» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
190 / 534
»»

fpbs ::

scipascapa ::

za 1000 je boljši samsung, samo za 800 je hisense ok.

fpbs ::

Za 1000 je bolje dodati še par € za OLEDa.
https://www.ceneje.si/Izdelek/9670819/a...

Skylord ::

Bil v BB in malo primerjal slike. Najboljšo sliko je prikazoval, čeprav že star model Sonya 9005, ki sploh ni oled, oziroma Sony na splošno. Potem so bili LG, ni pa slaba slika tudi na Philipsu 803, toda kaj, ko je Philips. Sony 9005 je bil 999€ medtem zraven predvidevam novejši model 9505 pa 1500.

fpbs ::

Verjetno si gledal bolj svetle scene. V nekoliko temnejših scenah bi bila pa precejšnja razlika v korist OLEDA. Kot prvo OLED lahko prikaže veliko več temnih odtenkov, in drugo, pri LCDeju z manšanjem svetlobe zelo hitro upada razpon barvnega spektra, kar pomeni, da temne scene izgubijo barve in vidiš samo še sivino.

Skylord ::

Na vseh enak program pop tv. Vsi nastavljeni enako na tovarniške nastavitve-pred. v trgovini. Seveda vsak tv se da potem nastavit po želji. Meni doma 10 let star tv kaže boljšo sliko kot polovica tistih v BB.

MrStein ::

fpbs je izjavil:

pri LCDeju z manšanjem svetlobe zelo hitro upada razpon barvnega spektra, kar pomeni, da temne scene izgubijo barve in vidiš samo še sivino.

Citation needed.

Če bi to bilo res, ne bi LCD-jev uporabljali za profesionalno delo s slikami in videom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Skylord ::

Philipsov 803 sploh ni slab na pogled. Samo kaj ko na njem piše Philips. Pa tudi cenovno ni ne vem kako ugoden. Za 1500€ imaš kar nekaj izbire. Če bi bil tam okoli 1000€ bi pa močno razmislil.

neocodexx ::

Zakaj se v slo ne da dobiti 65" Philips 8804?

Iščem 65" VA panel z direct light. Sem že imel na merku 7304, vendar izgleda da je ta 65 model IPS kar ne pride v poštev.

Ali pa mogoče kakšna alternativa. Bi skoraj raje vzel OLED, vendar cenovno res nima smisla če so 2x dražji.

neocodexx ::

Kaj pa full array local dimming? Npr Samsung Q70? A ne bi to bila najboljša izbira če že nočeš dati preveč za OLED?

fpbs ::

neocodexx je izjavil:

Zakaj se v slo ne da dobiti 65" Philips 8804? Iščem 65" VA panel z direct light. Sem že imel na merku 7304, vendar izgleda da je ta 65 model IPS kar ne pride v poštev.
Ali pa mogoče kakšna alternativa. Bi skoraj raje vzel OLED, vendar cenovno res nima smisla če so 2x dražji.Kaj pa full array local dimming? Npr Samsung Q70? A ne bi to bila najboljša izbira če že nočeš dati preveč za OLED?
Zakaj pa iščeš direct LED, saj to imajo samo najslabši vstopni modeli. Ta model 8804 pa že spada v srednji razred, in ima že Edge LED osvetljavo, žal je 50Hz in ima 8 bitni panel. Popolnoma nekaj drugega ti je Q70.
https://www.displayspecifications.com/e...

neocodexx ::

skyform je izjavil:


Philips PUS8303 in 8505 imajo obupen bakclight bleed in so najvišji modeli iz leta 2018.


^ edge led ips paneli.

Če je to res, zakaj bi hotel backlight bleed z edge led? Po tej logiki je direct led boljši, ampak sam niti ne vem.

Če sama osvetlitev ni tako bistvena, potem bi vsaj rad spodoben 65" VA panel ker uporabljam televizor izključno v temi, in se gleda samo HD/BD (in nekaj gaminga), nič klasičnega tvja ali bitstarved streamov. OLED bi vsekakor bil najboljši, vendar cenovno ne gre.

7304 izgleda kot idealna izbira, vendar je ta model IPS, vsaj 65" model. 8404 pa je VA, ampak ga ni mogoče kupiti, je sploh že na trgu?

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

Za koliko denarja pa ti kupuješ TV? Zakaj hočeš letošnji model, ki ima še zelo visoko ceno?

PoStrah ::

skyform je izjavil:


...je sploh že na trgu?


mislim da sta samo 50 in 55 inch 8804 zunaj.

fpbs je izjavil:

Zakaj pa iščeš direct LED, saj to imajo samo najslabši vstopni modeli. Ta model 8804 pa že spada v srednji razred, in ima že Edge LED osvetljavo, žal je 50Hz in ima 8 bitni panel. Popolnoma nekaj drugega ti je Q70.
https://www.displayspecifications.com/e...


ne razumem zakaj bi bil edge led boljše kot direct with local diming kar naj bi imel 7304 in verjetno tudi 8804 glede na to da naj bi bil boljši model
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

fpbs ::

PoStrah je izjavil:

ne razumem zakaj bi bil edge led boljše kot direct with local diming kar naj bi imel 7304 in verjetno tudi 8804 glede na to da naj bi bil boljši model
Kje si pa našel to, da je 7304 direct with local dimming?

neocodexx ::

fpbs je izjavil:

PoStrah je izjavil:

ne razumem zakaj bi bil edge led boljše kot direct with local diming kar naj bi imel 7304 in verjetno tudi 8804 glede na to da naj bi bil boljši model
Kje si pa našel to, da je 7304 direct with local dimming?


To bi tudi jaz rad vedel (močno dvomim sicer) vendar se bom kljub temu verjetno odločil za 7304 ker sem izvedel da ima 70" model VA.

Ni nujno da je letošnji model, hočem le da je VA panel oz. da ima kontraste tako kot se spodobi, cena niti ni problem 500EUR gor ali dol, ker imam sedaj edge lit IPS panel in je za temne scene res sranje od sranja (v primerjavi s plazmo, ki sem jo imel pred tem, je svetlobno leto nazaj..)

Najraje bi full local dim array ali OLED, sam to je pa že od +1.000 do +1.500 več kar je pa po zdravi pameti že malo too much, če lahko dosežeš dokaj zadovoljiv približek z kvalitetnim VA panelom (in brez morebitnih težav ter skrbi z OLED burn-inom ipd).

Je vredno še razmislit o kakšnem FLAD modelu, za katerega ne vem? cca 1.500EUR, ker ne verjamem da je vredno veliko več...

Zgodovina sprememb…

Motion ::

Po zgoraj naštetem uzemi sony 9005 serijo. Pač kvaliteta tudi nekaj stane, in 65" spet ni tolk majhen TV. Jst sem dal za xe9005 1600e dobro leto in pol nazaj. Zelo zadovoljen z TV jem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

fpbs ::

neocodexx je izjavil:

fpbs je izjavil:

PoStrah je izjavil:

ne razumem zakaj bi bil edge led boljše kot direct with local diming kar naj bi imel 7304 in verjetno tudi 8804 glede na to da naj bi bil boljši model
Kje si pa našel to, da je 7304 direct with local dimming?

To bi tudi jaz rad vedel (močno dvomim sicer) vendar se bom kljub temu verjetno odločil za 7304 ker sem izvedel da ima 70" model VA.Ni nujno da je letošnji model, hočem le da je VA panel oz. da ima kontraste tako kot se spodobi, cena niti ni problem 500EUR gor ali dol, ker imam sedaj edge lit IPS panel in je za temne scene res sranje od sranja (v primerjavi s plazmo, ki sem jo imel pred tem, je svetlobno leto nazaj..)
Najraje bi full local dim array ali OLED, sam to je pa že od +1.000 do +1.500 več kar je pa po zdravi pameti že malo too much, če lahko dosežeš dokaj zadovoljiv približek z kvalitetnim VA panelom (in brez morebitnih težav ter skrbi z OLED burn-inom ipd).
Je vredno še razmislit o kakšnem FLAD modelu, za katerega ne vem? cca 1.500EUR, ker ne verjamem da je vredno veliko več...
Noben direct LED diagonale 65" in več, s 50Hz 8 bitnim panelom nima karakteristk, kot se spodobi. Kateri model Edge LED pa imaš sedaj? Še vedno ne vemo za koliko denarja ti kupuješ TV?

neocodexx ::

fpbs je izjavil:

Noben direct LED diagonale 65" in več, s 50Hz 8 bitnim panelom nima karakteristk, kot se spodobi. Kateri model Edge LED pa imaš sedaj? Še vedno ne vemo za koliko denarja ti kupuješ TV?


Planiral sem med 1 in 1.5k, če pa ne najdem pravega pa mogoče celo OLED. Če ima 7304 full array dimming na VA panelu potem ni kaj za razmišljat.

mgermo ::

Veš da ima full array. V andrejevih mokrih sanjah. Tudi svetilnost ima za en kur..toliko o hdr. Ima pa visoko ceno, to pa.
Ne vem zakaj folk išče alternative v high end segmentu, če jih ni. Vzameš full array samsunga ali za isto ceno oled. Ponavadi je odločitev enostavna.

fpbs ::

neocodexx je izjavil:

fpbs je izjavil:

Noben direct LED diagonale 65" in več, s 50Hz 8 bitnim panelom nima karakteristk, kot se spodobi. Kateri model Edge LED pa imaš sedaj? Še vedno ne vemo za koliko denarja ti kupuješ TV?
Planiral sem med 1 in 1.5k, če pa ne najdem pravega pa mogoče celo OLED. Če ima 7304 full array dimming na VA panelu potem ni kaj za razmišljat.
7304 je direct LED brez dimminga. Philips letos nima nobenega FALDa.

PoStrah ::

za 7304 na nekaterih straneh pod lastnosti piše local diminng pri drugih spet ne. sem povprašal philips o tem in odgovor je da ima "Omenjen model ima DLED (Direct-let ) osvetlitev.
Pravtako pa uporablja MicroDimmingPro tehnologijo." tako da se opravičujem za zavajanje, je pa boljš ko nič.
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

neocodexx ::

Samsung OLED B8 65" je za 1.700€, ne vem kak sem tega prej spustil, izgleda še daleč najboljši nakup trenutno.

markav ::

Če ste prej imeli plazmo, bi bil trenutno v velikosti 65 palcev verjetno najboljši nakup LG OLED65B8. Na Maxpro ga ponujajo za 1,7k, kar verjetno ni niti pretirano več od primerljive velikosti Philips PUS7374 pri nas. B8 je sicer lanskoletni vstopni OLED model pri LG, PUS7374 pa je v spodnjem delu serije 7 pri Philipsu, ki je le nekoliko nad njihovimi osnovnimi modeli. Ne mislim, da je Philips slab, ampak vsekakor ni primerljiv z OLED. Za lastnika tudi najosnovnejše plazme je kvaliteta slike večine današnjih LCD TV (še posebej z IPS zasloni) nič posebnega, razen povečane ločljivosti (seveda če je napajana z ustreznim virom) in višje svetilnosti. Za lastnika plazme je naravni prehod verjetno samo OLED.

neocodexx ::

@markav ravno to sem sedaj gledal sva pisala na isti čas:) B8 res izgleda top izbira, sem pa sicer klical na Maxpro že včeraj in danes pa ni nobenega odgovora, a so na dopustu?

Plazmo sem imel pred tem, kar imam sedaj (IPS LED) in je bil vsekakor korak nazaj, alternativno sem razmišljal še o 75" tvjih kjer bi moral vzet nekaj klasičnega, npr. Philips 7803 z VA panelom (edge) v Harvey Normanu za 1600€ in je že kar za razmislit. Ne bo prišlo blizu OLED, je pa vsaj VA, in ta velikost bi mi skoraj bolj ustrezala glede na mojo razdaljo (3.7 metra), in še ambilight pri tako velikem tvju bi moralo res noro pridet do izraza... Več kot to pa ne bi dal za LED tv (npr vrhunski Sony XF9005 je 2.600€, top modeli QLED so še več), potem že raje OLED B8.

markav ::

@neocodexx ja, so časi dopustov, pa jih mogoče ni doma. Človek nikoli ne ve s temi cenami lanskoletnih modelov. Tale B8 se mi zdi že kar ugoden, še posebej za trgovino v SLO. Pred kakšnimi tremi tedni so v avstrijskem MediaMarktu kar kakšen teden oglaševali 65 palčni Sony FX9005, ki je resnični FALD in eden najboljših lanskoletnih LCD TV, za zelo ugodnih 1.280 EUR. Si predstavljam, da prodaja v poletnih mesecih, če ni kakšnih večjih športnih dogodkov nekoliko upade, ker so ljudje odsotni. V jeseni pa ponavadi zmanjka starih zalog in ostanejo samo novi modeli, ki so seveda dražji.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

fpbs je izjavil:

pri LCDeju z manšanjem svetlobe zelo hitro upada razpon barvnega spektra, kar pomeni, da temne scene izgubijo barve in vidiš samo še sivino.

Citation needed.

Če bi to bilo res, ne bi LCD-jev uporabljali za profesionalno delo s slikami in videom.

Nič?
Torej je bila zgolj še ena blodnja, fbps, "strokovnjaka" za prikazovalnike...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fpbs ::

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:

fpbs je izjavil:

pri LCDeju z manšanjem svetlobe zelo hitro upada razpon barvnega spektra, kar pomeni, da temne scene izgubijo barve in vidiš samo še sivino.
Citation needed.
Če bi to bilo res, ne bi LCD-jev uporabljali za profesionalno delo s slikami in videom.
Nič?Torej je bila zgolj še ena blodnja, fbps, "strokovnjaka" za prikazovalnike...
Tu se pogovarjamo slovensko. Mislim, da bi bilo bolje, da svojo afnaško angleščino uporabiš kje drugje. Na Google ti vse piše, samo poiskati je treba znati. Celo slikice imaš, če slučajno ne razumeš angleško.
Sedaj se pa hitro pritoži, da sem te užalil.

MrStein ::

Trol nima argumentov, kot vedno...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Skylord ::

MrStein je izjavil:

Trol nima argumentov, kot vedno...

Če kdo trola si to ti. Kaj si ti koristnega prinesel v to temo?

MrStein ::

Desno imaš filter po uporabnikih in lahko pogledaš.

PS: po dveh dneh še vedno nobene podkrepitve trditvi. Zanimivo. Pa toliko poznavalcev tule. Čakaj, že vem! Ravno zdaj so vsi na počitnicah ali ultra-busy. Kot vedno...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PoStrah ::

lej če si dlje na tem forumu veš da fpbs ne smeš jemati resno in pač ignoriraš njegove poste sam ti pa zdaj že prav utrujaš, si nadležen in izzivaš. prosim da oba nehata srat in se lahko tema vrne nazaj h temu čemur je bila namenjena.

naročil sem Philips 58PUS7304, VA panel. dostava čez 1 teden. poročam o kvaliteti ko dobim
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

MrStein ::

Če ne bi opozoril, bi marsikateri bralec lahko pomislil, da je tisto res.

Meni je resnica pač vrednota. Če komu ni, lahko komot preskoči moja sporočila.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Skylord ::

MrStein je izjavil:

Desno imaš filter po uporabnikih in lahko pogledaš.

PS: po dveh dneh še vedno nobene podkrepitve trditvi. Zanimivo. Pa toliko poznavalcev tule. Čakaj, že vem! Ravno zdaj so vsi na počitnicah ali ultra-busy. Kot vedno...

Točno to. Trolanje. Niti enega uporabnega komentarja. Zato poberi se s teme in ne trolaj! Zasral si temo kot ponavadi kamor koli se pribašeš.

fpbs ::

Skylord je izjavil:

Na vseh enak program pop tv. Vsi nastavljeni enako na tovarniške nastavitve-pred. v trgovini. Seveda vsak tv se da potem nastavit po želji. Meni doma 10 let star tv kaže boljšo sliko kot polovica tistih v BB.
Ker vem, da zgoraj nisi razumel moje izjave:
Verjetno si gledal bolj svetle scene. V nekoliko temnejših scenah bi bila pa precejšnja razlika v korist OLEDA. Kot prvo OLED lahko prikaže veliko več temnih odtenkov, in drugo, pri LCDeju z manšanjem svetlobe zelo hitro upada razpon barvnega spektra, kar pomeni, da temne scene izgubijo barve in vidiš samo še sivino.

sem ti na ZS poslal dva diagrama, ki jasno potrjujeta mojo izjavo. Bi ti sicer to že prej poslal, a ker se je umešal MrStajn, ki tega zagotovo nebi razumel, in z njim nočem imet nobenih opravkov, tega nisem storil.

neocodexx ::

PoStrah je izjavil:

naročil sem Philips 58PUS7304, VA panel. dostava čez 1 teden. poročam o kvaliteti ko dobim


Prosim poročaj ko sprobaš, sam trenutno kolebam med 75PUS7803 (VA edge led) ali 70PUS7304 (VA direct led)

Kolikor sem nekaj gledal po youtubu imajo direct ledi močen bloom efekt..
Ki ni toliko izrazit pri edge, kjer je pač cela površina bolj siva

Ne vem pa koliko bi se to opazilo v praksi, bi direct LED še vedno bila boljša izbira?

Sem pa primerjal te videje na AMOLED tablici, kjer razlike na teh posnetkih pridejo dosti bolj do izraza kot trenutno na temle PC IPS monitorju je niti ni toliko.

Sicer bi najraje vzel Samsung B8 OLED ker je cenovno skoraj isto, vendar ima ta "samo" 65", mene pa res drži da bi šel na 75" in bi pač potrpeli z klasiko. In ni razlika samo v črninah, več videjev kot pogledam kjer se oba tipa primerjata, bolj opažam koliko boljše izgleda vse skupaj na OLED zaslonih tak da se res ne morem odločit.

Zgodovina sprememb…

PoStrah ::

OLED je razred zase, ker ne rabiš diminnga ker ma vsak piksel svojo osvetlitev in je zato kontrast 1:neskončno. če kupuješ TV zarad dobre slike pojdi na OLED in boš mogu trpet manjšo diagonalo, če pa kupuješ TV zato da maš velik TV prižgan cele dnve in družinsko kak film gledaš je pa navaden LED čist dost. kle se folk ful v podrobnosti zatika in popolnost, jst šaltam na nov tv iz 8 let starega samsunga in sem še danes čisto zadovoljen z njegovo sliko. pač perfekcija neki stane, drugače pa navadnega uporabnika ne moti slika na direct LED panelih (drugače jih noben kupoval ne bi in jih ne bi več delal.
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

abyssus ::

Mnenja o https://www.mimovrste.com/smart-tv/pana... ?

Ali kaj podobnega, za cca 500e? Grem za to ceno rajši po 50ko? Tega zgornjega sem gledal v živo v BB, sicer 620e pa se mi je slika zdela precej dobra, sploh proti trenutni.

Kako hudo je sicer gledat klasične, ne HD programe na 4k? Se še sploh kaj vidi ali samo piksli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

neocodexx ::

abyssus je izjavil:

Mnenja o https://www.mimovrste.com/smart-tv/pana... ?

Ali kaj podobnega, za cca 500e? Grem za to ceno rajši po 50ko? Tega zgornjega sem gledal v živo v BB, sicer 620e pa se mi je slika zdela precej dobra, sploh proti trenutni.

Kako hudo je sicer gledat klasične, ne HD programe na 4k? Se še sploh kaj vidi ali samo piksli?


Ni tako hudo, tudi če be imel 8K televizor.. Slika je takšna v kakšni resoluciji je pač posneto.

SD vsebine se bojo videle čisto ok na 55" televizorju, če ste oddaljeni cca 3 metra od TVja, pri tej razdalji je že skoraj neopazna razlika med 720 in 1080, oz. je čisto na meji, tudi po lastnih izkušnjah lahko potrdim da je ta graf kar natančen:



Jaz rečem, raje vedno vzemi večji TV, meni je npr. 55" premajhna za razdaljo 3 metrov, 1080p se vidi odlično z 2 metrov, kaj šele 4K, to bi lahko gledal kristalno jasno z 1 metra.

Če se gleda samo PopTV ipd samo v SD... pač za današnje čase na nobenem tvju to ne bo izgledalo dobro, je pa daleč od tega da bi bilo negledljivo. Lahko pa rečem, da npr. Youtube 1080p izgleda odlično na 55" pri 3 metrih, in kot sem rekel že malo težko opaziš razliko med 720p.

Če boste gledali navadno TV in 480p resolucijo potem nima smisla več od 50", 55" res maximum (spet odvisno od razdalje). Če pa se bo večinoma gledal netflix, youtube in HD filmi, potem pa vsekakor obvezno vsaj 60 ali 65" če je le možno.

Zgodovina sprememb…

abyssus ::

Hvala za odgovor!

Žal sem včeraj ugotovil, da mi 55ka ne gre več noter v dnevni, tako da bom šel po 50ko.

buttcrack ::

Za tasta rabim nekaj 55" po možnosti android za okol +-600€

andrej69 ::

buttcrack je izjavil:

Za tasta rabim nekaj 55" po možnosti android za okol +-600€


Tukaj imaš nekaj modelov z Androidom.

https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.ceneje.si/Izdelek/9726670/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/9408009/a...

buttcrack ::

Tnx, posredujem ampak sam bi se odločil za sonyja. Imam enga FHD in mi je zelo OK.

skyform ::

neocodexx je izjavil:

PoStrah je izjavil:

naročil sem Philips 58PUS7304, VA panel. dostava čez 1 teden. poročam o kvaliteti ko dobim


Prosim poročaj ko sprobaš, sam trenutno kolebam med 75PUS7803 (VA edge led) ali 70PUS7304 (VA direct led)

Kolikor sem nekaj gledal po youtubu imajo direct ledi močen bloom efekt..
Ki ni toliko izrazit pri edge, kjer je pač cela površina bolj siva

Ne vem pa koliko bi se to opazilo v praksi, bi direct LED še vedno bila boljša izbira?

Sem pa primerjal te videje na AMOLED tablici, kjer razlike na teh posnetkih pridejo dosti bolj do izraza kot trenutno na temle PC IPS monitorju je niti ni toliko.

Sicer bi najraje vzel Samsung B8 OLED ker je cenovno skoraj isto, vendar ima ta "samo" 65", mene pa res drži da bi šel na 75" in bi pač potrpeli z klasiko. In ni razlika samo v črninah, več videjev kot pogledam kjer se oba tipa primerjata, bolj opažam koliko boljše izgleda vse skupaj na OLED zaslonih tak da se res ne morem odločit.


Ta primerjava je popolnoma zgrešena. Sony X900D v videju ima direct led z full array local dimming na kratko FALD, Samsung pa je normalen edge led TV , ki ima neuporaben dimming ki ga je najbolje izklopit. Sony pa ima več točk, ki se ugašajo in vklaplajo, prilagajajo beli in temni sliki, število točk je odvisno od velikosti, Sony XF9005 v 49" ma okrog 40 točl, 55" nekaj čez 60. Pri normalnih direkt led TVjih ni bloominga, samo pri dirket led z full array local dimming (FALD) in verjami mi tale blooming je dosti majn moteč kot pa siva slika ali clouding in backlight bleed. TVji z FALD pridejo najbližje OLEDu kar se tiče črne in globine slike.

Ted ::

Evo, danes sem postal lastnik precej znižanega Panasonica 58EX780 - po testih naj bi bil dober nakup, sploh za nekaj čez 700 eur... Kak predlog glede nastavitev slike? Gledalo se bo tako fhd kot 4k vsebine, pa tudi nekaj sd-ja.
Mah...

andrej69 ::

Ted je izjavil:

Evo, danes sem postal lastnik precej znižanega Panasonica 58EX780 - po testih naj bi bil dober nakup, sploh za nekaj čez 700 eur... Kak predlog glede nastavitev slike? Gledalo se bo tako fhd kot 4k vsebine, pa tudi nekaj sd-ja.


Tukaj imaš nastavitve.

buttcrack ::

andrej, prosim še za nastavitve za včeraj predlaganega 55" sonyja.

andrej69 ::

buttcrack je izjavil:

andrej, prosim še za nastavitve za včeraj predlaganega 55" sonyja.


Tukaj imaš.

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/...

fpbs ::

skyform je izjavil:

Ta primerjava je popolnoma zgrešena. Sony X900D v videju ima direct led z full array local dimming na kratko FALD, Samsung pa je normalen edge led TV , ki ima neuporaben dimming ki ga je najbolje izklopit. Sony pa ima več točk, ki se ugašajo in vklaplajo, prilagajajo beli in temni sliki, število točk je odvisno od velikosti, Sony XF9005 v 49" ma okrog 40 točl, 55" nekaj čez 60. Pri normalnih direkt led TVjih ni bloominga, samo pri dirket led z full array local dimming (FALD) in verjami mi tale blooming je dosti majn moteč kot pa siva slika ali clouding in backlight bleed. TVji z FALD pridejo najbližje OLEDu kar se tiče črne in globine slike.
Letos se je OLEDom najbolj približal FALD "dual-layer" Hisense U9, če ga sploh lahko še imenujemo FALD. Za osvetljevanje ozadja ima vgrajen črnobeli displej, podobno kot imajo profesionalni monitorji. Vgrajene ima tudi dvojne procesorje za vsak displej posebej. Dosega pa izredno visoko kontrastno razmerje. Mislim pa, da cenovno ne bo konkurenčen OLEDom.
https://www.gizmochina.com/2019/07/08/h...

MrStein ::

Samsungs 65Q90R, a to je isto kot prej omenjeni Q900R?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
190 / 534
»»