» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
46 / 544
»»

leiito ::

hafo123 je izjavil:

leiito je izjavil:

Zakaj pa po tvoje ne bi mogel primerjati televizorjev z avtomobili? Gre za analogijo, poglej v slovar kaj je analogija, in za metode ki jih industrija uporablja. Tak shootout je PR stunt, del promocije pač, zato so ga pa izvedli, razen če ti verjameš, da je ljudi pri Filipsu kr tko pač zanimalo kako se obnese njihov OLED na Vivid, pa če bo zadnji bo pa zadnji, kaj čmo, smo stran vrgli ta denar.


Vem kaj pomeni analogija ampak pustimo to.
Mogoče je, da so predhodno ta test naredili tudi sami brez publike vendar to še vedno ne pomeni, da test laže.


A zdej pa pustimo to, še post ali dva prej je bil pa popoln nesmisel? Vsaj dosleden bodi.

In ne, nihče ne trdi, da test laže, ampak da ni bilo kontrole glede vhoda enot, niso bile vse kupljene pod enakimi pogoji, Filips je izbral tudi foto in video material, ki bo ocenjevan, določil parametre, določil kje bo kateri tivi stal, Filips jasno na sredini, da bo mera polna pa še nagradil najbolj pridnega neodvisnega ocenjevalca z zastonj tivijem. Če bi lahko v farmaciji tko delal, bi bli najbolj neetični najboljši na trgu,

4knative ::

Avforums so pri meni zgubili kredibilnost. Kako sploh upajo to objavit, kao neko tekmovanje "blind test" organiziran oz. sponzoriran s strani Philipsa. Sem mislil da majo par jurjev in lahto neodvisno naredijo test. Banda podkupljena.

tomazic89 ::

Kaj ce bi se nehal prepucavat, pa povedali ali je Samsung UE55MU6172UXXH za 450 eur ok nakup? Lepo prosim.

scipascapa ::

a lahko poveš kje?

facepalm ::

pri Telekomu z vezavo.

4knative ::

Itak, da je za 450 eur ta Samsung super. Za ta denar ne dobiš niti Hofer TV. V Avstriji je okoli 600 eur pri nas skoraj 700 eur, tako da super nakup za 450 eur. In še 5 let garancije. Evo sem ti našel en Poljski review, ker zgleda da ameriški modeli majo vsi VA, naši in ostali, ki so za države tretjega sveta pa IPS:
https://www.rtvmaniak.pl/9546788/samsun...

Poljaki so često radodarni z ocenami, tale 6/10 pomeni tam okoli 4. Skratka soliden TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

4knative ::

Aja še en nasvet. Kupi raje en telefon, kateri se dobro prodaja in prodaj na bolhi. Z denarjem od prodaje kupi TV v prosti prodaji, ker v tem klubu majo kar eno robo.

facepalm ::

Ta poljska recenzija navaja, da je refresh rate 50hz, stran od Telekoma pa 100hz.

4knative ::

Panel je 50hz, 100hz je auto motion plus - po domače softwerska varka. Neko nepisano pravilo je, da so paneli do jurja 50hz, od jurja naprej pa 100hz. Raznorane številke 400hz, 800hz, 1600hz ipd. so neke programske pohitritve osveževanja - po domače finte za pospeševanje prodaje.

OK.d ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Vse je bilo v skladu s pravili, in vsi televizorji so bili testirani v enakih pogojih..Kaj hočeš sedaj več...? Najbolje je, da greš tja pa poveš, da ta test razveljavijo, ker ti misliš, da ni potekal pod enakimi pogoji, in naj tebi prepustijo zadevo, da boš ti naredil test, ki bo pravičen za vse:):))

To je podobna podla zgodba, ki si jo je poslužil lani Samsung, ko je po sejmih vlačil LGejev OLED model 2013 , da je s primerjavo prikazal, kako vrhunsko sliko zmore njihov QLED napram OLEDu.

Tako je, če bil bi bil philips pripeljan iz trgovine bi bil na zadnjem mestu, ker out of the box slika je žalost od žalosti.
LPOK.d

Jodlarcek ::

Te pa še jaz prosim da mi odgovorite na moje vprašanje

Po vseh prebranih nasvetih, kritikah...... sem se odločil za nakup Samsunga UE55MU8000. Pred nakupom pa bi še rad vaše mnenje (Pro&Contra).
Moj budget je cca. 1200€, zato mi razni OLED TV za 1800€ ne pridejo v poštev.
predvsem me zanima vaše mnenje o tem TV-ju

Hvala in lep pozdrav

andrej69 ::

Jodlarcek je izjavil:

Te pa še jaz prosim da mi odgovorite na moje vprašanje

Po vseh prebranih nasvetih, kritikah...... sem se odločil za nakup Samsunga UE55MU8000. Pred nakupom pa bi še rad vaše mnenje (Pro&Contra).
Moj budget je cca. 1200€, zato mi razni OLED TV za 1800€ ne pridejo v poštev.
predvsem me zanima vaše mnenje o tem TV-ju

Hvala in lep pozdrav


Tukaj si poglej, kaj te čaka..:))

robertus23 ::

Jodlarcek
Imam Samsunga UE55MU8000 cca dva meseca in sem zelo zadovoljen.Vse dela ok ,slika je super le vidni kot je malce slabši(pri cca 45 stopinj ).Jaz tv gledam naravnost in me to ne moti.Predvaja praktično vse kar se nahaja na usb disku.Sam tv je zelo odziven -hiter ,pa tudi na novega daljinca sem se hitro navadil.Tv sem kupil pri sosedih v Avstriji.

Jodlarcek ::

robertus23 je izjavil:

Jodlarcek
Imam Samsunga UE55MU8000 cca dva meseca in sem zelo zadovoljen.Vse dela ok ,slika je super le vidni kot je malce slabši(pri cca 45 stopinj ).Jaz tv gledam naravnost in me to ne moti.Predvaja praktično vse kar se nahaja na usb disku.Sam tv je zelo odziven -hiter ,pa tudi na novega daljinca sem se hitro navadil.Tv sem kupil pri sosedih v Avstriji.

Kje si pa kupil? Imaš EU garancijo?

4knative ::

UE55MU8000 je odličen nakup. Morda lahko pogledaš še UE55MU7000, ki je samo 997 eur.

Jodlarcek ::

4knative je izjavil:

Morda lahko pogledaš še UE55MU7000, ki je samo 997 eur.

kje ga najdeš za takšno ceno?

andrej69 ::

Kar se tiče Samsunga opozorilo.Ima namreč kar nekaj težav z prepoznavanjem raznih video formatov od HEVC-a in HDR-ja Težava je z dekoderjem..Kajti preko računalnika ga Softwerski dekodira brez težav, brez težav deluje tudi preko zunanjega boxa.Če pa se predvaja preko zunanjega diska ali usb modula, pa nastanejo težave..Predvsem težave so z zelo kompresiranimi vsebinami, ali z velikimi datotekami..Tudi procesor na Samsung televizorjih, je premalo zmogljiv , da bi lahko uspešno prikazoval vse vsebine z visokim bitratom..Tako, da so kar težave z določenimi vsebinami..Težava je tudi pri prikazovanju temnih scen, kjer bi se morala prikazovat temmna scena, pa pride do težav kjer se prikažejo sivi, zeleni in rjavi odtenki..Tako, da tukaj je težava z dekodiranjem določenih vsebin..Kar pa se tiče ostalega, pa ni težav,kot je gledanje tv vsebin in filmov ne preveč velikih bitratov, ali preveč stisnjenih datotek..

Djole ::

Kateri tv je potem best buy, sony kd55xe7005 ali samsung ue55mu6402? Kako to, da nihce ne priporoca Lg-jev, razen ko je govora o Oledih. A so res toliko slabsi od ostalih tvjev? Razni modeli kot so npr: 634v,635v, 670v, 750v, itd?

4knative ::

Jodlarcek je izjavil:

4knative je izjavil:

Morda lahko pogledaš še UE55MU7000, ki je samo 997 eur.

kje ga najdeš za takšno ceno?


https://www.electronic4you.at/samsung-u...

andrej69 ti pa nehaj lagati, ker televizor predvaja vse formate normalno, drugače bi bili polni forumi teh problemov. Ne laži!

andrej69 ::

V tem rangu je best buy PHILIPS model 6482 ali model 6412,nato tale SONY model na kraju pa tale SAMSUNG. Kar pa se tiče LG televizorjev niso konkurenčni drugim proizvajalcem.Predvsem zaradi ergonomsko panelov

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

V tem rangu je best buy PHILIPS model 6482 ali model 6412,nato tale SONY model na kraju pa tale SAMSUNG. Kar pa se tiče LG televizorjev niso konkurenčni drugim proizvajalcem.Predvsem zaradi ergonomsko panelov

Kaj je to: ergonomsko panelov ?

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

V tem rangu je best buy PHILIPS model 6482 ali model 6412,nato tale SONY model na kraju pa tale SAMSUNG. Kar pa se tiče LG televizorjev niso konkurenčni drugim proizvajalcem.Predvsem zaradi ergonomsko panelov

Kaj je to: ergonomsko panelov ?


Sem narobe napisal, mislil sem WRGB.;)

4knative je izjavil:

Jodlarcek je izjavil:

4knative je izjavil:

Morda lahko pogledaš še UE55MU7000, ki je samo 997 eur.

kje ga najdeš za takšno ceno?


https://www.electronic4you.at/samsung-u...

andrej69 ti pa nehaj lagati, ker televizor predvaja vse formate normalno, drugače bi bili polni forumi teh problemov. Ne laži!


Kot prvo, vedno posredujem resnične informacije..Kajti obvezno določene stvari prej stestiram, preden kaj napišem:)Kot drugo, pa prenehaj obsojati ljudi, in jih zmerjati z lažnivci itd..Kajti drugače, ti bom moral naviti ušesa..:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

V tem rangu je best buy PHILIPS model 6482 ali model 6412,nato tale SONY model na kraju pa tale SAMSUNG. Kar pa se tiče LG televizorjev niso konkurenčni drugim proizvajalcem.Predvsem zaradi ergonomsko panelov

Torej mislil si WRGB panelov.
Zanimivo, ko je pred leti Sharp v svoje TVeje poleg RGB dodal še rumeno, je bilo od vsepovsod slišati same pohvale, in najboljše ocene, pa tista rumena ni imela nobene praktične funkcije. Sedaj, ko LG poleg RGB dodaja še belo, gre pa to nekaterim zelo v nos, pa čeprav ima dodatek bele veliko funkcijsko vrednost. Kot prvo ima lahko zelo poenostavljeno osvetljevanje ozadja, ki je med najdražjimi deli TVeja. S tem se zmanjša možnost bleedinga, in pocenitev celotnega TVeja. Močno se pa poveča svetilnost, ostrina slike in občutno za cca 40% se zmanjša poraba energije, če se pa gleda zelo svetla slika pa celo do 60%. Res pa je, da se pri gledanju 4K izgubi cca 5% barvnih vsebin, kar pa je za povprečnega gledalca, če ima sploh možnost gledati 4k, popolnoma neopazno.

robertus23 ::

Jodlarcek je izjavil:

robertus23 je izjavil:

Jodlarcek
Imam Samsunga UE55MU8000 cca dva meseca in sem zelo zadovoljen.Vse dela ok ,slika je super le vidni kot je malce slabši(pri cca 45 stopinj ).Jaz tv gledam naravnost in me to ne moti.Predvaja praktično vse kar se nahaja na usb disku.Sam tv je zelo odziven -hiter ,pa tudi na novega daljinca sem se hitro navadil.Tv sem kupil pri sosedih v Avstriji.

Kje si pa kupil? Imaš EU garancijo?

Kupil v Mediamarkt-a.Garancija je avstrijska(mislim da dve leti) ,če pa je kaj narobe s tv pa moram k njim peljat.Definitivno bolša opcija kot pa na naš servis-veste katerega mislim.

OK.d ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče Samsunga opozorilo.Ima namreč kar nekaj težav z prepoznavanjem raznih video formatov od HEVC-a in HDR-ja Težava je z dekoderjem..Kajti preko računalnika ga Softwerski dekodira brez težav, brez težav deluje tudi preko zunanjega boxa.Če pa se predvaja preko zunanjega diska ali usb modula, pa nastanejo težave..Predvsem težave so z zelo kompresiranimi vsebinami, ali z velikimi datotekami..Tudi procesor na Samsung televizorjih, je premalo zmogljiv , da bi lahko uspešno prikazoval vse vsebine z visokim bitratom..Tako, da so kar težave z določenimi vsebinami..Težava je tudi pri prikazovanju temnih scen, kjer bi se morala prikazovat temmna scena, pa pride do težav kjer se prikažejo sivi, zeleni in rjavi odtenki..Tako, da tukaj je težava z dekodiranjem določenih vsebin..Kar pa se tiče ostalega, pa ni težav,kot je gledanje tv vsebin in filmov ne preveč velikih bitratov, ali preveč stisnjenih datotek..


HA,ha,ha zgoraj napisano velj za philips tv-je>:D
LPOK.d

robertus23 ::

Tudi jaz lahko zanikam Andrejevo izjavo o vsebinah,ki jih samsung nemore predvajat.Sprobal sem ogromno različnih video zapisov,pa pri nobenem ni bilo težave.Tudi 4K HDR velikosti 65GB (bitrata nevem kolk je) predvaja super.Edina težava ,ki sem jo opazil-če ima mkv vstavljen podnapis potem tv ne zazna zunanjega podnapisa.

Zgodovina sprememb…

robertus23 ::

Pa še to da omenim.Kar se tiče predvajanje vsebin preko domačega omrežja-dela v nulo.Pri prejšnjem tv(LG 850-4K) sem imel težave pri predvajanju.
Aja,težav s črno barvo nisem opazil-mogoče imam barvno slepoto.

Zgodovina sprememb…

4knative ::

robertus23 je izjavil:

Tudi jaz lahko zanikam Andrejevo izjavo o vsebinah,ki jih samsung nemore predvajat.Sprobal sem ogromno različnih video zapisov,pa pri nobenem ni bilo težave.Tudi 4K HDR velikosti 65GB (bitrata nevem kolk je) predvaja super.Edina težava ,ki sem jo opazil-če ima mkv vstavljen podnapis potem tv ne zazna zunanjega podnapisa.


Če ima film enih 5 podnapisov in dodaš zraven svoj .srt podnapis zadeva mora delovati. Pač moraš zbrati podnapis preko menija in poimenovan mora biti isto kot film (rambo2.mkv in rambo2.srt).

bbobst ::

4knative je izjavil:

Jodlarcek je izjavil:

4knative je izjavil:

Morda lahko pogledaš še UE55MU7000, ki je samo 997 eur.

kje ga najdeš za takšno ceno?


https://www.electronic4you.at/samsung-u...

andrej69 ti pa nehaj lagati, ker televizor predvaja vse formate normalno, drugače bi bili polni forumi teh problemov. Ne laži!

Tule moram pa dati Andreju prav.
KS7002 ima res problem z HEVC visokim bitratom 60K+, kaže bolj kot ne diapozitive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

robertus23 ::

4knative
Sem sprobal te podnapise na vse načine pa jih ni prebral.

Zgodovina sprememb…

4knative ::

bbobst je izjavil:

4knative je izjavil:

Jodlarcek je izjavil:

4knative je izjavil:

Morda lahko pogledaš še UE55MU7000, ki je samo 997 eur.

kje ga najdeš za takšno ceno?


https://www.electronic4you.at/samsung-u...

andrej69 ti pa nehaj lagati, ker televizor predvaja vse formate normalno, drugače bi bili polni forumi teh problemov. Ne laži!

Tule moram pa dati Andreju prav.
KS7002 ima res problem z HEVC visokim bitratom 60K+, kaže bolj kot ne diapozitive.


Pošlji nazaj v garancijo potem. Vsak 4K, ki ga kupiš mora gladko predvajat tudi 60mbps bitrate filme.

4knative ::

Lahko da ti zatika čisto na začeku ko ti nalaga izseke in rabi it čez celoten film. Če imaš počasen disk lahko ta reč traja kakšno minuto ali dve, da se thumbnaili naložijo. Ni šanse da šteka film zaradi procesorja, ker kitajski boksi za 15 eur zmorejo predvajat kaj takega brez večjih težav.

Jodlarcek ::

robertus23 je izjavil:

Tudi jaz lahko zanikam Andrejevo izjavo o vsebinah,ki jih samsung nemore predvajat.Sprobal sem ogromno različnih video zapisov,pa pri nobenem ni bilo težave.Tudi 4K HDR velikosti 65GB (bitrata nevem kolk je) predvaja super.Edina težava ,ki sem jo opazil-če ima mkv vstavljen podnapis potem tv ne zazna zunanjega podnapisa.

Torej ti pri mkv filmih ne prebere podnapisov? Cudno ker meni jih normalno prebere na enem starem low cost Samsungu?

robertus23 ::

Podnapisov ,zunanjih mi ne prebere,če so v mkv datoteki že vstavljeni.Če jih v mkv ni potem jih zazna brez problemov.

Zgodovina sprememb…

Jodlarcek ::

Je cena 1000EUR s poštnino in EU garancijo za Samsung UE55MU8009 OK, ali naj še počakam na Black friday?

Zgodovina sprememb…

4knative ::

Jodlarcek je izjavil:

Je cena 1000EUR s poštnino in EU garancijo za Samsung UE55MU8009 OK, ali naj še počakam na Black friday?


Kje ti to gledaš? Jaz gledam ta model za 899 eur in poštnina 59 eur.

Jodlarcek ::

4knative je izjavil:

Jodlarcek je izjavil:

Je cena 1000EUR s poštnino in EU garancijo za Samsung UE55MU8009 OK, ali naj še počakam na Black friday?


Kje ti to gledaš? Jaz gledam ta model za 899 eur in poštnina 59 eur.

Jaz ga gledam na Amazonu. Kje pa ti?

4knative ::

49 velikost sem gleda, tako da ne štima cena. Čudno da majo samo 5 eur za poštnino iz Nemčije in še najcenejšo ponudbo televizorja.

Jodlarcek ::

4knative je izjavil:

49 velikost sem gleda, tako da ne štima cena. Čudno da majo samo 5 eur za poštnino iz Nemčije in še najcenejšo ponudbo televizorja.

Ja meni je tudi to čudno. Ampak če prodajajo preko Amazona, potem mislim da so OK prodajalec.
Torej še naj čakam ali je to že dobra cena?

4knative ::

Pred novim letom v Celovec ali Gradec in pripeljat TV, ki je namenjen nemškemu trgu. Jaz ne zaupam temu kar se pri nas prodaja, brez zamere prodajalci. Izkazalo se je da kupujemo na naših policah hrano, ki ji je s strani proizvajalca namenoma znižana kakovost, ker ima naš trg pač slabšo kupno moč in zahteva nižjo ceno. Ne vidim razloga zakaj ne bi bilo isto s televizorji. Dejansko je to edino logično.

Djole ::

4knative je izjavil:

Pred novim letom v Celovec ali Gradec in pripeljat TV, ki je namenjen nemškemu trgu. Jaz ne zaupam temu kar se pri nas prodaja, brez zamere prodajalci. Izkazalo se je da kupujemo na naših policah hrano, ki ji je s strani proizvajalca namenoma znižana kakovost, ker ima naš trg pač slabšo kupno moč in zahteva nižjo ceno. Ne vidim razloga zakaj ne bi bilo isto s televizorji. Dejansko je to edino logično.


Kako je pa kaj s temi italijanskimi trgovinami? Se mi zdi, da so tam se ceneje tvji, vsaj preko trovaprezzi.it

Tomson ::

Samo da se Andrej ne oglasi, ker bo imel dosti za povedat ... :))

Pač tako kot v vsaki državi. Če kupuješ online pač izbereš trgovino z dobrim ratingom, kar je razvidno tudi iz trovaprezzi, potem nimaš kaj skrbet ... Za nakupe online veljajo podobni zakoni kot pri nas, da lahko izdelek vrneš. Pri fizičnih trgovinah tipa ala MediaWorld in podobnih pa sploh ni kakšne dileme ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Samo da se Andrej ne oglasi, ker bo imel dosti za povedat ... :))

Pač tako kot v vsaki državi. Če kupuješ online pač izbereš trgovino z dobrim ratingom, kar je razvidno tudi iz trovaprezzi, potem nimaš kaj skrbet ... Za nakupe online veljajo podobni zakoni kot pri nas, da lahko izdelek vrneš. Pri fizičnih trgovinah tipa ala MediaWorld in podobnih pa sploh ni kakšne dileme ...


Ma ne bom se ponavljal:);)

palota999 ::

Obstoječi tv Pioneer Kuro PDP-428XD. Gleda se iz razdalje 3,5m, tudi SD programe. Kateri LED oz. OLED tv diagonale 65 priporočate?

andrej69 ::

palota999 je izjavil:

Obstoječi tv Pioneer Kuro PDP-428XD. Gleda se iz razdalje 3,5m, tudi SD programe. Kateri LED oz. OLED tv diagonale 65 priporočate?


Kar se tiče OLED televizorja, priporočam Lg model B7. Kar pa se tiče Lcd televizorjev, pa nekaj od naslednjih modelov.
PHILIPS 65PUS7601
SONY KD-65XE9005B
PANASONIC TX-65EX780E

boki75 ::

Tomson je izjavil:

Samo da se Andrej ne oglasi, ker bo imel dosti za povedat ... :))

Pač tako kot v vsaki državi. Če kupuješ online pač izbereš trgovino z dobrim ratingom, kar je razvidno tudi iz trovaprezzi, potem nimaš kaj skrbet ... Za nakupe online veljajo podobni zakoni kot pri nas, da lahko izdelek vrneš. Pri fizičnih trgovinah tipa ala MediaWorld in podobnih pa sploh ni kakšne dileme ...


Samo si pozabil povedat,da Italijani ne nudijo EU garancije,tako da moras aparat peljat na servis v Italijo.

duke69 ::

Rabil bi nasvet pri nakupu novega tvja. Ko berem ta fofum me je kar groza kaj kupiti. Vidim same probleme z današnjimi tvji. Kao en slabši od drugega ali obratno. Prebijanje svetlobe, lise na ekranu - to je kao normalno in še sprejemjivo,ambi light znotraj ekrana in ne zunaj itd... Izgledada kot da moraš danes imet že srečo da kupiš normalen tv. Sedaj imam plazmo Panasonic TX P42X20E staro okrog sedem let še sam ne vem koliko je stara. Z tvjem sem več kot zadovoljen čaprav je samo HD ready. SD kanale iz IPTV (Amis A1) dobro prebavlja in slika je zame odlična. Gledam največ hd ripe 720p in sem s tem več kot zadovoljen. Zanj sem dal takrat okrog 540-560 evrov mislim da. Za moje pojme takrat best buy tv za to diagonalo in ta denar. Odločitev o nakupu tvja takrat zame splohni bila težka neglede na porabo el. Sestra je takrat kupila nek Sony LCD za več kot 1000 evrov in je napram moji plazmi katastrofa. Kanale prek IPTV gleda samo v HD ker v SD sploh ni za gledat tudi v HD je zame za skozlat. Ne razumem ljudi ki so takart kupovali tvje samo zato da je bil full hd LCD čaprav njihovi tvji niso nikoli videli in ne bojo ta format slike. V glavnem sedaj kupujem zase nov tv velikosti 55 inčev.Plazma še vedno odlično deluje in gre v drug prostor. Žal plame ni več za kupit zato rabim vaš nasvet. Ne mi ponujat OLED tv ker za tv nisem pripravljen dati več kot 750 mogoče kaj več vendar ne več kot 800 evrov. V glavnem iščem tv ki za ta denar najboljše sprocesira slab SD signal IPTV. Če ni razlike v tem cenovnem razredu pa mi prosim predlagajte tv s katerim je na splošno najmanj problemov ne glede na znamko. TV se uporablja v zatemenjen prostoru in v glavnem zvečer v prostoru brez prižgane luči. Če prav razumem naj bi imel VA penel. Samo sam v tem cenovnem razredu ne najdem nič pametnega z tem panelom. Zaradi mene je laho tudi IPS če res ni neke katastrofe čna-siva. V glavnem hočem sliko ki bo kar se da ćim bolj stabilna.Na prvo žogo sem se zagel za Samsung UE55MU6402. Mogoče čisto mimo. Pojma nimam kaj kupiti.Nato sem prebral na forumih da je to povprečen tv, prebijanje svetlobe, notanji ambi light itd, Priporočae kaj drugega? Res bi prosil za objektivni nasvet če se le da brez marketinškega napucavanja. Tudi Andrej69 in 4knative nasvet bom upošteval v dobri veri če bo imel kdo od njih kakšen predlog zame. Vem o kakšnem rangu se pogovarjamo vendar vseeno. Pač ne bi rad preveč mimo vsekal. Bom pa šel vseeno pogledat v živo kaj mi boljše izgleda v živo. Hvala v naprej fantje pa ne se kregat.

Hikari ::

Če hočeš zamenjavo za plazmo, pol ti drugega kot OLED, pa magari samo HD, ne ostane.

andrej69 ::

duke69 je izjavil:

Rabil bi nasvet pri nakupu novega tvja. Ko berem ta fofum me je kar groza kaj kupiti. Vidim same probleme z današnjimi tvji. Kao en slabši od drugega ali obratno. Prebijanje svetlobe, lise na ekranu - to je kao normalno in še sprejemjivo,ambi light znotraj ekrana in ne zunaj itd... Izgledada kot da moraš danes imet že srečo da kupiš normalen tv. Sedaj imam plazmo Panasonic TX P42X20E staro okrog sedem let še sam ne vem koliko je stara. Z tvjem sem več kot zadovoljen čaprav je samo HD ready. SD kanale iz IPTV (Amis A1) dobro prebavlja in slika je zame odlična. Gledam največ hd ripe 720p in sem s tem več kot zadovoljen. Zanj sem dal takrat okrog 540-560 evrov mislim da. Za moje pojme takrat best buy tv za to diagonalo in ta denar. Odločitev o nakupu tvja takrat zame splohni bila težka neglede na porabo el. Sestra je takrat kupila nek Sony LCD za več kot 1000 evrov in je napram moji plazmi katastrofa. Kanale prek IPTV gleda samo v HD ker v SD sploh ni za gledat tudi v HD je zame za skozlat. Ne razumem ljudi ki so takart kupovali tvje samo zato da je bil full hd LCD čaprav njihovi tvji niso nikoli videli in ne bojo ta format slike. V glavnem sedaj kupujem zase nov tv velikosti 55 inčev.Plazma še vedno odlično deluje in gre v drug prostor. Žal plame ni več za kupit zato rabim vaš nasvet. Ne mi ponujat OLED tv ker za tv nisem pripravljen dati več kot 750 mogoče kaj več vendar ne več kot 800 evrov. V glavnem iščem tv ki za ta denar najboljše sprocesira slab SD signal IPTV. Če ni razlike v tem cenovnem razredu pa mi prosim predlagajte tv s katerim je na splošno najmanj problemov ne glede na znamko. TV se uporablja v zatemenjen prostoru in v glavnem zvečer v prostoru brez prižgane luči. Če prav razumem naj bi imel VA penel. Samo sam v tem cenovnem razredu ne najdem nič pametnega z tem panelom. Zaradi mene je laho tudi IPS če res ni neke katastrofe čna-siva. V glavnem hočem sliko ki bo kar se da ćim bolj stabilna.Na prvo žogo sem se zagel za Samsung UE55MU6402. Mogoče čisto mimo. Pojma nimam kaj kupiti.Nato sem prebral na forumih da je to povprečen tv, prebijanje svetlobe, notanji ambi light itd, Priporočae kaj drugega? Res bi prosil za objektivni nasvet če se le da brez marketinškega napucavanja. Tudi Andrej69 in 4knative nasvet bom upošteval v dobri veri če bo imel kdo od njih kakšen predlog zame. Vem o kakšnem rangu se pogovarjamo vendar vseeno. Pač ne bi rad preveč mimo vsekal. Bom pa šel vseeno pogledat v živo kaj mi boljše izgleda v živo. Hvala v naprej fantje pa ne se kregat.


Kot si že sam ugotovil, za takšen denar teško dobiš kaj zelo kvalitetnega, predvsem kakšen model z VA panelom.Jaz bi ti vseeno, priporočil tale soliden model Sonya.Če pa še kje dobiš, pa še ti bolj priporočam Sony FullHD model W755/756.To sta modela z VA paneli.Drugače pa je best buy, za takšno ceno trenutno Philips model 6482. Sicer ima IPS panel, toda nima ostalih anomalij, kar jih ima večina televizorjev v tem rangu.Kot so težave z osvetlitvijo panela, vertikalnih / horizontalnih trakov, slabo ostrino slike itd..
Seveda ima slabši kontrast in prikaz črne, napram modelom z VA panelom.Toda tudi v mraku črna ne izgleda siva , kakor na večini televizorjev z IPS paneli, kajti Ambilight odpravlja to težavo.Ima pa odličen prikaz barv,dobro ostrino slike, itd..Tako, da ti priporočam katerega od teh modelov.Sicer, pa pojdi v kakšno prodajalno, pa si malo poglej..
Sony KD55XE7005B
PHILIPS PUS6482 ali model 6412.

4knative ::

Jaz več ne bom pisal, ker ne cenite moje strokovnosti. :D andrej69 ti pa lahko z eno besedo odgovarjaš - Philips.
««
46 / 544
»»