» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
38 / 191
»»

krucymucy ::

V glavnem na NLB bankomatu vec kot 400€ ni slo.

prenasalec ::

Ravno se registriram in sem prišel do tega koraka:

Moram kot fizična oseba to vnesti ali lahko korak preskočim?

bastadu ::

(Očitno) lahko tudi preskočiš, ampak kot ti piše, v 90 dneh od odprtja računa boš moral sporočiti ta podatek ... tako ali tako pa moraš FURSu v 8 dneh od odprtja računa le tega prijavit ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

buttcrack ::

Mal sem bral za ferratum pa je bolj tako tako... Mogoče zanimivo zgolj zaradi obresti na savings acc.

b4d ::

buttcrack je izjavil:

Mal sem bral za ferratum pa je bolj tako tako... Mogoče zanimivo zgolj zaradi obresti na savings acc.

Jaz se pred casom niti registrirat nisem mogel, se support je bil bolj meh. Ce je kdo kaj uporabljal pa prosim za komentarje.
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

buttcrack ::

Par postov nazaj je en omenjal kolegove izkušnje.

b4d ::

Sem videl ja, ampak ni se nic o uporabi itd. Tako da je epilog se vedno dobrodosel.
b4d.sablun.org

buttcrack ::

Baje, baje!!! so transakcije počasne, vdaj tko je razbrati oz komentarjev aplikacije.

metalc ::

Update glede Ferratuma.

Uporabniška podpora prek online chata ali emaila se ponavadi odzove v doglednem času in povsem zadovoljivo. Vsaj glede splošnih vprašanj o produktu, izkušenj s pritožbami k sreči še nima.

Aplikacija ima težave s slovenskimi IBANi!!??!! Preizkusil je vsaj 3 preverjeno veljavne, pri vseh je takoj po vnosu dobil "incorrect IBAN". O težavi so že obveščeni in menda da že delajo na tem.

Po drugi strani naj ne bi bilo težav z nakazili na N26. Hitrost transakcije menda normalna. Je pa treba vedeti, da so SEPA (evrske) transakcije "pod havbo" nekaj čisto drugega kor SWIFT (neevrske).

Varčevalni račun je potrebno odpreti posebej in pri tem dobiš nov IBAN. Nanj naj bi bilo mogoče prejemati nakzila od koderkoli, tako da je vprašanje, ali je potrebno tudi ta varčevalni račun prijavljati FURS.

Na voljo so samo mesečni izpiski za posamezne koledarske mesece za tekoče račune. Za kaj več je treba naročiti kustomiziran izpisek (cena: 10€) ali pa se igrati s screenshoti v aplikaciji.

Po navedbah podpore sodeč je možno prejemati nakazila v skoraj katerikoli valuti, ki se nato po tečaju, ki je viden v aplikaciji, pretvori v valuto dotičnega računa. In menda velja tudi obratno. Menda pa ne podpirajo nakazil v države, kjer ne poznajo sistema SWIFT in/ali strukture IBAN, to pa je kar večina neevropskih držav. Mimogrede, N26 a priori zavrača vse transakcije, ki niso v evrih.

Mene stvar potencialno mika zaradi varčevalnih računov in predvsem zaradi možnosti neevrskih transakcij, fino bi bilo tudi, če bi podpirali še USD. Ampak bo treba še malo počakati, ali bo Revolut kmalu spesnil še kaj v tej smeri....

Zlikovec ::

Glede varčevalnega računa pri Ferratum banki, obresti pripisujejo na račun enkrat letno, konec leta ...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

PgSurfer ::

metalc je izjavil:

Update glede Ferratuma.
.... Mimogrede, N26 a priori zavrača vse transakcije, ki niso v evrih.

Mene stvar potencialno mika zaradi varčevalnih računov in predvsem zaradi možnosti neevrskih transakcij, fino bi bilo tudi, če bi podpirali še USD. Ampak bo treba še malo počakati, ali bo Revolut kmalu spesnil še kaj v tej smeri....

N26 pravi drugače:

Transfer Euros into 19 currencies
N26 is available all across Europe, and our customers often need to find the cheapest way to exchange currency to send money abroad.
The best way to transfer money internationally is with TransferWise, so we integrated it directly into the N26 app so you can make easy, seamless transfers.
Here's how it works
Open an N26 bank account
Download the N26 app
Hit the + menu
Select Transfer
Add transfer recipient
Select currency
Select your desired amount
You’ll see the exact exchange rate you’ll get, plus no hidden fees. You can do it from any country, and your transfer is completed in 1-2 business days.

Ales ::

metalc je izjavil:

Varčevalni račun je potrebno odpreti posebej in pri tem dobiš nov IBAN. Nanj naj bi bilo mogoče prejemati nakzila od koderkoli, tako da je vprašanje, ali je potrebno tudi ta varčevalni račun prijavljati FURS.
Moraš ga prijaviti, to sploh ni vprašanje.

Menda pa ne podpirajo nakazil v države, kjer ne poznajo sistema SWIFT in/ali strukture IBAN, to pa je kar večina neevropskih držav.
Uh, ne. Nekaj si pomešal tukaj. SWIFT je mednarodni sistem, ki je v uporabi že kakih 40 let in zaenkrat še nisem naletel na banko kjerkoli v svetu, ki ga ne bi uporabljala za mednarodna nakazila.

metalc ::

PgSurfer je izjavil:


N26 pravi drugače:

Transfer Euros into 19 currencies
N26 is available all across Europe, and our customers often need to find the cheapest way to exchange currency to send money abroad.
The best way to transfer money internationally is with TransferWise,


Saj piše, da gre prek vmesne storitve TransferWise. To pomeni, da bo prejemnik videl, da je nakazilo prišlo z nekega "čudnega" računa, najverjetneje od TransferWisovega partnerja v tisti državi. To je pa no-go, če je prejemnik nek finančni servis, ki zahteva, da pride ravno z računa na tvoje ime. In velja tudi obratno, nobeno podjetje ti ne bo pošiljalo plače ipd. prek nekega posredniškega računa s točno določeno referenco. Da niti ne omenjamo, da TransferWise ne pokriva celega sveta temveč samo tržno zanimivejše države.

>Ales:
Možno, da se je kaj izgubilo v "vmesnem komunikacijskem šumu".
V aplikaciji menda lahko vneseš samo prejemnikov IBAN, tega pa zunaj Evrope praktično ne poznajo.

buttcrack ::

Letne obresti na 1.1. ali letne obresti (itak) na vsakega 1. v mesecu??? Prva varianta se mi zdi zlo sumljiva.

StarMafijec ::

Ali je torej ferratumbank.com tako kot Revolut ali dejansko banka (kar pomeni med drugim, da moraš prijaviti FURS-u in da EU jamči za vlogo skupno do 100k€)?

metalc ::

Kot pravi malteški regulator, je to kreditna inštitucija (se pravi banka) z ustrezno licenco, piše tudi, da velja jamstvo za vloge (Depositor Compensation Scheme). Mmg., sama EU pri tem ne jamči nič, le predpisuje enotna merila za vse članice.

Zanimivo, banka je pred kratkim fasala kazen 188 tisočakov, ker so predlansko poletje počeli neke prekrške....

StarMafijec ::

Ok no, vseeno bi kar odprl račun pri tej banki.

buttcrack ::

Stane te seveda nič, z veseljem pa bom prebral še kakšno izkušnjo s prve roke.

Sploh tista z obrestmi me zanima...

AgiZ ::

Obresti na navadnih računih so ponavadi zelo nepomemben podatek, ker so (vedno) krepko pod 1%.

flameir ::

Morda kdo ve kako najlazje posljem denar kolegu, ki ima revolut?

modelno1 ::

Imaš 2 opciji. Top-up svojega Revoluta z n26 kartico, nato naprej kolegu. To je najhitreje, zrihtaš v minuti. Če ima kolega personaliziran IBAN na Revolutu mu lahko pa direktno tja nakažeš, traja dlje, gre pa ponavadi skozi še isti dan.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

valdo ::

Banggood zavrača N26?
Online plačevanje vključeno, denarja zadosti, limit ni presežen...?
Znesek kupljenga predmeta pod 20$.
Kaj bi lahko vzrok?
Ima kdo idejo , namig?

Odgovor od BG(eno peti) "Our system has rejected the payment of your order ******* for a detected security risk. We have canceled this order for you"
Na N26 ne najdem kam jim poslati vprašanje oz. help.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: valdo ()

Mare2 ::

valdo je izjavil:


Na N26 ne najdem kam jim poslati vprašanje oz. help.


Greš kar online. Sporoči, kaj bodo odgovorili. :)

valdo ::

Mare2 je izjavil:


Greš kar online.

glih to me je*#
kje je link za online chat ali kaj več?
prosim
ali pa numer od helpa
Lp

Killermode ::

valdo je izjavil:

Mare2 je izjavil:


Greš kar online.

glih to me je*#
kje je link za online chat ali kaj več?
prosim
ali pa numer od helpa

v aplikaciji

buttcrack ::

preko browserja imaš desno spodaj oblaček Need help?

predi ::

Danes mi je takoj ko sem odprl app vrglo popup ala "Invalid security token" in nek hash, potem pa je stvar normalno naprej delovala. Čudno.

Goody ::

a komu dela Transfer confirmation (v appu če plačaš online) ? Meni vedno javi Internal Server Error ?

matter ::

Goody je izjavil:

a komu dela Transfer confirmation (v appu če plačaš online) ? Meni vedno javi Internal Server Error ?


Problem s šumniki. Glej poste nazaj
Grem basket pa bom neloke metal

valdo ::

Mare2 je izjavil:

Greš kar online. Sporoči, kaj bodo odgovorili. :)

oni(N26) niso nič "zaznali " da bi bilo kaj narobe niti so imeli "zahtevo" od BG za kako transakcijo
tako da je krivec BG, tudi z revolutom ni šlo plačat???
vidim pa da BG promovira neko svojo "banko" BGpay account ...
Lp

Ales ::

Torej vprašaj Banggood, zakaj blokirajo kartico.

Mare2 ::

valdo je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Greš kar online. Sporoči, kaj bodo odgovorili. :)

oni(N26) niso nič "zaznali " da bi bilo kaj narobe niti so imeli "zahtevo" od BG za kako transakcijo
tako da je krivec BG, tudi z revolutom ni šlo plačat???
vidim pa da BG promovira neko svojo "banko" BGpay account ...


Pri takih firmah, kot So Garbest, Bangood, Geekbuying je treba obvezno plačat with PayPal, ki te lahko zaščiti pri barabinskem obnašanju v primeru reklamacij. Itak, na PayPal pa N26 dela. :)

valdo ::

Ales je izjavil:

Torej vprašaj Banggood, zakaj blokirajo kartico.

odgovor od BG
Our system has rejected the payment of your order 48825768 for a detected security risk. We have canceled this order for you.
Your card issuing bank has kept the money and we have not received your payment. This sum will return to your payment account in 7-14 days. Please check the balance of your payment account in the next few weeks.
Could you please place the same order with PayPal or any other payment methods?

torej ostane mi to, kot je napisa @Mare2 ..
Lp

valdo ::

valdo je izjavil:

Ales je izjavil:

Torej vprašaj Banggood, zakaj blokirajo kartico.

odgovor od BG
Our system has rejected the payment of your order ******** for a detected security risk. We have canceled this order for you.
Your card issuing bank has kept the money and we have not received your payment. This sum will return to your payment account in 7-14 days. Please check the balance of your payment account in the next few weeks.
Could you please place the same order with PayPal or any other payment methods?

torej ostane mi to, kot je napisa @Mare2 ..
Lp

buttcrack ::

lahko se tudi premisliš in ne kupiš :)

mflj ::

Imam vprašanje za tiste uporabnike N26, ki imate urejene direktne bremenitve. Kako ste sploh odprli direktne bremenitve, saj ima večina podjetij, ki sem jih preveril (Telemach, Snaga, VOKA, Gen-i), v obrazcih že avtomatsko vnešeno SI56 pri IBAN oz. omogočajo na spustnih menijih le slovenske banke?

NikolormousB ::

Pošlješ mail, pa rečeš, da bi imel direktno bremenitev. Ko ti odgovorijo, da "tega ne omogočajo", jim prilepiš tista dva linka z zakonsko podlago o izenačitvi računov znotraj SEPA.

šernk ::

Gen-i pošlješ mail pa ti pošljejo domov obrazec za podpisat, sem urejal ravno prejšnji teden.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

prečrtaš si56 in napišeš DE......

matobeli ::

A kdo ve če je CSD že omogočil avtomatično nakazovanje otroških dodatkov na N26?

Redorange ::

NikolormousB je izjavil:

Pošlješ mail, pa rečeš, da bi imel direktno bremenitev. Ko ti odgovorijo, da "tega ne omogočajo", jim prilepiš tista dva linka z zakonsko podlago o izenačitvi računov znotraj SEPA.


Zanimivo kolk sta tisti dve povezavi efetivni :)).
Deluje vedno.

mflj ::

NikolormousB je izjavil:

Pošlješ mail, pa rečeš, da bi imel direktno bremenitev. Ko ti odgovorijo, da "tega ne omogočajo", jim prilepiš tista dva linka z zakonsko podlago o izenačitvi računov znotraj SEPA.


Hvala za pomoč.

Mare2 ::

mflj je izjavil:

Gen-i)


Za GEN-i boš dobil brez problemov. :)

buttcrack ::

isto T-2

freezby ::

@matobeli
CSD še vedno nič od nič. Res, dajte uporabniki prijavit in pošiljat tiste obrazce na CSD-je, MF, Banko Slovenijo. Drugače se ta mastadont ne bo nikoli zmigal in zbrisal prednastavljenega SI56 ...

buttcrack ::

pri meni se je končno zganil delodajalec in mi že nudi nakazilo plače na N26!

uiiiiiiiii :)

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:

pri meni se je končno zganil delodajalec in mi že nudi nakazilo plače na N26!

uiiiiiiiii :)


Če ima kdorkoli (tudi delodajelec) neko provizijo za plačila na transakcijske računa, je ta pravilo ista, kot če bi plačal na račun v SLO.

Morda pri nekaterih nagaja programska oprema, kjer se plačuje avtomatsko (kot npr. CSD), ker imajo že po defaultu predpono SI56 ...

... ali pa, da morajo plačilo izvesti preko drugega menuja v spletni banki kot plačilo v tjino. :)

matobeli ::

Ponavad je problem programska oprema računovodkinje. Banke vse podpirajo plačila v "tujino".

Pri nas plačilo zgleda tako da se v banko uvozi nek xml fajl z podatki vseh nakazil.

Ta xml fajl izdela nek računovodski program.

Ta računovodski program je star in neumen, zato ne zna izračunati BIC številke tuje banke in v obrazcu pusti prazno kar banka zavrne.

Tisti ki dela plačila v beležnici popravi dva vnosa kjer manjka BIC, in vse lepo deluje.

Sam računovodkinji dopovedat da je program kriv in star in ne "ena čudna banka, pa neko bledenje o mednarodnih nakazilih"...

Pa so rekli da računalniki še niso dovolj pametni da bi nadomestili določena delovna mesta...

BladE_ ::

Jaz prejemam plačo na N26 cca 3 mesece, vse bp in samo vprašanje časa kdaj se znebim računa pri nas. Boljša polovica pa danes prvič(verjetno) prejeme nakazilo... So ji rekli ni problema ampak računovodkinja je ves čas trdila(mesec ali dva), da račun ni pravi dokler ji nisva ustno razložila, da gre za DE račun, banka v Nemčiji... Potem pa "kje pa imajo poslovalnico", da bi midva šla tja in se pozanimala zakaj ona ne more izvesti nakazila... WTF ženska, DE račun je, večkrat povedano, da naj bo pozorna na DE53 in ne SI56...

Ni mi jasno, da opravljaš poklic računovodje pa ne znaš izvesti nakazila, verjetno osnova računovodstva?
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

ales85 ::

Osnova računovodstva je vse prej kot izvajanje nakazil. Je pa res, da to danes velikokrat spada zraven.
««
38 / 191
»»