» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
244 / 534
»»

broken/link ::

XF9005 je starejši model.
XG9505 je novejši model. in konkretno boljši. če maš dnar, vzem novejšega. tudi sam OS (android) je konkretno odzivnejši.

Konlov ::

A za s strani gledati bo tole res za počakati: https://www.sony.si/electronics/televiz...?

mihaelo ::

Konlov je izjavil:

A za s strani gledati bo tole res za počakati: https://www.sony.si/electronics/televiz...?


Ja se tudi jaz strinjam samo naj bi pa bil problem crnina ker crna naj ne bi bila tako crna kot pri modelih ki nimajo tega filtra da je slika lepse vidna od strani. Torej crna naj bi bila nekje na nivoju med IPS paneli in VA paneli. Bo pa zanimivo videti koliko zatemnitvenih con bo imel ta model ker pri dosedajnem modelu mislim da jih je nekje 50 ali 60 kar je malo malo za top LCD 4K tv. Samsung jih ima pri 55incnem modelu 55QR90 skoraj 300!

MrStein ::

S strani gledaš lahko že danes.
Vprašanje je le, koliko se slika poslabša.
"IPS dober, VA slab" namreč ne pove niti 1% resnice.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkz ::

ČE se vam da naredit 15km ven iz slovenskih mej :)

https://www.mediaworld.it/product/p-752...
Aja, je pa za ta model samo prek spleta.. rabis nekoga da naroči na ITA naslov da jo prevzameš. Cena je pa ČAWČI :)
https://www.mediaworld.it/product/p-993...

Pojejo vso konkurenco v Slo.
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkz ()

Konlov ::

BTW: koliko pa vi štejete, da se s strani slabše vidi. A če je v rangu do 15° na ta podatek ni treba biti pozoren?
Da se ne bomo za nekaj po nepotrebnem obremenjevali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

MrStein ::

Če takoj vidiš razliko z očmi, je slabo, če ne, pa je OK.
(če zadevo lahko posnameš s fotoaparatom, je sploh slabo, ker oči so bolj občutljive - na ene stvari pa spet manj)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

easyrider3 ::

Kakor je že nekdo omenil je verjetno res to,da je bolj pomemben ZVOK kakor slika sploh za gledanje filmov spet pa odvisno kaj komu paše. Mene sploh ne moti da nimam tiste črnine na zaslonu ampak osvetljeno sivino vsaj tako se vidi ponoči. Raje bi videl da bi imel pravo ozvočenje samo to mi spet ne pride v poštev ker čez dan nisem nič za televizorjem,zvečer pa ne morem na glas nič gledat ker otroci spijo edino da preko slušalk poslušam.

kart ::

Pozdravljeni!
Kupujem TV 55" v znesku do 900€.
Gledam:

Sony KD55XG8596 ca.850€
Sony KD55XF9005 ca.870€
Samsung QE55Q70r ca.900€

Sedaj sem imel samsung TV in mi je bilo všeč funkcija (Smat view ker imam tudi telefon Samsung) da sem lahko gledal video posnetke in slike iz telefona na TV-ju. Ali gre to tudi na Sonya? Drugače nisem zahteven uporabnik.
Kaj priporočate

andrej69 ::

AVTech Awards: the best home cinema and hi-fi hardware, 2019/2020

https://www.homecinemachoice.com/conten...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Konlov ::

Vsak best je ena ferma...

Okapi ::

Se ne smejo nobenemu oglaševalcu zamerit;)

Fritz ::

Tako kot pri ročnih svetilkah je tudi ta tema očitno zelo nevarna za domač proračun. Iz načrtovanih 450€ za Toshibo sem prišel na 900+ € za Sonya KD-55XF9005B (podaljšana garancija). Ko ga dobim in zmontiram bom poročal kako se obnese s Kodijem in ali je vidna razlika med SONY FALD in LG LED TV-jem.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

neocodexx ::

Fritz je izjavil:

Tako kot pri ročnih svetilkah je tudi ta tema očitno zelo nevarna za domač proračun. Iz načrtovanih 450EUR za Toshibo sem prišel na 900+ EUR za Sonya KD-55XF9005B (podaljšana garancija). Ko ga dobim in zmontiram bom poročal kako se obnese s Kodijem in ali je vidna razlika med SONY FALD in LG LED TV-jem.


Jah, tu se pač pogovarjamo kateri je najboljši TV bolj v premium razredih, ne kateri je najcenejši, ker po mnenju navdušenca bi bil vsak poceni TV isti škart in je skoraj vseeno kar kupiš..

Podobno kot da bi rekel da si kupoval telefon v rangu cca 200EUR potem pa pristaneš na nekem iPhonu ali kakem brutalnem Asus ROG Phone 2 ki je tudi blizu 1.000EUR telefon s svojim 120hz zaslonom in kaj vem še vse:)

Ampak razlika je, da če hočeš res najboljšo filmsko sliko za netflix, kodi, serije, filme, HDR, in igre, boš definitivno še kako opazil razliko med XF9005 in nekim poceni tvjem, kot pa jo boš med telefonom za 100EUR in 1000EUR, je tu po moje nakup boljšega TVja vsekakor veliko veliko velikoboljši izkoristek denarja kot za nek telefon ki bo čez 2 leti zastarel, ali ti pa bo padel in se bo razbil že prvi teden in boš potem do naslednjega aneksa hodil okoli z 500EUR razbitino ker se ne splača popravljati.

Pri TVju, enako kot pri hi-fi akustiki pa se ne splača toliko šparat - še posebej pri akustiki, ki ti bo verjetno ostala za večno, če ne še tvoji naslednji generaciji. Mogoče se nekomu zdi veliko 500EUR+ samo za en AV sprejemnik ali par tower zvočnikov, ampak to je zelo dolgoročna investicija ki ti bo špilala do smrti, telefon za 500EUR pa je meni po drugi strani čista nemunost saj bo čez par let popolnoma izgubil svojo vrednost. Vsaj tako jaz na to gledam.

Res je da grejo tudi TVji naprej ampak spet ne toliko. Smo pa sedaj v precej zanimivem obdobju, ko je OLED končno cenovno dostopen, in so se mu hkrati približali tudi FALDji tako po kvaliteti kot ceni. Seveda ni smiselno dati prevelike denarje danes za nek TV, če boš npr. čez par let dobil večjega in boljšega za isti denar, je to malo drugače kot pri akustiki (zato prosim ne šparat in kupovat soundbarov, ke za zvok se pa res splača malo več dat), in ravno zato so ponavadi tudi starejši modeli kot je XF tako popularna izbira zaradi svoje cene/performans za premium model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

neocodexx ::

Aja še to bi dodal, kljub temu vsemu kar pravim da se splača dat za TV in da sem pristaš OLEDa in ne bi zase kupil nič drugega kot če že OLED vsaj spodoben FALD (najraje QLED serije 80), sem se kljub temu tudi jaz zaenkrat še odločil za klasičen LCD zaradi Philipsa in njegovega Ambilighta, ker sem mel tokrat nekoliko drugačen projekt za dnevno sobo ki bila cela v tem stilu, in mi vsekakor ni žal. 7304 je cenovno dostopen, sicer zelo povprečen panel ki se ne more primerjati z FALDi, ampak jebiga če Philipsa nima FALDa, OLED 75" kar bi jaz rad mel pa je še vedno predrago, še 65" je bil izven mojega budgeta, zame je velikost še vedno številka 1, in če vsaj kupiš nekaj kar ni največji šrot, bo za silo.




Tako imam zdaj postavljeno in ja to je 70" TV iz razdalje 3 metrov in povem da ni niti malo prevelik, mene ko malo oči matrajo je še skoraj za kakšno colo premajhen, tu bi sigurno bil optimalen 75". Naslednji TV sigurno 75"+ fald, oled ali microled, če pa res hočeš ambilight pa boš moral se zadovoljiti z navadnim LCD ali mastno pljuniti za philipsov 65", ki se pa niti ne more kosati s tem kar ponuja LG C9 (sploh za gaming, s svojim >15 ms lagom in 140hz osveževanjem..)...

kart ::

Fritz je izjavil:

Tako kot pri ročnih svetilkah je tudi ta tema očitno zelo nevarna za domač proračun. Iz načrtovanih 450€ za Toshibo sem prišel na 900+ € za Sonya KD-55XF9005B (podaljšana garancija). Ko ga dobim in zmontiram bom poročal kako se obnese s Kodijem in ali je vidna razlika med SONY FALD in LG LED TV-jem.

Kje si ga pa kupil da si dal 900 eur?
Jaz sem ga danes naročil za 855 in ga jutri dobim.

Fritz ::

@neocodexx
Lep setup.

V bistvu sem se malce pohecal, ker me nihče ne more prisiliti kupiti nekaj kar nočem. Sem pa po vsem prebranem in po prebrani kopici drugih testov pristal na tem 9005 Sonyu s FALD. OLED je sicer cool a se mi je zdel overkill, za igranje pa še vedno preferiram monitor. Prvi TV pri hiši je LG LED 650V in kar se mene tiče zelo soliden TV. Pri Sony-u me sedaj zanima predvsem ali bo Kodi deloval gladko ali ne. Se pa strinjam, da je malce večji vložek v TV boljša in dolgoročnejša naložba kot v mobilni telefon, zato sem tudi vzel podaljšanje garancije z 2 na 5 let.

Samsunga sam ne bi nikoli več kupil, ker se mi je popolnoma zameril pri high-end sesalcu, ki je bil kupljen v Nemčiji s 5 let garancije, pri nas pa priznajo samo dve leti. Če je to definicija skupnega trga za Samsung, hvala lepa in nikoli več.

kart je izjavil:

Fritz je izjavil:

Tako kot pri ročnih svetilkah je tudi ta tema očitno zelo nevarna za domač proračun. Iz načrtovanih 450EUR za Toshibo sem prišel na 900+ EUR za Sonya KD-55XF9005B (podaljšana garancija). Ko ga dobim in zmontiram bom poročal kako se obnese s Kodijem in ali je vidna razlika med SONY FALD in LG LED TV-jem.

Kje si ga pa kupil da si dal 900 eur?
Jaz sem ga danes naročil za 855 in ga jutri dobim.

ACS Sony za 869 + 50EUR podaljšanja garancije na 5 let.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

kart ::

Ugodno zavarovanje...
Upam da ne bom potreboval podaljšane garancije...
drugače se mi pa zdi da je kasko od Big banga bolj pametno zavarovanje.

zraven sem kupil JBL soundbar 2.1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kart ()

Konlov ::

neocodexx je izjavil:

Fritz je izjavil:

Tako kot pri ročnih svetilkah je tudi ta tema očitno zelo nevarna za domač proračun. Iz načrtovanih 450EUR za Toshibo sem prišel na 900+ EUR za Sonya KD-55XF9005B (podaljšana garancija). Ko ga dobim in zmontiram bom poročal kako se obnese s Kodijem in ali je vidna razlika med SONY FALD in LG LED TV-jem.


Jah, tu se pač pogovarjamo kateri je najboljši TV bolj v premium razredih, ne kateri je najcenejši, ker po mnenju navdušenca bi bil vsak poceni TV isti škart in je skoraj vseeno kar kupiš..

Podobno kot da bi rekel da si kupoval telefon v rangu cca 200EUR potem pa pristaneš na nekem iPhonu ali kakem brutalnem Asus ROG Phone 2 ki je tudi blizu 1.000EUR telefon s svojim 120hz zaslonom in kaj vem še vse:)

Ampak razlika je, da če hočeš res najboljšo filmsko sliko za netflix, kodi, serije, filme, HDR, in igre, boš definitivno še kako opazil razliko med XF9005 in nekim poceni tvjem, kot pa jo boš med telefonom za 100EUR in 1000EUR, je tu po moje nakup boljšega TVja vsekakor veliko veliko velikoboljši izkoristek denarja kot za nek telefon ki bo čez 2 leti zastarel, ali ti pa bo padel in se bo razbil že prvi teden in boš potem do naslednjega aneksa hodil okoli z 500EUR razbitino ker se ne splača popravljati.

Pri TVju, enako kot pri hi-fi akustiki pa se ne splača toliko šparat - še posebej pri akustiki, ki ti bo verjetno ostala za večno, če ne še tvoji naslednji generaciji. Mogoče se nekomu zdi veliko 500EUR+ samo za en AV sprejemnik ali par tower zvočnikov, ampak to je zelo dolgoročna investicija ki ti bo špilala do smrti, telefon za 500EUR pa je meni po drugi strani čista nemunost saj bo čez par let popolnoma izgubil svojo vrednost. Vsaj tako jaz na to gledam.

Res je da grejo tudi TVji naprej ampak spet ne toliko. Smo pa sedaj v precej zanimivem obdobju, ko je OLED končno cenovno dostopen, in so se mu hkrati približali tudi FALDji tako po kvaliteti kot ceni. Seveda ni smiselno dati prevelike denarje danes za nek TV, če boš npr. čez par let dobil večjega in boljšega za isti denar, je to malo drugače kot pri akustiki (zato prosim ne šparat in kupovat soundbarov, ke za zvok se pa res splača malo več dat), in ravno zato so ponavadi tudi starejši modeli kot je XF tako popularna izbira zaradi svoje cene/performans za premium model.

AV sprejemnik ni za vedno. Moj STR DB925 nima hdmi vhodov in kliče po novemu...

bozo78 ::

Sam sem tudi pristal na budgetu na dobrega jurja ali do 1500eurov, ampak sem tak tip da hočem čimboljšo stvar kupit. Tale slo-tech je ne vem kako se naj izrazim, kar nevaren za bankrot. Uro sem gledal za 200 eurov na tem forumu pa jo kupil prek luže potem za 700. In tako zdej gledam LG OLED 65 incni, ki je pa dobra dva jurja. Za dobo 10 let ni veliko kolikor ga bom ziher mel. Zdej pa ko gledam LG-je je teh oled po abecedi modelov veliko. Tale 65C9 naj bi bil top za ta keš. Ampak spod 2000 ga še ni. Malo bom še počakal, pa na kakšne 3 obroke bo pogoj da ga vzamem.

In kot je nekdo že omenil je tudi zvok zelo pomemben in tudi sam večkrat rad poslušam glasbo ali gledam filme za sprostitev in tudi tle je yamahin receiver s sorroundom vred star 20 let tako da kliče tudi tle po novem. Tokrat bom šel v nabavo za integriran ojačevalec in nov par zvocnikov kar bo spet vrglo kakšne 3 ali 4 jurčke. Ampak to bo počakalo se kakšno leto ali bom pač po kosih kupoval :)

neocodexx ::

Od LGja je res top zadeva C9. Če hočeš priparat mogoče poiščeš lanske "8" modele ali pa vzameš B serijo, samo ne vem če imajo vsi HDMI 2.1 ter ostale gaming prednosti, če pa se TV nikoli ne bo rabil za gaming potem pa niti ni pomembno lahko vzameš tudi karkoli cenejšega. C9 se razlikuje v glavnem po tem, da ima boljši slikovni procesor - med drugim je opazno manj black crusha.

Načeloma to ni velik problem, spet zelo odvisno od uporabe, jaz vem par primerov kjer zna black crush motiti ampak to spet ni tako pogosto, ker bo tudi najcenejši OLED ponavadi peljal scat konkurenco ne glede na to kako dobro ima finese poštimane.

Ampak spet ni nujno. Sem gledal primerjavo med Q90 in temi OLEDi, kjer se pa gre že skoraj za stvar okusa, kaj je boljša slika, ker bo na določenih scenah mogoče (cenejši) OLED naredil pretemno, eden najboljših FALD modelov pa bo bližje "as intended by director" naravnemu izgledu. In je res nekaj tudi v okusu, ker jaz bi verjetno vseeno še raje vzel oleda, da dobiš res tisto popolnoma ink deep black, tudi če bi tu in tam zgubil par podrobnosti.

Glede na razliko v ceni ki je bila med modeloma B8 in C9 (skoraj 1000EUR) se pa zaradi tega res ne splača, ampak jaz za sebe na koncu vseeno bi, zaradi gaming funkcionalnosti pri C9 ki je par let v prihodnosti pred vsemi ostalimi TVji, tudi za 2020 ni noben drug proizvajalec najavil podpore 2.1 in gsyncu, LG ostaja edini. Pri letošnjih modelih je bolj poudarek na FILMMAKER MODE. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

bozo78 ::

Se pravi da je razlika več ali manj samo v gamingu? Sam ne mislim uporabljat tv za igre. Ostalo bluray in podobne zadeve pa mora imet vse priklope seveda, ker ne vem kaj bom še do kupil in da potem tega nima. HDMI je fajn da ga ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bozo78 ()

neocodexx ::

C9 ima boljši slikovni procesor, vendar boš mogoče res moral iskati razlike. Če ti gaming res ni pogoj in dobiš kak drug LG OLED za dosti manj denarja, potem C9 ni nuja.


Timestamp 0:51

Meni pa je oboje (še boljše črne in gaming funkcije) dovolj pomembno da bi se odločil za C9, npr. tu res močno pride do izraza:


Timestamp 1:32



Mogoče spet stvar okusa, nekdo bo rekel da mu je leva slika pretemna, kar se mogoče da popraviti z nastavitvami, ampak tu je predvsem ta razlika o kateri je govoril Vincent zgoraj in sem tudi jaz omenjal; C9 ima manj tega black crusha kot prejšnji modeli, in meni se zdi da tole na posnetku ni C9, se pa takoj vidi kaj zmore OLED tudi proti najboljšemu FALDu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

bozo78 ::

Ko pogledam cene prejšnjih OLED modelov saj ne vem če je kakšnih 200 eurov razlike med njimi. Nekateri so se dražji. Najcenejši C9 je 2.089 eurov kolikor sem pogledal, medtem ko stari modeli so pa okrog 1900 eurov. Mala razlika da bi iskal starega.

Joze_K ::

tudi jaz tuhtam za OLED 65C9 - zanima me pa kaj prinesejo letošnji modeli.. a bo spet kak tehnološki preskok.. a je smiselno počakati še kakih par mesecev?

kot drugo me mogoče zanimajo ta novi Sony Xg95 (ali nekako tako.. ) kako bodo ti primerljivi cenovno z OLEDi?

Joze_K ::

Konlov ::

Ma za te XH pa pravijo, da bodo imeli nek premaz in zopet ne bo črne al kaj...

toplakd ::

Da se še jaz malo priključim temi.

Že nekaj časa razmišljam o nabavi večje TV 58-65 col, pa me malo skrbi da ne bo 65 col prevelik.

Sedaj je v uporabi Samsung UE46ES500, kateri se gleda iz razdalje 3.2m.
Gledajo se večinoma Telekom HD programi, kakšen film preko KODIja in Xbox One S za igre.
Igre se igrajo po večini v dnevnem času, filmi pa zvečer.

Na isto mesto sem za dobro uro postavil eno domačo Teslo 55" in občutek pravi da bi lahko bilo še nekaj večjega.
Zdaj koliko večje, je pa vprašanje.

V izbiri so budget TVji, 58" Philips 58pus6504,
pri 65" pa Philips 65pus6504 (VA), 65pus7304 (IPS) in Samsung UE65RU7172 (VA).

Zdaj sicer ne vem kakšna je razlika v kvaliteti slike med 6504 in 7304, ampak ambilight in android nista pomembni zadevi.

V glavnem, najbolj me skrbi, da bo 65" prevelik za Telekom HD kvaliteto na tej razdalji, zato je omenjen tudi 58".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

andrej69 ::

toplakd je izjavil:

Da se še jaz malo priključim temi.

Že nekaj časa razmišljam o nabavi večje TV 58-65 col, pa me malo skrbi da ne bo 65 col prevelik.

Sedaj je v uporabi Samsung UE46ES500, kateri se gleda iz razdalje 3.2m.
Gledajo se večinoma Telekom HD programi, kakšen film preko KODIja in Xbox One S za igre.
Igre se igrajo po večini v dnevnem času, filmi pa zvečer.

Na isto mesto sem za dobro uro postavil eno domačo Teslo 55" in občutek pravi da bi lahko bilo še nekaj večjega.
Zdaj koliko večje, je pa vprašanje.

V izbiri so budget TVji, 58" Philips 58pus6504,
pri 65" pa Philips 65pus6504 (VA), 65pus7304 (IPS) in Samsung UE65RU7172 (VA).

Zdaj sicer ne vem kakšna je razlika v kvaliteti slike med 6504 in 7304, ampak ambilight in android nista pomembni zadevi.

V glavnem, najbolj me skrbi, da bo 65" prevelik za Telekom HD kvaliteto na tej razdalji, zato je omenjen tudi 58".


Jaz ti vsekakor priporočam enega izmed teh dveh modelov.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

fpbs ::

toplakd je izjavil:

Sedaj je v uporabi Samsung UE46ES500, kateri se gleda iz razdalje 3.2m.Gledajo se večinoma Telekom HD programi, kakšen film preko KODIja in Xbox One S za igre.Igre se igrajo po večini v dnevnem času, filmi pa zvečer.Na isto mesto sem za dobro uro postavil eno domačo Teslo 55" in občutek pravi da bi lahko bilo še nekaj večjega.Zdaj koliko večje, je pa vprašanje.V izbiri so budget TVji, 58" Philips 58pus6504, pri 65" pa Philips 65pus6504 (VA), 65pus7304 (IPS) in Samsung UE65RU7172 (VA).Zdaj sicer ne vem kakšna je razlika v kvaliteti slike med 6504 in 7304, ampak ambilight in android nista pomembni zadevi.
V glavnem, najbolj me skrbi, da bo 65" prevelik za Telekom HD kvaliteto na tej razdalji, zato je omenjen tudi 58".

Lahko izbereš vmesno diagonalo 60", pa še cena je ugodna:
https://www.ceneje.si/Izdelek/14064008

Joze_K ::

Joze_K je izjavil:

tudi jaz tuhtam za OLED 65C9 - zanima me pa kaj prinesejo letošnji modeli.. a bo spet kak tehnološki preskok.. a je smiselno počakati še kakih par mesecev?

kot drugo me mogoče zanimajo ta novi Sony Xg95 (ali nekako tako.. ) kako bodo ti primerljivi cenovno z OLEDi?


ok, mogoče je smiselno počakat pol leta na 2020 modele
https://www.tomsguide.com/reviews/lg-ga...

https://www.tomsguide.com/news/lg-2020-...

Alpha 9 3rd gen processor: What it does

The TV is also outfitted with LG's Apha 9 3rd generation processor. The latest version of LG's video processing hardware, the Alpha 9 chip offers a range of improvements over previous iterations, with new refinements to picture enhancement, such as artifact removal, object-based sharpness, and upscaling for lower resolution content.

LG has added a number of new capabilities, including object recognition that lets it apply different video clarity standards to things like faces and on-screen text, letting the TV treat these visually unique objects differently for a better viewing experience.

All of this is powered by machine learning, which LG labels under its umbrella term of ThinQ AI. This includes a full suite of enhancements, from automatic picture clarity improvements to audio processing that can emphasize voices for clearer dialogue or add richness to specific sounds. It also has genre detection, using onscreen content to determine what style of media is shown, and then optimizing accordingly, whether it's sports, movies, animation or anything else.

andrej69 ::

Philips 4th Gen P5 processor adds AI for more realistic images.

https://www.avforums.com/news/philips-4...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Senior Dev ()

neocodexx ::

toplakd je izjavil:

Da se še jaz malo priključim temi.

Že nekaj časa razmišljam o nabavi večje TV 58-65 col, pa me malo skrbi da ne bo 65 col prevelik.

Sedaj je v uporabi Samsung UE46ES500, kateri se gleda iz razdalje 3.2m.
Gledajo se večinoma Telekom HD programi, kakšen film preko KODIja in Xbox One S za igre.
Igre se igrajo po večini v dnevnem času, filmi pa zvečer.

Na isto mesto sem za dobro uro postavil eno domačo Teslo 55" in občutek pravi da bi lahko bilo še nekaj večjega.
Zdaj koliko večje, je pa vprašanje.

V izbiri so budget TVji, 58" Philips 58pus6504,
pri 65" pa Philips 65pus6504 (VA), 65pus7304 (IPS) in Samsung UE65RU7172 (VA).

Zdaj sicer ne vem kakšna je razlika v kvaliteti slike med 6504 in 7304, ampak ambilight in android nista pomembni zadevi.

V glavnem, najbolj me skrbi, da bo 65" prevelik za Telekom HD kvaliteto na tej razdalji, zato je omenjen tudi 58".


Brez skrbi ne bo. Telekom HD kvaliteta ne vem, verjetno bo. Youtube 1080p zgleda še kar ok. Karkoli manj je pa že res grdo. Izgledajo odlično tudi 1080p filmi in serije posnete v visokem bitratu (z bluraya) skoraj isto dobro kot 4K streami. Če pa grem gledat 1080p HD stream je pa bog pomagaj. Zanimivo, kaj bitrate naredi:)

Jaz imam 70" na 3 metrih in bi še raje imel 75" je pa res da se večinoma gleda 4K, gaming pa tudi na 1080p izgleda čisto ok, dela pa seveda oboje tudi 4K na 60hz. Sem prilimal zgoraj par slik, sicer je slikano bolj od daleč (cca 4m) se pa vidi kje je sedežna naprej. Ne kupovati 65" IPS. Če že kupi 70" VA kot je moj, sem še kar zadovoljen. Če je prostora, in je smiselno glede na pohištvo itd. (na razdaljo 3+ metre absolutno je) potem le kupi večjega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Konlov ::

Ali so na NEO Telekoma slovenije že 4K kanali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

webmaher ::

@Konlov sem ravnokar tu nekaj bentil KKS > Triera > UPC > Telemach
Lahko kdo komentira kako zgleda Eurosport 4k... AustralianO je zihr snemano 4k, smučanje zdajle dvomim...

Yossarian ::

Imam starejši Samsung TV in sicer E6100. Na njega preko HDMI kabla priklopim ipad tablico, lepo se poveže, vse štima, razen tega, da slika ni čez cel ekran, temveč so črni robovi z vseh štirih strani; tudi če spremenim nastavitve slike na TV-ju, ne pomaga, enostavno ne raztegne čez cel ekran. Če priklopim drugo tablico ali telefon (android), pa teh problemov ni. Je treba kaj nastavit na ipadu?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Fritz ::

Ekola, priklopil Sonya KD-55XF9005B in slika je lepa, barvno intenzivna in kontrastna. Glavne aplikacije (Netflix, HBO GO) lepo tečejo in tudi Kodi ni pretirano počasen oz. je hitrejši kot na kitajc TV Boxu s 4Gb RAM. Zadovoljen z nakupom.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Senior Dev ::

andrej69 je izjavil:

Philips 4th Gen P5 processor adds AI for more realistic images.

https://www.avforums.com/news/philips-4...

Medtem ko pametni proizvajalci uvajajo Filmmaker mode gre Philips še z večjo hitrostjo v slepo ulico. Na že izumetničeno sliko grejo devat še več processinga. Turki res niso kreativni.

neocodexx ::

To se kar strinjam, imam tale AI upscaling na novem Shieldu in ni nič drugega kot malo bolj kvaliteten sharpen filter, če daš kaj višje od "low" nastavitve potem kompresijski artefakti (pri 1080) še bolj stopijo ven, in je kar malo grdo. Je malo bolj natančen sharpen filter, manj agresiven od tistega na TVju, to bi recimo lahko mu dal v plus. Določene stvari lepo izostri, samo je zelo prilično, ker lahko hitro pride do popačenja tam kjer ni treba. Imam vseeno prižgano na low, na TVju pa sharpen 0 ali 1, pa recimo da mi je tako malo boljša slika.

andrej69 ::

Senior Dev je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Philips 4th Gen P5 processor adds AI for more realistic images.

https://www.avforums.com/news/philips-4...

Medtem ko pametni proizvajalci uvajajo Filmmaker mode gre Philips še z večjo hitrostjo v slepo ulico. Na že izumetničeno sliko grejo devat še več processinga. Turki res niso kreativni.


Izgleda, da ne razumeš kaj Danny Tack pojasnjuje:) Letos bo poudarek, predvsem kar se da realistične slike, kar se lepo vidi na že predstavljenih modelih.. Ne bo pa več poudarka na kontrast, ostrino, motion itd.. Kar pa se tiče Filmmaker moda pa ne pričakuj preveč.. Bodo pa najverjetneje imeli Filmmaker mod modeli, ki bodo na voljo kasneje proti koncu leta. Lahko se zgodi, da bodo imeli ta mod tudi že predstavljeni modeli.

bedarija ::

filmamker mode ni nič drugega kot to da so se veliki ustvarjalci v hollywoodu pritožil, kako so prednastavljeni televizorji katastrofa za gledanje filma in bo v tem modu samo ostrenje naminimumu in brez motion reductna

mihaelo ::

Izgleda da nova generacija Philipsovih OLED-ov sploh ne bo slaba :) https://www.techradar.com/reviews/phili...

skyform ::

Saj pa so že lanski bili vredu, drugače pa sem mnenja da tale AI processing ne bo nič posebnega, bolj je stvar zakomplicirana, več težav in stranskih učoinkov lahko nastane na sliki. Namesto te AI fore bi raje porihtali dinamičen razpon same slike, HDR in DV, to je kjer Philips najbolj zaostajajo za konkurenco.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Saj pa so že lanski bili vredu, drugače pa sem mnenja da tale AI processing ne bo nič posebnega, bolj je stvar zakomplicirana, več težav in stranskih učoinkov lahko nastane na sliki. Namesto te AI fore bi raje porihtali dinamičen razpon same slike, HDR in DV, to je kjer Philips najbolj zaostajajo za konkurenco.


Pišeš neumnosti:) Philips je ravno pri predvajanju HDR in Dolby Vision vsebinah, med najboljšimi OLED televizorji.. Kar pa se tiče AI je vsekakor prednost, kar je potrdila tudi večina ljudi kateri se ukvarjajo z testi:) Seveda pa se bodo lahko določeni algoritmi izklopili, če komu ne bo všeč.. Philips ima tako obilico različnih modov nastavitve slike, tako, da se za vsakega najde določen mod kateri mu bo všeč:) Tebi pa svetujem, da se raje še dalje ukvarjaj z Sony televizorji..:D

Senior Dev ::

Glavno da imaš 5 procesorjev za obdelavo slike in dobiš najboljšo sliko ko vseh 5 izključiš. Folk bo rabil nekaj časa da bo to dojel, do takrat pa se lahko AI prodaja. Božiček nosi darila in AI procesor za sliko naredi iz VGA ločljivosti 4K, če dokupiš rame tudi 8K.

andrej69 ::

Senior Dev je izjavil:

Glavno da imaš 5 procesorjev za obdelavo slike in dobiš najboljšo sliko ko vseh 5 izključiš. Folk bo rabil nekaj časa da bo to dojel, do takrat pa se lahko AI prodaja. Božiček nosi darila in AI procesor za sliko naredi iz VGA ločljivosti 4K, če dokupiš rame tudi 8K.


Procesor je samo eden, je pa 5 algoritmov, ki delujejo na samem procesorju.. :D To je razlika.. Na novejših P5 procesorjih, pa skrbita dva čipa za kvaliteto slike.

Senior Dev ::

Kaj je to agloritem? Aja teh je pa 5, čipa sta samo dva? Koliko je matičnih plošč za sliko? Pred parimi leti smo še gledali sliko brez agloritmov in ni bilo neke bistvene razlike. Kakorkoli pač, Filmmaker na vse televizorje da se izklopi vseh teh 18 agloritmov in 5 matičnih plošč in bo vse ok.

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Ma ne bo to neka nova super pridobitev spet se samo opeva saj bi marsikdo naredil že kaj ekstra dobrega pa ni možnega. Zakaj ne morejo naredit tako dobre in tekoče slike kot jo imajo plazme,zakaj se pojavljajo black crush na Oled televizorjih naj porihtajo tiste glavne stvari ne pa delat umetne slike sam da izpadajo lepe barve ven. Če me kaj moti je to,da vsepovsod ni več naravnih barv ampak vse se nakak polepšuje sploh če pogledaš nogometno tekmo kjer je nerealna barva trave ali morje ali nebo. Vse to računalniško obdelovanje in drkanje sem ter tja ni tisto pravo to je tisto na hitro nekaj spacano.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

Saj pa so že lanski bili vredu, drugače pa sem mnenja da tale AI processing ne bo nič posebnega, bolj je stvar zakomplicirana, več težav in stranskih učoinkov lahko nastane na sliki. Namesto te AI fore bi raje porihtali dinamičen razpon same slike, HDR in DV, to je kjer Philips najbolj zaostajajo za konkurenco.


Pišeš neumnosti:) Philips je ravno pri predvajanju HDR in Dolby Vision vsebinah, med najboljšimi OLED televizorji.. Kar pa se tiče AI je vsekakor prednost, kar je potrdila tudi večina ljudi kateri se ukvarjajo z testi:) Seveda pa se bodo lahko določeni algoritmi izklopili, če komu ne bo všeč.. Philips ima tako obilico različnih modov nastavitve slike, tako, da se za vsakega najde določen mod kateri mu bo všeč:) Tebi pa svetujem, da se raje še dalje ukvarjaj z Sony televizorji..:D


Itak, saj vsi tu pišemo neumnosti razen ti jih nea :) Philips ima slabši HDR in DV, kot LG in Panasonic, ki imate najboljšega, takoj za njima pa je Sony.

easyrider3 je izjavil:

Ma ne bo to neka nova super pridobitev spet se samo opeva saj bi marsikdo naredil že kaj ekstra dobrega pa ni možnega. Zakaj ne morejo naredit tako dobre in tekoče slike kot jo imajo plazme,zakaj se pojavljajo black crush na Oled televizorjih naj porihtajo tiste glavne stvari ne pa delat umetne slike sam da izpadajo lepe barve ven. Če me kaj moti je to,da vsepovsod ni več naravnih barv ampak vse se nakak polepšuje sploh če pogledaš nogometno tekmo kjer je nerealna barva trave ali morje ali nebo. Vse to računalniško obdelovanje in drkanje sem ter tja ni tisto pravo to je tisto na hitro nekaj spacano.


Če hočeš OLED brez black crusha in naravne res super skor v nulo skalibrirane barve, imaš Panasonic GZ950, GZ1000, GZ1500 in GZ2000.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

Kaj potem je bolje ta Panasonic GZ950 kakor Sony AG8 ali AG9
««
244 / 534
»»