» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
230 / 534
»»

skyform ::

pol3ni je izjavil:

Pozdravljeni

Sestrična me sprašuje za ta televizor https://www.merkur.si/televizor-philips...

Nekako bi ji raje svetoval kaj drugega kot philips,sam nimam dobrih izkušenj z philips-om.Kakšen predlog za okoli 700€.
Hvala


Philips je najboljša varijanta, za kako zahtevnega uporabnika se to sploh gre. Philips ima dosti hitrejši in odzivnejši Android kot Sonyji, ki ga ostali priporočajo. Kar se pa tiče slika pa sta podobna, Philips ima najverjetneje nekoliko čistejšo sliko in tudi Dolby Vision podporo ima.

edi45 ::

skyform je izjavil:

pol3ni je izjavil:

Pozdravljeni

Sestrična me sprašuje za ta televizor https://www.merkur.si/televizor-philips...

Nekako bi ji raje svetoval kaj drugega kot philips,sam nimam dobrih izkušenj z philips-om.Kakšen predlog za okoli 700€.
Hvala


Philips je najboljša varijanta, za kako zahtevnega uporabnika se to sploh gre. Philips ima dosti hitrejši in odzivnejši Android kot Sonyji, ki ga ostali priporočajo. Kar se pa tiče slika pa sta podobna, Philips ima najverjetneje nekoliko čistejšo sliko in tudi Dolby Vision podporo ima.


Si se že malo nalezel od Andreja se mi zdi.:)) Android je glih optimiziran bolj za Sony kot za Philips.

skyform ::

edi45 je izjavil:

skyform je izjavil:

pol3ni je izjavil:

Pozdravljeni

Sestrična me sprašuje za ta televizor https://www.merkur.si/televizor-philips...

Nekako bi ji raje svetoval kaj drugega kot philips,sam nimam dobrih izkušenj z philips-om.Kakšen predlog za okoli 700€.
Hvala


Philips je najboljša varijanta, za kako zahtevnega uporabnika se to sploh gre. Philips ima dosti hitrejši in odzivnejši Android kot Sonyji, ki ga ostali priporočajo. Kar se pa tiče slika pa sta podobna, Philips ima najverjetneje nekoliko čistejšo sliko in tudi Dolby Vision podporo ima.


Si se že malo nalezel od Andreja se mi zdi.:)) Android je glih optimiziran bolj za Sony kot za Philips.


Nisem, samo na XG8505 in XG9505 je hitrejši kot na Philipsih, na ostalih pa ne, moja dva XE9005 in XF9005 sta absolutno počasnejša od lanskega 7303, ki ga tudi imam, 7304 pa je še hitrejši kot 7303, tako da govorim iz lastnih izkušenj ne pa kr na pamet ali ker bi favoriziral znamko. Meni je popolnoma vseeno za znamko, glavna je slika in izkušnja z TVjem, ostalo me boli.

andrej69 ::

Tale uporabnik @edi45 tako nima izkušenj z današnjimi Android televizorji, tako, da piše neumnosti:)) Je pa potem problem, ker določeni uporabniki nasedajo takšnim izjavam ..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

Tale uporabnik @edi45 tako nima izkušenj z današnjimi Android televizorji, tako, da piše neumnosti:)) Je pa potem problem, ker določeni uporabniki nasedajo takšnim izjavam ..


seveda ne, zadnji android ki sem ga videl je bil iz daljnega leta 20088-)

JimmyO ::

Je kdo zasledil kje 65" 7304 philipsa za tisto ceno za katero so jo vcasih na mojtv prodajal (cca. dobrih 700€ ce se ne motim), kjerkoli gledam je povsod po cca. 900€

levaky ::

Kaj je s tole televizijo https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Cena je 300-400EUR nižja kot drugje. Gre za kak starejši model?

andrej69 ::

levaky je izjavil:

Kaj je s tole televizijo https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Cena je 300-400EUR nižja kot drugje. Gre za kak starejši model?


Gre za letošnji model, toda za takšen denar dobiš že kakšen kvalitetnejši model drugih proizvajalcev:) Edino, če hočeš, da ti na televizorju piše Sony..

skyform ::

andrej69 je izjavil:

levaky je izjavil:

Kaj je s tole televizijo https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Cena je 300-400EUR nižja kot drugje. Gre za kak starejši model?


Gre za letošnji model, toda za takšen denar dobiš že kakšen kvalitetnejši model drugih proizvajalcev:) Edino, če hočeš, da ti na televizorju piše Sony..


To je v bistvu enak TV kot XG8096 samo, da ima drugačno stojalo, temu modelu pač z nekim razlogom ni padla cena.

https://www.ceneje.si/Izdelek/12881827/...

OCstorm ::

Zdravo,

Odločil sem se da bom staršema za rojstni dan kupil večji TV. Sedaj imata še stari katodni (tisti debeli TV, ki je težek kot sam vrag). Imata kabelsko napeljano. In zraven ima seveda tisto neko malo škatlico od telemacha (tisto predvidevam da je za digitalni signal pretvornik oz nisem ziher?). Sedaj na novi televizije tega več ne bosta rabila?
Ker sem čisti neznalec pri TVjih me zanima če bo vsaki TV pasal na te priklope? Predvidevam da mora imeti DVB-C? Torej samo kupim in priklopim in bi že moralo delati? Ali moram njihovega ponudnika za tv/internet kaj obvestiti o novem aparatu?
Kateri TV priporočate v rangu za cca. 500€ nekje (recimo 55 ali 65 velikost).

andrej69 ::

OCstorm je izjavil:

Zdravo,

Odločil sem se da bom staršema za rojstni dan kupil večji TV. Sedaj imata še stari katodni (tisti debeli TV, ki je težek kot sam vrag). Imata kabelsko napeljano. In zraven ima seveda tisto neko malo škatlico od telemacha (tisto predvidevam da je za digitalni signal pretvornik oz nisem ziher?). Sedaj na novi televizije tega več ne bosta rabila?
Ker sem čisti neznalec pri TVjih me zanima če bo vsaki TV pasal na te priklope? Predvidevam da mora imeti DVB-C? Torej samo kupim in priklopim in bi že moralo delati? Ali moram njihovega ponudnika za tv/internet kaj obvestiti o novem aparatu?
Kateri TV priporočate v rangu za cca. 500EUR nekje (recimo 55 ali 65 velikost).


Kar se tiče škatlice gre za digitalni pretvornik, ki ga nov televizor več ne bo potreboval. Edino, če bosta hotela imet ogled za nazaj, potem bo ta pretvornik še vedno potreben. Drugače pa se lahko ta pretvornik vrne in dobiš kodirno kartico, ki jo vstaviš v televizor. Nisi pa nič napisal z kakšne razdalje se bo televizor gledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

OCstorm ::

Televizor se bo gledal nekje z razdalje 2-4 metre (L oblika kavča, odvisno kje sediš...).

Pa še to, TV bi rad da mi kar zmontirajo iz bigbanga dostavljalci na steno (ali zna predstavljati kaki problem, ker polovica stene je normalne, polovica pa je obložena z lesom, kletni prostor hiše, oz. kot neka lovska soba). Zna to predstavljati kakšni problem pri montaži ali lahko vrtajo skozi les v steno normalno? Neumno vprašanje ampak sem raje ziher.

andrej69 ::

OCstorm je izjavil:

Televizor se bo gledal nekje z razdalje 2-4 metre (L oblika kavča, odvisno kje sediš...).

Pa še to, TV bi rad da mi kar zmontirajo iz bigbanga dostavljalci na steno (ali zna predstavljati kaki problem, ker polovica stene je normalne, polovica pa je obložena z lesom, kletni prostor hiše, oz. kot neka lovska soba). Zna to predstavljati kakšni problem pri montaži ali lahko vrtajo skozi les v steno normalno? Neumno vprašanje ampak sem raje ziher.


Torej ga kupuješ v Big Bangu..? Kar pa se tiče lesa na steni, ne bo težav.. Kar pa se tiče velikosti, pa je tako, da bo kar velik razpon. Tako, da je skoraj bolje vzet velikost 65˝, toda za takšen denar ga boš teško dobil, tako, da boš moral najverjetneje vzet kakšen model velikosti 55˝.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

OCstorm ::

Kakšnih 200€ še mi ne bi bilo problem zraven dati, kateri so v redu 65 in kateri so v redu 55? Samsung, LG, ...?

andrej69 ::

OCstorm je izjavil:

Kakšnih 200€ še mi ne bi bilo problem zraven dati, kateri so v redu 65 in kateri so v redu 55? Samsung, LG, ...?


Tukaj imaš.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/u...
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...


https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/u...

errhec ::

@ Roknfeler
Imam LG z WEBOS in Samsung z Tizenom (vidim da se spoznaš na ti dve zadevi), mi lahko poveš kako lahko predvajam filme z mrežnega diska?
Da bom bolj jasen SMB ali pa FTP protokol. Pa še IPTV app da lahko IPTV listo direktno naložim z USBja na TVju??
dd

robertus23 ::

errhec
Najbolj enostaven in najboljši je PLEX.Uporabljam samo tega in ni nobenih težav(LG webOS,Apple tv 4K,nvidia Shield).

cekr ::

Skylord je izjavil:

cekr je izjavil:

Podnapisi v osnovi delujejo. Zelo rado se pa zgodi, da jih vidi. Ne zna jih pa uporabljat.
Sem mislil, da je to samo problem DLNA, se pa problem pojavlja tudi preko USB ključa.
Zanimivo, da se to pojavlja samo, če ima film zraven pripet samo DTS zvok.
Ta problem se pojavlja tudi na drugih sistemih.
Če bi imel C9 direktni dostop do shara na NASu ali kakšnem drugem stroju, bi se lahko štel za spodoben prikazovalnik. Samo s tem se pri Goldstaru ne mislijo ukvarjat.

Lahko daš en konkreten primer, da preizkusim.


Dobi en *.mkv, ki ima samo dts zvočno sled. Druge ne sme imeti. Kot clienta lahko vzameš privzeti predvajalnik v WebOS, Siol BOX, NEO... vedno isti šmorn. Za zvok si lahko vesel, če spol kaj dobiš ven. Podnapisov pa sploh ne. To ni problem Goldstarja. Verjetno je napaka v samem DLNA protokolu, ki se tepe z dts standardom.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

cekr ::

Bahati se, da vse odlično deluje preko USB ključka, je za današnje čase je za današnje čase zelo mimo. Le zakaj bi dajal datoteke še na ključek, če jih imam že na NAS-u. Tako težko je spisati API za dostop share-a. Vse zadeve znajo delat s sambo, samo pri Goldstaru imajo problem s tem. Po forumih jih vsaj že od leta 2011 prosijo, da se to uredi.

Vsaj v primeru C9 ne bi smela biti problem drobovina.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

levaky ::

Zdravo,

tudi pri meni je pojavil problem, da moram na hitro kupiti nov TV.

Na razpolago imam max 900EUR, še rajši dam med 700-800EUR. Glede na budget lahko kupim slabšo 65" ali boljšo 55".

Ne rabim Androida (slednjo nalogo opravlja Shield), gledam iz razdalje 3-4m, 95% HD vsebino 720p/1080p, SD vsebine skoraj ne. Trenutno gledam 10 let staro Toshiba Regza, kjer je zadnji del Harry Potterja samo še naključno premikanje črnih lis (žarnice so že čisto znucane).

Na hitro sem našel naslednje:
- Phillips 65PUS7304
- Phillips 65PUS7354
- Hisense H55U8B
- Sony 65XF7005
- Panasonic UE65RU7172

A so vse tam tam, so kakšne večje razlike, ali je jaz ne bom opazil in naj vzamem tisto k dobim najcenejšo.

errhec ::

@ robertus23 žal vem kaj je Plex, sprašujem za čisto drugo zadevo, verjetno ne veš kaj pomeni SMB in FTP. Naj poenostavim nekje na mreži je disk ki vsebuje video datoteke, sam disk ni sposoben poganjanja programov ( ne PLEXA ne katerega koli drugega,razen SMB protokola in FTPja ) s katerim programom predvajam video vsebine na lokalni mreži (Tizen TV in WEB OS TV)?
dd

andrej69 ::

levaky je izjavil:

Zdravo,

tudi pri meni je pojavil problem, da moram na hitro kupiti nov TV.

Na razpolago imam max 900EUR, še rajši dam med 700-800EUR. Glede na budget lahko kupim slabšo 65" ali boljšo 55".

Ne rabim Androida (slednjo nalogo opravlja Shield), gledam iz razdalje 3-4m, 95% HD vsebino 720p/1080p, SD vsebine skoraj ne. Trenutno gledam 10 let staro Toshiba Regza, kjer je zadnji del Harry Potterja samo še naključno premikanje črnih lis (žarnice so že čisto znucane).

Na hitro sem našel naslednje:
- Phillips 65PUS7304
- Phillips 65PUS7354
- Hisense H55U8B
- Sony 65XF7005
- Panasonic UE65RU7172

A so vse tam tam, so kakšne večje razlike, ali je jaz ne bom opazil in naj vzamem tisto k dobim najcenejšo.


Izmed teh, je skupno gledano vsekakor najkvalitetnejši Philips model 7304:)

robertus23 ::

errhec je izjavil:

@ robertus23 žal vem kaj je Plex, sprašujem za čisto drugo zadevo, verjetno ne veš kaj pomeni SMB in FTP. Naj poenostavim nekje na mreži je disk ki vsebuje video datoteke, sam disk ni sposoben poganjanja programov ( ne PLEXA ne katerega koli drugega,razen SMB protokola in FTPja ) s katerim programom predvajam video vsebine na lokalni mreži (Tizen TV in WEB OS TV)?

Dobro vem kaj je kateri protokol.Ampak če imaš mrežni disk potem nerabiš na njega nameščat Plexa.Na PC si naložiš Plex pa v njem dodaj vsebine z omrežnih diskov.Pol pa na Lg ali Samsung zalaufaš Plex in to je to -poenostavljeno

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Sem že napisal, direktni dostop preko SMB v WebOS ni mogoč.
Plex je pa drug problem. Sam Plex v okviru prikazovalnika, ni vreden nič.
Potrebuje še svoj servis, ki teče na drugi mašini. Le ta pa ne sme biti podhranjena.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

levaky ::

andrej69 je izjavil:

levaky je izjavil:

Zdravo,

tudi pri meni je pojavil problem, da moram na hitro kupiti nov TV.

Na razpolago imam max 900EUR, še rajši dam med 700-800EUR. Glede na budget lahko kupim slabšo 65" ali boljšo 55".

Ne rabim Androida (slednjo nalogo opravlja Shield), gledam iz razdalje 3-4m, 95% HD vsebino 720p/1080p, SD vsebine skoraj ne. Trenutno gledam 10 let staro Toshiba Regza, kjer je zadnji del Harry Potterja samo še naključno premikanje črnih lis (žarnice so že čisto znucane).

Na hitro sem našel naslednje:
- Phillips 65PUS7304
- Phillips 65PUS7354
- Hisense H55U8B
- Sony 65XF7005
- Panasonic UE65RU7172

A so vse tam tam, so kakšne večje razlike, ali je jaz ne bom opazil in naj vzamem tisto k dobim najcenejšo.


Izmed teh, je skupno gledano vsekakor najkvalitetnejši Philips model 7304:)


Ali nebi bilo bolje imeti VA matriko, glede na to da bo dokaj majhen kot zgledanja?

cekr ::

Naj še povem, da ima Plex iste probleme s podnapisi, kot ga ima že surovi dlna.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

robertus23 ::

cekr je izjavil:

Naj še povem, da ima Plex iste probleme s podnapisi, kot ga ima že surovi dlna.

Plex Nima problemov ,če pri podnapisu dodaš pred koncem .slv(primer Rambo (2008).slv.srt).Plus Plex omogoča da sam dodaja podnapise iz OpenSubtitles-samo prijaviš se na OpenSubtitles in v Plex-u nastavitve/agents/Plex movies obklukaš OpenSubtitles ter se prijaviš.
Malo poGooglaj in YouTube vse je tam

Zgodovina sprememb…

cekr ::

robertus23 je izjavil:

cekr je izjavil:

Naj še povem, da ima Plex iste probleme s podnapisi, kot ga ima že surovi dlna.

Plex Nima problemov ,če pri podnapisu dodaš pred koncem .slv(primer Rambo (2008).slv.srt).Plus Plex omogoča da sam dodaja podnapise iz OpenSubtitles-samo prijaviš se na OpenSubtitles in v Plex-u nastavitve/agents/Plex movies obklukaš OpenSubtitles ter se prijaviš.
Malo poGooglaj in YouTube vse je tam


Uporabi enak primer, kot sem ga dal zgoraj.
Uporabi datoteko *.mkv s samo dts zvočno stezo.
slabi 2 leti nazaj to ni delovalo. Mogoče so vmes že popravili ta problem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

robertus23 ::

cekr
a misliš fajl ki ima dts zvok, da predvajam na Plex-u(LG TV)?
Pri predvajanju preko PLex-a še na mojem LG-ju ni bilo video datoteke(kakor tudi zvoka),ki ga nebi predvajal.Pa so nekateri veliki tudi 70-80 GB z zelo visokim bitrate-om.
Je pa res če imas novejšega Samsunga ta ne potpira več DTS kodekov.

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

levaky je izjavil:

tudi pri meni je pojavil problem, da moram na hitro kupiti nov TV. Na razpolago imam max 900EUR, še rajši dam med 700-800EUR. Glede na budget lahko kupim slabšo 65" ali boljšo 55".Ne rabim Androida (slednjo nalogo opravlja Shield), gledam iz razdalje 3-4m, 95% HD vsebino 720p/1080p, SD vsebine skoraj ne. Trenutno gledam 10 let staro Toshiba Regza, kjer je zadnji del Harry Potterja samo še naključno premikanje črnih lis (žarnice so že čisto znucane).Na hitro sem našel naslednje:
- Phillips 65PUS7304
- Phillips 65PUS7354
- Hisense H55U8B
- Sony 65XF7005
- Panasonic UE65RU7172
A so vse tam tam, so kakšne večje razlike, ali je jaz ne bom opazil in naj vzamem tisto k dobim najcenejšo.
Med temi izstopa Hisense H55U8B, ker ima vgrajen VA 100Hz ULED panel, podobno kot Samsung QLED, kar omogoča praktično vse boljše lastnosti od ostalih treh.

Pozor! Na tem forumu se nahaja oseba, ki pod več različnimi imeni na ZS promovira Philips TVeje, s ciljem njihove prodaje. V kolikor boš sprejel tako sporočilo ne nasedaj. V tvojo korist je zaželjeno, da ga nam posreduješ.

levaky ::

Hvala za info.

Sem šel danes še fizično pogledati TVje in odličitev je padla, da bomo vseeno izbrali 65".

Hisense 65 stane 1000EUR, kar je več kot moj plan. Sprašujem se, ali je vredno odšteti 150EUR več za Hisense in njegove prednosti. Poleg tega pa ostati brez Androida, Dolby Atmos-a in Direct LED osvetlitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: levaky ()

andrej69 ::

levaky je izjavil:

Hvala za info.

Sem šel danes še fizično pogledati TVje in odličitev je padla, da bomo vseeno izbrali 65".

Hisense 65 stane 1000EUR, kar je več kot moj plan. Sprašujem se, ali je vredno odšteti 150EUR več za Hisense in njegove prednosti. Poleg tega pa ostati brez Androida, Dolby Atmos-a in Direct LED osvetlitve.


Če ne boš gledal v popolni temi, je Philips vsekakor najboljša izbira.. Saj ni vse v panelu:) Philips ima občutneje kvalitetnejše procesiranje, napram vsem ostalim televizorjem, ki si jih ti dal v ožji izbor:)) Kar pomeni, da ima zelo dober prikaz barv, posebej ostrino slike, prikaz samih detajlev v sliki, zelo dobro gibanje itd.. Poleg tega , da že omogoča Dolby Vision in HDR10+, pa Dolby Atmos zvok. Ima že daljinski z glasovnim upravljanjem, pa najnovejši Android, ki deluje zelo dobro, pa Ambilight, kar je še dodaten plus pri gledanju v mraku, pa vrtljivo stojalo itd..

fpbs ::

levaky je izjavil:

Hvala za info.Sem šel danes še fizično pogledati TVje in odličitev je padla, da bomo vseeno izbrali 65".Hisense 65 stane 1000EUR, kar je več kot moj plan. Sprašujem se, ali je vredno odšteti 150EUR več za Hisense in njegove prednosti. Poleg tega pa ostati brez Androida, Dolby Atmos-a in Direct LED osvetlitve.
DirectLED brez dimminga, kot jo imajo ostali trije TVeji ti je najslabša možna osvetlitev. Poleg tega imajo ostali vsi vgrajene še klasične LCD 50Hz panele. Tako, da pri njih ne moreš kaj dosti pričakovat od HDRa. Philipsa sta pa še glossy, kar zna biti moteče. Za Dolby Atmos pa še vedno rabiš reciver ki ga podpira.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

levaky je izjavil:

Hvala za info.Sem šel danes še fizično pogledati TVje in odličitev je padla, da bomo vseeno izbrali 65".Hisense 65 stane 1000EUR, kar je več kot moj plan. Sprašujem se, ali je vredno odšteti 150EUR več za Hisense in njegove prednosti. Poleg tega pa ostati brez Androida, Dolby Atmos-a in Direct LED osvetlitve.
DirectLED brez dimminga, kot jo imajo ostali trije TVeji ti je najslabša možna osvetlitev. Poleg tega imajo ostali vsi vgrajene še klasične LCD 50Hz panele. Tako, da pri njih ne moreš kaj dosti pričakovat od HDRa. Philipsa sta pa še glossy, kar zna biti moteče. Za Dolby Atmos pa še vedno rabiš reciver ki ga podpira.


Zopet pišeš neumnosti, vsak televizor ima Diming:))Poleg tega pa ima Philips kvalitetne panele, ki prikazujejo zelo kvalitetno sliko, pa ne potrebuje razne QLED, Nano Cell , ULED in ne vem kakšne vse panele.! Ti si pač eden izmed tistih, ki jih proizvajalci televizorjev imajo najraje, ker na veliko nasedajo marketingu:)):D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

radmannsdorf ::

Fotr ima nov Samsung televizor UE55RU7172. Uporablja pa se T-2 app za gledanje programov. Nikakor mi ne uspe urediti, da bi se tv ob prižigu avtomatsko postavil v T-2 app. Vedno se odpre Samsung Smart Hub - Samsungova začetna stran. Tv sicer ima v meniju "Autorun last App", vendar ne deluje. Tv ima operacijski sistem Tizen. Nadležno je vedno skakat po meniju,d a se zažene T-2 app. Ima kdo rešitev? Hvala!

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

levaky je izjavil:

Hvala za info.Sem šel danes še fizično pogledati TVje in odličitev je padla, da bomo vseeno izbrali 65".Hisense 65 stane 1000EUR, kar je več kot moj plan. Sprašujem se, ali je vredno odšteti 150EUR več za Hisense in njegove prednosti. Poleg tega pa ostati brez Androida, Dolby Atmos-a in Direct LED osvetlitve.
DirectLED brez dimminga, kot jo imajo ostali trije TVeji ti je najslabša možna osvetlitev. Poleg tega imajo ostali vsi vgrajene še klasične LCD 50Hz panele. Tako, da pri njih ne moreš kaj dosti pričakovat od HDRa. Philipsa sta pa še glossy, kar zna biti moteče. Za Dolby Atmos pa še vedno rabiš reciver ki ga podpira.

Zopet pišeš neumnosti, vsak televizor ima Diming:))Poleg tega pa ima Philips kvalitetne panele, ki prikazujejo zelo kvalitetno sliko, pa ne potrebuje razne QLED, Nano Cell , ULED in ne vem kakšne vse panele.! Ti si pač eden izmed tistih, ki jih proizvajalci televizorjev imajo najraje, ker na veliko nasedajo marketingu
Andrej zopet zavajaš. Dobro veš, da za pravi učinek dimminga mora biti osvetlenje razdeljeno na posamezne cone, kar pa ti TVeji nimajo, medtem ko ima Hisense lokalno osvetljevanje. Philipsovi TVeji imajo vgrajene LGejeve panele, in se lahko naprimer model 7304 lahko primerja z LG modeli UM7300, s tem da ima LG boljši, hitrejši in zaneslivejši operacijski sistem, model UM7400 ima pa še svetlobna leta boljšo telekomando z air-miško in mikrofonom.

levaky ::

Morda kdo ve, ali Hisense U8B podpira predvajanje zvoka preko Bluetooth-a?

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

levaky je izjavil:

Hvala za info.Sem šel danes še fizično pogledati TVje in odličitev je padla, da bomo vseeno izbrali 65".Hisense 65 stane 1000EUR, kar je več kot moj plan. Sprašujem se, ali je vredno odšteti 150EUR več za Hisense in njegove prednosti. Poleg tega pa ostati brez Androida, Dolby Atmos-a in Direct LED osvetlitve.
DirectLED brez dimminga, kot jo imajo ostali trije TVeji ti je najslabša možna osvetlitev. Poleg tega imajo ostali vsi vgrajene še klasične LCD 50Hz panele. Tako, da pri njih ne moreš kaj dosti pričakovat od HDRa. Philipsa sta pa še glossy, kar zna biti moteče. Za Dolby Atmos pa še vedno rabiš reciver ki ga podpira.

Zopet pišeš neumnosti, vsak televizor ima Diming:))Poleg tega pa ima Philips kvalitetne panele, ki prikazujejo zelo kvalitetno sliko, pa ne potrebuje razne QLED, Nano Cell , ULED in ne vem kakšne vse panele.! Ti si pač eden izmed tistih, ki jih proizvajalci televizorjev imajo najraje, ker na veliko nasedajo marketingu
Andrej zopet zavajaš. Dobro veš, da za pravi učinek dimminga mora biti osvetlenje razdeljeno na posamezne cone, kar pa ti TVeji nimajo, medtem ko ima Hisense lokalno osvetljevanje. Philipsovi TVeji imajo vgrajene LGejeve panele, in se lahko naprimer model 7304 lahko primerja z LG modeli UM7300, s tem da ima LG boljši, hitrejši in zaneslivejši operacijski sistem, model UM7400 ima pa še svetlobna leta boljšo telekomando z air-miško in mikrofonom.


Kaj ti pomaga lokalno zatemnenje, če prvič ni kvalitetno, kot drugo pa ima samo par con:)) Dober primer slabega lokalnega zatemnenja so Lg televizori, pa tudi Hisense ni nič kvalitetnejši.. Recimo tudi Panasonic GX800, ki ga imam doma ima lokalno zatemnenje, pa ni nič kvalitetnejši kakor Philips.. Predvsem zato ker ima premalo con zatemnenja.. Če hočeš imet res dobro lokalno zatemnenje, pride v poštev samo kvaliteten FALD televizor.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

fpbs ::

levaky je izjavil:

Morda kdo ve, ali Hisense U8B podpira predvajanje zvoka preko Bluetooth-a?
Da, Hisense podpira Bluetooth, in osvetlenje nima samo par con.

Skylord ::

cekr je izjavil:

Skylord je izjavil:

cekr je izjavil:

Podnapisi v osnovi delujejo. Zelo rado se pa zgodi, da jih vidi. Ne zna jih pa uporabljat.
Sem mislil, da je to samo problem DLNA, se pa problem pojavlja tudi preko USB ključa.
Zanimivo, da se to pojavlja samo, če ima film zraven pripet samo DTS zvok.
Ta problem se pojavlja tudi na drugih sistemih.
Če bi imel C9 direktni dostop do shara na NASu ali kakšnem drugem stroju, bi se lahko štel za spodoben prikazovalnik. Samo s tem se pri Goldstaru ne mislijo ukvarjat.

Lahko daš en konkreten primer, da preizkusim.


Dobi en *.mkv, ki ima samo dts zvočno sled. Druge ne sme imeti. Kot clienta lahko vzameš privzeti predvajalnik v WebOS, Siol BOX, NEO... vedno isti šmorn. Za zvok si lahko vesel, če spol kaj dobiš ven. Podnapisov pa sploh ne. To ni problem Goldstarja. Verjetno je napaka v samem DLNA protokolu, ki se tepe z dts standardom.

cekr je izjavil:

Naj še povem, da ima Plex iste probleme s podnapisi, kot ga ima že surovi dlna.


@cekr
Prosim, da ne lažeš in zavajaš uporabnike teh televizorjev.
Prosil sem za en konkreten primer pa ga še do sedaj nisem dobil.
Zakaj, ker lažeš in ne veš kaj govoriš.
Težko je dobit tak *.mkv, ki ima samo dts zvočno sled, ker večina jih ima pripet še ac3 kodek, ki v večini sploh ni podan v opisu, ampak našel in prizkusil sem jih kar nekaj, en konkreten primer, ki sem ga ravnokar preizkusil in ima sigurno samo
dts je: Miracle.in.Cell.No.7.2013.SLOSubs.BluRay.1080p.DTS.x264-CHD
Kot rečeno že prej, vsi normalno predvajajo podnapise, zvok ter vse ostalo.
Kot je povedal tudi robertus23 vse to predvaja tudi preko pleksa.
Zato prosim da nehaš trollat, ker je več kot očitno, da imaš probleme samo ti sam s sabo.
Vse pa si povedal s svojim naslednjim komentarjem:

cekr je izjavil:



slabi 2 leti nazaj to ni delovalo. Mogoče so vmes že popravili ta problem.


Kaj vse pred dvemi leti ni delovalo ne vem, vem pa da takrat LG C9 sploh še ni bilo tako da to vse pove o tvoji kredibilnost, zato še enkrat prosim, da nehaš lagat in zavajat!
Hvala smo razčistili.
Še en od takih , ala Andrejček, ki ne zna drugega kot lagat in zavajat uporabnike.

Skylord ::

robertus23 je izjavil:

cekr
a misliš fajl ki ima dts zvok, da predvajam na Plex-u(LG TV)?
Pri predvajanju preko PLex-a še na mojem LG-ju ni bilo video datoteke(kakor tudi zvoka),ki ga nebi predvajal.Pa so nekateri veliki tudi 70-80 GB z zelo visokim bitrate-om.
Je pa res če imas novejšega Samsunga ta ne potpira več DTS kodekov.

Točno to. Ta problem se pojavlja pri Samsung televizorjih in ne na LG C9.
Meni preko Plexa predvaja vse le pri večjih filmih tam čez 30-40GB mi šteka, ker imam preslabo mašino.
Edin problem imam preko plexa na telefonu, da mi predvaja samo točno 1 minuto potem pa vrže ven ??? samo to je sigurno nekaj v nastavitvah tako da to je pa spet druga zgodba.

Skylord ::

cekr je izjavil:

Bahati se, da vse odlično deluje preko USB ključka, je za današnje čase je za današnje čase zelo mimo. Le zakaj bi dajal datoteke še na ključek, če jih imam že na NAS-u. Tako težko je spisati API za dostop share-a. Vse zadeve znajo delat s sambo, samo pri Goldstaru imajo problem s tem. Po forumih jih vsaj že od leta 2011 prosijo, da se to uredi.

Vsaj v primeru C9 ne bi smela biti problem drobovina.

Nakladaš nekaj kr u tri krasne. Neki NASA8-O pa API pa ne vem kaj se boš še spomnil, ker jaz pojma nimam o tem :P
Kot rečeno, ravno zaradi tega ker imam preslabo mašino, sem pa prepričan, da je takih kar nekaj, da mu tam 40GB in več velike filme predvaja preko plexa(ali kakšnega drugega predvajalnika)brezhibno, zato imam še najmanj problemov, da prenesem zadevo na ključek, seveda mora ta bit vsaj 3.0, kar traja par minut in potem to brez problema predvaja na TVju.

errhec je izjavil:

@ Roknfeler
Imam LG z WEBOS in Samsung z Tizenom (vidim da se spoznaš na ti dve zadevi), mi lahko poveš kako lahko predvajam filme z mrežnega diska?
Da bom bolj jasen SMB ali pa FTP protokol. Pa še IPTV app da lahko IPTV listo direktno naložim z USBja na TVju??


errhec je izjavil:

@ robertus23 žal vem kaj je Plex, sprašujem za čisto drugo zadevo, verjetno ne veš kaj pomeni SMB in FTP. Naj poenostavim nekje na mreži je disk ki vsebuje video datoteke, sam disk ni sposoben poganjanja programov ( ne PLEXA ne katerega koli drugega,razen SMB protokola in FTPja ) s katerim programom predvajam video vsebine na lokalni mreži (Tizen TV in WEB OS TV)?


Nič se jaz ne spoznam. Nimam pojma, kaj bi rad:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skylord ()

hmm ::

Iz prve roke: v tržaškem Mediaworldu imajo tako 65" Samsung Q70 kot Sony XF9005 za 999 EUR.

Senior Dev ::

Naj samo omenim, da sem pri moj-tv.com opazil čudno prakso (da ne rečem nepošteno prakso), ki bi jo morda moral preveriti še kak inšpektor. Vzamejo namreč 5% od vrednosti televizorja plus strošek za obdelavo v primeru plačila po povzetju. V primeru predračuna teh "čudnih" stroškov ni. Poleg tega imajo v pogojih zapisano, da v kolikor oni naročijo televizor (itak vse naročajo naprej ker nimajo zaloge) in si ti premisliš ker pač si mojstri lahko vzamejo tudi neomejeno časa za dobavo, ti lahko zaračunajo spet neke stroške, ki so jih imeli s tem da so naročili TV naprej. Torej ti kot kupec se zavezuješ ko naročiš, oni kot "trgovina" se ne zavezujejo da bo v x dneh prišla roba od tam kjer jo naprej naročajo s tvojim denarjem iz 100% avansa.

Kaj menite o takih "trgovinah" oz. kako se sploh reče temu?

edi45 ::

Senior Dev je izjavil:

Naj samo omenim, da sem pri moj-tv.com opazil čudno prakso (da ne rečem nepošteno prakso), ki bi jo morda moral preveriti še kak inšpektor. Vzamejo namreč 5% od vrednosti televizorja plus strošek za obdelavo v primeru plačila po povzetju. V primeru predračuna teh "čudnih" stroškov ni. Poleg tega imajo v pogojih zapisano, da v kolikor oni naročijo televizor (itak vse naročajo naprej ker nimajo zaloge) in si ti premisliš ker pač si mojstri lahko vzamejo tudi neomejeno časa za dobavo, ti lahko zaračunajo spet neke stroške, ki so jih imeli s tem da so naročili TV naprej. Torej ti kot kupec se zavezuješ ko naročiš, oni kot "trgovina" se ne zavezujejo da bo v x dneh prišla roba od tam kjer jo naprej naročajo s tvojim denarjem iz 100% avansa.

Kaj menite o takih "trgovinah" oz. kako se sploh reče temu?



navadna preprodaja. Nimajo nič na lageru, verjetno niti prostorov nimajo oz skladišča. 99% je to samo "spletna trgovina", ki jo nekdo vodi od doma in brez davka kupi iz tujine in ti po višji ceni proda naprej.

damirj79 ::

Skylord je izjavil:

robertus23 je izjavil:

cekr
a misliš fajl ki ima dts zvok, da predvajam na Plex-u(LG TV)?
Pri predvajanju preko PLex-a še na mojem LG-ju ni bilo video datoteke(kakor tudi zvoka),ki ga nebi predvajal.Pa so nekateri veliki tudi 70-80 GB z zelo visokim bitrate-om.
Je pa res če imas novejšega Samsunga ta ne potpira več DTS kodekov.

Točno to. Ta problem se pojavlja pri Samsung televizorjih in ne na LG C9.
Meni preko Plexa predvaja vse le pri večjih filmih tam čez 30-40GB mi šteka, ker imam preslabo mašino.
Edin problem imam preko plexa na telefonu, da mi predvaja samo točno 1 minuto potem pa vrže ven ??? samo to je sigurno nekaj v nastavitvah tako da to je pa spet druga zgodba.


Nic narobe, samo licenco za plex moras kupit.

shon ::

Senior Dev je izjavil:

Naj samo omenim, da sem pri moj-tv.com opazil čudno prakso (da ne rečem nepošteno prakso), ki bi jo morda moral preveriti še kak inšpektor. Vzamejo namreč 5% od vrednosti televizorja plus strošek za obdelavo v primeru plačila po povzetju. V primeru predračuna teh "čudnih" stroškov ni. Poleg tega imajo v pogojih zapisano, da v kolikor oni naročijo televizor (itak vse naročajo naprej ker nimajo zaloge) in si ti premisliš ker pač si mojstri lahko vzamejo tudi neomejeno časa za dobavo, ti lahko zaračunajo spet neke stroške, ki so jih imeli s tem da so naročili TV naprej. Torej ti kot kupec se zavezuješ ko naročiš, oni kot "trgovina" se ne zavezujejo da bo v x dneh prišla roba od tam kjer jo naprej naročajo s tvojim denarjem iz 100% avansa.

Kaj menite o takih "trgovinah" oz. kako se sploh reče temu?


Zgleda, da je ista fora tudi extrem digital, je tud že 2 tedna od tega kar sem naročil tv, pa še ga kar nisem dobil.Pred 5 dnevi so mi na mail odgovorili,da ga bodo poslali urgentno, vendar od tega še vedno ni nič.

robek ::

shon je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Naj samo omenim, da sem pri moj-tv.com opazil čudno prakso (da ne rečem nepošteno prakso), ki bi jo morda moral preveriti še kak inšpektor. Vzamejo namreč 5% od vrednosti televizorja plus strošek za obdelavo v primeru plačila po povzetju. V primeru predračuna teh "čudnih" stroškov ni. Poleg tega imajo v pogojih zapisano, da v kolikor oni naročijo televizor (itak vse naročajo naprej ker nimajo zaloge) in si ti premisliš ker pač si mojstri lahko vzamejo tudi neomejeno časa za dobavo, ti lahko zaračunajo spet neke stroške, ki so jih imeli s tem da so naročili TV naprej. Torej ti kot kupec se zavezuješ ko naročiš, oni kot "trgovina" se ne zavezujejo da bo v x dneh prišla roba od tam kjer jo naprej naročajo s tvojim denarjem iz 100% avansa.

Kaj menite o takih "trgovinah" oz. kako se sploh reče temu?


Zgleda, da je ista fora tudi extrem digital, je tud že 2 tedna od tega kar sem naročil tv, pa še ga kar nisem dobil.Pred 5 dnevi so mi na mail odgovorili,da ga bodo poslali urgentno, vendar od tega še vedno ni nič.


Tale ExtremeDigital običajno dela tako. Obljubijo nek dokaj OK rok dobave, potem pa čakaš kot budala. Nazadnje sem čakal na router 14 dni, pa bi naj bil na zalogi, njihov support je pa... Ne bom niti imenoval. Vprašanje, kako je z garancijo. Če se le da, tam ne kupujem, je pa res, da imajo občasno stvari konkretno cenejše kot drugje.

Sicer je pa podobno z Electronic4you, imam občutek, da ko prodajo, si vzamejo čas, ker vedo, da si v 99% ljudje ne bodo premislili. Tam sem tudi čakal precej dlje kot bi bil razumni rok, a hudič je, da je bila naprava skoraj pol cenejša kot pri nas...

Senior Dev ::

Lansko leto v tem času so tudi na mimovrste rabili en mesec za dostavo robe. Čudno da Amazon ne zamuja ko je malo več naročil, ker tisto je v primerjavi z našimi trgovčki konkretno večji zalogaj.

Skylord ::

damirj79 je izjavil:

Skylord je izjavil:

robertus23 je izjavil:

cekr
a misliš fajl ki ima dts zvok, da predvajam na Plex-u(LG TV)?
Pri predvajanju preko PLex-a še na mojem LG-ju ni bilo video datoteke(kakor tudi zvoka),ki ga nebi predvajal.Pa so nekateri veliki tudi 70-80 GB z zelo visokim bitrate-om.
Je pa res če imas novejšega Samsunga ta ne potpira več DTS kodekov.

Točno to. Ta problem se pojavlja pri Samsung televizorjih in ne na LG C9.
Meni preko Plexa predvaja vse le pri večjih filmih tam čez 30-40GB mi šteka, ker imam preslabo mašino.
Edin problem imam preko plexa na telefonu, da mi predvaja samo točno 1 minuto potem pa vrže ven ??? samo to je sigurno nekaj v nastavitvah tako da to je pa spet druga zgodba.


Nic narobe, samo licenco za plex moras kupit.

Aha, ok hvala. Zanimivo, da pa na pc verziji pa ni treba.
««
230 / 534
»»