» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
23 / 191
»»

šernk ::

imam samo eno pripombo glede identifikacije, ki bi jo bilo za vnesti: obvezno imejte pripravljene slušalke če bo treba, ker prek prostoročnega meni ni uspelo prist skozi. Sem moral potem klicati še enkrat preko slušalk.

direktna bremenitev na N26 preverjeno deluje tudi preko:
- Triglav zdravstvena zavarovalnica
- Telekom
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

estons ::

Še en dodatek, ki bi mogoče koristil: potrdilo o nakazilu (PDF s podatki o plačilu) se dobi iz mobilne app, pri vpogledu v transakcijo. Na spletu te opcije ni.

s0m3thing ::

estons je izjavil:

Še en dodatek, ki bi mogoče koristil: potrdilo o nakazilu (PDF s podatki o plačilu) se dobi iz mobilne app, pri vpogledu v transakcijo. Na spletu te opcije ni.

Sem že potreboval to, vendar mi je napisalo "Internal server error: Error" (sem preveril tudi sedaj, še kar je isto - šumniki v imenu? ).
Sicer sem pa poslal screenshot, in do sedaj se še nihče ni pritoževal.

estons ::

Ja, zelo verjetno je zaradi šumnikov. Meni dela bp, nimam pa šumnikov nikjer (ne v imenu ne v naslovu). (Sprašujem se kako dela z umlauti?)

predi ::

s0m3thing je izjavil:

estons je izjavil:

Še en dodatek, ki bi mogoče koristil: potrdilo o nakazilu (PDF s podatki o plačilu) se dobi iz mobilne app, pri vpogledu v transakcijo. Na spletu te opcije ni.

Sem že potreboval to, vendar mi je napisalo "Internal server error: Error" (sem preveril tudi sedaj, še kar je isto - šumniki v imenu? ).
Sicer sem pa poslal screenshot, in do sedaj se še nihče ni pritoževal.

Da, krivi so šumniki ali v prejemnikovem imenu, ali pa v tvojih podatkih - oboje se pojavi v izpisu. Na prejemnikovi strani (v podatkih o transakciji) tudi pridejo ven kvake namesto šumnikov. Tako je vsaj v primeru Abaneta na drugi strani.

SmeskoSnezak ::

1 Tukaj bi lahko bila tema, odpre pa se cisto nova z Mare2 postom in zaklene, ter ureja. Lahko se tudi naredi sticky, ce se ne motim. Da so vsi podatki na enem koncu, debata pa lahko tece dalje. Moderatorji morajo zegn dati :) 1
@ Pusti soncu v srce... @

zavajon ::

Glede na težave s šumniki, a se da registrirati z imenom brez šumnikov? So pri tem kakšne težave pri avtentikaciji?

freezby ::

Par vprašanj, ker sem frišn pri N26:
- torej povsod v obrazcu Transfers se vpisuje brez šumnikov?
Sam vidim, da mi je sam sistem opustil šumnike v naslovu prejemnika. (drugače v mojem Delivery address so ohranjeni šumniki)
- ali pri Payment reference vpisujete samo reference ali dodate v drugo vrstico tudi namen iz UPN? Ali to samo ustvari zmedo?

estons ::

a se da registrirati z imenom brez šumnikov? So pri tem kakšne težave pri avtentikaciji?


Jaz sem se registriral brez šumnikov (čeprav jih drugače imam v imenu), pa se pri avtentikaciji ni nihče pritoževal.

ali pri Payment reference vpisujete samo reference ali dodate v drugo vrstico tudi namen iz UPN? Ali to samo ustvari zmedo?


Sam jih ne vpisujem, če sem pri navodilih za plačilo dobil referenco/sklic. Če tisti, ki mu plačujem, ni definiral sklica, potem napišem namen.

Redorange ::

Obstaja kak mail support?

buttcrack ::

Obstaja tudi live chat preko brskalnika

gregork ::

Če bo še kdo imel težave pri slikanju osebnega dokumenta in ostrino slike, v mojem primeru je pomagalo, da sem dokument položil na bel list. Ko sem dokument držal v roki, ni hotelo izostrit slike.

Mare2 ::

gregork je izjavil:

Če bo še kdo imel težave pri slikanju osebnega dokumenta in ostrino slike, v mojem primeru je pomagalo, da sem dokument položil na bel list. Ko sem dokument držal v roki, ni hotelo izostrit slike.


gregork, a tole iz zgornjega navodila ni pomagalo?
-----------------------------
IDENTIFIKACIJA:
(Če med identifikacijo ni ostrine, tapneš s prstom na ekran).
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

krucymucy ::

zavajon je izjavil:

Glede na težave s šumniki, a se da registrirati z imenom brez šumnikov? So pri tem kakšne težave pri avtentikaciji?

Jaz sem se registriral brez problema tudi s šumniki. No z enim v priimku.

gregork ::

Mare2 je izjavil:

gregork je izjavil:

Če bo še kdo imel težave pri slikanju osebnega dokumenta in ostrino slike, v mojem primeru je pomagalo, da sem dokument položil na bel list. Ko sem dokument držal v roki, ni hotelo izostrit slike.


gregork, a tole iz zgornjega navodila ni pomagalo?
-----------------------------
IDENTIFIKACIJA:
(Če med identifikacijo ni ostrine, tapneš s prstom na ekran).


Ne. Sva po parih minutah obupala, kao premočna svetloba(dobro osvetljena delavnica), slaba linija (univerzalen izgovor očitno).
Za vsak slučaj resetiral modem/router, še enkrat poklical, in dobil žensko, ki je predlagala, da dokument položim na belo podlago.

memnon ::

Mogoče kdo ve, ali je standardni račun pri N26 javen (ima oznako T)?

Mare2 ::

Evo, še cca 10 dni sprejemam predloge za dopolnitev navodila za odprtje računa in poslovanje pri N26. :)

https://docs.google.com/document/d/1pfY...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

dricosnake ::

Mare2 je izjavil:

Evo, še cca 10 dni sprejemam predloge za dopolnitev navodila za odprtje računa in poslovanje pri N26. :)

https://docs.google.com/document/d/1pfY...


Moje izkušnje glede direktne bremenitve so sledeče:
Brez težav - SPL, Energetika, Elektro energija, Triglav, Wiener Stadtische, RTV prispevek
Težave - Mercator (so obljubili da bodo uredili, vendar ne vedo kdaj, bom ponovno pritisnil), Erste card - Diners (Isto kot pri Mercatorju)

Oboji, pri katerih niso sprejeli direktne bremenitve so prvo poskušali z izgovorom, da to ni možno. Nato sem jim prvo predložil 9.člen uredbe 260/2012 Evropskega parlamenta ( http://eur-lex.europa.eu/legal-content/... ) in nato še 7. člen slovenske uredbe, ki opredeljuje kršitve in globe ( https://www.uradni-list.si/glasilo-urad... ). Nato so oboji postali bolj kooperativni in obljubili, da bodo prilagodili svoje sisteme. Jih bo treba pa še malo spomniti...

tenchu ::

Jaz imam pa problem, da mi nekaterih stikov ne prepozna. Prijatelj je odprl račun in če želim poslati moneybeam, morem najti njegovo staro transakcijo in tam najti gumb za poslat moneybeam. Ne gre pa preko gumba + v spodnjem desnem kotu, ker ga enostavno ne izpiše v kontaktih. Ima kdo podobno izkušnjo in/ali rešitev?

barakus ::

Preveri, da je številka kontakta shranjena v internacionalnem formatu (se začne z +386) in da ima ta kontakt v svoji n26 aplikaciji vklopljeno, da drugi lahko vidijo da je uporabnik n26.

metalc ::

tenchu je izjavil:

Jaz imam pa problem, da mi nekaterih stikov ne prepozna. Prijatelj je odprl račun in če želim poslati moneybeam, morem najti njegovo staro transakcijo in tam najti gumb za poslat moneybeam. Ne gre pa preko gumba + v spodnjem desnem kotu, ker ga enostavno ne izpiše v kontaktih. Ima kdo podobno izkušnjo in/ali rešitev?


Samo ugibam. Njegovo številko imaš v nacionalni obliki (npr. 041....) ali mednarodni (+386...)? Ali se je on zagotovo registriral s to številko ali katero drugo?

tenchu ::

Ja, ni bil "discoverable". Rešeno, hvala.

David4747 ::

Kako je z tistimi 15€ za referral, koliko mora "povabljenec" naložit na svoj račun, da zadeva deluje? Lahko tudi sam pošljem?

Mare2 ::

Jaz mojim priporočam vsaj 20 EUR, da preverijo delovanje in vzpostavijo zaupanje v sistem. :)

Ne sprašujem pa jih, koliko naložijo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Killermode ::

Kdaj pa naj bi dobil denar za referral? ko ustvari račun? ko se identificira? ko naloži gor denar? ko potrdi kartico?

Killermode je izjavil:

Kdaj pa naj bi dobil denar za referral? ko ustvari račun? ko se identificira? ko naloži gor denar? ko potrdi kartico?

Ps. kartica je pa res zanimiva, ker se vidi vso "drobovje"(čip in NFC antena) v prozorni kartici :)

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Killermode je izjavil:

Kdaj pa naj bi dobil denar za referral? ko ustvari račun? ko se identificira? ko naloži gor denar? ko potrdi kartico?


ko naloži gor denar. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Killermode ::

Mare2 je izjavil:

Killermode je izjavil:

Kdaj pa naj bi dobil denar za referral? ko ustvari račun? ko se identificira? ko naloži gor denar? ko potrdi kartico?


ko naloži gor denar. :)

Hmmm. očitno ni 10€ dovolj, bo nakazal še 20 pa bomo videli.

freezby ::

Glede poslovnega računa kot edini TRR za SP - kakšne imate izkušnje. (@BigWhale?)

Sam uredil prijavo (obrazec DR 03) prek E-davki, osmi dan poklical, ker ga ni bilo vidnega in so ga takoj vnesli. Ni pa viden v Ajpesu, redna stranka pa pogojuje izplačilo v tujino, s tem, da se ga vidi v bazi. Ponovno klical Durs in so mi naročili, da pošljem posebno izjavo, da bom posloval samo še s tem TRR-jem. Potem se je nekaj spraševala referentka (ki sicer ne bo odločila) ali mi bodo to oddobrili glede na to, da imam v Sloveniji poslovni račun. A kako naj zaprem starega, če moram imeti neprekinjeno odprt en račun + vsaka večja firma ima več računov. Dejala, da teh tujih računov ne posredujejo naprej v Ajpes, če ni izrecno (osebno malo nenavadna praksa, očitno je za Durs povsem dovolj en javni račun).

@memnon
Referentka rekla, da omenjeni Bussiness je javen, za navadnega pa po moje najbolje kar njih poklicati. (osebno najbolj normalen urad v državi. Vsaj dobivaš pojasnila, tudi kakšen nasvet ... trkam na les).

@Killermode
Po logiki moraš nakazat več kot 15 evrov. Sam sem si prvič nakazal 25€ in je bilo takoj nakazano 15€ tistemu, prek katerega sem odprl.

Killermode ::

freezby je izjavil:


@Killermode
Po logiki moraš nakazat več kot 15 evrov. Sam sem si prvič nakazal 25€ in je bilo takoj nakazano 15€ tistemu, prek katerega sem odprl.


ja glede logike se strinjam. Kolega si je tudi nakazal sedaj 50€ in jaz še vedno nisem prejel 15€.
Ko pogledam v aplikaciji pod Invite your friends mi napiše, 1 joined. ter ime njegovo spodaj mail in 10 days ago.

RokX ::

N26
... Please be aware that our referral system is currently blocked due to operation reasons. ...
Kdor kuha ta nekaj zakuha

barakus ::

Ali obstaja se kaksna banka podobna N26?

BuDi79 ::

barakus je izjavil:

Ali obstaja se kaksna banka podobna N26?
Ja, Revolut.

N26 in Revolut sta si ves čas v laseh. Je prav zbavno brati boje njihovih komunikatorjev.
- Če povabite prijatelja dobite 15€
- Mi smo danes brez podkupovanja prišli do milijona strank.
- Ampak vi uradno sploh niste banka
- Čakamo potrditev regulatorjev, z 2018 bomo, tačas pa uvajamo podporo cryptovalutam
- Mi pa hočemo da nam dela osnovna dejavnost "kar enim ne" *khm" *procesni center*
- ...

in tako že mesece.

Furb ::

Revolut ali n26 bi uporabljal kot skupni racun z mesecnimi nakazili. Ali lahko dobis dve kartici? Se mogoce kaksna alternativa?

modelno1 ::

Pri Revolutu imaš lahko kartic kolikor hočeš, pri n26 pa AFAIK samo eno.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

memnon ::

Če kdo potrebuje poslovni račun: Kontist.

black ice ::

memnon: kakšne so tvoje izkušnje?

memnon ::

Jaz sem si par dni nazaj šele ustvaril račun, zato o uporabniški izkušnji ne morem kaj dosti povedat. Sama registracija in aktivacija pa sta potekali kar ok.

;-) ::

gregork je izjavil:

Mare2 je izjavil:

gregork je izjavil:

Če bo še kdo imel težave pri slikanju osebnega dokumenta in ostrino slike, v mojem primeru je pomagalo, da sem dokument položil na bel list. Ko sem dokument držal v roki, ni hotelo izostrit slike.


gregork, a tole iz zgornjega navodila ni pomagalo?
-----------------------------
IDENTIFIKACIJA:
(Če med identifikacijo ni ostrine, tapneš s prstom na ekran).


Ne. Sva po parih minutah obupala, kao premočna svetloba(dobro osvetljena delavnica), slaba linija (univerzalen izgovor očitno).
Za vsak slučaj resetiral modem/router, še enkrat poklical, in dobil žensko, ki je predlagala, da dokument položim na belo podlago.


Jaz sem po tvojem postu to imel ze perajt. Bela podloga...postopek registracije in identifikacija vse skupaj mi je vzelo 5-10min zaenkrat vse super. Kako dolgo ste cakali kartice?

šernk ::

cca 1 teden.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

miko22 ::

kaj pol ne potrebuješ pri nas računa, če maš kak tak račun?

neooo ::

A lahko slovenci dobimo premium racun na n26?

metalc ::

S premium misliš black?
Na strani s cenikom piše:
Note: N26 Black is currently available in all markets except Greece and Slovenia.

Verjetno (še) niso našli partnerske zavarovalnice, ki bi bila pripravljena skleniti zavarovanje pod oglaševanimi pogoji.

neooo ::

To black sem mislil ja :) Hvala za odgovor.

Mare2 ::

miko22 je izjavil:

kaj pol ne potrebuješ pri nas računa, če maš kak tak račun?

Miko, jaz imam že od januarja odprt račun pri N26. Na N26 lahko dobivaš plače, odpreš direktne obremenitve, plačuješ položnice preko aplikacije, vse to brezpačno. Brezplačnih je tudi prvih 5 dvigov v mesecu na bankomatih. Če ne rabiš kreditov, je to lahko tvoj primarni račun.

Pa še 10 EUR zaslužiš, če se prijaviš preko mojega linka. Pošlji mi email na privat. :)

Postopek prijave je na linku:
https://docs.google.com/document/d/1pfY...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

W6fxBzMDqg ::

Zakaj normalen račun, če lahko imaš business, oziroma kje je tu fora?
Samo zato, da imaš mir od davčne in banke?
Oziroma če grem malo dlje, če lahko imaš recimo za popoldanca normalen bančni račun v slo, torej če imaš n26 normalen račun za popoldanca nebi smelo bit problema?

Mr_Globus ::

memnon je izjavil:

Če kdo potrebuje poslovni račun: Kontist.


Samo za sp-je?

barakus ::

Tale Kontist ni nič kaj ugoden napram N26

predi ::

W6fxBzMDqg je izjavil:

Zakaj normalen račun, če lahko imaš business, oziroma kje je tu fora?
Samo zato, da imaš mir od davčne in banke?
Oziroma če grem malo dlje, če lahko imaš recimo za popoldanca normalen bančni račun v slo, torej če imaš n26 normalen račun za popoldanca nebi smelo bit problema?

Preberi splošne pogoje svoje banke. Osebnega računa ne smeš uporabljati za dejavnost. Pri obeh mojih bankah (NLB in N26) take zadeve izrecno pišejo. Rabiš T račun, tudi če si samo popoldanec.

Furb je izjavil:

Revolut ali n26 bi uporabljal kot skupni racun z mesecnimi nakazili. Ali lahko dobis dve kartici?

Ne moreš. Tudi to piše v splošnih pogojih. N26 račun je vezan na eno osebo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

pingec ::

Nazadnje ko sem to raziskoval sem zaključil naslednje...

Če rabiš zastonj račun za poslovanje potem na N26 odpreš business račun (tehnično gre tudi osebni, samo potem morda kršiš pravila uporabe pri N26, ne vem) in obvestiš FURS, da ga uporabljaš za poslovanje. To je to, zastonj poslovni račun. En stranski učinek je edino, da ker ni slovenska banka, račun ne bo zabeležen v Ajpesovem registru računov (ker ni slovenska banka, ne sporoča ničesar Ajpesu niti ne pozna koncepta "oznak" računov).

Tako se izogneš mafijskim zobem slovenskih bank, ki molzejo poslovne račune.

Še nekaj relevantnih linkov (govorijo o slovenskih trr)
https://podcrto.si/zakaj-ukinitev-locen...
https://www.ajpes.si/novice/?id=279
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

miko22 ::

Preberi splošne pogoje svoje banke. Osebnega računa ne smeš uporabljati za dejavnost. Pri obeh mojih bankah (NLB in N26) take zadeve izrecno pišejo. Rabiš T račun, tudi če si samo popoldanec.


To je bilo včasih, sedaj je zakonodaja, da lahko svoj osebni račun uporabiš tudi za poslovno dejavnost. Malo poguglajte, nekje je to objavljeno od lanskega leta.
««
23 / 191
»»