» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
26 / 191
»»

buttcrack ::

in zastonj... pa še 15€ ti dajo, če kolega refereaš.

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:

in zastonj... pa še 15€ ti dajo, če kolega refereaš.


To ne deluje več v SLO. :)

buttcrack ::

škoda... je pa še zmer zastonj ane :)

Mare2 ::

Tako je, kot doslej. :)

Včasih dobim kak email:
-----------------------
A new EU directive named PSD2 is changing a few things, and we're updating our Terms and Conditions to keep up. You won't notice much of a difference, but here's a summary of the tweaks. It opens up some new possibilities for useful services like multi-banking. The new T&Cs will take effect on February 7th, 2018.

On top of that, we're also standardizing the cost for replacing cards. All replacements will now cost €6. This change reflects new EU rules on card replacements.

We've detailed the exact changes in the attached new T&Cs. If you have further questions about the changes, please visit our Support Center, or let us know at terms@n26.com.

If you accept these revised Terms and Conditions, awesome--you don't need to take any further action. We're happy that you read all the way down here.

If you do not accept these revised Terms and Conditions, you must contact us within 2 months of this notice indicating that you decline to do so. If you contact us to decline, we will then cancel your account. Write to us at N26 Bank GmbH, Klosterstraße 62, 10179 Berlin or at terms@n26.com . You are also free to cancel your account, at no cost to you, and without previous notice.

Happy banking!

07.12.2107

Redorange ::

Ma za plačevanje položnic preko mobilne app (android) se da?
Če grem preko rač na Transfers mi pokaže okno z aplačevanje, na telefonu pa če dam + Transfers mi pokaže okno za povabila.

NikolormousB ::

Klikneš ikono spodaj desno in dodaš novega prejemnika.

Mare2 ::

Spodaj desno se pojavi + (plus) v krogcu, klikneš Transfers, še en klik na (+ z ikonico)...

neooo ::

Mare2 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

in zastonj... pa še 15€ ti dajo, če kolega refereaš.


To ne deluje več v SLO. :)




sedaj ti dajo 30 ;)

Mene zanima zakaj na ios napravah (preko pcja in brskalnika itak ni možno) nemorem izvoziti potrdila o plačilu položnice ? Oz. potrdila o nazakilu ? Vedno pokaže nek error. A se to dogaja še komu ? Ali kako vi izvažate potrdila ?

 N26 ERROR

N26 ERROR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neooo ()

bastadu ::

neooo je izjavil:

Mare2 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

in zastonj... pa še 15EUR ti dajo, če kolega refereaš.


To ne deluje več v SLO. :)




sedaj ti dajo 30 ;)

Mene zanima zakaj na ios napravah (preko pcja in brskalnika itak ni možno) nemorem izvoziti potrdila o plačilu položnice ? Oz. potrdila o nazakilu ? Vedno pokaže nek error. A se to dogaja še komu ? Ali kako vi izvažate potrdila ?

 N26 ERROR

N26 ERROR


Tole bo verjetno posledica šumnikov v tvojem naslovu, odstrani šumnike in bi moglo it ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

neooo ::

Aha to je pa možno, šumniki so v mojem imenu. Bom jim pisal na podporo kako in kaj. :) Hvala.

barakus ::

Dej screenshot na twitter, public shaming najbolj pomaga

neooo ::

Bom prvo probal na fb ;)!

Mare2 ::

neooo je izjavil:

nemorem izvoziti potrdila o plačilu položnice ? Oz. potrdila o nazakilu ?


Lahko za ostale stvari pogledaš še preostala navodila za N26.

https://docs.google.com/document/d/1pfY...

slimyBustard ::

zdravo, hvala vsem za vse koristne informacije.

eno vprašanje, na e-davkih sem vložil obrazec za prijavo računa v tujini.
sicer piše da je bil poslan v glavno pisarno, je pa že en mesec "v obdelavi".
je to normalno? bi jih moral kaj kontaktirat?

buneech ::

Pr men je od junija v obdelavi, je pa že vpisan račun.

freezby ::

@slimyBustard
Poglej si pod račune in bi moral biti vpisan. Če pa ni, pa zavrti telefon. Sam sem osmi dan po odprtju poklical, ker imam Business in mi ga je kar takoj ob telefonu notri vpisala. Čez 5 minut preveril na eDavkih in sem ga videl.

Jst ::

Par vprašanj, ki niso razložene...

Zakaj ne podpirajo Slovenije za Black?

Kaj je za njih "foreign currency?"

Note that there is NO fee for the standard Mastercard if you sign up now. It's our thank you to early customers in our newer markets. Once this promotional period ends, a modest monthly fee for the optional Mastercard will apply to new customers in these markets to help cover card costs.


Kaj to pomeni, da tisti, ki se prijavimo sedaj, imamo za vedno nula provizijo ali samo dokler se ta promocija ne konča?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

metalc ::

Jst je izjavil:

Par vprašanj, ki niso razložene...

Zakaj ne podpirajo Slovenije za Black?

Kaj je za njih "foreign currency?"


Glavna fora računa Black naj bi bilo zavarovanje. Očitno v Sloveniji še niso našli primerne partnerske zavarovalnice.

"Foreign currency" je verjetno vse, kar ni evro. Bi pa bilo treba vedeti za kontekst.

slimyBustard ::

buneech je izjavil:

Pr men je od junija v obdelavi, je pa že vpisan račun.

freezby je izjavil:

@slimyBustard
Poglej si pod račune in bi moral biti vpisan. Če pa ni, pa zavrti telefon. Sam sem osmi dan po odprtju poklical, ker imam Business in mi ga je kar takoj ob telefonu notri vpisala. Čez 5 minut preveril na eDavkih in sem ga videl.


ah, je res že vpisano. hvala!

Jst ::

Velik alarm se mi je sprožil, ko sem videl, da ne podpirajo v Sloveniji IN Grčiji. Če nas imajo na nivoju Grčije,... žalost.

Bolj ko gledam in si izmišljam scenarije, ki mi jih moja trenutna banka reši oz. pokriva, manj oz. nič informacij ni iz te N26. Sumljivo...

Vidim, da imajo za Slovenijo tel#. Je že kdo klical? So dejansko dosegljivi in ti odgovorijo na "pravna" in "davčna" vprašanja ali dobiš neke generične "študentske" odgovore, ki jih imajo na listu?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jinzo ::

Čak malo, razumljivo da N26 ponuja veliko manj storitev kot ena povprečna Slovenska banka, so pa zato tudi občutno cenejši. Vsekakor vsakemu svoje. Zato pa imamo izbiro in konkurenco.
Je blo že lepo povedano zakaj Black-a ne ponujajo v Sloveniji in nevem zakaj bi to bilo sumljivo - meni osebno je tud jasno, kakšne razloge majo da ga ne ponujajo v Grčiji, pa ni nujno da so enaki kot pri nas. Jaz osebno nemškim regulatorjem zaupam vsaj toliko, če ne bolj, kot slovenskim (navsezadnje še te zaenkrat ščitijo isti EU zakoni). Bi rekel da oni na začetku računajo na preproste stranke, ki nimajo veliko pravnih in davčnih vprašanj, saj pač samo tlko stvari lahko poceni/zastonj nudiš.

Vsekakor pa če jim ne zaupate, nima smisla silit z glavo skoz zid in odpirat računa na N26. Jaz jim osebno bol zaupam kot NLB, tudi uporabniška izkušnja do sedaj je bila boljša. Glede na stanje poslovalnic NLB-ja v moji okolici, je fizična prisotnost le-teh bolj nadloga kot prednost.

NikolormousB ::

Vidim, da imajo za Slovenijo tel#. Je že kdo klical? So dejansko dosegljivi in ti odgovorijo na "pravna" in "davčna" vprašanja ali dobiš neke generične "študentske" odgovore, ki jih imajo na listu?


Nisem klical. Imajo na spletni strani live chat, kar mi veliko bolj ustreza kot telefon. Zaenkrat so mi uspeli rešiti vse težave tam.

Shadowstorm ::

Jaz sem tudi zelo zadovoljen z njihovim supportom prek chata. Vedno je bilo vse hitro, prijazno in brez kompliciranja.

hixxy ::

V kolikšnem času dobiš 30€ če koga pripelješ?

Ice-Heki ::

Takoj ko prijatelj položi kaj denarja na svoj račun.

Mare2 ::

Meni so dolžni še za 3 plačila še po 15 EUR. Morda to deluje samo izven SLO.

ales85 ::

V Sloveniji deluje, preverjeno. Si prepričan, da so tvoji kontakti nakazali denar na njihov N26 račun?

Killermode ::

meni so dolžni še za 2x po 15 EUR
na supportu njihov odgovor pa:
I cannot confirm whether the bonus will be paid or not. I kindly invite you to have a little more patience while this technical issue is solved.

Have a great day,

Yosta
+49 (0) 30 364 286 880
N26 Customer Service
Klosterstraße 62 | 10179 Berlin

Mare2 ::

Mislim, da je enemu Slovencu ratalo izsiliti, da so mu nakazali denar, samo to še ne pomeni, da stvar deluje.

Danes so mi sporočili online:
I'm sorry, currently the referral for Slovenia is disabled. Please await until further notice.
Due to operational reasons the paid referral program is currently disabled.

OrkAA ::

Dude, ze 100x smo ti rekli da deluje. Sem preveril tudi sam, veckrat.

Trik je v tem, da si mora oseba NAJPREJ nakazat denar na racun, sele nato je bonus izplacan.

gtu ::

Mare2 je izjavil:

Mislim, da je enemu Slovencu ratalo izsiliti, da so mu nakazali denar, samo to še ne pomeni, da stvar deluje.

Danes so mi sporočili online:
I'm sorry, currently the referral for Slovenia is disabled. Please await until further notice.
Due to operational reasons the paid referral program is currently disabled.


OrkAA je izjavil:

Dude, ze 100x smo ti rekli da deluje. Sem preveril tudi sam, veckrat.

Trik je v tem, da si mora oseba NAJPREJ nakazat denar na racun, sele nato je bonus izplacan.

Tako je, tudi jaz sem dobil kar nekaj teh bonusov, brez da bi kam komu pisal in izsiljeval N26 za izplačilo. Ko se oseba prijavi, ti pokaže med referali, da je prijavljen, nakazano pa dobiš šele po parih dneh, oz. ko oseba položi denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtu ()

trazimah ::

Pozdravljeni,

mene zanima v koliko časa ta banka sporoči fursu da sem pri njej odprl račun?
A takoj ali konec naslednjega leta, ko pošiljajo poročila?

Lp

111111111111 ::

Boli N26 za naš FURS. Tvoje podatke bo sporočila samo na zahtevo, to pa lahko FURS zahteva že od 1.9.2017. Raje prej uredi stvari, davčnih oaz je v evropi bolj kot ne konec. Celo švica ni več varna.

perci ::

Ne nabijej. FURS dobi od Nemčije avtomatsko (brez zahteve) vse račune od slo rezidentov pri N26 in ostalih bankah. Pa ne sam račune ampak tudi stanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

111111111111 ::

Ne bo držalo. To bo stopilo v veljavo 2018. Do takrat pa lahko FURS zahteva, drugače ne dobi podatkov.

EDIT: Eh sem še enkrat preveril CRS Multilateral Competent Authority Agreement pa je Nemčija podpisnica od Septembra 2017, tako da verjetno je FURS že dobil prvo porcijo podatkov. A kdo ve?

Zgodovina sprememb…

perci ::

Jst vem. JE.

BladE_ ::

perci je izjavil:

Ne nabijej. FURS dobi od Nemčije avtomatsko (brez zahteve) vse račune od slo rezidentov pri N26 in ostalih bankah. Pa ne sam račune ampak tudi stanja.


Zakaj je potem račun potrebno prijavit? Saj tako ali tako dobijo vse podatke.

Kakšna pa naj bi bila posledica, če ne prijaviš in te "dobijo"... Pa govorim o normalnih zneskih in ne obračanje miljonov preko tega računa.
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Killermode ::

BladE_ je izjavil:

perci je izjavil:

Ne nabijej. FURS dobi od Nemčije avtomatsko (brez zahteve) vse račune od slo rezidentov pri N26 in ostalih bankah. Pa ne sam račune ampak tudi stanja.


Zakaj je potem račun potrebno prijavit? Saj tako ali tako dobijo vse podatke.

Kakšna pa naj bi bila posledica, če ne prijaviš in te "dobijo"... Pa govorim o normalnih zneskih in ne obračanje miljonov preko tega računa.

Posledica: Denarna nagrada za državni proračun.
V primeru, da ne moraš pojasniti svojih prihodkov pa še nenormalna obdavčitev le teh.

NikolormousB ::

Če računa iz tujine ne prijavite, vas lahko doleti (poleg morebitnih davkov in obresti) kazen med 200 in 1.200 evrov, če gre za fizično osebo. Če opravljate dejavnost je zagrožena globa med 800 in 10 tisoč evrov, pravne osebe pa boste kaznovane z globo med 1.200 in 30.000 evrov.

Mare2 ::

trazimah je izjavil:

Pozdravljeni,

mene zanima v koliko časa ta banka sporoči fursu da sem pri njej odprl račun?
A takoj ali konec naslednjega leta, ko pošiljajo poročila?

Lp


Trazimah, nikar ne zamudi roka za prijavo računa. To moraš storiti sam. Ni težko. Poglej navodila:

https://docs.google.com/document/d/1pfY...

-------------------------------
Prijava računa na FURS.

Obrazec lahko izpolniš kar v Adobejevem acrobat readerju. Ko klikneš izpolni in podpiši in za tem klikneš za vnos besedila, imaš nad tem tudi meni, ko lahko raztegneš besedilo, da se ujema z okenčki. Tudi podpišeš ga. :) Torej ne rabiš printat in skenirat. :)
Oddaš pa lahko seveda preko edavki.durs.si kot Lastni dokument NF-LD:


http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Rok za oddajo obrazca je 8 dni od odprtja računa oz. je mogoče tudi kasneje (Vprašanje 3) (ni priporočljivo zamuditi).
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

slon ::

Lep pozdrav
Ali ima kdo promo kodo za N26.
Bi danes izvedel registracijo.
Eno hitro vprašanje?
Ali kartica N26 mastercard deluje enako kot VISA Debitna?


Hvala
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

predi ::

Da, N26 Mastercard je tudi debetna kartica in ne boš opazil razlike v primerjavi debetno VISO. Edino ne pozabit vklopit recimo spletnih/POS plačil v App-u, ko jih koristiš. To je edina razlika, ki sem jo opazil sam.

Pa ne gre za promo kodo. Gre za to, da denar dobi tisti, ki tebe spravi na N26. Good guy-i ti potem odstopijo del zneska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

slon ::

hvala za odgovor.
Me pa program sprašuje za promo code?
Ima mogoče kdo in kaj pridobiš z promo code?
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

slon ::

Registracija in indentifikacija na N26 uspela.
Sedaj čakam na kartico.
LP
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

barakus ::

Ali je kje na N26 opcija dobiti neko potrdilo/povzetek transakcije, da sta vidna gor oba IBANA, sporocilo itd.

modelno1 ::

V appu na telefonu klikneš na transakcijo, odscrollaš do dna, klikneš na Transfer Confirmation in zlovdaš pdf.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

barakus ::

Vidim da je opcija na telefonu, samo vraca nek internal server error.

modelno1 ::

Odstrani šumnike iz imena in naslova pa bo.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

barakus ::

Jih nimam, vem da je to pri nekaterih problem, samo pri meni ni.

modelno1 ::

Potem ti preostane samo support.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.
««
26 / 191
»»