» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
272 / 535
»»

genesiss ::

Zakaj jih pa v trgovini ne nastavijo tako kot je treba? Kako se naj pol odločim? Ga bom doma znal nastaviti - rabim kakšno orodje za merjenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Horas ::

misliš da se da unim trgovcem igračkat z nastavitvami z vsakim tvjem ki ga majo razstavlenga.

jao še en. kako orodje??? vzemeš tist kar ti nudi največ za tvoj denar. madona dlakocepite eni.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

genesiss ::

Ja, najbolj pomebna mi je izkusnjan pri gledanju filma. Kako naj ugotovim kateri tv nudi najvec za denar? Ne morem iti pogledat v trgovino ker predstavljeni tvji niso reprezentativni. Ko berem te reviewje se pa zapicijo v neke obskurne lastnosti in laika preplavijo z nepomembnimi informacijami. Če človek vpraša na forumu se pa začne folk prepirat in ima vsak svojega favorita - očitno izbira ni tako samoumevna?

A naj odprem rtings in pogledam oceno in izberem tv ki ima najvisjo oceno tam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

easyrider3 ::

Bantani je izjavil:

Ne smešn je,ko pravis,da je ogromna razlika v sliki...primerjas svoj prejsni sony full hd pa zdaj Filipa,ki je 4k.Tako,da kateri koli TV 4k bi prvleku domov bi bila razlika.
Pa ne razumem kako lahko folk kupi TV za 3 leta...cisto vrzen denar skozi okno....ni bolj pametno,da prisparas pa kupis potem dober FALD ali OLED pa imas mir.


OLED bi kupil,če bi bil 1.000 EUR in ker ga ni ga bom morda čez 3-leta seveda če se bo pokazal za v redu zadevo. Itak pa kaj če mi neki boljši in dražji televizorji ko pa se večinoma vrtijo samo risanke in jaz pogledam samo kakšen šport. Kot sem že omenil nimam jaz čas čepet pred televizorjem imam drugih skrbi in dela,ko pa bom imel več časa za sebe potem bom pa morda si kaj najboljšega privoščil

genesiss ::

Katerega si ti nabavil easyrider3?

easyrider3 ::

genesiss je izjavil:

Katerega si ti nabavil easyrider3?


Jaz sem nabavil Philips 55 PUS7354 sem do sedaj v 10 letih imel Samsunga pa dva Sony in sem moral probati še Philipsa.

katimm ::

Sigurno je ena tezjih opravil kupit TV v danasnjih casih. Izbire je veliko, dalinc ne dela noben v trgovini ker se signali tepejo med sabo, prodajalcu pa je pomembno samo da proda in ti podturi vele podaljsano garancijo :D na koncu se nasankas in reces matr za 200€ vec bi dobil se bolsi tv :) drgac pa najbols je kasne 5 filmov na trdi disk dat in laufat v trgovini da vidis kje je najbolsa slika

andrej69 ::

katimm je izjavil:

Sigurno je ena tezjih opravil kupit TV v danasnjih casih. Izbire je veliko, dalinc ne dela noben v trgovini ker se signali tepejo med sabo, prodajalcu pa je pomembno samo da proda in ti podturi vele podaljsano garancijo :D na koncu se nasankas in reces matr za 200€ vec bi dobil se bolsi tv :) drgac pa najbols je kasne 5 filmov na trdi disk dat in laufat v trgovini da vidis kje je najbolsa slika


Kaj pa, če ti prodajalec ne podturi podaljšano garancijo, in pride po izteku tovarniške garancije recimo do okvare panela ali kaj podobnega.. A potem pa bo bolje dati 200 ali 300 evrov za popravilo:)) Potem pa jok in stok.. Posebej, kateri kupuje televizor na obroke, potem te pride ta podaljšana garancija par evrov na mesec.. Seveda odvisno od cene televizorja. Kar pa se tiče laufanja po prodajalni pa je tako. Sem že nekajkrat napisal, da so televizorji različno nastavljeni, tako, da ne moreš dobiti res "resničnih podatkov" kar se tiče kvalitete slike..! Edino, če se določeni televizorji kateri se preizkušajo, nastavijo kot treba..

Bantani ::

easyrider3 je izjavil:

Bantani je izjavil:

Ne smešn je,ko pravis,da je ogromna razlika v sliki...primerjas svoj prejsni sony full hd pa zdaj Filipa,ki je 4k.Tako,da kateri koli TV 4k bi prvleku domov bi bila razlika.
Pa ne razumem kako lahko folk kupi TV za 3 leta...cisto vrzen denar skozi okno....ni bolj pametno,da prisparas pa kupis potem dober FALD ali OLED pa imas mir.


OLED bi kupil,če bi bil 1.000 EUR in ker ga ni ga bom morda čez 3-leta seveda če se bo pokazal za v redu zadevo. Itak pa kaj če mi neki boljši in dražji televizorji ko pa se večinoma vrtijo samo risanke in jaz pogledam samo kakšen šport. Kot sem že omenil nimam jaz čas čepet pred televizorjem imam drugih skrbi in dela,ko pa bom imel več časa za sebe potem bom pa morda si kaj najboljšega privoščil


Sej dobis OLED za 1k Filipa 55OLED754😉...hehe 1x bi kupil top tv drugic ne

katimm ::

andrej69 je izjavil:

katimm je izjavil:

Sigurno je ena tezjih opravil kupit TV v danasnjih casih. Izbire je veliko, dalinc ne dela noben v trgovini ker se signali tepejo med sabo, prodajalcu pa je pomembno samo da proda in ti podturi vele podaljsano garancijo :D na koncu se nasankas in reces matr za 200EUR vec bi dobil se bolsi tv :) drgac pa najbols je kasne 5 filmov na trdi disk dat in laufat v trgovini da vidis kje je najbolsa slika


Kaj pa, če ti prodajalec ne podturi podaljšano garancijo, in pride po izteku tovarniške garancije recimo do okvare panela ali kaj podobnega.. A potem pa bo bolje dati 200 ali 300 evrov za popravilo:)) Potem pa jok in stok.. Posebej, kateri kupuje televizor na obroke, potem te pride ta podaljšana garancija par evrov na mesec.. Seveda odvisno od cene televizorja. Kar pa se tiče laufanja po prodajalni pa je tako. Sem že nekajkrat napisal, da so televizorji različno nastavljeni, tako, da ne moreš dobiti res "resničnih podatkov" kar se tiče kvalitete slike..! Edino, če se določeni televizorji kateri se preizkušajo, nastavijo kot treba..


Si pozabil povedat da stimulacijo se gleda na to koliko podaljsane garancije se proda prodajalec! In to je glavni catch zakaj ti silijo in priporocajo :) ja zalostno, ker jih briga za stranke vazno da se TV proda!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: katimm ()

easyrider3 ::

Bantani je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Bantani je izjavil:

Ne smešn je,ko pravis,da je ogromna razlika v sliki...primerjas svoj prejsni sony full hd pa zdaj Filipa,ki je 4k.Tako,da kateri koli TV 4k bi prvleku domov bi bila razlika.
Pa ne razumem kako lahko folk kupi TV za 3 leta...cisto vrzen denar skozi okno....ni bolj pametno,da prisparas pa kupis potem dober FALD ali OLED pa imas mir.


OLED bi kupil,če bi bil 1.000 EUR in ker ga ni ga bom morda čez 3-leta seveda če se bo pokazal za v redu zadevo. Itak pa kaj če mi neki boljši in dražji televizorji ko pa se večinoma vrtijo samo risanke in jaz pogledam samo kakšen šport. Kot sem že omenil nimam jaz čas čepet pred televizorjem imam drugih skrbi in dela,ko pa bom imel več časa za sebe potem bom pa morda si kaj najboljšega privoščil


Sej dobis OLED za 1k Filipa 55OLED754😉...hehe 1x bi kupil top tv drugic ne


Bi in bom kupil top TV ko ga bom rabil za sebe trenutno pa za takrat ko gledam kakšno dirko ali športno tekmovanje ne mislim denarja stran metati. Do 800 Eur bi dal za FALD televizor več pa ne in recimo,da bi zadnjič imeli tistega Sony XF9005 na razpolago( ODPRTA EMBELAŽA) za 750 EUr bi ga vzel in ker ga niso imeli pač ne bom čakal čeprav sem dal za povpraševanje. Glede OLED pa tudi ne vem in verjetno se ne ve kako bo delal po 5 letah morda je FALD bolje vzeti.

OmegaM ::

Pozdravljeni.

andrej69:: 4. maj 2020, 21:57:36
OmegaM je 4. maj 2020 ob 21:45:10 izjavil:

Tv do kaksnih 500€?
Vecinoma sd & hd programi pa kaksen stuff iz travnika.
Gor bo prikljucen samsung hw-q60r, ki si ga ze lastim.
Tv je lahko tudi pod 55 palcev.
Aja, kaj so to FALD televizorji/zasloni?


Tukaj imaš nekaj modelov.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...


Sem sel malo pogledat, v okolici, da si znam predstavljati razliko med dolocenimi modeli.
Predvsem znane mercator tehnika, big bang, merkur, da bi vsaj dobil obcutek glede napisano po raznih forumih pa testih.
Primerjal sem SD in HD programe.
Hisense u7b ter b7500.
Pri 7500 me je nerviral stuttering, mogoce se da kje izklopit ali popravit v nastavitvah. Ni bil vedno prisoten.
Sliko sem si dal popraviti, tako da na SD vsebini sem dobil kar lepso sliko. Slika glede na igranje po nastavitvah ni bila slaba.

Pogledal sem phillips 7354.
Slika je lepa, nervira pa me glosy zaslon, tako da odpade, se posebaj ko mi do 12 ure sveti sonce dirket v dnevno.

Pogledal sem tudi LG 49UM7400 ter 50UM7450 - nisem opazil neke obcutne razlike.
No med njima sem opazil LG 49SM8200, kateri je v barvah ze na predsnastavljeni standard bil boljsi od hisense-ja in UM7 serijo.
Barve in so mi bile vsec, posebaj so se odraali detajli, katere sem opazil na obrazih na trenutno rpedvajani vsebini.

Najboljsa slika med vsemi pa mi je osebno bila na SONY-ju KD55XG8096BAEP v mercator tehniki, vendar je raztavni eksponat.
Tako, da tudi ta odpade.

Eno vprasanje. Na mimovrste sem gledal kar nekaj teh televizorjev, ampak cene nekaterih modelov so enake kot v merkur/BigBangu in mercatorju.
Gre mogoce za razstavni eksponat, ima mogoce kdo izkusnje z mimovrste?
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

andrej69 ::

katimm je izjavil:

andrej69 je izjavil:

katimm je izjavil:

Sigurno je ena tezjih opravil kupit TV v danasnjih casih. Izbire je veliko, dalinc ne dela noben v trgovini ker se signali tepejo med sabo, prodajalcu pa je pomembno samo da proda in ti podturi vele podaljsano garancijo :D na koncu se nasankas in reces matr za 200EUR vec bi dobil se bolsi tv :) drgac pa najbols je kasne 5 filmov na trdi disk dat in laufat v trgovini da vidis kje je najbolsa slika


Kaj pa, če ti prodajalec ne podturi podaljšano garancijo, in pride po izteku tovarniške garancije recimo do okvare panela ali kaj podobnega.. A potem pa bo bolje dati 200 ali 300 evrov za popravilo:)) Potem pa jok in stok.. Posebej, kateri kupuje televizor na obroke, potem te pride ta podaljšana garancija par evrov na mesec.. Seveda odvisno od cene televizorja. Kar pa se tiče laufanja po prodajalni pa je tako. Sem že nekajkrat napisal, da so televizorji različno nastavljeni, tako, da ne moreš dobiti res "resničnih podatkov" kar se tiče kvalitete slike..! Edino, če se določeni televizorji kateri se preizkušajo, nastavijo kot treba..


Si pozabil povedat da stimulacijo se gleda na to koliko podaljsane garancije se proda prodajalec! In to je glavni catch zakaj ti silijo in priporocajo :) ja zalostno, ker jih briga za stranke vazno da se TV proda!


Nikogar nihče ne sili.. Dodatna garancija se kupcu pač ponudi, če pa se bo kupec za to odločil pa je čisto njegova stvar.. Je pa dodatna garancija vsekakor dobrodošla:)Saj ne bo prodajalec na zgubi, če pride do kakšne okvare, pač pa kupec..! Izgleda, da ravno ne razumeš bistva garancije.. Edino, če kateri kupuje televizor za obdobje 2 let ali nekaj malega več, potem se mu res najbrž ne isplača dokupit podaljšano garancijo..

easyrider3 je izjavil:

Bantani je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Bantani je izjavil:

Ne smešn je,ko pravis,da je ogromna razlika v sliki...primerjas svoj prejsni sony full hd pa zdaj Filipa,ki je 4k.Tako,da kateri koli TV 4k bi prvleku domov bi bila razlika.
Pa ne razumem kako lahko folk kupi TV za 3 leta...cisto vrzen denar skozi okno....ni bolj pametno,da prisparas pa kupis potem dober FALD ali OLED pa imas mir.


OLED bi kupil,če bi bil 1.000 EUR in ker ga ni ga bom morda čez 3-leta seveda če se bo pokazal za v redu zadevo. Itak pa kaj če mi neki boljši in dražji televizorji ko pa se večinoma vrtijo samo risanke in jaz pogledam samo kakšen šport. Kot sem že omenil nimam jaz čas čepet pred televizorjem imam drugih skrbi in dela,ko pa bom imel več časa za sebe potem bom pa morda si kaj najboljšega privoščil


Sej dobis OLED za 1k Filipa 55OLED754😉...hehe 1x bi kupil top tv drugic ne


Bi in bom kupil top TV ko ga bom rabil za sebe trenutno pa za takrat ko gledam kakšno dirko ali športno tekmovanje ne mislim denarja stran metati. Do 800 Eur bi dal za FALD televizor več pa ne in recimo,da bi zadnjič imeli tistega Sony XF9005 na razpolago( ODPRTA EMBELAŽA) za 750 EUr bi ga vzel in ker ga niso imeli pač ne bom čakal čeprav sem dal za povpraševanje. Glede OLED pa tudi ne vem in verjetno se ne ve kako bo delal po 5 letah morda je FALD bolje vzeti.


Kar se tiče OLED panela, doseže več delovnih ur delovanja:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

katimm ::

andrej69 je izjavil:

katimm je izjavil:

andrej69 je izjavil:

katimm je izjavil:

Sigurno je ena tezjih opravil kupit TV v danasnjih casih. Izbire je veliko, dalinc ne dela noben v trgovini ker se signali tepejo med sabo, prodajalcu pa je pomembno samo da proda in ti podturi vele podaljsano garancijo :D na koncu se nasankas in reces matr za 200EUR vec bi dobil se bolsi tv :) drgac pa najbols je kasne 5 filmov na trdi disk dat in laufat v trgovini da vidis kje je najbolsa slika


Kaj pa, če ti prodajalec ne podturi podaljšano garancijo, in pride po izteku tovarniške garancije recimo do okvare panela ali kaj podobnega.. A potem pa bo bolje dati 200 ali 300 evrov za popravilo:)) Potem pa jok in stok.. Posebej, kateri kupuje televizor na obroke, potem te pride ta podaljšana garancija par evrov na mesec.. Seveda odvisno od cene televizorja. Kar pa se tiče laufanja po prodajalni pa je tako. Sem že nekajkrat napisal, da so televizorji različno nastavljeni, tako, da ne moreš dobiti res "resničnih podatkov" kar se tiče kvalitete slike..! Edino, če se določeni televizorji kateri se preizkušajo, nastavijo kot treba..


Si pozabil povedat da stimulacijo se gleda na to koliko podaljsane garancije se proda prodajalec! In to je glavni catch zakaj ti silijo in priporocajo :) ja zalostno, ker jih briga za stranke vazno da se TV proda!


Nikogar nihče ne sili.. Dodatna garancija se kupcu pač ponudi, če pa se bo kupec za to odločil pa je čisto njegova stvar.. Je pa dodatna garancija vsekakor dobrodošla:)Saj ne bo prodajalec na zgubi, če pride do kakšne okvare, pač pa kupec..! Izgleda, da ravno ne razumeš bistva garancije.. Edino, če kateri kupuje televizor za obdobje 2 let ali nekaj malega več, potem se mu res najbrž ne isplača dokupit podaljšano garancijo..

easyrider3 je izjavil:

Bantani je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Bantani je izjavil:

Ne smešn je,ko pravis,da je ogromna razlika v sliki...primerjas svoj prejsni sony full hd pa zdaj Filipa,ki je 4k.Tako,da kateri koli TV 4k bi prvleku domov bi bila razlika.
Pa ne razumem kako lahko folk kupi TV za 3 leta...cisto vrzen denar skozi okno....ni bolj pametno,da prisparas pa kupis potem dober FALD ali OLED pa imas mir.


OLED bi kupil,če bi bil 1.000 EUR in ker ga ni ga bom morda čez 3-leta seveda če se bo pokazal za v redu zadevo. Itak pa kaj če mi neki boljši in dražji televizorji ko pa se večinoma vrtijo samo risanke in jaz pogledam samo kakšen šport. Kot sem že omenil nimam jaz čas čepet pred televizorjem imam drugih skrbi in dela,ko pa bom imel več časa za sebe potem bom pa morda si kaj najboljšega privoščil


Sej dobis OLED za 1k Filipa 55OLED754😉...hehe 1x bi kupil top tv drugic ne


Bi in bom kupil top TV ko ga bom rabil za sebe trenutno pa za takrat ko gledam kakšno dirko ali športno tekmovanje ne mislim denarja stran metati. Do 800 Eur bi dal za FALD televizor več pa ne in recimo,da bi zadnjič imeli tistega Sony XF9005 na razpolago( ODPRTA EMBELAŽA) za 750 EUr bi ga vzel in ker ga niso imeli pač ne bom čakal čeprav sem dal za povpraševanje. Glede OLED pa tudi ne vem in verjetno se ne ve kako bo delal po 5 letah morda je FALD bolje vzeti.


Kar se tiče OLED panela, doseže več delovnih ur delovanja:)


Andrej samo po tvoje se menja tv na 2-4 leta? Potem je nakup dodatne garancije nesmisel ali kako pac? Sploh pa Philips ne crkuje more delovati... spet nek nesmisel od tebe :)

andrej69 ::

katimm je izjavil:

andrej69 je izjavil:

katimm je izjavil:

andrej69 je izjavil:

katimm je izjavil:

Sigurno je ena tezjih opravil kupit TV v danasnjih casih. Izbire je veliko, dalinc ne dela noben v trgovini ker se signali tepejo med sabo, prodajalcu pa je pomembno samo da proda in ti podturi vele podaljsano garancijo :D na koncu se nasankas in reces matr za 200EUR vec bi dobil se bolsi tv :) drgac pa najbols je kasne 5 filmov na trdi disk dat in laufat v trgovini da vidis kje je najbolsa slika


Kaj pa, če ti prodajalec ne podturi podaljšano garancijo, in pride po izteku tovarniške garancije recimo do okvare panela ali kaj podobnega.. A potem pa bo bolje dati 200 ali 300 evrov za popravilo:)) Potem pa jok in stok.. Posebej, kateri kupuje televizor na obroke, potem te pride ta podaljšana garancija par evrov na mesec.. Seveda odvisno od cene televizorja. Kar pa se tiče laufanja po prodajalni pa je tako. Sem že nekajkrat napisal, da so televizorji različno nastavljeni, tako, da ne moreš dobiti res "resničnih podatkov" kar se tiče kvalitete slike..! Edino, če se določeni televizorji kateri se preizkušajo, nastavijo kot treba..


Si pozabil povedat da stimulacijo se gleda na to koliko podaljsane garancije se proda prodajalec! In to je glavni catch zakaj ti silijo in priporocajo :) ja zalostno, ker jih briga za stranke vazno da se TV proda!


Nikogar nihče ne sili.. Dodatna garancija se kupcu pač ponudi, če pa se bo kupec za to odločil pa je čisto njegova stvar.. Je pa dodatna garancija vsekakor dobrodošla:)Saj ne bo prodajalec na zgubi, če pride do kakšne okvare, pač pa kupec..! Izgleda, da ravno ne razumeš bistva garancije.. Edino, če kateri kupuje televizor za obdobje 2 let ali nekaj malega več, potem se mu res najbrž ne isplača dokupit podaljšano garancijo..

easyrider3 je izjavil:

Bantani je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Bantani je izjavil:

Ne smešn je,ko pravis,da je ogromna razlika v sliki...primerjas svoj prejsni sony full hd pa zdaj Filipa,ki je 4k.Tako,da kateri koli TV 4k bi prvleku domov bi bila razlika.
Pa ne razumem kako lahko folk kupi TV za 3 leta...cisto vrzen denar skozi okno....ni bolj pametno,da prisparas pa kupis potem dober FALD ali OLED pa imas mir.


OLED bi kupil,če bi bil 1.000 EUR in ker ga ni ga bom morda čez 3-leta seveda če se bo pokazal za v redu zadevo. Itak pa kaj če mi neki boljši in dražji televizorji ko pa se večinoma vrtijo samo risanke in jaz pogledam samo kakšen šport. Kot sem že omenil nimam jaz čas čepet pred televizorjem imam drugih skrbi in dela,ko pa bom imel več časa za sebe potem bom pa morda si kaj najboljšega privoščil


Sej dobis OLED za 1k Filipa 55OLED754😉...hehe 1x bi kupil top tv drugic ne


Bi in bom kupil top TV ko ga bom rabil za sebe trenutno pa za takrat ko gledam kakšno dirko ali športno tekmovanje ne mislim denarja stran metati. Do 800 Eur bi dal za FALD televizor več pa ne in recimo,da bi zadnjič imeli tistega Sony XF9005 na razpolago( ODPRTA EMBELAŽA) za 750 EUr bi ga vzel in ker ga niso imeli pač ne bom čakal čeprav sem dal za povpraševanje. Glede OLED pa tudi ne vem in verjetno se ne ve kako bo delal po 5 letah morda je FALD bolje vzeti.


Kar se tiče OLED panela, doseže več delovnih ur delovanja:)


Andrej samo po tvoje se menja tv na 2-4 leta? Potem je nakup dodatne garancije nesmisel ali kako pac? Sploh pa Philips ne crkuje more delovati... spet nek nesmisel od tebe :)


Po moji infomacijah, ki jih imam kar precej ljudi menja televizor nekje med 3-4 letom:) Nekaj pa seveda tudi po 5 letih. Nekaj malega ljudi pa po 2 letih, samo teh je res malo.. Kar pa se tiče Philipsa, pa je to tvoja teorija jaz nikjer nisem napisal, da se Philips ne kvari.. Prav nasprotno, današnji televizorji se bolj kvarijo kakor pa televizorji izpred 5- 10 let. Seveda to velja za vse proizvajalce. Tako, da je posebej v današnjih časih res smiselno dokupit garancijo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

easyrider3 ::

Seveda brez DODATNE garancije ali ZAVAROVANJA ne kupim nobenega električnega aparata bolje nekaj dodaš v štartu in imaš vsaj nekaj krito

Bantani ::

Dobr za kaksen palicni mesalnik,kavni mlincek ipd.res ni potrebe po dodatni garanciji...ko spusti dušo vrzes stran kupis novo

_IKE_ ::

Pri teh podalšanih garancijah oz zavarovanjih je treba biti zelo pazljiv in pred sklenitvijo zelo natančno prebrat pogoje in se nikakor ne zanašat na besede prodajalca....

Harvey norman super jamstvo ima je že en tak primer.....

Kupiš predmet, glede na temo recimo; tv za 600 in dokupiš njihovo super jamstvo ki bo prišlo nekje okoli 60 eur, potem pa ko pride do okvare, pomisliš fajn mam še garancijo, te seznanijo veste gospod/gospa da bo serviser prišel vas bo to stalo 100 EUR, plus odstotek od padca vrednsoti glede na leta ( vaš del pri popravilu )....

Torej boš za prvo okvaro dal 160 + še % odvisen od leta....za TV ki je bil 600 eur. Ob drugi okvari se bo zadeva ponovila....


nazaj na temo.......

Koliko je pomembno če je tv 50HZ ali 100 oz 120 HZ (govorimo o strojno, ne programsko )?....Kje se bo poznala razlika ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

easyrider3 ::

_IKE_ je izjavil:

Pri teh podalšanih garancijah oz zavarovanjih je treba biti zelo pazljiv in pred sklenitvijo zelo natančno prebrat pogoje in se nikakor ne zanašat na besede prodajalca....

Harvey norman super jamstvo ima je že en tak primer.....

Kupiš predmet, glede na temo recimo; tv za 600 in dokupiš njihovo super jamstvo ki bo prišlo nekje okoli 60 eur, potem pa ko pride do okvare, pomisliš fajn mam še garancijo, te seznanijo veste gospod/gospa da bo serviser prišel vas bo to stalo 100 EUR, plus odstotek od padca vrednsoti glede na leta ( vaš del pri popravilu )....

Torej boš za prvo okvaro dal 160 + še % odvisen od leta....za TV ki je bil 600 eur. Ob drugi okvari se bo zadeva ponovila....


nazaj na temo.......

Koliko je pomembno če je tv 50HZ ali 100 oz 120 HZ (govorimo o strojno, ne programsko )?....Kje se bo poznala razlika ?


Mene je leta 2017 v Harvey Normanu stal televizor 630 Eur in Super jamstvo še doplačilo 99 Eur in potem je pred 10 dnevi po nesreči priletela domina v televizor pa sem lahko samo poiskal drugi televizor za kupit ker tisto Super jamstvo nič ne krije mehanskih poškodb. Zato sem pa raje sedaj kupil v Big bangu televizor z Kasko zavarovanjem kjer je krito vsaj vse tudi mehanske poškodbe edino,kar je slabo je treba doplačati tistih 80 eur če treba kaj popravljati ampak še vedno je to bolje kakor da treba drug televizor kupit. Če ponesreči poškoduješ zaslon pač daš tistih 80 Eur in imaš bolje kakor 300 eur ali kolikor že stane zaslon in popravilo,če imaš druge garancije ali zavarovanja.

Joze_K ::

Sony 65XG9505BAEP za 1399,99€ pri Bigbangu zveni kar dober nakup, ali?

Horas ::

tta dodatna zavarovanja so en sam nateg. vi se pa še pustite na suho.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

easyrider3 ::

Horas je izjavil:

tta dodatna zavarovanja so en sam nateg. vi se pa še pustite na suho.


meni je že dvakrat zelo dobro prišlo kasko zavarovanje pri Big bangu.
--Prvič se mi je razbil prenosnik in sem dobil bon v vrednosti 80% nakupne cene prenosnika,ker zavaroovalnica je rekla da se ne splača ga popravljat.
--Drugič se pa je televizorju po tovarniški garanciji 2-let pokvaril zaslon in ga je bilo treba zamenjati tako,da sem doplačal samo 80 Eur in televizor je imel novi zaslon(koliko bi stalo če bi moral kupit zaslon in še servvis se pa sami pozanimajte 300 Eur sigurno)
--Tretjič pa sem ga nasankal ker tista garancija-zavarovanje pri Harvey Norman mi ni krilo poškodbe zaslona in sem enostavno televizor lahko vrgel stran in šel drugega kupit

Horas ::

easyrider3 je izjavil:

Horas je izjavil:

tta dodatna zavarovanja so en sam nateg. vi se pa še pustite na suho.


meni je že dvakrat zelo dobro prišlo kasko zavarovanje pri Big bangu.
--Prvič se mi je razbil prenosnik in sem dobil bon v vrednosti 80% nakupne cene prenosnika,ker zavaroovalnica je rekla da se ne splača ga popravljat.
--Drugič se pa je televizorju po tovarniški garanciji 2-let pokvaril zaslon in ga je bilo treba zamenjati tako,da sem doplačal samo 80 Eur in televizor je imel novi zaslon(koliko bi stalo če bi moral kupit zaslon in še servvis se pa sami pozanimajte 300 Eur sigurno)
--Tretjič pa sem ga nasankal ker tista garancija-zavarovanje pri Harvey Norman mi ni krilo poškodbe zaslona in sem enostavno televizor lahko vrgel stran in šel drugega kupit



1. sej ste si sami krivi če se vam kaj razbije, kk se ti lahk laptop razbije?
2. že to da si doplaču 80eur je nateg. naivnost.
3. ni krilo. spet naivnost.

brezveze vam kej razlagat.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

MAX34216 ::

Prosim za nasvet.. malo pregledujem tele 3 modele trenutno:

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
tegale ima BB dosti ceneje...

Kaj pravite? Kolikor berem je pri Sonyju obupen zvok? Soundbara zaenkrat še nimam v planu...
Samsung 2020 modeli so kaj dosti boljši?

hvala.

genesiss ::

To so znotraj razreda top televizorji, prva dva v srednjem višjem, tretji je pa še eno stopničko više, kar se pozna na ceni.

Če rabiš za gaming bi se odločil za Samsung, sicer pa za SONY. Predlagam da prebereš ta post: https://www.avforums.com/threads/my-bes...

andrej69 ::

MAX34216 je izjavil:

Prosim za nasvet.. malo pregledujem tele 3 modele trenutno:

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
tegale ima BB dosti ceneje...

Kaj pravite? Kolikor berem je pri Sonyju obupen zvok? Soundbara zaenkrat še nimam v planu...
Samsung 2020 modeli so kaj dosti boljši?

hvala.


Za takšen denar imaš tukaj tale model.

https://www.bigbang.si/sony-4k-hdr-kd65...

demog ::

MAX34216 je izjavil:

Prosim za nasvet.. malo pregledujem tele 3 modele trenutno:

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
tegale ima BB dosti ceneje...

Kaj pravite? Kolikor berem je pri Sonyju obupen zvok? Soundbara zaenkrat še nimam v planu...
Samsung 2020 modeli so kaj dosti boljši?

hvala.


Na Mimovrste imaš Samsunga QE6585R za 1399 EUR.

MAX34216 ::

andrej69 je izjavil:

MAX34216 je izjavil:

Prosim za nasvet.. malo pregledujem tele 3 modele trenutno:

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
tegale ima BB dosti ceneje...

Kaj pravite? Kolikor berem je pri Sonyju obupen zvok? Soundbara zaenkrat še nimam v planu...
Samsung 2020 modeli so kaj dosti boljši?

hvala.


Za takšen denar imaš tukaj tale model.

https://www.bigbang.si/sony-4k-hdr-kd65...


Res je, sem že opazil... sem tudi napisal, samo nisem prilepil linka.
Iger se tukaj ne bo igralo (trenutni 55" philips 7101 gre v game room :-))... Torej dejansko je tale model Sonyja boljši od Qled70 serije?

demog je izjavil:

MAX34216 je izjavil:

Prosim za nasvet.. malo pregledujem tele 3 modele trenutno:

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
tegale ima BB dosti ceneje...

Kaj pravite? Kolikor berem je pri Sonyju obupen zvok? Soundbara zaenkrat še nimam v planu...
Samsung 2020 modeli so kaj dosti boljši?

hvala.


Na Mimovrste imaš Samsunga QE6585R za 1399 EUR.


ufff, pa res...

https://www.mimovrste.com/qled-televizo...

kaj je fora, da je 80R dražji? :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MAX34216 ()

demog ::

Nimam pojma, je pa pri q85 več popusta. Tudi ne vem točna kakšna je razlika med q80 in q85, razen tega da naj bi slednji imel nekaj več dimming con.

So pa glede na teste serije od q80 naprej odlične.

genesiss ::

Pozor, Q80R je v evropi drugačen kot v US (slabši)! Zato pazljivo pri branju testov.
Q80R (US version) je primerljiv z Q85R (obstaja samo v Evropi).

https://www.avforums.com/threads/my-bes...
In the guide, I have mostly omitted the Samsung Q80R because in Europe it was discovered this TV is actually a cut down model compared to the North American Q80R. Yes that's right, Samsung up to their usual tricks trying to deceive customers! The Q85R here is actually the Q80R in North America!
Now that doesn't mean the Q80R may crop up in the guide in the future, after all its still an improvement over the Q70R with higher peak brightness, however on current pricing its worth saving the money for the Q70R or going for the Q85R.

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu...
There's also an EU-only variant of the TV, the Q85R. The Q85R is advertised as having more local dimming zones and comes along with a One Connect box, but otherwise seems identical to the Q80R. We have not tested this unit so we can not be sure. Note that the UK version of the Q80R appears to have fewer dimming zones than the unit we tested, but we don't know how it performs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

andrej69 ::

MAX34216 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

MAX34216 je izjavil:

Prosim za nasvet.. malo pregledujem tele 3 modele trenutno:

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
tegale ima BB dosti ceneje...

Kaj pravite? Kolikor berem je pri Sonyju obupen zvok? Soundbara zaenkrat še nimam v planu...
Samsung 2020 modeli so kaj dosti boljši?

hvala.


Za takšen denar imaš tukaj tale model.

https://www.bigbang.si/sony-4k-hdr-kd65...


Res je, sem že opazil... sem tudi napisal, samo nisem prilepil linka.
Iger se tukaj ne bo igralo (trenutni 55" philips 7101 gre v game room :-))... Torej dejansko je tale model Sonyja boljši od Qled70 serije?

demog je izjavil:

MAX34216 je izjavil:

Prosim za nasvet.. malo pregledujem tele 3 modele trenutno:

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
tegale ima BB dosti ceneje...

Kaj pravite? Kolikor berem je pri Sonyju obupen zvok? Soundbara zaenkrat še nimam v planu...
Samsung 2020 modeli so kaj dosti boljši?

hvala.


Na Mimovrste imaš Samsunga QE6585R za 1399 EUR.


ufff, pa res...

https://www.mimovrste.com/qled-televizo...

kaj je fora, da je 80R dražji? :-)


Q8 ima več con zatemnenja, nekaj boljše osvetljenje panela, vidni so boljši barvni prehodi itd.. Skratka ne večini področjih je nekaj kvalitetnejši..

genesiss ::

Ne vem v čem je fora, Q85R je boljši od Q80R (EU verzija).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

skyform ::

Joze_K je izjavil:

Sony 65XG9505BAEP za 1399,99€ pri Bigbangu zveni kar dober nakup, ali?


Zanimivo, da še imajo naši kr take bolane cene, electronic4you ga je že Decembra 2019 imel za 1199€, jaz sem 55" nabavil novembra za 999€.

Joze_K ::

skyform je izjavil:

Joze_K je izjavil:

Sony 65XG9505BAEP za 1399,99€ pri Bigbangu zveni kar dober nakup, ali?


Zanimivo, da še imajo naši kr take bolane cene, electronic4you ga je že Decembra 2019 imel za 1199€, jaz sem 55" nabavil novembra za 999€.

ja ampak to je 65 col,.. v tujini so tudi nekje tukaj (mogoče 100€ razlike)

drugače, pa gre za top claso FALD TVja.. a ne?

skyform ::

genesiss je izjavil:

Ne vem v čem je fora, Q85R je boljši od Q80R (EU verzija).


Raje vzami 65XG9505 kot pa 65Q80R, če sta ceni enaki, razen, če TV kupuješ smao za igranje iger potem Samsung, drugače pa je Sony boljši. Zvok na Sonyju pa sploh ni obupen, jaz sem si sam poljubno spremenil nastavitve EQja in je sedaj zelo dober zvok.

Joze_K je izjavil:

skyform je izjavil:

Joze_K je izjavil:

Sony 65XG9505BAEP za 1399,99EUR pri Bigbangu zveni kar dober nakup, ali?


Zanimivo, da še imajo naši kr take bolane cene, electronic4you ga je že Decembra 2019 imel za 1199EUR, jaz sem 55" nabavil novembra za 999EUR.

ja ampak to je 65 col,.. v tujini so tudi nekje tukaj (mogoče 100EUR razlike)

drugače, pa gre za top claso FALD TVja.. a ne?


Ja saj 65" je bil 1199EUR decembra, novembra pa 55" 999EUR. Točno tako trenutno eden od najboljših FALD TVjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Joze_K ::

skyform je izjavil:


Ja saj 65" je bil 1199EUR decembra, novembra pa 55" 999EUR. Točno tako trenutno eden od najboljših FALD TVjev.


ampak jaz mislim, da si ti to nekaj pobrljal,.. če gledam geizhals.at za celo leto nazaj ni bil nikjer pod 1299€

skyform ::

Joze_K je izjavil:

skyform je izjavil:


Ja saj 65" je bil 1199EUR decembra, novembra pa 55" 999EUR. Točno tako trenutno eden od najboljših FALD TVjev.


ampak jaz mislim, da si ti to nekaj pobrljal,.. če gledam geizhals.at za celo leto nazaj ni bil nikjer pod 1299EUR


Verjami mi nisem! Sem še tukaj poslal povezavo, ker je bil to tisti čas top deal in sem se tudi sam malo sekiral, da sem samo tri tedne pred tem vzel 55". Ponavadi so ti višje razredni TVji najcenejši decembra in januarja, potem pa cene spet gor skočijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Joze_K ::

ok, ampak tole vseeno za SLO razmere ni extremno pretiravanje kot lahko vidimo pri kakem drugem modelu, se mi zdi.. ?!

Drugače zadovoljen s tem TVom?
Mi hčerka prigovarja, da naj ne nabavim, ker ima kup nekih filmov v XVIDu / ki so že na FullHD precej neostri) pa se boji, da bo še slabše - večja diagonala in resolucija..

skyform ::

Joze_K je izjavil:

ok, ampak tole vseeno za SLO razmere ni extremno pretiravanje kot lahko vidimo pri kakem drugem modelu, se mi zdi.. ?!

Drugače zadovoljen s tem TVom?
Mi hčerka prigovarja, da naj ne nabavim, ker ima kup nekih filmov v XVIDu / ki so že na FullHD precej neostri) pa se boji, da bo še slabše - večja diagonala in resolucija..


V primerjavi s temi cenami na geizhals je 1399EUR čist vredu cena ampak jaz vseeno nebi dal toliko, ker vem da je bil že cenejši. :)

Sem zelo zadovoljen s TVjem, za xvide nebi vedel kako izgledajo, za enkrat je bila 720p najnižja resolucija, ki sem jo sprobal in je bila ok. 1080p pa zgleda fenomenalno na tem Sonyju, sem mnenja da ni boljšega TVja za 1080p, razen kak Philips oled ali Sony oled. Npr Panasonic GZ950, ki je zelo dober OLED ne prikaže tako lepe slike pri 1080p in SDR kot Sony XG95. Zakaj bi sploh gledal majn not 1080p ne vem ej, če si kupiš tak TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Gagarin ::

Kateri pa je boljši 65XG9505 ali 65Q85R (enaka cena). Dizajnersko mi je lepši sicer samsung.

genesiss ::

Sony 65XG9505 - Its recent price reduction puts it top of the list. Very good motion and HDR performance for the price. HDMI v2.1 eARC support. Its downside is poor smart TV but its picture processing and Dolby Vision HDR support more than makes up for it. Poor viewing angles.

Samsung 65Q85R - Samsung have done wonders with their wide viewing angle filter, allowing for the first time for their to be LCD TVs with both VA type panels and good viewing angles. Whilst viewing angles don't match an OLED, they make previous TVs using IPS type panels redundant in most cases. Now you can get both good blacks, contrast, screen uniformity and viewing angles in one TV. The downside is currently price, but at its current selling price compared to OLEDs that are arguably a lot better TVs overall. Its however the best value LCD TV in this price category and sweeps the floor in overall quality compared to other LCDs. Being a Samsung 120hz model it includes gaming focused features such as HDMI 2.1 Variable Refresh Rate (VRR) and Auto Low Latency Mode (ALLM) support, together with the ability to use motion settings without adding extra input lag.

skyform ::

Gagarin je izjavil:

Kateri pa je boljši 65XG9505 ali 65Q85R (enaka cena). Dizajnersko mi je lepši sicer samsung.


Vsak ima svoje prednosti. Sony ima boljši processing, bolj ostro in detajlo sliko pri vseh ločljivostih, boljši shadow detail, lepše barve, boljši motion in bolj naravno sliko. Samsung pa ima boljši kontrast in bolj globoke črne zato pa ima black crush, boljši vidni kot in je boljši za gejmerje.

Tu imaš lepo primerjavo med XG95 in Q90R, ki je še boljši kot Q80R



ali pa primerjava med letošnjima modeloma XH95 in Q70T

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

bozo78 ::

Če koga zanima TV Philips 43PFS5503 ga prodam. Nov nerabljen. Vzel sem ga preko Telekoma ko sem sklenil naročnino. Za 220 eurov ga dam.

Konlov ::

Ali katera od teh trgovinskih garancij krije, če ti strela uniči TV?

Joze_K ::

Konlov je izjavil:

Ali katera od teh trgovinskih garancij krije, če ti strela uniči TV?


jaz imam hišo pri Triglav zavarovano in zraven za poškodbe od strele ali mehanske poškodbe.. za vse aparate v hiši stare do 5 let.. pa ni toliko doplačila kot tukaj za en aparat...

Bantani ::

Konlov je izjavil:

Ali katera od teh trgovinskih garancij krije, če ti strela uniči TV?


Harvey krije tako,da najbrz tudi bigbang...drugace ti pise vse na njihovi spletni strani

mgajvr ::

Zivjo,
izgubljam se v poplavi šifer, oznak, kratic in pojmov s katerimi označujejo nove TV-je.

Prosim za nasvet; kupujem nov, večji tv.
Do sedaj smo uporabljali samsung in sony lcd tvje. Z obema znamkama smo zadovoljni. Zato bi najraje ostal pri teh.
Gledamo netflix (4k), šport, poročila in risanke:)

-65"
- budget max.900eur
(NE 55", in niti eura vec kot 900 ne bi dal)

Mogoce kdo iz prve roke kak predlog?
Hvala

andrej69 ::

mgajvr je izjavil:

Zivjo,
izgubljam se v poplavi šifer, oznak, kratic in pojmov s katerimi označujejo nove TV-je.

Prosim za nasvet; kupujem nov, večji tv.
Do sedaj smo uporabljali samsung in sony lcd tvje. Z obema znamkama smo zadovoljni. Zato bi najraje ostal pri teh.
Gledamo netflix (4k), šport, poročila in risanke:)

-65"
- budget max.900eur
(NE 55", in niti eura vec kot 900 ne bi dal)

Mogoce kdo iz prve roke kak predlog?
Hvala


Če gledaš Netflix ti jaz predlagam, da razmisliš o tem Philips modelu, ki že omogoča Dolby Vision kar je zelo dobrodošlo za gledanje Netflix vsebin:)Pa tudi drugače eden izmed najboljših televizorjev v tem cenovnem rangu.

https://www.bigbang.si/philips-led-4k-u...
https://www.aliansa.si/izdelek/led-tv-6...

Drugače pa kar se tiče Samsunga ali Sonya, dobiš za takšen denar katerega od teh modelov.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...

fender2206 ::

Pozdravljeni

Prosil bi vas za vase mnenje za ta dva modela televizorjev nasplosno kvalitete predvajanja slike ter funkcije

Philips 55 OLED804
Sony 55 AG8 OLED

andrej69 ::

fender2206 je izjavil:

Pozdravljeni

Prosil bi vas za vase mnenje za ta dva modela televizorjev nasplosno kvalitete predvajanja slike ter funkcije

Philips 55 OLED804
Sony 55 AG8 OLED


Philips je vsekakor kvalitetnejši:) Tale Sony model, je v rangu Philips OLED-a 754 in Lg-ja B9.
««
272 / 535
»»