» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
182 / 534
»»

worteleven ::

Hvala vsem za odgovore!

SK8100 je bil tudi na ožjem izboru, vendar sem ga pozabil vključiti v debato.

andrej69 ::

worteleven je izjavil:

Hvala vsem za odgovore!

SK8100 je bil tudi na ožjem izboru, vendar sem ga pozabil vključiti v debato.


Če že iščeš model z IPS panelom, potem je vsekakor najboljša opcija tale Philips model:))Kvalitetnejši od Lg-ja kakor od Sonya.. Drugače pa kot sem napisal,če boš gledal predvsem v mraku ali popolni temi, in ne iz nekih extremnih kotov, vsekakor Philips model 7503 ali 7303 z MVA panelom..

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kaj že zopet zavajaš ljudi..? Kakšen precej boljši kontrast..? Če ima Lg kontrast 1100 : 1, Sony model pa nekaj malega manj kakor 1000:1. A to je za tebe precej višji kontrast..;(( Kar pa se tiče HDR-ja, pa tako Lg kakor Sony ne moreta prikazat pravi HDR:))Ker kot prvo imata precej slab kontrast, kot drugo preslab dinamični razpon, in kot tretjo premalo svetilnost panela.. Tako, da tukaj pisat, da ima eden boljši HDR kakor drugi, je res brez kakršnega smisla..!
Ker ti televizorji niso namenjeni gledanju HDR vsebin:))
LG ima kontrast 1400:1, Sony pa 1000:1.
https://www.displayspecifications.com/e...
Vidim, da ti ni jasno, da pomeni HDR podpora to, da podpira čim več HDR formatov. Med tem, ko podpira Sony samo HDR10 in HLG, podpira LG praktično vse HDR formate. Poleg tega ti ni jasno, da TVeja, ki bi 100% prikazal kateri koli HDR format še ni. OLEDi dosegajo tam nekje do 83% , vsi ostali manj. Tako, da sta Sony in LG v prikazu HDR vsebin približno enaka, nekje med 50 in 60%.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kaj že zopet zavajaš ljudi..? Kakšen precej boljši kontrast..? Če ima Lg kontrast 1100 : 1, Sony model pa nekaj malega manj kakor 1000:1. A to je za tebe precej višji kontrast..;(( Kar pa se tiče HDR-ja, pa tako Lg kakor Sony ne moreta prikazat pravi HDR:))Ker kot prvo imata precej slab kontrast, kot drugo preslab dinamični razpon, in kot tretjo premalo svetilnost panela.. Tako, da tukaj pisat, da ima eden boljši HDR kakor drugi, je res brez kakršnega smisla..!
Ker ti televizorji niso namenjeni gledanju HDR vsebin:))
LG ima kontrast 1400:1, Sony pa 1000:1.
https://www.displayspecifications.com/e...
Vidim, da ti ni jasno, da pomeni HDR podpora to, da podpira čim več HDR formatov. Med tem, ko podpira Sony samo HDR10 in HLG, podpira LG praktično vse HDR formate. Poleg tega ti ni jasno, da TVeja, ki bi 100% prikazal kateri koli HDR format še ni. OLEDi dosegajo tam nekje do 83% , vsi ostali manj. Tako, da sta Sony in LG v prikazu HDR vsebin približno enaka, nekje med 50 in 60%.


Že zopet pišeš nekaj na pamet.. Kaj boš že nehal uporabljat ta Display:)) Tukaj ne pišejo resničnih vrednosti, temveč bolj orientalne.. Na tej strani lahko dobiš samo resnične podatke o vrsti panela ( pa še tukaj so včasih navedeni napačni podatki), procesorjih itd.. Kar pa se tiče ostalih podatkov, kjer so potrebne meritve, pa se ne moraš nikakot zanašat na te podatke..! Pa si že enkrat zapomni..Tukaj si poglej resnične podatke za ta Lg model... Kar pa se tiče podpore za HDR, pa je vseeno kaj podpira, ker je to tako samo marketing:))Edino dodana vrednost je Dolby Vision, in pa pri drugih proizvajalcih HDR10+. Kar pa se tiče prikaza HDR, pa so vsekakor najkvalitetnejši OLED in pa FALD-LCD modeli. Vse drugo je nekakšen približek, HDR vsebinam.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk...

damirj79 ::

webmaher je izjavil:

Tako sem ga jaz rešil saj Sony 90005XE tudi ne premore 1GB mrežne... lahko še to povem, da HTPC je star 7 let s prastarim i3 procesorjem in samo 4GB RAMa le grafikulja je novejša.... rekord je film v 4k HDR .H265, 57GB z max. bitno 123Mb/s direkt z interneta brezhibno :)

Nekdo me je zadnjič nekaj zafrkaval glede teh nikakvih 100Mb mrežnih v TVjih... ni se mi dalo preverjat kateri modeli sploh imajo 1GB?


Mislim, da noben TV nima GB mrežne kartice, vsaj nisem ga našel nikjer.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

worteleven je izjavil:

SK8100 je bil tudi na ožjem izboru, vendar sem ga pozabil vključiti v debato.
Če že iščeš model z IPS panelom, potem je vsekakor najboljša opcija tale Philips model:))Kvalitetnejši od Lg-ja kakor od Sonya.. Drugače pa kot sem napisal,če boš gledal predvsem v mraku ali popolni temi, in ne iz nekih extremnih kotov, vsekakor Philips model 7503 ali 7303 z MVA panelom..https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...
Tako kot Philips 55pus8303 in LG SK8100 imata oba vgrajene LGejeve Nano Cell panele, s tem, da ima Philips še predlanske, LG pa nekoliko izboljšane lanske. Philips ima kontrast 1200:1, LG pa 1400:1. Od HDRov Philips podpira HDR10, HLG, in pa uradno HDR10+, za katerega pa ni pridobil certifikata. Zato bi bilo potrebno preverit, če ga podpira. LG pa podpira HDR10, HLG, Dolby Vision (Dolby Atmos zvok),in Advanced HDR, kar pomeni,(sicer nisem na temu modelu preizkusil), da bi moral tudi predvajat HDR10+, ki pa ga LG uradno ne podpira. Poleg tega ima LG boljši, hitrejši, zaneslivejši operacijski sistem, neprimerno boljšo telekomando......
Philips modela 7503 in 7303, sta oba občutno slabša.

edi45 ::

webmaher je izjavil:

Tako sem ga jaz rešil saj Sony 90005XE tudi ne premore 1GB mrežne... lahko še to povem, da HTPC je star 7 let s prastarim i3 procesorjem in samo 4GB RAMa le grafikulja je novejša.... rekord je film v 4k HDR .H265, 57GB z max. bitno 123Mb/s direkt z interneta brezhibno :)

Nekdo me je zadnjič nekaj zafrkaval glede teh nikakvih 100Mb mrežnih v TVjih... ni se mi dalo preverjat kateri modeli sploh imajo 1GB?


vsi imajo 100mb mislim da

Jaz sem rešil problem z hitrejšim usb ključkom in delajo vsi 4k filmi, ki jih imam bp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

worteleven je izjavil:

SK8100 je bil tudi na ožjem izboru, vendar sem ga pozabil vključiti v debato.
Če že iščeš model z IPS panelom, potem je vsekakor najboljša opcija tale Philips model:))Kvalitetnejši od Lg-ja kakor od Sonya.. Drugače pa kot sem napisal,če boš gledal predvsem v mraku ali popolni temi, in ne iz nekih extremnih kotov, vsekakor Philips model 7503 ali 7303 z MVA panelom..https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...
Tako kot Philips 55pus8303 in LG SK8100 imata oba vgrajene LGejeve Nano Cell panele, s tem, da ima Philips še predlanske, LG pa nekoliko izboljšane lanske. Philips ima kontrast 1200:1, LG pa 1400:1. Od HDRov Philips podpira HDR10, HLG, in pa uradno HDR10+, za katerega pa ni pridobil certifikata. Zato bi bilo potrebno preverit, če ga podpira. LG pa podpira HDR10, HLG, Dolby Vision (Dolby Atmos zvok),in Advanced HDR, kar pomeni,(sicer nisem na temu modelu preizkusil), da bi moral tudi predvajat HDR10+, ki pa ga LG uradno ne podpira. Poleg tega ima LG boljši, hitrejši, zaneslivejši operacijski sistem, neprimerno boljšo telekomando......
Philips modela 7503 in 7303, sta oba občutno slabša.


Ti pišeš res toliko neumnosti, kar ti venomer dokazujem z dokazi:))Tako, da vodit s tabo kakšno raspravo je izguba časa.. Toliko raznih tehnologij , ki jih po tvoje podpira LG, bi morali gladko pomest z konkurenco, pa komaj capljajo za drugimi proizvajalci..! Kar gre v prvi vrsti pripisat predvsem marketingu , kar pa jaz tebi nikakor ne morem dopovedat:))Saj Samsung je podobna zgodba..Ti Korejci pač veliko dajo na marketing.. Te razne tehnologije , ki pa jih podpira Lg pa jih dobra polovica tako trenutno ne pride v poštev..! Ljudje ne kupujejo nekaj kar jim bo prišlo prav čez par let, temveč hočejo imet tehnologijo , ki jo bodo lahko izkoristili takoj:))In, da se še navežem na tvoje izjave kako je Philips občutno slabši. Pa saj ne moreš tega trditi, če sploh nisi delal nikakršnih primerjav:))Tako, da tukaj zopet govoriš nekaj na pamet.. Vsak ima svoje prednosti in slabosti, in reči, da sta Philips modela občutno slabša je popolna laž.. Ti res pišeš takšne stvari, da se človek vpraša ali obstaja kakšen kvalitetnejši televizor od Lg-ja.. Sicer pa ne vem kako si lahko tako navdušen nad Lg televizorji, če pa res niso nič posebnega:))Ker tako vem, da nisi pristaš Philipsa bi še te razumel, če bi recimo zagovarjal Sonya ali Panasonica, da pa tako močno zagovarjaš Lg-ja pa res ne razumem....! Sedaj pa še lahko napišeš kaj.. Samo, da bo kaj pametnega in resničnega..:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Že zopet pišeš nekaj na pamet.. Kaj boš že nehal uporabljat ta Display:)) Tukaj ne pišejo resničnih vrednosti, temveč bolj orientalne.. Na tej strani lahko dobiš samo resnične podatke o vrsti panela ( pa še tukaj so včasih navedeni napačni podatki), procesorjih itd.. Kar pa se tiče ostalih podatkov, kjer so potrebne meritve, pa se ne moraš nikakot zanašat na te podatke..! Pa si že enkrat zapomni..Tukaj si poglej resnične podatke za ta Lg model... Kar pa se tiče podpore za HDR, pa je vseeno kaj podpira, ker je to tako samo marketing:))Edino dodana vrednost je Dolby Vision, in pa pri drugih proizvajalcih HDR10+. Kar pa se tiče prikaza HDR, pa so vsekakor najkvalitetnejši OLED in pa FALD-LCD modeli. Vse drugo je nekakšen približek, HDR vsebinam. https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk...
Ja, Andrej vem, da te motijo podatki iz displayspecifications. Škoda, ker na Rtings ne testirajo TVejev drugorazrednih proizvajalcev, kot je tvoj Philips, ker sem prepričan, da potem tudi na Rtings po tvoje nebi pisali resničnih vrednosti.
Za Dolby Vision si še pred kratkim pisal, da je to marketing, sedaj pa ko je Philips napovedal, da ga bodo nekateri njihovi modeli tudi podpirali, pa priznaš, da je to dodana vrednost.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Že zopet pišeš nekaj na pamet.. Kaj boš že nehal uporabljat ta Display:)) Tukaj ne pišejo resničnih vrednosti, temveč bolj orientalne.. Na tej strani lahko dobiš samo resnične podatke o vrsti panela ( pa še tukaj so včasih navedeni napačni podatki), procesorjih itd.. Kar pa se tiče ostalih podatkov, kjer so potrebne meritve, pa se ne moraš nikakot zanašat na te podatke..! Pa si že enkrat zapomni..Tukaj si poglej resnične podatke za ta Lg model... Kar pa se tiče podpore za HDR, pa je vseeno kaj podpira, ker je to tako samo marketing:))Edino dodana vrednost je Dolby Vision, in pa pri drugih proizvajalcih HDR10+. Kar pa se tiče prikaza HDR, pa so vsekakor najkvalitetnejši OLED in pa FALD-LCD modeli. Vse drugo je nekakšen približek, HDR vsebinam. https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk...
Ja, Andrej vem, da te motijo podatki iz displayspecifications. Škoda, ker na Rtings ne testirajo TVejev drugorazrednih proizvajalcev, kot je tvoj Philips, ker sem prepričan, da potem tudi na Rtings po tvoje nebi pisali resničnih vrednosti.
Za Dolby Vision si še pred kratkim pisal, da je to marketing, sedaj pa ko je Philips napovedal, da ga bodo nekateri njihovi modeli tudi podpirali, pa priznaš, da je to dodana vrednost.


Pa sem ti napisal, da napiši kaj pametnega ne pa same neumnosti.. Kar se tiče Dolby Visiona pa če bi ga Philips podpiral ali ne, mi je čisto vseeno:)Kar sem pozabil že prej napisat. Te razne tehnologije, pridejo v poštev bolj za razvitejše države, ne pa v Sloveniji..! Koliko pa jih gleda pri nas Dolb Vision vsebine..? Mogoče 10 ali 20%:)) Pa recimo kdaj bo res na voljo HLG itd.. Že pri nas se vidi, ko ljudje kupujejo televizorje, kakšne vsebine bodo ljudje večinoma gledali.. Kar pa se tiče Philipsa, pa dobro da jih na tej strani ne testirajo.. Ker šele potem bi se videla razlika, v prid Philipsa:)) Sicer pa, če že to preberem mi je vse jasno kar se tiče Lg-ja..! Pa po tvoje bi naj bil Lg odličen televizor..

It has a full array local dimming, but the algorithms are not responsive enough and we don't recommend using it on 'High'. It is much brighter than the SJ8500, but very small highlights get dimmed by the local dimming feature, which is the opposite of what should happen.
The local dimming feature on the SK9000 is not responsive enough. It reacts too slowly to moving highlights, and the dimming zones turn on and off too late.


To pomeni, da se bodo morali še kar truditi, da naredijo res kvaliteten procesor:))


Ali pa tale citat.

Back in December last year, several AVForums members posted about problems they were experiencing with LGs 2018 range of OLEDs.
The problems manifested as flashing and elevated noise levels and could be replicated when watching certain challenging scenes on both Amazon and Netflix streaming platforms. It seems the problems stemmed from how the picture processing engine implemented ‘near black management’ in the panels and adjustments to this process have mitigated the issues.
Given that LG supplies OLED panels to many TV manufacturers around the globe, it’s no surprise that similar issues have been reported in Sony and (to a much lesser extent) Philips OLED TVs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

scipascapa ::

kaj pa HIsense?

andrej69 ::

scipascapa je izjavil:

kaj pa HIsense?


Kaj te zanima.

zee1 ::

A se da na kak način namestit aplikacijo kodi na Samsung TV brez Android boxa?

cekr ::

edi45 je izjavil:

webmaher je izjavil:

Tako sem ga jaz rešil saj Sony 90005XE tudi ne premore 1GB mrežne... lahko še to povem, da HTPC je star 7 let s prastarim i3 procesorjem in samo 4GB RAMa le grafikulja je novejša.... rekord je film v 4k HDR .H265, 57GB z max. bitno 123Mb/s direkt z interneta brezhibno :)

Nekdo me je zadnjič nekaj zafrkaval glede teh nikakvih 100Mb mrežnih v TVjih... ni se mi dalo preverjat kateri modeli sploh imajo 1GB?


vsi imajo 100mb mislim da

Jaz sem rešil problem z hitrejšim usb ključkom in delajo vsi 4k filmi, ki jih imam bp


Si mogoče že poskusil s kakšnim 1Gb adapterjem LAN2USB3? Me prav zanima, če bi vleklo kaj več kot 10MB/s?

https://www.toppreise.ch/pic_458548.html
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

worteleven ::

Glede VA / IPS panelov se ne spoznam prav veliko. Drugače pa TV-ja nikoli ne gledam v popolni temi. Najširši kot pod katerim gledam TV s stranskih kavčev pa bi bil cca 60°.

Trenutno še vedno izbiram med tistimi 4imi ki sem jih navedel zgoraj :D še kakšno dodatno mnenje mogoče? :)

andrej69 ::

zee1 je izjavil:

A se da na kak način namestit aplikacijo kodi na Samsung TV brez Android boxa?


Na Samsung televizorje se ne da direktno namestit Kodija:) Kodi se lahko namesti samo na Android televizorje, ali pa na zunanje Android boxe.

worteleven je izjavil:

Glede VA / IPS panelov se ne spoznam prav veliko. Drugače pa TV-ja nikoli ne gledam v popolni temi. Najširši kot pod katerim gledam TV s stranskih kavčev pa bi bil cca 60°.

Trenutno še vedno izbiram med tistimi 4imi ki sem jih navedel zgoraj :D še kakšno dodatno mnenje mogoče? :)


Potem ti vsekakor priporočam Philips model 8303:)Ali pa Sony model XF7596.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Ajnstajn` ::

andrej69 je izjavil:

Potem pa poskusi z nagradnjo daljinskega upravljalnika. Postopek je sledeč.

Pritisneš

-Home button
-Settings
-Wireless and networks
-Remote control
-Update remote control software
-Start
-Ok



ni resilo problema, sicer pa nevem niti zakaj bi ga, saj z daljincem ni nič narobe.

Haha, od phillipsa pa dobis odgovor "its not a bug, its a feature"

Z zadnjo posodobitvija je bila odpravljena napaka- spreminjanje glasu slusalk s tipkami za glasnost na upravljalcu.
Glasnost slusalk ter glasnost zvocnikov televizije se upravlja loceno, iz tega razloga lahko uporabniki po zelji poslusajo iz tv zvocnikov ter slusalk(ali pa zvocnikov) hkrati.

Kot da se hecajo, kdo pa hoče met TV zvočnike, če je zvok nikakvi.
//

worteleven ::

andrej69 je izjavil:

zee1 je izjavil:

A se da na kak način namestit aplikacijo kodi na Samsung TV brez Android boxa?


Na Samsung televizorje se ne da direktno namestit Kodija:) Kodi se lahko namesti samo na Android televizorje, ali pa na zunanje Android boxe.

worteleven je izjavil:

Glede VA / IPS panelov se ne spoznam prav veliko. Drugače pa TV-ja nikoli ne gledam v popolni temi. Najširši kot pod katerim gledam TV s stranskih kavčev pa bi bil cca 60°.

Trenutno še vedno izbiram med tistimi 4imi ki sem jih navedel zgoraj :D še kakšno dodatno mnenje mogoče? :)


Potem ti vsekakor priporočam Philips model 8303:)Ali pa Sony model XF7596.


Kaj pa razni SAMSUNGI?

andrej69 ::

@worteleven
Samsung ti kot prvo, nikakor ne bo ustrezal zaradi VA panela:)Ker boš gledal kar iz velikih kotov, sem ti zato priporočil Philipsa ali Sonya z IPS paneloma..
Torej pomeni, da, če boš gledal iz kota kot si napisal, boš imel kar nekaj kvalitetnejšo sliko na Philipsu in Sonyu. Kot drugo, pa imajo Samsung televizorji kar nekaj pomankljivosti.. Recimo ne omogoča ti DTS zvoka, nekoliko slabša video podpora preko vgrajenega predvajalnika, kar nekaj težav z rastezanjem in krčenjem ohišja televizorja (kjer pride do motečega zvoka), kar nekaj težav z okvarami osvetljenja panela itd.. Samsung je zelo dober kar se tiče kvalitete slike, kakor seveda tudi drugi televizorji nekaterih drugih proizvajalcev. Toda sama kvaliteta televizorjev, pa je slabša napram konkurence:)Sedaj se pa sam odloči kaj boš kupil..

andrej69 ::

@Ajnstajn`
A imaš nadgrajen televizor na to verzijo..?
TPM171E _ 107.000.222.001

Glasnost slušalk se lahko nastavlja vzporedno in je neodvisna od glasnosti zvočnikov televizorja, vendar je potrebno za to iti v menijske nastavitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

worteleven ::

andrej69 je izjavil:

@worteleven
Samsung ti kot prvo, nikakor ne bo ustrezal zaradi VA panela:)Ker boš gledal kar iz velikih kotov, sem ti zato priporočil Philipsa ali Sonya z IPS paneloma..
Torej pomeni, da, če boš gledal iz kota kot si napisal, boš imel kar nekaj kvalitetnejšo sliko na Philipsu in Sonyu. Kot drugo, pa imajo Samsung televizorji kar nekaj pomankljivosti.. Recimo ne omogoča ti DTS zvoka, nekoliko slabša video podpora preko vgrajenega predvajalnika, kar nekaj težav z rastezanjem in krčenjem ohišja televizorja (kjer pride do motečega zvoka), kar nekaj težav z okvarami osvetljenja panela itd.. Samsung je zelo dober kar se tiče kvalitete slike, kakor seveda tudi drugi televizorji nekaterih drugih proizvajalcev. Toda sama kvaliteta televizorjev, pa je slabša napram konkurence:)Sedaj se pa sam odloči kaj boš kupil..


Hvala Andrej za vse izčrpne odgovore. Res bi rad preveril cel market in kupil nekaj najboljšega za ta denar. Kakšni so pa Panasonici?

worteleven ::

Naj omenim še, da, ker je kavč U oblike, se najbližje sedi 2.5m stran pod kotom 45°, najdlje pa 3m stran direktno pred TV. Bi bil 65" bolj primeren?

andrej69 ::

@worteleven
Za takšno razdaljo, ti je povsem dovolj velikost 55". Kar pa se tiče Panasonica, pa ne dobiš nič kaj kvalitetnejšega od tega modela Philipsa. Nekako je nekaj slabši od Philipsa in nekoliko boljši od Sonya, model Panasonica XF780, toda je seveda že kar nekaj dražji.

easyrider3 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kaj že zopet zavajaš ljudi..? Kakšen precej boljši kontrast..? Če ima Lg kontrast 1100 : 1, Sony model pa nekaj malega manj kakor 1000:1. A to je za tebe precej višji kontrast..;(( Kar pa se tiče HDR-ja, pa tako Lg kakor Sony ne moreta prikazat pravi HDR:))Ker kot prvo imata precej slab kontrast, kot drugo preslab dinamični razpon, in kot tretjo premalo svetilnost panela.. Tako, da tukaj pisat, da ima eden boljši HDR kakor drugi, je res brez kakršnega smisla..!
Ker ti televizorji niso namenjeni gledanju HDR vsebin:))
LG ima kontrast 1400:1, Sony pa 1000:1.
https://www.displayspecifications.com/e...
Vidim, da ti ni jasno, da pomeni HDR podpora to, da podpira čim več HDR formatov. Med tem, ko podpira Sony samo HDR10 in HLG, podpira LG praktično vse HDR formate. Poleg tega ti ni jasno, da TVeja, ki bi 100% prikazal kateri koli HDR format še ni. OLEDi dosegajo tam nekje do 83% , vsi ostali manj. Tako, da sta Sony in LG v prikazu HDR vsebin približno enaka, nekje med 50 in 60%.



ma dej si ti tisti LG nekam zataken ker niste že tisočkrat napisali in celi svet je napisal da LG televizor je samo OLED LED televizorji so pa za risanke gledat. Pa kaj boš pisal kaj ima koliko ima če je podn ne se zajebavat moj televizor za 600 eur je boljši.

fpbs ::

easyrider3 je izjavil:

fpbs je izjavil:

LG ima kontrast 1400:1, Sony pa 1000:1.
https://www.displayspecifications.com/e...
Vidim, da ti ni jasno, da pomeni HDR podpora to, da podpira čim več HDR formatov. Med tem, ko podpira Sony samo HDR10 in HLG, podpira LG praktično vse HDR formate. Poleg tega ti ni jasno, da TVeja, ki bi 100% prikazal kateri koli HDR format še ni. OLEDi dosegajo tam nekje do 83% , vsi ostali manj. Tako, da sta Sony in LG v prikazu HDR vsebin približno enaka, nekje med 50 in 60%.
ma dej si ti tisti LG nekam zataken ker niste že tisočkrat napisali in celi svet je napisal da LG televizor je samo OLED LED televizorji so pa za risanke gledat. Pa kaj boš pisal kaj ima koliko ima če je podn ne se zajebavat moj televizor za 600 eur je boljši.
Kdo se oglaša, špecialist za nakup najslabših TVejev. Če bi ti imel samo malo pojma o tem, nebi najprej kupil najslabšega možnega Samsunga H6400, ki je bil "kao" proglašen za best buy TV, da so se naivci lepili nanj. V drugo si zopet po priporočilu Andreja kupil najslabšega možnega Sonyja za 600€. Podobne in celo boljše TVeje prodaja konkurenca za 400€. Mi je pa čudno, kako, da Andreju s svojo vsiljivostjo, ni uspelo, da ti vsili Philipsa.

worteleven ::

Fantje, malo manj kreganja. Jaz še vedno nisem uspel izbrati TV-ja :D

Za foro sem šel pogledat NU7022, kako se ga gleda s strani, pa moram reči da me VA panel ne moti toliko... Res je, da je v trgovini težko videti razlike zaradi vseh tistih luči, pa vseeno.

Našel sem še dva zanimiva:
SHARP LC-60UI7652 - 600€
PA TCL U55X9006 - 800€

je komu kaj znano to?

andrej69 ::

worteleven je izjavil:

Fantje, malo manj kreganja. Jaz še vedno nisem uspel izbrati TV-ja :D

Za foro sem šel pogledat NU7022, kako se ga gleda s strani, pa moram reči da me VA panel ne moti toliko... Res je, da je v trgovini težko videti razlike zaradi vseh tistih luči, pa vseeno.

Našel sem še dva zanimiva:
SHARP LC-60UI7652 - 600€
PA TCL U55X9006 - 800€

je komu kaj znano to?


Tako SHARP kakor TCL ne nudita nič kaj posebnega v tem cenovnem rangu:)) Sharp tako več ne nudi prave kvalitete, v tem nižjem in srednjem rangu.. Kar pa se tiče TCL Evropskih modelov pa tudi niso nič kvalitetnejši napram drugim proizvajalcem:)Tukaj mislim predvsem napram Philipsu, Sonyu, Panasonicu, Samsungu, Hisense. Predvsem je veliko razočaranje pri TCL televizorjih, slikovni procesor:))Pa tudi sam zagon televizorja, traja precej dolgo.. Pa še kar mene osebno moti je to, da imaš dva daljinska upravljalnika.. Zaradi mene pa lahko kupiš katerega od teh dveh modelov, če misliš, da boš zadovoljen..! Sicer pa kot sem ti že napisal, tebi pride v poštev predvsem kakšen model z IPS panelom.. V prodajalnah, ravno ne moreš resnično zaključit ali je kot gledanja dober ali ne:)

ombre ::

Jaz na tvojem mestu nebi kompliciral. Glede na to, da nisi zahteven uporabnik ti bo Samsung čisto ok služil.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

worteleven ::

Hvala vsem za odgovore, mislim da bom izbral kar enega od naštetih, odvisno od zalog:

LG 55SK8100PLA
Sony KD-55XF8096
Sony KD-55XD7596
Philips 55PUS8303

scipascapa ::

kje misliš vzeti?

worteleven ::

Verjetno Makspro ali pa Bigbang.

Razmišljam tudi o morebitnem B8 OLED.

Zgodovina sprememb…

danijel237 ::

pozdravljeni,

prosim za pomoč pri nakupu 55" OLED tv. Želje oz. zahteve so sledeče:

- diagonala 55"
- budget do cca 2.000 eur (+/- 10%)
- android OS
- user friendly vmesnik
- pomembna mi je hitrost odpiranja aplikacij, menija, itd.. overall odzivnost

opcijsko: SONY ima na trgu televizije brez klasičnega zvočnika, ampak je zvočnik v ekranu.
Kakšna je dodana vrednost tega, bi vi to kupili?

HVALA!

edi45 ::

danijel237 je izjavil:

pozdravljeni,

prosim za pomoč pri nakupu 55" OLED tv. Želje oz. zahteve so sledeče:

- diagonala 55"
- budget do cca 2.000 eur (+/- 10%)
- android OS
- user friendly vmesnik
- pomembna mi je hitrost odpiranja aplikacij, menija, itd.. overall odzivnost

opcijsko: SONY ima na trgu televizije brez klasičnega zvočnika, ampak je zvočnik v ekranu.
Kakšna je dodana vrednost tega, bi vi to kupili?

HVALA!


Android in user friendly vmesnik, ter hitrost odpiranja aplikacij, menija in overall odzivnost preprosto ne gredo skupaj.
Sony AF8 in AF9 imata najboljše vgrajene zvočnike od vseh TVjev, še Philips 903 z Bowers & Wilkins vgrajenim soundbarom se skrije, pred af9. TV igra res nenormalno dobro.
Če hočeš user friendly interface, ki je tudi zelo hiter in odziven ti priporočam Webos od LG, kakšen LG C8/E8, sta super OLEDa. Mogoče počakaš na B9/C9, da vidiš ceno. Sony vseeno ne opraviči razlike v ceni, Philips pa je tako slabši od obeh, kaj drugega pa tako ne preostane potem razen Panasonica. Slika ni slaba, samo operacijski sistem Firefox je prava žalost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

danijel237 ::

Ti bi mi priporočil ta model: https://acssony.si/oled-tv-sony-4k-kd-5... ?

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

danijel237 je izjavil:

pozdravljeni,

prosim za pomoč pri nakupu 55" OLED tv. Želje oz. zahteve so sledeče:

- diagonala 55"
- budget do cca 2.000 eur (+/- 10%)
- android OS
- user friendly vmesnik
- pomembna mi je hitrost odpiranja aplikacij, menija, itd.. overall odzivnost

opcijsko: SONY ima na trgu televizije brez klasičnega zvočnika, ampak je zvočnik v ekranu.
Kakšna je dodana vrednost tega, bi vi to kupili?

HVALA!


Android in user friendly vmesnik, ter hitrost odpiranja aplikacij, menija in overall odzivnost preprosto ne gredo skupaj.
Sony AF8 in AF9 imata najboljše vgrajene zvočnike od vseh TVjev, še Philips 903 z Bowers & Wilkins vgrajenim soundbarom se skrije, pred af9. TV igra res nenormalno dobro.
Če hočeš user friendly interface, ki je tudi zelo hiter in odziven ti priporočam Webos od LG, kakšen LG C8/E8, sta super OLEDa. Mogoče počakaš na B9/C9, da vidiš ceno. Sony vseeno ne opraviči razlike v ceni, Philips pa je tako slabši od obeh, kaj drugega pa tako ne preostane potem razen Panasonica. Slika ni slaba, samo operacijski sistem Firefox je prava žalost.


Kar se tiče zvoka na Philips modelu 903, ni nič slabši kakor na Sonyu:))To ti lahko povem iz osebnih izkušenj.. Lahko pa si tudi tukaj prebereš.

John Archer:

Sound

The 65OLED+903’s built in soundbar is almost stupidly good considering how compact and unassuming it looks. Designed in collaboration with British hi-fi speaker designer Bowers & Wilkins, it yields exceptional amounts of distortion-free power, bolstered by a beautiful directness (thanks to the way the drivers fire forward into the room) and a strikingly expansive but controlled mid-range. This provides the perfect, well-rounded home for everything from deep or shrill vocals to aggressive action movie effects and soaring movie scores.

Bass sounds excellent too. Deep enough to be convincing during explosions, rolling tank rumbles and dinosaur footfalls, but never overwhelming or ‘monotone’. It always feels a natural part of the wider sound mix too, rather than just ‘hanging off the bottom’ of the mid range.

There’s an almost hi-fi sensibility to the way the 65OLED+903 projects subtle details in movie mixes, too.

Finally, the B&W connection can clearly be heard in the startling refinement, purity, polish and balance of its performance with music.

Sound TL;DR: The 65OLED+903’s audio is so good it makes adding a separate soundbar unnecessary for all but the most demanding AV households.

Pa še en citat.

The market it soundbars and soundbases has come about directly as a consequence of flatscreen TVs, be they plasmas, LCDs or OLEDs, suffering such a poverty of substance to their sound as to be thoroughly frustrating. Philips TVs are no different - except for the +903.

B&W’s way for the audio upgrade to this TV is worth every penny. You won’t confuse the sound it makes for that of a dedicated audio system, but it’s superior to any other TV you’ve heard - and by a margin. In every respect, the +903’s speaker arrangement leaves every other TV on the market in the dirt.
For quiet, tension-packed scenes, the Philips sounds spacious and detailed enough to make your hair stand on end; during the crash-bang-wallop of a Hollywood action-movie set-piece it demonstrates the sort of dynamism and low-end presence that’s utterly at odds with the sound more usually associated with a big TV.

andrej69 ::

danijel237 je izjavil:

Ti bi mi priporočil ta model: https://acssony.si/oled-tv-sony-4k-kd-5... ?


Če hočeš imet najkvalitetnejši televizor kar se tiče kvalitete slike ti priporočam vsekakor Philips model 803 ali 903:) Kar se tiče pa samega vmesnika, hitrosti aplikacij itd.. pa so vsi Android OLED podobni. Nekaj boljši je tukaj Sony AF9, samo ne upraviči toliko večje cene..! Sicer pa bo prej ali slej na OLED modelih 2018 na voljo Android 9.0, ki pa je po prvih testih občutneje hitrejši, tudi sam vmesnik je prenovljen itd.. Če pa res hočeš še nekoliko boljšo odzivnost samega televizorja, pa ti potem ostane edino LG OLED model C8 ali B8, ki pa nekoliko zaostajata kar se tiče skupne kvalitete slike za Philipsom in Sonyem.

fpbs ::

danijel237 je izjavil:

prosim za pomoč pri nakupu 55" OLED tv. Želje oz. zahteve so sledeče:
- diagonala 55"
- budget do cca 2.000 eur (+/- 10%)
- android OS
- user friendly vmesnik
- pomembna mi je hitrost odpiranja aplikacij, menija, itd.. overall odzivnost
opcijsko: SONY ima na trgu televizije brez klasičnega zvočnika, ampak je zvočnik v ekranu.
Kakšna je dodana vrednost tega, bi vi to kupili?
Nisi napisal. iz kakšne razdalje boš gledal. Ker za ta denar si lahko nabaviš diagonalo 65". Kot ti je že Edi napisal: "Android in user friendly vmesnik, ter hitrost odpiranja aplikacij, menija in overall odzivnost preprosto ne gredo skupaj". Glede zvočnikov na Sonyju, ki so montirani na displeju. Šlo je za skupen razvoj Sonyja in LGeja, samo LG tega ne vgrajuje. Se pa to imenuje exciter ali shaker, in je že dolgo poznano. To lahko kupiš tudi kot posamezni element, in ga lahko montiraš naprimer na stirodur ploščo. Pri tem je pomembno, da ga nemestiš na 1/3 dolžine, in 1/3 širine plošče.

danijel237 ::

Kot gledanja je cca 2,3 m in menim, da je diagonala 55" ravno pravšnja. Pri Android OS vztrajam zato, ker bi dol potegnil BS player ali VCL preko katerega bi potem gledal video vsebine katere hranim na domačem strežniku. Sistem Android poznam je easy to learn, nešteto možnosti povezovanja vseh možnih gadgetov.
Zvok želim, da je kvaliteten in rešitev, ki sem jo omenil pri Sony TV je zgolj kot opcija in ne zahteva.
Osnovno vodilo pri nakupu je, da želim best TV for the money, budget se mi zdi realno zastavljen, ampak bolj kot raziskujem trg opažam, da imam na voljo samo 2 proizvajalca: Philips in Sony. za Sony vem, že od praveka, da je overpriced in, da veliko (pre)plačaš za brand.

brat je pred kratkim kupil TV: https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
Slika je res brutalno lepa in tudi vse ostalo je Tipi-topi, skoraj perfect. Verjetno sem bom res odločil za Philips 903 televijo kot si mi svetoval andrej69. Bi lahko rekli, da je to best for my money?

andrej69 ::

danijel237 je izjavil:

Kot gledanja je cca 2,3 m in menim, da je diagonala 55" ravno pravšnja. Pri Android OS vztrajam zato, ker bi dol potegnil BS player ali VCL preko katerega bi potem gledal video vsebine katere hranim na domačem strežniku. Sistem Android poznam je easy to learn, nešteto možnosti povezovanja vseh možnih gadgetov.
Zvok želim, da je kvaliteten in rešitev, ki sem jo omenil pri Sony TV je zgolj kot opcija in ne zahteva.
Osnovno vodilo pri nakupu je, da želim best TV for the money, budget se mi zdi realno zastavljen, ampak bolj kot raziskujem trg opažam, da imam na voljo samo 2 proizvajalca: Philips in Sony. za Sony vem, že od praveka, da je overpriced in, da veliko (pre)plačaš za brand.

brat je pred kratkim kupil TV: https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
Slika je res brutalno lepa in tudi vse ostalo je Tipi-topi, skoraj perfect. Verjetno sem bom res odločil za Philips 903 televijo kot si mi svetoval andrej69. Bi lahko rekli, da je to best for my money?


Za takšno razdaljo, ti je povsem dovolj velikost 55". Kar se tiče predvajanja video vsebin ti priporočam Kodi. Sta pa modela 803 in 903 vsekakor best buy OLED modela:)

šlosar ::

V upanju na pravo pomoč, povem, da iščem nov LED TV z zahtevami:

* 55" (prostorska omejitev širine na 139cm)
* 4K
* LED (z željo po IPS panelu)
* čim večjo ppi kvaliteto slike

na hitro sem si ogledal Philips 55PUS8303, za ceno 765€ - je tole dober tv za moje želje ali lahko dobim tudi kaj boljšega s takšno ceno?

andrej69 ::

šlosar je izjavil:

V upanju na pravo pomoč, povem, da iščem nov LED TV z zahtevami:

* 55" (prostorska omejitev širine na 139cm)
* 4K
* LED (z željo po IPS panelu)
* čim večjo ppi kvaliteto slike

na hitro sem si ogledal Philips 55PUS8303, za ceno 765€ - je tole dober tv za moje želje ali lahko dobim tudi kaj boljšega s takšno ceno?


Za takšno ceno, ne boš dobil boljšega televizorja z IPS panelom:)

šlosar ::

Dobro, kaj pa če odmislimo željo po ips panelu? Kateri pa potem pridejo v poštev?

andrej69 ::

šlosar je izjavil:

Dobro, kaj pa če odmislimo željo po ips panelu? Kateri pa potem pridejo v poštev?


Tukaj imaš nekaj zelo dobrih modelov z VA paneli.

https://www.mimovrste.com/televizorji-i...

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

https://www.mimovrste.com/televizorji-i...

šlosar ::

Ker še nobene od teh nisem videl v živo, bom podal komentar baziran na napisanih specifikacijah vseh naštetih televizij:
vse so slabše po ppi in panelu pa še dražje so od tiste moje predlagane psu8303, tako da se še vedno držim te televizije.

andrej69 ::

šlosar je izjavil:

Ker še nobene od teh nisem videl v živo, bom podal komentar baziran na napisanih specifikacijah vseh naštetih televizij:
vse so slabše po ppi in panelu pa še dražje so od tiste moje predlagane psu8303, tako da se še vedno držim te televizije.


Nikar se ne oziraj tolko po Indexu kakovosti slike.. Ker vsak televizor ima minuse in pluse:)Philips model 8303 ti je skupno gledano res nekako najkvalitetnejši. Toda, če boš gledal samo filme in serije so ti našteti televizorji boljši izbor, predvsem, če boš gledal v mraku.. Predvsem tukaj mislim na oba Philips modela in Samsunga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

šlosar ::

Se pravi, da s panelom VA dobimo bolj jasno oz. svetlo sliko v temi proti IPS panelu, ki ima manj svetlo? Ali v čem je rezlika?

andrej69 ::

šlosar je izjavil:

Se pravi, da s panelom VA dobimo bolj jasno oz. svetlo sliko v temi proti IPS panelu, ki ima manj svetlo? Ali v čem je rezlika?


Z VA panelom dobiš bolj kontrastno sliko, in tudi črni kadri so črni, in ne toliko sivi kot na IPS panelih. Tudi sama uniformiranost panela je boljša. Pa, če ima še recimo televizor Direkt Led panel, pomeni, da nimaš težav z osvetljenjem panela v kotih panela, kakor je na večini Edge Led panelov. Saj recimo na Philips modelu 8303 je slika tudi kvalitetna v mraku predvsem na račun Ambilighta, ki nekoliko skrije pomankljivosti IPS panela, toda vsekakor ni tako kvalitetna kakor na modelih z VA paneli. To govorim za gledanje v mraku ali popolni temi.. Če pa boš recimo gledal v nekoliko osvetljenem prostoru, in boš gledal vsega po malem, od filmov, serij, športa, tv programa pa je Philips model 8303 odlična izbira:))

@šlosar
Sem ti poslal ZS pa si malo poglej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

šlosar ::

Hvala za info, trud in čas!

andrej69 ::

šlosar je izjavil:

Hvala za info, trud in čas!


Ni problema zato sem na tem forumu, da lahko pomagam..

scipascapa ::

http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-qe...

leclerc 780EUR, od tega 120EUR na kartico, plačate 900EUR

mnenja?

https://www.e-leclerc.si/pregledovalnik...

Zgodovina sprememb…

««
182 / 534
»»