» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
251 / 534
»»

jacksy ::

A ima še kdo na xf9005 od zadnje posodobitve (par dni nazaj) probleme z kodijem? meni je do sedaj delalo vredu. sedaj pa je vse v k.... sploh ne moreš gledat filmov. vse je zamaknjeno zvok slika podnapisi.

Fritz ::

Noup, Kodi dela kot običajno a je bilo treba TV po včerajšnji posodobitvi danes izklopiti iz električnega omrežja in potem priklopiti nazaj, da se je sploh zagnal. Morda ti bo tak 'reset' pomagal.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Dajarra ::

Kateri televizor v rangu 500-800€ priporočate za očeta?
55"

Gledam Sonyje, osma generacija, recimo, ampak je preveč podobnih parametrov =)

Hvala

andrej69 ::

Dajarra je izjavil:

Kateri televizor v rangu 500-800€ priporočate za očeta?
55"

Gledam Sonyje, osma generacija, recimo, ampak je preveč podobnih parametrov =)

Hvala


V tem cenovnem rangu je kar precej izbire.. Moraš malo povedat v kakšnem ambijentu bo gledal, kakšne vsebine bo največ gledal itd..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Dajarra ::

Ma klasika - TV, šport in tu in tam kakšen film (na tvju in preko USB).

andrej69 ::

Dajarra je izjavil:

Ma klasika - TV, šport in tu in tam kakšen film (na tvju in preko USB).


Bo gledal večinoma v svetlejšem prostoru ali temnejšem..?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Jarno ::

V tem cenovnem razredu bi osebno vzel Samsungov QLED televizor, kateri imajo napram RU seriji tudi precej izboljšan zvok.
https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...
#65W!

Aphanisis ::

Koliko je trenutna dobra cena za LG C9 velikost 55 in pa za velikost 65? Mimovrste ima za 55 velikost 1299 EUR, nima pa na zalogi 65 ... Lahko tudi tujina. V Italiji sem večkrat fizično ...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Dilema (kolegova) - SAMSUNG QE82Q60RATXXH, QLED za 2600 €, na drugi strani pa 65" OLED, ki je še par sto evrov cenejši, recimo LG OLED65C9PLA ali Philips 65OLED 804.

Kje so Samsungove prednosti?

fpbs ::

Dajarra je izjavil:

Kateri televizor v rangu 500-800€ priporočate za očeta?
55" Gledam Sonyje, osma generacija, recimo, ampak je preveč podobnih parametrov =)

Tukaj imaš nekaj modelov:
https://www.makspro.si/led-tv-sony-kd-5...
https://www.ceneje.si/Izdelek/14858136/...
https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...
https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

Dajarra ::

andrej69 je izjavil:

Dajarra je izjavil:

Ma klasika - TV, šport in tu in tam kakšen film (na tvju in preko USB).


Bo gledal večinoma v svetlejšem prostoru ali temnejšem..?


Hah- nekaj srednjega.

skyform ::

Dajarra je izjavil:

Kateri televizor v rangu 500-800EUR priporočate za očeta?
55"

Gledam Sonyje, osma generacija, recimo, ampak je preveč podobnih parametrov =)

Hvala


Priporočam tale Philips, mislil, da tvoj oče ne rabi VA panel in bo mu IPS z širokim vidnim kotom prišel bolj prav
https://www.ceneje.si/Izdelek/13564664/...

ali pa Sony ki ga je priporočal fpbs
https://www.ceneje.si/Izdelek/12432927/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/12485751/...
https://www.ceneje.si/Izdelek/12485758/...

Jaz osebno ne bi kupil TV pri makspro ali extreme digital in kar potem nanese že 200EUR več kot za Philips in sem mnenja, da ni vreden 200EUR več za tvojega očeta, mogoče za uporabnika, ki je malo bolj zahteven in ki vidi res majhne razlike med TVji, ker drugače sta to podobna TVja. Sony bi pač imel malo lepše barve, bolj naravno sliko, bolj ostro sliko pri gibanju, ampak to govorim o res majhnih razlikah, vse ostalo pa je zelo podobno, imata tudi enak operacijski sistem Android in mislim, da je Philips več kot dovolj dober za navadnega uporabnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

Dajarra je izjavil:

Ma klasika - TV, šport in tu in tam kakšen film (na tvju in preko USB).


Morda bi bila še boljša izbira enak Philips v 58", 3" večji z VA panelom, ki se dobi po enaki ceni kot 55". TV ima vrteče stojalo, tako da če bi vidni kot bil težava se lahko položaj prilagodi z vrtečim stojalom.

https://www.ceneje.si/Izdelek/13630699/...

Fritz ::

@ skyform
Da ne bom samo kritiziral, podal si zelo dober nasvet.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

andrej69 ::

Dajarra je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Dajarra je izjavil:

Ma klasika - TV, šport in tu in tam kakšen film (na tvju in preko USB).


Bo gledal večinoma v svetlejšem prostoru ali temnejšem..?


Hah- nekaj srednjega.


Potem ti priporočam tale model.. Odlična kvaliteta slike, in odličen zvok:)

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Ali pa katerega izmed teh dveh modelov, ki sta bolj primerna za gledanje v temnejšem prostoru.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

andrej69 ::

Okapi je izjavil:

Dilema (kolegova) - SAMSUNG QE82Q60RATXXH, QLED za 2600 €, na drugi strani pa 65" OLED, ki je še par sto evrov cenejši, recimo LG OLED65C9PLA ali Philips 65OLED 804.

Kje so Samsungove prednosti?


Prednost Samsunga je samo kar se tiče velikosti:)Kar se ostalega tiče, sta OLED modela za dva razreda kvalitetnejša..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Dajarra je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Dajarra je izjavil:

Ma klasika - TV, šport in tu in tam kakšen film (na tvju in preko USB).


Bo gledal večinoma v svetlejšem prostoru ali temnejšem..?


Hah- nekaj srednjega.


Potem ti priporočam tale model.. Odlična kvaliteta slike, in odličen zvok:)

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Ali pa katerega izmed teh dveh modelov, ki sta bolj primerna za gledanje v temnejšem prostoru.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...


Ja vidiš, na 55PUS8804 sem pa skoraj pozabil, bi morda res bil najboljša izbira za njegovega očeta, ker še ima tipkovnico na dalinjcu in dober zvok, in še nima motečega okvira v srebrni barvi, problem je lahko samo stojalo, če nima dovolj široke TV omarice in če ga ne želi imeti na steni.

andrej69 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Dilema (kolegova) - SAMSUNG QE82Q60RATXXH, QLED za 2600 EUR, na drugi strani pa 65" OLED, ki je še par sto evrov cenejši, recimo LG OLED65C9PLA ali Philips 65OLED 804.

Kje so Samsungove prednosti?


Prednost Samsunga je samo kar se tiče velikosti:)Kar se ostalega tiče, sta OLED modela za dva razreda kvalitetnejša..


Hehe, skoraj popolnoma enako sem jaz napisal, ampak sem si premislil in nisem odposlal. Samsung naj vzame samo, če res potrebuje to velikost, drugače pa sploh ni primerjave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Okapi ::

andrej69 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Dilema (kolegova) - SAMSUNG QE82Q60RATXXH, QLED za 2600 €, na drugi strani pa 65" OLED, ki je še par sto evrov cenejši, recimo LG OLED65C9PLA ali Philips 65OLED 804.

Kje so Samsungove prednosti?


Prednost Samsunga je samo kar se tiče velikosti:)Kar se ostalega tiče, sta OLED modela za dva razreda kvalitetnejša..

Upss, napača. Samsung v igri je tudi 65", model q90 - tale https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

andrej69 ::

Okapi je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Dilema (kolegova) - SAMSUNG QE82Q60RATXXH, QLED za 2600 €, na drugi strani pa 65" OLED, ki je še par sto evrov cenejši, recimo LG OLED65C9PLA ali Philips 65OLED 804.

Kje so Samsungove prednosti?


Prednost Samsunga je samo kar se tiče velikosti:)Kar se ostalega tiče, sta OLED modela za dva razreda kvalitetnejša..

Upss, napača. Samsung v igri je tudi 65", model q90 - tale https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...


Tale model, je edino nekaj boljša opcija za svetlejše prostore, napram OLED televiztorjem.. To je edina prednost tega Samsunga napram OLED televizorjem. Kar se tiče ostalega, zaostaja za OLED televizorji:)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

bedarija ::

kar se tiče q90 samsunga je odličen TV. veliko boljša izbira za svetle prostore. OLED ima resda črne čisto črne, ampak q90 se temu tako približa da s prostim očesom med gledanjem filma (in ne ko dobesedno buliš not in iščeš napake) tega ne boš opazil, tako da sta tako oled kot ta q90 odlična izbira in je samo stvar okusa kakšen OS hočeš, dizajn itd. pojdi pogledat v kako trgovino

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Okapi je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Dilema (kolegova) - SAMSUNG QE82Q60RATXXH, QLED za 2600 €, na drugi strani pa 65" OLED, ki je še par sto evrov cenejši, recimo LG OLED65C9PLA ali Philips 65OLED 804.

Kje so Samsungove prednosti?


Prednost Samsunga je samo kar se tiče velikosti:)Kar se ostalega tiče, sta OLED modela za dva razreda kvalitetnejša..

Upss, napača. Samsung v igri je tudi 65", model q90 - tale https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...


Tale model, je edino nekaj boljša opcija za svetlejše prostore, napram OLED televiztorjem.. To je edina prednost tega Samsunga napram OLED televizorjem. Kar se tiče ostalega, zaostaja za OLED televizorji:)


In še te ne bo boljša slika na Samsungu ampak samo svetlejša, kar še ne pomeni boljše. OLED ima enostavno lepši kontrast tudi čez dan kar je zelo opazno v HDR in DV. Samo za gledanje SDR pa se ne splača vzeti OLED ali nasplošno takod rag TV kot Q90R, tako da, če gleda vse vesbine in želi najboljšo sliko pol OLED. Jaz osebno ne bi plačal takšne cene za Samsungov QLED, totalna neumnost, potem raje vzameš 65XG9505 za 1000€ majn, ki ne bo nič kaj slabši.

andrej69 ::

OLED prikazuje vsekakor kvalitneje črne kadre, boljši kontrast, senčne podrobnosti, prikazuje bolj natančne barve, gibanje je kvalitetnejše, boljše procesiranje slike, boljša enotnost panela itd.. Nekateri ti segmenti, posebej pridejo do izraza v temnejšem prostoru. Kot sem napisal, Samsung je edino dobra izbira za svetlejši prostor, če pa se gleda v temnejšem ali delno osvetljenem prostoru, pa je OLED vsekakor boljša izbira, posebej, če gledamo tudi cenovno:))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

skyform ::

Ja in fora je, da ja na OLED tudi čez dan lepša slika, ne samo zvečer tako da Samsung ni nič bolj primern za čez dan, razn, če boš cele dneve gledal TV sploh HDR, pol znajo nastati težave pri OLEDu. Drugače pa QLED enostavno ni vreden enake cene kot OLED. Samsung nažge na tone filtrov na navadn LED in potem mislijo, da lahko nažgejo ceno do lustra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Ja in fora je, da ja na OLED tudi čez dan lepša slika, ne samo zvečer tako da Samsung ni nič bolj primern za čez dan, razn, če boš cele dneve gledal TV sploh HDR, pol znajo nastati težave pri OLEDu. Drugače pa QLED enostavno ni vreden enake cene kot OLED. Samsung nažge na tone filtrov na navadn LED in potem mislijo, da lahko nažgejo ceno do lustra.


Moraš vedet, da so Korejci zelo močni kar se tiče marketinga.. Recimo lani smo pri nas prodali tako malo Panasonic televizorjev, da vprašanje koliko modelov bo letos sploh v ponudbi. Pa je recimo Panasonic, v večini segmentov za saj pol razreda kvalitetnejši proizvajalec od Samsunga in Lg-ja:) Toda enostavno Panasonic in pa tudi ostali, nimajo tako močnega marketinga kakor Samsung in Lg..!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

skyform ::

Saj to je žalostno kako Samsung zavaja folk s temi QLEDi, so pa geniji kar se tiče marketinga, ker so uspeli folk prepričati, da je QLED enak OLEDu in so se lepo ven potegnili iz velike napake, ki so jo naredili, ko so prodali OLED LGju ampak vprašanje kako dolgo bo še jim to uspevalo zato ker OLED je vedno cenejši, Samsung pa mora uporabljati vedno več trikov in tehnologije na LED panelih, da so saj malo kos OLED tehnologiji in to vse nanese na koncu skoraj več stroškov kot proizvodnja OLEDa tako, da vprašanje kako dolgo bodo še lahko počeli to, je pa res, da se Samsung TVji že od nekdaj prodajajo najbolje, tako, da tega najbrž ne bodo kar tako izgubili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

fpbs ::

Ko že toliko omenjate svetel in temen prostor, sem se polotil nekaj meritev v prostoru. Tako mi je inštroment pokazal če sem senzor postavil proti soncu 1300 LUXov, Če sem ga odmaknil samo malo stran od sonca, mi je pokazal 300 LUXov. Potem sem napravil nekaj meritev pred TVejem. Če imam prižgano luč,ki je skoraj direkno nad TVejem izmerim 350 LUXov in me nič ne moti ter TV lahko normalno gledam. Iz česar sklepam, da OLED lahko gledaš v kar precej svetlem prostoru. Če to luč ugasnem, in gorijo samo stranske luči pa mi pokaže 50 LUXov. Pri tej svetlobi tudi običajno gledam TV.

skyform ::

Seveda se da gledati tudi čez dan, jaz nimam nobenih problemov z GZ950 tudi po sončnem dnevu pri HDR in DV kaj še le SDR, razen, da moram dati kontrast in svetlost na 100 pri SDR pa svetlost 70 in kontrast 90 in to, ko je zelo svetlo, sončen dan. Najbrž to ne bi bilo najboljše za dolgotrajna gledanja in če bi počel vsak dan, za normalno uporabo pa nebi smel biti problem.

fpbs ::

skyform je izjavil:

Saj to je žalostno kako Samsung zavaja folk s temi QLEDi, so pa geniji kar se tiče marketinga, ker so uspeli folk prepričati, da je QLED enak OLEDu in so se lepo ven potegnili iz velike napake, ki so jo naredili, ko so prodali OLED LGju ampak vprašanje kako dolgo bo še jim to uspevalo zato ker OLED je vedno cenejši, Samsung pa mora uporabljati vedno več trikov in tehnologije na LED panelih, da so saj malo kos OLED tehnologiji in to vse nanese na koncu skoraj več stroškov kot proizvodnja OLEDa tako, da vprašanje kako dolgo bodo še lahko počeli to, je pa res, da se Samsung TVji že od nekdaj prodajajo najbolje, tako, da tega najbrž ne bodo kar tako izgubili.
Od kje ti to, da so prodali OLED LGeju?

Konlov ::

Kaj mislite s tem, v kakšnem prostoru se bo največ gledalo. Skoki so čez dan, miljonar pa liga prvakov je pa zvečer. Kako naj torej odgovorimo?
Anti Samsung fama: naš bo kmalu star 10 let in deluje bp. Takrat sem se za njega odločil, ker je prebavil vse, kar si v njega vtaknil (USB). Ostali so imeli neke avtorske omejitve.
Nati Panasonic: DVD zapisovalnik 15 let nazaj nam je olajšal marsikaj. Tudi digitalizacija Hi8 posnetkov iz camcorderja je šla preko njega. Zares na nivoju, pa vseeno nekoliko neroden meni morda.

Skylord ::

Konlov je izjavil:

Kaj mislite s tem, v kakšnem prostoru se bo največ gledalo. Skoki so čez dan, miljonar pa liga prvakov je pa zvečer. Kako naj torej odgovorimo?

Da ti tako vrže ven en oh in sploh najboljši prodajalec in serviser v sloveniji andrej69
Je enostavno največja neumnost kar jih more bit. In potem naj bi takega jemali resno.
Sedaj naj kupim en TV za gledanje podnevi in enega za ponoči. Mislim kakšne bedarije eni mečejo ven.
Kaj ima veze kdaj boš gledal! Itak ga boš gledal in podnevi v svetlem in ponoči v temnem.
LOL

skyform ::

fpbs je izjavil:

skyform je izjavil:

Saj to je žalostno kako Samsung zavaja folk s temi QLEDi, so pa geniji kar se tiče marketinga, ker so uspeli folk prepričati, da je QLED enak OLEDu in so se lepo ven potegnili iz velike napake, ki so jo naredili, ko so prodali OLED LGju ampak vprašanje kako dolgo bo še jim to uspevalo zato ker OLED je vedno cenejši, Samsung pa mora uporabljati vedno več trikov in tehnologije na LED panelih, da so saj malo kos OLED tehnologiji in to vse nanese na koncu skoraj več stroškov kot proizvodnja OLEDa tako, da vprašanje kako dolgo bodo še lahko počeli to, je pa res, da se Samsung TVji že od nekdaj prodajajo najbolje, tako, da tega najbrž ne bodo kar tako izgubili.
Od kje ti to, da so prodali OLED LGeju?


A ni Samsung med prvimi začel uporabljati OLED tehnologijo za ekrane in prvi izdal OLED TV ampak, ker niso verjeli v OLED tehnologijo so jo zavrgli. To da pa so OLED prodali LGju pa sem pred leti nekje čul ali prepral, sam ne vem več, lol, in zdaj ko googlam nikjer ne najdem tako, da najbrž ne drži. :))

Jarno ::

V grobem je QLED zelo dobra izpeljanka/evolucija LED-a. Zatakne se, ker se primerja z OLED-om, ki ima nekatere izjemne karakteristike, pa tudi nekatere pomanjkljivosti.
Ko bo marketing Samsunga bolj "realističen" in se bodo bolj posvetili tudi HDR monitorjem, potem QLED lahko čaka razširjena prihodnost.
#65W!

fpbs ::

skyform je izjavil:

fpbs je izjavil:

skyform je izjavil:

Saj to je žalostno kako Samsung zavaja folk s temi QLEDi, so pa geniji kar se tiče marketinga, ker so uspeli folk prepričati, da je QLED enak OLEDu in so se lepo ven potegnili iz velike napake, ki so jo naredili, ko so prodali OLED LGju ampak vprašanje kako dolgo bo še jim to uspevalo zato ker OLED je vedno cenejši, Samsung pa mora uporabljati vedno več trikov in tehnologije na LED panelih, da so saj malo kos OLED tehnologiji in to vse nanese na koncu skoraj več stroškov kot proizvodnja OLEDa tako, da vprašanje kako dolgo bodo še lahko počeli to, je pa res, da se Samsung TVji že od nekdaj prodajajo najbolje, tako, da tega najbrž ne bodo kar tako izgubili.
Od kje ti to, da so prodali OLED LGeju?

A ni Samsung med prvimi začel uporabljati OLED tehnologijo za ekrane in prvi izdal OLED TV ampak, ker niso verjeli v OLED tehnologijo so jo zavrgli. To da pa so OLED prodali LGju pa sem pred leti nekje čul ali prepral, sam ne vem več, lol, in zdaj ko googlam nikjer ne najdem tako, da najbrž ne drži. :))

Nič od tega, kar si zapisal ni res. LG in Samsung sta istočasno razvijala vsak svojo tehnologijo. Samsung RGB OLED, LG pa WOLED. Žal je bil Samsung neuspešen.

fpbs ::

Skylord je izjavil:

Konlov je izjavil:

Kaj mislite s tem, v kakšnem prostoru se bo največ gledalo. Skoki so čez dan, miljonar pa liga prvakov je pa zvečer. Kako naj torej odgovorimo?
Da ti tako vrže ven en oh in sploh najboljši prodajalec in serviser v sloveniji andrej69Je enostavno največja neumnost kar jih more bit. In potem naj bi takega jemali resno.
Sedaj naj kupim en TV za gledanje podnevi in enega za ponoči. Mislim kakšne bedarije eni mečejo ven.Kaj ima veze kdaj boš gledal! Itak ga boš gledal in podnevi v svetlem in ponoči v temnem. LOL
To vprašanje je popolnoma brezvezno, v stvari je namenjeno bolj kot vaba za ribarjenje v kalnem. Je pa jasno, da kakorkoli odgovoriš, ti bo predlagal Philips 7304, kot najboljša izbira.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Skylord je izjavil:

Konlov je izjavil:

Kaj mislite s tem, v kakšnem prostoru se bo največ gledalo. Skoki so čez dan, miljonar pa liga prvakov je pa zvečer. Kako naj torej odgovorimo?
Da ti tako vrže ven en oh in sploh najboljši prodajalec in serviser v sloveniji andrej69Je enostavno največja neumnost kar jih more bit. In potem naj bi takega jemali resno.
Sedaj naj kupim en TV za gledanje podnevi in enega za ponoči. Mislim kakšne bedarije eni mečejo ven.Kaj ima veze kdaj boš gledal! Itak ga boš gledal in podnevi v svetlem in ponoči v temnem. LOL
To vprašanje je popolnoma brezvezno, v stvari je namenjeno bolj kot vaba za ribarjenje v kalnem. Je pa jasno, da kakorkoli odgovoriš, ti bo predlagal Philips 7304, kot najboljša izbira.


Zakaj pa obstajajo različne zvrsti panelov..? Saj se ve, da so VA paneli namenjeni gledanju v temnejšem prostoru, IPS paneli pa za svetlejše prostore:)) In tega si nisem jaz izmislil.. Kar pa se tiče Philips modela 7304, pa nisem samo jaz mnenja, da je best buy v tem cenovnem rangu, temveč to potrjujejo tudi določeni strokovnjaki kateri se ukvarjajo z testi televizorjev..!

fpbs ::

skyform je izjavil:

Saj to je žalostno kako Samsung zavaja folk s temi QLEDi, so pa geniji kar se tiče marketinga, ker so uspeli folk prepričati, da je QLED enak OLEDu in so se lepo ven potegnili iz velike napake, ki so jo naredili, ko so prodali OLED LGju ampak vprašanje kako dolgo bo še jim to uspevalo zato ker OLED je vedno cenejši, Samsung pa mora uporabljati vedno več trikov in tehnologije na LED panelih, da so saj malo kos OLED tehnologiji in to vse nanese na koncu skoraj več stroškov kot proizvodnja OLEDa tako, da vprašanje kako dolgo bodo še lahko počeli to, je pa res, da se Samsung TVji že od nekdaj prodajajo najbolje, tako, da tega najbrž ne bodo kar tako izgubili.
Saj to zavajanje se ni začelo s QLEDi. To je enaka zgodba, kot z LEDi. Vsi vemo, da LED TVejev ni, ampak so samo LCDeji z LED osvetljavo ozadja. QLED TVejev v pravem pomenu besede, ki bodo samosvetleči, kot OLEDi še nekaj časa ne bo.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kar pa se tiče Philips modela 7304, pa nisem samo jaz mnenja, da je best buy v tem cenovnem rangu, temveč to potrjujejo tudi določeni strokovnjaki kateri se ukvarjajo z testi televizorjev..!
Saj ni res, za enako ceno, kot 65" 7304 dobiš pri konkurenci, naprimer Sony, LG, TV enakih lastnosti za cca 200€ ceneje, ali za enako vsoto neprimerno boljši TV.

e-marko ::

65" 7304 je menda IPS, torej verjetno uporabni bolj 50", 58", 70", ki so VA? Kateri primerljiv z 58" je cenejši oz. neprimerno boljši za isti denar (Android TV)? Hvala.

Lp
...somebody, somewhere...

andrej69 ::

e-marko je izjavil:

65" 7304 je menda IPS, torej verjetno uporabni bolj 50", 58", 70", ki so VA? Kateri primerljiv z 58" je cenejši oz. neprimerno boljši za isti denar (Android TV)? Hvala.

Lp


Kvalitetnejšega televizorja v takšni diagonali ni za takšen denar:) V tem rangu je edino še Panasonic GX800, ki pa nima Androida.

Piksi79 ::

Jaz se še vedno nisem odločil kaj kupit. Ampak zdej se dobi 70pus7304 že za 900€ in kaj vse nudi je načeloma kr best buy. Sicer me tudi drugi tvji zanimajo za tak dnar ampak mora bit vsaj 65inch če pa android je kul k pol ambilight sam nardiš... ampak ta philips to že vse ima pa še 5 inčov večji je...
Še kak dan bom tuhtal tako da če ma še kdo kak dobr predlog za tak dnar na plano z njim.

Horas ::

nimaš kaj razmišlat! vzemi pa ne glej več in bodi srečen. bol ko boš gledal... isto je pr ženskah :D

broken/link ::

točno to.
če si najdu neki, kar ti odgovarja, zakaj bi iskal nekaj "še boljšega"?

Tilen0404 ::

Pozdravljeni,

A mi lahko nekdo razloži razliko med tema dvema TVjema?

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...

in

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...

Pač ne zanima me tolko razlika, bolj me zanima, če se bo tistih dodatnih 100€ tolko poznalo za enga povprečnega, nezahtevnega uporabnika (TV, občasno filmi boljše kvalitete, PS4)

Hvala in lp

Okapi ::

Ne bo se poznalo.

Tilen0404 ::

Hvala, to sem želel slišat :)

Pa je drugače ok tv? Tko kot sem rekel, za povprečnega uporabnika?

bozo78 ::

Imam še eno vprašanje. Včeraj mi je uspelo povezat zvok iz LG-ja tudi na staro komponento prek optičnega kabla. Zdaj me pa zanima, če je kakšna opcija, da ko imam nastavljen preklop na optični izhod na TV-ju in če je ojačevalec ugasnjen, da se samo preklopi nazaj na zvok od TV-ja. Gre se za to, da ko starši gledajo TV, velike težave povzroča škatla od SIOLA in zdej še tretji daljinec od ojačevalca :) Bojim se da se ne da.

P.S. : Ko sem povezal nov tv na ojačevalec prek optičnega kabla, neverjetno kako dober, čist zvok je prek receiverja. Na stari plazmi sem mel prek činč kablov povezano in razlika kot noč in dan. Če neb slišal neb verjel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bozo78 ()

Fritz ::

Pri meni Telekomov neo prižge in ugasne LG-jev TV a je zaradi Netflixa in ostalega potreben tudi daljinec od TV-ja. Tretjega daljinca sem se rešil le tako, da sem kupil soundbar od LG-ja, katerega krmili TV.

Kaj pa če bi imel ojačevalec vedno prižgan?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

neocodexx ::

bozo78 je izjavil:

Imam še eno vprašanje. Včeraj mi je uspelo povezat zvok iz LG-ja tudi na staro komponento prek optičnega kabla. Zdaj me pa zanima, če je kakšna opcija, da ko imam nastavljen preklop na optični izhod na TV-ju in če je ojačevalec ugasnjen, da se samo preklopi nazaj na zvok od TV-ja. Gre se za to, da ko starši gledajo TV, velike težave povzroča škatla od SIOLA in zdej še tretji daljinec od ojačevalca :) Bojim se da se ne da.

P.S. : Ko sem povezal nov tv na ojačevalec prek optičnega kabla, neverjetno kako dober, čist zvok je prek receiverja. Na stari plazmi sem mel prek činč kablov povezano in razlika kot noč in dan. Če neb slišal neb verjel :)


Naredi še korak naprej pa poveži preko HDMI če maš možnost, pri meni je bil še boljši zvok ko sem to naredil.

In če boš imel vse naprave povezane preko HDMI se bojo same ugašale/nažigale z 1 gumbom (CEC), ne razumem točno kje imaš zdaj problem ampak ponavadi je tako da je dovolj 1 daljinec za vse naprave za verižno on/off primer; imaš konzolo/android box/siol tv, in prižgeš samo to, signal bo šel naprej in vklopil TV in receiver, in potem tudi izklopil vse troje ko nehaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

bozo78 ::

neocodexx je izjavil:

bozo78 je izjavil:

Imam še eno vprašanje. Včeraj mi je uspelo povezat zvok iz LG-ja tudi na staro komponento prek optičnega kabla. Zdaj me pa zanima, če je kakšna opcija, da ko imam nastavljen preklop na optični izhod na TV-ju in če je ojačevalec ugasnjen, da se samo preklopi nazaj na zvok od TV-ja. Gre se za to, da ko starši gledajo TV, velike težave povzroča škatla od SIOLA in zdej še tretji daljinec od ojačevalca :) Bojim se da se ne da.

P.S. : Ko sem povezal nov tv na ojačevalec prek optičnega kabla, neverjetno kako dober, čist zvok je prek receiverja. Na stari plazmi sem mel prek činč kablov povezano in razlika kot noč in dan. Če neb slišal neb verjel :)


Naredi še korak naprej pa poveži preko HDMI če maš možnost, pri meni je bil še boljši zvok ko sem to naredil.

In če boš imel vse naprave povezane preko HDMI se bojo same ugašale/nažigale z 1 gumbom (CEC), ne razumem točno kje imaš zdaj problem ampak ponavadi je tako da je dovolj 1 daljinec za vse naprave za verižno on/off primer; imaš konzolo/android box/siol tv, in prižgeš samo to, signal bo šel naprej in vklopil TV in receiver, in potem tudi izklopil vse troje ko nehaš.


Ja zdej sem nastavil tudi to da z dalinjcem od Neota ugašam TV in Box. Zdi se mi da sem včeraj po nastavitvah ko sem še raziskoval sam TV kaj ima, nekaj moral preklopit. Ker prej ko sem ugasnil neota, se tv ni ugasnil in mi je pisalo nekakšna navodila da moram prek daljinca nekaj nastavit pa nisem vedu kaj. Ampak to zdej dela. Problem je ker reciver nima HDMI-ja. A ni optični kabel najvišja kakovost za prenos zvoka, boljše kot HDMI? Reciver pa ima vtičnico na zadnji plošči in bi načeloma se moglo dat kaj skombinirat. Ampak potem bi bil daljinec od reciverja glaven.

Fritz: Ja bom že nekaj naštudiral. Saj če bo kdo hotl tv gledat se bo že naučil :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bozo78 ()

MrStein ::

bozo78 je izjavil:


Problem je ker reciver nima HDMI-ja. A ni optični kabel najvišja kakovost za prenos zvoka, boljše kot HDMI?

Optični kabel S/PDIF (TOSLINK) je relikt preteklosti (osemdeseta).
Za PCM zvok je sicer OK, ampak prihodnost je HDMI (ali kaki drugi, ampak verjetno HDMI, zaradi razširjenosti).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
251 / 534
»»