» »

CERN odkril pet vzbujenih stanj težkega bariona

1
2
»

MrStein ::

Heh, me je spomnilo, ko je en lani pripomnil, koliko so debate na ST "nad" tistimi na MON...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

globoko grlo ::

Šamani so eno, carji vseeno.
V mislih sem imel rishije, munije, yogije. Ti modeli so dobivali znanja v globokih stanjih meditacije. Recimo velik so vedl o anatomiji še preden so evropski narodi kot taki obstajali :)

Pa jasno, prodajalci megle so povsod, tako pri zahodnih in vzhodnih znanstvenikih. Kolk manipulacij in direkt lažnih raziskav so taki znanstveniki sproduiciral pa bo samo čas pokazal.

Če se ne motim so zdej popularne študije o cukru in maščobah izpred 60 let? Znanstveniki so se izkazali za navadne prostitutke, ki dajo tistemu, ki več plača. Če pa morjo 3x preverjat, pač dobijo mal več keša.

Aja, pa da ne bo kdo mislil, da zagovarjam vladajočo indijsko kasto. Brahmini so hotl Kristusa fentat, ko jim je razlagal, da naj bi vladajoča kasta delala/skrbela za ljudi. Takratna ablast je njegov nauk prepoznala kot grožnjo. To je blo tistih 18 "izgubljenih" let.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

jype ::

globoko grlo> Ti modeli so dobivali znanja v globokih stanjih meditacije.

Ja, saj to se vidi. Ne znajo niti radijskega sprejemnika popravit.

globoko grlo ::

Ni res, indijci imajo "special kasto" guđari oz. nekak podobno se reče, ki popravjo vse. Še Zaposlenemu Štefanu so povedal en vic kako guđari poprav iphona, ko je apple obupal :)

Pa telepatija ne rabi tranzistorjev8-)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

jype ::

globoko grlo> Ni res, indijci imajo "special kasto" guđari

To očitno niso tisti, ki znanja dobijo v globokih stanjih meditacije. Verjetno berejo navodila.

globoko grlo> Pa telepatija ne rabi tranzistorjev

Seveda ne, rabi zgolj naivne ljudi, da verjamejo v neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

globoko grlo ::

Ja lej, dejstva obstajajo. Tako so modreci pridobivali znanja. Pika stop. Kaj si pa mi mislimo o tem, je pa druga stvar.

Pa zakaj so mel rusi psy vojsko? Zakaj CIA in ostale agencije to z veseljem raziskujejo? Kako lahko določeni jasnovidci pomagajo policiji?

Eh, kdor noče videti pač ne bo videl (zdej bom zlobn, recimo rampe pred sabo:)))
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

nekikr ::

Dejstva? Si prepričan, da veš, kaj ta beseda pomeni? Na Zahodu je to namreč nasprotje šarlatanskemu "čutim". Ruska psy vojska je bila neuspešna, beri knjigo, jasnovidci pa pomagajo policiji, moja ve vse o tem, gleda isto serijo kot ti očitno.
Mislim, da hočemo vsi videti. Slike tujih planetov, baje si tam en-dva-tri.

jype ::

nekikr> moja ve vse o tem

I'm so sorry :(

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: nekikr ()

globoko grlo ::

Ja dejstva. Je zabeleženo v knjigah. Lohka pa rečemo, da je komplet vse iz Indije, past and present, bs.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

nekikr ::

jype je izjavil:

nekikr> moja ve vse o tem

I'm so sorry :(

Po pomoti kliknil predlagaj izbris...Hotem sem napisati "sarkazem detektor?"

globoko grlo je izjavil:

Ja dejstva. Je zabeleženo v knjigah. Lohka pa rečemo, da je komplet vse iz Indije, past and present, bs.

Saj je angleska voda tudi zabeležena v knjigah. Pa marsikaj drugega tudi. A če nekaj napišeš potem avtomatično velja? Kaj pa dokaz, preizkus, ponovljivost preizkusa itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

jype ::

nekikr> Po pomoti kliknil predlagaj izbris...Hotem sem napisati "sarkazem detektor?"

Še sreča. Nekateri so res takšni :|

globoko grlo> Ja dejstva. Je zabeleženo v knjigah.

Trditev postane dejstvo, če se zabeleži v knjigo?

globoko grlo> Lohka pa rečemo, da je komplet vse iz Indije, past and present, bs.

Zakaj bi morali to reči? Ramanudžan in Čandraseharan sta bila oba izjemna matematika, a vse njuno izjemno delo je mogoče preveriti in izvesti dokaze, ki potrjujejo pravilnost.

Sanje nekega jogija lahko sicer sanja še kdo drug, dokazati jih pa ne more nihče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dexterboy ::

jest10 je izjavil:

hanuman je izjavil:

Jogi, ki obvlada lahko potuje brez vsakrsnega plovila kamor zeli znotraj univerzuma.

Mene pa moj jogi nikamor ne zapelje, ko spim na njem. Kako ga lahko naučim?

+1 :))
Kje ste admini, da spucate tole temo?
Cern ugotavlja osnove snovi, pol se pa najdejo indijski jogisti... ah, sej v Tibet tudi leti nizkocenovni letalski prevoznik...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Okapi ::

poweroff je izjavil:

Indija ni znana samo po svojem kastnem sistemu, ki ljudi dobesedno prezira in sili v revščino. Znana je tudi po skrajno grdem odnosu do žensk.

Nenavadno za državo, ki naj bi bila tako razsvetljena.
V Indiji so imeli predsednico vlade, ko v Švici ženske še niso imele volilne pravice.

PaX_MaN ::

poweroff je izjavil:

Zato znanstveniki delajo dvojno slepe preskuse zdravil. Šamani pa - polni napuha, ker so pač požrli vso vedenje sveta - pa "čutijo" in "vidijo" katero zdravilo je pravo.

O, tut oni čutijo in vidijo tko k šamani.

globoko grlo ::

Sanje nekega jogija lahko sicer sanja še kdo drug, dokazati jih pa ne more nihče.

Seveda. Zato pa se je včasih vedelo kdo pije in kdo plača. Dandanes pa lahko vsak vsakemu pamet soli.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

jype ::

PaX_MaN> O, tut oni čutijo in vidijo tko k šamani.

Če bi res, teh zdravil ne bi umaknili iz uporabe.

globoko grlo> Seveda. Zato pa se je včasih vedelo kdo pije in kdo plača. Dandanes pa lahko vsak vsakemu pamet soli.

Kako tvoja izjava sledi iz moje? Lahko še postopek, prosim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

MindFreak ::

globoko grlo je izjavil:



Upam, da bo kakšna korist od teh cernovih okusov.


Če ne bi bilo CERNa in podobnih institucij, ti ne bi imel možnosti imeti v podpisu E6850, Gigabyte, 6GB RAM itd. Ne bi bil sposoben pisati po forumu. Mogoče bi lahko sporočila pošiljal na hyper-fast Indijskih ladijcah... Mogoče, ne vem.

Glede na vse tvoje napisane nebuloze mislim da si troll. Go back to your cave troll.
"Science is interesting and if you don't agree you can fuck off."

Okapi ::

V resnici je to samo neumen izgovor za zapravljanje denarja. Prav tako bi lahko rekli, da bi bila računalniška tehnologija 5 let naprednejša, kot je, če bi denar, potrošen za megatrkalnike, namensko porabili za razvoj boljših procesorjev in programov.

Saul Goodman ::

ja verjetno, ampak čez par let, ko bomo vsi gledal kvantne računalnike bo pa fajn gledat ta preskok v tehnologiji, a ne?

verjetno jih bodo razvili tako, da bodo zmrcvarili obstoječo tehnologijo do nezavesti. /s

vsem je vse brezveze, ker ponavadi nimajo pojma, kakšne implikacije bodo te raziskave imele na njihova življenja čez 20 let. fak no. a ni to slo-tech?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

No, ti bom povedal en primer.
Let 1990 so se lotili projekta Človeški genom, vreden 3 milijarde državnih dolarjev. Potem se je pa našel en Craig Venter, ki je rekel, da se po nepotrebnem zapravlja davkoplačevalski denar, ker je pristop napačen. In se je lotil zasebnega projekta, in za začetek začel razvijati boljšo opremo, od sekvencerjev do superračunalnikov. Na koncu sta državni in zasebni projekt približno istočasno dokončala delo, s tem da je bil zasebni 10x cenejši.

Če bi vsi skupaj počakali še 5-10 let, in ta čas investirali v še boljšo opremo (ali kaj čisto tretjega), bi pa vse skupaj lahko naredili najmanj 100x ceneje.

PaX_MaN ::

jype je izjavil:


Če bi res, teh zdravil ne bi umaknili iz uporabe.

Ker so, so bila ta zdravila v uporabi.

nekikr ::

Okapi je izjavil:

No, ti bom povedal en primer.
Let 1990 so se lotili projekta Človeški genom, vreden 3 milijarde državnih dolarjev. Potem se je pa našel en Craig Venter, ki je rekel, da se po nepotrebnem zapravlja davkoplačevalski denar, ker je pristop napačen. In se je lotil zasebnega projekta, in za začetek začel razvijati boljšo opremo, od sekvencerjev do superračunalnikov. Na koncu sta državni in zasebni projekt približno istočasno dokončala delo, s tem da je bil zasebni 10x cenejši.

Če bi vsi skupaj počakali še 5-10 let, in ta čas investirali v še boljšo opremo (ali kaj čisto tretjega), bi pa vse skupaj lahko naredili najmanj 100x ceneje.

Leta nazaj, ko sem še komu kakšen računalnik "zrihtal" ali popravil, sem dobil vsak teden najmanj dve vprašanji tipa: "A se mi zdej splača kupiti prenosnik, al še mal počakam, da bo hitrejši, mogoče cenejši?". Vsem sem odgovoril isto: "Počakaj, čez 50 let bodo fulJ hitrejši in cenejši".
Pri teh rečeh seveda lahko čakamo in upamo na najboljše, ampak kdaj nehamo čakati (ker bo vedno naslednje leto še bolje in hitreje) in ali bomo znali takrat tisto uporabiti? Ker je tema o CERNu: obstaja možnost, da bo čez 15 let Janez podalpski v svoji garaži po naključju naredil vse to kar sedaj dela CERN. Ampak, kakšna je ta možnost in ali si lahko privoščimo, da vseeno na tem delamo že danes? TOP10 držav ima letni budget ranga 15 trilijonov dolarjev. 3 milijarde tu in tam niti drobiž ni.

poweroff ::

Okapi hoče reči, da so Indijci pametnejši, ker čakajo. Že par stoletij.
sudo poweroff

jype ::

PaX_MaN> Ker so, so bila ta zdravila v uporabi.

Motiš se.

Matthai> Okapi hoče reči, da so Indijci pametnejši, ker čakajo. Že par stoletij.

Tako je, Okapi nima pojma o znanosti, rad pa pove, kako je pameten.

Okapi> Če bi vsi skupaj počakali še 5-10 let, in ta čas investirali v še boljšo opremo (ali kaj čisto tretjega), bi pa vse skupaj lahko naredili najmanj 100x ceneje.

Vemo, vemo, če počakamo še par milijard let, bomo zagotovo na boljšem.

Okapi ::

poweroff je izjavil:

Okapi hoče reči, da so Indijci pametnejši, ker čakajo. Že par stoletij.

Da nimaš pojma o Indiji, oziroma imaš neke čudaške predsodke, si že dokazal v eni drugi temi. Indija nič ne čaka. Njihov vesoljski program je recimo zelo intenziven - med drugim zato, ker vedo, da se komunikacijski, meteorološki, agronomski in še kakšni sateliti zanje pomembnejši kot odkrivanje bozonov.

Okapi ::

nekikr je izjavil:

Leta nazaj, ko sem še komu kakšen računalnik "zrihtal" ali popravil, sem dobil vsak teden najmanj dve vprašanji tipa: "A se mi zdej splača kupiti prenosnik, al še mal počakam, da bo hitrejši, mogoče cenejši?". Vsem sem odgovoril isto: "Počakaj, čez 50 let bodo fulJ hitrejši in cenejši".
Mene sprašujejo enako - a se splača kupiti ta računalnika, a se splača kupiti oni fotoaparat, a se splača kupiti tisti televizor. In moj prvi odgovor je - koliko misliš z zadevo zaslužiti? Ko začudeno odgovorijo, da jasno ne bodo s tem služili denarja, jim povem, da potem se očitno ne splača kupiti.

Ko pa dobro veš, kaj dejansko rabiš, in če lahko precej dobro napoveš, kako se bo odvijal razvoj in kam bodo šle cene, lahko informirano odgovoriš na tovrstna vprašanja in počakaš z nakupom (nenujnih) stvari leto, dve ali pet, da bo vložek denarja optimalnejši.

Ampak jasno, tu ste sami pametnjakoviči, ki bi zapravljali tuj denar, in zakaj bi čakali pet let, če ga lahko zapravite danes.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jype ::

Okapi> Njihov vesoljski program je recimo zelo intenziven

Koliko jogijev pa dela na njem?

poweroff ::

Ne razumem zakaj razvijajo (zahodnjaške) rakete, če pa imajo jogije?:))
sudo poweroff

nekikr ::

Ko pa dobro veš, kaj dejansko rabiš, in če lahko precej dobro napoveš, kako se bo odvijal razvoj in kam bodo šle cene, lahko informirano odgovoriš na tovrstna vprašanja in počakaš z nakupom (nenujnih) stvari leto, dve ali pet, da bo vložek denarja optimalnejši.

Vsaj 90% stvari, ki si jih lastiš, spada v to kategorijo nepotrebnih reči, z nakupom katerih bi lahko počakal vsaj do smrti.
Njihov vesoljski program je recimo zelo intenziven

A s temi raketami potujejo po vseh 14 planetarnih sistemih? V koliko dimenzij? :)

jype ::

Okapi> Ko pa dobro veš, kaj dejansko rabiš

Zato pa financiraš bazične raziskave v znanosti, da lahko sploh postavljaš prava vprašanja.

Invictus ::

Te raketne zadeve jim tako ali tako delajo Angleži ali Rusi.

Kot večino razvoja, ki je uspešno končan ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

SimplyMiha ::

Indijske rakete so proizvedene v Indiji. Imajo lastne motorje in pogonske rakete na trdi pogon. Ni to kot ZDA, ki so odvisne od ruskih motorjev.

Vikas (rocket engine) @ Wikipedia

Osnovan pa je na francoskem Vikingu 4A. Ne vem, od kod ti Angleži in Rusi.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

SimplyMiha je izjavil:

Ne vem, od kod ti Angleži in Rusi.

Z njimi največ sodelujejo v letalski industriji...

Precej angleških inženirjev se je tudi preselilo v Indijo. Najprej zaradi treutnega dela, potem so tam ostali.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AnotherMe ::

A ni popolnoma enako verjetno, da so Vede pač fikcija? Kot recimo naši ZF filmi? Bodo čez Ntisoč let za nas tudi rekli, da smo obvladali "beam me up Scotty" tehnologijo? Saj je lepo dokumentirana?

SimplyMiha ::

Da bi si starodavni ljudje izmišljevali stvari? Ne, to pa ne!

nekikr ::

Najbrž ne, ker imaš na voljo dovolj dokumentacije, ki je dovolj jasna, da pove, da je to le fikcija. Pri starodavnih stvareh je pa silno pomanjkanje kakršnekoli dokumentacije in potem sliko čolna lahko seveda interpretiraš kot medplanetarno plovilo.

l0g1t3ch ::

hanuman je izjavil:

Ti si prebral vede, pa ni nic o magnetizmu. Eno je brati drugo je razumeti, nekaj tretjaga pa je malo preleteti. Ce pa bi dobro preletel potem bi odkril Vimane, letala iz Vedskih casov bc 8000 - 5000 let.


jype je izjavil:

hanuman> Epski opisi pravljičnih naprav me v resnici ne zanimajo, zanima me tehnično besedilo, za katerega sta ti in globoko grlo trdila, da dokazuje, da so že v Vedah zapisali, da so se magnetni poli planeta obračali.


Vcasih ni bilo taksin zajebancev kot si ti, ampak so enostavno sprejeli dejstva, ni bilo potrebe vsako stvar risati na dolgo in siroko, ampak so si enostavno znanje prenasali s pesmijo odtod mantre in vedske himne. S pesmijo pa zato ker si jih je lazje zapomniti kot pa besedilo.


Čakaj čakaj, to pa zagotovo ne drži!
V knjigi, ki sem jo jaz bral jasno piše, da je zemlja stara cirka 6000 let. A sedaj ti trdiš da je v Bibliji napaka ? Zakaj neki bi bile Indisjke Vede bolj prave od Biblije ?

trenerkar ::

Aston_11 je izjavil:


Oboje je namenjeno ohranjanju pozicij tistih na vrhu.

Res je, in v zahodni civilizaciji ni prav dosti drugače.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V CERN-u odkrili nov subatomski delec

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
206412 (3788) SimplyMiha
»

V CERN-u odkrili nov tip hadronov: pentakvark!

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
178353 (5981) poweroff
»

Fermilab odkril novi delec

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
94734 (3430) jest10
»

Odkrit nov barion

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
93786 (2701) Fave

Več podobnih tem