» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
309 / 545
»»

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kaj ti se šališ..? Ravno Lg ima največ težav z to zadevo.. To ti lahko povem iz prve roke, pa tudi na netu si malo poglej okoli te zadeve:)
Andrej, dobro veš, da je Philips šele v letošnje modele uvedel podobno anti burn-in zaščito, kot je vgrajena v LGejeve OLEDe že nekaj let, celo nekaj si se hvalil s tem.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kaj ti se šališ..? Ravno Lg ima največ težav z to zadevo.. To ti lahko povem iz prve roke, pa tudi na netu si malo poglej okoli te zadeve:)
Andrej, dobro veš, da je Philips šele v letošnje modele uvedel podobno anti burn-in zaščito, kot je vgrajena v LGejeve OLEDe že nekaj let, celo nekaj si se hvalil s tem.


Philips in ostali proizvajalci imajo že kar nekaj časa določeno tehnologijo kar se tiče burn-ina:) Philips pa je letos proizvedel povsem novo tehnologijo, ki bo povsem odpravila te težave:)

easyrider3 ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kaj ti se šališ..? Ravno Lg ima največ težav z to zadevo.. To ti lahko povem iz prve roke, pa tudi na netu si malo poglej okoli te zadeve:)
Andrej, dobro veš, da je Philips šele v letošnje modele uvedel podobno anti burn-in zaščito, kot je vgrajena v LGejeve OLEDe že nekaj let, celo nekaj si se hvalil s tem.


Philips in ostali proizvajalci imajo že kar nekaj časa določeno tehnologijo kar se tiče burn-ina:) Philips pa je letos proizvedel povsem novo tehnologijo, ki bo povsem odpravila te težave:)


Ja samo če že sedaj nimajo večina sploh težav z Burnin nekateri imajo že 3-leta stare OLED LG televizorje pa so brez Burnin kaj potem sploh se eni hvalijo kaj imajo sedaj in neke novosti verjetno samo zavajanje da bi se bolje prodajalo. Ob normalni uporabi baje sploh ni šans da ti bo se naredil burnin na zaslonu pa ni važno kater televizor imaš.

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kaj ti se šališ..? Ravno Lg ima največ težav z to zadevo.. To ti lahko povem iz prve roke, pa tudi na netu si malo poglej okoli te zadeve:)
Andrej, dobro veš, da je Philips šele v letošnje modele uvedel podobno anti burn-in zaščito, kot je vgrajena v LGejeve OLEDe že nekaj let, celo nekaj si se hvalil s tem.


Philips in ostali proizvajalci imajo že kar nekaj časa določeno tehnologijo kar se tiče burn-ina:) Philips pa je letos proizvedel povsem novo tehnologijo, ki bo povsem odpravila te težave:)


Ja samo če že sedaj nimajo večina sploh težav z Burnin nekateri imajo že 3-leta stare OLED LG televizorje pa so brez Burnin kaj potem sploh se eni hvalijo kaj imajo sedaj in neke novosti verjetno samo zavajanje da bi se bolje prodajalo. Ob normalni uporabi baje sploh ni šans da ti bo se naredil burnin na zaslonu pa ni važno kater televizor imaš.


Kaj ne veš, da Philips samo zavaja:));)

travmaticno ::

Zdravo klapa,

Prebiram tele vaše komentarje pa me zanima kaj mislite med tem dvema lepotcema. Veliko hvale na forumu sem zasledil za sony model xh9096, malo kdo pa komentira TCL. Zato se obračam na vas,mojstre kaj si mislite o tem tcl modelu, ki je omenjen spodaj. Rabil bi predvsem za film, sport, možnosti instalacije EON programa, prostor kjer bo tv je pretežno svetel (sončna stran).

TCL 4K QLED UHD 55C815 Android TV
SONY 4K UHD KD55XH9096 LED LCD Android TV


https://www.bigbang.si/sony-4k-uhd-kd55...
(https://www.bigbang.si/tcl-4k-qled-uhd-...

gradbenik1 ::

https://www.aliansa.si/izdelek/led-tv-6...

Andrej69. Tole bi bil torej nekako bestbuy :D?

Horas ::

gradbenik1 je izjavil:

https://www.aliansa.si/izdelek/led-tv-6...

Andrej69. Tole bi bil torej nekako bestbuy :D?


absolutno!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

andrej69 ::

gradbenik1 je izjavil:

https://www.aliansa.si/izdelek/led-tv-6...

Andrej69. Tole bi bil torej nekako bestbuy :D?


Vsekakor:)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kaj ti se šališ..? Ravno Lg ima največ težav z to zadevo.. To ti lahko povem iz prve roke, pa tudi na netu si malo poglej okoli te zadeve:)
Andrej, dobro veš, da je Philips šele v letošnje modele uvedel podobno anti burn-in zaščito, kot je vgrajena v LGejeve OLEDe že nekaj let, celo nekaj si se hvalil s tem.

Philips in ostali proizvajalci imajo že kar nekaj časa določeno tehnologijo kar se tiče burn-ina:) Philips pa je letos proizvedel povsem novo tehnologijo, ki bo povsem odpravila te težave:)
Andrej, saj sem ti povedal, da je ta nova tehnologija tisto, kar ima LG že nekaj let.

Kar se pa tiče dosedanje Philipsove moteče anti burn-in tehnologije si pa tukaj prečitaj:

"Eno vprašanje glede OLED Philipsa 804. Zadnje čase me je občasno začel "drkati" z obvestili za kako bi napisal "čiščenje" slike. Da moram to izvesti in mi je dal opcijo cc 20sekund da izberem ali prekličem. Ko me je to nekajkrat obvestilo sem enkrat dal temeljito čiščenje pod funkcijo Počisti ostanke slike, ki traja cc 1h, ker ko ravno nekaj gledam mi ni, da bi za 10minut ugasnil tv.Nekaj časa je bil potem mir (slab mesec). Danes je pa spet zajamral in mi na koncu sploh ni dal več opcije kot, da se izvede čiščenje in se je tv ugasnil.Sedaj ne vem a imam kaj narobe nastavljeno. Sam sem bil prepričan, da ko tv ugasneš gre v standby in se takrat izvajaj čiščenje zaslona.Ne gledam pa kake fiksne slike (pc, playstation,...). Niti ne gledam enih in istih kanalov po pol dneva, da bi bil kak logo problem. Ne gledam CNN. Tako, da ne vem v čem je težava. Ali je kak philips software bonus."

"Heh, mene je to prejšnji teden. Sploh nisem mogel izklopti tega, se je ugasnil in je** **. Oled 803. Prvič mi je to naredil do sedaj. Pa je bil prej ugasnjen celo noč in cel dan, ene 2h prej sem ga prižgal..."

"To je novi software, kjer so dodali funkcijo zaradi preprečevanja burn ina. Meni enako vsek toliko časa zateži."

DarwiN ::

gradbenik1 je izjavil:

https://www.aliansa.si/izdelek/led-tv-6...

Andrej69. Tole bi bil torej nekako bestbuy :D?


Kaj ima Philips to nek 2017 dizajn TVjev? Debeli robovi in 5-7kg več "plastike" kot imajo TVji bolj priznanih znamk. :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

andrej69 ::

DarwiN je izjavil:

gradbenik1 je izjavil:

https://www.aliansa.si/izdelek/led-tv-6...

Andrej69. Tole bi bil torej nekako bestbuy :D?


Kaj ima Philips to nek 2017 dizajn TVjev? Debeli robovi in 5-7kg več "plastike" kot imajo TVji bolj priznanih znamk. :))


Kateremu pa niso všeč ti robovi, se bo pač odločil za kakšen drug Philips model, ali pa kakšnega drugega proizvajalca:) Sicer pa sem jaz osebno vedno gledal pri televizorju kvaliteto slike, zvoka itd.. Saj ljudje ne gledajo teh robov, temveč sliko..

lanicor ::

mega_ne je izjavil:

lanicor je izjavil:

Klapa,

65 družinski tv v osvetljeni dnevni (če je preveč svetlo pač spustimo rolete), telekom neo box
čez dan povečini risanke
zvečer občasno kaka serija ali film (šport zelo redko, igre ne)
max 1500EUR, če se da manj :)
trenutno imam LG 47lm620s, 8 let stara in ni tako slaba TV :)
najbolj pomembna mi je kvaliteta slike (če se le da tudi zvoka)

kar sem preveril reviewe sta ta 2 najboljša za svoj denar
Sony 65XH9505, Samsung qe65q80t
tu se vas večina nagiba na Sony 65XH9505

Vprašanja:
Ali potrebujem tako drago televizijo, da bo "slika dovolj kvalitetna"
Trenutno so me malo namamili black friday popusti, se mi pa ne toliko mudi, ali se mi splača počakati do februarja, marca?
Ali je XH90 dosti slabši model od XH95 (je kar razlika v ceni, npr https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
=> XH90 zgleda boljši nakup (rtings ima skoraj isto oceno za gledanje filmov v temi)
Samsung je trenutno 300EUR bolj poceni kot XH95... -> (koliko je dejansko slabši za moje želje)
=> pridemo na to primerjavo potem XH90 vs q80t?
Ali se za ta denar (max 1500EUR) že da dobiti kvaliteten OLED in ali bo boljši kot omenjeni modeli?
Večina uporabnikov Philipsov mi hvali ambilight (noben mi še ni pohvalil kvaliteto slike :)) -> ali je res tako dober???
=> Ali bi ambilight naredil več kot zelo dobra slika za užitek v gledanju serije/filma

Hvala!

Jaz iščem v podobnem rangu in podobne zahteve + širok kot gledanja.

Bil sem že tik pred nakupom Samsung QE65Q80T (cenejši od Sonya, 6 zvočnikov, akcija za 5 let garancije...) in sem našel tole težavo pri več uporabnikih in si premislil:
Q80T sound issue


Hvala vsem za odgovore in nasvete
Še malo sem primerjal te 3 tv-je in če upoštevam še zgornjo napako z zvočniki, potem zame zmagata sonya.

moram razmisliti o tem :)
"Vsekakor se ti splača počakat do februarja, marca. Takrat boš že za kakšen evro več od 1500€ dobil OLEDa."
čeprav kar gledam po yt in reviewe ima ta sony sliko v temi brutal, črna je črna, barve top, kvečjemu če bi malo počakal, da ji pade cena

"Če bo to družinski TV, svetujem, da vzameš LCD z IPS panelom." -> zaradi kota gledanja? kar sem videl na reviewih in yt ima ta X95 model vrhunski kot gledanja tudi če je VA, midva z ženo gleda naravnost iz kavča, otroci povečini tudi :) če jim ne bo všeč slika pa se bojo usedli na kavč

Andrej "the one" moram videt sliko v živo, malo sem skeptičen, da lahko ima enako dobro sliko kot našteti modeli
druga 2 modela pa sta vsaj na papirju dosti slabša
https://www.rtings.com/tv/tools/compare...
https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kaj ti se šališ..? Ravno Lg ima največ težav z to zadevo.. To ti lahko povem iz prve roke, pa tudi na netu si malo poglej okoli te zadeve:)
Andrej, dobro veš, da je Philips šele v letošnje modele uvedel podobno anti burn-in zaščito, kot je vgrajena v LGejeve OLEDe že nekaj let, celo nekaj si se hvalil s tem.

Philips in ostali proizvajalci imajo že kar nekaj časa določeno tehnologijo kar se tiče burn-ina:) Philips pa je letos proizvedel povsem novo tehnologijo, ki bo povsem odpravila te težave:)
Andrej, saj sem ti povedal, da je ta nova tehnologija tisto, kar ima LG že nekaj let.

Kar se pa tiče dosedanje Philipsove moteče anti burn-in tehnologije si pa tukaj prečitaj:

"Eno vprašanje glede OLED Philipsa 804. Zadnje čase me je občasno začel "drkati" z obvestili za kako bi napisal "čiščenje" slike. Da moram to izvesti in mi je dal opcijo cc 20sekund da izberem ali prekličem. Ko me je to nekajkrat obvestilo sem enkrat dal temeljito čiščenje pod funkcijo Počisti ostanke slike, ki traja cc 1h, ker ko ravno nekaj gledam mi ni, da bi za 10minut ugasnil tv.Nekaj časa je bil potem mir (slab mesec). Danes je pa spet zajamral in mi na koncu sploh ni dal več opcije kot, da se izvede čiščenje in se je tv ugasnil.Sedaj ne vem a imam kaj narobe nastavljeno. Sam sem bil prepričan, da ko tv ugasneš gre v standby in se takrat izvajaj čiščenje zaslona.Ne gledam pa kake fiksne slike (pc, playstation,...). Niti ne gledam enih in istih kanalov po pol dneva, da bi bil kak logo problem. Ne gledam CNN. Tako, da ne vem v čem je težava. Ali je kak philips software bonus."

"Heh, mene je to prejšnji teden. Sploh nisem mogel izklopti tega, se je ugasnil in je** **. Oled 803. Prvič mi je to naredil do sedaj. Pa je bil prej ugasnjen celo noč in cel dan, ene 2h prej sem ga prižgal..."

"To je novi software, kjer so dodali funkcijo zaradi preprečevanja burn ina. Meni enako vsek toliko časa zateži."


To lahko potrdim, ker mi je sodelavec razlagal isto stvar... In da je vedno pogosteje...
Sicer na modelu 65 oled 803
Je reku da ne kupi več :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lanicor ()

andrej69 ::

@lanicor

Letošnji model 8505, je eden izmed najboljših LED televizorjev:) Tako, da ne rabiš biti skeptičen..! Seveda ni na nivoju najkvalitetnejših FALD modelov, toda ne zaostaja veliko:) Generalno tale Philips ponuja res kvalitetno sliko pri vseh vsebinah.. Edino, če iščeš televizor predvsem za gledanje HDR, se da dobit kakšen kvalitetnejši model.

Saj si lahko pogledaš teste in pa mnenja uporabnikov, pa boš hitro dobil mnenje o kvaliteti tega televizorja..

https://labo.fnac.com/tv/televiseur-qle...
https://labo.fnac.com/tv/televiseur-qle...
https://www.computerbild.de/artikel/avf...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

gradbenik1 ::

Mislim da za nas, ki gledamo večinoma tv programe in pa občasno kakšen film je to popolnoma zadovoljivo.
Edino kar moram še razmisliti, je če bi raje vzel v Bigbangu in še dodatnih 5 let dokupil za 50EUR njihovo zaščito.
Je kdo od vas posebej sklenjeval polico? Sicer v osnovi imamo strojelom v polici za nepremičnino.
Nevem pa koliko kaj znesejo popravila teh tvjev če ga daš na servis? Ima kdo kake info? Je večinoma vse po + 100eur ali ni rečeno?

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

gradbenik1 je izjavil:

Mislim da za nas, ki gledamo večinoma tv programe in pa občasno kakšen film je to popolnoma zadovoljivo.
Edino kar moram še razmisliti, je če bi raje vzel v Bigbangu in še dodatnih 5 let dokupil za 50EUR njihovo zaščito.
Je kdo od vas posebej sklenjeval polico? Sicer v osnovi imamo strojelom v polici za nepremičnino.
Nevem pa koliko kaj znesejo popravila teh tvjev če ga daš na servis? Ima kdo kake info? Je večinoma vse po + 100eur ali ni rečeno?


Kar se tiče dodatnega zavarovanja ti vsekakor priporočam:) Kar pa se tiče popravila določenega televizorja, je povsem odvisno za kakšno okvaro gre.. Daleč največji strošek je seveda okvara panela, potem pa sledi ostala elektronika od osnovnih plošč, plošč napajanja itd.. Je pa seveda največ okvar ravno z paneli od samih pixlov, osvetljenja ozadja itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

gradbenik1 je izjavil:

Ste ekspresni. Hvala ;)!Ja nisem nek zahteven uporabnik. Niti glede raznih aplikacij. Večinoma samo TV programska shema in pa kakšen film iz usb/ podobno. Če bo netflix mogoče celo da bomo uporabljali. Za enkrat pa zgolj najbolj osnovne zadeve + miracast in hdmi na laptop

Kar se tiče kvalitete slike se boš sam odločil, kar pa se tiče samih smart možnosti je Philips vsekakor v ospredju:)
V kakšnem ospredju, po štekanju?

Senior Dev ::

To je res da Philips načeloma zelo zatika ker ima Androida. Sprobano 100x.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

gradbenik1 ::

Ima tudi kdo izkusnjo z Androidom in Eon app/box.
Zanima me delovanje ena ali druga opcija (UTP in optika)

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

gradbenik1 je izjavil:

https://www.aliansa.si/izdelek/led-tv-6...
Andrej69. Tole bi bil torej nekako bestbuy :D?

Za ta denar dobiš kar nekaj boljših TVejev:
Hisense ULED, je enako, kot Samsung QLED. Omogoča predvsem širši barvni spekter: https://www.ceneje.si/Izdelek/14858128/...
Še boljši model Hisense ULED: https://www.ceneje.si/Izdelek/17006100/...
LG z daleč najboljšim, najhitrejšem, uporabniku najboj prijaznim operacijskim sistemom, telekomanda z miško in mikrofonom: https://www.ceneje.si/Izdelek/20490347/...
Samsung: https://www.ceneje.si/Izdelek/13119259/...
Nisi navedel, ali bo to družinski TV, ali boš gledal sam?

TOP ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kaj ti se šališ..? Ravno Lg ima največ težav z to zadevo.. To ti lahko povem iz prve roke, pa tudi na netu si malo poglej okoli te zadeve:)
Andrej, dobro veš, da je Philips šele v letošnje modele uvedel podobno anti burn-in zaščito, kot je vgrajena v LGejeve OLEDe že nekaj let, celo nekaj si se hvalil s tem.


Philips in ostali proizvajalci imajo že kar nekaj časa določeno tehnologijo kar se tiče burn-ina:) Philips pa je letos proizvedel povsem novo tehnologijo, ki bo povsem odpravila te težave:)

Ki bo povsem odpravil,daj ne predvidevaj nekaj,kar se ni še izkazalo za resnično,ampak samo predvidevanje,da se prodaja dvigne.

andrej69 ::

gradbenik1 je izjavil:

Ima tudi kdo izkusnjo z Androidom in Eon app/box.
Zanima me delovanje ena ali druga opcija (UTP in optika)


Sama EON aplikacija deluje brez kakršnih težav:) Mislim, da je enako tudi z boxom.. In prosim ne nasedaj določenim uporabnikom na tem forumu, ker ti ne bodo naredili nobene usluge, samo, da bodo demantirali moja priporočila ti bodo naredili še več škode:))

andrej69 ::

TOP je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kaj ti se šališ..? Ravno Lg ima največ težav z to zadevo.. To ti lahko povem iz prve roke, pa tudi na netu si malo poglej okoli te zadeve:)
Andrej, dobro veš, da je Philips šele v letošnje modele uvedel podobno anti burn-in zaščito, kot je vgrajena v LGejeve OLEDe že nekaj let, celo nekaj si se hvalil s tem.


Philips in ostali proizvajalci imajo že kar nekaj časa določeno tehnologijo kar se tiče burn-ina:) Philips pa je letos proizvedel povsem novo tehnologijo, ki bo povsem odpravila te težave:)

Ki bo povsem odpravil,daj ne predvidevaj nekaj,kar se ni še izkazalo za resnično,ampak samo predvidevanje,da se prodaja dvigne.


Pa saj se takšne zadeve kontrolirajo preden televizor zapusti tovarno.. Saj ne rabiš testirat eno leto, da bi ugotovil določene prednosti te tehnologije..!
Povsem zadostuje par dni, kjer se testirajo samo statični elementi:)) In, če bi poslušal Danny Tacka na predstavitvi, bi mogoče razumel o čem je govoril.

gradbenik1 ::

Predlogi gor ali dol, vsem sem hvalezen za vsak nasvet, odlocal bom itak sam. Je pa lazje ker dobim se kaksno opcijo in tehtam..
Tv bo v dnevni sobi, zelo svetli, mansarda s 4x velikimi stresnimi okni in 3x okni na J (bo treba na enem zatemnjevati ce se bo gledalo cez dan.
Tv bo pa oddaljen slabe 4m od kavca (na steni).
Glede na trenutni FHD philips 52" star 7 let ki ima za nase potrebe v hd programih odlicno sliko mislim da bodo vse opcije tamtam za nase potrebe, pogledujem bolj glede cene, prvo je bil seveda v igri tudi sony za 900 (serija 9000) ampak za razliko 250eur dobim se dober soundbar.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Letošnji model 8505, je eden izmed najboljših LED televizorjev:) Tako, da ne rabiš biti skeptičen..!
Andrej, nehaj zavajat. Ta TV je DirectLED, brez con, kar je najcenejši in najslabši način osvetljevanja. Poleg tega, nima dimminga v smislu povečanju dinamičnega kontrasta, ker nima con, zato se mu spreminja svetilnost glede na sceno. Tako se pri vseh Direct LED dogaja, naprimer, ko je temna scena, jo prikaže dosti normalno, ko se pa prikažejo podnapisi, se pa vsa ta temna scena osvetli, kar je zelo moteče. Poleg tega je samo 50Hz, kar pomeni, da ni dober za šport, pa še Glossy je, kar utegne biti ravno tako moteče.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Letošnji model 8505, je eden izmed najboljših LED televizorjev:) Tako, da ne rabiš biti skeptičen..!
Andrej, nehaj zavajat. Ta TV je DirectLED, brez con, kar je najcenejši in najslabši način osvetljevanja. Poleg tega, nima dimminga v smislu povečanju dinamičnega kontrasta, ker nima con, zato se mu spreminja svetilnost glede na sceno. Tako se pri vseh Direct LED dogaja, naprimer, ko je temna scena, jo prikaže dosti normalno, ko se pa prikažejo podnapisi, se pa vsa ta temna scena osvetli, kar je zelo moteče. Poleg tega je samo 50Hz, kar pomeni, da ni dober za šport, pa še Glossy je, kar utegne biti ravno tako moteče.


Ja res je, da se zatemni celotna scena, toda to sploh ni moteče:)) Ker sami detajli ostajajo vidni.. Kar pa se tiče podnapisev pa to sploh ni moteče, ker ne prihaja do bloominga kakor na FALD televizorjih, in ne piši neumnosti.. Kar se tiče 50Hz osvežavanja ni pri Philipsu nikakršen minus, podobno pri Sonyu, ker imata oba zelo dober algoritem za sam Motion, in si pojdi že enkrat pogledat kakšen Philips televizor, da ne boš venomer pisal res neumnosti:)) Ksr pa se tiče Gloosy panela ima tudi svoje prednosti, če se ne gleda direkt izpostavljeni svetlobi.. Kar se tiče glossy panela. Prednost takšnega panela je, prenašanje barvnih odtenkov ne glede na svetlobo v okolju.. Zunanja plast panela je prekrita z odsevnim filmom. Odseva zunanjo svetlobo, ne da bi svetlobni tok prodrl globoko v panel, zato slika na takšnem panelu ne izgubi svetlosti in nasičenosti barv. Slika na odsevnem panelu je svetlejša, in bolj nasičena kar se tiče prikaza barv.

andrej69 ::

gradbenik1 je izjavil:

Predlogi gor ali dol, vsem sem hvalezen za vsak nasvet, odlocal bom itak sam. Je pa lazje ker dobim se kaksno opcijo in tehtam..
Tv bo v dnevni sobi, zelo svetli, mansarda s 4x velikimi stresnimi okni in 3x okni na J (bo treba na enem zatemnjevati ce se bo gledalo cez dan.
Tv bo pa oddaljen slabe 4m od kavca (na steni).
Glede na trenutni FHD philips 52" star 7 let ki ima za nase potrebe v hd programih odlicno sliko mislim da bodo vse opcije tamtam za nase potrebe, pogledujem bolj glede cene, prvo je bil seveda v igri tudi sony za 900 (serija 9000) ampak za razliko 250eur dobim se dober soundbar.


Če bo v prostoru res veliko svetlobe, ali bo svetloba padala direkt na sam panel televizorja, potem tale Philips ni najboljša izbira, ker ima nekoliko odsevnejši panel, napram konkurence. Seveda pa ima takšen panel tudi svoje prednosti, katere sem zgoraj že opisal. Če boš prostor lahko nekoliko zatemnil, je potem tale Philips zelo dobra izbira v nasprotnem primeru ne:)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Ksr pa se tiče Gloosy panela ima tudi svoje prednosti, če se ne gleda direkt izpostavljeni svetlobi.. Kar se tiče glossy panela. Prednost takšnega panela je, prenašanje barvnih odtenkov ne glede na svetlobo v okolju.. Zunanja plast panela je prekrita z odsevnim filmom. Odseva zunanjo svetlobo, ne da bi svetlobni tok prodrl globoko v panel, zato slika na takšnem panelu ne izgubi svetlosti in nasičenosti barv. Slika na odsevnem panelu je svetlejša, in bolj nasičena kar se tiče prikaza barv.
Andrej, saj po eni strani je dobro, da prodajaš samo televizorje. Ker, če bi naprimer prodajal skret papir, pa tega slučajno nebi imel na zalogi, sem prepričan, da bi stranki ponudil šmergel papir, z razlago, da je bolj nežen, učinkovit, in da bolje obriše rit.

easyrider3 ::

Imaš tudi vodo brusni papir ta je bolj nežen.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ksr pa se tiče Gloosy panela ima tudi svoje prednosti, če se ne gleda direkt izpostavljeni svetlobi.. Kar se tiče glossy panela. Prednost takšnega panela je, prenašanje barvnih odtenkov ne glede na svetlobo v okolju.. Zunanja plast panela je prekrita z odsevnim filmom. Odseva zunanjo svetlobo, ne da bi svetlobni tok prodrl globoko v panel, zato slika na takšnem panelu ne izgubi svetlosti in nasičenosti barv. Slika na odsevnem panelu je svetlejša, in bolj nasičena kar se tiče prikaza barv.
Andrej, saj po eni strani je dobro, da prodajaš samo televizorje. Ker, če bi naprimer prodajal skret papir, pa tega slučajno nebi imel na zalogi, sem prepričan, da bi stranki ponudil šmergel papir, z razlago, da je bolj nežen, učinkovit, in da bolje obriše rit.


Če me spomin ne vara si mi dejal, da si starejši možakar:) Toda tole kar ti pišeš, je na nivoju enega 15 letnika..! Tako, da se boš moral malo zamislit okoli tvojega obnašanja..

Big Poppa ::

V petek je kolega nabavil 55xh90, sem ga komaj prepričal naj pozabi na ta philips jajca... potem je šel brati slotech in mu je bilo jasno. ;) Tako da hvala Andreju, da olajša izbiro uporabnikom.

Horas ::

kakor komu, vsak ve za sebe. jaz vem da če pred enim letom ne bi malo prebral andrejeve poste, ker sem pred tem imel 2x lg 10let. in sem zdaj na philipsu z ambilightom srečen ko rožica.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

andrej69 ::

Big Poppa je izjavil:

V petek je kolega nabavil 55xh90, sem ga komaj prepričal naj pozabi na ta philips jajca... potem je šel brati slotech in mu je bilo jasno. ;) Tako da hvala Andreju, da olajša izbiro uporabnikom.


Tukaj Philips ravno ne ispade jajca:)

https://labo.fnac.com/tv/televiseur-qle...
https://labo.fnac.com/tv/televiseur-qle...

gradbenik1 ::

Ce ne drugega je sedaj velik + ker imas "testno" obdobje za philipse na racun ambilighta..

1BSN ::

Pozdravljeni,

sicer se nisem, ne vem kako poglabljal (v upanju, da mi vi lahko pomagate), a iščem bestbuy 65 TV. Nekako sem se ustavil pri teh dveh pa me zanima vaše mnenje, in sicer:


SONY

LG

Sicer sem gledal nekaj primerjav (review) med QLED, Nanocell in OLED, a do cenovnega razreda QLED se res ne bi rad stegnil. Torej nekako sem pripravljen plačati max 1200 EUR.

Mogoče še to: Tv se bo predvsem uporabljal za gledanje Netflix vsebin in občasno kakšen špil.

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 1BSN ()

gradbenik1 ::

Preberi malo zadnje 3 strani ti bo morda ze to koristilo.

Mogoce se komentar glede tega, ni bil se dosti omenjen??

Hisense H65U8B

snezak55 ::

Zna biti problem gledanje pod kotom pri Sony KD55XH9096?

Kaj pa:
Philips 58PUS8505/12 (700€) proti Sony KD55XH8096B (700€)
Prednosti/slabosti

andrej69 ::

1BSN je izjavil:

Pozdravljeni,

sicer se nisem, ne vem kako poglabljal (v upanju, da mi vi lahko pomagate), a iščem bestbuy 65 TV. Nekako sem se ustavil pri teh dveh pa me zanima vaše mnenje, in sicer:


SONY

LG

Sicer sem gledal nekaj primerjav (review) med QLED, Nanocell in OLED, a do cenovnega razreda QLED se res ne bi rad stegnil. Torej nekako sem pripravljen plačati max 1200 EUR.

Mogoče še to: Tv se bo predvsem uporabljal za gledanje Netflix vsebin in občasno kakšen špil.

Hvala.


Izmed teh dveh vsekakor Sony model, Lg-ja ti ne priporočam zaradi IPS panela. Resno pa razmisli tudi o teh dveh modelih:)

https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-6...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Če pa bi še lahko dodal 100€ več, pa definitivno tale odličen model:))

https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-6...

snezak55 je izjavil:

Zna biti problem gledanje pod kotom pri Sony KD55XH9096?

Kaj pa:
Philips 58PUS8505/12 (700€) proti Sony KD55XH8096B (700€)
Prednosti/slabosti


Tukaj si poglej.

https://labo.fnac.com/tv/televiseur-qle...
https://labo.fnac.com/tv/televiseur-qle...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

TOP ::

Nima kaj resno razmišljat,ker je Sony bolši napram Philipsu 8505.

andrej69 je izjavil:

TOP je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kaj ti se šališ..? Ravno Lg ima največ težav z to zadevo.. To ti lahko povem iz prve roke, pa tudi na netu si malo poglej okoli te zadeve:)
Andrej, dobro veš, da je Philips šele v letošnje modele uvedel podobno anti burn-in zaščito, kot je vgrajena v LGejeve OLEDe že nekaj let, celo nekaj si se hvalil s tem.


Philips in ostali proizvajalci imajo že kar nekaj časa določeno tehnologijo kar se tiče burn-ina:) Philips pa je letos proizvedel povsem novo tehnologijo, ki bo povsem odpravila te težave:)

Ki bo povsem odpravil,daj ne predvidevaj nekaj,kar se ni še izkazalo za resnično,ampak samo predvidevanje,da se prodaja dvigne.


Pa saj se takšne zadeve kontrolirajo preden televizor zapusti tovarno.. Saj ne rabiš testirat eno leto, da bi ugotovil določene prednosti te tehnologije..!
Povsem zadostuje par dni, kjer se testirajo samo statični elementi:)) In, če bi poslušal Danny Tacka na predstavitvi, bi mogoče razumel o čem je govoril.

Če bi tole držalo potem nebi imelo Philipsi Oled imeli Burnin in bi dali garancijo na tole,pa je ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

@skyform

Ti malo preveč podcenjuješ Philips televizorje, predvsem ta srednji in višji rang:) Tukaj si lahko pogledaš primerjavo, če Sony res pohrusta Philipsa..

https://labo.fnac.com/tv/televiseur-qle...
https://labo.fnac.com/tv/televiseur-qle...
https://labo.fnac.com/tv/televiseur-qle...


Do zdaj si še vedno priznal, da so 9000 serije dosti bojše kot ti poceni Philips LCDji, sedaj pa vedno nižje padaš, tule limleš kr neke strani, res kaj te maš to sploh, lol. XH95 pa te PUSe sploh ne morš primerjati. Ti se zavedaš, da je XH95 že smao zaradi FALD dosti boljši TV, ne malo ampak dosti, potem pa še ima boljši procesing, boljše barve, boljša gradacija barv, boljši motion, 120hz, boljši proti reflekcijski filter, boljši vidni kot, boljše deluje android, hirejši menije, sploh ni primerjave. Še med OLED in XH95 je majnša razlika kot med XH95 in bilo kateri Philips LCD, tak da prosim lepo.

easyrider3 ::

andrej69 pa kje ti najdeš vse te teste od nekih francozov ko pa je svetovno prikazano da je sigurno Led Sony XH90 boljši kakor vsi Led Philips modeli kar so jih kdaj naredili. Pa dej porinte si nekam tiste teste od vsepovsod ker kot noč in dan je razlika v prid Sony XH90. Celi svet se bi smejal ko bi videl te tvoje objave

skyform ::

snezak55 je izjavil:

Zna biti problem gledanje pod kotom pri Sony KD55XH9096?

Kaj pa:
Philips 58PUS8505/12 (700EUR) proti Sony KD55XH8096B (700EUR)
Prednosti/slabosti


Če ti je pomembn kot gledanja potem tudi PUS8505 odpade, ker je tudi VA panel. XH90 ima k večjemu boljši kot gledanja, kot PUS8505, ker ima FALD in boljši proti reflekcijski filter. XH80 pa ima najboljši vidni kot, ker je IPS panel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

O ne andrej 69 bo sedaj povedal da je MVA panel in je spet to vse drugače in super zadeva.

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

andrej69 pa kje ti najdeš vse te teste od nekih francozov ko pa je svetovno prikazano da je sigurno Led Sony XH90 boljši kakor vsi Led Philips modeli kar so jih kdaj naredili. Pa dej porinte si nekam tiste teste od vsepovsod ker kot noč in dan je razlika v prid Sony XH90. Celi svet se bi smejal ko bi videl te tvoje objave


Jop, že XH90 pokonča vse Philips LCDje, kaj še le XH95, zdaj pa že res hecno postaja, da so celo kos najboljšim FALD LCD TVjem kot Samsung in Sony.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

@andrej69 a si ti prepričan, da ima PUS8500 serija MVA v vseh velikostih, poglej tole. Zakaj bi v SLO imeli drugače kot nemčija in ostale države v EU?

https://toengel.net/philipsblog/2020/01...

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

andrej69 pa kje ti najdeš vse te teste od nekih francozov ko pa je svetovno prikazano da je sigurno Led Sony XH90 boljši kakor vsi Led Philips modeli kar so jih kdaj naredili. Pa dej porinte si nekam tiste teste od vsepovsod ker kot noč in dan je razlika v prid Sony XH90. Celi svet se bi smejal ko bi videl te tvoje objave


Res zanimivo od tebe, prej nikoli nisi pisal takšne stvari, sedaj pa naenkrat tako zagovarjanje Sonya in pljuvanje Philipsa:):DRes zanimivo.. Sicer ne jemljem tvojih mnenj resno pa vendarle..

skyform je izjavil:

@andrej69 a si ti prepričan, da ima PUS8500 serija MVA v vseh velikostih, poglej tole. Zakaj bi v SLO imeli drugače kot nemčija in ostale države v EU?

https://toengel.net/philipsblog/2020/01...



Tukaj imajo narobe napisane določene specifikacije.. Kar se tiče samih panelov, se lahko to resnično ugotovi z testi, kjer se meri sam kontrast.. Če ima Philips model 8505 velikosti 65˝ izmerjen kontrast okoli 8.500:1 -10.000:1 potem zagotovo ni IPS panel..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

andrej69 pa kje ti najdeš vse te teste od nekih francozov ko pa je svetovno prikazano da je sigurno Led Sony XH90 boljši kakor vsi Led Philips modeli kar so jih kdaj naredili. Pa dej porinte si nekam tiste teste od vsepovsod ker kot noč in dan je razlika v prid Sony XH90. Celi svet se bi smejal ko bi videl te tvoje objave


Res zanimivo od tebe, prej nikoli nisi pisal takšne stvari, sedaj pa naenkrat tako zagovarjanje Sonya in pljuvanje Philipsa:):DRes zanimivo.. Sicer ne jemljem tvojih mnenj resno pa vendarle..

skyform je izjavil:

@andrej69 a si ti prepričan, da ima PUS8500 serija MVA v vseh velikostih, poglej tole. Zakaj bi v SLO imeli drugače kot nemčija in ostale države v EU?

https://toengel.net/philipsblog/2020/01...



Tukaj imajo narobe napisane določene specifikacije.. Kar se tiče samih panelov, se lahko to resnično ugotovi z testi, kjer se meri sam kontrast.. Če ima Philips model 8505 velikosti 65˝ izmerjen kontrast okoli 8.500:1 -10.000:1 potem zagotovo ni IPS panel..


Kaj pa, če ima Philips spet miks panelov pri 43" in 65" kot leta 2018 pri PUS7303? Glej angleži vsi potrjujejo na avforums, da je 65" IPS in tudi norvežan je potrdil, imel je 65" in 70" in je napisal da je 65" imal slab kontrast, sive črne in dober kot, 70" pa boljši kontrast in črne in slab kot. Kaj pa glede 75", tudi MVA? Angleži potrjujejo IPS, pri njih je kot lani 43", 65", 75" so IPS samo, da tokrat 55" ni, 50", 58", 70" VA. Bom še sam skočil preverit v BB in Harvey, ker me prav zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

Kaj pa glede 75", tudi MVA? Angleži potrjujejo IPS, pri njih je kot lani 43", 65", 75" so IPS samo, da tokrat 55" ni, 50", 58", 70" VA. Lahko prilepiš kak review, ki potrjuje, da je VA oz kontrast tako visok, sicer en ali dva reviewa nista dovolj, še vedno je lahko miks panelov kot leta 2018. Vse skupaj mi je malo čudno, a nisi ti rekel, da delaš v prodajalni z TVji, potem bi moral vedeti iz osebnih izkušenj kateri panel je v keri velikosti in če imaš kontakte z Philipsom še toliko bolj, sicer če imate v prodajalni razstavljen eden 65" z VA, še ne pomeni da so ostali tudi VA, ker Philips ima vsako leto neke mučke s temi paneli.

gradbenik1 ::

Mogoče še komentar glede teh TV-jev?

https://www.bigbang.si/samsung-4k-uhd-q...
+ 5 let garancije

https://www.bigbang.si/sony-4k-uhd-kd65...
+ Cena

https://www.bigbang.si/sony-4k-uhd-kd65...
+ verjetno najboljša izbira?
- najdražji

https://www.bigbang.si/hisense-uled-h65...
+ nizka cena

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Kaj pa glede 75", tudi MVA? Angleži potrjujejo IPS, pri njih je kot lani 43", 65", 75" so IPS samo, da tokrat 55" ni, 50", 58", 70" VA. Lahko prilepiš kak review, ki potrjuje, da je VA oz kontrast tako visok, sicer en ali dva reviewa nista dovolj, še vedno je lahko miks panelov kot leta 2018. Vse skupaj mi je malo čudno, a nisi ti rekel, da delaš v prodajalni z TVji, potem bi moral vedeti iz osebnih izkušenj kateri panel je v keri velikosti in če imaš kontakte z Philipsom še toliko bolj, sicer če imate v prodajalni razstavljen eden 65" z VA, še ne pomeni da so ostali tudi VA, ker Philips ima vsako leto neke mučke s temi paneli.


Tudi tukaj je opisano, da imajo vsi modeli VA panele. Kar pa se tiče velikosti 75˝, pa ne morem potrdit, ker ga nimamo pri nas. Kolikor pa sem uspel primerjat določene modele imajo izgleda celotna serija 8505 MVA panele, dočim imajo modeli 7505 in 7805 mešane panele.

https://www.flatpanelshd.com/philips_pu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

Kaj pa glede 75", tudi MVA? Angleži potrjujejo IPS, pri njih je kot lani 43", 65", 75" so IPS samo, da tokrat 55" ni, 50", 58", 70" VA. Lahko prilepiš kak review, ki potrjuje, da je VA oz kontrast tako visok, sicer en ali dva reviewa nista dovolj, še vedno je lahko miks panelov kot leta 2018. Vse skupaj mi je malo čudno, a nisi ti rekel, da delaš v prodajalni z TVji, potem bi moral vedeti iz osebnih izkušenj kateri panel je v keri velikosti in če imaš kontakte z Philipsom še toliko bolj, sicer če imate v prodajalni razstavljen eden 65" z VA, še ne pomeni da so ostali tudi VA, ker Philips ima vsako leto neke mučke s temi paneli.


Tudi tukaj je opisano, da imajo vsi modeli VA panele. Kar pa se tiče velikosti 75˝, pa ne morem podrdit, ker ga nimamo pri nas. Kolikor pa sem uspel primerjat določene modele imajo izgleda celotna serija 8505 MVA panele, dočim imajo modeli 7505 in 7805 mešane panele.

https://www.flatpanelshd.com/philips_pu...


Sorry andrej ampak sedaj pa postajaš sumljiv, tale stran ni noben dokaz, da so vsi VA, ti sami ne vedo. Sedaj že vse skupaj tako izpade, kot da samo zbiraš podatke iz spleta, kako lahko potem drugim pišeš, da govorijo neumnosti, ko napišejo da je IPS, če sam ne veš točno? Meni je to zelo sumljivo, da samo govoriš o nekih straneh, ki jih sploh ne pokažeš. Lastniki iz ostalih EU držav, kot anglija, nemčija, norveška, vsi potrjujejo IPS pri 43", 65" in 75".
««
309 / 545
»»