» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
47 / 544
»»

duke69 ::

Hvala za predloge andrej69. Bom pogledal in razmislil. Drugače pa andrej ni predlagal kot prvo izbiro Philips zato mislim da ga ni treba takoj napadat.Čeprav mi do sedaj nista bila ne Philips ne Sony ne vem kako pri srcu ampak vseeno. Mogoče je danes drugače. Do sedaj nisem imel še nobene od omenjenih znamk. Kot CRT sem imel Samsung zdaj pa imamo doma dve plazni Panasonic. Z vsemi zelo zadovoljen. Zato bi rad še tvoje mnenje 4knative.

4knative ::

duke69 je izjavil:

Hvala za predloge andrej69. Bom pogledal in razmislil. Drugače pa andrej ni predlagal kot prvo izbiro Philips zato mislim da ga ni treba takoj napadat.Čeprav mi do sedaj nista bila ne Philips ne Sony ne vem kako pri srcu ampak vseeno. Mogoče je danes drugače. Do sedaj nisem imel še nobene od omenjenih znamk. Kot CRT sem imel Samsung zdaj pa imamo doma dve plazni Panasonic. Z vsemi zelo zadovoljen. Zato bi rad še tvoje mnenje 4knative.


Jaz ti predlagam da počakaš še kak mesec ali dva in kupiš TV, ki bo takrat najbolj znižan - najboljši deal za 700-800 eur.

xice5 ::

zdravo imam lcd LG SL9000 42 in razmišlam o menjavi kaj priporočate lp

andrej69 ::

xice5 je izjavil:

zdravo imam lcd LG SL9000 42 in razmišlam o menjavi kaj priporočate lp


Za koliko denarja, in kakšne veličine..?

xice5 ::

veličina 55

andrej69 ::

@xice5
Denarja..?

xice5 ::

tam okol 1000 e sem mislim kaj pa vi priporočate?

andrej69 ::

Za takšen denar definitivno tale model.
PHILIPS 55PUS7502

Ali pa nekaj od teh modelov.
SONY KD-55XE8096B
PANASONIC TX-58EX700E
LG 55SJ810V
SAMSUNG UE55MU7002

xice5 ::

bolje dat kak evrov več za kak bolši tv ali čisto dobr to kar ste priporočal ali bolje počakat da se mal poceni oled lp

Melanholija ::

Če imaš možnost se nasparati par stotakov zraven, bo kmalu b7 55" za 1400,-

Kakšna je pa razdalja gledanja in kaj se bo gledalo?

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

xice5 je izjavil:

bolje dat kak evrov več za kak bolši tv ali čisto dobr to kar ste priporočal ali bolje počakat da se mal poceni oled lp


Če boš kupil televizor v Sloveniji, ne boš dobil v bližnji prihodnosti OLED-A za kakšno zelo solidno ceno.
Če pa ga boš kupil v tujini, pa ga boš mogoče dobil za kakšno zelo solidno ceno..Toda dvomim, da se bo cena spustila pod 1500 evrov..Kar pa se tiče priporočenih televizorjev, pa gre že za kar kvalitetne 4k televizorje:)Seveda se, da dobit tudi kvalitetnejše, toda je že tudi cena višja:)Seveda, pa je odvisno kakšne vsebine boš največ gledal..Trenutno se takšen rang televizorjev, najbolje prodaja...Kajti za 1000 evrov, že imaš kvaliteten 4k televizor:)

xice5 ::

gletam tv na t-2 filme pa kak fuzbal in xbox one x mislim nabavit lp zanima me še med sony 8505 pa 9005 če velika razlika pa kaj vi bol priporočate sony ali lg hvala lepa lp .

leiito ::

xice5 je izjavil:

veličina 55


Pejt pogledat v živo kakšna razlika je 55 in 65, 55 je v bistvu majhen za današnje razmere in premajhen za povprečno dnevno sobo. Če gledaś filme je tu še črna spodaj in zgoraj in je 55” efektivno manj kot 50

andrej69 ::

xice5 je izjavil:

gletam tv na t-2 filme pa kak fuzbal in xbox one x mislim nabavit lp zanima me še med sony 8505 pa 9005 če velika razlika pa kaj vi bol priporočate sony ali lg hvala lepa lp .


Seveda je razlika med Sony modeloma.Kajti model 9005 ima že FALD..Toda za tvoje potrebe, je čisti nesmisel kupovat, takšen televizor kot je Sony 9005:)Seveda je pa Sony vsekakor kvalitetnejši, napram Lg-ju.Na tvojem mestu, bi vzel katerega od modelov, katere sem ti priporočil..

xice5 ::

filme gledam nekje iz 3 metrov igre igram nekje iz 2 metrov lp

fpbs ::

xice5 je izjavil:

bolje dat kak evrov več za kak bolši tv ali čisto dobr to kar ste priporočal ali bolje počakat da se mal poceni oled lp

Če ti stari TV še dobro služi, potem je bolje malo počakat na ugodnejše cene OLEDov.

andrej69 ::

Kar se tiče še OLED težav, na katere sem že opozarjal.

bbobst ::

4knative je izjavil:

bbobst je izjavil:

4knative je izjavil:

Jodlarcek je izjavil:

4knative je izjavil:

Morda lahko pogledaš še UE55MU7000, ki je samo 997 eur.

kje ga najdeš za takšno ceno?


https://www.electronic4you.at/samsung-u...

andrej69 ti pa nehaj lagati, ker televizor predvaja vse formate normalno, drugače bi bili polni forumi teh problemov. Ne laži!

Tule moram pa dati Andreju prav.
KS7002 ima res problem z HEVC visokim bitratom 60K+, kaže bolj kot ne diapozitive.


Pošlji nazaj v garancijo potem. Vsak 4K, ki ga kupiš mora gladko predvajat tudi 60mbps bitrate filme.

Ne podpira višjega bitrate-a,kar je navedeno na spletni stani.

bbobst ::

robertus23 je izjavil:

Tudi jaz lahko zanikam Andrejevo izjavo o vsebinah,ki jih samsung nemore predvajat.Sprobal sem ogromno različnih video zapisov,pa pri nobenem ni bilo težave.Tudi 4K HDR velikosti 65GB (bitrata nevem kolk je) predvaja super.Edina težava ,ki sem jo opazil-če ima mkv vstavljen podnapis potem tv ne zazna zunanjega podnapisa.

Na katerem modelu si probal?

4knative je izjavil:

robertus23 je izjavil:

Tudi jaz lahko zanikam Andrejevo izjavo o vsebinah,ki jih samsung nemore predvajat.Sprobal sem ogromno različnih video zapisov,pa pri nobenem ni bilo težave.Tudi 4K HDR velikosti 65GB (bitrata nevem kolk je) predvaja super.Edina težava ,ki sem jo opazil-če ima mkv vstavljen podnapis potem tv ne zazna zunanjega podnapisa.


Če ima film enih 5 podnapisov in dodaš zraven svoj .srt podnapis zadeva mora delovati. Pač moraš zbrati podnapis preko menija in poimenovan mora biti isto kot film (rambo2.mkv in rambo2.srt).

Naj bi zaznal, ampak ne.

robertus23 je izjavil:

Podnapisov ,zunanjih mi ne prebere,če so v mkv datoteki že vstavljeni.Če jih v mkv ni potem jih zazna brez problemov.

Tako je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

4knative ::

bbobst sem videl tvoj panel in priznam, da nimaš sreče. Čisto razumem tvoje frustracije, ampak meni televizor dela odlično, uniformiranost je super, nobenega judderja, stutteringa, bendinga, ghostinga, blura ipd. S filmi nad 80mbps nimam izkušenj, delujejo pa complete bluray ripi .m2ts gladko - okoli 60mbps.

bbobst ::

4knative je izjavil:

bbobst sem videl tvoj panel in priznam, da nimaš sreče. Čisto razumem tvoje frustracije, ampak meni televizor dela odlično, uniformiranost je super, nobenega judderja, stutteringa, bendinga, ghostinga, blura ipd. S filmi nad 80mbps nimam izkušenj, delujejo pa complete bluray ripi .m2ts gladko - okoli 60mbps.

Upam ,da bom imel več sreče naslednji teden,ko bom zopet vlekel TV na servis za menjavo panela,kajti je že odobren,so ga že naročili in nekje v torek naj bi bil na servisu.
Pa naj bo ta tip top,kajti v nasprotnem bom spet reklamiral.

4knative ::

Edino pravilno, jaz bi jim tudi takšen televizor pošiljal v servis dokler ne bi bil vsaj 80% zadovoljen. Je pa res, da tudi najdražjim televizorjem najdeš hibe, ampak kot pravim vsaj 80% zadovoljstvo bi moralo biti.

andrej69 ::

Ka se sedaj vse dogaja okrog teh panelov,pa ne mislim samo na Samsung:)Kot sem že napisal, so prvi LCD paneli izdržali po par let brez kakršnih težav, sedaj pa, če ti deluje 2 ali 3 leta, si že lahko zelo" zadovoljen..
Nekateri ne delujejo že novi, ali pa delujejo samo par mesecev..:( Enostavno je konkurenca naredila svoje:)Poceni komponente, proizvest čim več panelov, slaba kontrola izdelkov itd..Kvantiteta pred kvaliteto, zato pa se dogaja sedaj vse to..Tako, da tudi v prihodnosti ne bo bolje, mislim ,da še slabše:)

cekr ::

Je potem problem kakovosti panelov tudi pri dražjim (npr. >1500€) prikazovalnikih?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrej69 ::

cekr je izjavil:

Je potem problem kakovosti panelov tudi pri dražjim (npr. >1500€) prikazovalnikih?


Tukaj je problem pri vseh cenovnih razredih:)Kajti gre za isto tehnologijo panela, pa vseeno za kateri cenovni razred se gre..Je pa razlika pri sami elektroniki, tukaj pa so razlike glede cenovnega razreda.
Kajti v višjih rangih televizorjev so matične, napajalne plošče itd.. nekaj kvalitetnejše napram kakšnim vstopnim modelom televizorjev..Toda, to zopet ne pomeni, da se bo ta televizor pokvaril kasneje, kakor kateri televizor nižjega ranga..Kot sem napisal, danes moraš imet precej sreče pri nakupu televizorja..

cekr ::

Pred 10-imi leti sem dal v Nemčiji za Sony-a 46" W3000 serije 2k€.
Dela še vedno tako kot je prvi dan.

Če dam recimo danes toliko denarja za novega 55", lahko pričakujem, da ne bo toliko zdržal?

Vedno se poudarja, kakšno svinjarijo delajo izpusti. Da se pa na trg daje izdelke za par let, ki potem letijo na deponije, je pa vse tiho.
Ni mi problem dati več € za nek izdelek, za katerega bom vedel, da bo za dolgo. Očitno pa te izbire nimam več.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

scipascapa ::

cekr: te izbire ni več, postavi se v kožo proizvajalca - kapitalista, njemu je namen, da po garanciji vse crkne, da kupiš spet.
vlade ne naredijo nič, da bi čim manj zavrgli izdelke in ohranjali okolje....s tem bi morali pa naredi res kvalitetne izdelke.

andrej69 ::

Saj se napisal, da so CRT televizorji in prvi LCD televizorji, bili pojem za današnje televizorje, kar se tiče izdržjivosti komponent..Danes, četudi boš dal 3.000 evrov, ne boš imel 100% garancije, da ti bo deloval 2 ali 3 leta..Če pa boš res imel smolo, pa še ti tako dolgo ne bo deloval..Tako, da kar se tega segmenta tiče, nimaš izbire:):(

Tsunamii ::

KAj je ista storija glede kvalitete in casovnega delovanja tudi glede OLED zaslonov ?

Ramlo ::

Pozdrav,
Kr se omenja LG SJ810V in sem zainteresiran za LG prav zaradi Webos in magic remote me zanima razlika med modeli kot so SJ800V,SJ850V ali kot alternativa SJ750V ali UH850V.
Gre za velikost 55, montiran bi bil na steno in razdalja gledanja 3,5m. Na voljo imam 1000€ in razmišljam o nakupu v Avstriji kr mi je blizu in se izognem faktorju, da dobim balkansko kvaliteto.
Problem LG-JA vidim predvsem v neobstoječe appu za Telemachov EOS.
Rabim predvsem par nasvetov, da dobim favorita. Nakup se bo opravil pred božičem.
Hvala in LP

leiito ::

Valjda, v Avstrijo pejt po tivi, ali pa naroči z neta, roba za nerazvite regije je slabša in dražja, ker proizvajalci računajo, da gremo Balkanci po televizijo radi s sosedom s kombijem v fizično štacuno, ker ta internet nimaš za kaj prijet, to je vse v oblakih.

Da so moderne televizije res tako zelo nezanesljive, da rabiš veliko srečo pri nakupu, sem skeptičen. Za take trditve kot jih podaja npr. andrejc69, se spodobi navesti vire, kako neodvisno analizo, ki potrjuje tezo, ne more biti dovolj, da Jože na servisu reče, da ima več dela kot prej. Mogoče bo andrejc citiral kak vir, na prvo žogo se zdi, da resni komentatorji ne delijo njegovega alarmizma. Na splošno je tehnologija vedno bolj zanesljiva, ne manj, proizvajalci silijo potrošnika v nakup novih modelov z razvojem in marketingom, ne z namerno slabo narejeno robo. Tiviji se zdijo še manj ranljivi kot večina tehničnih izdelkov, ker nimajo premikajočih se delov, prodajalci dajejo zlahka 3 leta garancije, Samsung zdaj celo 5 let, za letošnje OLED panele trdi LG, da zdržijo vsaj 100.000 ur preden pride do opaznega padca svetilnosti ali drugih težav.

Za tivije v cenovnem razredu nad jurjadvesto je best buy na netu iz Avstrije ali Nemčije Sony 900 ali pa LG B7.

cekr ::

leiito je izjavil:

Valjda, v Avstrijo pejt po tivi, ali pa naroči z neta, roba za nerazvite regije je slabša in dražja, ker proizvajalci računajo, da gremo Balkanci po televizijo radi s sosedom s kombijem v fizično štacuno, ker ta internet nimaš za kaj prijet, to je vse v oblakih.

Da so moderne televizije res tako zelo nezanesljive, da rabiš veliko srečo pri nakupu, sem skeptičen. Za take trditve kot jih podaja npr. andrejc69, se spodobi navesti vire, kako neodvisno analizo, ki potrjuje tezo, ne more biti dovolj, da Jože na servisu reče, da ima več dela kot prej. Mogoče bo andrejc citiral kak vir, na prvo žogo se zdi, da resni komentatorji ne delijo njegovega alarmizma. Na splošno je tehnologija vedno bolj zanesljiva, ne manj, proizvajalci silijo potrošnika v nakup novih modelov z razvojem in marketingom, ne z namerno slabo narejeno robo. Tiviji se zdijo še manj ranljivi kot večina tehničnih izdelkov, ker nimajo premikajočih se delov, prodajalci dajejo zlahka 3 leta garancije, Samsung zdaj celo 5 let, za letošnje OLED panele trdi LG, da zdržijo vsaj 100.000 ur preden pride do opaznega padca svetilnosti ali drugih težav.

Za tivije v cenovnem razredu nad jurjadvesto je best buy na netu iz Avstrije ali Nemčije Sony 900 ali pa LG B7.


Optimist.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrej69 ::

Ramlo je izjavil:

Pozdrav,
Kr se omenja LG SJ810V in sem zainteresiran za LG prav zaradi Webos in magic remote me zanima razlika med modeli kot so SJ800V,SJ850V ali kot alternativa SJ750V ali UH850V.
Gre za velikost 55, montiran bi bil na steno in razdalja gledanja 3,5m. Na voljo imam 1000€ in razmišljam o nakupu v Avstriji kr mi je blizu in se izognem faktorju, da dobim balkansko kvaliteto.
Problem LG-JA vidim predvsem v neobstoječe appu za Telemachov EOS.
Rabim predvsem par nasvetov, da dobim favorita. Nakup se bo opravil pred božičem.
Hvala in LP


Kar se tiče razlik med Modela SJ810 in 850.Model SJ850 ima RGB panel dočim ima model SJ810 WRGB kar je nekoliko slabše, ima nekoliko višji Picture Mastering Index, nekoliko boljši zvok, nekoliko boljši kontrast in nekoliko boljš barvni razpon. Skratka kvalitetnejši model, napram modelu SJ810. Če že hočeš Lg televizor, potem vsekakor model SJ850. Drugi modeli niso vredni takšnega denarja..

4knative ::

andrej69 je izjavil:

Ka se sedaj vse dogaja okrog teh panelov,pa ne mislim samo na Samsung:)Kot sem že napisal, so prvi LCD paneli izdržali po par let brez kakršnih težav, sedaj pa, če ti deluje 2 ali 3 leta, si že lahko zelo" zadovoljen..
Nekateri ne delujejo že novi, ali pa delujejo samo par mesecev..:( Enostavno je konkurenca naredila svoje:)Poceni komponente, proizvest čim več panelov, slaba kontrola izdelkov itd..Kvantiteta pred kvaliteto, zato pa se dogaja sedaj vse to..Tako, da tudi v prihodnosti ne bo bolje, mislim ,da še slabše:)


To se pa strinjam, zato pa sploh ni noro vzeti Samsunga s 5-letno garancijo. S paneli pa itak čista loterija, lahko samo zmoliš pred nakupom.

Ramlo ::

Žal vidim, da mi 850 pobegne od budžeta kr za konkretno.
Gledam UH770V model iz mediamarkta za 900€ koliko Hz panel ima glede na to, da sem ljubitelj nogometa in športa nasploh?

fpbs ::

leiito je izjavil:

Da so moderne televizije res tako zelo nezanesljive, da rabiš veliko srečo pri nakupu, sem skeptičen. Za take trditve kot jih podaja npr. andrejc69, se spodobi navesti vire, kako neodvisno analizo, ki potrjuje tezo, ne more biti dovolj, da Jože na servisu reče, da ima več dela kot prej. Mogoče bo andrejc citiral kak vir, na prvo žogo se zdi, da resni komentatorji ne delijo njegovega alarmizma. Na splošno je tehnologija vedno bolj zanesljiva, ne manj, proizvajalci silijo potrošnika v nakup novih modelov z razvojem in marketingom, ne z namerno slabo narejeno robo. Tiviji se zdijo še manj ranljivi kot večina tehničnih izdelkov, ker nimajo premikajočih se delov, prodajalci dajejo zlahka 3 leta garancije, Samsung zdaj celo 5 let, za letošnje OLED panele trdi LG, da zdržijo vsaj 100.000 ur preden pride do opaznega padca svetilnosti ali drugih težav.

Se kar strinjam s teboj, in daleč od tega, da so bili CRT TVeji pojem za današnje TVeje. Če bi se Andrej kdaj ukvarjal s CRTeji, bi vedel, da so bile elektronke potrošni material, da je bilo nekatere treba menjati najmanj enkrat na leto, da ne omenjam nekaterih TVejev, ki so bili namesto s cinom lotani s svincem.

andrej69 ::

Ramlo je izjavil:

Žal vidim, da mi 850 pobegne od budžeta kr za konkretno.
Gledam UH770V model iz mediamarkta za 900€ koliko Hz panel ima glede na to, da sem ljubitelj nogometa in športa nasploh?


UH770 ima že 100Hz osveževanje panela, toda jaz osebno ne bi dal nikdar takšen denar za ta model Lg-ja..
Kajti dobiš, že kar nekaj" kvalitetnejše televizorje za okoli 100 evrov:)

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

leiito je izjavil:

Da so moderne televizije res tako zelo nezanesljive, da rabiš veliko srečo pri nakupu, sem skeptičen. Za take trditve kot jih podaja npr. andrejc69, se spodobi navesti vire, kako neodvisno analizo, ki potrjuje tezo, ne more biti dovolj, da Jože na servisu reče, da ima več dela kot prej. Mogoče bo andrejc citiral kak vir, na prvo žogo se zdi, da resni komentatorji ne delijo njegovega alarmizma. Na splošno je tehnologija vedno bolj zanesljiva, ne manj, proizvajalci silijo potrošnika v nakup novih modelov z razvojem in marketingom, ne z namerno slabo narejeno robo. Tiviji se zdijo še manj ranljivi kot večina tehničnih izdelkov, ker nimajo premikajočih se delov, prodajalci dajejo zlahka 3 leta garancije, Samsung zdaj celo 5 let, za letošnje OLED panele trdi LG, da zdržijo vsaj 100.000 ur preden pride do opaznega padca svetilnosti ali drugih težav.

Se kar strinjam s teboj, in daleč od tega, da so bili CRT TVeji pojem za današnje TVeje. Če bi se Andrej kdaj ukvarjal s CRTeji, bi vedel, da so bile elektronke potrošni material, da je bilo nekatere treba menjati najmanj enkrat na leto, da ne omenjam nekaterih TVejev, ki so bili namesto s cinom lotani s svincem.


Pa še vedno so izdržali, dlje kakor današnji televizorji:)Res je, da so bile elektronke potrošni material,toda to si si lahko menjal kar sam..Pri današnjih televizorjih, pa si teško menjaš kaj sam:)
Razen kakšnega konektorja za panel.Jaz osebno, sem imel dva CRT televizorja znamke Sony, pa sem jih prej odpeljal na odpad zaradi zastarelosti, prej ko sta se pokvarila..Danes pa ne boš tega dočakal, da bi ga prej odpeljal na odpad zaradi zastarelosti, kajti se bo sigurno že prej pokvaril morda celo dvakrat..:D

Ramlo ::

andrej69 je izjavil:

Ramlo je izjavil:

Žal vidim, da mi 850 pobegne od budžeta kr za konkretno.
Gledam UH770V model iz mediamarkta za 900€ koliko Hz panel ima glede na to, da sem ljubitelj nogometa in športa nasploh?


UH770 ima že 100Hz osveževanje panela, toda jaz osebno ne bi dal nikdar takšen denar za ta model Lg-ja..
Kajti dobiš, že kar nekaj" kvalitetnejše televizorje za okoli 100 evrov:)


Lahko dobim par primerov, da si pogledam na spletu.

andrej69 ::

@Ramlox
Tukaj imaš nekaj modelov.
Philips PUS7502
Philips PUS7101
PANASONIC TX-58EX700E
SONY KD-55XE8096B
SONY KD-55XE8505B
SAMSUNG UE55MU7002TXXH

MrStein ::

robertus23 je izjavil:

(bitrata nevem kolk je)

There's your problem right there!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

bbobst je izjavil:

Danes me je klicala gospodična iz DAST servisa naj dostavim TV. Da lahko oddam po pošti.
Vendar kdo odgovarja ,če je naprimer razbit ekran ali da je karkoli poškodovanega. Oddam tip top robo, servis pa iz škatle vzame poškodovano. Kako dokazati ,da je poškodba nastala na pošti? Bom raje osebno dostavil.

Pred oddajo poslikaš. Ta nasvet se večkrat daje.
Pošiljka pri pošti pa je itak zavarovana.

bbobst je izjavil:


Zanima pa me, ali začne teči garancija novega panela "iz nule"?
Torej bi imel garancijo na vse ostalo razen panela se malo manj kot eno leto ,
na panel pa zopet dve.Ali pa je to kako drugače?

Po zakonu začne garancija tečti na novo za zamenjane dele.
Ne vem pa, ali to velja le za zakonsko obvezno garancijo enega leta, ali tudi za prostovoljne daljše garancije.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

leiito ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

leiito je izjavil:

Da so moderne televizije res tako zelo nezanesljive, da rabiš veliko srečo pri nakupu, sem skeptičen. Za take trditve kot jih podaja npr. andrejc69, se spodobi navesti vire, kako neodvisno analizo, ki potrjuje tezo, ne more biti dovolj, da Jože na servisu reče, da ima več dela kot prej. Mogoče bo andrejc citiral kak vir, na prvo žogo se zdi, da resni komentatorji ne delijo njegovega alarmizma. Na splošno je tehnologija vedno bolj zanesljiva, ne manj, proizvajalci silijo potrošnika v nakup novih modelov z razvojem in marketingom, ne z namerno slabo narejeno robo. Tiviji se zdijo še manj ranljivi kot večina tehničnih izdelkov, ker nimajo premikajočih se delov, prodajalci dajejo zlahka 3 leta garancije, Samsung zdaj celo 5 let, za letošnje OLED panele trdi LG, da zdržijo vsaj 100.000 ur preden pride do opaznega padca svetilnosti ali drugih težav.

Se kar strinjam s teboj, in daleč od tega, da so bili CRT TVeji pojem za današnje TVeje. Če bi se Andrej kdaj ukvarjal s CRTeji, bi vedel, da so bile elektronke potrošni material, da je bilo nekatere treba menjati najmanj enkrat na leto, da ne omenjam nekaterih TVejev, ki so bili namesto s cinom lotani s svincem.


Pa še vedno so izdržali, dlje kakor današnji televizorji:)Res je, da so bile elektronke potrošni material,toda to si si lahko menjal kar sam..Pri današnjih televizorjih, pa si teško menjaš kaj sam:)
Razen kakšnega konektorja za panel.Jaz osebno, sem imel dva CRT televizorja znamke Sony, pa sem jih prej odpeljal na odpad zaradi zastarelosti, prej ko sta se pokvarila..Danes pa ne boš tega dočakal, da bi ga prej odpeljal na odpad zaradi zastarelosti, kajti se bo sigurno že prej pokvaril morda celo dvakrat..:D


To so anekdotni dokazi, karkoli se je zgodilo tebi, statistično ne pomeni nič. Pa ne trdim, da današnji tiviji niso manj zanesljivi, ampak to, da nisem videl dokaza za to trditev in da se po drugih industrijah sodeč, to ne zdi posebej verjetno. Ampak valjda ti, ki si v tej panogi, ne govoriš na pamet in strašiš ljudi, ne da bi imel za svoje trditve dokaze, gotovo lahko navedeš kako študijo, ki potrjuje tvojo tezo.

Ramlo ::

andrej69 je izjavil:

@Ramlox
Tukaj imaš nekaj modelov.
Philips PUS7502
Philips PUS7101
PANASONIC TX-58EX700E
SONY KD-55XE8096B
SONY KD-55XE8505B
SAMSUNG UE55MU7002TXXH


Večinoma so vsi dražji kot LG, kje pa je bistvena razlika proti LG.
Kaj EOS dela na vseh platformah z Android.

andrej69 ::

Ramlo je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@Ramlox
Tukaj imaš nekaj modelov.
Philips PUS7502
Philips PUS7101
PANASONIC TX-58EX700E
SONY KD-55XE8096B
SONY KD-55XE8505B
SAMSUNG UE55MU7002TXXH


Večinoma so vsi dražji kot LG, kje pa je bistvena razlika proti LG.
Kaj EOS dela na vseh platformah z Android.


Nekaj so dražji, toda vsekakor kvalitetnejši:) Saj televizor ne kupuješ vsako leto, tako, da se isplača dati nekaj več denarja..Kar pa se tiče EON-A.
EON aplikacijo, lahko spremljaš na mobilnih napravah (pametni telefoni, tablice), namiznih in prenosnih računalnikih (PC in Mac) ter pametnih televizorjih s sistemom Android.Kakor tudi na Samsung televizorjih modelih 2017.

Ramlo ::

andrej69 je izjavil:

@Ramlox
Tukaj imaš nekaj modelov.
Philips PUS7502
Philips PUS7101
PANASONIC TX-58EX700E
SONY KD-55XE8096B
SONY KD-55XE8505B
SAMSUNG UE55MU7002TXXH


Kaj pa ostali znalci? imate kakšno mnenje, prej ko grem po nakupih.
Vidim, da splošno mnenje ni naklonjeno LG ju. Ima pa Philips dobro izvedbo remota z tipkovnico

andrej69 ::

Na obeh straneh daljinca, delujejo led diode pri delovanju daljinskega upravljalnika- pri vnosu besedila.

Melanholija ::

Lg je cisto ok znamka, samo po večini se kupuje OLED LG teveje. Poglej si kakšne teste na hdtvtest in podobnih straneh.

OK.d ::

andrej69 je izjavil:

Ramlo je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@Ramlox
Tukaj imaš nekaj modelov.
Philips PUS7502
Philips PUS7101
PANASONIC TX-58EX700E
SONY KD-55XE8096B
SONY KD-55XE8505B
SAMSUNG UE55MU7002TXXH


Večinoma so vsi dražji kot LG, kje pa je bistvena razlika proti LG.
Kaj EOS dela na vseh platformah z Android.


Nekaj so dražji, toda vsekakor kvalitetnejši:) Saj televizor ne kupuješ vsako leto, tako, da se isplača dati nekaj več denarja..Kar pa se tiče EON-A.
EON aplikacijo, lahko spremljaš na mobilnih napravah (pametni telefoni, tablice), namiznih in prenosnih računalnikih (PC in Mac) ter pametnih televizorjih s sistemom Android.Kakor tudi na Samsung televizorjih modelih 2017.

Ja deluje na "vseh", če si naročnik gold trojčka, drugače na android tv-jih ne deluje, če si samo naročnik mobilnega paket "ŠE VEČ";)
LPOK.d

Ramlo ::

Še nimam naročnine ampak bom do novega leta sklenil pogodbo, do takrat bo tudi dnevna končana(imajo paket gold za 36€). Izmed vseh zgleda Samsung najbolše po ocenah, koliko to v praksi pomeni nevem. Ma pa tudi edini VA panel še še ne motim.
Kaj je res VA panel taka prednost? Ma kdo tak Tv doma ali pa mogoče LG ne znam si predstavljati te recenzije kontrasta in črne v praksi
««
47 / 544
»»