» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
193 / 536
»»

Ezoterik ::

Ne rabiš bit žaljiv... jaz ta tv dejansko imam in praktično vsak dan na njem gledam 4k vsebine z hdr podporo. Če pa ne verjameš meni pa skoči na plex forume, kjer je na kupe podobnih lažnivcev, ki jim prav tako delujejo identični fajli. Ti lahk povem, da je povprečen pretok mreže pri streamanju okoli 60 mbitov, peaki so pa med 100 in 120. Torej datoteke občasno malenkost zatrokirajo, ko preseže bw. (se zgodi samo občasno in ne pri vseh filmih). Na wifiju tega ni, sam mam rajš mrežo.

Težave so samo, če želiš imeti obenem trueHD audio ali pa pgs podnapise. Potem ne deluje.

andrej69 je izjavil:

Skylord je izjavil:

Ezoterik je izjavil:

Ne vem od kje se jemljete, preber si mogoče zadnjih nekaj strani preden se brezveze kregaš o stvareh, o katerih očitno nimaš pojma. Že ta tvoja stran, ki si jo tako efektivno linkal ti pove, da gre bolj kot ne za enak tv. Razlika je v procesorju, stojalu in zvočnikih, realne razlike med tvjema pa ni (si lastim c8).

C8 se ne prodaja več, ker LG stavi na njegovega naslednika C9, zaradi odlične prodaje pa B8 ostaja na trgu po bagatelni ceni.

Res ne vem kje se jemljete. Tu gor pa res dobiš vse vrste pacijentov.
Sam pove kaj je razlika pa še vedno trdi, da ni nobene razlike. Če to da je razlika v procesorju in zvočnikih ni dovolj potem pa tudi ne vem kaj bi bilo. Ja že samo ta stran ki sem jo linkal pove dovolj že meni ki sem laik na tem področju, ne samo eni se morajo pa res povsod zraven pribasat in pametovat o vsem kar nimajo pojma.
Daj pojdi se igrat v vrtec tu gor pa bolje, da se ne sramotiš.
Sem ti že povedal, da se na moje komentarje ne oglašaj s takimi traparijami.


Za nekatere, je vseeno kakšen procesor ima televizor:))Tukaj je kar nekaj takšnih biserov, ki mislijo, da je panel edini, ki odloča o sami kvaliteti slike..
Medtem ko ima B8 procesor Alpha7, se C8 ponaša s procesorjem Alpha9, kar pomeni, da ima B8 nekoliko bolj omejeno procesno moč kot C8. Ena od stvari je, da B8 uporablja dvostopenjsko zmanjšanje hrupa, ne pa postopek štiristopenjskega, ki ga najdemo v C8.

Kot drugo je prednost C8 (HFR) in visok dinamični razpon (HDR). Čeprav B8 in C8 podpirata HDR vsebine in visoke hitrosti sličic, zaradi nekoliko bolj omejene procesorske moči B8 ne more hkrati podpirati obeh. Toda s povečano procesno močjo, C8 lahko krati uporablja HDR in HFR. Čeprav ta trenutek to ni ravno nekakšna dodana vrednost, vendar v prihodnosti pa vsekakor..


Lej fajn navajat marketinške podatke, ki z realno uporabo nimajo nikakršne veze. HFR plus HDR v realnosti ni možn, to je bolj za c9. Vse ostalo so sam tehnične specifikacije. Slika je po ocenah prav vseh recenzentov med obema modeloma praktično identična in to govorim kot zelo zadovoljen uporabnik c8. Je pa pri c8 precej boljši zvok, kar je tud edina oprijemljiva razlika.

Če uporabljaš kakršnekoli eksterne zvočnike je torej napredek res minimalen. Rajši svetujem pol čakanje na c9, ki ima vsaj konkretne razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ezoterik ()

webmaher ::

krepki je izjavil:


Pol pa svizec zavije čokolado v folijo in je to to,daj prosim nehaj nabijat tja v tri krasne,nobeden tv ti ne bo preko 100mb mrežne predvajal HDR formata,to predvaja samo tebi,fpbsu in ediju.
Se mi zdi,da ti še pravega 4k hdr formata povohal nisi.


o čem ti to..HDR imaš lahko na SD kvaliteti če češ in 100Mb mrežna nima nobene veze...
Problem TVjev je, da skoraj noben nima 1GB mrežne, ki je potrebna, če češ gledat filme, kjer bitna seka krepko preko 50 oz. celo čez 100Mb/s... in verjetno so tudi hardversko prešvoh... jaz na mojem Sonyu XE 9005 vsebine kjer gre bitna nekje max do 40 lahko gledam preko nameščenega KOdija v 4k HDR.... ko pa si pogledam kak film, kjer gre bitna do 100 in čez pa v Kodiju vklopim zunanji player, ki ga imam na HTPCju in je potem vse tako kot mora biti...

neocodexx ::

Čakaj malo.. To se pogovarjamo če dela na barebone TV androidu, kaj pa Shield? A dela komu 4K HDR na mreži na Shieldu?

Ezoterik ::

na shieldu dela vse bp. vsaj kokr sm testiru. tud za netflix in prime majo polno licenco.

webmaher ::

Vse pametne TV so v bistvu neumne in hardversko in softversko poden od podna... če češ max. iztisniti iz zaslona NVIDIA Shield ali pa HTPC....

Netrunner ::

webmaher je izjavil:

Vse pametne TV so v bistvu neumne in hardversko in softversko poden od podna... če češ max. iztisniti iz zaslona NVIDIA Shield ali pa HTPC....

+1

Še nisem videl uporabnega in perfektno delujočega vmesnik na TV neglede na ceno TV-ja. Posledično sem si naredil namenski HTPC saj polovičnih izdelkov ki so na TV ne namerava več prenašati.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Ezoterik ::

shield je ok, htpc mal manj. Jst mam sicer na tv prklopljen tud računalnik sam ni idealen za predvajanje vsebin. HDR je problem, netflix, amazon... shield je velik boljša rešitev striktno za predvajanje vsebin. Al pa LG tv, kjer smart funkcije (plex, netflix, amazon, browser) delajo identično kot na namenskem predvajalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ezoterik ()

XS!D3 ::

Ezoterik je izjavil:

Al pa LG tv, kjer smart funkcije (plex, netflix, amazon, browser) delajo identično kot na namenskem predvajalniku.

Mogoče na kakšnem letošnjem high-end modelu? Na moji B7ki sicer Netflix, YouTube, EON, itd. delajo super, tudi overall je sistem zelo odziven vendar pa ko Plexu porineš proper 4k HDR BluRay pa zna zakašljat (poleg tega preko HDMI ARCa ne moreš poslat brezizgubno kompresiranega zvoka, ker ni eARC in nima dovolj bandwidtha), zato sem tudi že v štartu gor obesil Apple TV 4K z Infuse playerjem, ki dela vrhunsko.

Venturer ::

Kaj pa Sony 4K TV sprejemnik KD-70XF8305 Android za 1280EUR?

neocodexx ::

Saj to ni dvoma da Shield predvaja gladko, mene samo zanima če predvaja gladko tudi preko mreže, ker je nekdo prej pisal da 100 mb povezava ni dovolj za 4k hdr.

Imam shielda, samo niso še kabli napeljani, trenutno že pri 1080p z dts-hd prihaja do občasnega bufferinga na wireless povezavi, kar je malo čudno saj če prenašaš datoteke je hitrost ravno okoli 100 mbitov, kar bi moralo biti dovolj? Pa seveda ni:)

Ne vem pa kako se bitrate za zvok računa, če je od 5 do 8 mbitov na 7.1 posnetku, je to po kanalu? torej 40-64 mbitov samo za zvok?? Ne, to malo dvomim. Ampak zakaj potem občasno zašteka če je vse skupaj cca 30 mbit/s.

Ethernet pa itak laufa na 1 gbit, a deluje shield na 1gbit povezavi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

arra1 ::

Poznavalci kaj pravite ali je velika razlika med
Panasonic 65fx780 in Sony 65xf9005? Hvala za odgovore.

andrej69 ::

arra1 je izjavil:

Poznavalci kaj pravite ali je velika razlika med
Panasonic 65fx780 in Sony 65xf9005? Hvala za odgovore.


Seveda je kar velika razlika..

neocodexx ::

arra1 je izjavil:

Poznavalci kaj pravite ali je velika razlika med
Panasonic 65fx780 in Sony 65xf9005? Hvala za odgovore.


Ogromna. Panasonic ima edge lit IPS panel, XF90 pa FALD VA panel, kar je najboljše od najboljšega kar si lahko poželiš pri LED panelu, in je že kar blizu OLEDu. Jaz bi sicer za ceno XF90 raje vzel OLEDa, ker sem videl da ima še vedno opaznejšo lepše kontraste in barve, ni pa dvoma da je XF90 poznan kot vrhunski led tv, tisti panasonic sploh ni v istem rangu tole so kar jabolke in hruške.

XS!D3 ::

neocodexx je izjavil:

Saj to ni dvoma da Shield predvaja gladko, mene samo zanima če predvaja gladko tudi preko mreže, ker je nekdo prej pisal da 100 mb povezava ni dovolj za 4k hdr.

Seveda predvaja gladko preko mrežo, ampak Shield ima tako ali tako gigabit mrežno. Ravno tako Apple TV 4k.

Zdaj kakšne prenose po mreži dejansko dosega Shield ne vem, nekateri so jamrali, da ravno giga ne gre, gre pa vsekakor precej hitreje kot 100Mb/s. Na Apple TV 4k brez problema čez mrežo spravim 900+ Mb/s (praktično gre do teoretičnega maximuma gigabitne mreže, če upostevaš TCP/IP overhead), pa tudi ko zalaufam kak film iz NASa pride blizu tega, ko polni buffer.

Je pa res, da v povprečju rabiš precej manj. Kolega recimo preko 120Mb/s linije (čez VPN iz mojega NASa) brez problema gleda večino 4K HDR BluRayev. Problem je, da večina naprav, ki ima 100Mb/s mrežno, še blizu 100Mb/s ne spravi čez, pa marsikdaj omejitev ni samo mrežna. Moj TV ima AC WiFi, ki gre brez problema čez 200Mb/s, ampak je problem tudi sam HW za predvajanje. Ampak sem to že v štartu računal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

neocodexx ::

Ok super, potem bi moralo delati. Ja, sem tudi jaz poskusil N in AC wifi, ni razlike. Internet ima brez problema downstream 200+ mbitov po AC, lokalni brezžični prenosi pa ne grejo več od 100 mbit :?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Venturer ::

Lahko kdo pove kakšen je po kakovosti Sony 4K TV sprejemnik KD-70XF8305 Android Našel sem ga za 1280EUR?

andrej69 ::

Venturer je izjavil:

Lahko kdo pove kakšen je po kakovosti Sony 4K TV sprejemnik KD-70XF8305 Android Našel sem ga za 1280EUR?


Tukaj si lahko pogledaš.

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/...

Venturer ::

andrej69 je izjavil:

Venturer je izjavil:

Lahko kdo pove kakšen je po kakovosti Sony 4K TV sprejemnik KD-70XF8305 Android Našel sem ga za 1280EUR?


Tukaj si lahko pogledaš.

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/...



ta review je za Sony X830F ali je enak TV kot XF8305 ?

edi45 ::

krepki je izjavil:

Ezoterik je izjavil:

Na LGju mi bp predvaja vse ripe prek plexa (direct streaming). Ponavad gledam te od 30 do 60 gb (4k plus hdr). Eth mreža je sicer tud 100 mbit, ma pa tv tud AC wifi.

Pol pa svizec zavije čokolado v folijo in je to to,daj prosim nehaj nabijat tja v tri krasne,nobeden tv ti ne bo preko 100mb mrežne predvajal HDR formata,to predvaja samo tebi,fpbsu in ediju.
Se mi zdi,da ti še pravega 4k hdr formata povohal nisi.


Nevem kaj te zaj faušija matra, ker na tvojem filipsu za odpis ne gre gledat 4k vsebin brez štekanja?>:D Jaz jih gledam preko hitrejšega USB ključa, ne preko streama, ker niti trenutni router ne zmore takšnega bandwitha. Na vseh ostalih USB ključih šteka, prav tako iz prenosnega diska, sem si od kolega sposodil tale USB ključ;

https://www.topsolutions.si/USB_kljucek...

da sem sprobal par filmov in me je prepričal in sem ga kupil. Na philipsu 803 pa še vseeno šteka na vseh playerih, tudi na Kodiju ne gre tako gladko, kot pri meni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

andrej69 ::

Venturer je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Venturer je izjavil:

Lahko kdo pove kakšen je po kakovosti Sony 4K TV sprejemnik KD-70XF8305 Android Našel sem ga za 1280EUR?


Tukaj si lahko pogledaš.

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/...



ta review je za Sony X830F ali je enak TV kot XF8305 ?


Gre samo za različne oznake, ene so za Ameriški trg ene pa za Evropski..

krepki ::

@edi45:
Brez skrbi,me ne matra faušija,moti me samo,ker nakladate brez veze in 4K vsebine gledam preko Apple tv 4K in noben 4K HDR format še ni zaštekal,slika je na mojem Philipsu 9002 odlična, pravzaprav pa jaz vse tvoje komentarje,jemljem z rezervo,ker si človek,ki z ničemer nisi zadovoljen,samo čakam trenutek,ko boš popluval Lg C8 in nabavil kaj drugega.
Ponavadi imaš tv ene pol leta potem menjaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

Gatsu ::

krepki je izjavil:

@edi45:
Brez skrbi,me ne matra faušija,moti me samo,ker nakladate brez veze in 4K vsebine gledam preko Apple tv 4K in noben 4K HDR format še ni zaštekal,slika je na mojem Philipsu 9002 odlična, pravzaprav pa jaz vse tvoje komentarje,jemljem z rezervo,ker si človek,ki z ničemer nisi zadovoljen,samo čakam trenutek,ko boš popluval Lg C8 in nabavil kaj drugega.
Ponavadi imaš tv ene pol leta potem menjaš.


Itak da je AppleTV 4K super zadeva ampak stane pa slabih 200€! In če z LGjem dejansko tega stroška ne potrebuješ in ti filme gladko predvaja iz NAS-a je potem samo še dodaten minus za Philips in Sony tvje ki so imeli do letos jebeno prešvoh smart platformo. Kako se obnesejo letošnji tvji ki naj bi imeli zmogljivejše čipovje pa ne vem.

krepki ::

Fora je v tem ,da tudi na LG zadeve ne delujejo tekoče ampak par modelov tukaj zavaja uporabnike foruma in jim na ta način vsiljuje nakup LGja.

Čeprav nisem nikoli napisal,da je LG oled c8 slab tv nasprotno verjamem,da je odličen tv ampak ima prav tako napake kot Sony Philips,kar tudi uporabniki potrjujejo,ampak ne na vsako negativno kritiko za LG obtožujejo Andreja,da se skriva za imeni uporabnikov.
Glupo in otročje.

andrej69 ::

Saj si lahko uporabniki pogledajo na netu, koliko težav je z Lg-ji kar se tiče določenih zadev:))Ne rabijo slepo verjet določenim uporabnikom tukaj, ki tako poveličujejo Lg televizorje.. Sem že nekajkrat napisal, da televizorja, ki ne bi imel določenih težav trenutno ni na tržišu..!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

PoStrah ::

težave so z vsemi TV-ji tud philips ni nezmotljiv ker ma kar se tiče slušalk katastrofa uporabniški vmesnik. nehite slepo branit znamke in priporočajte dejansko dobre TV-je. kar se tiče out of the box najboljša slika za film pa panasonic (ki ga ama noben ne omenja) nima konkurence. panasonici so vedno kalibrirani pravilno in nimajo umetnih nasičenih barv.
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

neocodexx ::

Heh, če bi kupoval 55" je odločitev tako enostavna da bolj ne bi mogla biti, LG B8 za jurja je že prava kraja. Tu ga ni nobenega led tvja na svetu da bi temu blizu prišel, sploh ni za razmišljati niti sekunde, pa nema veze al je lg, philips, sony..... B8 je vrhunski tv, sploh pa za tak denar to je zastonj...... In potem je tam philips z 1.900EUR za 55" oled lmao. Sorry nimam nič proti philipsu, še sam sem si ga kupil čeprav je samo led, pač drugi razlogi ampak tu ni kaj za razmišljat pri 55" kupiš B8 dokler se še da dobit. Pred leti si lahk sam sanjal da bi si privoščil OLED v tem cenovnem rangu, sploh pa tako dovršenega kot je ta generacija ki ima že cel kup anti burn-in mehanizmov in izboljšav, da lahko brez skrbi gledaš in gejmaš na njem kar hočeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

andrej69 ::

PoStrah je izjavil:

težave so z vsemi TV-ji tud philips ni nezmotljiv ker ma kar se tiče slušalk katastrofa uporabniški vmesnik. nehite slepo branit znamke in priporočajte dejansko dobre TV-je. kar se tiče out of the box najboljša slika za film pa panasonic (ki ga ama noben ne omenja) nima konkurence. panasonici so vedno kalibrirani pravilno in nimajo umetnih nasičenih barv.


Kdo pa je kaj napisal, da Philips nima določenih težav..Kar pa se tiče Panasonic televizorjev so seveda v samem vrhu, toda predvsem OLED modeli:) Dočim LCD televizorji niso nič kaj kvalitetnejši od konkurence.. Edino dober izbor bo letos model GX 800.. Kar pa se tiče pravilnega prikaza barv pa same kalibracije, je letos več kot odličen tudi Philips OLED 804:))Pa tudi LG C9. Tako, da Panasonic tukaj ni več tako superioren..

MrStein ::

PoStrah je izjavil:

kar se tiče out of the box najboljša slika za film pa panasonic (ki ga ama noben ne omenja) nima konkurence.

Kako ne? Vsako deseto sporočilo je o Panasonic.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ezoterik ::

krepki je izjavil:

Fora je v tem ,da tudi na LG zadeve ne delujejo tekoče ampak par modelov tukaj zavaja uporabnike foruma in jim na ta način vsiljuje nakup LGja.

Čeprav nisem nikoli napisal,da je LG oled c8 slab tv nasprotno verjamem,da je odličen tv ampak ima prav tako napake kot Sony Philips,kar tudi uporabniki potrjujejo,ampak ne na vsako negativno kritiko za LG obtožujejo Andreja,da se skriva za imeni uporabnikov.
Glupo in otročje.


Dejansko je fora, da nekateri uporabniki povemo tako kot je, ker si te tvje dejansko lastimo, drugi pa na polno fudate (eni ker so zaposleni v podjetju, ki trži škart filips robo, drugi, ker vam je vaš tv všeč). Mislim, da nihče posebi ne bi priporočal LGjev, če ne bi dejansko bili najboljši, ker potem takale filips klika zavaja in laže (ne glede filipsov, to nobenga ne moti), je pač potrebno razjasnit določene stvari:

Tako LG B8, kot tudi C8 (še bolj pa nova generacija) bp predvajata 4K sliko s HDR podporo, tuki ne govorimo o aplikacijah, ki tako in tako delajo brezhibno, ampak o neposredni pretočnosti preko plexa. Ne delujejo samo PGS podnapisi in pa trueHD zvok, če potrebuješ TrueHD zvok bo potrebno uporabiti neko dodatno napravo.

Torej če jaz lažem, da ne deluje tekoče, če lažejo kolegi, ki imajo identične tvje, če lažejo vsi uporabniki plex foruma... a je to neka ogromna zarota proti uporabnikom filipsa (ne vem zakaj se uporabniki sonyev, panasonicov in drugih tvjev prav nič ne pritožujejo, samo in izključno filips banda), al morda TI specifično ne veš kako dela in kako ne dela dotični tv. Rajši bi stavil na drugo opcijo.

LG B8 ma boljšo podporo SMART funkcijam, je boljši gaming tv (občutno nižji lag), ma boljšo podporo za HDR (tako v youtubu, prime, podpira tudi Dolby Vision), ma bolj verno sliko z manj artefakti in manj bandinga, poleg tega je pa še konkretno cenejši. Ne vem kje je sploh kle konkurenca. Važn, da jo ti vidš :).

Isto kot priporočam te OLEDe, ne bi nikoli priporočal LG LCDjev, ker so preprosto dost crap in maš kle velik boljše opcije v stilu sony 90 serije, samsungovih qledov ipd. Filipsa pa res nihče ne priporoča in mi je smešno, da so se na tem forumu našli tako vneti zagovorniki neke škart znamke.

neocodexx ::

Ok ne razumem sam eno stvar, če se kregamo o sliki... Kako ma lahko B8 bolj verno sliko z manj artefakti in bandinga? A ni to povsem odvisno od vira? Če je vir 10bit video s spodobnim bitratom ne bi smelo bit artefaktov, te pa bojo vedno prisotni če se bo zadeva streamala. Na 8bit virih pa je banding normalen pojav, razen, če pravilno razumem, imajo te tvji vgrajeno neko funkcijo ki to magično odpravi?

Glede znamk pa - nisem zagovornik nobene, sem pa izbral philips ker si želim ambilight in sem za dobro ceno dobil 70" z VA panelom, sicer bi verjetno kupil B8 (sej verjetno mi bo žal, ampak ambilight na 70 col.... enostavno moram preizkusit). Če že kupuješ led za cca 1.000€ in ne oled, zakaj ne bi izbral takšnega z ambilight, če si to želiš. Sony XF90 je verjetno najboljši led tv ampak trenutno bi za to dobil že oled. Samsung qled je tudi boljša izbira ampak cena je spet na nivoju oledov, ni isto.

Da pa ima nek samsung serija 8000 opazno boljšo sliko od neke druge znamke pa me nihče ne bo prepričal, da je res, ker je še vedno midrange LED panel in vsi prihajajo iz iste tovarne, tako da je res vseeno kaj kupiš, philips pa izstopa z ambilightom v tem cenovnem razredu kar je zame velik plus. Pri oledu pa je moja filozofija kupi najcenejšega ki ima dobre recenzije, saj že sama tehnologija je velik napredek od najboljšega led tv tudi z fald, kar je trenutno B8 ki nima samo dobre ampak najboljše ocene.

Malce dvomim, da je philips res tak šrot kot imate eni toliko proti njemu na tem forumu. Sem riskiral in pač bom preizkusil. Saj paneli so itak paneli, velike razlike v kontrastih (kar je pač najbolj pomembno) ne mora biti, če prihajajo paneli iz iste tovarne. Mene je samo strah glede zanesljivosti, da slučajno kaj ne crkne (sem že bral o philips tvjih ki so jim odpovedale matične plošče po 2-3 letih uporabe in si lahk sam na odpad peljal...), kar upam da so zelo, zelo redki primeri.

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Ok ne razumem sam eno stvar, če se kregamo o sliki... Kako ma lahko B8 bolj verno sliko z manj artefakti in bandinga? A ni to povsem odvisno od vira? Če je vir 10bit video s spodobnim bitratom ne bi smelo bit artefaktov, te pa bojo vedno prisotni če se bo zadeva streamala. Na 8bit virih pa je banding normalen pojav, razen, če pravilno razumem, imajo te tvji vgrajeno neko funkcijo ki to magično odpravi?

Glede znamk pa - nisem zagovornik nobene, sem pa izbral philips ker si želim ambilight in sem za dobro ceno dobil 70" z VA panelom, sicer bi verjetno kupil B8 (sej verjetno mi bo žal, ampak ambilight na 70 col.... enostavno moram preizkusit). Če že kupuješ led za cca 1.000€ in ne oled, zakaj ne bi izbral takšnega z ambilight, če si to želiš. Sony XF90 je verjetno najboljši led tv ampak trenutno bi za to dobil že oled. Samsung qled je tudi boljša izbira ampak cena je spet na nivoju oledov, ni isto.

Da pa ima nek samsung serija 8000 opazno boljšo sliko od neke druge znamke pa me nihče ne bo prepričal, da je res, ker je še vedno midrange LED panel in vsi prihajajo iz iste tovarne, tako da je res vseeno kaj kupiš, philips pa izstopa z ambilightom v tem cenovnem razredu kar je zame velik plus. Pri oledu pa je moja filozofija kupi najcenejšega ki ima dobre recenzije, saj že sama tehnologija je velik napredek od najboljšega led tv tudi z fald, kar je trenutno B8 ki nima samo dobre ampak najboljše ocene.

Malce dvomim, da je philips res tak šrot kot imate eni toliko proti njemu na tem forumu. Sem riskiral in pač bom preizkusil. Saj paneli so itak paneli, velike razlike v kontrastih (kar je pač najbolj pomembno) ne mora biti, če prihajajo paneli iz iste tovarne. Mene je samo strah glede zanesljivosti, da slučajno kaj ne crkne (sem že bral o philips tvjih ki so jim odpovedale matične plošče po 2-3 letih uporabe in si lahk sam na odpad peljal...), kar upam da so zelo, zelo redki primeri.


Kar se tiče VA panelov, uporablja Philips največ panele AUO in BOE proizvajalcev. Pa tudi nekaj malega od Samsunga. Kar pa se tiče IPS panelov pa od Lg-ja.
V glavnem, je podobna zadeva tudi z Sony televizorji, dočim Panasonic uporablja večinoma Innolux panele. Kar se tiče kontrasta ni pomebno samo od panelov, temveč tudi od slikovnega procesorja.. Važno je, kako delujejo določeni algoritmi na samem procesorju:)Kar se tiče matičnih in napajalnih plošč, pri današnjih Philips televizorjih ni skrbi.. Ker so tako v modelih 2018 kakor tudi letošnjih, povsem nove kvalitetne matične kakor napajalne plošče:))Seveda pa to ni garancija, da ne more priti do kakšne okvare, ker kvarijo se danes tako vsi televizorji ne glede na proizvajalca.. Je pa res, da je danes veliko več težav z paneli kakor pa z ostalo elektroniko. Največ okvar je seveda, kar se tiče osvetljevanje panela, pa tudi samimi pixli. Pa tudi nekaj težav je z led krmilniki. Danes moraš imeti predvsem dosti sreče, pri nakupu televizorja:))

neocodexx ::

Ok to kolikor imajo slikovni procesorji vlogo pri kontrastih res ne vem, ampak led panel bo vedno led panel in ne oled, tako da čuda pri različnih firmah v istem cenovnem rangu ni za pričakovati. Fald in qled pa niso isti cenovni razred (razen q60 ki je budget varianta, in je edini brez local dimminga). Ampak vseeno hvalijo tudi q60 za odlične kontraste, primerjav nisem gledal, možno da ima boljše od generičnega va ampak brez local dimminga? Hmm. Potem že raje q70, ampak za to bi pa že lahk dobil B8 in smo spet tam.

Do sedaj še nikoli nisem imel problemov s tvji in nobenih okvar, trenutni samsung lcd mi služi šesto leto in vse kot novo, bo še naprej služil kot sekundarni tv v spalnici, pred tem pa 4 let uporabe mislim da je bila LGjeva plazma (prodano, kot nova), pred tem še ena druga plazma, nikoli problemov. Starci imajo tudi par lcdjev nižjega cenovnega ranga, nikoli nič crknilo pri obeh bajtah. Ta philips pa bo najdražji tv ki sem ga do sedaj kupil, tko da če tukaj kaj crkne sigurno nikoli več te znamke ker vse druge so se do zdaj izkazale:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče kontrasta ni pomebno samo od panelov, temveč tudi od slikovnega procesorja..
Ali ti to v kateri meri in kako vpliva procesor na izboljšanje kontrasta, podkrepiš s kakšnim strokovnim člankom?

krepki ::

Ezoterik:
Daj se malo ohladi in če si ti dejansko lastiš LG C8 tv,še ne pomeni,da lahko pljuvaš po Philips znamki,posebej tvoje izražanje mi gre na jetra (ki trži škart filips robo)

In to ti je izražanje nekega poznavalca tv jev,v enem od postov pišeš,so tvoji sodelavci kupili Philips 803 in so zadovoljni z tv jem,tukaj pa pljuvaš po njem.

To pomeni,da so tvoji sodelavci vsi budale,da so nabavli Philips oled tv,zanima me zakaj sodelavcev nisi prepričal in jih pregovoril,da naj kupijo raje LG.

Ezoterik ::

Takrat je bil ta tv preko Telekom dobrega jurja, če si se vezal za dve leti. Vsi ostali oledi so bli v rangu 1700+. Če bi mel prost aneks bi ga tud jst uzel, tko sm par mescev kasnej ko je padla cena uzel C8.

Z 803 ni prav nič narobe, sam na živce mi gre ker ma na kupe pomanjkljivosti, ki se zaradi določenih ljudi ne omenjajo in nekdo celo pravi, da je to trenutno eden boljših oledov, ko to nikakor ni res. :)

krepki ::

Kako ni z 803 nič narobe,če je pa po tvoje škart filips roba,potem pa ne piši takšnih neumnosti,normalno,da so nižji rangi Philipsov slabši enako je z LGji kar ni oled je podpovprečno in to vsi vemo.

Ampak ne moreš napisat da je škart roba,pri hiši smo imeli same Philips tv je in to od prvega lcdja vsi tvji so bili 7000 serije in na vseh je slika odlična,dva še imata hčere in lahko rečen da marsikateri novejši tv nima tako lepe slike.

Kot sem omenil si lastim 9002 in sem zadovoljen,za moje pojme dela adronoid zadovoljivo,res pa da ne izvajam raznoraznih poskusov,ampak imam tv za gledanje slike.
Za vse ostalo poskrbi ATV4K.

In kaj,če je bil 803 tv dobrega jurja,če mi ni všeč ga ne bom vzel bom raje kupil takšnega,ki mi bo pa čreprav bo enkrat dražji.

Res se mi zdi neumno,to prerekanje kateri tv je boljši ampak popljuvat Philips in nato napisat,da bi ga tudi sam vzel,če bi bil dovolj poceni se mi pa zdi skregano z logiko pa brez zamere.

Ezoterik ::

krepki je izjavil:

Kako ni z 803 nič narobe,če je pa po tvoje škart filips roba,potem pa ne piši takšnih neumnosti,normalno,da so nižji rangi Philipsov slabši enako je z LGji kar ni oled je podpovprečno in to vsi vemo.

Ampak ne moreš napisat da je škart roba,pri hiši smo imeli same Philips tv je in to od prvega lcdja vsi tvji so bili 7000 serije in na vseh je slika odlična,dva še imata hčere in lahko rečen da marsikateri novejši tv nima tako lepe slike.

Kot sem omenil si lastim 9002 in sem zadovoljen,za moje pojme dela adronoid zadovoljivo,res pa da ne izvajam raznoraznih poskusov,ampak imam tv za gledanje slike.
Za vse ostalo poskrbi ATV4K.

In kaj,če je bil 803 tv dobrega jurja,če mi ni všeč ga ne bom vzel bom raje kupil takšnega,ki mi bo pa čreprav bo enkrat dražji.

Res se mi zdi neumno,to prerekanje kateri tv je boljši ampak popljuvat Philips in nato napisat,da bi ga tudi sam vzel,če bi bil dovolj poceni se mi pa zdi skregano z logiko pa brez zamere.


Ne vem a ti pišeš sam zato, ker se rad kregaš, al ker ti neka ta pripadnost znamki res tok pomen, da se ti vrti pred očmi, ker je nekdo užalil tvojo omiljeno znamko :)

1. Meni znamka ne pomeni nič, če bi bil Philips v določeni točki cenovno najbolj ugoden in bi ponujal največ, bi pač uzel tega, nimam nikakršnih problemov. Moram tud priznat, da takrat še nisem vedel za vse pomanjkljivosti, ki jih ta znamka ima, da jih briga za uporabniško izkušnjo, da do sedaj niso vlagali v standarde, da so kot SMART tvji praktično neuporabni, takrat me je zavedla nizka cena in solidna slika (še zmeraj gre za LGjeve OLED panele, tko da je slika med različnimi modeli praktično identična. Tako 803, 903, C8, B8, Sony, Panasonic majo vsi primerljivo sliko, nekateri majo malo boljšo, ampak čez palec pa ni take razlike, da bi se splačalo sekirat).

Ker je slika torej podobna pade vse skupaj na dve stvari: 1.1. Cena, ki je v tisti točki bila na strani Philipsa (600 eur razlike je ogromno), sedaj je pa močno na strani LGja, ker za enako ceno je B8 (kaj šele C8) veliko boljši tv. Torej v temi 'Kateri 55" in večji LCD televizor' valda ne bom priporočal dražjega in inferiornega televizorja, ampak cenejšega in boljšega. Pa se lahko ti na glavo postaviš in jokaš še naslednjih 10 strani. 1.2 Uporabniška izkušnja, ki je pri Philipsu zarad praktično neuporabnega androida veliko slabša, kot pri drugih tvjih.

2. "Vsi TVji serije 7000 imajo še dandanes odlično sliko" sure sure, uredu je kle si že velik povedu kok ti je do neke kvalitetne slike. Tudi skoz opletaš kako dela android zadovoljivo v isti sapi pa govoriš, da itak uporabljaš apple tv in da je uporabniška izkušnja na vseh tvjih slaba. Potem, ko ti iz prve roke povemo, da to ni res, si pa zopet užaljen in nadaljuješ tirado o apple tv in da tako in tako ne potrebuješ dobrega sistema. Pač to je tvoja izkušnja, torej če bi ti nekdo prodajal košarico jabolk, ki so solidna, ampak ima vsako tretje košček dreka notri, bi rekel, je že ok, saj vsa jabolka prej narežem na kose in lahko preberem vse drekaste koščke ven.

Rajši priporočaj ljudem jabolka brez dreka, pa zapomni si, Philips je samo znamka, ker že dolgo kupuješ njihove izdelke jim nisi prav nič dolžan. Lahko se ozreš skozi plot tudi na drugo stran.

3. Ne OLED ni edina opcija, Samsungovi QLEDI so na določenih področjih boljši, ravno tako FALD tvji, odvisno od potreb. Definitivno je pa to edina opcija, ko pride do Philipsa in LGja, ker je njihova LED ponudba roko na srca zelo slaba (kar sem tud napisal, pa si prikladno ignoriral, ker ne paše v tvojo narativo o nekem shillu za LG).

4. 100% stojim za tem, da Philips dela škart robo. Ne dobiš dodatne garancije (na moj C8 sem dobil 5 let brez doplačila), uporabniška izkušnja čez celotno linijo modelov je slaba, ne podpirajo najnovejših standardov in so na splošno par stopničk pod ostalimi proizvajalci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ezoterik ()

andrej69 ::

@Ezoterik

Sedaj pa že nehaj pisati neumnosti, ker kar se tiče same tehnologije televizorjev res nimaš nikakršnega znanja in izkušenj:))Tukaj te lahko marsikaj podučim..!
Saj sploh nikoli nisi videl televizorja od znotraj, katere komponente so vgrajene, kako so kvalitetne itd.. Pišeš nekaj na pamet, to kar nekje prebereš na internetu, brez kakršnikoli osebnih izkušenj ali znanja:)) Pa saj nisi edini takšen na tem forumu.. Tako, da ste že res malo naporni z temi prerekanji kateri televizor je boljši itd.. Vsak televizor ima minuse in pluse, kar se tiče same zanesljivosti, samega delovanja itd.. Edino kar se tiče kvalitete slike, se lahko do neke mere vidi, kateri spada med najkvalitetnejše.. In še enkrat, te tvoje trditve, da Philips izdeluje škart televizorje niso nič vredne.. Ker enostavno ne poznaš tv tehnologije, niti se profesionalno ukvarjaš z televizorji.. Lahko ti povem, da, če bi Philips res izdeloval tako slabe televizorje kakor trdiš, ne bi bili najbolje prodajani televizorji v Sloveniji:)) Ker k nam se vrača veliko kupcev, ki že vsa leta kupujejo Philips televizorje, in, če bi res bili tako slabi bodi siguren, da jih ne bi več kupovali:)) Kar se tiče okvar, ima Philips znotraj 3 letne garancije nekje okoli 3 % okvar in nekje 5% znotraj 5 letne garancije. Te številke so zelo dobre celo odlične.. Kar pa se tiče garancij, skoraj nobeden proizvajalec več ne daje tovarniško 5 letno garancijo, če si ti dobil C8 5 letno garancijo brez dokupa si imel presneto srečo..

Tukaj si lahko prebereš kar so napisali strokovnjaki iz sejma IFA..

Still, it is interesting to observe that Chinese TV manufacturers are at the forefront of TV hardware innovation ahead of popular brands such as Samsung and Sony.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

krepki ::

@Ezoterik
Vidiš spet si vse po svoje razlagaš,napisal sem,da dela adronoid zadovoljivo in sprida uporabljam Netflix in Youtube na Philpsu,vse ostalo pa na Apple tv 4K,ki ga imam še od prej ker prejšni Philips 7179 ni imel adronoida.

Zdaj če si ti dobil za LG garancije 5 let,to še ne pomeni,da je tv tako dober,jaz sem recimo mišljenja,da ima tv nižjo ceno in garancijo 5 let,pač zato,da gre bolje v prodajo,ker če bi imel enako ceno kot Philips,bi bila prodaja še slabša kot je sedaj.

Philips pa se kljub višji ceni odlično prodaja.

Ampak ne ljubi se mi več ukvarjat z tabo uživaj v svojem mišlenju.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Tukaj si lahko prebereš kar so napisali strokovnjaki iz sejma IFA..
Still, it is interesting to observe that Chinese TV manufacturers are at the forefront of TV hardware innovation ahead of popular brands such as Samsung and Sony.
Andrej, ta citat iz leta 2016 je bil mišljen za firme Skyworth, TCL, Hisense, ne pa za Philips. Od takrat se je veliko že spremenilo. Korejske firme prepuščajo nedonosno LCD proizvodnjo kitajcem, in se preusmerjajo na OLEDe, tako da od njih ne pričakuj več kakšne inovativnosti na LCDejih.

Ezoterik ::

andrej69 je izjavil:

@Ezoterik

Sedaj pa že nehaj pisati neumnosti, ker kar se tiče same tehnologije televizorjev res nimaš nikakršnega znanja in izkušenj:))Tukaj te lahko marsikaj podučim..!
Saj sploh nikoli nisi videl televizorja od znotraj, katere komponente so vgrajene, kako so kvalitetne itd.. Pišeš nekaj na pamet, to kar nekje prebereš na internetu, brez kakršnikoli osebnih izkušenj ali znanja:)) Pa saj nisi edini takšen na tem forumu.. Tako, da ste že res malo naporni z temi prerekanji kateri televizor je boljši itd.. Vsak televizor ima minuse in pluse, kar se tiče same zanesljivosti, samega delovanja itd.. Edino kar se tiče kvalitete slike, se lahko do neke mere vidi, kateri spada med najkvalitetnejše.. In še enkrat, te tvoje trditve, da Philips izdeluje škart televizorje niso nič vredne.. Ker enostavno ne poznaš tv tehnologije, niti se profesionalno ukvarjaš z televizorji.. Lahko ti povem, da, če bi Philips res izdeloval tako slabe televizorje kakor trdiš, ne bi bili najbolje prodajani televizorji v Sloveniji:)) Ker k nam se vrača veliko kupcev, ki že vsa leta kupujejo Philips televizorje, in, če bi res bili tako slabi bodi siguren, da jih ne bi več kupovali:)) Kar se tiče okvar, ima Philips znotraj 3 letne garancije nekje okoli 3 % okvar in nekje 5% znotraj 5 letne garancije. Te številke so zelo dobre celo odlične.. Kar pa se tiče garancij, skoraj nobeden proizvajalec več ne daje tovarniško 5 letno garancijo, če si ti dobil C8 5 letno garancijo brez dokupa si imel presneto srečo..

Tukaj si lahko prebereš kar so napisali strokovnjaki iz sejma IFA..

Still, it is interesting to observe that Chinese TV manufacturers are at the forefront of TV hardware innovation ahead of popular brands such as Samsung and Sony.


Ne vem, če kdaj prebereš te klobase za sabo, ampak skozi vsa leta ko tuki mešetariš s svojim ljubim filipsom si manj koherenten. Tvoji 'strokovni nasveti' so vredni približno toliko, kot zadnja stran hofer reklam in tud tvoja strokovnost (da ne govorimo o obvladovanju slovenskega jezika) je nekje na tej ravni. Tvoji posti izpadejo, kot da jih vsakič vržeš parkrat skozi google translate. Velikokrat moram tvoje stavke večkrat prebrat, nato še na glas, da razumem kaj sploh pišeš.

Nato delaš točno to kar očitaš drugim: iz konteksta raznih promo materialov, reviewov in podobnega vlečeš neke zaključke, ki jih nato prodajaš kot 'lastno znanje'.

Filips je u Sloveniji zelo močan brend, tega ti nihče ne oporeka, prodaja se pa predvsem, ker ima močno mrežo trgovin, ki ga stockajo, razstavljajo, itd. Ne škodi tudi, da je cenovno ugoden od kar so jih nabavl kitajci in da se razni dediji ne spoznajo in pač kupjo znamko, ki jo poznajo v Merkurju (od 50ih tvjev v merkurju je recimo 27 filipsov) al pa na kuponček v leklerku. To žal nima nobene realnosti s kvaliteto samih mašin, ki so že dolgo pod vsako kritiko. Sicer res dost kritiziram 803, ampak ta tv je kljub svojim očitnim traparijam (zanič vmesnik, nepodpora osnovnim hdr standardom, poraznim input lagom, nasičeno sliko), svetlobna leta pred njihovo drugo ponudbo, ki je res slaba. Za večino modelov ne moreš najti niti nobenih relevantnih recenzij, ampak samo razne marketniške članke, ki so očitno kupljeni s strani marketing ekipe Philipsa.

Uglavnem ne rabiš ti mene farbat :), Philips je trenutno res znamka, ki se ji splača izognit na dolgo, cheap kitajska roba, ki se jo poskušajo sam hitr znebit.

P.S. to 'posebno' LG ponudbo je lahko dobil prav vsak, ki je kupil njihov TV med decembrom in koncem januarja... nisem prav nič posebn, še manj sem imel pa srečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ezoterik ()

andrej69 ::

@Ezoterik

Te bom pa tako povprašal.. Katere matične plošče in napajalne plošče uporabljajo Philips televizorji..? Katere Led krmilnike..? Katere časovne krmilnike..? Kje vse to skupaj sestavljajo..? Kdo so ljudje, ki Philips tehnologijo razvijajo..? Ker vse veš o Philips televizorjih, pričakujem, da mi boš znal odgovorit na moja zastavljena vprašanja..!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

edi45 ::

@andrej & @krepki

ne vem zakaj se tako hudo trudita in zagovarjata filips na vse načine? Ko vsi, vključno z vama vemo, da ni situacija tako rožnata, kot jo opisujeta:))

in andrej, ne rabiš vedet vse, katere matične in napajalne plošče so not, led krmilniki, časovni krmilniki, itd, še vseeno se tv v celoti slabše obnese kot konkurenca. Tako da na koncu dneva, niti pomembno ni to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

@andrej & @krepki

ne vem zakaj se tako hudo trudita in zagovarjata filips na vse načine? Ko vsi, vključno z vama vemo, da ni situacija tako rožnata, kot jo opisujeta:))

in andrej, ne rabiš vedet vse, katere matične in napajalne plošče so not, led krmilniki, časovni krmilniki, itd, še vseeno se tv v celoti slabše obnese kot konkurenca.


Saj nisem zahteval tvoje mnenje:))Tako, da se ne mešaj v vsako razpravo.. Sicer ma mi je tako jasno, da ste tukaj sami amaterčki, pa mi je popolnoma jasno, da se vam niti sanja ne o teh stvareh.!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

arra1 ::

Ali je že kdo kupoval kaj na https://www.mediaworld.it?

Ali pošiljajo v SLO? Kako je z garancijo če je kupljeno v tujini?

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

@Ezoterik Te bom pa tako povprašal.. Katere matične plošče in napajalne plošče uporabljajo Philips televizorji..? Katere Led krmilnike..? Katere časovne krmilnike..? Kje vse to skupaj sestavljajo..? Kdo so ljudje, ki Philips tehnologijo razvijajo..? Ker vse veš o Philips televizorjih, pričakujem, da mi boš znal odgovorit na moja zastavljena vprašanja..!
To so trapasta vprašanja. Tako naprimer pred leti je imel TV iste oznake vgrajeno elektroniko različnih proizvajalcev, ali lani model 7303, kot na tomboli, kupec ni vedel ali bo dobil TV z IPS, ali z VA panelom.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@Ezoterik Te bom pa tako povprašal.. Katere matične plošče in napajalne plošče uporabljajo Philips televizorji..? Katere Led krmilnike..? Katere časovne krmilnike..? Kje vse to skupaj sestavljajo..? Kdo so ljudje, ki Philips tehnologijo razvijajo..? Ker vse veš o Philips televizorjih, pričakujem, da mi boš znal odgovorit na moja zastavljena vprašanja..!
To so trapasta vprašanja. Tako naprimer pred leti je imel TV iste oznake vgrajeno elektroniko različnih proizvajalcev, ali lani model 7303, kot na tomboli, kupec ni vedel ali bo dobil TV z IPS, ali z VA panelom.


Zakaj pa bi bila trapasta vprašanja, če pa so to zelo važne stvari:)) Saj se tudi tebi ne sanja o teh zadevah, tako, da se tudi ti ne rabiš oglašat.. Od Ezoterika pa pričakujem čimprej odgovore na moja vprašanja.. Saj vidim , da ste se našle določene cvetke, ki pa vse skupaj ne veste kaj dosti o sami tv tehnologiji..

edi45 ::

@andrej

saj veš kaj pravijo, ko stopiš mački na rep, zacvili:)) Glej res da ne vem katera matična itd je v katerih tvjih, vem pa kako se obnesejo v praksi, kar je edino kar šteje! Philips zgleda na papirju dobro, tu pa se konča. Škrt roba z dosti hib. Vem iz lastnih izkušenj :) Tako da mi nerabiš prodajat bučk in pravljic za lahko noč.

Ales ::

@andrej69, se sploh zavedaš kako pogosto si prav ti največja antireklama za Philips tukaj? Precej bolj pogosto, kot si zgleda misliš.

Razen če misliš, da je vsaka reklama dobra reklama... :))

Ampak tak marketinški pristop deluje samo pod določenimi pogoji. Tiste čim bolj grozljivo obupne reklame za odmaševalce odtokov, recimo, kadar je namensko fora v tem, da si izdelek zapomniš zaradi kretenske reklame. Ne vem pa, če je to tvoj namen tukaj...

Če ni, bi na tvojem mestu malo razmislil o pristopu.

Imaš naziv, do sogovornikov / potencialnih strank si aroganten in kdaj tudi žaljiv, popaš tekste brez repa in glave... in misliš, da uravnoteženo zagovarjaš svojo znamko?

Uau.

UAU.

:O

A tvoji nadrejeni vedo, kaj in kako in kake počneš??

rawlit ::

Tole se lahko samo na Philipsu zgodi:


Edina dobra stvar od Philipsa je Sonicare, pa se ta se mi vedno pokvari tekom garancijske dobe.
««
193 / 536
»»