» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
27 / 190
»»

predi ::

A v naslovnikovem imenu tudi ni šumnikov ali kakih drugih non-ASCII znakov?

barakus ::

Zdaj sem opazil, da v delivery address nimam sumnikov (to lahko spreminam) v legal address pa imam, verjetno je to problem. Pise da moram pisat na support za to spremenit...

dev ::

Tudi v naslovniku ne sme biti šumnikov in tega seveda za nazaj ne moreš spreminjat. Za naprej pa bo delalo če nimaš šumnikov v delivery address in naslovniku. Pri sebi sem naslov popravil samo pri delivery address pa je za naslednje transakcije potem delalo (v legal address pa imam še vedno šumnike).
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

barakus ::

Hvala za info, zelo uporabno.

GupeM ::

Ma, ne vem kaj jim je na N26, da ne morejo zrihtat enga takšnega osnovnega problema. Saj smo pa je že 2017 (kmalu 2018). To, da se ne uporablja unicode tudi na TV-ju pri športnih prenosih je zame katastrofa. Ampak tam pač približno razumem, da pa ne moreš dl-jat potrdila o plačilu zaradi tega, je pa res noro. Sploh, ker se grejo neko spletno bančništvo in so oh in sploh napredni.

Raw ::

Mel podobn problem. Enako SEPA nakazilo, ki mi je prijelo 1.dec, nisem uspel ponoviti 15.dec.
Na supportu so mi rekl, da so zaradi EU direktiv pred kratkim "omogočili posebne znake" in začel bolj natančno preverjat ujemanje imen, naslovov. Sem pri nakazilu popravil podatke, da so bili enaki vnešenim v N26 potem je šlo skoz.
edit: imam šumnike v imenu in tudi naslovu.
I am what I am and I do what I can

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Raw ()

ideep ::

Okej imam eno težavo. Zdaj iz poslovnega računa iz Banke Koper gremo pač na poslovno N26. Torej to pomeni, da moram račun prijavit FURSU, ne?

Okej, zdej pa so zadeve sledeče:
1. imam stranke iz SLO, ki plačujejo preko paypala in direktno na poslovni TRR
2. imam EU stranke
3. imam ne EU stranke

Kako zdaj to speljat, da se losam provizij od paypala in kako zmanjšat provizijo slovenski stranki pri plačevanju predračuna z najmanjšimi stroški provizij pri plačevanju zdaj očitno na račun v tujino?

Vidim 4 rešitve:
1. za stranke is SLO grem odpret račun na delavsko hranilnico (mobilnost me zelo moti).. kolebam tudi z NLB
2. paypal vežem z n26 de računom in mastercard kreditno
3. stranke iz ne EU in EU (razen slovenije) preusmerim na n26 račun
4. plačevanje dobaviteljem me skrbi, saj potekajo transakcije preko paypala in zdaj ta račun od delavske ne bo povezan.. kako to povezat? z revolutom?

ideja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

Ales ::

Provizija pri plačevanju na N26 je popolnoma enaka, kot pri plačevanju na račun pri DH ali NLB. SEPA nakazilo, SEPA = Single Euro Payments Area, stane enako za vse.

Ostalo niti nima veze z N26, najbrž boš več mnenj dobil če odpreš ločeno temo za tvoja vprašanja o PayPalu in ostalem.

cortez ::

@ideep

sej na paypalu lahko imaš na en račun prijavljenih več kartic, pol pa ti določiš, s katero boš plačal.

metalc ::

Če misliš poslovati tudi v drugih valutah, se najprej pozanimaj, kako je s tem. Za Business ne vem, pri osebnih računih pa N26 posluje striktno samo v evrih in zavrača neevrska nakazila in priporoča uporabo TransferWise.

ideep ::

cortez je izjavil:

@ideep

sej na paypalu lahko imaš na en račun prijavljenih več kartic, pol pa ti določiš, s katero boš plačal.


ja ampak od delavske hranilnice ne moreš vezat kartice, ker nimajo debetnih samo kreditno mastercard in maestro

metalc je izjavil:

Če misliš poslovati tudi v drugih valutah, se najprej pozanimaj, kako je s tem. Za Business ne vem, pri osebnih računih pa N26 posluje striktno samo v evrih in zavrača neevrska nakazila in priporoča uporabo TransferWise.


jaz imam poslovni n26.. sicer pa poslujem striktno samo v evrih

Ales je izjavil:

Provizija pri plačevanju na N26 je popolnoma enaka, kot pri plačevanju na račun pri DH ali NLB. SEPA nakazilo, SEPA = Single Euro Payments Area, stane enako za vse.

Ostalo niti nima veze z N26, najbrž boš več mnenj dobil če odpreš ločeno temo za tvoja vprašanja o PayPalu in ostalem.


provizij koliko sem jaz razumela na n26 ni, če plačuješ SEPA?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

matobeli ::

Tudi DH imaš lahko vezano na paypal. Do sedaj je bila v vlogi withdraw računa, videvam pa zadnje čase da imajo nekateri trgovci omogočeno da izbereš opcijo plačila ki je dejansko trr. Pri meni lahko izberem DH, N26, N26 MC

Nisem pa še probal kako to izgleda, mogoče dobiš nek iban in sklic pa potem plačaš.

ideep ::

matobeli je izjavil:

Tudi DH imaš lahko vezano na paypal. Do sedaj je bila v vlogi withdraw računa, videvam pa zadnje čase da imajo nekateri trgovci omogočeno da izbereš opcijo plačila ki je dejansko trr. Pri meni lahko izberem DH, N26, N26 MC

Nisem pa še probal kako to izgleda, mogoče dobiš nek iban in sklic pa potem plačaš.


pravkar poskušam tole speljat, d aidim če mi d opcijo.. ampak meni noče in noče verificirat banke...

dobim msg pa vse, ampak se banke ne pojavijo med bankami.. samo kartice vidim, pa čeprav mi je napisalo bank account verfied.. ampak računa ni..

Ales ::

ideep je izjavil:

Ales je izjavil:

Provizija pri plačevanju na N26 je popolnoma enaka, kot pri plačevanju na račun pri DH ali NLB. SEPA nakazilo, SEPA = Single Euro Payments Area, stane enako za vse.

Ostalo niti nima veze z N26, najbrž boš več mnenj dobil če odpreš ločeno temo za tvoja vprašanja o PayPalu in ostalem.


provizij koliko sem jaz razumela na n26 ni, če plačuješ SEPA?

Spraševala si koliko bi tvoje stranke stalo, če bi ti plačevale na N26 račun. Odgovor je, da bi jih stalo popolnoma enako, kot če bi ti plačevali na NLB ali DH račun, recimo, ni razlike. Plačajo pa po ceniku njihove banke za SEPA plačila.

Isto bi tebe stalo popolnoma enako, če z N26 plačuješ na drug N26 ali na NLB račun, pač po ceniku N26 za SEPA plačila.

Point je da SEPA plačilo povsod v EU isto stane. Ni važno, ali je banka v Sloveniji ali v Nemčiji in kar tvojih strank tiče je popolnoma vseeno ali imaš ti N26 ali NLB račun.

Res pa je, da bo kake manj ozaveščene ljudi (in ustanove...) malo zmedlo ko vidijo tvoj DE IBAN. Bo to težave zate? Kdo ve, čisto odvisno, kake stranke imaš in kdo vse ti bo nakazoval.

ideep ::

Ales je izjavil:



Isto bi tebe stalo popolnoma enako, če z N26 plačuješ na drug N26 ali na NLB račun, pač po ceniku N26 za SEPA plačila.


ah ja jaz sem pa razumela, da je n26 račun kjer ne plačuješ provizij..

torej glede na to, da poslujem z dobavitelji iz evrope, ki imajo skoraj vsi odprt EU račun (razen enega angleža , ki ga ima GBP).. pomeni, da plačam 0.98 EUR/običan UPN nalog

pri GBP pa če se ne motim presedlam keš iz n26 na revolut GB račun (brez provizije withdrawa) in lepo z nižjo konvezrijo (oz. najcenejšo) presdlam keš angležu

namreč ker mi je banka koper pri vsaki transakciji vzela minimum 12 EUR + zaračunala neko nadomestilo (gledam izpiske)..

in bonus tega n26 in revolut računa je, da ne plačujem mesečnih stroškov.. ki cca. nanesejo 12 eur/mesečno za vodenje računa

plačuejm zamo 2.5 EUR za mastercard/mesečno pri n26 in 10 eur za revolut za aktivacijo??

jst to prav razumem?

a obstaja kakšen sistem, ki bi v opencart sistem integriral plačilne kartice direktno.. da ne bi šlo preko paypal sistema.. ker žere ogromno provziij za moje stranke iz ne EU.. in seveda da je kompatibilen z n26 računom in debetnimi karticami.. proces vglvanem vse isti, ampka brez oderuških provizij bank in paypala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

modelno1 ::

Trenutno je MC pri n26 zastonj. Revolut Business je pa 25?/m
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

ideep ::

modelno1 je izjavil:

Trenutno je MC pri n26 zastonj. Revolut Business je pa 25?/m


ja maš prav.. pri revolutu sem si dala delat personal.. ker je business predrag.. pol spet en bi nič naredla..ker je s.p. pri nas fizična oseba z dejavnostjo..ne rabi imet posebej poslovnega računa, samo je dobro, da imaš ločene finance.. če maš froce, tak ko jst.. ker center za socialo itak spet vse zanima.. itn.

za tistega angleža bom pomoje prenesla iz biznis n26 na personal revolut in to je to..

za paypal provizije če še kdo ve.. kak bi to zrihtal

OvCa77 ::

ideep je izjavil:

modelno1 je izjavil:

Trenutno je MC pri n26 zastonj. Revolut Business je pa 25?/m


ja maš prav.. pri revolutu sem si dala delat personal.. ker je business predrag.. pol spet en bi nič naredla..ker je s.p. pri nas fizična oseba z dejavnostjo..ne rabi imet posebej poslovnega računa, samo je dobro, da imaš ločene finance.. če maš froce, tak ko jst.. ker center za socialo itak spet vse zanima.. itn.

za tistega angleža bom pomoje prenesla iz biznis n26 na personal revolut in to je to..

za paypal provizije če še kdo ve.. kak bi to zrihtal

Ja dobit moraš providerja, ki ponuja plačila s karticami. Npr: braintree, ingenico e-payments itd.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

ideep ::

OvCa77 je izjavil:

ideep je izjavil:

modelno1 je izjavil:

Trenutno je MC pri n26 zastonj. Revolut Business je pa 25?/m


ja maš prav.. pri revolutu sem si dala delat personal.. ker je business predrag.. pol spet en bi nič naredla..ker je s.p. pri nas fizična oseba z dejavnostjo..ne rabi imet posebej poslovnega računa, samo je dobro, da imaš ločene finance.. če maš froce, tak ko jst.. ker center za socialo itak spet vse zanima.. itn.

za tistega angleža bom pomoje prenesla iz biznis n26 na personal revolut in to je to..

za paypal provizije če še kdo ve.. kak bi to zrihtal

Ja dobit moraš providerja, ki ponuja plačila s karticami. Npr: braintree, ingenico e-payments itd.


rabim nekaj kar je kompatibilno z opencart sistemom.. bom pa preverla, kako je z integracijo teh modulov.. hvala ti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

flameir ::

Ima kdo link, kam točno treba oddati ta obrazec?

flameir ::

EDIT: Sem našel po registraciji. A brez registracije se pa ne da?

martincek1 ::

Preko computeruniverse hotel kupiti en izdelek za slabih 300e, in mi vedno rejecta.

- Probal direktno z N26 kreditno
- Probal preko PayPala

Je problem v trgovini - se to pogosto pojavlja in je ta kartica za resne stvari bolj za en drek?
Kaj drugega?

predi ::

Imaš morda disableane spletne nakupe v Appu?

martincek1 ::

To ne, sem pa imel limit na 200e. Hvala ti predi!

anketar ::

a je še vedno zastojn vodenje pr n26 al je promocije konc?

OrkAA ::

Meni niso se nicesar zaracunali.

jinzo ::

Cene na spletni strani pišejo še vedno iste, prav tako omenjajo tam možnost zaračunavanja za MasterCard za nove stranke (kar bi rekel da je bol korenček, češ pohiti da neboš pol plačeval). Tud nikjer nisem zasledil da bi naj spremenili kake pogoje/cenike, al od kod ideja da bi zdaj začel računat?

yuser33 ::

Koliko časa ponavadi čakate, če nakažete s slo banke na N26? Jaz vedno dobim šele naslednje jutro, pa čeprav pošljem že zjutraj.

jype ::

SEPA clearing po EU je počasen. Pričakuje se, da se bodo v SEPA instant credit transfer shemo sčasoma vključilo vedno več bank, ampak na to bo treba počakat. Banke tega ne bodo storile prej kot v nekaj letih.

N26 še ni objavila časovnice, kdaj namerava vstopiti.

matobeli ::

"Moja" hitrost:
DH->N26, 4-5h, kar je zgolj kakšno uro ali dve več kot DH->NKBM

yuser33 ::

SKB->N26 pa je katastrofa (sprobano že oboje skb.net in tudi preko šalterja).

;-) ::

Nkbm-n26 dva dni

predi ::

NLB -> N26, zjutraj nakažem, nekje okoli treh popoldne gor. Če nakažem zvečer, je gor pred poldnevom naslednji dan. Nikdar nisem čakal več kot 24h.

Mare2 ::

matobeli je izjavil:

"Moja" hitrost:
DH->N26, 4-5h, kar je zgolj kakšno uro ali dve več kot DH->NKBM


Jaz sem enkrat, ko sem bil še pri DH, malo pred 12. uro nakazal na N26 in je bilo ob 16. že vidno v aplikaciji.

Sedaj mi N26 zadovoljuje vse potrebe po bančnem računu in sem DH skenslal. :) Za rezervo imam še Revolut...

Izak ::

Ko dobim iz DH obvestilo, da je bilo nakazilo sprocesirano imam denar v cca. dveh urah že na N26. Vse skupaj nekje 3-4ure.

matobeli ::

No sej, mogoče moje tudi malo prej pride :)
Nisem še tolk velikokrat nakazoval ker je DH za rezervo (=za prejemanje otroškega dodatka ;()

okeanosi ::

Abanka - ponavadi dobim v roku treh ur, če nakažem popoldne zgodaj zjutraj. Skratka ni pa panike :)

cortez ::

Abanka
nakazilo - 12:50
prispelo - 15:20

111111111111 ::

Sparkasse 1 dan.

frke ::

matobeli je izjavil:

ker je DH za rezervo (=za prejemanje otroškega dodatka ;()


Javne institucije: finančna uprava(vračilo dohodnine), zavod za zaposlovanje (nadomestila), socialni prejemki, sodišča - vsi nakažejo na N26 račun brez vprašanj.
Verjetno zato, ker po EU uredbi ne smejo forsirati domačih bank. Hvala EU!

Ajnstajn` ::

kaj je DH ?
//

jype ::

Delavska hranilnica, ena najcenejših bank v Sloveniji.

estons ::

Koliko vam pa traja refund kakšnega spletnega nakupa na N26 Mastercard?

modelno1 ::

Pri iTunes je trajalo ene 10 dni, da so skenslal charge ob registraciji kartice.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

matter ::

SKB - N26 traja par dni.
Grem basket pa bom neloke metal

konspirator ::

frke je izjavil:

matobeli je izjavil:

ker je DH za rezervo (=za prejemanje otroškega dodatka ;()


Javne institucije: finančna uprava(vračilo dohodnine), zavod za zaposlovanje (nadomestila), socialni prejemki, sodišča - vsi nakažejo na N26 račun brez vprašanj.
Verjetno zato, ker po EU uredbi ne smejo forsirati domačih bank. Hvala EU!

Če gledam tole, potem je n26 no-go
prva stran
http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz...

kovačeva kobila press
--

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Tudi v financah je bilo objavljeno da to ne gre. Ena taka mala aferica.

konspirator ::

Naj nekdo na gp.mddsz(at)gov.si pošlje linka, da se dinozavri prebudijo.Če ne bo odziva, EU regulator v Slo je Banka Slo, obvesti še njih.
Ter kakšen žurnal, rtvslo novice, tednik, dnevnik, preverjeno, svet @ kanal a, 24ur.


https://support.n26.com/read/000001413?...
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/...
--

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Kaj ne gre? Meni je FURS lani vrnil dohodnino na N26.

matobeli ::

Meni tudi. V jeseni ko sem dobil odločbo o OD pa me kliče referentka da "ne more".

Kakšen mesec kasneje sledi mini aferica, tudi na val202 je bilo nekaj na to temo...
««
27 / 190
»»