» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
322 / 545
»»

easyrider3 ::

Pa ne more se primerjati panel MVA tisto micro diming z Fald panelom pa kje si ti še videl da je kdo primerjal to varianto. Sigurno je Sony boljši ali Samsung Qled pa kakšen MVA ali obični Va panel to odpade,nimajo za burek se zraven primerjat. Itak pa od maja imam Philipsa in po treh posodobitvah že problemi in jaz vsako stvar ko me začne jebat se jo znebim in jo nikoli potem več nočem imeti. Ne more nova stvar zajebavat kaj se sploh potem prodaja.

A ja seveda sem v samem štartu hotel vzeti VA panel 58PUS7304 ampak sem prebral d also nekateri imeli velike težave pa tud z nastavitvijo slike nikakor pravih barv

Zgodovina sprememb…

skyform ::

skyform je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Zame je med XH90/Q80T sledeče: tv, filmi, serije, šport, PS4/PS5...


XH90 bolj pravilne barve, boljši motion, boljši diming algoritem in malo bolj detajlna slika v 1080p zaradi boljšega upskejlinga, čistejši panel nima dirty screen effect.

Q80T boljši upskejling za 720p, minimalno majnši input lag in še to da žrtvuje sliko, local diming je v game mode bolj šibek tako, da so potem slabše črne in kontrast kot na XH90. Q80T je svetlejši, zato je HDR bolj izrazit kot HDR in DV na XH90. Q80T ima dirty screen effect, zelo moteč pri športu in igranju iger sploh pri premikanju slike horizontalno in vertikalno, boljši proti reflekcijski filter, boljši vidni kot.

Potem pa se še razlikujeta v OSju, to pa je spet stvar okusa.


Pomota, sem mislil 480p SD pa sem nekako avtomatsko napisla 720p, Sony je boljši v HD in FHD.

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Pa ne more se primerjati panel MVA tisto micro diming z Fald panelom pa kje si ti še videl da je kdo primerjal to varianto. Sigurno je Sony boljši ali Samsung Qled pa kakšen MVA ali obični Va panel to odpade,nimajo za burek se zraven primerjat. Itak pa od maja imam Philipsa in po treh posodobitvah že problemi in jaz vsako stvar ko me začne jebat se jo znebim in jo nikoli potem več nočem imeti. Ne more nova stvar zajebavat kaj se sploh potem prodaja.


Če je FALD ne pomeni, da je za razred boljši od drugih LED televizorjev:)) Predvsem je odvisno koliko con zatemnenja ima določen televizor itd.. Letošnji FALD modela sonya ima celo slabši kontrast kot lanski na račun filtra za boljši kot gledanja.. Bi moral enkrat preizkusit vse te televizorje pa več ne bi bil takšnega mnenja.. Kar pa se tiče določenih težav z televizorjem, ne razumem zakaj nekateri vztrajate pri teh težavah.. Enostavno se pokliče Philips službo in se poskusi rešit določene težave, ali pa servis:)) Veš koliko televizorjev različnih znamk se k nam vrne zaradi določenih težav z Softwerjem in drugih težav:)
Tako, da treba te težave sproti reševat..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: easyrider3 ()

easyrider3 ::

Moj prvi LCD televizor je bil leta 2010 Sony KDL 40W4500 kateri me je takrat stal 1000 Eur več kakor 42" Panasonic plazma katero sem kot prvo mislil kupit ampak potem nisem ker se mi ni slika dopala ni bila prava ostrina kakor na Sony. Tist Sony televizor še dan danes deluje tako,da od sedaj naprej bom spet vzel samo še SONY vidim da je drugo vse bolj.....

andrej69 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Pa ne more se primerjati panel MVA tisto micro diming z Fald panelom pa kje si ti še videl da je kdo primerjal to varianto. Sigurno je Sony boljši ali Samsung Qled pa kakšen MVA ali obični Va panel to odpade,nimajo za burek se zraven primerjat. Itak pa od maja imam Philipsa in po treh posodobitvah že problemi in jaz vsako stvar ko me začne jebat se jo znebim in jo nikoli potem več nočem imeti. Ne more nova stvar zajebavat kaj se sploh potem prodaja.


Če je FALD ne pomeni, da je za razred boljši od drugih LED televizorjev:)) Predvsem je odvisno koliko con zatemnenja ima določen televizor itd.. Letošnji FALD modela sonya ima celo slabši kontrast kot lanski na račun filtra za boljši kot gledanja.. Bi moral enkrat preizkusit vse te televizorje pa več ne bi bil takšnega mnenja.. Kar pa se tiče določenih težav z televizorjem, ne razumem zakaj nekateri vztrajate pri teh težavah.. Enostavno se pokliče Philips službo in se poskusi rešit določene težave, ali pa servis:)) Veš koliko televizorjev različnih znamk se k nam vrne zaradi določenih težav z Softwerjem in drugih težav:)
Tako, da treba te težave sproti reševat..



Take stvari se že v štartu ne smejo dogajati pri dobri znamki NE kako lahko nekaj skupaj sestavijo a potem z posodobitvijo zjebejo bolje da sploh ne dajo posodobitev če ne vedo kaj delajo

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Moj prvi LCD televizor je bil leta 2010 Sony KDL 40W4500 kateri me je takrat stal 1000 Eur več kakor 42" Panasonic plazma katero sem kot prvo mislil kupit ampak potem nisem ker se mi ni slika dopala ni bila prava ostrina kakor na Sony. Tist Sony televizor še dan danes deluje tako,da od sedaj naprej bom spet vzel samo še SONY vidim da je drugo vse bolj.....


Kar se tiče Sonya ti lahko povemiz prve roke, da ni nič več kvalitetnejši napram drugim renomiranim proizvajalcem.. Nekaj malega izstopa edino Panasonic, pa že tukaj se vidi vedno manjša razlika.. Zakaj pa misliš, da je Sony že cenovno v rangu drugih proizvajalcev..? Še leta nazaj so bili Sony najdražji televizorji..
Kar se tiče Sonya je zelo malo ostalo še od te znamke:)) V glavnem še samo slikovni procesor, ohišje televizorja in del elektronike. Zato je danes tudi cena primerna kar se tiče Sony televizorjev. V času CRT televizorjev in še nekaj pozneje je Sony res dominiral, danes pa je zgodba drugačna..!

easyrider3 je izjavil:

Moj prvi LCD televizor je bil leta 2010 Sony KDL 40W4500 kateri me je takrat stal 1000 Eur več kakor 42" Panasonic plazma katero sem kot prvo mislil kupit ampak potem nisem ker se mi ni slika dopala ni bila prava ostrina kakor na Sony. Tist Sony televizor še dan danes deluje tako,da od sedaj naprej bom spet vzel samo še SONY vidim da je drugo vse bolj.....

andrej69 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Pa ne more se primerjati panel MVA tisto micro diming z Fald panelom pa kje si ti še videl da je kdo primerjal to varianto. Sigurno je Sony boljši ali Samsung Qled pa kakšen MVA ali obični Va panel to odpade,nimajo za burek se zraven primerjat. Itak pa od maja imam Philipsa in po treh posodobitvah že problemi in jaz vsako stvar ko me začne jebat se jo znebim in jo nikoli potem več nočem imeti. Ne more nova stvar zajebavat kaj se sploh potem prodaja.


Če je FALD ne pomeni, da je za razred boljši od drugih LED televizorjev:)) Predvsem je odvisno koliko con zatemnenja ima določen televizor itd.. Letošnji FALD modela sonya ima celo slabši kontrast kot lanski na račun filtra za boljši kot gledanja.. Bi moral enkrat preizkusit vse te televizorje pa več ne bi bil takšnega mnenja.. Kar pa se tiče določenih težav z televizorjem, ne razumem zakaj nekateri vztrajate pri teh težavah.. Enostavno se pokliče Philips službo in se poskusi rešit določene težave, ali pa servis:)) Veš koliko televizorjev različnih znamk se k nam vrne zaradi določenih težav z Softwerjem in drugih težav:)
Tako, da treba te težave sproti reševat..



Take stvari se že v štartu ne smejo dogajati pri dobri znamki
NE kako lahko nekaj skupaj sestavijo a potem z posodobitvijo zjebejo bolje da sploh ne dajo posodobitev če ne vedo kaj delajo


Te težave se dogajajo pri vseh znamkah ne samo pri Philipsu:)) Ker televizorji niso računalniki ali pa telefoni..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

dukedl ::

scipascapa je izjavil:

55XH9096 dobim pod 800EUR, vzamem tega potem? saj je isto kot 9077 samo barva ne?

9077 srebn
9096 črn


kje se ga dobi za tako ceno?
lp dukedl

scipascapa ::

ViP.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Pa ne more se primerjati panel MVA tisto micro diming z Fald panelom pa kje si ti še videl da je kdo primerjal to varianto. Sigurno je Sony boljši ali Samsung Qled pa kakšen MVA ali obični Va panel to odpade,nimajo za burek se zraven primerjat. Itak pa od maja imam Philipsa in po treh posodobitvah že problemi in jaz vsako stvar ko me začne jebat se jo znebim in jo nikoli potem več nočem imeti. Ne more nova stvar zajebavat kaj se sploh potem prodaja.


Če je FALD ne pomeni, da je za razred boljši od drugih LED televizorjev:)) Predvsem je odvisno koliko con zatemnenja ima določen televizor itd.. Letošnji FALD modela sonya ima celo slabši kontrast kot lanski na račun filtra za boljši kot gledanja.. Bi moral enkrat preizkusit vse te televizorje pa več ne bi bil takšnega mnenja.. Kar pa se tiče določenih težav z televizorjem, ne razumem zakaj nekateri vztrajate pri teh težavah.. Enostavno se pokliče Philips službo in se poskusi rešit določene težave, ali pa servis:)) Veš koliko televizorjev različnih znamk se k nam vrne zaradi določenih težav z Softwerjem in drugih težav:)
Tako, da treba te težave sproti reševat..


Kontrast ni vse, local dimming algoritem je dosti bolj pomemben. XF90 ima boljši kontrast kot XG95 pa ima XG95 vseeno lepšo in globljo sliko in popolnoma enako velja za XH95, ima globljo sliko in majn bloominga, ker so algoritem še izboljšali + tega pa x-wide angle pripomore da se pod kotom booming ne popveča kot pri prejšnih modelih. In ja PUS8505 je pravi šmorn proti Sony in Samsung FALD TVjih pa lahko ti nakladaš koliko hočeš. Ti FALD TVji so bližje OLEDom, kot pa je PUS8505 FALD TVjem.

skyform ::

akulp je izjavil:

Pismo ja, ta "dirty screen" sem pa šele potem uspel videti v review-jih in na YT posnetkih, ko sem že nabavil Samsunga. No saj, še vedno ga lahko skenslam :D, Mimovrste itak muti in paca z dobavo ...

Ampak, v videih ta "dirty screen" izgleda dost grozno, ne vem, kako je potem v resnici. Mene čist zje***, ko opazim kako tako napako na zadevah, ker potem sem vedno ful pozoren na to in jo opazim za vedno. :)


Meni so dirty screen, banding in bleeding najbolj moteče napake pri LCDjih, te stvari me spravljajo ob živce. Na srečo 9000 serije od Sonyja tega nimajo, imam XE90 in XG95, sem imel XF90 in vsi so imeli/imajo zelo čist panel, kolega ima XE90 enako čist čist. Edino kar imajo je da so vsi štirje robi malo temnejši, enako imajo tudi Samsung FALD in celo letošnji PUS8505 z MVA. Tole je sicer dosti manj moteča zadeva, ker se vidi samo v svetlih barvah kot bela, svetlo siva ali svetlo modro nebo, pa še čist v kotih je tako da ni motče, mogoče je sprva malo moteče čez čas pa navadiš.

andrej69 ::

Tukaj se lepo vidi kako sta Sony modela dominantna napram Phlipsu:):)) Če imajo pristaši Sonya kakšno podobno primerjavo jo z veseljem pogledam..

https://labo.fnac.com/comparateur-labof...

skyform ::

Jaz vidim tu so samo številke :)) Jaz TVje ocenjujej tako, da jim imam pred seboj in jih primerjam z latsnimi očmi, če pa to ni možni pa si pogledam, videjo reviewe ali kakšne bolj profesionalne teste, mnejna in primerjave uporabnikov na avforums, ne pa na podlagi nekih levih strani, ki jih poznaš samo ti. :)

krco77 ::

Tale francoska stran je cis mim! Za stran vrst. Ja pa ja de. Kr Philips ma boljš prikaz barv os Sony-ja? :))A se to norca delajo te french zabarji? 8-O

skyform ::

Ne, ne tale stran je the best ever in najbolj natančna, morda jo je celo andrej69 ustvaril. :))

andrej69 ::

krco77 je izjavil:

Tale francoska stran je cis mim! Za stran vrst. Ja pa ja de. Kr Philips ma boljš prikaz barv os Sony-ja? :))A se to norca delajo te french zabarji? 8-O


Saj vam tu pišem venomer, da Sony že počasi zaostaja za konkurenco:) Dobro, da še je ostalo saj ime..:))

AvtoR ::

scipascapa je izjavil:

Avtor: mi zmeriš kok je višina pri TVju?

Na spletni piše tole:

Mere s paketom (mm) 1620 x 165 x 995 - kompletna embalaža
Mere brez paketa (mm) 1462 x 293 x 883 - tole gledamo?
Mere brez stojala (mm) 1462 x 74 x 843

hvala, lp.


Evo, meter pravi s podstavkom slabih 89cm. Podstavek je zelo nizek, pod tvjem je cca 3-4 cm prostora...

akulp ::

skyform je izjavil:

akulp je izjavil:

Pismo ja, ta "dirty screen" sem pa šele potem uspel videti v review-jih in na YT posnetkih, ko sem že nabavil Samsunga. No saj, še vedno ga lahko skenslam :D, Mimovrste itak muti in paca z dobavo ...

Ampak, v videih ta "dirty screen" izgleda dost grozno, ne vem, kako je potem v resnici. Mene čist zje***, ko opazim kako tako napako na zadevah, ker potem sem vedno ful pozoren na to in jo opazim za vedno. :)


Meni so dirty screen, banding in bleeding najbolj moteče napake pri LCDjih, te stvari me spravljajo ob živce. Na srečo 9000 serije od Sonyja tega nimajo, imam XE90 in XG95, sem imel XF90 in vsi so imeli/imajo zelo čist panel, kolega ima XE90 enako čist čist. Edino kar imajo je da so vsi štirje robi malo temnejši, enako imajo tudi Samsung FALD in celo letošnji PUS8505 z MVA. Tole je sicer dosti manj moteča zadeva, ker se vidi samo v svetlih barvah kot bela, svetlo siva ali svetlo modro nebo, pa še čist v kotih je tako da ni motče, mogoče je sprva malo moteče čez čas pa navadiš.


Pha ... Spet ena stvar, ki jo, ko sem spraševal, nihče ni omenil, pa je v resnici najbolj moteča.

Mogoče imate to zmenjeno, da pol pridete ven s podatki, ko nevedni ljudje že kupimo. :D

A zdej praviš, da bom mel "srečo" in me bo tolk motilo, da naj kar takoj zamenjam :)?
Lukcc

katimm ::

Kratek vodice za nakup novega TV-ja: Philips > P5 procesor > Andrej69.... dalec nic pol je pa Sony na dnu :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: katimm ()

skyform ::

akulp je izjavil:

skyform je izjavil:

akulp je izjavil:

Pismo ja, ta "dirty screen" sem pa šele potem uspel videti v review-jih in na YT posnetkih, ko sem že nabavil Samsunga. No saj, še vedno ga lahko skenslam :D, Mimovrste itak muti in paca z dobavo ...

Ampak, v videih ta "dirty screen" izgleda dost grozno, ne vem, kako je potem v resnici. Mene čist zje***, ko opazim kako tako napako na zadevah, ker potem sem vedno ful pozoren na to in jo opazim za vedno. :)


Meni so dirty screen, banding in bleeding najbolj moteče napake pri LCDjih, te stvari me spravljajo ob živce. Na srečo 9000 serije od Sonyja tega nimajo, imam XE90 in XG95, sem imel XF90 in vsi so imeli/imajo zelo čist panel, kolega ima XE90 enako čist čist. Edino kar imajo je da so vsi štirje robi malo temnejši, enako imajo tudi Samsung FALD in celo letošnji PUS8505 z MVA. Tole je sicer dosti manj moteča zadeva, ker se vidi samo v svetlih barvah kot bela, svetlo siva ali svetlo modro nebo, pa še čist v kotih je tako da ni motče, mogoče je sprva malo moteče čez čas pa navadiš.


Pha ... Spet ena stvar, ki jo, ko sem spraševal, nihče ni omenil, pa je v resnici najbolj moteča.

Mogoče imate to zmenjeno, da pol pridete ven s podatki, ko nevedni ljudje že kupimo. :D

A zdej praviš, da bom mel "srečo" in me bo tolk motilo, da naj kar takoj zamenjam :)?


Jaz sem ti hotel napisal za Samsungov dirty screen efekt a nisem vedel, če te to sploh moti in nisem te želel odriniti do nakupa Samsunga, ker določen prednosti od Q80T tebi pridejo prav.

Horas ::

kaj se spravlate nad andreja, kaj pa tak nebesna forma ko skos sonye sili?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

neocodexx ::

Pa saj ni tako hudo. Bandinga bi moralo biti dosti manj na 10bitnih posnetkih če ga gledaš v 10bit načinu. Na 10bit tvju. Samo pozor! Če imaš npr. na Kodiju vklopljeno auto sync refresh rate to video (avtomatski switch v 24p) bo preklopil v 24p 8bit način. Jaz moram TV pustit na 60hz 10bit, da se ohrani 10bit, sicer ga Kodi skensla.

Kaj točno pa mislite s tem dirty screen? Jaz bi imel edino pritožbo na 7304 (v primerjavi z oledom) so macro blocking artefakti v zahtevnejših prizorih (veliko senc, podrobnosti ali gibajoči se elementi) sicer kvalitetnih posnetkov, za katere sem mislil da so normalni (itak sem gledal 70" s treh metrov in pač si misliš ok, malo preblizu sediš itd..) pa sedaj vidim da na OLED805 jih pa ni.

Primer macro blockinga na LG CX: https://old.reddit.com/r/OLED/comments/...


Tu je kot piše v komentarju kriv vir (nizki bitrate HBO streama). Še pri meni na 7304 nič ni zgledalo tako grozno kot tole :)

Pri meni je npr. 30gb HEVC epizoda bluray ripa game of thrones izgledala na 7304 nekako takole:


Isti posnetek na OLED805 pa je kristalno čist. Celo epizodo ne najdeš enega samega artefakta.

In to je screenshot iz LG B8 :D samo verjetno ni mel avtor tako dobrega vira - nisem bral teme. Ampak v glavnem, meni je nekako tako izgledal vir z 60mbit bitratom - 10bit, (na 8bit tvju) od katerega bi pričakoval da bo ja čista slika, pa še vedno ni bila. No, sedaj na OLEDu 805 končno je. Eno najbolj zajebanih tv epizod za prikazat na tvju (The Long Night) obdela brez problema, samo malček pretemna je v HDR verziji ki jo imam (no ja itak ker je cela epizoda ponoči ampak gamma bi res lahk bla malo višja:)).

Zgodovina sprememb…

skyform ::

Horas je izjavil:

kaj se spravlate nad andreja, kaj pa tak nebesna forma ko skos sonye sili?


Lol, jaz nobenemu nič ne silim, kaj bi imel od tega, nisem prodajalec in ravno @akulp sem svetoval Q80T preko XH90. ;)

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Pa saj ni tako hudo. Bandinga bi moralo biti dosti manj na 10bitnih posnetkih če ga gledaš v 10bit načinu. Na 10bit tvju. Samo pozor! Če imaš npr. na Kodiju vklopljeno auto sync refresh rate to video (avtomatski switch v 24p) bo preklopil v 24p 8bit način. Jaz moram TV pustit na 60hz 10bit, da se ohrani 10bit, sicer ga Kodi skensla.

Kaj točno pa mislite s tem dirty screen?


DSE - Dirty Screen Effect ali Grey Uniformity
https://www.rtings.com/tv/tests/picture...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Pa saj ni tako hudo. Bandinga bi moralo biti dosti manj na 10bitnih posnetkih če ga gledaš v 10bit načinu. Na 10bit tvju. Kaj točno pa mislite s tem dirty screen? Jaz bi imel edino pritožbo na 7304 (v primerjavi z oledom) so macro blocking artefakti v zahtevnejših prizorih (veliko senc, podrobnosti ali gibajoči se elementi) sicer kvalitetnih posnetkov, za katere sem mislil da so normalni (itak sem gledal 70" s treh metrov in pač si misliš ok, malo preblizu sediš itd..) pa sedaj vidim da na OLED805 jih pa ni.

Primer macro blockinga na LG CX: https://old.reddit.com/r/OLED/comments/...


Tu je kot piše v komentarju kriv vir (nizki bitrate HBO streama). Še pri meni na 7304 nič ni zgledalo tako grozno kot tole :)

Pri meni je npr. 30gb HEVC epizoda bluray ripa game of thrones izgledala na 7304 nekako takole:


Isti posnetek na OLED805 pa je kristalno čist. Celo epizodo ne najdeš enega samega artefakta.

In to je screenshot iz LG C8 :D samo verjetno ni mel avtor tako dobrega vira - nisem bral teme. Ampak v glavnem, meni je nekako tako izgledal vir z 60mbit bitratom - 10bit, (na 8bit tvju) od katerega bi pričakoval da bo ja čista slika, pa še vedno ni bila. No, sedaj na OLEDu 805 končno je. Eno najbolj zajebanih tv epizod za prikazat na tvju (The Long Night) obdela brez problema, samo malček pretemna je v HDR verziji ki jo imam (no ja itak ker je cela epizoda ponoči ampak gamma bi res lahk bla malo višja:)).


To so stvari katere je že Danny Tack obdelal v svoji predstavitvi.. Enostavno je P5 procesor najboljši slikovni procesor na tržišču:)) Približa se mu lahko edino še Panasonikov HCX procesor PRO. Ker večina jih samo gleda kakšen je panel, kar pa se tiče procesorja, ki obdela samo kvaliteto slike in jo pošlje na sam panel pa jih ne zanima.. Važmo je, samo, da je FALD panel:)):D

Andy9 ::

Ne vem kdo je Telekomov dobavitelj za Sony. Še kar čakam... Obljubljen tv šele za konec drugega tedna :-(

skyform ::

katimm je izjavil:

Kratek vodice za nakup novega TV-ja: Philips > P5 procesor > Andrej69.... dalec nic pol je pa Sony na dnu :))

:))

neocodexx ::

Aja btw Pošta ima izredno gužvo ta teden, zaradi korone 40% povečan promet že tako, od prejšnjega tedna pa imajo 80% več pošiljk kot ponavadi. V Ljubljani imajo postavljen krizni šotor za pakete, ampak je zdaj že ta poln, so paketi zunaj na prostem nimajo več kam dajat.

Tak da če ste v tem času naročali TV, jebiga, malo potrpite. Niso dobavitelji krivi.

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Aja btw Pošta ima izredno gužvo ta teden, zaradi korone 40% povečan promet že tako, od prejšnjega tedna pa imajo 80% več pošiljk kot ponavadi. V Ljubljani imajo postavljen krizni šotor za pakete, ampak je zdaj že ta poln, so paketi zunaj na prostem nimajo več kam dajat.

Tak da če ste v tem času naročali TV, jebiga, malo potrpite. Niso dobavitelji krivi.


Ja res gre počasi, jaz že tri dni dlje čakam na paket kot ponavadi in kot kaže še niti v ponedeljek ne bo tu.

neocodexx ::

Mi smo poslali cca 100kg paketov eni firmi v LJ v sredo, pa tudi še danes niso dobili. Mi je ravno ta rekel da je šel mimo in imajo čisto zafilano do konca.

skyform je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Pa saj ni tako hudo. Bandinga bi moralo biti dosti manj na 10bitnih posnetkih če ga gledaš v 10bit načinu. Na 10bit tvju. Samo pozor! Če imaš npr. na Kodiju vklopljeno auto sync refresh rate to video (avtomatski switch v 24p) bo preklopil v 24p 8bit način. Jaz moram TV pustit na 60hz 10bit, da se ohrani 10bit, sicer ga Kodi skensla.

Kaj točno pa mislite s tem dirty screen?


DSE - Dirty Screen Effect ali Grey Uniformity
https://www.rtings.com/tv/tests/picture...


Aha grey uniformity. Hja, glede tega pa noben TV ni popoln. Na mojem oled805 se bojo začele videt vertikalne lise če boš navil brightness nad 60 (kar je včasih potrebno ampak to je samo pri HDR ker je HDR tako temne, če hočeš videt vse podrobnosti v sencah, spet npr. tisti posnetek game of thonres), na navadni nastavitvi pa je slika čisto čista. Vsaj ob normalni uporabi, nisem pa šel preverjati s testi. Na oledih naj bi se sicer te lise odpravile z oled clean/pixel refresh čičenjem če se že res pozna, ker se baje zna malo umazat skozi čas.

Jaz sicer temu tipu ne zaupam preveč ker je vedno tako kritično negativen, ampak pokaže njegov oled na 5% gray uniformity testo kar grdo izgleda. Nisem šel delat ta test na svojem še, ker je zaenkrat ob normalni uporabi čisto kot solza.

Zgodovina sprememb…

akulp ::

Haha, direkt tega budybuilderja sem gledal, ko sem prvič naletel na "dirty screen" izraz pir Q80T. :)

t.ly/vR6p

Zna biti tud ful pozitivc.

t.ly/0UJQ

"My opinions ..." :D
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

skyform ::

Tega bodybuilderja sem enkrat gledal pa nikoli več ;((

andrej69 je izjavil:

neocodexx je izjavil:


In to je screenshot iz LG C8 :D samo verjetno ni mel avtor tako dobrega vira - nisem bral teme. Ampak v glavnem, meni je nekako tako izgledal vir z 60mbit bitratom - 10bit, (na 8bit tvju) od katerega bi pričakoval da bo ja čista slika, pa še vedno ni bila. No, sedaj na OLEDu 805 končno je. Eno najbolj zajebanih tv epizod za prikazat na tvju (The Long Night) obdela brez problema, samo malček pretemna je v HDR verziji ki jo imam (no ja itak ker je cela epizoda ponoči ampak gamma bi res lahk bla malo višja:)).


To so stvari katere je že Danny Tack obdelal v svoji predstavitvi.. Enostavno je P5 procesor najboljši slikovni procesor na tržišču:)) Približa se mu lahko edino še Panasonikov HCX procesor PRO. Ker večina jih samo gleda kakšen je panel, kar pa se tiče procesorja, ki obdela samo kvaliteto slike in jo pošlje na sam panel pa jih ne zanima.. Važmo je, samo, da je FALD panel:)):D


Zame je ravno procesing najbolj pomemben zraven čistoče panela in Panasonicov processing je tak overated da je prav smešno, je super kar se tiče črnih na OLEdu, najmajn šuma in artefaktov v črnih itd, sam upscaling in procesing za ostrino slike pa je razočarljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

akulp ::

Tole zna bit zanimivo:



Gledam zdele na svojem Philips 27" 273V monitorju. :)
Lukcc

skyform ::

Ja tale test je kul, ga vedno zalaufam ko testiram kak TV. :P

akulp ::

Po pravici, moram še enkrat prebrati vse, da dojamem, kaj naj bi me moralo motiti. :D
Lukcc

neocodexx ::

Slab upscaling na TVju? *Laughs with Nvidia Shield AI upscale* :)) (res je dober) mogoče bojo nekoč tudi TVji imeli tako dober upscale. In to s tehnologijo iz leta 2015 dela nvidia :D Samo kao da stari shieldi ne podpirajo, ma ja niso hoteli zraven dat da se še kak nov proda, saj tak ne služijo dosti s tem. Tak da če maš to ti je zadnja briga kako dobro TV upskejla:) Shield ti že tako doprinese veliko k domači TV izkušnji, to je samo še en plus več.

Fizikalko ::

akulp je izjavil:

Tole zna bit zanimivo:



Gledam zdele na svojem Philips 27" 273V monitorju. :)


Kaj naj bi se tu videlo? Meni na HP 30" zelo starem monitorju (LP3065) kaže vse ok, a bi se morale kake packe oziroma črn pak kje poznat?

neocodexx ::

Monitor ni TV. Pojdi gledat na TV.

easyrider3 ::

Tale slovenska pošta je trenutno katastrofalna vse se vleče kot megla v sredo je oddano na DPD in naj bi dobil drugi dan a nič ne bo ta teden verjetno bom poprej dobil iz Nemčije preko Amazona

hdx ::

akulp lahko mirno spiš. Kupil si enega boljših TVjev. Tako Samsung kot Sony imata pluse in minuse. Popolnega TVja ni, razen Philipsa z magičnim P5 procesorjem, ki prikaže sliko na nivoju TCLja

Fizikalko ::

neocodexx je izjavil:

Monitor ni TV. Pojdi gledat na TV.


Zakaj bi bilo pa kaj drugače?

skyform ::

hdx je izjavil:

akulp lahko mirno spiš. Kupil si enega boljših TVjev. Tako Samsung kot Sony imata pluse in minuse. Popolnega TVja ni, razen Philipsa z magičnim P5 procesorjem, ki prikaže sliko na nivoju TCLja


Se popolnoma strinjam, zadn stavek pa :))

andrej69 ::

hdx je izjavil:

akulp lahko mirno spiš. Kupil si enega boljših TVjev. Tako Samsung kot Sony imata pluse in minuse. Popolnega TVja ni, razen Philipsa z magičnim P5 procesorjem, ki prikaže sliko na nivoju TCLja


Mogoče pa ravno ne bo dobro spal, posebej, če bo vsakih par mesecev imel televizor na servisu:) Kar pa se tiče primerjave Philipsa in TCL je res na nivoju TCL-a toda Ameriških modelov najvišjega ranga..:D

hdx ::

Bom preveč zahteven, če te prosim za kakšen dokaz? Pa brez kakšnih afganistanskih strani/testov

akulp ::

Ma ne, saj ne bom šel menjat, brez skrbi.

To, če pa bo na servisu, pa bo lahko katerkoli. Tukaj pa glavo stavim, da nimaš statistike, ki bi kazala resno v prid katerikoli firmi.
Lukcc

andrej69 ::

akulp je izjavil:

Ma ne, saj ne bom šel menjat, brez skrbi.

To, če pa bo na servisu, pa bo lahko katerkoli. Tukaj pa glavo stavim, da nimaš statistike, ki bi kazala resno v prid katerikoli firmi.


Sem še pred časom prilipil graf kar se tiče okvar televizorjev, ne ravno novi, v tem času pa je Samsung še nekoliko nazadoval.. To sem napisal, če boš res imel smolo.. Lahko pa ti sicer povem iz prve roke, da se je letos kar nekaj Samsung televizorjev vrnilo zaradi takšnih in drugačnih težav.. Sicer pa nič bat mogoče boš imel srečo pa ne boš med njimi:)) Glavno je, da imaš podaljšano garancijo.. Mogoče pa samo malo provociram ali pa ne.. Boš sam ugotovil kaj je resnica..!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

neocodexx ::

Fizikalko je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Monitor ni TV. Pojdi gledat na TV.


Zakaj bi bilo pa kaj drugače?


Najbolje da pogooglaš, veliko je razlik. Bistvo je predvsem v tem, da so monitorji narejeni za natančnejše, interaktivno delo. Procesiranje slike na tvju je drugačno kot na monitorju, za drugačno uporabo. Poleg tega imajo tudi manjši PPI in uporaba 4:2:0 chroma sumbsamplinga naredijo drugačno izkušnjo.

Čisto tako kot zanimivost npr.



TVji v 4:2:0 ne morejo prikazati zadnjih dveh vrstic da bi bile dobro čitljive. In za vsebino, ki se uporablja na TVjih, to niti ni potrebno, ker pri filmskih vsebinah tvoje oko ne bo zaznalo razlike, da manjkajo informacije.



^ v praksi res ni neke razlike in je to za gledanje TVja dovolj natančno, za delo na računalniku pa ne.

Uniformiranost sive barve je pa na monitorjih boljša ravno zaradi tega, ker so monitorji narejeni za natančno delo, TVji pa za konzumiranje vsebine. Zato boš na teh uniformity testih najdel na monitorjih dosti manj napak kot na tvjih. Tako da pojdi ta video pogledat še na TV.

Dobro se pa bi bilo tudi vprašati What Causes Nonuniformity of a Screen?

"The reason why nonuniformity occurs on a screen is the unevenness of certain physical elements in the panel, which cause brightness or color inconsistencies at different parts of the panel. These include unevenness of the backlight or the unevenness of the light guide module."

Lahko po tem sklepamo, da večji kot je zaslon, težje bo dosežti uniformiranost?

"...High-end professional monitors are typically equipped with nonuniformity compensation functions to ensure every single pixel of the screen is balanced and showing accurate color to serve as an ideal color management monitor..."

Skratka, monitorji niso TVji.

hunter01 ::

@andrej69 kolikor mi je poznano imaš tesne stike z BigBangom, sicer ne vem koliko imaš vpliva na cene ... Ampak takšno zavajanje je pa res za bruhat (sori izrazu)

LG OLED 65CX3 je v BigBangu za 2.619,99€. Kar me samo po sebi ne moti, pač cena je kot je, vsa pravica do nje (https://www.bigbang.si/lg-4k-uhd-oled65...
Ampak pod to ceno piše: UAUcena - Res nizka spletna cena v Big Bangu! (!!)

Mislim, da bi se moral kar precej potrudit, da bi sploh našel kje v Sloveniji ta TV dražje od vaše UAUcene.

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Fizikalko je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Monitor ni TV. Pojdi gledat na TV.


Zakaj bi bilo pa kaj drugače?



Lahko po tem sklepamo, da večji kot je zaslon, težje bo dosežti uniformiranost?

"...High-end professional monitors are typically equipped with nonuniformity compensation functions to ensure every single pixel of the screen is balanced and showing accurate color to serve as an ideal color management monitor..."

Skratka, monitorji niso TVji.


Zelo lepo obrazloženo, ja velikost tudi vpliva, večji je panel težje je doseči dobro uniformiranost.

andrej69 ::

hunter01 je izjavil:

@andrej69 kolikor mi je poznano imaš tesne stike z BigBangom, sicer ne vem koliko imaš vpliva na cene ... Ampak takšno zavajanje je pa res za bruhat (sori izrazu)

LG OLED 65CX3 je v BigBangu za 2.619,99€. Kar me samo po sebi ne moti, pač cena je kot je, vsa pravica do nje (https://www.bigbang.si/lg-4k-uhd-oled65...
Ampak pod to ceno piše: UAUcena - Res nizka spletna cena v Big Bangu! (!!)

Mislim, da bi se moral kar precej potrudit, da bi sploh našel kje v Sloveniji ta TV dražje od vaše UAUcene.


Tale model dobiš za 2.050€:)

https://www.bigbang.si/lg-4k-uhd-oled65...

hunter01 ::

andrej69, to je pa bilo hitro :)

Argica ::

««
322 / 545
»»