» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
250 / 534
»»

Jarno ::

Ti zasloni (LCD) imajo boljše barve kot "stari" LCD, s pomočjo takoimenovane tehnologije Quantum Dot (od tod Q v imenu).

Majhen dodatek: kvaliteta reprodukcije barv se ohrani tudi pri precej višji osvetlitvi.
Omenjajo se torej izboljšana reprodukcija barv, boljši kontrast, boljši vidni koti in seveda precej višji "peak brightness".
#65W!

bozo78 ::

Jst grem pa kar danes verjetno po lg-ja 55C9 v big banga. Najprej sem gledal 65 ampak je občutno cenejši in bi Mel težave s prostorom. Tako pa bo ostalo nekaj denarja za integrirca in dobre zvočnike.
Kaj menite se splača podaljsat za 3 leta garancijo ja 5 let za 128 eurov? Moram še vprašat agenta če je kakšna taksna opcija na zavarovalnici ki je ziher cenejša kot tole.

Fritz ::

Pri zavarovanjih je vedno treba paziti kakšni so pogoji. Če imaš kakršnokoli možnost je bolje podaljšati tovarniško garancijo in šele potem pokrivati podaljšano obdobje z zavarovanji, razen če je zavarovanje še boljše od tovarniške garancije. Lahko kontaktiraš LG in preveriš kakšni so pogoji garancije in podaljšanja le te takoj po nakupu ali pred iztekom garancije.

Ali pa če se oglasi kak lastnik C9, ki se je s tem že ukvarjal.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

bozo78 ::

Ja tisto zavarovanje,ki je pod okriljem hiše je v primeru nesreče ali udara strele. Tole je pa verjetno garancija v primeru kakšne tovarniške okvare, ki bi se pojavila. Na panasonicovi plazmi res ni bilo nobenih težav v teh 13 letih.

andrej69 ::

bozo78 je izjavil:

Ja tisto zavarovanje,ki je pod okriljem hiše je v primeru nesreče ali udara strele. Tole je pa verjetno garancija v primeru kakšne tovarniške okvare, ki bi se pojavila. Na panasonicovi plazmi res ni bilo nobenih težav v teh 13 letih.


Kar se tiče zavarovanj v Big Bang prodajalnah si lahko tukaj prebereš.

https://www.bigbang.si/storitve/kasko-3...

https://www.bigbang.si/storitve/zascita...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

neocodexx ::

Ta zavarovanja so kar hudi nategi. In potem pogajanja da sploh kaj dobiš od njih. Zavarovalnicah po lastnih izkušnjah (in predvsem kar slišim od drugih) ni za zaupati, to tak že vemo.

Proti streli mogoče, ampak saj a nimaš prednapetostne zaščite že, a to preverjeno res zaščiti? Ker jaz sem slišal primer v našem koncu, da ko je v bližini udarila strela je udarilo tako močno, da je štekare ven iz stene pometalo, in tu se vprašam če tista prednapetostna sploh še kaj pomaga v tem primeru (mogoče zavarovanje pa bi) ampak jaz nisem nikoli teh zavarovanj dodatnih plačeval ker se mi zdijo preveč nategovalski.

Če je pa tak tv postavljen na omarico in ne pričvrščen z nosilcem na steno - sem videl že dosti youtube videjev, kjer taki tvji najebejo tak da v tem primeru bi ga mogoče res zavoroval proti nesreči sploh če so v bajti kakšne domače živali ali otroci:) sicer pa najboljše zavarovanje sta meni prednapetostna zaščita, ven izključit če grmi, in montaža na steno, se nima kam prevržt!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

bozo78 ::

Ja če grmi ni panike to vedno naredim. Problem je če me ni doma pa pride do neviht. Kar se tiče prednapetostne zaščite in udari strela ti nič ne pomaga. Glede zavarovanja hiše pa ni panike za povračilo škode ob nesreči. Oče je namreč vlekel kabel za anteno čez strop na podstrešje in ker je bil sam je kabel preveč potegnil in ker je bil vklopljen na tv ga je iz omare prevrnil naprej da je padel na tla in je počil ekran. Tv je bil Sony star dobro leto in ker sem ga dobil še fejst poceni je dobil še enih 100 eurov več kot je dal zanjga :)

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Ta zavarovanja so kar hudi nategi. In potem pogajanja da sploh kaj dobiš od njih. Zavarovalnicah po lastnih izkušnjah (in predvsem kar slišim od drugih) ni za zaupati, to tak že vemo.

Proti streli mogoče, ampak saj a nimaš prednapetostne zaščite že, a to preverjeno res zaščiti? Ker jaz sem slišal primer v našem koncu, da ko je v bližini udarila strela je udarilo tako močno, da je štekare ven iz stene pometalo, in tu se vprašam če tista prednapetostna sploh še kaj pomaga v tem primeru (mogoče zavarovanje pa bi) ampak jaz nisem nikoli teh zavarovanj dodatnih plačeval ker se mi zdijo preveč nategovalski.

Če je pa tak tv postavljen na omarico in ne pričvrščen z nosilcem na steno - sem videl že dosti youtube videjev, kjer taki tvji najebejo tak da v tem primeru bi ga mogoče res zavoroval proti nesreči sploh če so v bajti kakšne domače živali ali otroci:) sicer pa najboljše zavarovanje sta meni prednapetostna zaščita, ven izključit če grmi, in montaža na steno, se nima kam prevržt!


Kaj pa, če ti bodo morali zamenjat kompleten panel in bo strošek par 100 evrov.? In to se najraje dogaja, po izteku tovarniških garancij..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

bozo78 ::

Saj bega me kakšna taksna napaka ki rada nastane po izteku garancije. Potem pa res ni druge le, kot da ponesreči pade iz police:)

neocodexx ::

andrej69 je izjavil:

Kaj pa, če ti bodo morali zamenjat kompleten panel in bo strošek par 100 evrov.? In to se najraje dogaja, po izteku tovarniških garancij..


Če bo izven garancije gremo samo po nov tv; oled, miniled, kar bo takrat aktualno. Že tak mu je padla vrednost novega za 30% v 6 mesecih odkar sem ga kupil, nima smisla to popravljati, zakaj bi delal strošek menjal panel za par 100€ na zastareli tehniki, če bo sam tv rabljen vreden nekje 500€.

Zato pa tudi nisem hotel dati 2.500€ za oleda. Ko pa bomo dobili nekaj primerljivega za cca 1.000€ se pa že splača, ker ni take izgube če se kaj pokvari po garanciji.

Fritz ::

Meni je Panasonic po izteku garancije zamenjal plazmo pri kateri je šla po gobe krmilna plošča za panel a le po tem, ko sem se pritožil na Panasonicovo centralo v EU. Od tedaj raje vzamem podaljšano garancijo kjerkoli se da. Je pa res, da tovarniška garancija ne krije nesreč, npr. če ti pade TV in poškoduješ zaslon. Za te reči so zavarovanja, bodisi splošna za nepremičnine in predmete v njih ali pa namenska kot so tista, ki jih ponuja Big Bang. Sam imam to pokrito z zavarovanjem za stanovanje.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

neocodexx ::

bozo78 je izjavil:

Saj bega me kakšna taksna napaka ki rada nastane po izteku garancije. Potem pa res ni druge le, kot da ponesreči pade iz police:)


Zato pa montaža na steno in so skrbi rešene. Boš prej kable pretrgal preden tisti nosilec popusti.

katimm ::

 Slika

Slika


 Slika2

Slika2



Eno offtopic vprasanje. Imam toshibo uhd 55 inchev. Tole se mi je pojavilo, tv star pol leta... so to mrtvi piksli, kako je z garancijo kdo ve? Sem preprican da jih je tukaj vec kot 5 na kupu...

Lp

blackmack ::

Videti so kot žužki za panelom ali med folijami.

katimm ::

blackmack je izjavil:

Videti so kot žužki za panelom ali med folijami.



Tv sm v petek prejel iz servisa in ga doma prikljucim ter opazim to... napaka sigurno ne mora biti moja i guess, upam na ugodno resitev in javim kako se je izteklo. Hvala!

bozo78 ::

Evo tv doma 55 C9. Za 85 eurov sem podaljšal garancijo za 3 leta skupaj na 5 let. Zdej pa se poglobit v nastavitve in raziskovanje tv-ja :)


Že takoj po postavitvi TV-ja sem opazil da nima činč vhodov s katerim ga bi povezal TV na ojačevalec za zvok. Zgleda da bom moral kupit kombinacijo činč-hdmi kabel čeprav tega še nisem videl da obstaja. No to je samo prva ugotovitev ko sem vse skup preklapljal. Mogoče je kakšna druga opcija še ko pridem do tam.


Aha pa še to. Ko sem TV v izložbi gledal sta bila na levi od LG-ja, Phillips, desno Sony oba OLED. Program na kanalu A ki se je tist moment vrtel vzporedno so imeli vsi trije slike podobne. Nad njima je bil Samsung za 500 eurov zraven pa še eden za 900 ampak samo LED tv. Tam pa razlika očitna in predvsem bleda svetla.

skyform ::

bozo78 je izjavil:

Evo tv doma 55 C9. Za 85 eurov sem podaljšal garancijo za 3 leta skupaj na 5 let. Zdej pa se poglobit v nastavitve in raziskovanje tv-ja :)


Že takoj po postavitvi TV-ja sem opazil da nima činč vhodov s katerim ga bi povezal TV na ojačevalec za zvok. Zgleda da bom moral kupit kombinacijo činč-hdmi kabel čeprav tega še nisem videl da obstaja. No to je samo prva ugotovitev ko sem vse skup preklapljal. Mogoče je kakšna druga opcija še ko pridem do tam.


Aha pa še to. Ko sem TV v izložbi gledal sta bila na levi od LG-ja, Phillips, desno Sony oba OLED. Program na kanalu A ki se je tist moment vrtel vzporedno so imeli vsi trije slike podobne. Nad njima je bil Samsung za 500 eurov zraven pa še eden za 900 ampak samo LED tv. Tam pa razlika očitna in predvsem bleda svetla.


Ravno zato je slika bila bleda in svetla, ker sta bila TVja nad teboj in si ju gledal pod kotom. LED TV ne smeš gleati ne horizontalno in ne vertikalno pod kotom, IPS je ok za horizontalno, vertikalno pa ravno tako pobledi kot VA.

streki ::

@bozo78 rabil bos konverter iz optike na rca,sem bil sam tud jezen.
Pa ne kupuj poceni konverterja,
Preverjeno ni ok

easyrider3 ::

Pri Big bangu je tako da tisto njihovo kasko zavarovanje krije do 2-leti starosti 100% ceno aparata po 3-letih 80% 4-letih 60% cene aparata in to velja če se aparat ne splača poprvljati potem se to izplača-zavarovanica izplača. Slabše je to če se aparat popravi kar pomeni da mora sam kupec doplačati pri popravilu tisti znesek kateri je določen na podlagi koliko je bila cena aparata in v kateri razred spade. Jaz sem moral plačati 80 Eur za menjavo zaslona na Samsungu pa je televizor bil manj kot 700 Eur. Vem pa da je spadal pod tisto kategorijo ko je od 750-1000 eur tam je bilo menda treba doplačati 100 ai 120 eur.

Pri Harwey normanu je pa veliko bolje glede tega in nič ne doplačuješ vse je to pokrito ub nakupu in tudi zavarovano je proti streli kar pri Big bangu ni

Zgodovina sprememb…

bozo78 ::

easyrider3 je izjavil:

Pri Big bangu je tako da tisto njihovo kasko zavarovanje krije do 2-leti starosti 100% ceno aparata po 3-letih 80% 4-letih 60% cene aparata in to velja če se aparat ne splača poprvljati potem se to izplača-zavarovanica izplača. Slabše je to če se aparat popravi kar pomeni da mora sam kupec doplačati pri popravilu tisti znesek kateri je določen na podlagi koliko je bila cena aparata in v kateri razred spade. Jaz sem moral plačati 80 Eur za menjavo zaslona na Samsungu pa je televizor bil manj kot 700 Eur. Vem pa da je spadal pod tisto kategorijo ko je od 750-1000 eur tam je bilo menda treba doplačati 100 ai 120 eur.

Pri Harwey normanu je pa veliko bolje glede tega in nič ne doplačuješ vse je to pokrito ub nakupu in tudi zavarovano je proti streli kar pri Big bangu ni


Dobro če bo kaj hujšega na tvju bom že tako naredu da bo prav, kar se tiče zavarovanja od bajte pa naj bo totalka :D

Streki : Imaš mogoče že ogledan kaksen konverter ki je preverjeno dober? Če ne bom že prej mogu integrirca kupit kot sem mislu.

Skyform :

stal sem pravokotno direktno pred tvji. Oledi so bili v višini mene(srednja vrsta) ostali cenejši pa zgoraj direktno pred menoj. Razlika kot dan in noč. Oleda oba zraven mojega sta bila stran od mene pa ni bilo nič razlike, tudi ko sem pod stal pod kotom. Tudi ko sem se premaknil je bilo enako. Da bi pa bila takšna razlika ko so pa bili malo višje postavljeni kot sem sam velik, potem ne vem kaj naj rečem glede kvalitete.

streki ::

Sem vzel tole https://www.amazon.com/Audioengine-D1-C...
Zadovoljen,edino nima daljinca,že iščem naprej.

bozo78 ::

streki je izjavil:

Sem vzel tole https://www.amazon.com/Audioengine-D1-C...
Zadovoljen,edino nima daljinca,že iščem naprej.


Aha tole je DAC. Potem edino tole pride vpoštev kar sem mislil kasneje kupit, top zadeva. DAC ima že v ojačevalcu in vse možne vhode in izhode.

https://www.whathifi.com/reviews/cambri...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bozo78 ()

skyform ::

bozo78 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Pri Big bangu je tako da tisto njihovo kasko zavarovanje krije do 2-leti starosti 100% ceno aparata po 3-letih 80% 4-letih 60% cene aparata in to velja če se aparat ne splača poprvljati potem se to izplača-zavarovanica izplača. Slabše je to če se aparat popravi kar pomeni da mora sam kupec doplačati pri popravilu tisti znesek kateri je določen na podlagi koliko je bila cena aparata in v kateri razred spade. Jaz sem moral plačati 80 Eur za menjavo zaslona na Samsungu pa je televizor bil manj kot 700 Eur. Vem pa da je spadal pod tisto kategorijo ko je od 750-1000 eur tam je bilo menda treba doplačati 100 ai 120 eur.

Pri Harwey normanu je pa veliko bolje glede tega in nič ne doplačuješ vse je to pokrito ub nakupu in tudi zavarovano je proti streli kar pri Big bangu ni


Dobro če bo kaj hujšega na tvju bom že tako naredu da bo prav, kar se tiče zavarovanja od bajte pa naj bo totalka :D

Streki : Imaš mogoče že ogledan kaksen konverter ki je preverjeno dober? Če ne bom že prej mogu integrirca kupit kot sem mislu.

Skyform :

stal sem pravokotno direktno pred tvji. Oledi so bili v višini mene(srednja vrsta) ostali cenejši pa zgoraj direktno pred menoj. Razlika kot dan in noč. Oleda oba zraven mojega sta bila stran od mene pa ni bilo nič razlike, tudi ko sem pod stal pod kotom. Tudi ko sem se premaknil je bilo enako. Da bi pa bila takšna razlika ko so pa bili malo višje postavljeni kot sem sam velik, potem ne vem kaj naj rečem glede kvalitete.


Imam LED, FALD LED in OLED tako, da vem kako se katera tehnoligija obnaša in kaj so njune prednosti in slabosti. Napisal si, da so LED TVji bili nad teboj in vertikalen kot je pri LED TVjih zelo slab, slabši kot horizontalen in še Samsunga sta bila, ki imajo VA panel, ki ima nasplošno zelo slab viden kot, kar še ne pomeni, da je TV slabe kvalitete, to je pač slabost tega panela in nasplošno slabost LED tehnologije. Hočem ti samo povedati, da nisi videl optimalno sliko LED TVjev, ki si jih primerjal z OLEDi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

streki ::

Zelo dobra izbira ;)
Moj ojacevalec nima optike tako da je opcija samo DAC.

bozo78 ::

skyform je izjavil:

bozo78 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Pri Big bangu je tako da tisto njihovo kasko zavarovanje krije do 2-leti starosti 100% ceno aparata po 3-letih 80% 4-letih 60% cene aparata in to velja če se aparat ne splača poprvljati potem se to izplača-zavarovanica izplača. Slabše je to če se aparat popravi kar pomeni da mora sam kupec doplačati pri popravilu tisti znesek kateri je določen na podlagi koliko je bila cena aparata in v kateri razred spade. Jaz sem moral plačati 80 Eur za menjavo zaslona na Samsungu pa je televizor bil manj kot 700 Eur. Vem pa da je spadal pod tisto kategorijo ko je od 750-1000 eur tam je bilo menda treba doplačati 100 ai 120 eur.

Pri Harwey normanu je pa veliko bolje glede tega in nič ne doplačuješ vse je to pokrito ub nakupu in tudi zavarovano je proti streli kar pri Big bangu ni


Dobro če bo kaj hujšega na tvju bom že tako naredu da bo prav, kar se tiče zavarovanja od bajte pa naj bo totalka :D

Streki : Imaš mogoče že ogledan kaksen konverter ki je preverjeno dober? Če ne bom že prej mogu integrirca kupit kot sem mislu.

Skyform :

stal sem pravokotno direktno pred tvji. Oledi so bili v višini mene(srednja vrsta) ostali cenejši pa zgoraj direktno pred menoj. Razlika kot dan in noč. Oleda oba zraven mojega sta bila stran od mene pa ni bilo nič razlike, tudi ko sem pod stal pod kotom. Tudi ko sem se premaknil je bilo enako. Da bi pa bila takšna razlika ko so pa bili malo višje postavljeni kot sem sam velik, potem ne vem kaj naj rečem glede kvalitete.


Imam LED, FALD LED in OLED tako, da vem kako se katera tehnoligija obnaša in kaj so njune prednosti in slabosti. Napisal si, da so LED TVji bili nad teboj in vertikalen kot je pri LED TVjih zelo slab, slabši kot horizontalen in še Samsunga sta bila, ki imajo VA panel, ki ima nasplošno zelo slab viden kot, kar še ne pomeni, da je TV slabe kvalitete, to je pač slabost tega panela in nasplošno slabost LED tehnologije. Hočem ti samo povedati, da nisi videl optimalno sliko LED TVjev, ki si jih primerjal z OLEDi.


Ja možno da res.

bozo78 ::

Imam že eno tezavo na LG-ju. Predvajanje filmov iz USB ključka. Ključek sem formatiral in me naložil najprej film bluray in potem enega navadnega. Nobenega filma mi ne prepozna. Ključek pa. Kaj bi lahko bilo?

polde66 ::

Greš na tipko home, stisneš domačo nadzorno ploščo, naješ USB in opdreš fotografije in posnetki
polde

yxiz ::

iščem nov tv, naj bo okoli 60", pa cena okoli 1000€.
kaj je best bang for a buck trenutno?

tnx :)

andrej69 ::

yxiz je izjavil:

iščem nov tv, naj bo okoli 60", pa cena okoli 1000€.
kaj je best bang for a buck trenutno?

tnx :)


Če res nisi ˝zelo˝ zahteven uporabnik, ti vsekakor priporočam katerega od teh dveh modelov:)

https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

fpbs ::

yxiz je izjavil:

iščem nov tv, naj bo okoli 60", pa cena okoli 1000€.
kaj je best bang for a buck trenutno?
Svetujem ti diagonalo 55" ali 65" ker 60" imaš zelo malo izbire. S kakšne razdalje boš gledal? Pa prosim piši slovensko, ker ne razumem angleško.

skyform ::

yxiz je izjavil:

iščem nov tv, naj bo okoli 60", pa cena okoli 1000EUR.
kaj je best bang for a buck trenutno?

tnx :)


če ti je kontrast, črna, HDR in Dolby Vision bolj pomemben kot dober viden kot.

https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Če pa ti je pomemben viden kot pa tale Philips

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Joze_K ::

skyform ::

Joze_K je izjavil:

Zanimiv komentar
https://tehnozvezdje.si/sedem-let-star-...


Nič čudnega, če je primerjal TV za 1000EUR z TVjem za 500EUR. Naj primerja z TVjem za 1000EUR, npr XF9005 ali XG9505 in še GX820 in PUS7304 bi ga skurila sem prepričan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

webmaher ::

ja in človek testira skrpucalaste oskubljene in nikakve tv kanale naših webenih ponudnikov... tisti, ki gleda samo to lahko gleda dokler tv zdrži in ni problema... če imaš na voljo 4k HDR pa ja zgodba malce precej drugačna... :)
Dam mu pa prav glede (pre)visokih cen... in še vedno iščemo neumno TV oz. samo dober ekran za primerno ceno... aja tega ni in nikoli ne bo... podobno kot s paketi mi bi pa samo zmogljiv internet za primerno ceno.... aja...auč :D

Fritz ::

Ponudbe je kar nekaj, net je širok in ponuja marsikaj in na vsakem spodobnem 4K TV-ju se da večino stvari čisto lepo gledati.

Seveda ni to primerljivo z dobrim kinom a doma nimaš folka, ki med predvajanjem cel čas žveči, gleda v zaslon mobilnega telefona in blebeta.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Okapi ::

Dobrim kinom? A pri nas sploh imaj kje dober 4k projektor?

Nedavno so v Cankarjevem domu prikazovali restavrirano Odisejo 2001. Doma si jo lahko ogledam v 4K, v Cankarjevem domu so jo pa predvajali s 1080p projektorjem.

Fritz ::

Ne, ni 4K a takšno diagonalo in zvok ima doma redko kdo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

bedarija ::

Okapi je izjavil:

pri nas sploh imaj kje dober 4k projektor?


maribox dvorana 1, kolosej ljubljana ima še vse 2k za ostale kine ne vem. se je pa vseeno treba zavedat da resolucija ni vse. primerjaj posentke Arri alexa LF snemane pri 2k, z neko semi profi 4-5k kamero, pa boš prej posamezne piksle opazil pri ta drugi.

Okapi ::

Že res, ampak Odisejo 2001, posneto na 70mm film, so sedaj poskenirali v 8k in naredili 4k različico. In to doma na televizorju vidim bolje kot v našem kinu. Tudi večino drugih filmov v 4k doma na televizorju vidiš bolje kot v naših kinih.

bozo78 ::

Men vseeno nekaj na štima ne tv-ju. Ko dam filme na USB-ju v TV, mi ne prepozna nič. A moram slučajno kakšen predvajalnik za filme naložit? Vlc, bs player mogoče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bozo78 ()

Fritz ::

Poglej tukaj. FAT ali NTFS format. Priporočajo ključke kapacitete 32Gb in manj ter USB razdelilec z lastnim napajanjem. Vsekakor poskusi z več različnimi USB ključki.

https://www.lg.com/hk_en/support/produc...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

polde66 ::

@bozo78 kolk maš dolgo ime filma?
saj je mene tudi na začetku pa se ne spomnim točno kaj, Verjetno vpliva dolžina imena, skrajšaj kolikor je mogoče (včasih je bila omejitev 25 znakovm, pa podnapis mora biti enak filmu. Meni je uporaba android boxa kot obvezna oprema: ni zafrkancij in iskanj v tv-ju nastavitev mnogo več, možnosti mnogo več. In če primerjaš ceno z čustvi in ostalim jaz ne vidim druge opcije.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

bozo78 ::

polde66 je izjavil:

@bozo78 kolk maš dolgo ime filma?
saj je mene tudi na začetku pa se ne spomnim točno kaj, Verjetno vpliva dolžina imena, skrajšaj kolikor je mogoče (včasih je bila omejitev 25 znakovm, pa podnapis mora biti enak filmu. Meni je uporaba android boxa kot obvezna oprema: ni zafrkancij in iskanj v tv-ju nastavitev mnogo več, možnosti mnogo več. In če primerjaš ceno z čustvi in ostalim jaz ne vidim druge opcije.



Ja Fritz je imel prav ključki do 32 gb je zgleda meja ki deluje. Imam 2 ključka 128gb in ne deluje. Joj sem probaval vse vrste filmov in ni in ni zaznalo nič. Za filme in podnapise vem da morajo bit enaki naslovi.
Moram pogledat kaj je to ena zadeva (android box). Imaš kakšen link da vidim kaj sploh rabim in kakšne iskat sploh.Vidim da bom rabil nek disk ali nekaj takega da bom prenašal datoteke na disk in potem predvajal na TV. Vidim da z novim TV-jem vs kar je staro okrog njega moram zamenjat :) Tudi ojačevalec bo treba nov :) Drag šport je to ko padeš not :)

Hvala obema :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bozo78 ()

streki ::

Pa pazi da disk ni večji od 2TB,zna bit isti problem.Jest imam 2TB pa vse dela normalno.V priročniku tako piše.
Imam nekaj filmov BR in enega 4k pa vse prebere brez blema ;)
Ja kr košta tale tehnologija :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: streki ()

bozo78 ::

Nekaj berem da so od Xiaomija ok tile boxi. No eni boljših. Moram videt, če se splača prek ali expressa naročit. So pa menda 2 tipa teh boxo eni predvajajo 4k vsebine eni pa samo tiste slabše kvalitete.

polde66 ::

@bozo78, sprobal sem usb 128 gb s filmi in dela, sprobal sem zunanji disk sformatiran v NTFS 750 gb WD black in dela. Kolikor lahko predvidevam, da ti delaš nekaj narobe in je tv ok. Mislim pa da boš z nakupom boxa še večjo štalo naredu. Pač ni tehnika za vsazga. Kup si Tv primeren box. Obstaja tema Android tv box
in za shilda: NVIDIA Shield
samo ne verjamem da za tvoje potrebe potrebuješ šilda.
Še enkkrat naredi isti korak kot sem ga že napisal višje:
Greš na tipko home, stisneš domačo nadzorno ploščo, naješ USB in opdreš fotografije in posnetki.
Matr ma da dela.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

bozo78 ::

polde66 je izjavil:

@bozo78, sprobal sem usb 128 gb s filmi in dela, sprobal sem zunanji disk sformatiran v NTFS 750 gb WD black in dela. Kolikor lahko predvidevam, da ti delaš nekaj narobe in je tv ok. Mislim pa da boš z nakupom boxa še večjo štalo naredu. Pač ni tehnika za vsazga. Kup si Tv primeren box. Obstaja tema Android tv box
in za shilda: NVIDIA Shield
samo ne verjamem da za tvoje potrebe potrebuješ šilda.
Še enkkrat naredi isti korak kot sem ga že napisal višje:
Greš na tipko home, stisneš domačo nadzorno ploščo, naješ USB in opdreš fotografije in posnetki.
Matr ma da dela.


Polde sprobal sem točno tako, kot si rekel. Grem 128 gb še 1x sformatirat, mogoče nisem dal v NFTS format, čeprav dvomim. Datoteke MKV, ki mi jo na velikih USB ključkih (in to na dveh)ni predvajalo, mi jo na 8 gb predvaja. S samo elektroniko nimam težav, razen s funkcijami ki jih ima tv in predvsem nešteto aplikacij, ki jih res večinoma nisem nikoli uporabljal, ne vem sploh kaj mi koristijo. Vse kar raziskujem zdej, sem predvideval, da so plačljive in se res nisem zmotil veliko :) Moram še poiskat 500 gb prenosni disk, nekje v omari da vidim kakšne priklope sploh ima. Če se da priklopit bom takoj videl še tam. Rajši vidim če to dela, da nimam nepotrebnih stroškov in vse te ropotije in že tako preveč kablovja, ki bo potem bilo okrog tv-ja :)

polde66 ::

Sem sprobal tudi exfat ta pa ne prime.
polde

bozo78 ::

polde66 je izjavil:

Sem sprobal tudi exfat ta pa ne prime.

Mater sem bedak. Dobro da si vztrajal pri svojem prav, drugač bi že obupal :D
Ja nisem imel na NTFS. Zdej pa dela. Zakon. Ena skrb manj.
A ti predvaja filme prek USB-ja brezhibno vse formate? Ali kaj šteka?

Skylord ::

256GB/NTSF ključek brez napajanja dela brez problema.
BluRay REMUX-70GB predvaja brez problema, brez štekanja.
Dolžina imena nima veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skylord ()
««
250 / 534
»»