» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
207 / 534
»»

neocodexx ::

Jaz kot prvo ne razumem kaj ti bo 100hz osveževanje če imaš vse filmske vsebine posnete v 24hz in bi praviloma moral uporabljati 24hz način za tekoče gledanje filmov kot so bili posneti kar Kodi tudi omogoča in uporabljam tudi sam im mi slika ne deluje čisto nič "počasna" čeprav je panel zmožen 60hz so to samo optične varke z vstavljanjem fake frejmov. Če pa hočeš bolj gladko sliko pri panning shotih in premikanju kamere za kar so lcdji poznani da se radi zatikajo, je pa izredno pomemben slikovni procesor o katerem andrej že ves čas nabija, pa noben ne verjame v čemu je fora. Edina prednost 100hz osveževanja je za gaming, za kar je pa vprašanje če to tvoj stream ali kabel sploh podpirata.

Zgodovina sprememb…

mustang_993 ::

Ja, tocno zaradi tega gledam 100hz. Sicer bo slo bolj za obcasen/amaterski gaming preko PC, pa vendar. Ali mislis da je nesmiselno kupovati 100+ hz samo zaradi gaminga? Kodi je samo za android(sony, philips ipd) ali tudi za samsunge/lg...

Ok, mogoce se eno neumno vprasanje. Zakaj bi bil gaming odvisen od kabla, ce govorimo o nekih normalnih dolzinah, nekaj metrov. A ni hdmi digitalen signal, torej bi moral vsak povprecen kabel spravit signal iz pc na tv?

Zgodovina sprememb…

neocodexx ::

Jaz se ne bi branil 100hz panela, ampak ni to glavni pogoj pri nakupu dokler so izvorne vsebine posnete v 24/30 hz. Sem ravno edital post in še dodal, da je pri lcdjih kot so to o katerih se pogovarjamo, bolj pomembni slikovni procesorji ki pomagajo lcdju da se slika ob pannig shotih ne zatika, pogooglaj judder lcd efekt.

Judder refers to a jerky movement scene on screen when a 24fps camera pans quickly and the motion interpolation of the 3:2 pulldown in the TV cannot keep up - causing uneven images.

Tu ti nobeno število herzov ne bo pomagalo, ampak zgolj le bolši procesor, ali pa predvanjanje v nativnem 24hz načinu čeprav je tudi tu rahli pulldown ker ni posneto v 24 fps ampak 23.976.

domenc ::

Kupujem nov TV (predhodni je bil Samsung UE55JU6872U, ki se mi je po slabih 4 leti pokvaril panel - sicer pa na splošno sem bil z njim glede kakovosti slike zadovoljen).

Pogoji:
- Cena do 850 € (raje manj)
- Velikost: 55 ali 65
- Obvezno delovanje aplikacije PLEX in Youtube
- LAN port

Namen: Vsakodnevno gledanje TV programov, filmov in risank (risanke so v osnovi SD, zato je pogoj dober upscaling). Večkrat se gleda tudi enake vsebine (predvsem risanke in TV programi (glede burn in-a??)).

Nekaj primerov, ki sem jih nekako pogledal. Kateri bi bil glede na prejšnji model TV-ja najbolj priporočljivi:
LG 55SM8600PLA (850 €)
Samsung UE55RU8002UXXH (830 €)
Samsung UE55RU8000 (750 €)

Samsung GQ55Q60R (785 €) - kaj je razlika med tem in spodnjem?
Samsung QE55Q60R (749 €)

Oz. kaj drugega..
Hvala.

bedarija ::

oznake mislim da so zone specific. QN - USA, QE - UK, GQ - DE

drugače pa če meni elektronak crne po 4 letih se ponavadi ne vrnem na to znamko, ker 4 leta vzdržljivosti je absolutno premalo. če kupuješ za 850€ to ni dovolj da bi lahko kupil kak OLED tako da se z burn-inom ne boš srečal.

872,3€ Panasonic 4K UHD televizor 65FX600E - mogoče še en za pogledat

neocodexx ::

mustang_993 je izjavil:

Ja, tocno zaradi tega gledam 100hz. Sicer bo slo bolj za obcasen/amaterski gaming preko PC, pa vendar. Ali mislis da je nesmiselno kupovati 100+ hz samo zaradi gaminga? Kodi je samo za android(sony, philips ipd) ali tudi za samsunge/lg...

Ok, mogoce se eno neumno vprasanje. Zakaj bi bil gaming odvisen od kabla, ce govorimo o nekih normalnih dolzinah, nekaj metrov. A ni hdmi digitalen signal, torej bi moral vsak povprecen kabel spravit signal iz pc na tv?


Hdmi signal se malo poslabša glede na dolžino in kvaliteto kabla, se pa to bolj dogaja pri kakšnih poceni hdmi 2.0 5 metrov+ kablih (poglej reviewe na amazon) tako da sem jaz za svoje 4K/HDR potrebe kupil malo dražje kable, ki imajo 100% pozitivne recenzije da deluje HDR na vseh dolžinah.

Imaš pa seveda danes in v prihodnosti še bolj, tudi HDR gaming, ter gpuje, ki lahko gladko ženejo na 4K/HDR/60+ fps in če je verjeti Linusu, ki je ravnokar zamenjal že drugi 100hz+ gaming tv, pravi da mu Tomb Raider brez HDRja sploh ni ista stvar. In tisti VA LCD asus gaming tv je imel bolj bogi hdr v primerjavi s tem mislim da ima sedaj OLED 100hz+ gaming tv, poglej je na youtubu, seveda pa vzet z rezervo ker Linus je res precej razvajena rit.

Če pa streamaš preko mreže si pa itak omejen na 60fps, ne vem če je kakšna možnost da bi to povečal. Jaz sem sam pri sebi zadovoljen z 60 hz, ker kavč gaming ne jemljem tako resno da bi moral imeti 100hz, ker ko se enkrat navadiš na 30 fps z padci na PS3... je že 60 fps za takšne špile na tvju luksuz.:) Meni osebno so dosti bolj pomembne lastnosti panelov ki se bojo odrezale v filmih, ter seveda philipsov ambilight, če ti je takšna stvar všeč, meni je kar precej pomemben.

neocodexx ::

Še za tistega ki je spraševal o IPS edge bleedu, izkušnja iz avforums:

If you have only minor backlight issue you may consider your self as lucky. IPS panels suffer from strong backlight bleed and they usualy have strong dirty effect. The bigger the screen the worse the uniformity. You wouldn't want to see my brothers Philips 55PUS7502, it's that horrible. Black bars full of white patches, horrible vertical banding and on top yellow tinted vertical banding on each side of the screen, on left side it's about 10 cm wide, absolutely unacceptable. I really don't know why he kept a TV like this and it was quite expensive back then. No matter what you do with the picture settings everything is still there, I can't belive Philips dares to put a TV like this on the market but well they are not the only one doing this.

easyrider3 ::

pia2001slo je izjavil:

edi45 je izjavil:

Osebno se ne vidim vec hitro na samsungu. Prevec slabih izkusenj. Od vseh stirih, ki sem jih imel v roku enega leta sem z vsemi imel probleme. Prav tako ze slika oz barve so mi grde pri samsungu, so prevec nasicene oz saturirane


sam pa nasprotno...65" 2014 model h6400 mi deluje že pet let - nobenih težav - nadgradnje sem v servisnem menuju izklopil - preko usb predvaja vse kar dam na usb/disk - torej (tok tok) super zadovoljen

možno pa da današnji modeli po kvaliteti niso na ravni tistih izpred nekaj let


Jaz pa sem imel isti model samo da je bil 50" in je preden je bil star 2 leti začel zaslon se kvarit saj so se naredile dve lisi kateri sta pri svetlem ozadju bile roza barve. Televizor je šel na servis dobr da sem imel kasko zavarovanje in sem moral doplačati 80 eur za zamenjavo zaslona. Televizor ko sem dobil iz servisa nazaj sem pa potem šenkal bratu saj med tem sem kupil novega Sony kateri mi sedaj dela že 2 leti brez kakih problemov edino dvakrat ga je bilo treba izklopit iz vtičnice ven da se je resetiral saj je kr zamrznil. Jaz vem da ne vzamem nikoli več Samsunga saj me čisto vse od njih zajebava tud ta DVD player kar nekaj crkuje pa se ga sploh velik ne uporablja kaj da ne rečem za mobitel k je v prvem letu že crknil IR in nonstopšteka

easyrider3 ::

evo trenutno sedaj k sem pisal preko mobitela mi je ponovno zaštekal in treba je bilo narediti ponovni zagon jebemti in Samsung

mustang_993 ::

neocodexx je izjavil:

mustang_993 je izjavil:

Ja, tocno zaradi tega gledam 100hz. Sicer bo slo bolj za obcasen/amaterski gaming preko PC, pa vendar. Ali mislis da je nesmiselno kupovati 100+ hz samo zaradi gaminga? Kodi je samo za android(sony, philips ipd) ali tudi za samsunge/lg...

Ok, mogoce se eno neumno vprasanje. Zakaj bi bil gaming odvisen od kabla, ce govorimo o nekih normalnih dolzinah, nekaj metrov. A ni hdmi digitalen signal, torej bi moral vsak povprecen kabel spravit signal iz pc na tv?


Hdmi signal se malo poslabša glede na dolžino in kvaliteto kabla, se pa to bolj dogaja pri kakšnih poceni hdmi 2.0 5 metrov+ kablih (poglej reviewe na amazon) tako da sem jaz za svoje 4K/HDR potrebe kupil malo dražje kable, ki imajo 100% pozitivne recenzije da deluje HDR na vseh dolžinah.

Imaš pa seveda danes in v prihodnosti še bolj, tudi HDR gaming, ter gpuje, ki lahko gladko ženejo na 4K/HDR/60+ fps in če je verjeti Linusu, ki je ravnokar zamenjal že drugi 100hz+ gaming tv, pravi da mu Tomb Raider brez HDRja sploh ni ista stvar. In tisti VA LCD asus gaming tv je imel bolj bogi hdr v primerjavi s tem mislim da ima sedaj OLED 100hz+ gaming tv, poglej je na youtubu, seveda pa vzet z rezervo ker Linus je res precej razvajena rit.

Če pa streamaš preko mreže si pa itak omejen na 60fps, ne vem če je kakšna možnost da bi to povečal. Jaz sem sam pri sebi zadovoljen z 60 hz, ker kavč gaming ne jemljem tako resno da bi moral imeti 100hz, ker ko se enkrat navadiš na 30 fps z padci na PS3... je že 60 fps za takšne špile na tvju luksuz.:) Meni osebno so dosti bolj pomembne lastnosti panelov ki se bojo odrezale v filmih, ter seveda philipsov ambilight, če ti je takšna stvar všeč, meni je kar precej pomemben.


To da se z dolzino slabsa signal sem bral ja. Kupil sem 5m kabel, nekega srednjega ranga po ocenah/ceni, bomo videli kako bo.

Kupil sem tudi nov PC in zato kljub temu, da primarna naloga TVja ne bo gaming, razmisljam v to smer in gledam po 100+hz televizijah.
Sem pa v dilemi. Recimo zgoraj omenjeni samsung nu8002 se mi zdi zelo dobra izbira, tako glede tv(filmi/serije...) ter PC in ga dobim za ~700.
Omenjeni sony x9005f je drazji in nisem preprican ce bom opazil razliko. K sreci se mi ne mudi in bom verjet o pocakal do novembra, v upanju na se nekoliko boljse cene(black friday).
Sem pa v dilemi kaj vzeti. LG odpade, ker prakticno ni VA panelov, samsung mi je vsec(tudi operacijski sistem), sony mi je tudi ok - sploh ker vsi hvalite "motion", ceprav mi android ni najljubsi (se mi zdi po tem kar sem probal v trgovinah, manj odziven od LG/samsung in pa tudi kar nekaj zgodbic tu in drugje o sesuvanju androida). Philips mi ne disi (sicer mi v trgovinah slika ni delovala slabo, vendar sem slisal prevec slabega o kvaliteti).

Od linusa video sem videl, kot si rekel, je cisto drug nivo uporabnika, pa tudi cena tvjev/ekranov, ki jih ima je vec kot sem pripravljen placati...

Zanimiv mi je tu tlc x10 mini led, v usa 2000$ za 65". Sicer izven predvidenega budgeta, vendar se mi zdi zanimiva tehnilogija. Oled sem izklucil iz izbire, enostavno se mi ne da ukvarjati in razmislajti o nevarnosti burnina, ceprav kot povprecen uporabnik verjetno nebi bilo nevarnosti - razen mogoce zaradi gaminga. Upam da generalno cene se padejo v roku naslednjega meseca.

tomi2017 ::

Lep pozdrav se tukaj. Mi lahko kdo priporoca nakup dobrega 75" televizorja, bi bil zelo hvalezen. Na razpolago imam max 2000 eur (lahko tudi ceneje, ce nebi opazil razliko z drazjimi). Namenjen bi bil za splosno uporabo, filmi, sport,..

fpbs ::

tomi2017 je izjavil:

Lep pozdrav se tukaj. Mi lahko kdo priporoca nakup dobrega 75" televizorja, bi bil zelo hvalezen. Na razpolago imam max 2000 eur (lahko tudi ceneje, ce nebi opazil razliko z drazjimi). Namenjen bi bil za splosno uporabo, filmi, sport,..
S kakšne razdalje pa gledaš. Mogoče bi bil boljši izbor OLED 65"?

tomi2017 ::

okoli 5 metrov bo razdalja, mogoče celo malo več..

Sparkxl ::

Mojstri prosil bi za mnenje, je ta tv ok, oz. ima bilokakšno večjo pomanjkljivost? Je za 2 penzionista, ki nimata nekih zahtev :)

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Skylord ::

No sedaj gre pa zares. V ožji izbor so prišli ti televizorji:
LG OLED55B8 - 1.044,90 EUR
LG OLED55B8SLC - 1.044,90 EUR (ne vem kaj je sploh razlika)
QLED SAMSUNG GQ55Q70R - 1.069,90 EUR (1040mojtv)
OLED PANASONIC TX-55FZ800E - 1.098,01 EUR
QLED SAMSUNG QE55Q7F -1.350,00 EUR
QLED SAMSUNG QE55Q80R - 1.350,00 EUR
OLED LG OLED55E8 - 1.399,90 EUR
LED SONY KD-55XG9505 - 1.399,90 EUR
QLED SAMSUNG QE55Q9FN (2018) - 1.450,00 EUR (BB 1.274,99 EUR ?)
Kaj od tega priporočate? Če ima kdo katerega od teh doma naj kaj več pove, kako se obnese. Prosim ne mi dajat nekih priporočil raznorazni prodajalci in taki, ki vse kar vedo od TVja so razno razni reviewi in youtube posnetki.
Kaj bi bil najboljši nakup za najmanj denarja.:|
Imam Samsunga 50H6400 zelo zadovoljen z njim. Dokler bo delal bo itak ostal pri bajti kot drugi TV. Imam pa še LG 42LV55 star več kot 8 let tudi več kot zadovoljen brez kakršne koli okvare kdaj. Tako da taki, ki šinfajo čez Samsunga in LGja kako je zanič so lahko kar tiho.
Več ali manj se bo gledalo TV programe v HD, športa ne veliko. Na TV imam povezan PC preko katerega potem gledam raznorazne filme, nadaljevanke, trenutno iz torrentov(filmi najmanj 1080, nadaljevanke 720, ko bo TV podpiral pa seveda tudi kaj boljšega v 4K) kako bo pa naprej pa ne vem, trenutno je še HBO, kakšen Netflix pa, ko bodo dodali podnapise. Oddaljenost je cca 3m, kot pa ni problem saj se ga da obrnit in se več ali manj gleda naravnost. Ne razumem tistih, ki imajo probleme z kotom. Gledava največ samo dva in sva več ali manj skupaj;)
Gleda se več ali manj zvečer, v svetlobi se ne gleda ali pa se pač zatemni z roletami.
Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skylord ()

andrej69 ::

Skylord je izjavil:

No sedaj gre pa zares. V ožji izbor so prišli ti televizorji:
LG OLED55B8 - 1.044,90 EUR
LG OLED55B8SLC - 1.044,90 EUR (ne vem kaj je sploh razlika)
QLED SAMSUNG GQ55Q70R - 1.069,90 EUR (1040mojtv)
OLED PANASONIC TX-55FZ800E - 1.098,01 EUR
QLED SAMSUNG QE55Q7F -1.350,00 EUR
QLED SAMSUNG QE55Q80R - 1.350,00 EUR
OLED LG OLED55E8 - 1.399,90 EUR
LED SONY KD-55XG9505 - 1.399,90 EUR
QLED SAMSUNG QE55Q9FN (2018) - 1.450,00 EUR (BB 1.274,99 EUR ?)
Kaj od tega priporočate? Če ima kdo katerega od teh doma naj kaj več pove, kako se obnese. Prosim ne mi dajat nekih priporočil raznorazni prodajalci in taki, ki vse kar vedo od TVja so razno razni reviewi in youtube posnetki.
Kaj bi bil najboljši nakup za najmanj denarja.:|
Imam Samsunga 50H6400 zelo zadovoljen z njim. Dokler bo delal bo itak ostal pri bajti kot drugi TV. Imam pa še LG 42LV55 star več kot 8 let tudi več kot zadovoljen brez kakršne koli okvare kdaj. Tako da taki, ki šinfajo čez Samsunga in LGja kako je zanič so lahko kar tiho.
Več ali manj se bo gledalo TV programe v HD, športa ne veliko. Na TV imam povezan PC preko katerega potem gledam raznorazne filme, nadaljevanke, trenutno iz torrentov(filmi najmanj 1080, nadaljevanke 720, ko bo TV podpiral pa seveda tudi kaj boljšega v 4K) kako bo pa naprej pa ne vem, trenutno je še HBO, kakšen Netflix pa, ko bodo dodali podnapise. Oddaljenost je cca 3m, kot pa ni problem saj se ga da obrnit in se več ali manj gleda naravnost. Ne razumem tistih, ki imajo probleme z kotom. Gledava največ samo dva in sva več ali manj skupaj;)
Gleda se več ali manj zvečer, v svetlobi se ne gleda ali pa se pač zatemni z roletami.
Hvala.


Jaz bi ti priporočil tudi tale OLED model:)Kar se tiče pa ostalih LCD modelov, pa mislim, da se ti ne isplača kupovat, če vidiš, da za manj denarja dobiš že OLED televizorje.. Jat ti vsekakor priporočam katerikoli OLED model:)

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Hikari ::

lg b8/c8

Skylord ::

andrej69 je izjavil:



Jaz bi ti priporočil tudi tale OLED model:)Kar se tiče pa ostalih LCD modelov, pa mislim, da se ti ne isplača kupovat, če vidiš, da za manj denarja dobiš že OLED televizorje.. Jat ti vsekakor priporočam katerikoli OLED model:)

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Hvala za predlog. Toda kot že povedano Philipsov mi ne priporočat. Če dobro pogledaš ni nobenega v ožjem izboru.
Sem pa dodal tudi ne oled TV Sony, ker kar sem videl v BB prekaša po sliki na prvi pogled marsikateri oled.
Kako je pa potem doma pa ne vem.

andrej69 ::

Skylord je izjavil:

andrej69 je izjavil:



Jaz bi ti priporočil tudi tale OLED model:)Kar se tiče pa ostalih LCD modelov, pa mislim, da se ti ne isplača kupovat, če vidiš, da za manj denarja dobiš že OLED televizorje.. Jat ti vsekakor priporočam katerikoli OLED model:)

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Hvala za predlog. Toda kot že povedano Philipsov mi ne priporočat. Če dobro pogledaš ni nobenega v ožjem izboru.
Sem pa dodal tudi ne oled TV Sony, ker kar sem videl v BB prekaša po sliki na prvi pogled marsikateri oled.
Kako je pa potem doma pa ne vem.


Stvar je popolnoma jasna. Če boš večinoma gledal v mraku ali popolni temi, je vsekakor OLED najboljša opcija.. Če pa boš gledal v svetlejšem prostoru, pa je dobra izbira tudi kakšen LCD model.. Toda, če pogledava cenovno ne vem če se ti ravno isplača vzet kakšen LCD model:)

rawlit ::

Jaz sem se pred približno dvema mesecema odločil za LG 55B8. Sem generalno zadovoljen kar se tiče kakovosti slike z izjemo nekoliko grenkega priokusa zaradi nekaj mrtvih pixlov. Ne vem pa ali se mi, da ukvarjati z garancijo, saj to pomeni demontažo, pošiljanje, čakanje itd..

puginho ::

Skylord je izjavil:

andrej69 je izjavil:



Jaz bi ti priporočil tudi tale OLED model:)Kar se tiče pa ostalih LCD modelov, pa mislim, da se ti ne isplača kupovat, če vidiš, da za manj denarja dobiš že OLED televizorje.. Jat ti vsekakor priporočam katerikoli OLED model:)

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

Hvala za predlog. Toda kot že povedano Philipsov mi ne priporočat. Če dobro pogledaš ni nobenega v ožjem izboru.
Sem pa dodal tudi ne oled TV Sony, ker kar sem videl v BB prekaša po sliki na prvi pogled marsikateri oled.
Kako je pa potem doma pa ne vem.


Tu ti pride v poštev še sony xf9 za pod jurja, po moje ni kaj dosti slabši kot xg9.

edi45 ::

rawlit je izjavil:

Jaz sem se pred približno dvema mesecema odločil za LG 55B8. Sem generalno zadovoljen kar se tiče kakovosti slike z izjemo nekoliko grenkega priokusa zaradi nekaj mrtvih pixlov. Ne vem pa ali se mi, da ukvarjati z garancijo, saj to pomeni demontažo, pošiljanje, čakanje itd..


To pa je tvoj problem ce si len. Jaz sem ze drugi dan nesel nazaj Sonya z enim mrtvim pikslom in so mi ga menjali na licu mesta. To ste pac taki ličeki, ko neupate nest stvari nazaj

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

rawlit ::

edi45 je izjavil:

rawlit je izjavil:

Jaz sem se pred približno dvema mesecema odločil za LG 55B8. Sem generalno zadovoljen kar se tiče kakovosti slike z izjemo nekoliko grenkega priokusa zaradi nekaj mrtvih pixlov. Ne vem pa ali se mi, da ukvarjati z garancijo, saj to pomeni demontažo, pošiljanje, čakanje itd..


To pa je tvoj problem ce si len. Jaz sem ze drugi dan nesel nazaj Sonya z enim mrtvim pikslom in so mi ga menjali na licu mesta. To ste pac taki ličeki, ko neupate nest stvari nazaj


Lem? Resno? Drži jezik, če nimaš kaj pametnega povedat.

Skylord ::

Hikari je izjavil:

lg b8/c8

Ja C8 je bil najvišje na lestvici toda ga ni več za dobit vsaj na makspro kjer sem gledal ga ni.
Čeprav nekateri praviji, da ni neke razlike z B8.
Če že bi potem raje E8 ali C9. Samo sem si limit nastavil tam 1500€:))

anci12345 ::

Le pozdrav. Sem pri nakupu novega televizorja, na Telekomu sem zasledila televizor Philips 75PUS7354 4K, ki bi mi po velikosti odgovarjal. Zanima me, če je navedeni televizor vreden tega denarja, nekoliko pod 1.500 EUR, oziroma če mi priporočate kak drug model. Uporaba bo pa splošna, tv, filmi, igrice..

Hvala, lp.

andrej69 ::

anci12345 je izjavil:

Le pozdrav. Sem pri nakupu novega televizorja, na Telekomu sem zasledila televizor Philips 75PUS7354 4K, ki bi mi po velikosti odgovarjal. Zanima me, če je navedeni televizor vreden tega denarja, nekoliko pod 1.500 EUR, oziroma če mi priporočate kak drug model. Uporaba bo pa splošna, tv, filmi, igrice..

Hvala, lp.


Jaz ti vsekakor priporočam tale model, ker kaj kvalitetnejšega za takšen denar in posebej takšne velikosti ne boš dobila:))

fpbs ::

anci12345 je izjavil:

Le pozdrav. Sem pri nakupu novega televizorja, na Telekomu sem zasledila televizor Philips 75PUS7354 4K, ki bi mi po velikosti odgovarjal. Zanima me, če je navedeni televizor vreden tega denarja, nekoliko pod 1.500 EUR, oziroma če mi priporočate kak drug model. Uporaba bo pa splošna, tv, filmi, igrice..
S kakšne razdalje pa gledaš. Za nekaj evrov več že dobiš občutno v vseh pogledih boljšega OLEDa 65": https://www.ceneje.si/Izdelek/9664814/a...

edi45 ::

rawlit je izjavil:

edi45 je izjavil:

rawlit je izjavil:

Jaz sem se pred približno dvema mesecema odločil za LG 55B8. Sem generalno zadovoljen kar se tiče kakovosti slike z izjemo nekoliko grenkega priokusa zaradi nekaj mrtvih pixlov. Ne vem pa ali se mi, da ukvarjati z garancijo, saj to pomeni demontažo, pošiljanje, čakanje itd..


To pa je tvoj problem ce si len. Jaz sem ze drugi dan nesel nazaj Sonya z enim mrtvim pikslom in so mi ga menjali na licu mesta. To ste pac taki ličeki, ko neupate nest stvari nazaj


Lem? Resno? Drži jezik, če nimaš kaj pametnega povedat.


Te pa glej tv z mrtvimi piksli ce te je strah uveljavit garancijo

Skylord je izjavil:

Hikari je izjavil:

lg b8/c8

Ja C8 je bil najvišje na lestvici toda ga ni več za dobit vsaj na makspro kjer sem gledal ga ni.
Čeprav nekateri praviji, da ni neke razlike z B8.
Če že bi potem raje E8 ali C9. Samo sem si limit nastavil tam 1500€:))


Boljso sliko ima c8 zarad boljsega procesorja. Vecja je razlika med B/C kot med C/E

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Gatsu ::

A vseeno premajhna da bi kupoval letošnji C9 če lanskih C8 ni več. B8 je gladko edina pametna izbira trenutno za jurja.

vrunc ::

Je že mogoče kdo gledal Xiaomi Mi TV 4S UHD 4K 55 inčni televizor, kolikor sem gledal specifikacije mu nič ne manjka :)

edi45 ::

Gatsu je izjavil:

A vseeno premajhna da bi kupoval letošnji C9 če lanskih C8 ni več. B8 je gladko edina pametna izbira trenutno za jurja.


V avstriji imas za 1400e c9 z euro garancijo, tako da je to best buy

mAXTER ::

Da še tle objavim svojo žalost ker v sosednji temi ni več nekega zanimanja za 2014 letnik tv-jev :D

Po štirih letih delovanja brez kakršnih koli težav se mi je na sredini zaslona pojavila svetla pega (Samsung 65H6400 model letnik 2014), ki spreminja sijaj glede na barvo na zaslonu (primer na linku) in je zelo moteča ;((

Se da zadevo kakorkoli popraviti oz posanirati ali je tv fuč? Mi je pa čudno ker bi naj bil ta lcd edge lit tako da res ne vem odkod ta napaka...

LINK

Skylord ::

edi45 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

A vseeno premajhna da bi kupoval letošnji C9 če lanskih C8 ni več. B8 je gladko edina pametna izbira trenutno za jurja.


V avstriji imas za 1400e c9 z euro garancijo, tako da je to best buy

To je zelo zanimiva opcija, ja.



Pri majdiču ga imajo za 1400, pri makspro je 1480.
Verjetno tam do novega leta veliko ceneje ne bo.

Senior Dev ::

Treba počakat C10, ta bo verjetno TOP!

radmannsdorf ::

Za starše iščem poceni varianto 55". Je pa kul, da bi imel tv vgrajen Android, za t-2 TV app.
Ali je kdo tole Manta tv videl že v živo? Je totalno sranje? Android je 7.1 in ne vem kolk časa bo to dejansko delovalo s t2tv app.
1. varianta je pameten tv z vgrajenim androidom.
2. varianta je neumen tv + xiaomi mi box S box in na njem t2 tv app.
ALi pa v avstrijskem metroju bo zdaj v akciji 55" Grunding za 360€ z davkom. Je boljše kot manta ane? Ampak nima androida.
Kaj mislite da je best price/performance do 400€? Hvala!

andrej69 ::

radmannsdorf je izjavil:

Za starše iščem poceni varianto 55". Je pa kul, da bi imel tv vgrajen Android, za t-2 TV app.
Ali je kdo tole Manta tv videl že v živo? Je totalno sranje? Android je 7.1 in ne vem kolk časa bo to dejansko delovalo s t2tv app.
1. varianta je pameten tv z vgrajenim androidom.
2. varianta je neumen tv + xiaomi mi box S box in na njem t2 tv app.
ALi pa v avstrijskem metroju bo zdaj v akciji 55" Grunding za 360€ z davkom. Je boljše kot manta ane? Ampak nima androida.
Kaj mislite da je best price/performance do 400€? Hvala!


Saj veš kako gre pregovor.. Nihče ni tako bogat, da bi poceni kupoval:) Mislim, da si starši vseeno zaslužijo spodoben televizor..

radmannsdorf ::

Tudi jaz tako menim, ampak prepričevat nekoga v to, nima smisla. :)
Tadva sta oba ista cena 370€. Ampak sumim da Manta ni kul? Ali pač? Mogoče jo ima kdo s foruma, pa da pove s prve roke. Isto velja za Grundig.

krco77 ::

Lep pozdrav.

Radmannsdorf, mogoče če se da proračun. Mau dvignt,? bi bla tadva modela dost boljša izbira! ?

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

radmannsdorf ::

Sony odpade iz principa, ker ga imam jaz in so aplikacije ukinili po dveh letih takrat. Tako da moj pameten tv je postal neumen tv.
Gledal sem tudi Samsunga za 500€, ki ima Tizen vgrajen, sepravi se lahko naloži t2 TV aplikacija, da se ne potrebuje dodatnega boxa.
Drugače pa, Philips s tvojega linka na Mimovrste 90€ ceneje. :)
Za tale Saphi OS se moram pozanimat al mogoče celo T2 app dela na njem.

Zgodovina sprememb…

puginho ::

Pozor za tiste, ki imate namen kupit tv na mimovrste. Tv-ji niso namenjeni za slovenski trg (sploh tisti, ki imajo sumljivo nizko ceno), nimajo niti slovenskih navodil, garancija direktno na mimovrste. Govorim iz lastnih izkušenj. Ne pravim, da so ti tv-ji kaj slabši od tistih za naš trg, pač opozarjam, da garancije ipd. sploh ni možno uveljavljat kje drugje.

rs1975 ::

Fotr začel na polno težit, da hoče nov TV. Gleda se večinoma šport, IPTV. Najraje bi vzel na Telekomu na obroke. Kaj od tega vzeti:
Philips 50PUS7304
LG 50UM7600PLB
Sony KD55XG8196

andrej69 ::

rs1975 je izjavil:

Fotr začel na polno težit, da hoče nov TV. Gleda se večinoma šport, IPTV. Najraje bi vzel na Telekomu na obroke. Kaj od tega vzeti:
Philips 50PUS7304
LG 50UM7600PLB
Sony KD55XG8196


Od teh televizorjev nudi največ Philips:)Tudi za gledanje športa, je Philips najbolj primeren zaradi kvalitete gibanja slike.. V tem oziru je tudi Sony dobra izbira. Če bo gledal v temnejšem prostoru, vsekakor Philips model, če pa bo gledal v svetlejšem prostoru pa je dobra izbira tudi Sony.

fpbs ::

rs1975 je izjavil:

Fotr začel na polno težit, da hoče nov TV. Gleda se večinoma šport, IPTV. Najraje bi vzel na Telekomu na obroke. Kaj od tega vzeti:
Philips 50PUS7304
LG 50UM7600PLB
Sony KD55XG8196

Od teh treh bi kot prvega izbral Sonyja, ker ima vgrajen Triluminos panel, kar omogoča boljši barvni spekter. Med osalim dvema bi izbral LG zato, ker Philips je glossy, kar zna biti zelo moteče, Philips tudi ne omogoča DLNA, poleg tega pa če je TV za starejšo osebo ima LG boljši in prijaznejši oprecijski sistem in boljšo telekomando z zelo uporabno miško in mikrofonom.
https://www.displayspecifications.com/e...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Fotr začel na polno težit, da hoče nov TV. Gleda se večinoma šport, IPTV. Najraje bi vzel na Telekomu na obroke. Kaj od tega vzeti:
Philips 50PUS7304
LG 50UM7600PLB
Sony KD55XG8196

Od teh treh bi kot prvega izbral Sonyja, ker ima vgrajen Triluminos panel, kar omogoča boljši barvni spekter. Med osalim dvema bi izbral LG zato, ker Philips je glossy, kar zna biti zelo moteče, Philips tudi ne omogoča DLNA, poleg tega pa če je TV za starejšo osebo ima LG boljši in prijaznejši oprecijski sistem in boljšo telekomando z zelo uporabno miško in mikrofonom.
https://www.displayspecifications.com/e...


Zopet pišeš nekaj na pamet:) Kot prvo, vsi Philips televizorji 2019 omogočajo DLNA.. Kot drugo, kar se tiče odseva panela najverjetneje ne bo gledal na soncu, ali res v zelo osvetljenem prostoru, da bi to bilo moteče.. Kot tretjo, pa Lg ni konkurenčen Philipsu in Sonyu kar se tiče procesiranja slike, še manj pa kar se tiče samega gibanja slike:)) Malo moraš drugič prebrat, kakšne so zahteve določenega uporabnika..!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Hikari ()

Gatsu ::

mAXTER je izjavil:

Da še tle objavim svojo žalost ker v sosednji temi ni več nekega zanimanja za 2014 letnik tv-jev :D

Po štirih letih delovanja brez kakršnih koli težav se mi je na sredini zaslona pojavila svetla pega (Samsung 65H6400 model letnik 2014), ki spreminja sijaj glede na barvo na zaslonu (primer na linku) in je zelo moteča ;((

Se da zadevo kakorkoli popraviti oz posanirati ali je tv fuč? Mi je pa čudno ker bi naj bil ta lcd edge lit tako da res ne vem odkod ta napaka...

LINK



To ti na kak TV servis vpraš ne pa kle na forumu lol...

andrej69 ::

@Hikari

Kaj pa te je tako zmotilo pri mojem odgovoru, kar je napisal @fpbs, da si predlagal izbris..?

sejmon ::

puginho je izjavil:

Pozor za tiste, ki imate namen kupit tv na mimovrste. Tv-ji niso namenjeni za slovenski trg (sploh tisti, ki imajo sumljivo nizko ceno), nimajo niti slovenskih navodil, garancija direktno na mimovrste. Govorim iz lastnih izkušenj. Ne pravim, da so ti tv-ji kaj slabši od tistih za naš trg, pač opozarjam, da garancije ipd. sploh ni možno uveljavljat kje drugje.


Lahko kdo to potrdi??

andrej69 ::

sejmon je izjavil:

puginho je izjavil:

Pozor za tiste, ki imate namen kupit tv na mimovrste. Tv-ji niso namenjeni za slovenski trg (sploh tisti, ki imajo sumljivo nizko ceno), nimajo niti slovenskih navodil, garancija direktno na mimovrste. Govorim iz lastnih izkušenj. Ne pravim, da so ti tv-ji kaj slabši od tistih za naš trg, pač opozarjam, da garancije ipd. sploh ni možno uveljavljat kje drugje.


Lahko kdo to potrdi??


Gre za določene televizorje, nikakor pa ne za vse.. Ker nekatere televizorje, uvažajo mimo naših zastopnikov.. Seveda največ iz Češke, ker je prodajalna mimovrste v rokah Čehov.

windigo ::

andrej69 je izjavil:

Kaj pa te je tako zmotilo pri mojem odgovoru, kar je napisal @fpbs, da si predlagal izbris..?

Ko ravno sprašuješ, mene naprimer zanima, ali te kdo plačuje za tvoje prispevke. Ker opažam veliko enostranskih informacij ravno pri tej znamki še precej širše, kot na tem forumu. Recimo kakšen distributer Philipsa ali kakšna druga s tem povezana (pravna) oseba. Enako velja za fpbs, za LG.

(Ker so tukaj ravno debatirali, ali so affiliate ipd. linki etični, je tudi to lahko zanimivo.)

puginho ::

andrej69 je izjavil:

sejmon je izjavil:

puginho je izjavil:

Pozor za tiste, ki imate namen kupit tv na mimovrste. Tv-ji niso namenjeni za slovenski trg (sploh tisti, ki imajo sumljivo nizko ceno), nimajo niti slovenskih navodil, garancija direktno na mimovrste. Govorim iz lastnih izkušenj. Ne pravim, da so ti tv-ji kaj slabši od tistih za naš trg, pač opozarjam, da garancije ipd. sploh ni možno uveljavljat kje drugje.


Lahko kdo to potrdi??


Gre za določene televizorje, nikakor pa ne za vse.. Ker nekatere televizorje, uvažajo mimo naših zastopnikov.. Seveda največ iz Češke, ker je prodajalna mimovrste v rokah Čehov.


Vsepovsod pameten, pa ki ti človek spiš da te ne ukradejo?! Jaz sem kupil tv na mimovrste in iz prve roke trdim ti pa iz riti vlečeš info!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puginho ()
««
207 / 534
»»