» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
28 / 190
»»

stupi ::

Zdravo!

sem šel prav gledat obrazec na E-Upravi za "Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev". Tam ni predefiniran SI in lahko vpišeš kar želiš. Sem poskusil vpisat svoj N26 račun in sistem ni nič zajavkal...

matobeli ::

To je samo obrazec. Še vedno ga vzame referentka v roke in pretipka v sistem. Takrat te pa tudi pokliče da ne bo šlo.

Velja pa samo za otroške dodatke. Ostale zadeve zgleda delajo.

stupi ::

@matobeli: To misliš ali veš iz svoje prakse?
Sprašujem, ker sem ravno danes dobil obvestilo od eUprave, da so rešili mojo vlogo za otroške dodatke in ravno danes sem si odprl N26 račun, pa moram spet vlogo oddat, ker imam v roku 3 mesecev namen zapreti NLB račun in bo N26 moj edini. Jih že vidim, kako me na socialni kolnejo-ravno rešijo nek moj dokument, pa jim oddam novega :)

EDIT: sori, sem pravkar prebral, da si imel ta primer... Sem prehitro tipkal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stupi ()

matobeli ::

Ni panike. Bodo pa itak to spremenil enkrat potiho in nič povedal, se splača vsakič mal potrudit, mogoče jim pa prej klikne zaradi tega.

stupi ::

Preden spet oddam vlogo... Jih bom v ponedeljek v času uradnih ur poklical (CSD) in povprašal o tem. Sporočim, kaj sem izvedel...

Apple ::

predi je izjavil:

NLB -> N26, zjutraj nakažem, nekje okoli treh popoldne gor. Če nakažem zvečer, je gor pred poldnevom naslednji dan. Nikdar nisem čakal več kot 24h.

NLB: zjutraj nakažem ob 07.00h, ob 10.30h je že na N26.
LP, Apple

hixxy ::

Imam eno vprašanje.

Nedavno sem odprl normiran SP, N26 imam business kartico.

Sedaj me zanima, če lahko preko N26 vodim poslovni račun, ali moram za to odpreti posebej račun tukaj v Sloveniji?

Ima kdo s tem izkušnje?

Na strani N26 piše, da je for freelancers and self-employed customers

Kam naj se obrnem?

Hvala

stupi ::

Zdravo!

kot obljubljeno, sporočam informacije pridobljene na CSD:
Nakazila iz naslova pravic iz javnih sredstev (otroške doklade,...) res ne morejo nakazati na N26 račun, ker ga nimajo v sistemu.
Govoril sem z res prijazno gospo, ki mi je v pogovoru povedala, da se zaveda, da so v neskladju z zakonodajo ,vendar ona sama nima vpliva na vnos teh podatkov v sistem. Omenila mi je še kup nekih drugih težav, na katere je prav ona na ministerstvo podala zahtevek/predlog za spremembo, a se do sedaj ni nič zganilo.

Tako da, ja tu imamo težavico in to spet z našo ljubo državico :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stupi ()

ideep ::

Ne vem, če je kdo opazil da bodo podražil SEPA plačila.. ima do kakšen link, da SEPA ne more bit več kot 0,98 EUR

n26 ima zagotovo 0,98 EUR na UPN nalog?

primer iz SKB, druga cena je po 1.3.2018
Domače in čezmejne regulirane plačilne transakcije (območje SEPA, IBAN prejemnika in plačnika, BIC, SHA)
Plačilo s plačilnim nalogom
Na bančnem okencu:
transakcija izvršena na račun odprt pri SKB 2,03 EUR 2,30 EUR
transakcija izvršena na račun odprt pri drugi banki do 50.000 EUR: 2,10 EUR 4,00 EUR
transakcija izvršena na račun odprt pri drugi banke nad 50.000 EUR in
nujni nalogi 7,00 EUR 8,50 EUR


pa še nekaj.. a je kdo sprobal n26 biznis in personal? biznis kartica je danes prišla juhu :))

jype ::

ideep je izjavil:

n26 ima zagotovo 0,98 EUR na UPN nalog?
N26 ima strošek za SEPA nakazilo enak nič (0).

ideep ::

ja jype juhu :)

a ima kdo personal in biznis account skupaj.. npr. sole proprietor funkcionira kot fizična in pravna oseba v enem? sem sicer pisala direktno na n26, tako, da čakam odgovor, ampak vseeno, če kdo ve?

jype ::

Ne moreš imeti, ker trenutno ne omogočajo. Tudi prehajanja med tipi računov še ne urejajo. Za oboje so obljubili, da v prihodnosti bo, niso pa povedali, kdaj.

ideep ::

stupi je izjavil:

Zdravo!

kot obljubljeno, sporočam informacije pridobljene na CSD:
Nakazila iz naslova pravic iz javnih sredstev (otroške doklade,...) res ne morejo nakazati na N26 račun, ker ga nimajo v sistemu.
Govoril sem z res prijazno gospo, ki mi je v pogovoru povedala, da se zaveda, da so v neskladju z zakonodajo ,vendar ona sama nima vpliva na vnos teh podatkov v sistem. Omenila mi je še kup nekih drugih težav, na katere je prav ona na ministerstvo podala zahtevek/predlog za spremembo, a se do sedaj ni nič zganilo.

Tako da, ja tu imamo težavico in to spet z našo ljubo državico :(


CSD nima s tem nič.. se bo treba obrnit na Ministrstvo za socialo.. naj nekdo proba, mene majo že pooln kufer.. tudi jaz bi doklade presedlala na n26 ali revolut nema veze

stupi ::

@ideep:
Vem, da CSD nima nič s tem, samo preveril sem, ker sem na forumu bral da so z nakazili na N26, revolut,... težave.
Na kateri e-naslov na Ministerstvu za socialo si pošiljala maile? Se ti pridružim v boju...

Redorange ::

Nekdo ki obvlada, naj spiše eno pismo, ga prilepi sem in potem gremo vsi pošiljat.

Ice-Heki ::

Tudi ZRSZ (Zavod RS za zaposlovanje) ne nakazuje subvencij na tuje TRR.

stupi ::

@redorange,: tole se mi ne zdi slaba ideja Imamo kakega pravnika/co tle gor, ali pa študenta/ko prava?

ideep ::

ne potrebuješ pravnika zato.. napišeš dopis z glavo na Banko Slovenije, zadeva ta pa ta..

v dopisu pa se sklicuješ, da je Ministrstvo za socialo.... pri izplačilu socialnih transferjev v neskladju z UREDBO (EU) št. 260/2012 EVROPSKEGA PARLAMENTA IN SVETA z dne 14. marca 2012 o uvajanju tehničnih in poslovnih zahtev za kreditne prenose in direktne bremenitve v eurih in o spremembi Uredbe (ES) št. 924/2009.

Z SEPA - Single Euro Payments Area je EVROPSKI PARLAMENT IN SVET EVROPSKE UNIJE razvila enotne vseevropske plačilne storitve, ki bi nadomestile obstoječe nacionalne plačilne storitve. Kot rezultat uvedbe odprtih, enotnih plačilnih standardov, pravil in praks, ter s pomočjo enotne obdelave plačil, bi morala SEPA omogočiti državljanom in podjetjem Unije uporabo varnih, uporabniku prijaznih in zanesljivih plačilnih storitev v eurih po konkurenčnih cenah. To bi se moralo uporabljati za SEPA plačila, bodisi znotraj ali izven nacionalnih meja, ob enakih osnovnih pogojih in v skladu z istimi pravicami in obveznostmi, ne glede na njihovo lokacijo znotraj Unije. Banko Slovenije, ki je pristojni organ, odgovoren za zagotavljanje skladnosti člen 10 Uredbe (EU) št. 260/2012 naprošam, da vsa neskladja nemudoma odpravi in obvesti pristojno inštitucijo pri izplačilu socialnih transferjev, "da je njihove izplačevanje izključno na slovensko bančništvo (ali lepše.. odprte TRR v Sloveniji) v nasprotju z zakonodajo."

S spoštovanjem,

Sveti Peter

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

konspirator ::

stupi je izjavil:

Zdravo!

sem šel prav gledat obrazec na E-Upravi za "Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev". Tam ni predefiniran SI in lahko vpišeš kar želiš. Sem poskusil vpisat svoj N26 račun in sistem ni nič zajavkal...

Na mddsz strani je v pdf-ju si56 iban hardcodan.
https://slo-tech.com/forum/t696755/p577...
--

stupi ::

@konspirator:
Ja, tiskan obrazec ima SI56, na eUpravi (elektronska vloga, kot web forma) pa imaš prost vpis. Če tam vpišeš DE itd., sistem vse pusti.
Ampak kot smo ugotovili, nič ne pomaga...

ideep ::

čujte a ni imel withdraw iz paypala na bank transfer provizijo 1-2 EUR? pravkar potrjujem prenešen keš na n262 brez provizije.. ja kak fajn

stupi ::
Ampak kot smo ugotovili, nič ne pomaga...


bom jst poslala, če dobim odgovor obvestim..

pa še to glede rewardinga je n26 zmanjšal iz 30 na 15 EUR..

gtu ::

Kot že rečeno take spore rešuje Banka Slovenije.
support

Acceptance of your IBAN
As of February 2016, your IBAN has to be accepted in all SEPA countries according to EU law. However, we have learned that some merchants or employers do not accept IBANs from other member countries, for example to install a direct debit or transfer salary.

Merchants and employers who are not yet accepting all IBANs usually don't do this because they have bad intentions. They might simply be uninformed or technically unable to accept IBANs of different formats through their outdated user interfaces. Not accepting IBANs from other EEA member countries is actually a violation of European law (Art. 9 of Regulation No 260/2012). Regardless of whether your IBAN starts with DE, FR, ES, IT, or any other country code, so-called "IBAN discrimination" is forbidden.

Should you ever face a case of IBAN discrimination, we encourage you to directly contact your competent national authority.

ideep ::

ja vemo

ideep ::

tole je sicer mišljeno za kršitve v bankah... ne glih na naše državne inštitucije, ampak vseeno lahko pošljete sem..

https://vsebina.bsi.si/prod/brm/Default...

https://vsebina.bsi.si/prod/brm/Obrazec...

BANKA SLOVENIJE
SLOVENSKA CESTA 35
1505 LJUBLJANA



SVETI PETER
sveti.peter08@gmail.com


ZADEVA: Neupoštevanje uredbe št. 260/2012 s strani slovenskih organov

Ministrstvo za socialo, delo in družinske zadeve je pri izplačilu socialnih transferjev v neskladju z UREDBO (EU) št. 260/2012 EVROPSKEGA PARLAMENTA IN SVETA z dne 14. marca 2012 o uvajanju tehničnih in poslovnih zahtev za kreditne prenose in direktne bremenitve v eurih in o spremembi Uredbe (ES) št. 924/2009.

Z SEPA - Single Euro Payments Area je Evropski parlament in Svet Evropske Unije razvil enotne vseevropske plačilne storitve, ki bi nadomestile obstoječe nacionalne plačilne storitve. Kot rezultat uvedbe odprtih, enotnih plačilnih standardov, pravil in praks, ter s pomočjo enotne obdelave plačil, bi morala SEPA omogočiti državljanom in podjetjem Unije uporabo varnih, uporabniku prijaznih in zanesljivih plačilnih storitev v eurih po konkurenčnih cenah. To bi se moralo uporabljati za SEPA plačila, bodisi znotraj ali izven nacionalnih meja, ob enakih osnovnih pogojih in v skladu z istimi pravicami in obveznostmi, ne glede na njihovo lokacijo znotraj Unije.

Banko Slovenije, ki je pristojni organ, odgovoren za zagotavljanje skladnosti člena 10 Uredbe (EU) št. 260/2012 naprošam, da vsa neskladja nemudoma odpravi in obvesti pristojno inštitucijo pri izplačilu socialnih transferjev, "da je njihove izplačevanje izključno na odprte TRR v Sloveniji v nasprotju z zakonodajo.


S spoštovanjem,

Sveti Peter

s0m3thing ::

Je kdo že klical na support številko od N26 (+38682880000) in bi mi lahko pomagal, kako se verificirati s kartico - namreč potrebno je vtipkati ID kodo kartice, ki se nahaja pod imenom, vendar zaradi slabega sluha ne slišim navodila oz. natančneje ne razumem kaj je potrebno pritisniti pred samim vpisom ID kode?

dev ::

Če si kartico že dobil potem vpiši številko pod imenom v mobile app, da si jo aktiviraš. To je vse kar rabiš naredit, da lahko izvajaš plačila (predvidevam, da si postopek identifikacije že opravil, drugače kartice še nebi imel).
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

s0m3thing ::

Jo imam že aktivirano in vse, vendar sem 3x narobe vtipkal PIN in mi jo je blokiralo, zato moram poklicati na support, vendar ker je tako slabo posneto, ne razumem navodil za vnos ID kartice.

techfreak :) ::

Ni dovolj ce spremenis PIN preko appa? Meni je slo brez problema ko sem pozabil PIN, ne vem pa ce sem 3x ali samo 2x napacno vpisal v bankomat, preden sem ga sel spremeniti.

valdo ::

s0m3thing je izjavil:

Jo imam že aktivirano in vse, vendar sem 3x narobe vtipkal PIN in mi jo je blokiralo, zato moram poklicati na support, vendar ker je tako slabo posneto, ne razumem navodil za vnos ID kartice.

ja pokličeš na suport ... in pritisni na števliko 1, ko avtomat odblebeta svoje ...to je vsa umetnost,
naprej se potem pogovarjaš s človekom in se da dalje vse zmeniti.
Tisto kaj avtomat melje jim ne dela, pozabi številko kartice da bi tipkal in ostalo kaj avtomat melje.

PIN lahko spremeniš v APP-u ali na PC, če se nisi 3x ZMOTIL, POTEM PA JE BLOKIRANA,
dokler ga operater potem ročno ne "sprosti" je blokiran,
kljub temu, da app in PC napišeta, da je PIN successfully zamenjan,
klinc pa tak softwer, ki zavaja ...piš da je vredu v bistvu pa ni.
Lp

hixxy ::

Odgovor FURSa

Spoštovani,

Lahko imate poslovni račun v tujini, vendar morate obvezno imeti tudi poslovni račun odprt v Sloveniji. Za račune v tujini je potrebno Banki Slovenije podajati posebno poročilo o poslovanju prek teh računov, račun je potrebno tudi prijaviti.

bastadu ::

hixxy je izjavil:

... Za račune v tujini je potrebno Banki Slovenije podajati posebno poročilo o poslovanju prek teh računov ...

Kaj za vraga to pomeni? A niso banke v tujini same dolžne poročati dogajanje na teh računih Fursu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Catcher ::

Odgovor Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti glede nakazila otroškega dodatka na račun v tujini, prejet 9.1.2018 po dveh mesecih in pol čakanja:

Sporočamo vam, da informacijska podpora trenutno še ne podpira nakazil v tujino, vendar je nadgradnja le te v teku. Trenutno obstaja edina možnost za nakazilo v obliki individualnega nakazila v tujino, za katerega pa se morate obrniti na vaš pristojni center.

Torej je treba vztrajati pri CSD-ju, da uredijo nakazilo v obliki individualnega nakazila v tujino, dokler jim ne nadgradijo sistema.

looser ::

Nekaj n00b vprašanj
Ima N26 sepa nakazila res brezplačna?
Direktne bremenitve ima?
Brezplačne direktne bremenitve?
Pa bankomat kartico?
Koliko stane in kolika je provizija?
Kakšen link?

ales85 ::

looser je izjavil:

Nekaj n00b vprašanj
Ima N26 sepa nakazila res brezplačna?
Direktne bremenitve ima?
Brezplačne direktne bremenitve?
Pa bankomat kartico?
Koliko stane in kolika je provizija?
Kakšen link?

Ne, potihem ti zaračunajo 1000€ za vsako nakazilo.

looser ::

ales85 je izjavil:

Ne, potihem ti zaračunajo 1000€ za vsako nakazilo.

Navadno je 0,21 - 1,00 €

ales85 ::

Zato pa piše na njihovi strani, da je brezplačno. Pa tukaj je že x10 strani, kjer je vse opisano in tudi omenjeno že vprašano. Link? https://www.n26.com

Mare2 ::

looser je izjavil:

Nekaj n00b vprašanj
Ima N26 sepa nakazila res brezplačna?
Direktne bremenitve ima?
Brezplačne direktne bremenitve?
Pa bankomat kartico?
Koliko stane in kolika je provizija?
Kakšen link?


looser, na priloženem linku imaš odgovore na 30% vprašanj. :)

https://docs.google.com/document/d/1pfY...

looser ::

ales85 je izjavil:

Zato pa piše na njihovi strani, da je brezplačno. Pa tukaj je že x10 strani, kjer je vse opisano in tudi omenjeno že vprašano. Link? https://www.n26.com

Ok, torej to drži, da so sepa orderji brezplačni, me veseli, hotel sem potrditev s terena, ne povzetka marketinške kampanje.
Kako je z direktnimi bremenitvami? So možne, so brezplačne?
Je (v praksi, ne v teoriji) že kdo vseh svojih N "trajnikov" dal prevekslat na N26?
So kakšna priporočila, razen, da mora pač biti dovoljšnje stanje na računi N26?
Napravite en pdf ali nekaj, če si hočete prihranit delo, dajte link v prvo sporočilo in je, ne bo potrebno x10 strani, ampak samo eno sporočilo s povzetkom, uporabnim za 99% človeštva.
Če pa ste to že naredili (nisem preverjal, se opravičujem), pa odlično...
Na hitro: polnopomenski naslovi v tem smislu npr. Brezplačne kartice, Brezplačni dvigi, Brezplačne direktne bremenitve, Prijava na FURS, Prihranek.

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

hixxy ::

Al pa če ne bi bil len kot fuks

estons ::

Looser, poglej par strani nazaj in boš imel vse odgovorjeno. Res ni treba, da naklofamo še 10 strani teme zato, da boš samo ti dobil vse odgovore, ki so že na voljo.

BigWhale ::

ideep je izjavil:

ja jype juhu :)

a ima kdo personal in biznis account skupaj.. npr. sole proprietor funkcionira kot fizična in pravna oseba v enem? sem sicer pisala direktno na n26, tako, da čakam odgovor, ampak vseeno, če kdo ve?


Jaz imam business account in ga uporabljam kot edini racun. Imam sicer se osebni racun odprt pri slovenski banki ampak ga prakticno ne uporabljam.

ideep ::

hixxy je izjavil:

Odgovor FURSa

Spoštovani,

Lahko imate poslovni račun v tujini, vendar morate obvezno imeti tudi poslovni račun odprt v Sloveniji. Za račune v tujini je potrebno Banki Slovenije podajati posebno poročilo o poslovanju prek teh računov, račun je potrebno tudi prijaviti.



ti niso normalni... res jih imam poln kufer. Kje piše v katerem zakonu, da moram imeti za poslovanje slovenski TRR?

Redorange ::

A se da uštimat redna mesečna nakazila iz enega računa na drug (oba N26) z istim zneskom in istim datumom?

delfinus ::

Se da. Pri transferju izberi moznost Standing Order in tam imas naslednje moznosti: Once, Weekly, Monthly, Every 3 months, Every 6 months, Annually.
lp, d.

ideep ::

O zakonu o davčnem postopku nikjer izrecno ne piše, da se mora poslovanje vršiti na slovenske TRR.CSD povejte da to ni nakazilo v tujino, na katerega se zaračuna provizija tudi do cca. 3 EUR, ampka gre za navaden UPN obrazec - položnica!

http://www.mf.gov.si/fileadmin/mf.gov.s...

hixxy .. zdaj pa ti fursu lepo prekopiraj moj dopis pa zamenjaj csd na usyrezno inštitucijo.. pa da jih vidim kaj bodo rekli, glede da so v neskladju z uredbo evrospke komisije.. amaterji zagamani

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

hixxy ::

Če bi bil tako prijazen in mi v ZS poslal kako naj jim odpišem, ti bom večno hvaležen :)

konspirator ::

Odkar je Slo v SEPA (Single Euro Payments Area), so "tujina" države izven sepa območja, in to Nemčija seveda ni.
--

Mare2 ::

ideep je izjavil:

hixxy je izjavil:

Odgovor FURSa

Spoštovani,

Lahko imate poslovni račun v tujini, vendar morate obvezno imeti tudi poslovni račun odprt v Sloveniji. Za račune v tujini je potrebno Banki Slovenije podajati posebno poročilo o poslovanju prek teh računov, račun je potrebno tudi prijaviti.



ti niso normalni... res jih imam poln kufer. Kje piše v katerem zakonu, da moram imeti za poslovanje slovenski TRR?


ideep, evo odgovor od Banke Slovenija:
----------------------
Pozdravljeni,

so mi potrdili, da BS ne omejuje/prepoveduje/nadzoruje odpiranja in uporabe poslovnih računov v tujini. Edina obveznost do BS je potencialna obveznost poročanja, kot izhaja iz posredovane povezave https://www.bsi.si/porocanje/porocanje-... . Na tej povezavi je navedena tudi podlaga za tako poročanje. Razumno je pričakovati, da vi za poročanje ne boste izbrani. Na to obveznost poročanja se navezuje tudi del odgovora FURS (Za račune v tujini je potrebno Banki Slovenije podajati posebno poročilo o poslovanju prek teh računov).

Za del odgovora FURS-a (Lahko imate poslovni račun v tujini, vendar morate obvezno imeti tudi poslovni račun odprt v Sloveniji….račun je potrebno tudi prijaviti), sklepam, da je to zahteva FURS-a, vsekakor ni zahteva BS.

Lep pozdrav,

Matjaž Južina

BANKA SLOVENIJE
Evrosistem
Plačilni in poravnalni sistemi


-------------
hixxy daj jim pošlji na FURS ta odgovor, bomo videli, kaj se grejo to za en PINK PONK. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

ideep ::

ekspresno hiter odgovor, bravo BS. Meni sploh niso odgovorili.

Ja zdaj pa ta ko je pisal FURSU, odgovori tako, da o zakonu o davčnem postopku nikjer ne piše, da mora imeti podjetnik odprt TRR v Sloveniji.. potem pa se naveže na SEPA.. in ta odgovor iz BS.

noro, poročajte :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

Mare2 ::

ideep je izjavil:

ekspresno hiter odgovor, bravo BS. Meni sploh niso odgovorili.

Ja zdaj pa ta ko je pisal FURSU, odgovori tako, da o zakonu o davčnem postopku nikjer ne piše, da mora imeti podjetnik odprt TRR v Sloveniji.. potem pa se naveže na SEPA.. in ta odgovor iz BS.

noro, poročajte :)


Sicer imamo baje tudi enega dacarja tu. Da vidimo, če bo lahko napisal vsaj kakšno koristno informacijo. :)
««
28 / 190
»»