» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
205 / 534
»»

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Andrej, tale Sony ki ga omenjas je zelo dober tv. Tako da izbiram med:
Sony 55X900F
Samsung 55Q70F
Panasonic Oled 55FZ800
LG oled 55B8

Cene med 950 za lcd-ja in 1040 in 1090 eur za oleda. Itak da se splaca primaknit se 100 eur za oleda, ampak malo me skrbi ostrina slike (eni pravijo da slika ni tako ostra pri vstopnih modelih oledov v primerjavi z high end lcd modeli) in pa burn-in risk. Ker se bo na tvju precej igralo igre ki imajo hud ikone ipd..Cez vikend to pomeni da bo cca 4-6 ur na dan konstantno hud na ekranu.


Kar se tiče ostrine slike je v veliki meri odvisno od samega algoritma na procesorju, in ne toliko od panela:)Je pa res, da niti Lg niti Panasonic nimata vrhunske ostrine. Lg in Panasonic televizorji imajo nekoliko mehkejšo sliko, napram drugim proizvajalcem. Če hočeš imet televizor z res odlično ostrino, potem je tukaj vodilni Philips pa tudi Sony ne zaostaja veliko. Kar pa se tiče burn-ina, pa ni kakšne velike bojazni.. Jaz osebno bi vseeno vzel Panasonic OLED.

MrStein ::

fpbs je izjavil:

Te dva Philipsa 6704 , 6754 sta oba slabša od Samsunga. ne premoreta niti Androida,...

Kaj, a zdaj je Android plus?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

goremaster ::

Ne vem ce sem pravilno vprasal, v bistvu sem bolj mislil na detajle slike, al je to isto kot ostrina? Sori ker sprasujem bedarije. Eni pravijo da se na entry level oledih ne vidijo tako dobro detajli kot pri kaksnih high end lcdjih. Pri igranju dolocenih iger pa je vsak najmanjsi detajl pomemben.
Sicer pa najbolje da grem jutri v bb ali pa hn in si tam v zivo pogledam te modele.

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Ne vem ce sem pravilno vprasal, v bistvu sem bolj mislil na detajle slike, al je to isto kot ostrina? Sori ker sprasujem bedarije. Eni pravijo da se na entry level oledih ne vidijo tako dobro detajli kot pri kaksnih high end lcdjih. Pri igranju dolocenih iger pa je vsak najmanjsi detajl pomemben.
Sicer pa najbolje da grem jutri v bb ali pa hn in si tam v zivo pogledam te modele.


Detajli slike pomeni, koliko je televizor zmožen prikazati določene podrobnosti v senčnih predelih. Tukaj je zelo važna kvaliteta samega panela. Slab panel bo sence potemnil in skril detajle v njih. Glede samih detajlov slike, je tudi odvisno kako kvalitetno je samo zatemnenje.Kar pa se tiče ostrine pomeni, da se vidijo določene podrobnosti in globina slike. Najbolje, da res pojdeš v kakšno prodajalno, pa malo preizkusiš televizorje kateri te zanimajo.. Seveda pod pogojem, da preiskusiš različne mode nastavitve. A ti se profesionalno ukvarjaš z igranjem iger..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Realist ::

Živjo,

predhodno sem se že zanimal za 55". Sedaj sem nekako prišel do zaključka, da bi TV moral biti večji . 65 ali celo 70.
V tej velikosti zaradi budgeta odpade OLED.
Kaj bi bilo OK nekako v rangu okrog 1000 eur. Gleda se DVB-T + filmi (HD ripi). Recimo, da je pomemben kot gledanja. Ni iger - so na PCju. Razdalja sedežna TV cca. 4m.

Lahko tudi trgovina v DE.

andrej69 ::

Realist je izjavil:

Živjo,

predhodno sem se že zanimal za 55". Sedaj sem nekako prišel do zaključka, da bi TV moral biti večji . 65 ali celo 70.
V tej velikosti zaradi budgeta odpade OLED.
Kaj bi bilo OK nekako v rangu okrog 1000 eur. Gleda se DVB-T + filmi (HD ripi). Recimo, da je pomemben kot gledanja. Ni iger - so na PCju. Razdalja sedežna TV cca. 4m.

Lahko tudi trgovina v DE.


Za takšen denar, ti vsekakor priporočam tale model Philipsa:)

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Ali pa še katerega od teh modelov.

https://www.ceneje.si/Izdelek/13591705/...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

https://www.ceneje.si/Izdelek/12677408/...

https://www.mimovrste.com/smart-tv/pana...

fpbs ::

Realist je izjavil:

predhodno sem se že zanimal za 55". Sedaj sem nekako prišel do zaključka, da bi TV moral biti večji . 65 ali celo 70.V tej velikosti zaradi budgeta odpade OLED.Kaj bi bilo OK nekako v rangu okrog 1000 eur. Gleda se DVB-T + filmi (HD ripi). Recimo, da je pomemben kot gledanja. Ni iger - so na PCju. Razdalja sedežna TV cca. 4m.Lahko tudi trgovina v DE.
Tu imaš kar nekaj modelov. Če je pomemben kot gledanja, potem je boljša izbira IPS panel. Philips odsvetujem.
https://www.ceneje.si/L3/964/avdio-vide...

goremaster ::

Ja prejle sem bil v big bangu. Prisel sem z namenom da pogledam sliko na b8 ali pa na fz800.. Nato sva malo poklepetala s prodajalcem in ko me je povprasal o navadah gledanja tv, je rekel da mi mocno odsvetuje oled. Pri taksnih navadah gledanja kot jih imamo pri nas doma, bi oled dobil permanent burn in v roku 1 tedna. Cca 8-10 ur na dan je tv prizgan na vecinoma samo 3 programih, ID, natgeo wild in pa cnn. Cez vikend ko smo doma, je to tudi do 15 ur dnevno. Vcasih tudi po 4 ure nihce ne prestavi kanala. Poleg tega se vsaj par ur na dan igra gta online, kjer je staticen hud stalno naliman na ekranu. Filmov pa skoraj ne gledamo. To pa je enkraten recept za hitro unicenje oleda. In mozakar je imel se kako prav. Google je poln gamerjev z unicenimi oledi.
Sem si pa ogledal Samsung Q7FN in tega bom po vsej verjetnosti tudi kupil. Slika je tako lepa da je se svoj ziv dan nisem videl taksne. Sicer ne vem zakaj v tej temi vsi odsvetujete Samsunge, ker tile Qledi imajo prekrasne slike. Bil je nastavljen na pop tv, ne na demo. Sem se malo poigral z nastavitvami, gibanje je enkratno za gaming, nastavitev za deblur, dejudder, vse ima ni da ni. Edino kot gledanja je bolj svoh. Ampak jebiga, raje to kot pa oled burn in ali pa lgjev ips lcd. Tko da tale Q7FN je enkraten tv.

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Ja prejle sem bil v big bangu. Prisel sem z namenom da pogledam sliko na b8 ali pa na fz800.. Nato sva malo poklepetala s prodajalcem in ko me je povprasal o navadah gledanja tv, je rekel da mi mocno odsvetuje oled. Pri taksnih navadah gledanja kot jih imamo pri nas doma, bi oled dobil permanent burn in v roku 1 tedna. Cca 8-10 ur na dan je tv prizgan na vecinoma samo 3 programih, ID, natgeo wild in pa cnn. Cez vikend ko smo doma, je to tudi do 15 ur dnevno. Vcasih tudi po 4 ure nihce ne prestavi kanala. Poleg tega se vsaj par ur na dan igra gta online, kjer je staticen hud stalno naliman na ekranu. Filmov pa skoraj ne gledamo. To pa je enkraten recept za hitro unicenje oleda. In mozakar je imel se kako prav. Google je poln gamerjev z unicenimi oledi.
Sem si pa ogledal Samsung Q7FN in tega bom po vsej verjetnosti tudi kupil. Slika je tako lepa da je se svoj ziv dan nisem videl taksne. Sicer ne vem zakaj v tej temi vsi odsvetujete Samsunge, ker tile Qledi imajo prekrasne slike. Bil je nastavljen na pop tv, ne na demo. Sem se malo poigral z nastavitvami, gibanje je enkratno za gaming, nastavitev za deblur, dejudder, vse ima ni da ni. Edino kot gledanja je bolj svoh. Ampak jebiga, raje to kot pa oled burn in ali pa lgjev ips lcd. Tko da tale Q7FN je enkraten tv.


Kot prvo se ne isplača zaradi cene.. Kot drugo pa ima kar nekaj pomankljivosti.. Kot prvo ima zelo slabo lokalno zatemnenje, kar je posebej moteče pri gledanju HDR vsebin, kot drugo tudi barvni prehodi niso na visokem nivoju, kot tretjo ne omogoča DTS zvoka, in kot četrto je kar nekaj okvar osvetljenja ozadja panela. Kar pa se tiče kvalitete slike pa sem že napisal, da ima Samsung zelo dobre tovarniške nastavitve, zato je tudi kvaliteta slike dobra.. Poleg tega pa je nastavljena osvetlitev panela na maximum, kar je še posebej dobrodošlo v prodajalnah:)Pa tudi ostale nastavitve so nastavljene kar visoko.. Na takšnih nastavitvah, boš ti bolj teško gledal v domačem okolju..

goremaster ::

Andrej, kot sem ze omenil sem se poigral z nastavitvami, na tvju je bil pop tv in ne demo. Prestimal sem kar precej nastavitev. In slika je bila cisto v vsaki nastavitvi perfektna.
Si prebral revju o Q70 na rtings? Ima eno najvisjih ocen.
In ni res da ima q70r slabo lokalno zatemnjenje, prav nasprotno. Oceno za lokalno zatemnenje ima vecjo od sony x900f in enako sonyju x900g. Je FALD. Na popolnoma vseh podrocjih ima visoke ocene, razen angle view.
Torej, videl in prebral dobrega o tem tvju, od lastnikov ki ga ze imajo. Na avforums, skoraj nimajo pritozb. v maksproju ga dobim za 1060 eur 55 incnega. Torej ni nobenega dvoma vec da ga ne bi vzel.

The TV has decent local dimming performance. The Q70R has a full-array local dimming, whereas last year's Q7FN is edge-lit. Therefore, it is more comparable to the Q8FN, which is also full-array

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

goremaster je izjavil:

Ja prejle sem bil v big bangu. Prisel sem z namenom da pogledam sliko na b8 ali pa na fz800.. Nato sva malo poklepetala s prodajalcem in ko me je povprasal o navadah gledanja tv, je rekel da mi mocno odsvetuje oled. Pri taksnih navadah gledanja kot jih imamo pri nas doma, bi oled dobil permanent burn in v roku 1 tedna. Cca 8-10 ur na dan je tv prizgan na vecinoma samo 3 programih, ID, natgeo wild in pa cnn. Cez vikend ko smo doma, je to tudi do 15 ur dnevno. Vcasih tudi po 4 ure nihce ne prestavi kanala. Poleg tega se vsaj par ur na dan igra gta online, kjer je staticen hud stalno naliman na ekranu. Filmov pa skoraj ne gledamo. To pa je enkraten recept za hitro unicenje oleda. In mozakar je imel se kako prav. Google je poln gamerjev z unicenimi oledi.
Sem si pa ogledal Samsung Q7FN in tega bom po vsej verjetnosti tudi kupil. Slika je tako lepa da je se svoj ziv dan nisem videl taksne. Sicer ne vem zakaj v tej temi vsi odsvetujete Samsunge, ker tile Qledi imajo prekrasne slike. Bil je nastavljen na pop tv, ne na demo. Sem se malo poigral z nastavitvami, gibanje je enkratno za gaming, nastavitev za deblur, dejudder, vse ima ni da ni. Edino kot gledanja je bolj svoh. Ampak jebiga, raje to kot pa oled burn in ali pa lgjev ips lcd. Tko da tale Q7FN je enkraten tv.
Nikjer zgoraj nisem zapazil tvojih navad gledanja, kot si jih tu opisal. Gledanje 8-10 ur na dan ni noben problem. Pol leta imam C8 in je dnevno prižgan 6-7 ur. Glede Samsunga Q7FN bi ti rajše predlagal nekaj evrov dražjega Q70R, ki je že FALD, se pa seveda noben od teh ne more primerjat z OLEDom.
https://www.displayspecifications.com/e...

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Andrej, kot sem ze omenil sem se poigral z nastavitvami, na tvju je bil pop tv in ne demo. Prestimal sem kar precej nastavitev. In slika je bila cisto v vsaki nastavitvi perfektna.
Si prebral revju o Q70 na rtings? Ima eno najvisjih ocen.
In ni res da ima q70r slabo lokalno zatemnjenje, prav nasprotno. Oceno za lokalno zatemnenje ima vecjo od sony x900f in enako sonyju x900g. Je FALD. Na popolnoma vseh podrocjih ima visoke ocene, razen angle view.
Torej, videl in prebral dobrega o tem tvju, od lastnikov ki ga ze imajo. Na avforums, skoraj nimajo pritozb. v maksproju ga dobim za 1060 eur 55 incnega. Torej ni nobenega dvoma vec da ga ne bi vzel.


Nekaj si zamešal.. Napisal si, da si gledal model Q7FN. Tale model je lanski in ni FALD model:)FALD model je letošnji Q7R ali pa lanski model Q8FN.. Edino, če si gledal katerega izmed teh dveh modelov..?

goremaster ::

Pardon, zmotil sem se pri napisanem modelu. Gledal sem Q7R, torej letosnji fald model 2019. Tega imam v mislih. Q7FN me ne zanima ker je edge lit, brez local dimminga.
Ja ampak pri nas imamo res cudne navade gledanja (sem napisal zgoraj) in to vsekakor ne bi bilo dobro za oled

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Pardon, zmotil sem se pri napisanem modelu. Gledal sem Q7R, torej letosnji fald model 2019. Tega imam v mislih. Q7FN me ne zanima ker je edge lit, brez local dimminga.
Ja ampak pri nas imamo res cudne navade gledanja (sem napisal zgoraj) in to vsekakor ne bi bilo dobro za oled


Ta model pa se tako ne isplača kupiti, ker je cenovno predrag:) Potem je vseeno boljša izbira Sony model XF9005..

lojzeboy ::

fpbs je izjavil:

goremaster je izjavil:

Ja prejle sem bil v big bangu. Prisel sem z namenom da pogledam sliko na b8 ali pa na fz800.. Nato sva malo poklepetala s prodajalcem in ko me je povprasal o navadah gledanja tv, je rekel da mi mocno odsvetuje oled. Pri taksnih navadah gledanja kot jih imamo pri nas doma, bi oled dobil permanent burn in v roku 1 tedna. Cca 8-10 ur na dan je tv prizgan na vecinoma samo 3 programih, ID, natgeo wild in pa cnn. Cez vikend ko smo doma, je to tudi do 15 ur dnevno. Vcasih tudi po 4 ure nihce ne prestavi kanala. Poleg tega se vsaj par ur na dan igra gta online, kjer je staticen hud stalno naliman na ekranu. Filmov pa skoraj ne gledamo. To pa je enkraten recept za hitro unicenje oleda. In mozakar je imel se kako prav. Google je poln gamerjev z unicenimi oledi.
Sem si pa ogledal Samsung Q7FN in tega bom po vsej verjetnosti tudi kupil. Slika je tako lepa da je se svoj ziv dan nisem videl taksne. Sicer ne vem zakaj v tej temi vsi odsvetujete Samsunge, ker tile Qledi imajo prekrasne slike. Bil je nastavljen na pop tv, ne na demo. Sem se malo poigral z nastavitvami, gibanje je enkratno za gaming, nastavitev za deblur, dejudder, vse ima ni da ni. Edino kot gledanja je bolj svoh. Ampak jebiga, raje to kot pa oled burn in ali pa lgjev ips lcd. Tko da tale Q7FN je enkraten tv.
Nikjer zgoraj nisem zapazil tvojih navad gledanja, kot si jih tu opisal. Gledanje 8-10 ur na dan ni noben problem. Pol leta imam C8 in je dnevno prižgan 6-7 ur. Glede Samsunga Q7FN bi ti rajše predlagal nekaj evrov dražjega Q70R, ki je že FALD, se pa seveda noben od teh ne more primerjat z OLEDom.
https://www.displayspecifications.com/e...



Glede na to da se je prijavil na slotech včeraj in vse kar je naredil, je pohvala samsung qleda, ni ravno vir kredibilnosti....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lojzeboy ()

goremaster ::

X900f je samo za 80 eur cenejsi in ni tako dober za gaming kot q7r. Zame je vsekakor v prid free sync in nizji input lag. Vecina vas tukaj gor gleda iz stalisca gledanja filmov, a pri nas se filmov sploh ne gleda. Dokumentarci, cnn in pa gaming :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

X900f je samo za 80 eur cenejsi in ni tako dober za gaming kot q7r. Zame je vsekakor v prid free sync in nizji input lag. Vecina vas tukaj gor gleda iz stalisca gledanja filmov, a pri nas se filmov sploh ne gleda. Dokumentarci, cnn in pa gaming :))


Kakšen čovek pa si, da ne gledaš filmov in serij..?:(

goremaster ::

andrej69 je izjavil:

goremaster je izjavil:

X900f je samo za 80 eur cenejsi in ni tako dober za gaming kot q7r. Zame je vsekakor v prid free sync in nizji input lag. Vecina vas tukaj gor gleda iz stalisca gledanja filmov, a pri nas se filmov sploh ne gleda. Dokumentarci, cnn in pa gaming :))


Kakšen čovek pa si, da ne gledaš filmov in serij..?:(

Danasnji filmi in serije postajajo iz leta v leto bolj butaste imho. Obozeval sem dobre filme in serije 80tih in 90tih let, tole kar pa je danes mi je pa res mimo. Najraje imam dokumentarce na temo zgodovine in narave.
Pac ce bi gledal filme bi vsekakor vzel oled, tu ni dvoma.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

krepki ::

Imam občutek,da si se prišel na forum delat pametnega in da ne iščeš tvja,ker če bi ga iskal bi ga že kupil.

bedarija ::

ne jemljem resno ljudi ki izjavijo "Danasnji filmi in serije postajajo iz leta v leto bolj butaste imho." letno pride na miljone ur contenta ven. če ti iščeš umetnost med tistimi 10 blockbuster filmi si si pač sam kriv da ne najdeš nič zase.

goremaster ::

krepki je izjavil:

Imam občutek,da si se prišel na forum delat pametnega in da ne iščeš tvja,ker če bi ga iskal bi ga že kupil.

Pametnega? O tvjih vem manj kot vecina vas tule gor. Torej se ne morem delat pametnega. Po tv grem v ponedeljek, ker se moram posvetovat se doma z ostalimi. Sicer sem pa ze 2 dni brez tvja, ker je dokoncno izdihnil stari lg.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

krepki ::

In očitno boš še par dni brez tvja,ker tukaj ne boš našel rešitve.

easyrider3 ::

Ma kaj preveč kompliciraš glede gaminga kateri televizor je za kako nijasno boljši kar sploh ni tolk pomembno . Pomembno ti bo potem ko ti bo ćez 2 leti treba tisti Samsung poslati na servis ker čedalje bolj zanič delajo panele.

Realist ::

goremaster: Jaz sem že skoraj 14 dni :D

ŠE čakam na odziv, če bo možno kako bolj domače popravilo :)

goremaster ::

Realist je izjavil:

goremaster: Jaz sem že skoraj 14 dni :D

ŠE čakam na odziv, če bo možno kako bolj domače popravilo :)

A pa ti zena nic ne tezi? Mene bo glih zdej zmlela ce ne kupim ze nwkaj. Se bojim da mi ne bo sama privlekla kako teslo tv za 300 eur domov ce hitro nekaj ne ukrepam:)))
O temle teveju sem bral dobre ocene, a ga ocitno nikjer vec ni za dobit.
Panasonic TX-55FX780E. 2018 model, 100 hz panela. Medtem ko ocitno od letosnjih lcd panasonicov noben nima 100 hz.

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Realist je izjavil:

goremaster: Jaz sem že skoraj 14 dni :D

ŠE čakam na odziv, če bo možno kako bolj domače popravilo :)

A pa ti zena nic ne tezi? Mene bo glih zdej zmlela ce ne kupim ze nwkaj. Se bojim da mi ne bo sama privlekla kako teslo tv za 300 eur domov ce hitro nekaj ne ukrepam:)))
O temle teveju sem bral dobre ocene, a ga ocitno nikjer vec ni za dobit.
Panasonic TX-55FX780E. 2018 model, 100 hz panela. Medtem ko ocitno od letosnjih lcd panasonicov noben nima 100 hz.


Mislim, da bi to bilo najbolje, ker ti tako preveč zapletaš stvari:))Tako, da ne verjamem, da boš v kratkem kupil kakšen televizor..;)

krepki ::

Rabi samo tv za gaming,ker ostalo dokumentarci,ti programi oddajajo zelo slabo kvaliteto slike,tako,da je vseno ker tv je.
Tole je par tvjev za gaming.
https://www.tomsguide.com/us/best-4k-ga...
Sicer ne razumem modela zakaj toliko komplicira,do sedaj je imel klump tvje,bilo kar bo kupil in ne bo LG lcd je zmagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

MrStein ::

Ker noče ponoviti napake?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

goremaster ::

krepki je izjavil:

Rabi samo tv za gaming,ker ostalo dokumentarci,ti programi oddajajo zelo slabo kvaliteto slike,tako,da je vseno ker tv je.
Tole je par tvjev za gaming.
https://www.tomsguide.com/us/best-4k-ga...
Sicer ne razumem modela zakaj toliko komplicira,do sedaj je imel klump tvje,bilo kar bo kupil in ne bo LG lcd je zmagal.

Ne vem ce je lg uh8500 ravno klump tv (cepraj je imel neprestane tezave s panelo) razen ce si ti osebno tako gosposki, da se ti vsak tv ki stane manj kot 1500 eur, zdi klump. Ob branju slo tech foruma clovek dobi obcutek da ima tricetrt slovencev v dnevnih sobah 77" olede za 3k.

Zgodovina sprememb…

MaliJanez ::

@goremaster

Seveda je jajca od tvja uh8500.
Izredno slab kontrast, svetilnost, local dimming in se slabsa uniformiranost ekrana. edge lit in slabe barve, input lag cca 40ms. Sony xf90 je v vsakem pogledu boljsi.

goremaster ::

MaliJanez je izjavil:

@goremaster

Seveda je jajca od tvja uh8500.
Izredno slab kontrast, svetilnost, local dimming in se slabsa uniformiranost ekrana. edge lit in slabe barve, input lag cca 40ms. Sony xf90 je v vsakem pogledu boljsi.

To je nedvomno res. Med lg uh8500 in sony xf900 ni primerjave. Ampak je treba upostevat da to velja za malo bolj izbircne ljudi, ki imajo oko za dobro sliko. Za povprecnega janeza bi bil se lg uk6300 odlicen tv.

edi45 ::

goremaster je izjavil:

MaliJanez je izjavil:

@goremaster

Seveda je jajca od tvja uh8500.
Izredno slab kontrast, svetilnost, local dimming in se slabsa uniformiranost ekrana. edge lit in slabe barve, input lag cca 40ms. Sony xf90 je v vsakem pogledu boljsi.

To je nedvomno res. Med lg uh8500 in sony xf900 ni primerjave. Ampak je treba upostevat da to velja za malo bolj izbircne ljudi, ki imajo oko za dobro sliko. Za povprecnega janeza bi bil se lg uk6300 odlicen tv.


tudi za najbolj zahtevne gledalce je še vedno xf90 odlična izbira, če se bojiš OLEDa

Realist ::

andrej69 je izjavil:

Realist je izjavil:

Živjo,

predhodno sem se že zanimal za 55". Sedaj sem nekako prišel do zaključka, da bi TV moral biti večji . 65 ali celo 70.
V tej velikosti zaradi budgeta odpade OLED.
Kaj bi bilo OK nekako v rangu okrog 1000 eur. Gleda se DVB-T + filmi (HD ripi). Recimo, da je pomemben kot gledanja. Ni iger - so na PCju. Razdalja sedežna TV cca. 4m.

Lahko tudi trgovina v DE.


Za takšen denar, ti vsekakor priporočam tale model Philipsa:)

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Ali pa še katerega od teh modelov.

https://www.ceneje.si/Izdelek/13591705/...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

https://www.ceneje.si/Izdelek/12677408/...

https://www.mimovrste.com/smart-tv/pana...


Kateri panel pa je v tem TVju?

andrej69 ::

@Realist

Model 7304 velikosti 70" ima VA panel.

neocodexx ::

Realist je izjavil:

Živjo,

predhodno sem se že zanimal za 55". Sedaj sem nekako prišel do zaključka, da bi TV moral biti večji . 65 ali celo 70.
V tej velikosti zaradi budgeta odpade OLED.
Kaj bi bilo OK nekako v rangu okrog 1000 eur. Gleda se DVB-T + filmi (HD ripi). Recimo, da je pomemben kot gledanja. Ni iger - so na PCju. Razdalja sedežna TV cca. 4m.

Lahko tudi trgovina v DE.


Si prepričan da ne bi vseeno razmislil o LG B8? Je 65" cenovno zelo dostopen, in popolnoma pomete z vsemi lcdji kar se tiče kvalitete slike...

Btw jaz sem tudi kupil 7304 70", imam ga doma samo zadeva še ni zmontirana. Trenutno sploh nimam placa da bi ga preizkusil. Začnemo razbijati po bajti proti koncu tega tedna (končno bojo tudi ethernet kabli povsod napeljani..) in če bo vse po sreči bo kaj kmalu zadeva zmontirana bom lahko še jaz končno podal kako sem zadovoljen z zadevo v primerjavi s trenutnim 6 let starim samsungovim midrange VA edge-lit modelom. Veliko raje bi kupil oled oz. B8, rad bi pa tudi ambilight imel, philips oled ambilight pa je predrag, tko da ne vem 7304 70" se mi še vedno zdi odlična izbira za to kar ponuja. Niso pa vsi takega mnenja moji kolegi recimo mislijo da je ambilight čista neumnost in "moteče", jaz pa nisem takega mnenja, vsakomur svoje.

Zgodovina sprememb…

neocodexx ::

P.S.: Če ti je kot gledanja vsaj malo pomemben imajo VA paneli že kar opazne težave. Jaz trenutno svoj 55" naraje gledam direktno naravnost iz 3 metrov, na levi in desni strani sedežne je še spremeljiva slika čim pa greš še malo izven pa hitro začne izgubljat kontrast, izgleda zelo žalostno. Majhni koti so še ok, večji pa res ne. VA se mora gledati direkno naravno, pozabi na kakšne opcije da boš gledal iz sedežne ki je postavljena 90° ali 45° od tvja.

V tem primeru bi potem res raje močno predlagal OLED, ki ostrine ne bo izgubil ne glede na kot, da ne omenjamo kontrastov in ostalih stvari... 4 metre je pa že kar huda razdalja, tudi za 65". A se ne bi dalo drugače postaviti? Sicer pa tudi 65" bo v redu, jaz sem do zdaj zdržal na cca 3.30 metrih z 55" in se zdi "še kar" velik tv.

neocodexx ::

Še en P.S. za Realista! Kar se tiče gaminga tudi sam sem že od nekdaj ponosen PC master race in console hater ki pa je pred kratkim končno poskusil izkušnjo iz kavča, in se navajam na kontrolerje - in povem, da mi ni več iti nazaj sedeti pred PC!

In najlepše je, da ne rabiš konzole ampak streamaš s steama na TV, bodisi HDMI ali network stream preko androida, odkar sem to začel 3/4 se pri nas gejma samo še na tvju. Čisto druga izkušnja. Seveda tudi malo odvisno kaj igraš, nekatere zadeve se igrajo lepše s kontrolerji kot druge, je pa tudi res da sem se precej iger otepal ker nisem imel kontrolerja, pa sedaj uživam v njih na TVju in ne bi še nazaj na PC sploh (še posebej ker je že sama kvaliteta slike na TVju veliko lepša, sploh kakšne 2D indie zadeve se izredno lepo igrajo na tvju) da ne omenjamo ozvočenja 5.1 hišnega kina, naredi iz kakšnih muzičkih iger pravo žurko.

Prvič sem tak gaming poskusil pri kolegu na šihtu kjer imajo v break roomu mislim da je bil 70 ali 75" tv za gaming in so se igrale neke čisto brezvezne indie igrice ampak že samo to je izgledalo noro impresivno, in ko sem poskusil sem bil zelo navdušen in se odločil tako zadevo postaviti še doma.

Input laga preko wireless network streama pa sem nameril 60m, torej to je v najslabših možni pogoji od tega gre lahko samo še na bolje: (pc wifi>router wifi>nvidia shield wifi>avr>tv) :)) ki pa zame ni moteč da zadeve ne bi bile igralne. In še teh 60ms se je pokrilo v nastavitvah kjer to igre podpirajo (sploh muzične-ritemske npr. Crypt of the Necrodancer in Melody's Escape, dosegam praktično enake rezultate kot na pcju). Pri One Finger Death Punch input lag praktično ne opazim, pa je tudi "timed" ritem igra, je prisoten ampak res majhen, komot obrnem levele na 5 zvezdic ker ni tako zahtevna igra in udobje kavča ima tu vsekakor prednost kot tisth nekaj milisekund.

Ni to zdaj pogoj da bi odločal pri nakupu tvja, in že to ti pove če je 60ms bil še na meji igralnega input laga preko WIFI lol, na hdmi sploh ne bi smelo biti problema, ampak vseeno priporočam - vsaj preizkusiti. Mene je še posebej navdušilo ker smo zdaj s prijatelji (in prijateljicami:)) začeli gejmati v dnevni na tvju kar se prej nikoli ni počelo in se je odprla čisto nova dimenzija druženja in uživanja.

Zgodovina sprememb…

libreus ::

Kaj porečete na tole: Hisense B7500 4K HDR?

goremaster ::

Danes sem koncno narocil Q70R 55", jutri ga dobim. Sem pa naredil prej en posten homework in nastudiral revjuje in predvsem prebral owners threade na avforums- ti so najpomembnejse ocene ker jih pisejo ljudje ki imajo dolocen model televizorja doma in tocno vedo vse prednosti in slabosti. In samsung Q70R je nedvomno eden najboljsih tvjev (ce seveda izvzamemo olede, ki pa za resne gamerje nikakor ne pridejo v postev).
Izmed 25 strani lastnikov tega modela, sem nasel samo 2, 3 manjse pritozbe v glavnem na kot gledanja (va panela) in na osvetlitev okrog podnapisov v temnem prostoru.
Medtem ko je pritozb glede na ta vas tako opevani sony x900f malo morje. Skoraj vsak drugi ima tezave z bloomingom in cloudingom. Celo novi x950g model ima tezave z bloomingom.
Medtem ko Q70R teh tezav nima. Crna je na Q70R, Q80R in Q90R dalec najboljsa med lcd televizorji. Bloominga ni, dse efekta ni, motion je brezhiben, stutterja na nizkih frame rateih ni, svetilnost je za lcd zadovoljiva, podpira free sync za xbox one x gamerje in kar mi je najbolj vsec- je prakticno flicker free, ker ima lahko flicker pri tako visoki ferkvenci da se ga prakticno ne zazna. Flicker free tvjev pa je zelo malo.
Torej za povprecno gledanje programov in za gaming, kjer oled ne pride v postev, je Q70R nedvomno najboljsa izbira.
Kar pa se oledov tice, pa je dovolj vtipkat "oled cnn burn in" in ti vrze ven cel kup pregresno dragih oledov z trajno unicenimi ekrani, kjer se vidi ikona cnna vzgana v ekran. Da ne govorimo o game hud-ih.
Garancija tega seveda ne krije. In moras res imet prevec kesa da gres kupit oled za par jurjev, da imas potem trajno unicen ekran po 2 mesecih, samo zato ker so ti drugi svetovali da je samo oled tisti pravi tv, vse ostalo pa je sranje.
Ce kupim televizor, ga kupim za to da mi sluzi in da lahko na njemu delam karkoli, kadarkoli in kolikor dolgo hocem. Pa cetudi mi zapase celo noc pustit pause screen na ps4, ali pa 3 dni skupaj cnn program.
Da pa kupim oled za par jurjev zato da ga bom moral potem ujckat kot dojencka in da bom nonstop trepetal kdaj se bo nekaj vtisnilo v ekran, no thanks.
In kdor rece da burn in ni tak hud problem in da so funkcije ki to preprecujejo, naj samo pogleda gaming oled burn in threade, ki jih je malo morje. Tiste funkcije bolj malo pomagajo, burn in pa je kumulativen.
Oled je dober v glavnem za filmofile, za folk ki gleda veliko filmov in ki nonstop menjajo programe in vsebine. Za casual cable tv gledalce, za take ki imamo tv po cel dan prizgan cist tako za "druzbo" v prostoru in pa za gamerje pa je oled najslabsa mozna izbira. V bistu bi raje dal 3k za Q90R Qled kot pa za oled. Semi vsaj ni treba trepetat kdaj bo panela postala polna zapecenih ikon.
Tako da drugic predno se komu takoj svetuje oled, ga je prej pametno malo povprasat o navadah gledanja oz za kaj bo tv najvec rabil, ker sicer se lahko nekomu ki se ne spozna oz ne naredi domace naloge na to temo, naredi precej financne skode.

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Danes sem koncno narocil Q70R 55", jutri ga dobim. Sem pa naredil prej en posten homework in nastudiral revjuje in predvsem prebral owners threade na avforums- ti so najpomembnejse ocene ker jih pisejo ljudje ki imajo dolocen model televizorja doma in tocno vedo vse prednosti in slabosti. In samsung Q70R je nedvomno eden najboljsih tvjev (ce seveda izvzamemo olede, ki pa za resne gamerje nikakor ne pridejo v postev).
Izmed 25 strani lastnikov tega modela, sem nasel samo 2, 3 manjse pritozbe v glavnem na kot gledanja (va panela) in na osvetlitev okrog podnapisov v temnem prostoru.
Medtem ko je pritozb glede na ta vas tako opevani sony x900f malo morje. Skoraj vsak drugi ima tezave z bloomingom in cloudingom. Celo novi x950g model ima tezave z bloomingom.
Medtem ko Q70R teh tezav nima. Crna je na Q70R, Q80R in Q90R dalec najboljsa med lcd televizorji. Bloominga ni, dse efekta ni, motion je brezhiben, stutterja na nizkih frame rateih ni, svetilnost je za lcd zadovoljiva, podpira free sync za xbox one x gamerje in kar mi je najbolj vsec- je prakticno flicker free, ker ima lahko flicker pri tako visoki ferkvenci da se ga prakticno ne zazna. Flicker free tvjev pa je zelo malo.
Torej za povprecno gledanje programov in za gaming, kjer oled ne pride v postev, je Q70R nedvomno najboljsa izbira.
Kar pa se oledov tice, pa je dovolj vtipkat "oled cnn burn in" in ti vrze ven cel kup pregresno dragih oledov z trajno unicenimi ekrani, kjer se vidi ikona cnna vzgana v ekran. Da ne govorimo o game hud-ih.
Garancija tega seveda ne krije. In moras res imet prevec kesa da gres kupit oled za par jurjev, da imas potem trajno unicen ekran po 2 mesecih, samo zato ker so ti drugi svetovali da je samo oled tisti pravi tv, vse ostalo pa je sranje.
Ce kupim televizor, ga kupim za to da mi sluzi in da lahko na njemu delam karkoli, kadarkoli in kolikor dolgo hocem. Pa cetudi mi zapase celo noc pustit pause screen na ps4, ali pa 3 dni skupaj cnn program.
Da pa kupim oled za par jurjev zato da ga bom moral potem ujckat kot dojencka in da bom nonstop trepetal kdaj se bo nekaj vtisnilo v ekran, no thanks.
In kdor rece da burn in ni tak hud problem in da so funkcije ki to preprecujejo, naj samo pogleda gaming oled burn in threade, ki jih je malo morje. Tiste funkcije bolj malo pomagajo, burn in pa je kumulativen.
Oled je dober v glavnem za filmofile, za folk ki gleda veliko filmov in ki nonstop menjajo programe in vsebine. Za casual cable tv gledalce, za take ki imamo tv po cel dan prizgan cist tako za "druzbo" v prostoru in pa za gamerje pa je oled najslabsa mozna izbira. V bistu bi raje dal 3k za Q90R Qled kot pa za oled. Semi vsaj ni treba trepetat kdaj bo panela postala polna zapecenih ikon.
Tako da drugic predno se komu takoj svetuje oled, ga je prej pametno malo povprasat o navadah gledanja oz za kaj bo tv najvec rabil, ker sicer se lahko nekomu ki se ne spozna oz ne naredi domace naloge na to temo, naredi precej financne skode.


Kar si napisal sedaj, ispade kot, da je Samsung za dva razreda kvalitetnejši od ostalih proizvajalcev:) Lahko pa ti iz prve roke povem, da temu ni tako..
Bom te povprašal čez kakšnih par mesecev ali kakšno leto, če boš še vedno tako navdušen.. A si saj vzel 5 let garancije..?

goremaster ::

V kategoriji lcd je qled vsekakor med najboljsimi. Lahko bi sicer debatirali da je sony boljsi, toda sony lcdji imajo precej bloominga, kar pa mene osebno odvraca.
Kaj potem se preostane?
LgLCD? Ne hvala, sem jih imel 8 let in sem videl kaj se pravi slaba panela v pravem pomenu besede
Panasonic? Na zalost letos med lcdji nimajo vec 100 hz panele
Philips? Hahah, cez luzo ga se povohajo ne, ker je povsod v razvitem svetu znan kot tretjerazredna firma

Torej da, Samsung Q70R, Q80R in Q90R so poleg Sony x950g vsekakor najboljsi LCD televizorji.

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

V kategoriji lcd je qled vsekakor med najboljsimi. Lahko bi sicer debatirali da je sony boljsi, toda sony lcdji imajo precej bloominga, kar pa mene osebno odvraca.
Kaj potem se preostane?
LgLCD? Ne hvala, sem jih imel 8 let in sem videl kaj se pravi slaba panela v pravem pomenu besede
Panasonic? Na zalost letos med lcdji nimajo vec 100 hz panele
Philips? Hahah, cez luzo ga se povohajo ne, ker je povsod v razvitem svetu znan kot tretjerazredna firma

Torej da, Samsung Q70R, Q80R in Q90R so poleg Sony x950g vsekakor najboljsi LCD televizorji.


Vse te težave katere ima Sony, ima tudi Samsung to moraš vedet:)Kar pa se tiče Panasonica in Philipsa sta skupno gledano vsekakor kvalitetnejša od Samsunga.. Imata bistveno manj anomalij kakor pa Samsung.. Saj sem ti napisal, te bom povprašal čez kakšno leto kako si zadovoljen..;)Kar pa se tiče Philipsa za Ameriški trg, ne moreš delat primerjave ker so za ta trg povsem drugi Philips televizorji:)) Sicer pa , če ga kateri tam povoha ali ne me sploh ne zanima, dokler so kvalitetni za Evropski trg..!

goremaster ::

Philips je tretjerazredna firma, ki je popularna samo v manj razvitem svetu. Amerika je velik pokazatelj, saj imajo pri elektroniki precej visje standarde kot Evropa.
Se kogar poznam da ima philips tv, ne ve povedat nic dobrega o teh tvjih. Vsaj tisti do 8 serije so porazni. Kako je z najvisjim razredom ne vem, ampak problem je ker niti cenovno niso konkurencni. Zakaj hudica bi vzel philips tv, ce za skoraj enak denar dobim ostale 4 priznane znamke, lg, panasonic, samsung in sony? Ni racunice.
Kar pa se samsungov tice, lcd televizorji izven nove QLED serije so res bolj slabe panele, tukaj se strinjam. Precej dse, cloudinga, itd.. Ampak letosnja qled serija od 7 navzgor pa je cisto druga pesem.
Brez zamere, toda vsekakor bolj verjamem ocenam kakih 20 lastnikov Q70R na avforums, ki imajo ta tv ze nekaj mesecev, kot pa nekomu ki pravi da je philips najboljsa znamka televizorjev.

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Philips je tretjerazredna firma, ki je popularna samo v manj razvitem svetu. Amerika je velik pokazatelj, saj imajo pri elektroniki precej visje standarde kot Evropa.
Se kogar poznam da ima philips tv, ne ve povedat nic dobrega o teh tvjih. Vsaj tisti do 8 serije so porazni. Kako je z najvisjim razredom ne vem, ampak problem je ker niti cenovno niso konkurencni. Zakaj hudica bi vzel philips tv, ce za skoraj enak denar dobim ostale 4 priznane znamke, lg, panasonic, samsung in sony? Ni racunice.
Kar pa se samsungov tice, lcd televizorji izven nove QLED serije so res bolj slabe panele, tukaj se strinjam. Precej dse, cloudinga, itd.. Ampak letosnja qled serija od 7 navzgor pa je cisto druga pesem.
Brez zamere, toda vsekakor bolj verjamem ocenam kakih 20 lastnikov Q70R na avforums, ki imajo ta tv ze nekaj mesecev, kot pa nekomu ki pravi da je philips najboljsa znamka televizorjev.


Jaz pa ti to lahko enako povem za Samsung televizorje:))Sicer pa vse to kar si slišal za Philips televizorje sem skoraj prepričan, da gre za kar starejše modele.. Jaz osebno imam sedaj drugi Philips pa sem več kot zadovoljen, tudi moji družinski prijatelji imajo večinoma Philips televizorje, pa so tudi zadovolnji, pa nimajo vsi najvišjih modelov.. Sicer, pa ti lahko posredujem malo bolj točne informacije okoli kvalitete določenih televizorjev, kakor pa ti..! Sicer pa se ne bom razpravljal, glavno, da si ti zadovoljen to je najbolj važno..

goremaster ::

Gre se za philipse do 7 serije. Za ta luksuzne ne vem kaksni so, ne poznam nobenega ki bi ga imel. Vsekakor pa v visokih razredih philipsi niso cenovno konurencni priznamin firmam. Upam da se vsaj tukaj strinjava?
Sicer moram priznat da veliko ves o tvjih, vidi se da se s tem profesionalno ukvarjas, ampak si pa precej pristranski v prid philipsa in v skodo lgja in samsunga. Le s cim so se ti tako zamerili? Ne maras juznokorejcev? ;))

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Gre se za philipse do 7 serije. Za ta luksuzne ne vem kaksni so, ne poznam nobenega ki bi ga imel. Vsekakor pa v visokih razredih philipsi niso cenovno konurencni priznamin firmam. Upam da se vsaj tukaj strinjava?
Sicer moram priznat da veliko ves o tvjih, vidi se da se s tem profesionalno ukvarjas, ampak si pa precej pristranski v prid philipsa in v skodo lgja in samsunga. Le s cim so se ti tako zamerili? Ne maras juznokorejcev? ;))


Kar se tiče vstopnih modelov televizorjev, imajo vsi proizvajalci določene težave, zato se vsekakor kupujejo, če se le da televizorji srednjega ranga in višjega ranga.. Čeprav ni pravilo, da so vstopni modeli nekvalitetni:)Kar se tiče cenovne konkurenčnosti Philips televizorjev, pa ne vidim, da ne bi bili konkurenčni.. Že, če pogledamo OLED Philips modele, ki so med najcenejšimi.. Kar pa se tiče LCD modelov, pa Philips tako več ne proizvaja top modele, ker se cenovno več ne isplača:)) Že, če pogledamo letošnji Philips model 7304, ki je zelo dober televizor, je pa na voljo že za manj kakor 600 evrov.. Najdi mi skupno gledano kvalitetnejši model v tem cenovnem rangu..! Kar pa se tiče Korejcev, pa ne da jih ne maram, toda me nikakor ne prepričajo.. Ker toliko težav kolikor jih imajo Samsung televizorji, jih nima nobeden od drugih proizvajalcev.. Nekaj bolje je kar se tiče Lg televizorjev, toda tukaj pa pridemo do kvalitete slike, ki pa ni nikakor primerljiva z Philipsom, Sonyem ali Panasonicom;))Tako, da za mene osebno pa tudi kar se tiče nekaterih potrošnkov, Samsung in Lg nista zaupanja vredna proizvajalca..

goremaster ::

Ze vendarvseeno mislim da letosnjo kolekcijo qled pac ne mores metat v isti kos z ostalimi osnovnimi modeli od samsunga. Pojdi si pogledat tale Q70R v bb in prosi za daljinec, da si sam nastimas nastavitve slike. Bos pozitivno presenecen.

andrej69 ::

goremaster je izjavil:

Ze vendarvseeno mislim da letosnjo kolekcijo qled pac ne mores metat v isti kos z ostalimi osnovnimi modeli od samsunga. Pojdi si pogledat tale Q70R v bb in prosi za daljinec, da si sam nastimas nastavitve slike. Bos pozitivno presenecen.


Bom šel malo pogledat..:D

MrStein ::

goremaster je izjavil:


Flicker free tvjev pa je zelo malo.

Moj čisto navadni (stari) Sony je flicker free. Mogoče so se vmes standardi spremenili?

PS: "standard" kot "nivo kvalitete"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

neocodexx je izjavil:

P.S.: Če ti je kot gledanja vsaj malo pomemben imajo VA paneli že kar opazne težave. Jaz trenutno svoj 55" naraje gledam direktno naravnost iz 3 metrov, na levi in desni strani sedežne je še spremeljiva slika čim pa greš še malo izven pa hitro začne izgubljat kontrast, izgleda zelo žalostno. Majhni koti so še ok, večji pa res ne. VA se mora gledati direkno naravno, pozabi na kakšne opcije da boš gledal iz sedežne ki je postavljena 90° ali 45° od tvja.

V tem primeru bi potem res raje močno predlagal OLED, ki ostrine ne bo izgubil ne glede na kot, da ne omenjamo kontrastov in ostalih stvari...

Hmm, rtings se ne strinja:

The LG B9 has outstanding viewing angles. The brightness and black levels are good even at very large angles off-center. Just like the E9 and the C9, colors shift and lose accuracy at smaller angles. They're still better than most LED TVs, but not as good as VA panel TVs that use a special filter like the Samsung Q80R of the Sony Z9F.

Vir: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b9...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
205 / 534
»»