» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
37 / 190
»»

bastadu ::

Če ima trgovina nalepko, da omogoča plačilo z MC, potem bi moglo iti z bilokatero MC ...

gtu ::

bastadu je izjavil:

Če ima trgovina nalepko, da omogoča plačilo z MC, potem bi moglo iti z bilokatero MC ...

Verjetno res, tudi tisti seznam, ki sem ga priložil, je ubistvu za nakazila v druge valute s storitvijo TransferWise.

Kaboom ::

yahooman je izjavil:

Mi zna kdo povedati kako tale banka sploh služi denar? Gledam cenik, pa ne najdem sploh nobenih cen nad 0€. Razen dvig denarja v tujini in 2€ po 5 kratnem dvigu denarja. Kaj sem spregledal?


Kako že gre? Če ne plačuješ za storitev, potem si ti produkt. (?)

Pravilnik zasebnosti
Med ostalim uporabljajo Adwords za direkten dobiček. Da ne omenjam očitnega, da imajo tudi vse naše nakupovalne navade. S tem da teh ne morejo kar tako prodat tretjim osebam. Imajo pa jih.

Pogoji uporabe člen 2.5 = "0% obresti na osnovnem računu"

Imajo 850.000+ uporabnikov ... kaj misliš s čem služijo?
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

SmeskoSnezak ::

Kaj tocno vas muci? Trenutna raznolika ponudba, ki bo postopoma prisla v javnost za vse:

N26 Bank Account
N26 Black
N26 Business
N26 Metal
N26 Credit
N26 Savings
N26 Invest
N26 Insurance
@ Pusti soncu v srce... @

Kaboom ::

Je kdo omenjal kake muke?

Postavljeno je bilo vprašanje - podal sem odgovor. Eni nimamo radi peska v očeh.
Je kdo vprašal o prihajajoči raznoliki ponudbi?
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

SmeskoSnezak ::

Kaboom je izjavil:

Je kdo omenjal kake muke?

Postavljeno je bilo vprašanje - podal sem odgovor. Eni nimamo radi peska v očeh.
Je kdo vprašal o prihajajoči raznoliki ponudbi?

To je ze odzunaj, v Nemciji je najvec ponudbe, ker je to nemska banka/podjetje. Kaj mislis, da je lahko dobit papirje za vse to? Ziher dobivajo dovolj interesa za te storitve, da jim podjetje laufa, mogoce se kaksno sodelovanje, kot ga imajo z TransferWise, in investicije... pa majo denarja prek glave. :) Anyhow and all in all, ti nisi njihov produkt. Banke so pod dosti strozjim nadzorom, kar se tice varovanja podatkov in kaj se z njimi lahko pocne. Sluzijo s ponudbo, ki jo sirijo!
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

barakus ::

Ali je kaj znano ce bomo v Slo dobili se kaksno od drugih storitev N26?

šernk ::

potem ko sem pred mesecem in pol iz njihove strani glede referall programa dobil naslednji odgovor:


Thanks for getting in touch!

I am sorry you have not received yet your reward for referring your friend.
I have manually requested it.


sem se odločil še enkrat jim pisat, ker nisem dobil denarja:
nov odgovor:
Thanks for getting back to us.

Unfortunately, due to operational and technical reasons, the referral program in Lithuania and Slovenia for the moment is not working, we will contact you once the situation is resolved.

Please be aware that it might take a bit long.

We apologize for the inconvenient and thanks for understanding.


lol
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dev ::

Jaz sem jim včeraj pisal, da po 3eh mesecih še vedno nisem dobil referala, pa so mi odgovorili danes tvoj prvi reply. Upanje umre zadnje :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

miko22 ::

Mogoče kdo ve ali se lahko odpre račun za klub/drustvo?

modelno1 ::

Obstajata samo osebni račun in račun za samozaposlene/freelancerje, po domače s.p.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

miko22 ::

saj niti ne vem v čem je razlika med navadnim trr in trr-jem za klub/društvo.
Tak je brezveze, da moraš imeti obvezno odprt račun, pa tak ne bo nakazil(klub sprejema članarino(gotovina). Ampak naša država je pametna.

modelno1 ::

Verjetno mora biti račun društva javno objavljen, tako kot računi drugih pravnih oseb (če se prav spomnim je to oznaka T).
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Miha 333 ::

Kaboom je izjavil:

yahooman je izjavil:

Mi zna kdo povedati kako tale banka sploh služi denar? Gledam cenik, pa ne najdem sploh nobenih cen nad 0€. Razen dvig denarja v tujini in 2€ po 5 kratnem dvigu denarja. Kaj sem spregledal?


Kako že gre? Če ne plačuješ za storitev, potem si ti produkt. (?)

Pravilnik zasebnosti
Med ostalim uporabljajo Adwords za direkten dobiček. Da ne omenjam očitnega, da imajo tudi vse naše nakupovalne navade. S tem da teh ne morejo kar tako prodat tretjim osebam. Imajo pa jih.

Pogoji uporabe člen 2.5 = "0% obresti na osnovnem računu"

Imajo 850.000+ uporabnikov ... kaj misliš s čem služijo?

Služijo predvsem od provizij plačevanja s kartico, ki jih sicer plačajo trgovci (2 - 4 % od zneska nakupa). Sicer s tem služijo tudi vse ostale banke, ampak tej je očitno to dovolj.

Ajnstajn` ::

vam dela stran ?
//

b4d ::

b4d.sablun.org

Ajnstajn` ::

b4d je izjavil:

https://downforeveryoneorjustme.com/n26...

Dela


ta je pa malo čudna. Ne dela mi z nobenim browserjem, vendar mi pa dela z VPNjem.. A je mogoče kriv ISP ?
btw, app mi pa dela.

sem ugotovil.... telemach je spet v k****, ne dela poleg še pol drugih stvari
//

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

Odpreti hočem business account za klub, pa me vrže na stran, kjer moram vpisati ime, priimek...
Za firmo/klub ni na ime ampak na pravno osebo. Ima kdo business? Mogoče kje pol spremenim na pravno osebo?
Če je to ok? kaj pol vpišem pol ime in priimek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

modelno1 ::

n26 Business račun je za samozaposlene in freelancerje, ne za druge oblike dejavnosti.

Citat:

The N26 BusinessBETA account is designed specifically for self-employed and freelance users - not for companies or other legal entities. With this account, you can manage both your business and your personal expenses under your name in a single place.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

miko22 ::

ejej, kje pa naj pol odprem za klub? Pri nas je vse plačljivo.

matobeli ::

res je, plačljivo je. DH je mel prvo leto zastonj včas.

A kdo ve če bi zaprl osebni N26, ali lahko potem odprem enega buisness (za s.p.) ali si me zapomnejo in lahko samo še osebnega odprem naslednjič?

memnon ::

matobeli je izjavil:


A kdo ve če bi zaprl osebni N26, ali lahko potem odprem enega buisness (za s.p.) ali si me zapomnejo in lahko samo še osebnega odprem naslednjič?

Sem hotel naredit enako, vendar si te zapomnijo in ne dovolijo. Račun lahko odpreš samo enkrat in samo eno vrsto (vsaj za enkrat). So mi povedali, da bo v prihodnosti mogoče osebni račun pretvorit v poslovnega oz. imeti odprta oba. Te info sem dobil cca pol leta nazaj. Lahko poskuš tole kontist . Jaz ga imam in je ok, ampak mislim, da je trenutno samo za telefon.

Sopomenka ::

N26 Mastercard računa ni mogoče uporabiti na Google Play store. Velik minus.

NikolormousB ::

Jaz kartico že nekaj časa normalno uporabljam. Nikoli ni bilo težav.

Sopomenka ::

^^ Na Google Play Store?
Potem pa ne vem kaj počnem narobe, nikakor mi je noče sprejeti.

NikolormousB ::

Ja. Na google play store imam N26 vpisano kot edino kreditno kartico, pa mi normalno trga naročnino za play music, kupujem appe...

Sopomenka ::

^^
Sem imel zaklenjeno. Sedaj dela ;((
Hvala!

Mare2 ::

Sopomenka je izjavil:

^^
Sem imel zaklenjeno. Sedaj dela ;((
Hvala!


Saj se da odklenit, po nakupu pa nazaj. :) Tako tudi jaz delam.

cesnja ::

S paypalom so problemi, ker ti vcasih najprej rezervirajo sredstva, nato pa enkrat naslednjic obenem vrnejo denar in isto vsoto zares poberejo. Kar je jako nerodno, ce imas spletne nakupe tačas izklopljene.

BuDi79 ::

Ker se tu večinoma piše o N26 in Revolutu ... ima kdo izkušnje s Ferratumbank ?

buttcrack ::

Zgleda zanimivo, nudijo celo obresti na savings acc.
Sicer pa dokaj podobno n26 na uč.

barakus ::

Ali so kaksni skriti stroski ali je strosek 0 ce ne uporabljas?

miko22 ::

Za društvo/klub pa nikjer ne moreš odpred brezplačnega računa. Pri nas so pa oderuhi, TRR pa zahteva zakonodaj. Banda.

BigWhale ::

Ce imas drustvo, ki v enem letu ne pobere tistih par deset evrov denarja, ki ga lahko nameni poslovanju, potem je verjetno bolje, da zapres drustvo. :)

polpo ::

BuDi79 je izjavil:

Ker se tu večinoma piše o N26 in Revolutu ... ima kdo izkušnje s Ferratumbank ?


Tule je nekdo pisal, že pri registraciji, da ni šlo https://slo-tech.com/forum/t696755/899 :|
Mogoče se še oglasijo kako je sedaj..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

SmeskoSnezak ::

polpo je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

Ker se tu večinoma piše o N26 in Revolutu ... ima kdo izkušnje s Ferratumbank ?


Tule je nekdo pisal, že pri registraciji, da ni šlo https://slo-tech.com/forum/t696755/899 :|
Mogoče se še oglasijo kako je sedaj..

Lahko pa jim pomagate in greste delat za njih:
https://www.ferratumgroup.com/en/careers
:)):))
@ Pusti soncu v srce... @

metalc ::

Poznam nekoga, ki ga je pri Ferratum Bank bolj za hec odprl prejšnji teden. Pri videoklicu, kjer se je pogovarjal kar z bančno uslužbenko, je potreboval potni list (osebne izkaznice niso hoteli sprejeti) in nek original utility bill (on je imel Telemachov račun, 100% v slovenščini, in je bil v redu). Sicer je moral sam preklapljati med sprednjo in zadnjo kamero in prižigati lučko, ampak glede na povedano je bil postopek skoraj identičen kot pri N26. Ko je opravil s tem, je izpolnil še nek kratek vprašalnik o svojem davčnem statusu, takoj ko je končal še s tem, je že dobil št. evrskega računa in številke za Mastercard (na kartico sicer še čaka). Poleg privzetega EUR računa ima možnoat odprtja še dodatnih računov v drugih podprtih valutah, pri čemer se za vsako valuto dobi drug IBAN. A ja mmg., kot sem se prepričal na lastne oči, so malteški IBANi zelo dolgi. Trenutno ga moti predvsem, da nikjer ne more dobiti izpiska ali screenshota, kjer bi bila hkrati vidna tako njegovo ime kot št. IBAN, skratka nečesa, kar bi hotel priložiti prijavi FURS ali morebiti dati delodajalcu. Zdaj upa, da bo to od jutri vidno v aprilskem mesečnem izpisku. Kaj več pa ga zaenkrat še ni utegnil stestirati.

buttcrack ::

Hvala za info. Ko bo kaj novega se pa prosom spet oglasi.

MadMen ::

Ali je kdo od vas prešel na N26 kot primerni in edini bančni račun? Kako rešujete recimo potrebo po gotovini v večji količini... recimo za nakup avtomobila.

buttcrack ::

Bančno nakazilo?
Imaš namen prit v salon in skeširat 30k€ za makino?

BuDi79 ::

buttcrack je izjavil:

Bančno nakazilo?
Imaš namen prit v salon in skeširat 30kEUR za makino?
Pred leti se je to delalo. Sedaj je pa itak z zakonom prepovedano poslovanje z gotovino s pravno osebo v znesku večjemu od 5000EUR.

Zahteva pa malo iznajdljivosti ali kolegov kupovanje dražjega rabljenega avta od privat prodajalca, ki bi morda želel gotovino, to pa ja. N26 ni za take.

Zanimivo da so se Nemci spravili delat N26 glede na to da če primerjamo z našimi kraji tam samo in zgolj z gotovino teče nenormalno veliko transakcij. Če so pri nas skoraj edina izjema trafike in del šiptarskiih pekov/burekarjev je v Nemčiji skoraj pravilo, da manjši prodajalci ne glede to kaj prodajajo nočejo kartic (podobno kot na Nizozemskem), tudi gostinci jih ne marajo. Ene od največjih trgovskih verig pa še vedno zahtevajo podpis pri plačevanju s karticami (izjava da bodo bremenili tvoj račun)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

NikolormousB ::

Jaz lahko v appu nastavim dnevni limit za dvig na bankomatu od 0 do 20.000 eur.

OvCa77 ::

BuDi79 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Bančno nakazilo?
Imaš namen prit v salon in skeširat 30kEUR za makino?
Pred leti se je to delalo. Sedaj je pa itak z zakonom prepovedano poslovanje z gotovino s pravno osebo v znesku večjemu od 5000EUR.

Zahteva pa malo iznajdljivosti ali kolegov kupovanje dražjega rabljenega avta od privat prodajalca, ki bi morda želel gotovino, to pa ja. N26 ni za take.

Zanimivo da so se Nemci spravili delat N26 glede na to da če primerjamo z našimi kraji tam samo in zgolj z gotovino teče nenormalno veliko transakcij. Če so pri nas skoraj edina izjema trafike in del šiptarskiih pekov/burekarjev je v Nemčiji skoraj pravilo, da manjši prodajalci ne glede to kaj prodajajo nočejo kartic (podobno kot na Nizozemskem), tudi gostinci jih ne marajo. Ene od največjih trgovskih verig pa še vedno zahtevajo podpis pri plačevanju s karticami (izjava da bodo bremenili tvoj račun)

Nemci so tako škrti, da uporabljajo podpis, ker je najmanjša provizija za transakcije.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

krucymucy ::

NikolormousB je izjavil:

Jaz lahko v appu nastavim dnevni limit za dvig na bankomatu od 0 do 20.000 eur.

Tako kot vsi. Ampak ko sem hotel 1000€, sem pokuril tri dvige, ker vec kot 400 ni slo naenkrat.

perci ::

Jst sem dvignil 2 jurja naenkrat bp, jure pa mislim, da celo 3 jurje.

NikolormousB ::

Jaz sem tudi ze dvigoval 2 jurja, veckrat.

PgSurfer ::

Koliko lahko dvigneš ni odvisno od N26 ampak od bankomata/lastnika bankomata.

Mare2 ::

krucymucy je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Jaz lahko v appu nastavim dnevni limit za dvig na bankomatu od 0 do 20.000 eur.

Tako kot vsi. Ampak ko sem hotel 1000€, sem pokuril tri dvige, ker vec kot 400 ni slo naenkrat.


Jaz sem dvignil naenkrat 1.500 EUR.

Tam je treba v aplikaciji dvignit limit (jaz ga imam sicer nastavljeno na 60 EUR) in potrdit. Šele nato lahko dvigneš.

Kebo ::

2500 na dan in 20K na mesec so omejitve, čist zadosti za vse potrebe, če le ne hodite po jahto s kovčkom denarja.

freezby ::

Ob že poudarjenih nastavitvah v aplikaciji je na koncu max dvig gotovine odvisen od lastnika bankomata.

Torej kje/na čigavem bankomatu se v nuji lahko največ dvigne v Ljubljani?
««
37 / 190
»»