» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
24 / 189
»»

matobeli ::

A kdo ve kako ima N26 urejeno jamstvo? Za naše banke vem da država garantira do 100k(?) eur.
Kako pa je z bankami v tujini?

neooo ::

to je isto ker to je EU direktiva.

Ales ::

Splošni pogoji banke, če niso direktno v neskladju z zakonodajo, lahko mirno prepovedo uporabo neke njihove storitve, kot je osebni račun, v poslovne namene.

Glede jamstva, N26 je podložna nemški zakonodaji. Prvi link na Googlu če vtipkaš "N26 guarantee" ti vse pove... ;)

NikolormousB ::

Splošni pogoji banke, če niso direktno v neskladju z zakonodajo, lahko mirno prepovedo uporabo neke njihove storitve, kot je osebni račun, v poslovne namene.


A ni tako, da ima lahko s.p. po zakonu osebni račun v privat namene?

Ales ::

Kar se države tiče zadošča. Ne pomeni pa to, da ti je banka dolžna ponudit tako storitev, če ne želi.

barakus ::

NikolormousB je izjavil:

Splošni pogoji banke, če niso direktno v neskladju z zakonodajo, lahko mirno prepovedo uporabo neke njihove storitve, kot je osebni račun, v poslovne namene.


A ni tako, da ima lahko s.p. po zakonu osebni račun v privat namene?



Kar se tiče zakonodaje lahko ima, ampak v praksi (slovenske) banke tega ne pustijo, kar poskusi vprašati na banki, če lahko odpreš osebni račun na s.p. pa ti bodo povedali da pri njih to ni mogoče (čeprav zakonodaja to dopušča).

NikolormousB ::

Ales je izjavil:

Kar se države tiče zadošča. Ne pomeni pa to, da ti je banka dolžna ponudit tako storitev, če ne želi.


Bom drugače vprašal. Ali lahko banka zahteva, da tvoj osebni račun uporabljaš samo za zasebne namene, ne tudi za s.p.?

ampak v praksi (slovenske) banke tega ne pustijo, kar poskusi vprašati na banki, če lahko odpreš osebni račun na s.p. pa ti bodo povedali da pri njih to ni mogoče (čeprav zakonodaja to dopušča).


Saj osebnega računa ne odpiraš na s.p. Osebni račun odpreš ti osebno, kot Lojze Novak.

Zgodovina sprememb…

barakus ::

Bom drugaÄe vpraĹĄal. Ali lahko banka zahteva, da tvoj osebni raÄun uporabljaĹĄ samo za zasebne namene, ne tudi za s.p.?


Da, zapre ti račun. Poleg tega banka plača kazen, če imaš ti osebni račun za namene poslovanja in banka tega ni prijavila kot oznako T. Zato ti bo banka verjetno predlagala odprtje poslovnega računa, vsekakor pa ne bo pustila, da posluješ z osebnim (vede) in ti ga bo, če bo potrebno, tudi zaprla. Preberi si link na podčrto v enem od mojih prejšnjih postov, tam vse to piše.

P.S. forum nekaj serje s šumniki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

SmeskoSnezak ::

barakus je izjavil:

Bom drugaÄe vpraĹĄal. Ali lahko banka zahteva, da tvoj osebni raÄun uporabljaĹĄ samo za zasebne namene, ne tudi za s.p.?


Da, zapre ti račun. Poleg tega banka plača kazen, če imaš ti osebni račun za namene poslovanja in banka tega ni prijavila kot oznako T. Zato ti bo banka verjetno predlagala odprtje poslovnega računa, vsekakor pa ne bo pustila, da posluješ z osebnim (vede) in ti ga bo, če bo potrebno, tudi zaprla. Preberi si link na podčrto v enem od mojih prejšnjih postov, tam vse to piše.

P.S. forum nekaj serje s šumniki

No, to pa tud nas zanima... lahko prilepis sem kak citat iz tvojga linka?
@ Pusti soncu v srce... @

NikolormousB ::

barakus je izjavil:

Bom drugaÄe vpraĹĄal. Ali lahko banka zahteva, da tvoj osebni raÄun uporabljaĹĄ samo za zasebne namene, ne tudi za s.p.?


Da, zapre ti račun. Poleg tega banka plača kazen, če imaš ti osebni račun za namene poslovanja in banka tega ni prijavila kot oznako T. Zato ti bo banka verjetno predlagala odprtje poslovnega računa, vsekakor pa ne bo pustila, da posluješ z osebnim (vede) in ti ga bo, če bo potrebno, tudi zaprla. Preberi si link na podčrto v enem od mojih prejšnjih postov, tam vse to piše.

P.S. forum nekaj serje s šumniki


Ta članek sem prebral že, ko je prišel ven. Sem domneval, da se je v tem času kaj spremenilo. Glede na to, da je uporaba osebnih računov za bisnis požegnana s strani države, bi morale tudi banke spremeniti svojo prakso.

barakus ::

NikolormousB je izjavil:

barakus je izjavil:

Bom drugaÄe vpraĹĄal. Ali lahko banka zahteva, da tvoj osebni raÄun uporabljaĹĄ samo za zasebne namene, ne tudi za s.p.?


Da, zapre ti račun. Poleg tega banka plača kazen, če imaš ti osebni račun za namene poslovanja in banka tega ni prijavila kot oznako T. Zato ti bo banka verjetno predlagala odprtje poslovnega računa, vsekakor pa ne bo pustila, da posluješ z osebnim (vede) in ti ga bo, če bo potrebno, tudi zaprla. Preberi si link na podčrto v enem od mojih prejšnjih postov, tam vse to piše.

P.S. forum nekaj serje s šumniki


Ta članek sem prebral že, ko je prišel ven. Sem domneval, da se je v tem času kaj spremenilo. Glede na to, da je uporaba osebnih računov za bisnis požegnana s strani države, bi morale tudi banke spremeniti svojo prakso.



Zakaj? Da imajo manjši dobiček?

NikolormousB ::

Ker imaš po zakonu pravico uporabljati osebni račun za biznis.

Ice-Heki ::

Ampak to ne pomeni, da mora banka to omogočiti? Konec koncev bi lahko banka rekla, da ponuja samo poslovne račune in ne sprejema fizičnih oseb za komitente? Ali pač?

NikolormousB ::

Meni se zdi, da sprememba zakona pomeni točno to. Kolikor vem, vse banke ponujajo račune za fizične osebe. Narobe je, da teh računov ne morejo dobiti vsi pod istimi pogoji in, da banke nekaj po svoje tolmačijo zakon.

Kakorkoli, offtopic smo. Gremo nazaj na N26.

barakus ::

Narobe se ti zdi. Drugače pa kar poskusi pojdi na banko ali pa zavrti telefon pa vprašaj... je zelo preverljiva stvar. Pa niso samo banke take, pojdi na bob pa reči da si želiš naročnino na s.p. boš videl da te bojo zavrnili, pogoje si paketov si oboji zmišljujejo po lastni volji.

SmeskoSnezak ::

barakus je izjavil:

Narobe se ti zdi. Drugače pa kar poskusi pojdi na banko ali pa zavrti telefon pa vprašaj... je zelo preverljiva stvar. Pa niso samo banke take, pojdi na bob pa reči da si želiš naročnino na s.p. boš videl da te bojo zavrnili, pogoje si paketov si oboji zmišljujejo po lastni volji.

Pa jim predlozis zakon in je mir :) Sicer pa nisem nasel tvojega linka, tak da ga se enkrat daj.
@ Pusti soncu v srce... @

barakus ::

jakan123 ::

Jaz sem imel za s.p. posebej odprt osebni račun. V računovodstvu so mi rekli, da če banki povem da bom račun uporabljal za s.p. in ga ne označijo s T, so oni v prekršku in ne jaz. Banka bi mi lahko vlogo zavrnila in rekli ,da moram odpreti poslovni račun, ampak niso. Tako sem 2 leti plačeval 1,5 € mesečno za vodenje dodatnega računa :)

miko22 ::

Zdaj pa še jaz mam eno vprašanje.
Imam odprto društvo/klub. Ali je dovolj da si odprem račun recimo na N26 pa furam za furs in ostalo sranje preko tega računa ali moram imeti slo račun?
Seveda je razlika v ceni velika.

St235 ::

NikolormousB je izjavil:

Ker imaš po zakonu pravico uporabljati osebni račun za biznis.

Taksna pravica ne obstaja in si si jo gladko izmislil.

Z vidika zakonodaje je doloceno da lahko uporabljas osebni racun, nic pa o temu da ti je kdorkoli dolzan to omogocit. Banka lahko doloca pogoje in povsem legitimno zahteva da imas poslovni racun. Ti pa inas legitimno pravico da gres k konkurenci ki tega ne pogojuje.

NikolormousB ::

Ker imaš po zakonu pravico uporabljati osebni račun za biznis.

Z vidika zakonodaje je doloceno da lahko uporabljas osebni racun


To dvoje pomeni enako.

Banka lahko doloca pogoje in povsem legitimno zahteva da imas poslovni racun. Ti pa inas legitimno pravico da gres k konkurenci ki tega ne pogojuje.


Banke bi načeloma morale ponujati svoje storitve pod enakimi pogoji. Tole je podobno, kot, da ti Telekom ne bi hotel prodati svojega paketa za fizične osebe, ker sumi, da ga boš telefoniral tudi poslovno.

thramos ::

Ali pa da ti ne bi hotel prodati enega paketa, ker nisi upokojenec, študent ... rdečelasec ...

perci ::

Banke bi načeloma morale ponujati svoje storitve pod enakimi pogoji.

Torej bi morale biti cene storitev enake? Obresti za kredite tudi?

St235 ::

NikolormousB je izjavil:

Ker imaš po zakonu pravico uporabljati osebni račun za biznis.

Z vidika zakonodaje je doloceno da lahko uporabljas osebni racun


To dvoje pomeni enako.


Samo v tvojih mokrih sanjah. To, da je nekaj dovoljeno, nima nicesar skupnega s tem, da mi je to kdo dolzan nudit pod pogoji ki si jih jaz izmislim. Zakonodajalec ne predpisuje tipa trr, samo to ne pomeni, da banka ne sme svoje storitve vezat na tip narocnika.

Tudi telekom ne rabi imet enakih pogojev za fizicne osebe kot za poslovne subjekte. Pa ne samo ceno, tudi vsebino ponudbe lahko pogojuje s tem.

NikolormousB ::

da mi je to kdo dolzan nudit pod pogoji ki si jih jaz izmislim.


Kje pa to piše?

Tudi telekom ne rabi imet enakih pogojev za fizicne osebe kot za poslovne subjekte. Pa ne samo ceno, tudi vsebino ponudbe lahko pogojuje s tem.


Saj jih nima. Ampak Telekom ti ne more spremeniti paketa v "poslovnega", zato ker ti telefon uporabljaš za biznis. Z bankami bi moralo biti enako. Načeloma jih ne bi smelo brigati za kaj boš ti uporabljal račun.

YesPeace ::

NikolormousB je izjavil:

da mi je to kdo dolzan nudit pod pogoji ki si jih jaz izmislim.


Kje pa to piše?

Tudi telekom ne rabi imet enakih pogojev za fizicne osebe kot za poslovne subjekte. Pa ne samo ceno, tudi vsebino ponudbe lahko pogojuje s tem.


Saj jih nima. Ampak Telekom ti ne more spremeniti paketa v "poslovnega", zato ker ti telefon uporabljaš za biznis. Z bankami bi moralo biti enako. Načeloma jih ne bi smelo brigati za kaj boš ti uporabljal račun.

Sej ne briga banko... Briga Furs!

St235 ::

Ampak Telekom ti ne more spremeniti paketa v "poslovnega", zato ker ti telefon uporabljaš za biznis

Povsem normalno ti lahko odpove pogodbo, ce ne uporabljas storitve v skladu z pogoji uporabe. Enako kot banka.

Kje pa to piše?

Ti trdis, da ti je banka za poslovne namene dolzna omogocat uporabo osnovnega racuna. Kaj je to drugega kot to, da pricakujes od banke da bo storitve nudila tako kot si si jih ti izmislil?

NikolormousB ::

Sej ne briga banko... Briga Furs!


FURS pravi, da jih ne briga kak račun uporabljaš. Že cca. 2 leti je tako, če se ne motim.

Povsem normalno ti lahko odpove pogodbo, ce ne uporabljas storitve v skladu z pogoji uporabe. Enako kot banka.


Lahko ja. Ampak to, da ti banka določa katere transakcije so OK, katere pa ne je fucked up. Tako kot bi bilo fucked up, če bi ti telekom blokiral določen nabor številk ali določene spletne strani, ki jih lahko odpiraš.

Kaj je to drugega kot to, da pricakujes od banke da bo storitve nudila tako kot si si jih ti izmislil?


Misliš storitve, ki so predvidene v zakonu?

predi ::

Sicer ni ravno relevantno za naše kraje, pa vseeno: N26 launches a premium debit card for 'the digital customer,' partners with WeWork.

barakus ::

Začnite glasovati s svojimi denarnicami in zapuščati oderuške banke, ponudniki komunikacij so enaki samo da ne morejo preverjati dejanskega namena rabe interneta, če bi lahko, bi se obnašali enako kot banke.

St235 ::

Misliš storitve, ki so predvidene v zakonu?


V katerem zakonu pise, da je banka dolzna omogocat osebni racun za poslovne namene?

Ampak to, da ti banka določa katere transakcije so OK, katere pa ne je fucked up

Saj ne doloca tega, amapak za poslovno rabo trzi drugacno storitev. Ce ti ni vsec gre k banki ki s tem ne nateguje. Amapk ovce so pac ovce, kup blejanja po forumih medtem ko se mirno pustijo stric.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

NikolormousB ::

V katerem zakonu pise, da je banka dolzna omogocat osebni racun za poslovne namene?


V nobenem. Je pa z zakonom to implicirano. Ker banke same od sebe seveda ne bodo spremenile poslovne prakse, jamram po forumih.

Ce ti ni vsec gre k banki ki s tem ne nateguje.


In katera je to? Pa zakaj je narobe, če kdo na glas pove, da je trenutna poslovna praksa bank fucked up? A niso forumi namenjeni točno temu?

Jakkob ::

Sem se registriral danes, šel skozi video verification process, dobil in vnesel kodo nato pa ja mobile app ostal na "verification in progress".

Kličem na support in dobim odgovor da n26 trenutno ne more verificirat uporabnikov iz Slovenije in naj pokličem čez kak mesec ali dva.

Kar razočaran nad postopkom, glede na to da bi lahko onemogočili že online registracijo za Slovenijo, če vejo da imajo trenutno težave.

Edit: vzroka, da trenutno verifikacija za slovenske uporabnike ni možna nisem dobil. Naj pa ne bi vplivalo na obstoječe uporabnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakkob ()

BuDi79 ::

Jakkob je izjavil:

Edit: vzroka, da trenutno verifikacija za slovenske uporabnike ni možna nisem dobil. Naj pa ne bi vplivalo na obstoječe uporabnike.

N26 nima s tem direktno nič, ker za njih verificiranje opravlja certificirano podjetje IDNow.
Vprašaj pri njih: https://twitter.com/IDnowGmbH/with_repl...

Še par dni nazaj ni bilo problemov.

N26 samo plačuje verifikacijo IDnow, od njih pa imajo tele podatke:
https://docs.n26.com/legal/1607-IDvideo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

psychoshorty ::

Sicer malo offtopic: Je kje kaksna dobra dusa, da bi mi naredil en moneybeam na moj account v visini 10EUR? Sem bil malo nepreviden in dobil danes mail, da paypal ne bo uspel direct debita sprocesirat zaradi premalo denarja na acc. Sem ze nakazal, ampak to traja in bo komaj jutri na racunu. Vrnem jutri nazaj 12EUR.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Ste pa kar pogumni, da zaupate denar neki "banki" ki na svoji spletni strani nima objavljenega niti naslova.
Da ne bo potem spet jok in stok ko boste ostali brez denarja.
Se res splača tvegat za 1 euro na mesec?
Tako je!

ales85 ::

fosil je izjavil:

Ste pa kar pogumni, da zaupate denar neki "banki" ki na svoji spletni strani nima objavljenega niti naslova.
Da ne bo potem spet jok in stok ko boste ostali brez denarja.
Se res splača tvegat za 1 euro na mesec?

Moraš biti malo talenta, da ne najdeš naslova. Tvegaš vse nad 100k EUR. Do toliko namreč krije Nemčija.

miko22 ::

Samo res, jaz tudi ne najdem naslova. Pa sem odnehal po 3 minutah iskanja, ker če v tem času ne najdem,pol smrdi.
Zakaj skrivajo? Na vsaki naši banki najdeš naslov prej kot v minuti.

Kar se pa tiče garancije. Kdo jamči? Nemčija? vir? Pa ne s spletne strani, ker tudi jaz lahko naredim spletno stran pa napišem da jamči Musk, pa mi naj kdo od vas da 100 jurčkov, če si upa.

ales85 ::

Morda bi lahko bilo na večje, pa vendar. Impresum - https://next.n26.com/en-eu/legal-docume...
Tudi na naših bankah ni vedno "enostavno" najti. Kdo jamči? Jamči EU direktiva, da morajo države jamčijo za vse banke do 100k EUR za svoje banke.

estons ::

ales85 je izjavil:

Jamči EU direktiva, da morajo države jamčijo za vse banke do 100k EUR za svoje banke.


Sicer off-topic... ampak to se zna spremeniti: ECB Proposes End To Deposit Protection (priznam, da sem prebral samo prvi del članka in ne garantiram za vsebino preostanka.

(PS. Če to res izpeljejo, bo itak vseeno kje imaš banko, saj nobena ne bo garantirala.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: estons ()

Mare2 ::

miko22 je izjavil:

Samo res, jaz tudi ne najdem naslova. Pa sem odnehal po 3 minutah iskanja, ker če v tem času ne najdem,pol smrdi.


Po mojem je nekaj narobe s tabo. Ali pa samo ne znaš nemško. :)

Link ti je pa Aleš napisal. :)

Jim je pa sedaj zares denarja zmanjkalo. :)

ales85 ::

Mare2 je izjavil:

miko22 je izjavil:

Samo res, jaz tudi ne najdem naslova. Pa sem odnehal po 3 minutah iskanja, ker če v tem času ne najdem,pol smrdi.


Po mojem je nekaj narobe s tabo. Ali pa samo ne znaš nemško. :)

Link ti je pa Aleš napisal. :)

Jim je pa sedaj zares denarja zmanjkalo. :)

Komu je zmanjkalo denarja?

metalc ::

Naslov banke je Klosterstraße 62, 10179 Berlin.
Napisan pa je v vsakem izpisku.

Za vloge do 100.000 EUR, v nekaterih posebnih primerih celo do 500.000 EUR, jamči Entschädigungseinrichtung deutscher Banken (ja tudi oni nekaj vejo o tem). V Nemčiji imajo sicer več ustanov za jamstvo vlog, omenjena ima čez banke v zasebni lasti. Poleg tega so mi po emailu poslali PDF z informacijami o tem takoj, ko so mi odprli račun.

Banko pa nadzoruje ECB. Če malo preiščeš ECBjevo spletišče, boš našel tudi to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metalc ()

Redorange ::

Sem se ravno danes spraševal, imamo sklenjen račun z banko brez nobene podpisane pogodbe.

Ales ::

Sklenjen račun? Misliš, odprt račun pri banki? Pogodba, sklenjena na daljavo, ravno tako velja.

Mare2 ::

Ales je izjavil:

Pogodba, sklenjena na daljavo, ravno tako velja.


Pokaži pogodbo. :)

perci ::

Mare2, a ti veš kaj je pogodba? Se mi dozdeva, da se ti sanja ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

šernk ::

kdo je reku da nimamo podpisane pogodbe z banko?

 vsebina pogodbe

vsebina pogodbe



in

Thank you for joining N26!

We've attached legal documents regarding your account. Please confirm receipt of these documents and confirm your email address by clicking on the button below.

As a next step, please verify your identity to complete registration and open your bank account.


praktično s tem ko potrdiš email in identiteto tudi sprejmeš pogodbo, ki so ti jo poslali.

A podpisana pogodba, ki jo pošlješ skenirano na telekom SLO, je vredna kaj več?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

predi ::

Če koga slučajno zanima kaj je pogodba, naj odpre Obligacijski zakonik. Predvsem je zanimivo poglavje o njih neobličnosti.. ;)

fosil ::

No takole je videt ta banka v živo link
Vsak se sam odloči, samo da ne bo potem spet kot pri švicarjih, ko naj bi država plačevala za nespametnost ljudi
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()
««
24 / 189
»»