» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
54 / 191
»»

leeon ::

ja, očitno si bom moral zrihtat revolut.

miko22 ::

Ampak boš dobil Viso pa ti spet ne bo delalo :)

leeon ::

hahaha, kaj je pa potem rešitev, če želim imeti banko brez stroškov in plačevati s telefonom :)

metalc ::

slothec je izjavil:

Če nekje zapreš račun, tist iban ni več v uporabi (predvidevam, da ga sčasoma ne dobi kdo drug, tako kot pri neuporabljeni mobilni številki)?


Kar se tiče Slovenije, v Ajpesovi evidenci TRR tudi zaprt račun ostane napisan na tvoje ime še 5 let, seveda z jasno oznako, da je zaprt. V tem času ga zagotovo ne more dobiti nihče drug. V praksi pa večina bank ob odprtju novih računov lepo povečuje svojo interno št. računa za 1, tako da zlepa ne bodo prišli naokrog v doglednem času.

miko22 ::

Včeraj dodal kartico na Gpay. Gogle pobral 1€. Sem poskusil danes ponovno za plačevanje s telefom, pa spet pobrali 1€. Prasci

Mare2 ::

Saj 1 EUR se potem stornira. In tudi javilo ti je, da ne bo nič. :)

6151 ::

V Sloveniji nažalost še ne deluje (sem tudi sam poskušal). Kartica in banka načeloma podpirata, ampak google ne podpira slovenije.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

miko22 ::

Mare2 je izjavil:

Saj 1 EUR se potem stornira. In tudi javilo ti je, da ne bo nič. :)

nič se ni storniralo.

Mikrohard ::

Nestrpnost pa taka... počakaj par dni pa bi izginilo iz seznama transakcij.

Kaboom ::

leeon je izjavil:

hahaha, kaj je pa potem rešitev, če želim imeti banko brez stroškov in plačevati s telefonom :)

Nabaviš si ovitek za telefon, ki ima režo za eno kartico. In sedaj plačuješ s telefonom (ovitkom).
Ker veš kaj je bolj nerodno od tega da si brez telefona (brez baterije)? To da nimaš telefona IN dostopa do denarja...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

BigWhale ::

NiggerBob je izjavil:

Mene precej moti to, da nimas moznosti ponovitve placila. Z enakim sporocilom in vsem ostalim.

Pritisneš na že izvedeno plačilo, da se odprejo podrobnosti. Greš navzdol do New transfer in ponoviš plačilo.
Če želiš enako sporočilo, narediš Copy/paste teksta pri Message. Bo šlo?


Torej, zakaj mislis, da copy/paste do sedaj nisem uporabljal? Copy/paste je resitev za reveze. Kopirat moras prej, preden zacnes delati nov transaction.

Mare2 ::

Najbolje je prej, ja. :)

BigWhale ::

Kar samo potrjuje, da se pri N26 niso dovolj resno lotilu UXa aplikacije. Je nekaj taksnih malenkosti, ki so precej nadlezne. :)

Mare2 ::

Ta sklic v tekstu je slovenska posebnst. Je že bilo napisano. :)

techfreak :) ::

Kako pa v tujini vedo kateri racun oz. kateri narocnik ga placuje, ce ne uporabljajo sklica? :|

Mare2 ::

Saj se vidi, kdo je plačnik. Namen plačila se tudi izpolni. :)

BigWhale ::

Mare2 je izjavil:

Ta sklic v tekstu je slovenska posebnst. Je že bilo napisano. :)


Kaj ima "Message" s sklicem? Ce hoces neko placilo ponoviti in bi zelel, da je message enak kot prej, ga moras copy/pastat. To je kr nerodn UX.

slothec ::

Šele zdle me je prešinl. Tudi če ne rabiš posebnh bančnih storitev, kot so krediti ipd., je mal problematično imet N26 kot edini in glavni račun - kako boš gotovino naložil na račun, če bi slučajno hotel. Te Cash26 lokacije niso v Slo, če prav vidim.

Master_Yoda ::

Nalozis z UPN poloznico na banki z najnizjo provizijo.

miko22 ::

slothec je izjavil:

Šele zdle me je prešinl. Tudi če ne rabiš posebnh bančnih storitev, kot so krediti ipd., je mal problematično imet N26 kot edini in glavni račun - kako boš gotovino naložil na račun, če bi slučajno hotel. Te Cash26 lokacije niso v Slo, če prav vidim.

Zakaj bi to storil? Tega že leta nisem delal.

perci ::

A nobena banka ne nudi storitve, da bi nekomitentom dovolila izvesti nakazilo, ki bi ga podprl z gotovino? Pomojem se to skor zihr da - nisem pa probal, tako da ne morem potrditi.

kixs ::

Na vsaki banki ali pa posti. Napises si poloznico in placas s gotovino.

slothec ::

Ah, saj res, UPN. Hvala :)
Nevem, se zgodi da bi mogoče rabil. Dobiš npr. znesek gotovine in ga želiš naložiti na račun.

mfweewee ::

Zdravo ljudi,


mene pa zanima kaj rabim naredit, če želim direktno nakazovanje plače na n26 račun. Na našem računovodstvu so rekli, da rabim nek obrazec od njih, jaz pa prvič slišim za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mfweewee ()

matobeli ::

dej jim un izpisek ki ga lahko dobiš od n26, tvoji podatki so gor.

drugač pa ne rabjo v resnici.

McHusch ::

Ali pa fotokopije bančne kartice. V principu gre zato, da ima delodajalec dokaz, da je račun res tvoj, ker nakazovanje plače na tuj račun je problematično (izogibanje izvršbam itd.)

mfweewee ::

matobeli je izjavil:

dej jim un izpisek ki ga lahko dobiš od n26, tvoji podatki so gor.

mogoče link, kje lahko dobim izpisek?

Torej samo skeniram bančno kartico.

Je rekla gospa tudi, da ima dosti ljudi v podejtju n26, samo so že pršli s tem računom. Nikoli ni še nekdo menjal iz NLB na N26(zaradi tega se mi zdi, da nastaja zmeda). Drugače samo rečem da nakažejo gor in to je to?

matobeli ::

ne najdem na novem vmesniku več :) včas je bilo pod "personal"

miko22 ::

Moja žena ima N26 račun. Nekaj je hotela kupiti na obroke v Harvey Normanu.
Potrebuje izpisek, ki bi naj bil uradno potrjen z štampiljko. Glede na to da ni fizične banke, kako lahko to pridobi? Je sploh to možno? Pogoji pa taki....

perci ::

miko22 je izjavil:

Moja žena ima N26 račun. Nekaj je hotela kupiti na obroke v Harvey Normanu.
Potrebuje izpisek, ki bi naj bil uradno potrjen z štampiljko. Glede na to da ni fizične banke, kako lahko to pridobi? Je sploh to možno? Pogoji pa taki....

Sprintaj si izpis in udari gor štampiljko. Zihr ima otrok kako z zajčki ali kaka panda?

Mare2 ::

miko22 je izjavil:


Potrebuje izpisek, ki bi naj bil uradno potrjen z štampiljko.


Večina podjetij ne posluje več s štampiljko. :)

Kdo uporablja Spaces? Kako deluje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

matobeli ::

Delujejo točo tako kot piše, ni nobenoh bugov če to misliš :)

Bo blo pa fajn met še ene dva več, in da bi omogočali da vsak mesec avtomatsko premaknejo denar na določen space.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

cortez ::

če kdo rabi štempl.

gtu ::

mfweewee je izjavil:

Zdravo ljudi,


mene pa zanima kaj rabim naredit, če želim direktno nakazovanje plače na n26 račun. Na našem računovodstvu so rekli, da rabim nek obrazec od njih, jaz pa prvič slišim za to.


V spletni aplikaciji na strani "Transactions" imaš tipko Downloads (oblaček s puščico dol).
Tam notri imaš Bank Information (PDF with name, IBAN, BIC). Tole daš v računovodstvo.

@miko22 jaz sem potreboval dokazilo za plačilo dohodnine. Obrnil sem se na support, kjer sem povedal kaj rabim, potem pa ti to pošljejo na email s štampiljko in podpisom referenta.

 Transfer confirmation

Transfer confirmation

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtu ()

perci ::

Free of charge?

gtu ::

perci je izjavil:

Free of charge?

Free as air.

slothec ::

Mislite, da bo tole vse še dolgo tkole free? Če ne, bi jim pomoje drastično padlo število strank. Vsaj zame, edini razlog da grem k njim je ravno ta free.

Mare2 ::

slothec je izjavil:

Mislite, da bo tole vse še dolgo tkole free? Če ne, bi jim pomoje drastično padlo število strank. Vsaj zame, edini razlog da grem k njim je ravno ta free.

Ja, saj je res. Takšno je pač življenje.

gr2707 ::

Izpolni obrazec ter oddaj na e-davkih ali pač po pošti.
Ni potrebno nobenih dodatnih prilog.

mikrctmk ::

Zakaj mi piše 4/5 withdraws če nisem sploh še bil na bankomatu, samo kupoval sem v trgovini in preko neta

Kaboom ::

Kako dolgo že imaš odprt račun?

A) Manj kot mesec dni
Potem si uporabil bankomat, ko si MORAL prvič uporabit kartico, da je postala aktivna. Glej tudi B)

B) ...
Poglej spisek pa ne sprašuj nas.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

perci ::

Ja tko kot je kaboom reku si enkrat najbrz bil na bankomatu, tako da ti ostanejo se 4 uporabe ta mesec.

Mare2 ::

Kaboom je izjavil:

Kako dolgo že imaš odprt račun?

A) Manj kot mesec dni
Potem si uporabil bankomat, ko si MORAL prvič uporabit kartico, da je postala aktivna. Glej tudi

Prvič sem jaz plačal bencin na Petrolu. Od kje to tebi?

St235 ::

Če se ne motim to velja samo za uporabo bezstičnega plačila. https://support.n26.com/read/000001287?...

Se pa to zahteva v določenih državah https://support.n26.com/read/000001254?...

slothec ::

Pol tistih 15€ nagrade za pripeljanega novega člana k N26 ne velja za Slo?

LeyaPrive ::

slothec je izjavil:

Pol tistih 15€ nagrade za pripeljanega novega člana k N26 ne velja za Slo?



Ne, nobene provizije ne dobiš pri nas.

matobeli ::

St235 je izjavil:

Če se ne motim to velja samo za uporabo bezstičnega plačila. https://support.n26.com/read/000001287?...

Se pa to zahteva v določenih državah https://support.n26.com/read/000001254?...


Skoraj tako, ampak v nekaterih državah se to zahteva za aktivacijo kartice in ne samo NFCja (prvi link).

Za aktivacijo kartice pri nas ni potrebno nič dvigovat/plačat, za aktivacijo NFCja pa je dovolj tudi plačilo na pos terminalu (sem ravno dobil novo kartico in to naredil).

Če kaže 4/5 za ATM potem pa le pogledat kaj je bilo dvignjeno, da ni bilo kakšnega bančnega škrata vmes.
Je pa mal butasto da ne doda #ATM pod tag v transkacijo, ampak samo ikono spremeni.
Iskanje deluje po # in ne po barvi ikonce :|

BlaY0 ::

A Kune kaj dvigujete na bankomatih? Trenutni menjalniški tečaj za Kune v NLB je recimo malenkost boljši kot če jih dvigneš v HR na bankomatu z N26 kartico (MC tečaj + 1,7%).

A je kdo že prakticiral dvige v ne-EUR valutah s TransferWise kartico kjer se conversion fee giblje okrog 0,5% (odvisno od valute)?

kixs ::

Le, ce si pri NLB komintent. Sicer ti nabijejo provizijo za nekaj evrov.

OvCa77 ::

BlaY0 je izjavil:

A Kune kaj dvigujete na bankomatih? Trenutni menjalniški tečaj za Kune v NLB je recimo malenkost boljši kot če jih dvigneš v HR na bankomatu z N26 kartico (MC tečaj + 1,7%).

A je kdo že prakticiral dvige v ne-EUR valutah s TransferWise kartico kjer se conversion fee giblje okrog 0,5% (odvisno od valute)?

Splača se z revolutom, ker do 200€ ni provizije
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB
««
54 / 191
»»