» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
321 / 545
»»

scipascapa ::

neocodexx ::

Prime sem že porabil vse brezplačne opcije kar je ponujal (+ prve pol leta za pol cene), ampak vsake tolko ponudi še kdaj ko spet kaj nakupuješ :D

Netflix prvih 30 dni pa še čakam da izkoristim, mogoče ravno ta mesec za praznike.

Zgodovina sprememb…

skyform ::

scipascapa je izjavil:

Tole?

https://www.avtera.si/qled-tv-samsung-5...


Kaj bi naj bilo s tem, razen da je cena ubitačna?

Ta TV se da dobiti dosti ceneje
https://www.ceneje.si/Izdelek/17868502/...

scipascapa ::

Vem, samo preverjam kateri dobavitelj je, dobim ponudbo od njih :)

Pa da vidimo če bo pod 850€

akulp ::

Dvomim.

Če pa uspeš, pa sporoči prosim... :)


Na Mimovrste so ga sicer za imeli na BF za 888.
Lukcc

krco77 ::

Evo, na mimovrste XH90 za 850EUR tole je dobr deal! 8-)
https://www.mimovrste.com/televizorji-o...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krco77 ()

scipascapa ::

med tem in q80t?

skyform ::

scipascapa je izjavil:

med tem in q80t?


Vsak ima svoje prednosti, poglej si tale videjo in se odloči kaj ti je bolj pomembno.


Oba TVja sta dobra, razen da se malo razlikujeta v določenih stvareh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

krco77 ::

XH90 ma po testih sodeč bolsi local diming in prikaz črne. Pa motionflow tut mau. Tk da je bolsi za filme v temi. Soliden HDR. Ni pa tok svetu po dnev kot SAMSUNG k mam mau bols HDR. Q80T ma se mejhn bolsi input lag. Ampak se ne pozna spet tok. Treba se počakat da XH90 dobi update za VRR pa ALLM. Pol pa bo raketa. Pa še XH90 ma vsaj dva Hdmi-ja 2.1
Q80T sam enga.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krco77 ()

easyrider3 ::

Seveda je vsepovsod omenjen Samsungov Qled 80T in 90T da ima najvišjo svetilnost pa da je zato najbolj primeren za svetle prostore. Seveda so to majhne razlike proti drugim televizorjem tega ranga in tudi ostali se isto dobro obnesejo v svetlih prostorih. To se samo na veliko opeva da tisti kateri ima najvišjo svetilnost je kao najboljši za svetle prostore . Za tisti Sony XH90 tudi so pisali da ima zelo slabo svetilnost in da HDR vsebine slabo prikazuje a baje sploh ni res veliko jih pove da je čisto uredu.

krco77 je izjavil:

XH90 ma po testih sodeč bolsi local diming in prikaz črne. Pa motionflow tut mau. Tk da je bolsi za filme v temi. Soliden HDR. Ni pa tok svetu po dnev kot SAMSUNG k mam mau bols HDR. Q80T ma se mejhn bolsi input lag. Ampak se ne pozna spet tok. Treba se počakat da XH90 dobi update za VRR pa ALLM. Pol pa bo raketa. Pa še XH90 ma vsaj dva Hdmi-ja 2.1
Q80T sam enga.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...



Ja pa v nekaj posnetkih primerjave med tema dvema televizorjem se pri gledanju iger opazi da ima Sony dosti boljše barve in tudi to omenjajo.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

55XH9096 dobim pod 800EUR, vzamem tega potem? saj je isto kot 9077 samo barva ne?

9077 srebn
9096 črn

Zgodovina sprememb…

akulp ::

Jaz sem gledal te iste teste in videe, pa dostikrat opazil, da so Q80T bolj primerjali s XH95 ... Tudi če na Rtings pogledaš primerjavo, ki jo je zgoraj poslal @krco77, sta si vsaj po številkah bolj blizu XH95 in Q80T, kot XH90 in Q80T.

Bom pa še enkrat poudaril, glede na to, da zdaj sem pa res prebral cel "internet" in si šel tudi malo okrog pogledat te TVje. Če nimaš enega zraven drugega, ne boš nikoli več opazil RESNE razlike med vsemi naštetmimi modeli. To so vse top televizije.

Mogoče je potem samo važno a ga boš gledal pod kotom, a boš imel priklopljenega na TV, rabiš Androdi ali ne, rabiš dobre in-built zvočnike ali ne ... Sam slika je pa povsod super za 99% ljudi.
Lukcc

rs1975 ::

Tole je pa dobra cena, do sedaj ga tako poceni še nisem zasledil. Razen, če gre za kak razstavni kos...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rs1975 ()

rs1975 ::

rs1975 je izjavil:

Tole je pa dobra cena, do sedaj ga tako poceni še nisem zasledil. Razen, če gre za kak razstavni kos...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Še tole, je za spremljanje športnih programov in za PS4 res nujno potrebnih 100/120Hz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rs1975 ()

andrej69 ::

rs1975 je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Tole je pa dobra cena, do sedaj ga tako poceni še nisem zasledil. Razen, če gre za kak razstavni kos...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Še tole, je za spremljanje športnih programov in za PS4 res nujno potrebnih 100/120Hz?


Je priporočljivo ni pa nujno:)

neocodexx ::

PS4 veliko iger dela še vedno na 30fps. Samo določene so 60fps. PS5 naj bi končno (upajmo) vse delalo v 60 fps. Da bo 120 hz "nujno" smo še daleč od tega :D

Naj bi pa 120hz tvji nekoliko zmanjšali input lag, če PS4 seveda pošlje 120hz signal mislim da ne.

easyrider3 ::

za igranje z PS4 ne rabiš noben profesionalen televizor z 120 Hz pa tud igre bog si ga vedi kdaj bodo za PS5 za 120 Hz vse skupaj to sedaj na hitro promovirajo samo da bi se prodajalo.

petron ::

Katerega 55" bi blo za vzet do 700€?

akulp ::

Btw, mal off topic. Je kdo uspel usposobiti Alexo na Samsungu? Al je region locked slučajno?
Lukcc

andrej69 ::

katimm ::

petron je izjavil:

Katerega 55" bi blo za vzet do 700€?


https://dostava.hofer.si/Sony/Pametni-4...

Kolega vzel zelo zadovoljen..

petron ::

Hvala obema za predloge.
Lih na tistege hisense sem vrgel uč.
Na mimovrste je celo 500€.

andrej69 ::

petron je izjavil:

Hvala obema za predloge.
Lih na tistege hisense sem vrgel uč.
Na mimovrste je celo 500€.


Prej sem te že hotel vprašat kakšne vsebine boš gledal. Ker, če boš gledal tudi šport ti tale Hisense odsvetujem, ali pa , če boš gledal vsebine nižjih ločljivosti. Tukaj konkurenca ponuja vsekakor nekaj več.. Tale Hisense je primeren predvsem za gledanje vsebin višjih ločljivosti posebej HDR.

easyrider3 ::

Ta model Hisense in tudi tisti za eden rang višje 55U8QF imata slab vidni kot če to komu kaj pomaga pri odločitvi.

freesty ::

A se da philipsove tv-je nastavit tako, da lahko glasnost izhoda za slusalke uravnavas neposredno z daljincem in ne preko menuja? Rad bi priklopil zvocnike gor ampak je malo zoprno hodit v menu vedno, ko zelim spremenit glasnost.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

easyrider3 ::

Jaz imam še zmeraj problem z glasnostjo na PUS 7354 po posodobitvi. Večkrat se sedaj po vklopu televizorja zgodi da ni zvoka edino na YouTubu je vedno zvok drugje nikjer in potem je potrebno odpirati druge aplikacije in kar naenkrat pride zvok nazaj. Kaj so to naredili je tudi eno čudno vprašanje.

blackmack ::

Si že probal televizor resetirat na tovarniške nastavitve?

petron ::

easyrider3 je izjavil:

Ta model Hisense in tudi tisti za eden rang višje 55U8QF imata slab vidni kot če to komu kaj pomaga pri odločitvi.


To me ne skrbi toliko bolj me zanima njihov os (VIDAA)
Kaj to je na bazi androida?
Upaš dati t2 tv aplikacijo gor?

AvtoR ::

Jaz sem po dolgem kolebanju vzel tole:
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Res da ga proizvaja turški Vestel, ampak zaenkrat nimam pripomb. Slika je super, andoid 9 je hiter in odziven, chromecast deluje, google asistant deluje. Daljinec ima mikrofon za gladovne ukaze, deluje hkrati kot IR in bluetooth daljinec. Zaslon je DLED in podpira 300 conski microdimming. Podpira Dolby Vision in HDR 10. Za ta denar težko dobiš več televizorja. Sem šel iz 47 na 65 col in je kar opazna razlika.:) Skratka priporočam. Edino upam, da res ne bo crknil po parih letih, kot ste me posvarili nekateti tu gori. Ampak zaenkrat vse OK. Finger cross:)

easyrider3 ::

blackmack je izjavil:

Si že probal televizor resetirat na tovarniške nastavitve?
Seveda sem že dal na tovarniške nastavitve samo itak je tisto brez veze ker ti se samo nastavitve slike in zvoka podteje vse drugo nič enostavno ne moreš zbrisati posodobitev.

WRC555 ::

AvtoR je izjavil:

Jaz sem po dolgem kolebanju vzel tole:
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Res da ga proizvaja turški Vestel, ampak zaenkrat nimam pripomb. Slika je super, andoid 9 je hiter in odziven, chromecast deluje, google asistant deluje. Daljinec ima mikrofon za gladovne ukaze, deluje hkrati kot IR in bluetooth daljinec. Zaslon je DLED in podpira 300 conski microdimming. Podpira Dolby Vision in HDR 10. Za ta denar težko dobiš več televizorja. Sem šel iz 47 na 65 col in je kar opazna razlika.:) Skratka priporočam. Edino upam, da res ne bo crknil po parih letih, kot ste me posvarili nekateti tu gori. Ampak zaenkrat vse OK. Finger cross:)



Za tak denar nimas kaj razmisljat.

Tud ce crkne po par letih (kar dvomim)te vsaj ne bo glava bolela, ker si ga dobil napol zastonj.

andrej69 ::

freesty je izjavil:

A se da philipsove tv-je nastavit tako, da lahko glasnost izhoda za slusalke uravnavas neposredno z daljincem in ne preko menuja? Rad bi priklopil zvocnike gor ampak je malo zoprno hodit v menu vedno, ko zelim spremenit glasnost.


Žal se ne da.

easyrider3 ::

freesty je izjavil:

A se da philipsove tv-je nastavit tako, da lahko glasnost izhoda za slusalke uravnavas neposredno z daljincem in ne preko menuja? Rad bi priklopil zvocnike gor ampak je malo zoprno hodit v menu vedno, ko zelim spremenit glasnost.


Ja nabavi si zvočnike z nastavitvijo glasnosti ali kaki majhni ojačevalec jih je dosti in potem lahko preko njega uravnavaš glasnost. Same zvočnike priklopit direkt na izhod televizorja je brez veze.

scipascapa ::

Avtor: mi zmeriš kok je višina pri TVju?

Na spletni piše tole:

Mere s paketom (mm) 1620 x 165 x 995 - kompletna embalaža
Mere brez paketa (mm) 1462 x 293 x 883 - tole gledamo?
Mere brez stojala (mm) 1462 x 74 x 843

hvala, lp.

fpbs ::

petron je izjavil:

Katerega 55" bi blo za vzet do 700€?
Če bo to družinski TV, potem vzemi zgoraj predlaganega Sonyja, če boš pa TV gledal sam, potem pa Hisense ali Samsung.
https://www.bigbang.si/samsung-4k-uhd-u...
https://www.bigbang.si/sony-4k-uhd-kd55...
https://www.bigbang.si/hisense-4k-uhd-u...

scipascapa ::

linki :)

Adler ::

Zadnjič ste mi svetovali naj Sony kd65XH9096 vzamem za 1200€. Sem že naročil pa so mi nekaj zas...li.

Tako da imam sedaj zopet možnost med Sony KD65XH9096 za 1200€ in Samsung QE65Q80T za 1290€

Rad bi gledal UHD filme po možnosti preko TV USB vhoda) s prenosom Dolby Atmos zvoka na Soundbar Samsung HW-Q950T (preko eARC) in seveda podprtimi podnapisi (če seveda podpira interni video prevajalnik na TV-ju). Vem da moj stari Sony KD65XE8505 ne predvaja podnapisov, predvaja pa DD zvok in preko VLC-ja pa omogoča podnapise ni pa DD zvoka.

Kako je z aplikacijami na Samsungu, na Sony-ju se je dalo kar lepo igrati (IPTV, VLC, KODI, EON, T2)

SAMSUNG nima Dolby vision ali je to velika pomankljivost. ima pa povezljivost TV zvočnikov z Soundarom Q-simphony.

In bistvo kje je boljša slika Sony ali Samsung , ker tale test na https://www.rtings.com/tv/tools/compare... me bolj vleče na Samsung, Android pa na Sony

AudioVideo ::

Samsug je boljši.

akulp ::

En teden sem kolebal med tem XH90/95 in Q80T. :)

Na koncu sem vzel slednjega.

- boljši vidni kot
- ocene na Rthings in podobnih primerjalnikih ter reviewjih.

DV ne bom pogrešal, mi bo HDR10/+ povsem ok. Mogoče pa tudi Samsung kdaj podpre DV, peticija se že podpisuje. :)
Androdi je verjetno res malo plus, čeprav...ne vem. Sam bom imel povezano na PC, tako da se s tem nisem ukvarjal.
Lukcc

easyrider3 ::

Razlike med tema dvema so malenkostne čeprav se delajo in pišejo enim ali drugim v prid. Vidni kot televizorja je pomemben in po drugi strani čisto nič pomemben če se naravnost na televizor gleda. Odsev zaslona je nekako bolj pomemben čeprav tudi to nekaterim ne dela problem seveda odvisno kako je v prostoru vse porihtano glede tega. Tisto kar manjka pri Samsungu Dolby Vision tudi ni glih toliko pomembno pač nima ga ampak bolj je slabo to da zavoka DTS ne podpira to je večji minus kakor Dolby Vision. Te primerjave po vseh straneh tudi niso 100% pokazatelj kakšna je potem razlika saj recimo za Samsung je slabša ocena za unformiranost sive barve in ja kje se potem pa to sploh pokaže da ispade slabše ko gledaš? Kakor govorijo je Sony boljši za gledanje filmov po noči ko je tema pa tudi barva je boljša pri igranju iger. Vse to ti nič ne pomeni ker bilo katerega boš imel doma boš zadovoljen saj ne boš imel primerjave kater ti je boljši. Kdor pa hoče boljšega od teh dveh pa najbolje da oba nabavi in jih doma primerja med sabo tako bo pa sigurno se odločil najbolj pravilno

AvtoR ::

scipascapa je izjavil:

Avtor: mi zmeriš kok je višina pri TVju?

Na spletni piše tole:

Mere s paketom (mm) 1620 x 165 x 995 - kompletna embalaža
Mere brez paketa (mm) 1462 x 293 x 883 - tole gledamo?
Mere brez stojala (mm) 1462 x 74 x 843

hvala, lp.

Bom popoldan, ko pridem domov...

883mm je mislim da višina s stojalom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AvtoR ()

neocodexx ::

akulp je izjavil:

En teden sem kolebal med tem XH90/95 in Q80T. :)
DV ne bom pogrešal, mi bo HDR10/+ povsem ok. Mogoče pa tudi Samsung kdaj podpre DV, peticija se že podpisuje. :)
Androdi je verjetno res malo plus, čeprav...ne vem. Sam bom imel povezano na PC, tako da se s tem nisem ukvarjal.


Iz mojih lastnih izkušenj, imam TV ki podpira DV ampak ga itak ne morem usposobiti :)

Kodi in Plex ne podpirata DV. Predvajalnik na TVju ne igra DV s torrentov, za katere sicer piše da so v Dolby Vision. Pač piše samo HDR signal. Ampak izgleda super.

Edino kjer mi je uspelo da DV deluje je preko streaminga (Prime) in naj bi delal tudi Netflix. Kolikor pa smo gledali primerjave v tej temi nekaj prispekov nazaj, so razlike med temi HDR minimalne in je v večini primerov DV pretemen (kar je ravno edini problem ki ga imam z mojim oledom - rahlo pretemen gamma nivo v HDR posnetkih) tako da tudi jaz zdaj raje vidim da je HDR10/+.

Se mi zdi, da je Dolby Vision je spet ena od tistih lepo zvenečih tržnih besed, na katere smo nasedli.

Bom pa Dolbyju to priznal, da se mi je njihov Dolby Digital zmeraj lepše slišal od DTS, kateri je nekoliko pust in nima takega udarca kot Dolby. Kar sem do zdaj videl glede HDR se mi zdi da je DV samo poskus njihovega marketinga, da spravijo vse v en skupni ekosistem, brand. Meni ne izgleda nič bolje - po tistih primerjavah na youtube, še slabše.

skyform ::

akulp je izjavil:

En teden sem kolebal med tem XH90/95 in Q80T. :)

Na koncu sem vzel slednjega.

- boljši vidni kot
- ocene na Rthings in podobnih primerjalnikih ter reviewjih.

DV ne bom pogrešal, mi bo HDR10/+ povsem ok. Mogoče pa tudi Samsung kdaj podpre DV, peticija se že podpisuje. :)
Androdi je verjetno res malo plus, čeprav...ne vem. Sam bom imel povezano na PC, tako da se s tem nisem ukvarjal.


Na rtings se jaz nebi ravno najbolj zanašal, meni ti sumljivo visoko ocenjujejo Samsunge, baje da bi naj bili amariški modeli boljši, če je to res ne vem ampak tak ko gledam izkušnje uporabnikov so bolj zadovoljni z Sonyi, na avforums je kar nekaj ljudi zamenjalo Q80T in Q90T za XH90 in XH95 in so bolj zadovoljni, sicer je pa čist odvisno od osebe do osebe in za kaj se bo Tv najbolj upoabljal in če ti je bolj pomembn vidni kot, DST, DV, lepše barve, boljši motion, ostrejša slika itd, vsak ima svoje prednosti. Velik minus Samsunga je dirty screen in to že od nekdaj spada med najslabše kar se tega tiče, med tem ko imajo Sonyjevi TVji najbolj čiste panele pri LCD TVjih, saj pri 9000 FALD modelih. Tebi osebno je Samsung prišel bolj prav, ker boš ga imel priklopljenega na pc in ima boljši vidni kot in še majnši input lag. Za gledanje filmov in športa pa je Sony malo boljša izbira ampak sem prepričan, da bi bil zadovolj bilo katerega bi vzel ali Q80T ali XH90, ker sta oba dobra TVja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

scipascapa ::

Zame je med XH90/Q80T sledeče: tv, filmi, serije, šport, PS4/PS5...

skyform ::

scipascapa je izjavil:

Zame je med XH90/Q80T sledeče: tv, filmi, serije, šport, PS4/PS5...


XH90 bolj pravilne barve, boljši motion, boljši diming algoritem in malo bolj detajlna slika v 1080p zaradi boljšega upskejlinga, čistejši panel nima dirty screen effect.

Q80T boljši upskejling za 720p, minimalno majnši input lag in še to da žrtvuje sliko, local diming je v game mode bolj šibek tako, da so potem slabše črne in kontrast kot na XH90. Q80T je svetlejši, zato je HDR bolj izrazit kot HDR in DV na XH90. Q80T ima dirty screen effect, zelo moteč pri športu in igranju iger sploh pri premikanju slike horizontalno in vertikalno, boljši proti reflekcijski filter, boljši vidni kot.

Potem pa se še razlikujeta v OSju, to pa je spet stvar okusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

scipascapa ::

na kratko: ROLL THE DICE :)

vidni kot mi ni važen, ker se gleda tako rekoč naravnost oz max 5% levo-desno. Poleti zna biti v sobi svetlo.

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Glede vidnega kota pri gledanju televizorja je pri meni stvar taka da se je in se bo vedno gledalo direkt na televizor in nikoli ne more biti to neki problem ker če treba tud steno podrem ali kaj drugega ker to je prioriteta v sobi ali prostoru če se bo gledal televizor. Kako pa imajo drugi postavljene televizorje pa je njihov problem jaz vem da tako hočem in tako bo vedno zato pa tudi briga mene vidni kot televizor treba naravnost spredaj gledat .

easyrider3 ::

Sedaj trenutno pogledujem za novi televizor in morda če me bo razpizdilo bom tega Philipsa dal fotru in šel kupit Sony XH90 razen če bi do konca leta še kje cena se spustila za model XH95 potem bi njega. Nisem nek zahteven uporabnik itak sem zadovoljen z sliko že s tem Pgilipsom čeprav vas kar nekaj pove da je OUS 7304 nič kaj superioren ampak vse kar bi si želel še od boljše slike je da mi bolje črno barvo prikazuje boljši kontrast. Treba še malo spremljat cene recimo na extreme digital je cena že za dobrih 1.100 Eur XH95

akulp ::

Pismo ja, ta "dirty screen" sem pa šele potem uspel videti v review-jih in na YT posnetkih, ko sem že nabavil Samsunga. No saj, še vedno ga lahko skenslam :D, Mimovrste itak muti in paca z dobavo ...

Ampak, v videih ta "dirty screen" izgleda dost grozno, ne vem, kako je potem v resnici. Mene čist zje***, ko opazim kako tako napako na zadevah, ker potem sem vedno ful pozoren na to in jo opazim za vedno. :)
Lukcc

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Sedaj trenutno pogledujem za novi televizor in morda če me bo razpizdilo bom tega Philipsa dal fotru in šel kupit Sony XH90 razen če bi do konca leta še kje cena se spustila za model XH95 potem bi njega. Nisem nek zahteven uporabnik itak sem zadovoljen z sliko že s tem Pgilipsom čeprav vas kar nekaj pove da je OUS 7304 nič kaj superioren ampak vse kar bi si želel še od boljše slike je da mi bolje črno barvo prikazuje boljši kontrast. Treba še malo spremljat cene recimo na extreme digital je cena že za dobrih 1.100 Eur XH95


Zakaj pa nisi že v štartu vzel model z VA panelom..? Kar pa se tiče drugače tega modela seveda ni perfekten, je pa bil v lanskem letu vsekakor eden izmed najboljših v tem cenovnem rangu.. Drugače pa je zelo dobra izbira letošnji model 8505 z MVA panelom.. Na Sony modelih ne boš imel veliko kvalitetnejšo sliko:)
Kjer se res vidi razlika so samo HDR vsebine.
««
321 / 545
»»