» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
357 / 534
»»

pwn3rrr ::

darck je izjavil:

pwn3rrr je izjavil:

Super deal, če koga zanima:
Makspro zadnji kosi Sony KD-65XH95 za 1150€ (gotovinsko plačilo).



To je res super cena samo jaz na njihovi strani vidim cena 1.399 Eur https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

 Sony 65XH95

Sony 65XH95


Danes sem jih klical za model KD-65XH90, so rekli, da nimajo vec zaloge, potem so mi pa ponudili 95ko za tako ceno, kot sem napisal zgoraj. Nisem kaj dosti razmisljal, tako da jo imam ze doma.

roko11111 ::

darck je izjavil:

roko11111 je izjavil:

Saj to s SD kanali je sekundarnega pomena, ker se bo samo res obcasno gledalo SD. Fora je samo, da hocem iz 55'' na novga 75'', ampak na obroke, tko da sem malo limitiran kaj mam na izbiro.

Samsung Q80T, Q60T
ali
Sony KD75XH9505BAEP


Ah ta Sony je zmagovalec med temi televizorji ampak cena je tudi taka. Samsung Q80T ni glih v rangu z tem Sony XH95 televizorjem in kar nekaj uporabnikov je prešaltalo iz Samsunga na Sony.


Bom očitno tut js šel prvič iz Samsunga na Sony, tudi ker vidim, da je KD75XH9505 boljši za filme/šport ipd., Q80T je pa boljši za igre, kar me ne zanima na TVju.

Kokr vidim je tlele https://www.makspro.si/avdio-in-video/t... 2280€, sam trenutno ga ne morm kar skeširat, na telekomu https://www.telekom.si/zasebni-uporabni... ga dobim na obroke za 2660€, prodam en prejšnji TV za okoli 150€ in počas bo že ratal logičen nakup...

Ales ::

Prejšnji TV v vsakem primeru lahko prodaš, tako da od obeh cen lahko "odšteješ" teh 150 EUR (če). Ni zaradi tega Telekom nič ugodnejši, še vedno je 400 EUR dražji.

Koliko pa kaj pride potrošniški kredit na eno/dve leti za vsoto 2k? Nisem gledal, samo ideja.

Furbo ::

roko11111 je izjavil:

Kokr vidim je tlele https://www.makspro.si/avdio-in-video/t... 2280€, sam trenutno ga ne morm kar skeširat, na telekomu https://www.telekom.si/zasebni-uporabni... ga dobim na obroke za 2660€, prodam en prejšnji TV za okoli 150€ in počas bo že ratal logičen nakup...

Izjemno slaba finančna odločitev.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

j4nm4n ::

Se strinjam, 400 eur čez okno. Ti jaz kupim raje pa mi daš 266 eur vsak mesec x 10 mesecev pa je :)
Omisli si vsaj Diners ali pa kaj podobnega. Imaš samo 1 eur zraven pri vsakem obroku + letno naročnino - vzameš pa lahko prvo leto zastonj pri kakem TUŠU, AMZS

easyrider3 ::

Ja jaz imam pri banki master kartico na kateri si imam postavljen limit in po novem lahko do 24 mesecev koristim nakup na obroke ampak vseeno jaz vem,da nikoli ne bi dal za noben televizor 2.000 Eur mogoče,da sem samski in gledam-uporabljam dosti televizor.

Cveto ::

roko11111 je izjavil:

darck je izjavil:

roko11111 je izjavil:

Saj to s SD kanali je sekundarnega pomena, ker se bo samo res obcasno gledalo SD. Fora je samo, da hocem iz 55'' na novga 75'', ampak na obroke, tko da sem malo limitiran kaj mam na izbiro.

Samsung Q80T, Q60T
ali
Sony KD75XH9505BAEP


Ah ta Sony je zmagovalec med temi televizorji ampak cena je tudi taka. Samsung Q80T ni glih v rangu z tem Sony XH95 televizorjem in kar nekaj uporabnikov je prešaltalo iz Samsunga na Sony.


Bom očitno tut js šel prvič iz Samsunga na Sony, tudi ker vidim, da je KD75XH9505 boljši za filme/šport ipd., Q80T je pa boljši za igre, kar me ne zanima na TVju.

Kokr vidim je tlele https://www.makspro.si/avdio-in-video/t... 2280€, sam trenutno ga ne morm kar skeširat, na telekomu https://www.telekom.si/zasebni-uporabni... ga dobim na obroke za 2660€, prodam en prejšnji TV za okoli 150€ in počas bo že ratal logičen nakup...


Povsod imajo že tale LeanPay. Je nekaj stroškov, a ne toliko kot pri Telekomu.

easyrider3 ::

Mimovrste ima akcijo na SONY izdelke recimo televizor Sony KE-65XH9077 1.099 EUR + 36 mesecev dodatno Sony garancijo isto velja za televizor Sony KE55XH9077S 799 EUR.

https://www.mimovrste.com/televizorji-o...


https://www.mimovrste.com/televizorji-o...

roko11111 ::

Ales je izjavil:

Prejšnji TV v vsakem primeru lahko prodaš, tako da od obeh cen lahko "odšteješ" teh 150 EUR (če). Ni zaradi tega Telekom nič ugodnejši, še vedno je 400 EUR dražji.

Koliko pa kaj pride potrošniški kredit na eno/dve leti za vsoto 2k? Nisem gledal, samo ideja.


Mah js gledam raj drugače, ta TV je bil bolj za rezervo, zelo malo rabljen in ga kamot prodam za okoli 150 in 'odštejem' od telekomove cene...


Furbo je izjavil:

Izjemno slaba finančna odločitev.


kaj pa če kupujem TV za k stricu za skupno rabo in si lahko en obrok 111€ razdelimo na tri dele, se pravi 37€ vsak, to je že kaj boljša odločitev ali ne?

j4nm4n je izjavil:

Se strinjam, 400 eur čez okno. Ti jaz kupim raje pa mi daš 266 eur vsak mesec x 10 mesecev pa je :)


ajde pol mi ga pa tukaj kupi https://www.makspro.si/avdio-in-video/t... za 2280 pa ti devam pol vsak mesec kokr se zmeniva?

Cveto je izjavil:

Povsod imajo že tale LeanPay. Je nekaj stroškov, a ne toliko kot pri Telekomu.


na https://www.makspro.si/avdio-in-video/t... pod 'Načini plačila' ga ne najdem:

Likalnik ::

easyrider3 je izjavil:

Ja jaz imam pri banki master kartico na kateri si imam postavljen limit in po novem lahko do 24 mesecev koristim nakup na obroke ampak vseeno jaz vem,da nikoli ne bi dal za noben televizor 2.000 Eur mogoče,da sem samski in gledam-uporabljam dosti televizor.


to je zelo relativno...jaz sem recimo dal cca 8let nazaj 3000€ za TV (plazma Panasonic 65inch => zadnji njihov model)..še vedno dela...starši so v tem obdobju zamenjali že 3 oz 4 tvje...po povprečni ceni 600€...pa vsi slabši kot moj TV.

hočem povedati, da nekateri za določeno stvar več odštejemo oziroma smo pripravljeni plačati več za določeno stvar....recimo sosed pa brez problema odšteje za avto 20k€....jaz pa recimo 5k..ker se mi zdi za avto 20k absolutno preveč glede na to kako hitro lahko ceno zgubi...
Enako je z računalniki...nekdo ga rabi (ali pa ne) pa odšteje 2000€ in več...jaz zase ga dobim že pod 1000€.

easyrider3 ::

Likalnik je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Ja jaz imam pri banki master kartico na kateri si imam postavljen limit in po novem lahko do 24 mesecev koristim nakup na obroke ampak vseeno jaz vem,da nikoli ne bi dal za noben televizor 2.000 Eur mogoče,da sem samski in gledam-uporabljam dosti televizor.


to je zelo relativno...jaz sem recimo dal cca 8let nazaj 3000€ za TV (plazma Panasonic 65inch => zadnji njihov model)..še vedno dela...starši so v tem obdobju zamenjali že 3 oz 4 tvje...po povprečni ceni 600€...pa vsi slabši kot moj TV.

hočem povedati, da nekateri za določeno stvar več odštejemo oziroma smo pripravljeni plačati več za določeno stvar....recimo sosed pa brez problema odšteje za avto 20k€....jaz pa recimo 5k..ker se mi zdi za avto 20k absolutno preveč glede na to kako hitro lahko ceno zgubi...
Enako je z računalniki...nekdo ga rabi (ali pa ne) pa odšteje 2000€ in več...jaz zase ga dobim že pod 1000€.


Ja saj vem kaj misliš povedati ampak jaz sem tudi pred 11 leti dal 1000 EUR za Sony pa se sedaj deluje in res je dober aparat se splaca že v štartu kupit in kaj več denarja dati samo jaz resnično ne bi nikoli šel kupit več kot za 1.500 EUR televizor razen da imam denarja dosti. Pri avtomobilih je tudi tako,da novega nisem in bog si ga vedi če ga bom kdaj kupil spet je vse povezano z denarjem. Človek z obicno plačo ne more si privoščite nekih dobrin ob tem pa še družino preživljati.

Furbo ::

roko11111 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Izjemno slaba finančna odločitev.


kaj pa če kupujem TV za k stricu za skupno rabo in si lahko en obrok 111€ razdelimo na tri dele, se pravi 37€ vsak, to je že kaj boljša odločitev ali ne?

Ne, za ta denar raje vzemite 3 manjše televizorje in bo vsak od vas lahko gledal kar bo hotel. Sumim pa, da jih že imate itak.
Če trije skupaj ne morete skeširati en tv, potem tak tv ni za vas.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ales ::

roko11111 je izjavil:

Ales je izjavil:

Prejšnji TV v vsakem primeru lahko prodaš, tako da od obeh cen lahko "odšteješ" teh 150 EUR (če). Ni zaradi tega Telekom nič ugodnejši, še vedno je 400 EUR dražji.

Koliko pa kaj pride potrošniški kredit na eno/dve leti za vsoto 2k? Nisem gledal, samo ideja.


Mah js gledam raj drugače, ta TV je bil bolj za rezervo, zelo malo rabljen in ga kamot prodam za okoli 150 in 'odštejem' od telekomove cene...

A se norca delaš al res ne kapiraš?

"Odštej" teh 150 EUR raje od une nižje cene.

Sicer pa pojma nimam, zakaj to sploh razglabljaš tu... Pač bek fukni 400 EUR, koga to končno briga? To je čisto tvoja stvar.

easyrider3 ::

Ma saj kaj češ ko ni denarja da z gotovino plačaš potem ti je edina izbira na obroke in ja tako več preplačas ja češ tako je.

Furbo ::

Ne, lahko varčuješ in potem skeširaš.

Ne pa da najprej kupiš in potem plačuješ oderuške obresti.

To so osnove.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

easyrider3 ::

Ja ni vsepovsod oderusko ponekod je kar dobro na obroke in samo kakšen EUR dodatno na obrok in to je to nič več.

TensorTensor ::

Pozdravljeni, vem, da neposredno ne spada v to temo, ampak vseeno... Zanimajo me vase izkusnje glede embalaze novih Philips tvjev. Danes je preko Poste Slovenije prispel tv, v dokaj poskodovani embalazi na robovih ter s selotejpom prelepljenim vrhom. Embalaze zaenkrat se ne bom odprl, ker je na oddaljenem naslovu in ker je tv misljen za darilo, zanima pa me, ce je na ta nacin prelepljena embalaza normalen pojav oziroma ce obicajno vsebuje kaksne pecate oz. varnostne nalepke. Bojim se, da so mi poslali razstavni ali refurbished artikel. Hvala.

 foto_embalaze

foto_embalaze

/

Zgodovina sprememb…

hodu63 ::

Svetujem ti, da embalažo čim podrobneje poslikaš, tako zunanjost kot notranjost in z vseh strani, potem pa čim prej preveriš televizor, če ni poškodovan. To, da gre za Philips ali katerokoli drugo firmo nima veze, trgovci dobijo iz fabrik aparate v brezhibni, neodprti in nepoškodovani embalaži, praviloma zloženih več aparatov skupaj na paleti in povito s folijo. Kaj se pa potem dogaja znotraj trgovske mreže, če npr. pošiljajo aparate iz ene poslovalnice v drugo, ali aparat razstavijo v trgovini in ga potem spet zapakirajo ter prodajo, kaj počno kurirske službe s paketi, to nima zveze z proizvajalci.
Torej čim prej preveri stanje aparata, da lahko ob morebitni poškodbi le to reklamiraš pri trgovcu ali kurirski službi.

l.p.

c3fizl ::

LG OLED 55CX3 je v Harvey Norman 999€!

laguna1 ::

Včeraj dobil sony ke75xh9005, nabavljen za 1649 EUR.

Prvi vtisi so zelo pozitivni, slika s siol boxa je po pričakovanju enkratna, ni videti nekih kockic, glajenja (sem se bojal da bo slika bolj tako tako ker vseeno ne gre za 4k signal), .. , sem pa glede na čas včeraj samo poskusil le dva moda slike, in sicer standard in movie. Oba sta lepa, vendar je po mojem standard mogoče malce preveč nasičen z rdečo (obrazi), tako da sem včeraj zvečer gledal na nastavitvah za movie in je boljše. Gledam pa z oddaljenosti tam 3,3 metre in je bilo prvih cca 10 do 20 minut nekako "preveliko", potem pa ko so se oči navadile pa je slika in oddaljenost super... sva se z ženo hecala, da če bi kupila le 65 inch TV verjetno obžalovala. Pa še to, do zdaj sem imel 46 inch lcd Samsung.

Če je tu kak uporabnik sonyja serije xh 90 in si je še dodatno kalibriral sliko, bi prosil, če lahko z nami ostalimi deli nastavitve za sliko in tudi za zvok. Nekaj je teh nastavitev na internetu, vendar so tako nekako... vsaka po svoje..

scotapipa ::

Mika me tale akcija https://www.harveynorman.si/posebna-pon...

Ali je ta model 70PUS8535 kaj slabsi od PUS8505, ki je malenkost drazji na vecini straneh?

scipascapa ::

LAGUNA1: poglej rtings.com če so tam kaj nastavitve.

andrej69 ::

scotapipa je izjavil:

Mika me tale akcija https://www.harveynorman.si/posebna-pon...

Ali je ta model 70PUS8535 kaj slabsi od PUS8505, ki je malenkost drazji na vecini straneh?


Razlika je samo v daljinskem upravljalniku.

scotapipa ::

Torej je to dobra cena. 75 incev sem nekako opustil ker je potrebno kar konkretno dodati denarja. Mogoce se malo pocakam ce bo se kaksna akcija za svetovno prvenstvo.

andrej69 ::

laguna1 je izjavil:

Včeraj dobil sony ke75xh9005, nabavljen za 1649 EUR.

Prvi vtisi so zelo pozitivni, slika s siol boxa je po pričakovanju enkratna, ni videti nekih kockic, glajenja (sem se bojal da bo slika bolj tako tako ker vseeno ne gre za 4k signal), .. , sem pa glede na čas včeraj samo poskusil le dva moda slike, in sicer standard in movie. Oba sta lepa, vendar je po mojem standard mogoče malce preveč nasičen z rdečo (obrazi), tako da sem včeraj zvečer gledal na nastavitvah za movie in je boljše. Gledam pa z oddaljenosti tam 3,3 metre in je bilo prvih cca 10 do 20 minut nekako "preveliko", potem pa ko so se oči navadile pa je slika in oddaljenost super... sva se z ženo hecala, da če bi kupila le 65 inch TV verjetno obžalovala. Pa še to, do zdaj sem imel 46 inch lcd Samsung.

Če je tu kak uporabnik sonyja serije xh 90 in si je še dodatno kalibriral sliko, bi prosil, če lahko z nami ostalimi deli nastavitve za sliko in tudi za zvok. Nekaj je teh nastavitev na internetu, vendar so tako nekako... vsaka po svoje..


Če si dal toliko denarja za televizor, pa še primakni nekaj denarja za profesionalno kalibracijo. Pa boš imel sliko tako kot mora biti:)

http://www.vidcal.com/sl/kaj-kalibriram...

Ali pa si vzemi malo časa, pa si sam nastavi sliko z kalibracijskim diskom AVS HD 709 Blu-ray Diskom.

Likalnik ::

TensorTensor je izjavil:

Pozdravljeni, vem, da neposredno ne spada v to temo, ampak vseeno... Zanimajo me vase izkusnje glede embalaze novih Philips tvjev. Danes je preko Poste Slovenije prispel tv, v dokaj poskodovani embalazi na robovih ter s selotejpom prelepljenim vrhom. Embalaze zaenkrat se ne bom odprl, ker je na oddaljenem naslovu in ker je tv misljen za darilo, zanima pa me, ce je na ta nacin prelepljena embalaza normalen pojav oziroma ce obicajno vsebuje kaksne pecate oz. varnostne nalepke. Bojim se, da so mi poslali razstavni ali refurbished artikel. Hvala.

 foto_embalaze

foto_embalaze



Tako je, kot so ti svetovali...embalažo poslikaj..(še v zaprtem stanju..predno sploh začenš kaj odpirati)...odpri TV in boš hitro opazil ali je nov aparat ali razstavni (ponavadi ima prozorno zaščitno folijo na določenih delih gor, prav tako prah...uglavnem se da razločiti).

Če je rabljen jim takoj pošlji email skupaj s slikami...tu je pomembno, da jih čimprej obvestiš o težavah, da ti ne zapade dan do katerega lahko to napako uveljvljaš.

Vem pa, da je malo moteče, če je darilo pa zje*ana embalaža....če bi bilo zate načeloma ne bi bilo težav...če je TV nov.
P.S. po sliki sodeč mi ne deluje, da bi bil TV že prej odprt...ker če je, je ponavadi več slojev selotejpa gor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

andrej69 ::

scotapipa je izjavil:

Torej je to dobra cena. 75 incev sem nekako opustil ker je potrebno kar konkretno dodati denarja. Mogoce se malo pocakam ce bo se kaksna akcija za svetovno prvenstvo.


Seveda zalo dobra za takšen rang televizorja in takšno velikost.. Ceneje ga ne boš dobil, kot je sedaj.

Purple11 ::

Živjo
Sem nov tu, pa bi prosil za nasvet.. koliko je primerna diagonala televizorja za razdaljo cca 3.5m? Se odločam za 65'' tv, pa me skrbi, da bo to preveliko za našo dnevno

laguna1 ::

purple11, 65 bo premajhna in ne prevelika, definitivno 75 inch. https://siol.net/digisvet/nasveti/kako-...

tudi jaz sem včeraj nabavil 75 inch in imam tudi tam nekje 3,4 m in je prve pol ure delovala ogromna, potem pa nekako ugotoviš, da je to to in da bi lahko bila tudi 85.

drugače pa je tudi odvisno, kakšen signal imaš za tv in kako dobro tv, če je neka slaba in ima slabo sliko in slab upskaling iz reximo hd na 4k, bo slika od blizu slaba, od daleč pa... recimo še koliko toliko vredu.

tako da... definitivno 75 inch za oddaljenost 3,5 m in če je tv 4k, kar pa sem skoraj siguren.

andrej69 ::

Purple11 je izjavil:

Živjo
Sem nov tu, pa bi prosil za nasvet.. koliko je primerna diagonala televizorja za razdaljo cca 3.5m? Se odločam za 65'' tv, pa me skrbi, da bo to preveliko za našo dnevno


Če boš gledal vsebine različnih ločljivosti, ti povsem zadostuje velikost 65˝ ali 70˝. Večje diagonale ti ne priporočam.

Ganon ::

Purple11 je izjavil:

Živjo
Sem nov tu, pa bi prosil za nasvet.. koliko je primerna diagonala televizorja za razdaljo cca 3.5m? Se odločam za 65'' tv, pa me skrbi, da bo to preveliko za našo dnevno


Skrbi so odveč, premajhen bo. Televizorjev pod 75" jaz ne bi gledal.

darck ::

Ganon je izjavil:

Purple11 je izjavil:

Živjo
Sem nov tu, pa bi prosil za nasvet.. koliko je primerna diagonala televizorja za razdaljo cca 3.5m? Se odločam za 65'' tv, pa me skrbi, da bo to preveliko za našo dnevno


Skrbi so odveč, premajhen bo. Televizorjev pod 75" jaz ne bi gledal.


Ja in potem z programom z SD sliko noriš ker gledaš zmazek na televizorju. Lahko imaš ti veliki zaslon na televizorju samo moraš imeti tudi kvaliteten izvor slike saj ko bo slab izvor potem človek pizdi ko vidi sranje ne pa lepo sliko in večji ko bo zaslon več sranja vidiš. Zato je potrebno vedeti kakšen izvor slike boš dobil in gledal ne samo vzemi največjega kar si lahko privoščiš in boš zadovoljen. Jaz sem siguren da ni televizorja,da bo lepo sliko prikazal kakšne par let stare serije,filme katere se vrtijo po naših programih bom vsem vam jutri ko bom imel čas napisal točno kaj pojdite pogledat pa potem govorte kako je super gledat na 75" televizorju a ja še premajhen je 85" bi bil še boljši.

Furbo ::

Jaz sem izredno (pozitivno) presenečen nad tem, kaj moj novi Sony XR-65X92J (letošnji model) naredi iz netflixa z bornih 0,5Mbit / 540.
Za tv programe pa ne vem povedati, jih ne gledam.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

darck ::

Furbo je izjavil:

Jaz sem izredno (pozitivno) presenečen nad tem, kaj moj novi Sony XR-65X92J (letošnji model) naredi iz netflixa z bornih 0,5Mbit / 540.
Za tv programe pa ne vem povedati, jih ne gledam.


Ja saj za take kot je Netflix in podobne naredi vsak boljši televizor lepo sliko ampak govora je o slabih predvajanih sploh starejših serij ali filmov pri naših operaterjih kateri še dodatno sliko poslabšajo ko jo stiskajo. Recimo jaz iz 5 metrov na 55" televizorju vidim da je slika slaba ko se predvaja kaj iz Planet TV ali tudi na FOX programu kakšno serijo kaj bi šele videl na 75" televizorju iz 3 in pol metra razdalje. Kakor pravim že skozi lahko se ima večji televizor samo treba je pričakovati,da določeno predvajanje vsebin je lahko dosti slabše seveda za tiste kateri pa bi po večini gledajo samo Netflix in podobne ponudnike potem ni problema imeti in gledati z večjim televizorjem. Na FOX programu že gledanje Hawai 5 0 ali gledanje
CSI Miami kjer dodatno se preveč je nabite barve vse to je slabo in človek je kar razočaran,ko prešalta iz že običajnih programov na to. Kaj bi šele rekel za gledanje stre serije Samo bedaki in konji......

laguna1 ::

sedaj glih gledam te lokalne programe, ki so SD rts, as,vtv.. in je solidna slika, nič se ne vidi zmazkov, vsi slovenski od slo1,2, poptv, kanala, vsi trije planeti,.. discoveri... pa je signal hd in je slika res brez pripomb, pa gledam 75 inch z razdalje 3,4 m (sedaj izmeril od oči do ekrana), tako da ... no ne vem.. da mu pozneje ne bo žal da je vzel premajno... aja, imam pa siolov signa (optika), siol box (ne neo), in tv sony 75 ke xh9005

pa še nekaj, če je možno ne gledaj za 100 ali 200 eur, ker je lahko pri teh 100 ali 200 eurov velika razlika v kvaliteti tv, to ne kupuješ za eno leto ampak recimo za 10 in več let... in tistih preračunano tam 2 eur na mesec zelo pretehta boljšo kvaliteto


tako da,.. pa ja .. če kupiš prek spleta pa itak če boš razočaran, kar dvomim v to, lahko itak vrnem. Je pa mogoče odvisno tudi od kvalitete in serije tv (7,8 ali 9) televizorja, kot sem že pisal sem s sonyjem serije 9 (lanski model) zelo zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna1 ()

Furbo ::

darck je izjavil:

Kaj bi šele rekel za gledanje stre serije Samo bedaki in konji......

No zdaj malo pretiravaš, le bedaki in konji bi kupili nov tv za gledanje vsebin, ki smo jih že 100x videli v socializmu. :)
Za take stvari gledati bo najbolje imeti apple watch.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darck ::

Jaz samo povem kako zanič se na nekaterih programih prikazuje serije,filme,nadaljevanke in podobno ne rečem za druge vsebine saj bilo katera oddaja,prispevek ali kaj drugega kar je v današnjem času posneto je dobra slika. Seveda veliko vas je tukaj kateri si kupite televizor za sebe in gledate kar vam paše pri drugih pa ni tako in je televizor vsem na razpolago za gledanje kar si kdo želi in ne bom jaz zdaj ženski rekel,da ne sme gledati tiste telenovele ali kaj drugega. Je pa res,da se večjega televizorja zelo kmalu navadiš in ni nič preveliki samo vir predvajanja mora biti dober.

TOP ::

Pa nekateri ste res opičeni s tole velikostjo,ali sem pa jaz čuden.Iz 3,4m gledat 75 ja če gledaš 4K definitivno ampak že HD kanali nekateri izgledajo ubogo na moji 65 iz,iste razdalje.In kako gledaste nogometno tekmo iz te razdalje,kaj z očmi tečeste po igrišču :)).Upam da nimaste TV na orginal stojalu,ampak na steni in na sredino oči.

note3 ::

Zdravo gledam tv večina za 4k film iz ključka pa ps5.Odaljenost je 3,5m.
Sedaj imam philps 8503(49") zdi se mi malo premajhen.
Mislil sm ga zamenjat za
Led Sony 65xh9096(1100e) ali
OLED Lg cx55(1000e)
Kaj priporočate se sploh splača bo razlika vidna ali naj počakam

Purple11 ::

https://www.mimovrste.com/qled-televizo... Evo, sem se odločil za tega, zaenkrat super zadovoljen, se pa res še navajam na večji ekran, pa še v leclercu znižan na 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Purple11 ()

darck ::

Tole je kar dosti drago za tale Samsung Q60 model saj sploh nima nekih dobrih lastnosti če primerjaš prosti Sony XH090 modelu. Samsung Qled televizor je izpod 80 serije bolj tako tako lokalno zatemnitev nima kaj pošlihtano edino kontrast ima kolikor uredu. Kar poglej tole primerjavo na tem linku https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

wisky ::

Kupujem nov TV in me zanima kaj mi priporočate za ceno 1300€? Imam PS5 tako da bo primarno namenjena igranju iger.

darck ::

wisky je izjavil:

Kupujem nov TV in me zanima kaj mi priporočate za ceno 1300€? Imam PS5 tako da bo primarno namenjena igranju iger.



Odvisno tudi kakšno velikost hočeš in kakor praviš,da boš imel za igranje PS5 potem ti je OLED LG verjetno na prvem spisku in zatem imaš na izbiro kakšen še Samsung QLED ali Sony XH90 ali celo letošnji model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

wisky ::

Kaj pravis na tole https://www.mimovrste.com/oled-televizo... Diagonala 139cm je dovolj. Veš morda kdaj, bo na voljo letošnji model?

laguna1 ::

darck ::

Kakor večina pravi je najboljši za igranje iger sploh za PS5 ali XBOX Series X OLED LG sploh pa sedaj lanski model CX in recimo velikost 55" je sedaj po ceni 999 EUR.
https://esvet.com/izdelek/lg-oled48cx3/...

 OLED LG 55CX

OLED LG 55CX




Kako pa je glede skrbi,da se slika ne zapeče pa je tudi poskrbljeno samo dolgoročno pa ne vem,če lahko kdo komentira glede tega.

https://www.ceneje.si/Izdelek/17956500/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

wisky ::

Hvala, bom kar tega nabavil OLED LG 55CX kot ste mi svetovali

sulaco ::

Ali je že kdo nabavil 2021 Sonija ? x90j oz. x93j?? Ali normalno deluje Kodi.app in T2 app?

darck ::

sulaco je izjavil:

Ali je že kdo nabavil 2021 Sonija ? x90j oz. x93j?? Ali normalno deluje Kodi.app in T2 app?



Za OLED SONY X90J ne vem,da se je kdo že pohvalil na tem forumu,da ga je kupil je pa že objavljeno iz strani uporabnika Furbo,da ima televizor Sony XR-65X92J.

Furbo ::

Jap, žal pa ne uporabljam ne eno, ne drugo, vidim ju pa v app store al kaj je tole na google tv.

Sem ju pa probal DLjati zdajle, pa se samo vrti krogec. Isto tudi za druge appe. Zgleda se tvju neki meša, tudi po ponovnem zagonu isto.

Na srečo sem jaz kupil zadevo samo za gledati netflix.

Če bo kaka 75" iz te serije kje poceni, naj mi kdo javi, tale mi je malo premajhen, pa ga bom dal v kako drugo sobo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
««
357 / 534
»»