na AJPESu, ga moraš prijaviti na obrazcu DR-03...

Hmm, a to je kaj novega? Kolikor jaz vem se med FURS-om in AJPES-om, kar se RTR tiče, računi avtomatsko ne ažurirajo v nobeni smeri. Kolikor jaz vem AJPES samo od bank dobi podatke o T računih, ki jih nato zavede v RTR in tako postanejo "javni"... lahko me pa kdo popravi če ni tako.

Svoje cajte sem imel za s.p. odprt navaden račun za fizične osebe, ki sem ga prijavil na FURS-u kot račun za opravljanje dejavnosti. Ta račun iz DR nikoli ni bil "prenešen" v RTR. Na AJPES-u so mi takrat pojasnili, da samih računov ne ažurirajo iz DR, čeprav bi jih seveda lahko.

Torej, oba imata dostop do ene in druge baze, ampak tega podatka ne azurirata med sabo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

barakus ::

RTR in T oznake so izmišljotina slovenskih bančnih lobijev, da lahko kasirajo velike denarja ovcam.

Če imaš poslovni račun v tujini, potem se ta ne vodi v AJPESOVem RTR, ga pa moraš sporočiti FURSU prek DR-03 ali DR-04 obrazca in potem FURS ta račun sporoči AJPESU, AJPES pa ga objavi v PRS.

Ali tuja banka račun trži kot osebni ali poslovni je za FURS in AJPES irelevantno, ti pa seveda lahko banka ukine račun, če ugotovi, da kršiš njene pogoje. V praksi če imaš malo transakcij verjetno nobena banka ne opazi razlike sama od sebe.

gr2707 ::

Vedno gre povezava med banko in ajpesom.
S tem, da se račun vidi v Ajpes-u nima FURS čisto nič.

Zna pa biti, da to FURS vseeno pošlje v AJPES, če imaš račun v tujini (DR-03), namreč, tuja banka gotovo ne pošilja podatkov v Ajpes, ker jih to prav malo briga.

barakus ::

Ne, ni res kar si napisal.

Če imaš račun v Sloveniji, potem banka sporoči Ajpesu, če ga imaš v tujini, potem Furs sporoči Ajpesu.

Neumno pa je, da nimaš v obeh primerih možnosti sam sporočiti Ajpesu pa kateremkoli mehanizmu že.

Groot ::

Mare2 je izjavil:

gr2707 je izjavil:

@Veron,

pa saj lahko uporabiš N26 osebni račun za s.p.
Slovenska zakonodaja pravi, da moraš imeti transakcijski račun, nikjer ni govora o tipi računa, da mora biti "poslovni model pri banki".


Bomo videli, kaj bosta na to info rekla Leo232 in matobeli. Uradna slo-tech davčna svetovalca. Ali pa samo nista dobro pogooglala. :)


Ne vem kje si pobral to oznako, glede na to da je imam manj kot 10 objav na forumu + samo odgovoril sem na vprašanje, ki je bilo postavljeno. Dveh računov pač pri N26 ne moreš imeti odprtih. Če pa uporabljaš osebni račun za business ali pa obratno pa je stvar vsakega posameznika.

p.s. forum bi bil veliko bolj pregleden, če nebi bilo komentarjev različnih wanna bejev, ki nimajo nič pametnega za povedati ;)

Miha 333 ::

BlaY0 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:


Da, ampak če želiš, da je objavljen v poslovnem registru na AJPESu, ga moraš prijaviti na obrazcu DR-03...

Hmm, a to je kaj novega? Kolikor jaz vem se med FURS-om in AJPES-om, kar se RTR tiče, računi avtomatsko ne ažurirajo v nobeni smeri. Kolikor jaz vem AJPES samo od bank dobi podatke o T računih, ki jih nato zavede v RTR in tako postanejo "javni"... lahko me pa kdo popravi če ni tako.

Svoje cajte sem imel za s.p. odprt navaden račun za fizične osebe, ki sem ga prijavil na FURS-u kot račun za opravljanje dejavnosti. Ta račun iz DR nikoli ni bil "prenešen" v RTR. Na AJPES-u so mi takrat pojasnili, da samih računov ne ažurirajo iz DR, čeprav bi jih seveda lahko.

Torej, oba imata dostop do ene in druge baze, ampak tega podatka ne azurirata med sabo...

Lastne izkušnje. Imam 2 računa v tujini. Eden prijavljen na DR-02, drugi, ki ga uporabljam za s.p., pa na DR-03. Ta drugi je javno viden na AJPESU, prvi ne.

BlaY0 ::

Hmm, pri meni AJPES iz DR-ja ni ažuriral računa, čeprav sem ga prijavil prek DR-03. Je pa to bilo kakih 6 let nazaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

dimko_rk ::

Glede vprašanja o AJPES-u:

https://www.ajpes.si/novica/Odslej_lahk...
"Podatki o številkah računov, ki jih imajo pravne osebe odprte v tujini, se v PRS objavljajo v skladu z novelo Zakona o Poslovnem registru Slovenije (ZPRS-1A), Uradni list RS, št. 19/2015, ki jih Finančna uprava Republike Slovenije dnevno posreduje AJPES."

Tukaj je sicer nekako govora o pravnih osebah, a bi verjetno FURS naj tudi tuje račune za s.p. (fizične osebe z dejavnostjo) prijavljene preko DR-03 obrazca javil na AJPES. V mojem primeru se to sicer ni zgodilo. Približna kronologija: Na e-davkih sem račun videl v dnevu ali dveh po prijavi. V poslovnem registru (AJPES) tudi po več dneh ne. Ko sem poklical na AJPES, najprej niso vedeli kaj bi z moji klicem. Ko sem citiral zgornji link so rekli da preverijo in pokličejo nazaj, kar so tudi storili in potrdili, da bi jim FURS dejansko naj javil tudi s.p. račune iz tujine. Da ne vejo, zakaj moj ni bil javljen, če lahko preverim na FURS-su, če je račun bil pravilno vnešen. Sledil je klic na FURS, kjer sem dobil odgovor, da ne javljajo ničesar na AJPES, da pa lahko z vsak slučaj pokličem še drug teden, ko se vrne neka gospa z dopusta. Naprej več nisem klical, ker se mi je zdelo vse skupaj nekoliko neresno..

amacar ::

Js sem preko edavkov izpolnil NF-LD "obrazec", torej screenshot iz appa + dopis, da prijavljam račun. In čez par dni je bilo vseskupaj vidno v ajpesu.

barakus ::

dimko, izpolni obrazec ponovno in morda ti bojo vpisali, morda te bojo poklicali in jim razlozis

BlaY0 ::

Akt o vodenju RTR jasno določa kdo in kaj lahko v tem primeru bere iz katere baze. AJPES lahko bere DR in iz njegovih podatkov ažurira RTR. Zakaj tega ne naredijo v določenih primerih je pa drugo vprašanje. Dejstvo je, da FURS nič ne sporoča AJPES-u, ker AJPES sam lahko gleda v DR če to hoče. Ne poznam strukture DR in se mi zdaj ne ljubi iskat po uradnih listih ampak predvidevam, da ima tudi polje datuma zadnje spremembe, in če to polje ob vnosu ni bilo posodobljeno, verjetno AJPES v naslednjih poizvedbah tega vnosa ne bo zajel. To je eden od možnih odgovorov.

BlaY0 ::

Akt o vodenju RTR jasno določa kdo in kaj lahko v tem primeru bere iz katere baze. AJPES lahko bere DR in iz njegovih podatkov ažurira RTR. Zakaj tega ne naredijo v določenih primerih je pa drugo vprašanje. Dejstvo je, da FURS nič ne sporoča AJPES-u, ker AJPES sam lahko gleda v DR če to hoče. Ne poznam strukture DR in se mi zdaj ne ljubi iskat po uradnih listih ampak predvidevam, da ima tudi polje datuma zadnje spremembe, in če to polje ob vnosu ni bilo posodobljeno, verjetno AJPES v naslednjih poizvedbah tega vnosa ne bo zajel. To je eden od možnih odgovorov.

barakus ::

Odgovor iz glavne pisarne Ajpesa na moj email je bil, da te podatke pridobivajo preko Fursa in jih je treba sporočati Fursu.

Sicer pa je to zdaj že čisto offtopic, vse kar je važno kar se tiče N26 je to, da se kakršnekoli spremembe sporoča preko DR obrazcev in to potem praviloma pristane objavljeno na Ajpesu.

Racunalnik ::

A so se akcije za nove uporabnike n26 15eur in ce povabis koga drugega?
Pa seveda brezplacna n26 bancna kjartica in vodenje, to je vrjetno se vedno isto?

BladE_ ::

Nobene akcije za Slovenijo... Vse ostalo brezplačno, do 5 dvigov na mesec...
Akcija - Reakcija

miko22 ::

Mogoče kdo ve kako je z sebaDB? Sem preusmeril vse na N26, jutri je 18., pa nisem dobil nobenega obvestila, da mi bremenijo račun. Kaj ni obvestil nekaj dni prej ali kak?

Pro ::

Posebnih obvestil glede sepa DB ni, ko ti trgajo, le to vidiš v izpisu prometa.

miko22 ::

Aha. Sem vajen od naših bank da dobiš obvestilo.
Kaj pa če se ne strinjaš z bremenitvijo?

DePalmo ::

Imaš v spletni aplikaciji možnost reklamiranja in dobiš denar v parih dneh nazaj. Nevem če opcija obstaja tudi v mobilni aplikaciji, nisem probaval.

JN ::

miko22 je izjavil:

Sem vajen od naših bank da dobiš obvestilo.

Katere banke pošiljajo obvestila pred DB?
Mene v N26 to malce moti. Da ne vidiš direktnih bremenitev (koliko&kdaj). Ker za "standing order" imajo to fajn prikazano, še odšteje ti, da vidiš koliko bo "estimated balance" po plačilih.

Dzhimen ::

Pri Novi KBM dobiš v Bank@net nabiralnik obvestilo par dni pred SEPA bremenitvijo. :)

DePalmo ::

Pišite podpori enkrat na mesec da bi bilo fino če bi še to dodali. Jaz (pa verjetno ne edini) sem jim težil zakaj se preko spletne aplikacije ne more prenesti potrdil o plačilih. Sedaj smo dobili novo (slabšo) verzijo spletnega vmesnika, je pa vključena funkcija prenosa potrdil plačil.

GupeM ::

DePalmo je izjavil:

Pišite podpori enkrat na mesec da bi bilo fino če bi še to dodali. Jaz (pa verjetno ne edini) sem jim težil zakaj se preko spletne aplikacije ne more prenesti potrdil o plačilih. Sedaj smo dobili novo (slabšo) verzijo spletnega vmesnika, je pa vključena funkcija prenosa potrdil plačil.

Prosim, da jim ne pišeš več. Hec ;)

Ja, NKBM pošlje obvestilo o SEPA DB nekaj dni prej, kjer lahko plačilo tudi zavrneš (nisem še poskusil, zato ne vem, kako zadeva dela). Se mi zdi to bolje, kot kasnejše reklamiranje.

Kaboom ::

Ideje in predloge raje posljite na: ideas(na)n26.com
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

6151 ::

Če še kdo nima N26 računa, mi lahko napiše ZS in po prvi uporabi dobi 10€ bonusa.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB
««
55 / 191
»»