» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
282 / 534
»»

scipascapa ::

Andrej: glej, meni če daš Philips zastonj, ga ne vzamem....

andrej69 ::

scipascapa je izjavil:

Andrej: glej, meni če daš Philips zastonj, ga ne vzamem....


Poglej povsem tvoja odločitev..

puginho ::

andrej69 je izjavil:

Tine5 je izjavil:

skyform je izjavil:

Tvoje teorije so pa prav hecne, potem takem se tudi PUS7304 ne splača, ki ga ti toliko priporočaš, če dobiš XF9005 za 790€, se PUS7304 za 180€/200€ majn tudi ne splača, a je tako, seveda se ne boš strinjal :) In hecno je, ker OLED754 je v marsičem slabši kot XG9505, da ne govorim o bednem OSju, black crush, slabše nastavljen slika in je nikakor ne boš moral sam nstaviti tako lepo kot XG9505 razen, če imaš kalibracijske naprave. Pozabi da je OLED754 vredn 200€ več. Razlika v sliki med XF9005 in PUS7304 je večja kot med XG9505 in OLED754 ampak po tvoji logiki se za PU7304 splača dati 200€ majn za XG9505 pa ne, res zanimivo. In nekateri ljudje tudi nočejo kupiti OLED, če morda nisi pomislil na to.

Zanimivo, da sonya ni nikjer za dobit pri nas, philipsov je pa se mnogo povsod.


Ker se Philipsov precej več naroča:) Saj vem kaj hočeš povedat.. Samo za informacijo, Philips ima v Sloveniji skoraj 40% delež prodaje. Skoraj toliko kot nekateri drugi proizvajalci skupaj..


To smo že predebatirali zakaj takšen tržni delež, pa še to dvomim da ima philips v zadnjih letih. Pa noben se ne ukvarja s tržnim deležem ampak s profitom na koncu.

skyform ::

@andrej69 V naprje, bi lahko napisal tvoj odgovor, pričakoval točno tak odgovor in vedel, da boš nalimal vse te reviewe, nič novega, ne vem zakaj mi limaš te ene in iste reviewe, če sem že vse prebral. Poglej si kaj pišejo za nov XH9505, ki je v bistvu enak kot XG9505 samo, da ima x-wide angle, same pohvale in polno primerjav z najboljpimi OLEDi. Tale avforums review od XG9505 je največja neumnost kar sem videl, vsi ostali reviewi ga hvalijo in sem tudi tipu direkt na avofurms pisal in nisem edin, ki se je pritoževel nad njegovim reviewem. Burek je imel brightnes na pune v HDR in DV v čisti temi, ni čudno, da je imel blooming, kdo te dela to, dovolj je na 10 od 50 drugače ti skuri oči. Pa ti primerjaš nizkorazredn OLED z najvišjim razredom LCD, pa prosim nea mi spet, da OLEDi so vsi enaki ker imajo enak LGjev penel. Ej tudi nekateri LCDji imajo popolnoma enak panelom in se kljub temu ful razlikujejo in enako velja za OLED, panel ni vse.

Jaz sem imel Panasonic GZ950, ki je dosti boljši kot OLED754, ni primerjave in se je XG9505 na izi kosal z njim, v SDR je imel lepšo sliko kot GZ950, v HDR pa GZ950 na netlifx sploh ne, ker tam je precej slab DV, najbolj opazna razlika je bila pri 4k HDR blu-rayih in še to ne vsak film ampak samo bolj vizualno spektakularni.

Drugače pa si pojdi pogledat na avforums spet nov uporabnik, ki je šel iz OLED804 na A8 in je rekel da je dan in noč! A8 boljši procesing, boljše barve, boljši motion, OLD804 pretemn HDR, DV in black crush. Povrhu pa Philips ima na OLEDih probleme pri hitrem gibanju slike, motion povzroča pikslaste aftefakte, nad čem se pritožuje več uporabnikov.

https://www.avforums.com/threads/philip...

Mi je žal, da nisem nardil več slik od primerjave GZ950 in XG9505 in posnel kak videjo, sploh z fotkičim, žal imam samo slike z iPhonom.

Men in Black International 1080p SDR, levo GZ950, desno XG9505


Lucy, SDR on Netlifx levo XG9505, desno GZ950



The Witcher, Dolby Vision on Netflix, levo XG9505, desno GZ950. Evo to sem slikal sceno, ker je vidin blooming, nekak tak se vidi v živo v čist temnem prostoru, mogoče še majn, jaz sicer ne gledam v temi, tako da je potem nemoteče.


Levo XG9505, desno GZ950, enaka slika ampak HDR različica slike, ki prikaže blooming malo bolj kot v osebi in tudi podnapisi so se tu pojavili, da ne bo kdo rekel zakaj ni zgoraj podnapisov, sem pač slikal v takem momentu da jih prva slika ni zajela druga HDR slika pa jih je.


The Witcher, Dolby Vision on Netflix, levo XG9505, desno GZ950


Slike so porazne vem, ampak če ne drugega lepo pokažejo razliko v črnih in shadow detail in kako podobna sta si Tvja v tem. Točno tako sem jaz videl to. Zanimivo je bilo videti, da je razlika pri HDR in DV bila bolj opazna čez dan kot v temi, predvsem po zelo sončnem ali v temnejših scenah, ker je več črne, res brez heca in razlog zato je, ker čez dan je pri HDR in DV potrebno dati brighness na polno zato je slika na XG9505 izpadla bolj sprana majn globoka kot na GZ950, v SDR pa te razlike ni bilo.

OLED754 bi priporočal samo ljudjem, ki jim je pomemben vidni kot in če hočejo imet čist črne in jih ne moti black crush in to je vse, to lahko na XG9505 tudi dosežeš, ugasneš Tv in smo tam, popolne črne.:D

Za ostalo ni kos Sonyju pa lahko ti nalimleš nešteto reviewov, Philips so polni napak, same pritožbe po forumih, sem že na avforums prebral malo morje postov, kjer je folk šel iz Philipsa na Panasonic ali Sony in so bili dosti bolj zadovoljni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Morientes ::

Kaj se sploh pričkate glede tega kitajskega TP Visiona, ker so samo kupil licenco za uporabo imena Philips, že od leta 2012.

Tak kot je scipascapa napisal, zastonj ga nebi mel.

andrej69 ::

Ti lahko lepiš slikice še kar naprej in delaš diplomo kar se tiče tvjev.. Toda tale Philips OLED popapca vse LCD televizorje, pa tudi tegale Sonya.. Sedaj pa ne bom več raspravljal.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Tine5 je izjavil:

skyform je izjavil:

Tvoje teorije so pa prav hecne, potem takem se tudi PUS7304 ne splača, ki ga ti toliko priporočaš, če dobiš XF9005 za 790EUR, se PUS7304 za 180EUR/200EUR majn tudi ne splača, a je tako, seveda se ne boš strinjal :) In hecno je, ker OLED754 je v marsičem slabši kot XG9505, da ne govorim o bednem OSju, black crush, slabše nastavljen slika in je nikakor ne boš moral sam nstaviti tako lepo kot XG9505 razen, če imaš kalibracijske naprave. Pozabi da je OLED754 vredn 200EUR več. Razlika v sliki med XF9005 in PUS7304 je večja kot med XG9505 in OLED754 ampak po tvoji logiki se za PU7304 splača dati 200EUR majn za XG9505 pa ne, res zanimivo. In nekateri ljudje tudi nočejo kupiti OLED, če morda nisi pomislil na to.

Zanimivo, da sonya ni nikjer za dobit pri nas, philipsov je pa se mnogo povsod.


Ker se Philipsov precej več naroča:) Saj vem kaj hočeš povedat.. Samo za informacijo, Philips ima v Sloveniji skoraj 40% delež prodaje. Skoraj toliko kot nekateri drugi proizvajalci skupaj..


Ja zato, ker so plačani od Philips, da jhi prodajo več in reklamijaro, sploh Big Bang. Ko čujem te buhtle kaj govorijo, mi je kar slabo. Philips ima bolj naravno sliko, pa take, Panasonici ful crkujejo, mislim za bruhat. en primer kako je prodajalev v BigBangu zavajal starejšega gospoda, Philips z IPS panelom mu je htel podvalit za 1380EUR na spletu pa so ga imeli za 1100EUR, ko ga je starejši gospod vprašal, zakaj je tako drag, je baraba rekel, takšna je cena pa da imajo Philipsi naravno sliko, haha, na spleto pri njih BigBang pa 280EUR cenejši, pa Philips in naravna slika, mamamia! Pojma nimajo, ko sem mu jaz rekel, če mi prosim da dainjc, za 55" model, da prestavim program in se malo poigram, je rekel, saj pa je tam enak majnši model na tem programu, sem mu rekel ne majnši ima IPS panel večji pa VA, aja je rekel, sanjalo se mu ni kaj govorim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Ti lahko lepiš slikice še kar naprej in delaš diplomo kar se tiče tvjev.. Toda tale Philips OLED popapca vse LCD televizorje, pa tudi tegale Sonya.. Sedaj pa ne bom več raspravljal.


In to je še en dokaz, da nimaš pojma o Tvjih, pa lahko imaš ne vem koliko izkušenj, in še bi jih rabil par 100 let kot zgleda. OLED še ne pomeni avtomatsko boljše kot LCD in če tega ne veš pač nima smisla debatirat. Npr še en primer, ki ti popapca tega PUSYA754 je Samsung Q90R, ki je kaj? o ti šment LCD!

andrej69 ::

@skyform

Kar se tiče natančnosti barv in naravne slike, se prodajalec ni nič motil in kakorkoli lagal kupcu:) Lepo je tukaj razvidno iz grafa , da je Delta E vrednost 2,60 kar je odlično..! Tako, da moraš malo prenehat pljuvat po drugih..

skyform ::

Philips in najbolj naravna slika, seveda, my ass, sploh tovarniško nastavljeni :)) in da Panasonici crkujejo, ja valda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ti lahko lepiš slikice še kar naprej in delaš diplomo kar se tiče tvjev.. Toda tale Philips OLED popapca vse LCD televizorje, pa tudi tegale Sonya.. Sedaj pa ne bom več raspravljal.


In to je še en dokaz, da nimaš pojma o Tvjih, pa lahko imaš ne vem koliko izkušenj, in še bi jih rabil par 100 let kot zgleda. OLED še ne pomeni avtomatsko boljše kot LCD in če tega ne veš pač nima smisla debatirat. Npr še en primer, ki ti popapca tega PUSYA754 je Samsung Q90R, ki je kaj? o ti šment LCD!


Seveda ne v vseh segmentih.. V večini pa ja:) Tale LCD modeli lahko konkurirajo samo v svetlejših pogojih, dočim v temnejših nimajo kaj iskati.. Pa tudi, če primerjamo samo obdelavo slike sta Sony posebej pa Samsung slabša:)) Kolikor se spomnim ste nekateri zagovarjali tukaj , da je pri kvaliteti slike važen: kontrast, prikaz črnih kadrov, dinamični razpon itd.. Ravno tukaj tale Philips OLED deklasira tako Sonya kot Samsunga.. Tudi pri prikazu HDR vsebin in Dolby Visiona nimata kaj iskati.. Tako, da bodi malo bolj pošten, če že ne do nas pa saj do sebe..!

skyform je izjavil:

Philips in najbolj naravna slika, seveda, my ass, sploh tovarniško nastavljeni :)) in da Panasonici crkujejo, ja valda.


A ne razumeš grafa ali ga pa nočeš.. Saj to je tvoja težava, da hočeš za vsako ceno popljuvat konkurenco razen Sonya, ki je v tvojih očeh nepremagljiv:):D
Ti samo uživaj v Sony kvaliteti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

@skyform

Kar se tiče natančnosti barv in naravne slike, se prodajalec ni nič motil in kakorkoli lagal kupcu:) Lepo je tukaj razvidno iz grafa , da je Delta E vrednost 2,60 kar je odlično..! Tako, da moraš malo prenehat pljuvat po drugih..


Nisi bil zraven, tako da ne govori nekaj brezveze. Tip je to prav zmumljal, na faci mu je pisalo, da se laže ali si zmišljuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

hdx ::

Ima kdo kakšen link, da ima philips 40% delež prodaje v Sloveniji? Če gledam EU/world market share, Philipsa ni nikjer.
Samsung je na vrhu in je prvič presegel 30%, sledijo LG (16.3%), Sony (9.4%) Hisense (6.4%) in TCL 6.4%.

Argica ::

ok unga SONYja ni, kaj potem skyform?

Morientes ::

2014 so imeli 36%. Tak pravi članek na siolu. :)

Tine5 ::

Argica je izjavil:

ok unga SONYja ni, kaj potem skyform?

V celje harvey norman imaš še razstavni model, če te to ne moti

Argica ::

kranj hehe.

Tine5 ::

Pošljejo zastonj po pošti...

Argica ::

previsoka cena 1150€ žal....

andrej69 ::

Tale televizor ima že skoraj 7.000 delovnih ur:)

Tine5 ::

Za razstavnega bi lahko dal 10% dol ceno... Jaz sem raj počakal 2 dni pa sem s Kopra zapakiranega pocakal

skyform ::

Argica je izjavil:

ok unga SONYja ni, kaj potem skyform?

Tak je žal to, če se predolgo čaka ali odloča, cene narastejo ali se pa razproda. Ne vem, najboljše je da se sam odločiš.

Ena varijanta je ta in še tega kmalu ne bo.
https://www.mimovrste.com/qled-televizo...


Razstavni model ne bi vzel, razen, če bi razpolovili trenutno ceno, 10% je premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

mevden ::

Pozdravljeni,

Kupuje se tv lcd za tasta, do max 500eur. Priklop na t2 optika, večinoma bo gledal samo tv. Mogoče kdaj pomotoma zalaufa youtube.

Načeloma izbiram med dvema modeloma.

Tcl 55ep660
Panasonic 58gx700e

Katerega bi vi bolj priporočali?

Hvala vnaprej za priporočila.

andrej69 ::

mevden je izjavil:

Pozdravljeni,

Kupuje se tv lcd za tasta, do max 500eur. Priklop na t2 optika, večinoma bo gledal samo tv. Mogoče kdaj pomotoma zalaufa youtube.

Načeloma izbiram med dvema modeloma.

Tcl 55ep660
Panasonic 58gx700e

Katerega bi vi bolj priporočali?

Hvala vnaprej za priporočila.


Od teh dveh ti priporočam Panasonica. Drugače pa tukaj dobiš še nekaj kvalitetnejši model.

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

krco77 ::

Tuki bi ga znal še met za 950€ Xg95. ;)

https://www.mediamarket.si/ads/sony_kd5...

Morientes ::

Haha, tale Andrej se ne da. Haha. Komedije.

Krco, hvala.

easyrider3 ::

skyform je izjavil:

Max-pro ima XG9505 za 922EUR, če še to drži, je definitivno vreden teh 82EUR več, sploh z nadgradnjo od XH9505

https://www.makspro.si/led-tv-sony-kd-5...



To je sigurno bila najboljša cena za ne OLED televizor in tudi jaz ga bi takoj kupil ko kakšen mesec poprej ne bi že kupil Philipsa.Kaj čem vedno me časovno nekaj unese pa kaj čmo treba naprej živet

Tine5 ::

easyrider3 je izjavil:

skyform je izjavil:

Max-pro ima XG9505 za 922EUR, če še to drži, je definitivno vreden teh 82EUR več, sploh z nadgradnjo od XH9505

https://www.makspro.si/led-tv-sony-kd-5...



To je sigurno bila najboljša cena za ne OLED televizor in tudi jaz ga bi takoj kupil ko kakšen mesec poprej ne bi že kupil Philipsa.Kaj čem vedno me časovno nekaj unese pa kaj čmo treba naprej živet
Maks pro nima več, na, zalogi že od včeraj

M@k@veli ::

Prodaja kdo privat LG C9 65?
West Side

Morientes ::

Se pravi Makspro ga nima več, zdej sm pa še preveril ga pa tut mediamarket nima več.

Majo pa nov model 2020 55XH9288 za 1020€, če ni velke razlike med 9505,je to ugodna cena, glede nato da ga makspro za 1299€ prodaja.

Lahko kdo zbrska kero funkcijo ina več XH95 proti XH92.

skyform ::

Morientes je izjavil:

Se pravi Makspro ga nima več, zdej sm pa še preveril ga pa tut mediamarket nima več.

Majo pa nov model 2020 55XH9288 za 1020EUR, če ni velke razlike med 9505,je to ugodna cena, glede nato da ga makspro za 1299EUR prodaja.

Lahko kdo zbrska kero funkcijo ina več XH95 proti XH92.


XH9288 je v bistvu XH9005, ki je cenejši model in malo drugačen kot XG9505 in XH9505.

XH9005 Ima majn diming con, X1 procesor, ki je do sedaj bil v modelih XE, XF, XG 8500 serije in leta 2017 v XE9005, če je sedaj to kaj izboljšan X1 processor ne vem, lahko da je celo X1 extreme in so ga samo preimenovali. XG9505 in XH9505 imata najboljši X1 Ultimate, vmes pa še je bil X1 Extreme na XE9305 in XF9005. XH9005 tudi nima x-wide angle, ki izboljša vidni kot XG9505 ga ima pri 75" in 85" , XH9505 pa od 55" naprej. Ima pa XH9005 2.1 hdmi in 1440p @ 120fps bo imel z nadgradnjo v prihodnosti kar pa XG9505 in XH9505 nimate in najbrž ne bosta imela.

XH9005 je kljub temu zelo dobro ocenjen in ga novo uporabniki zelo hvalijo, ima zelo malo blooming kljub majn diming con, Sony je očitno letos nekaj izboljšal v softveru tako da imajo vsi modeli majn bloominga, tudi XG9505 če ga nadgradiš z XH9505 nadgradnjo. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Morientes ::

Hvala skyform.

Maš prav. Tukaj si lahko pogledate razliko med XH90/92 vs XH95 vs lanski XG95
https://www.displayspecifications.com/e...

XH90/92 pride z X1 in ne z višjo generacijo Ultimate, manjka sledeče X-Wide Angle, Super bit mapping HDR, Object-based Super Resolution, Hands-free voice search, Sound-Positioning tweeter in pa Voice Zoom ter 2.2Ch namesto 2.0Ch.

Manjši plus je pa res 4x HDMi 2.1 proti 2.0 v XH/XG95, manjša 50-60W poraba.
Med XH90 in 92 je pa samo v daljincu, premium daljinec je v 92ki in še kak kozmetični dodatek ala dvojno stojalo...

Konlov ::

Bil danes v Sony ACS na celovški, pa se tipu ni dalo govoriti, tako da sem obrnil...

Tine5 ::

Skyform, sony xg9505 je TOP!!! Hvala za vse nasvete.

skyform ::

Ni za kaj Tine, me veseli ;)

Bantani ::

Ce koga slučajno zanima ima mimovrste 65xf9005 za 1149eur,55xf9005 pa 859eur.

MrStein ::

MAjster951 je izjavil:

55PUS6704 za 399,99€ je v redu ponudba?

To ima Spar v akciji, do 22.6.2020
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

flameir ::

Vidim, da dejansko so razlike med TVji. Ko sem danes gledal na Mimovrste, se mi zdijo vsi isti. Pol sem šel mal teste googlat in pol modelov niti ne prodajajo v SLO.

Rabim 55, gledal se bo dnevnik in vsak drug dan filme/serije. Fajn bi blo, da še Plex podpira, apak sej tože vsi? Pa tam do max 700€. Ne philips.

No tko laično sem si dal v izbor dva:
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...

V redu izbor ali mi predlagate kaj drugega?

andrej69 ::

flameir je izjavil:

Vidim, da dejansko so razlike med TVji. Ko sem danes gledal na Mimovrste, se mi zdijo vsi isti. Pol sem šel mal teste googlat in pol modelov niti ne prodajajo v SLO.

Rabim 55, gledal se bo dnevnik in vsak drug dan filme/serije. Fajn bi blo, da še Plex podpira, apak sej tože vsi? Pa tam do max 700€. Ne philips.

No tko laično sem si dal v izbor dva:
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...

V redu izbor ali mi predlagate kaj drugega?


Če nočeš imet Philipsa, potem tale model Panasonica.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

flameir ::

Sem mal temo za nazaj bral in sem se tud mal nad tem navdušil:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

EDIT: A se splača 200EUR več dat za to? Da ne o crknu po 5 letih, ampak da dela recimo 10 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

puginho ::

Se izplača ja, vrhunski lcd, če kateri tv-ji držijo so to sony.

andrej69 ::

flameir je izjavil:

Sem mal temo za nazaj bral in sem se tud mal nad tem navdušil:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

EDIT: A se splača 200EUR več dat za to? Da ne o crknu po 5 letih, ampak da dela recimo 10 let.


Kar se tiče cene tega Sonya se moraš sam odločit, če se ti isplača dati 200€ več.. Kar pa se tiče življenske dobe televizorja, če boš imel srečo ti bo morda deloval kakšnih 5 let:)

flameir ::

In zakaj si takega mnenja? Nagibam se k Sony-ju ravno zato, ker imam izjemno dobre izkušnje z njim. Do zdej mi še ena stvar od njih ni crknila, pa mam 3x audio sistem v bajti, prejšnji TV, obstoječi TV (ki pač ni smart), videorekorder, bluray predvajalnik, trotl kamerco. Vse dela BP in nikoli pokvarjeno. Ne vem, že iz prebiranja te teme se mi zdi, da bom raje upoštval druga mnenja, sicer ti vseeno hvala za nasvete, samo se mi zdi, da si precej enostransko opredeljen.

andrej69 ::

flameir je izjavil:

In zakaj si takega mnenja? Nagibam se k Sony-ju ravno zato, ker imam izjemno dobre izkušnje z njim. Do zdej mi še ena stvar od njih ni crknila, pa mam 3x audio sistem v bajti, prejšnji TV, obstoječi TV (ki pač ni smart), videorekorder, bluray predvajalnik, trotl kamerco. Vse dela BP in nikoli pokvarjeno. Ne vem, že iz prebiranja te teme se mi zdi, da bom raje upoštval druga mnenja, sicer ti vseeno hvala za nasvete, samo se mi zdi, da si precej enostransko opredeljen.


Poglej jaz ti to pišem iz izkušenj:)) Ker sem se nedavno nazaj še ukvarjal z servisiranjem teh zadev, sedaj pa se ukvarjam z trženjem televizorjev, ti lahko zato povem nekaj več kakor pa ostali na tej temi:) Seveda pa te nihče ne sili, da upoštevaš moje mnenje.. Saj jaz sem tudi imel zadeve doočenih proizvajalcev, ki so delovale po 10 let ali več, toda kar se tiče današnjih elektronskih aparatov seveda nikakor ne dosegajo življensko dobo, kakor so jih dosegali stari aparati.. Ker danes gre samo za kvantiteto, pa nekoliko manj za kvaliteto..! Seveda pa se boš ti sam odločil kako in kaj.

TOP ::

flameir je izjavil:

Sem mal temo za nazaj bral in sem se tud mal nad tem navdušil:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

EDIT: A se splača 200EUR več dat za to? Da ne o crknu po 5 letih, ampak da dela recimo 10 let.

Lej brez neke kvazi,kvazi,kaj in katero zdrži je odvisno od sreče,drugač pa ja se izplača dat 200e več,ker za tale denar je tole best bay definitivno in to kupi čimpej,dokler je zaloga.

broken/link ::

@flemir - ta sonyjev model je bil 2leta nazaj njihov višje rangiran model. in višje kot je rangiran, višja je kvaliteta izdelave. vsaj v teoriji. veš pa, da ti nihče ne more zagotovit, koliko časa bo stvar delala. izkušenj pa tudi ni, ker je model zunej mal več k 2leti.
jaz sem ga 1leto nazaj kupil za cca 900eur in se odločil za nakup in sem zadovoljen. android bi lahko bil hitrejši, ampak kolikor berem je to itak rakrana vseh androidTVjev. aja, pa še to glede androida: še vedno smo na v8. je pa zadnji update prišel 2mesca nazaj: https://www.sony.co.uk/electronics/supp...

MrStein ::

flameir je izjavil:

In zakaj si takega mnenja? Nagibam se k Sony-ju ravno zato, ker imam izjemno dobre izkušnje z njim. Do zdej mi še ena stvar od njih ni crknila, pa mam 3x audio sistem v bajti, prejšnji TV, obstoječi TV (ki pač ni smart), videorekorder, bluray predvajalnik, trotl kamerco. Vse dela BP in nikoli pokvarjeno.

Imel si tudi enako opremo od vsaj dveh drugih proizvajalcev? Ker sicer ta primerjava ne pomeni nič. Sosed ima "vse" od ene druge firme, pa mu tudi nič ni crknilo. Bratranec pa ima isto firmo, pa mu je že večkrat crknilo. Vsak ima svojo zgodbo.

Tako da če kdo ne pokaže verodostojno raziskavo, kjer so preverili tisoče, če ne milijone primerov, je to isto kot če bi rekel, da čutiš na vodi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

flameir ::

Sory, če sm koga užalil s fermami, js rabim sam nov tv. :)
MrStein se pa strinjam s tabo naceloma. Maš eno in jo maš za vedno. Če ti ni všeč, greš na drugo. Tko da se bom drzu tega se naprej p vzel kar tale sony verjetno. :D

Hvala vsem za pomoč!

puginho ::

andrej69 je izjavil:

flameir je izjavil:

In zakaj si takega mnenja? Nagibam se k Sony-ju ravno zato, ker imam izjemno dobre izkušnje z njim. Do zdej mi še ena stvar od njih ni crknila, pa mam 3x audio sistem v bajti, prejšnji TV, obstoječi TV (ki pač ni smart), videorekorder, bluray predvajalnik, trotl kamerco. Vse dela BP in nikoli pokvarjeno. Ne vem, že iz prebiranja te teme se mi zdi, da bom raje upoštval druga mnenja, sicer ti vseeno hvala za nasvete, samo se mi zdi, da si precej enostransko opredeljen.


Poglej jaz ti to pišem iz izkušenj:)) Ker sem se nedavno nazaj še ukvarjal z servisiranjem teh zadev, sedaj pa se ukvarjam z trženjem televizorjev, ti lahko zato povem nekaj več kakor pa ostali na tej temi:) Seveda pa te nihče ne sili, da upoštevaš moje mnenje.. Saj jaz sem tudi imel zadeve doočenih proizvajalcev, ki so delovale po 10 let ali več, toda kar se tiče današnjih elektronskih aparatov seveda nikakor ne dosegajo življensko dobo, kakor so jih dosegali stari aparati.. Ker danes gre samo za kvantiteto, pa nekoliko manj za kvaliteto..! Seveda pa se boš ti sam odločil kako in kaj.


Andrej seveda govori za firmo Philips China, tam je kvantiteta, ostali proizvajalci si seveda ne morejo privoščit da njihov proizvod nebi zdržal 5 let. Philips pa je kitajski in lahko konkurira samo z nizkimi cenami, da pa to dosežeš pa rabiš manj kvalitetne dele ki niso predragi.

Isto velja za razne firme ala sharp, toshiba, ki jih štanca turški vestel in pa razne tesle, voxi,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puginho ()

hunter01 ::

puginho je izjavil:



Andrej seveda govori za firmo Philips China, tam je kvantiteta, ostali proizvajalci si seveda ne morejo privoščit da njihov proizvod nebi zdržal 5 let. Philips pa je kitajski in lahko konkurira samo z nizkimi cenami, da pa to dosežeš pa rabiš manj kvalitetne dele ki niso predragi.

Isto velja za razne firme ala sharp, toshiba, ki jih štanca turški vestel in pa razne tesle, voxi,...


Brez, da bi sedaj netil nek dodaten spor. Ampak wiki pravi, da Philips je in je bil Nizozemski.
Koninklijke Philips N.V. (literally Royal Philips, stylized as PHILIPS) is a Dutch multinational conglomerate corporation headquartered in Amsterdam
A so to Kitajci dejansko kupili kot naše Gorenje al je še vedno Nizozemski in je pač narejeno vse na Kitajskem?
««
282 / 534
»»