» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
39 / 191
»»

buttcrack ::

na srednji ekonomski je bilo v mojih časih precej fletnih punc, seveda vse niso bilo najbolj rdeča jabolka na jablani, žal se je našlo tudi kakšno piškavo, ki je naredilo zaključne.

KraitPay ::

Če kdo rabi invajt nj napiše na ZS.

Ko uporabiš prvič kartico, dobiš na račun 15€. Tako da Win-WIn za oba.

Ales ::

Pa si prebral zadnjih par strani teme?

BladE_ ::

Verjetno vidi priložnost za lahek zaslužek :))
Akcija - Reakcija

Mare2 ::

BladE_ je izjavil:

Verjetno vidi priložnost za lahek zaslužek :))


Saj bo kar precej zaslužil. Na žalost ne ve, da za SLO tole ne velja. :)

KraitPay ::

Nisem vedel da za SLO ne velja. No saj vseeno. Sem prav iskal da najdem če velja pri nas, pa nisem nič opazil in sem opustil iskanje. Sem predvideval da velja.

Vidim da se nekaterim sprovede nakazilo zelo hitro (par ur). Kako dolgo traja tole maksimalno? Iz Delavske sem si nakazal 30€ na račun. Na Delavski je "sprovedeno", odšteto iz računa ampak me nekako moti, ker ne prikaže na n26?

Mare2 ::

Verjetno bo datum današnji, na N26 pa boš opazil kmalu. Čez kako urco ali tri. :)

KraitPay ::

Nah, sem videl v splošnih pogojih. 1 - 3 dni. No ja, srečni tisti ki vidite prej.

Mare2 ::

KraitPay je izjavil:

Nah, sem videl v splošnih pogojih. 1 - 3 dni. No ja, srečni tisti ki vidite prej.


Jaz sem malo prej videl plačilo, ko mi je nekdo nakazal iz SLO danes dopoldne.

matobeli ::

Iz DH pride v cca 2urah.

No, ne vedno. Včasih se razvleče na malo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

modelno1 ::

Odvisno kdaj oddaš nalog. Urnik poravnav za DH.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

KraitPay ::

Evo lahko potrdim tudi sam. Včeraj naredil UPN v tujino na N26 račun. Potrebovali so sicer en delovni dan in je sedaj nakazilo vidno.

Durs me je poklical in rekel, da moram oddati vlogo s svojim podpisom, na posebnem obrazcu (mail ni veljal). Pa sem ga izpolnil in oddal na eDavkih.

Kartice še nimam, poročam ko dobim.

Mare2 ::

martincek1 ::

Danes sem v LJ na parkingu plačal z N26 in mi zneska (2.4e) ne kaže med expenses. Niti v mobilni aplikaciji, niti na spletu. wat

matobeli ::

Verjetno niso še naprej poslali.

MadMen ::

Kdo ve, če velja prijava na FURS preko maila tako, da je ustrezen obrazec ročno izpolnjen, podpisan in poskeniran? Sem poslal preko maila, pa nisem dobil nobenega odgovora.

bastadu ::

Te zadevse se oddajajo preko eDavkov ali osebno ...

Mare2 ::

bastadu je izjavil:

Te zadevse se oddajajo preko eDavkov ali osebno ...


Morda tudi priporočeno po pošti, vse ostalo odpade. :)

.... oz. obstaja rizik, da ne dobijo...

BladE_ ::

Jaz sem odnesel osebno na davčno in v 5sek(mogoče celo prej) od oddaje sem končal z oddajo. Nobenega potrdila o oddaji ali kaj podobnega, niti rekla ni nič samo nek štempelj je udarila na obrazec. Kako potem dokažem ,da sem res oddal? :)
Akcija - Reakcija

MadMen ::

Oh well, bom še priporočeno poslal. Lahko bi saj kaj odgovorili...

Mare2 ::

BladE_ je izjavil:

Jaz sem odnesel osebno na davčno in v 5sek(mogoče celo prej) od oddaje sem končal z oddajo. Nobenega potrdila o oddaji ali kaj podobnega, niti rekla ni nič samo nek štempelj je udarila na obrazec. Kako potem dokažem ,da sem res oddal? :)


Drugič s sabo prinesi fotokopijo, ti bo gor potrdila prejem. :)

buttcrack ::

MadMen je izjavil:

Kdo ve, če velja prijava na FURS preko maila tako, da je ustrezen obrazec ročno izpolnjen, podpisan in poskeniran? Sem poslal preko maila, pa nisem dobil nobenega odgovora.

tako sem narecdil zase in za ženo, dobil feedback s strani fursa, da je OK.

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

Jaz sem 23.3.2018 (takoj dan ali dva po odprtju racuna) prek e-davkov oddal DR-02 obrazec, vendar danes po pregledu opazim da je v statusu:
V obdelavi / Epošta: Poslano v glavno pisarno.

Moram jaz kaj teziti, ali sem svoj del opravil?

Mare2 ::

Ne teži jim. :)

Ni potrebno. Itak se vidi, da si pravočasno oddal. :)

StarMafijec ::

Tudi mene zanima, če lahko kje preverim, če imam vse račune v tujini prijavljene.

Za N26 sem oddal preko portala e-uprava ali kaj že, za Ferratum pa preko e-Davki.

bastadu ::

eDavki > Podatki o zavezancu > Računi

StarMafijec ::

bastadu je izjavil:

eDavki > Podatki o zavezancu > Računi

O super, vse je lepo zapisano na seznamu. Hvala!

Zgodovina sprememb…

Osprey ::

Račun prijavljen na FURS za mesec in pol prepozno (nisem vedel, da je tako kratek rok). Na računu se v tem času ni dogajalo nič omembe vrednega (nakazano gor 30EUR in porabljeno). Možne kake težave?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

Mare2 ::

Upam, da si na Prijavo napisal:

Samoprijava.

To bi moralo zadostovati.

Če nisi, naredi dopolnitev prijave. :)

matobeli ::

Pri meni še vse OK, pa bo skoraj že 1 leto od "1 mesec prepozne prijave".

Osprey ::

Valda je samoprijava, če sem sam prijavil, pa noben me ni opomnil :D Je res tako pomembno napisat to, ker se mi ne ljubi še dopolnitve iti delat... pa še hitreje bom padel v kako globljo analizo verjetno :)

Mare2 ::

Osprey je izjavil:

Valda je samoprijava, če sem sam prijavil, pa noben me ni opomnil :D Je res tako pomembno napisat to, ker se mi ne ljubi še dopolnitve iti delat... pa še hitreje bom padel v kako globljo analizo verjetno :)


Jz sem napisal, kako je "po pravilih". Saj lahko isti dokument pač še enkrat pošlješ.

Če bodo upoštevali brez tega dopisa, pa ti bo lahko obljubil en član na tem forumu. :)

buttcrack ::

ne bo nobene panike

barakus ::

Ali se da nakazati iz N26 direktno nekomu na TransferWise?

buttcrack ::

https://n26.com/en-eu/transferwise zna bit da tukaj piše

yahooman ::

Zdravo! Sem se odlocil da bom torej vzel predplačniško mastercard pri N26. Nisem še star 18, zato me zanima, če je kaj narobe če je kartica registrirana na starša in jo uporabljam tudi jaz. Zanima me tudi kako placam storitev?
Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem:)

flameir ::

yahooman je izjavil:

Zdravo! Sem se odlocil da bom torej vzel predplačniško mastercard pri N26. Nisem še star 18, zato me zanima, če je kaj narobe če je kartica registrirana na starša in jo uporabljam tudi jaz. Zanima me tudi kako placam storitev?
Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem:)


Mare2 je izjavil:

Še to preberi:
https://docs.google.com/document/d/1pfY...


Tukaj ti vse piše. Kartico bo po tem postopku moral narediti eden od staršev. Kdo pa bo nato z njo upravljal oz. jo uporabljal, pa je njegova odgovornost (starševa).

yahooman ::

Super hvala!

Pa vse isto velja za predolacnisko mastercard (ima tudi svojo aplikacijo?) Al ne?

matobeli ::

N26 je sama po sebi debetna (predplačniška) MC, nimaš nič ločeno.

Sicer je N26 super, ampak če želiš kartico na lastno ime je zunaj kar nekaj ponudbe, vodenje imaš kot dijak praviloma povsod zastonj, položnic pa tudi ne plačuješ vsak mesec en šop da bi se poznalo.

Nekatere banke (npr. NKBM) imajo celo podobno kot N26, dobiš debetno MC ali Visa namesto klasične (Maestro) kartice, s katero potem lahko plačuješ tudi prek neta.

predi ::

N26 nima predplačniških kartic. "Predplačniška kartica" in "debetna kartica", sta dva različna pojma.
Predplačniška kartica za razliko od na primer debetne ali kreditne kartice ni vezana na vaš bančni račun, ampak morate nanjo naložiti denar, še preden začnete z njo nakupovati.


N26 je vedno skupek enega bančnega računa, ene debetne mastercard kartice, ene (instance) mobilne aplikacije in spletnega bančništva. Druge opcije tukaj nimaš. Skratka, pojem "N26" lahko v tem kontekstu enačiš s pojmoma "debetna mastercard" in "mobilna aplikacija", ker vsi pomenijo eno in isto.

matobeli ::

V resnici je prava "predplačniška" tista pri kateri ti ob začetku uporabe ne odprejo transakcijskega računa.

Torej samo tiste iz trafik, vse ostale so v resnici (okrnjene) debetne kartice.

yahooman ::

Torej se mi kot dijaku niti ne splaca jemati pri N26, rajsi predplacnisko pri nlb..? Plus, ali imamo dijaki res zastonj vodenje racuna?

Mare2 ::

yahooman je izjavil:

Torej se mi kot dijaku niti ne splaca jemati pri N26, rajsi predplacnisko pri nlb..? Plus, ali imamo dijaki res zastonj vodenje racuna?


Tu na SLO - TECHu moraš vsako info vzeti z rezervo. :)

KraitPay ::

Kaj se ti bolj splača je čisto relativno. Oboje je brez vodenja (študenski račun pri nlb, n26 račun). Imaš pa na N26 brezplačne UPN, če plačuješ preko nlb pa nekoliko več. Razlika je nekaj evrov.
Po mojem ti je vseeno, ampak dam glas N26.

matobeli ::

Itak da so dijaški/študentski računi večinoma brezplačni. Še spletne banke so ponavadi zastonj

Npr:
https://www.delavska-hranilnica.si/oseb...
https://www.nkbm.si/racun-dijaka
http://www.intesasanpaolobank.si/Fizicn...

Delavska hranilnica je najugodnejša, možnost je tudi pridobit MC brez letne članarine.
V primeru NKBM pa dobiš kartico ki je VISA (Visa debit) in jo lahko uporabiš tudi za paypal.

Edina stvar ki pri N26 ne štima je ta da ne bo odprta na uporabnikovo ime ker je mladoleten.

GupeM ::

Pri NKBM sem imel študentski račun. Vodenje brezplačno, dvigi na vseh bankomatih brezplačni, samo UPN je bil nekaj za plačat, vendar mi je bilo za tisti 2 plačili na leto vseeno. Imel sem tudi kreditni Mastercard, brezplačno (trgajo ti 14€, nato ti jih vrnejo), s precej visokim mesečnim limitom. Ko sem odprl SP, so mi limit na MC močno oklestili, poleg tega sem moral še plačevati 14€ letno.

Ne vem, kako je s tem sedaj, včasih je bilo ugodno.

matobeli ::

Čisto enako je, mogoče je nekaj za doplačat za "polno funkcionalno" spletno banko, ampak so zelo nejasni glede tega.

Edina večja razlika je da ima NKBM zadnjih par let že Visa sistem in ne več Maestro. Kar pomeni da je dobra tudi za prek neta in v resnici sploh ne rabiš kreditne kartice, če jo imaš samo za plačevanje prek neta.

GupeM ::

Vem, da ima zdaj Viso in ne potrebuješ MC. Jo redno uporabljam, samo že dolgo ni več študentska. Sem bil študent pred Viso na NKBM. MC pride prav, če bi si kaj vzel na obroke. In pa, ko sem šel v USA. Takrat mi je prišla prav, predvsem kot back-up, za rezerviranje letalskih kart (premajhen dnevni limit na Visi oz. premajhen limit za spletna plačila) in pa za rent-a-car (niso hoteli debetne Vise, obvezno kreditna). V SLO je od študentskih let še nisem uporabil. Takrat pa sem jo s pridoma izkoriščal, ker sem si z njo "naredil obroke", čeprav v resnici ni bil obročni MC.

joze73 ::

Zanima me ali se ta račun N26 lahko uporablja za dejavnosti športnega društva?(1-3 položnice na dan)Ali je že kakšen to sprobal?

matobeli ::

Nemoreš, bi bilo pa izjemno fajn za društva.
««
39 / 191
»»