» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 535
»»

Anney ::

Nadaljevanje teme o LCD televizorjih 55'' in večjih.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zvezdica27 ::

Živjo,
ali lahko to razbijete še na več kategorij? Jaz osebno ločim na:

pod 40" (sam da je, mali placi)
40-42, morda do 46 dandanes (običajna dnevna soba)
46-55
max size
4k tv

Menim,d a so potrebe pri teh kategorijah povsem različne, običajen user pa ima doma 42 ali 46 (prej 40-42).

zz

Mavrik ::

Komot odpreš več tem ja, poanta je bolj da ni vse v eni 700 stranski temi kjer so te stvari nepregledno zmešane z nabijanjem.
The truth is rarely pure and never simple.

given2fly ::

Zdravo,

ena dilema pri nakupu, prosim za pomoč

Odločam se za nakup novega 65" TV, razdalja gledanja je 3,5 m, gledal bi večinoma filme. Ne iščem nekih presežkov v kvaliteti slike, neko solidno povprečje mi povsem zadostuje. Glavni dejavnik mi je velikost zaslona, ker sem bil vajen projektorja in se mi zdaj posledično pač vse zdi majhno. Finančno pa ne sežem do večjih diagonal, kaj več kot 1.200 € ne bi rad zapravil.

Gledal sem predvsem Samsung, ki se ki zdi, da za soliden denar ponuja precej in sem že skoraj odločen za nakup.
V Avstriji dobim UE65KU6070 za manj kot 1.100 €, pri nas pa je UE65KU6072 dobrih 100 € več (BTW - ravno danes je na Mimovrste v ponudbi dneva nekoliko znižana cena)
Po specifikacijah sta povsem ista, tako da sklepam, da sta pač narejena za različna tržišča...

Skratka imam naslednja vprašanja:
1. V čem se dejansko razlikujeta UE65KU6070 in UE65KU6072?
2. Se splača počakati na nove modele Samsungov ali je to dober deal?
3. Pride še kaj razen omenjenih Samsung v poštev za ta budžet in moje potrebe? Gledal sem Hisense in imam predsodek do znamke (ki verjamem, da je sicer neupravičen, ampak sem nekako bolj privrženec znanega), ostalo je vse dražje ali pa sem kaj spregledal.

Hvala za pomoč !!!

andrej69 ::

given2fly je izjavil:

Zdravo,

ena dilema pri nakupu, prosim za pomoč

Odločam se za nakup novega 65" TV, razdalja gledanja je 3,5 m, gledal bi večinoma filme. Ne iščem nekih presežkov v kvaliteti slike, neko solidno povprečje mi povsem zadostuje. Glavni dejavnik mi je velikost zaslona, ker sem bil vajen projektorja in se mi zdaj posledično pač vse zdi majhno. Finančno pa ne sežem do večjih diagonal, kaj več kot 1.200 € ne bi rad zapravil.

Gledal sem predvsem Samsung, ki se ki zdi, da za soliden denar ponuja precej in sem že skoraj odločen za nakup.
V Avstriji dobim UE65KU6070 za manj kot 1.100 €, pri nas pa je UE65KU6072 dobrih 100 € več (BTW - ravno danes je na Mimovrste v ponudbi dneva nekoliko znižana cena)
Po specifikacijah sta povsem ista, tako da sklepam, da sta pač narejena za različna tržišča...

Skratka imam naslednja vprašanja:
1. V čem se dejansko razlikujeta UE65KU6070 in UE65KU6072?
2. Se splača počakati na nove modele Samsungov ali je to dober deal?
3. Pride še kaj razen omenjenih Samsung v poštev za ta budžet in moje potrebe? Gledal sem Hisense in imam predsodek do znamke (ki verjamem, da je sicer neupravičen, ampak sem nekako bolj privrženec znanega), ostalo je vse dražje ali pa sem kaj spregledal.

Hvala za pomoč !!!


Kakor si ugotovil, ti pride v poštev za takšen denar samo Samsung ali Hisense.Hisense je vsekakor kvalitetnejši televizor, toda odločil si se za Samsung televizor.Kar se tiče razlike med tema modeloma, je samo, da sta namenjena za različna tržišča. Kar pa se tiče novih modelov Samsunga tega ranga, ne bo kakšnih večjih razlik napram lanskim modelom.Tako, da lahko vzameš ta model.

leiito ::

Zvezdica27 je izjavil:

Živjo,
ali lahko to razbijete še na več kategorij? Jaz osebno ločim na:

pod 40" (sam da je, mali placi)
40-42, morda do 46 dandanes (običajna dnevna soba)
46-55
max size
4k tv

Menim,d a so potrebe pri teh kategorijah povsem različne, običajen user pa ima doma 42 ali 46 (prej 40-42).

zz


Mislim, da danes to ne drži več. Kar je včasih veljalo za relativno veliko diagonalo, npr. 47-50, je danes skrajni minimum, škatle so manjše, tanjše, predvsem pa tako poceni, da ni razloga za matranje oči. Tudi testov za manj kot 49 skoraj ne najdeš več.

Odkar je tehnologija 4K, pa itak večina ocenjevalcev meni, da manj kot 55" niti ni smiselno, 65" pa velja za mejo, kjer se začne "cinematic experience".

Poglej post ali dva višje, bolj ali manj povprečen uporabnik, kupuje 65".

Tradicionalna meja za tivi se zdi v Sloveniji jurja in toliko si povprečen Slovenec lahko privošči dati za napravo, s katero bo poleg postelje v stiku največji del dneva, za avto damo vsaj 10x toliko, pa smo potem v njem 20 minut na dan, in za jurja oziroma malenkost čez, dobiš npr. zgoraj omenjeni Samsung KU6000.

Poleg tega, naj me kdo popravi, če se motim, ampak zdi se, da je od vseh specsov daleč najbolj pomembna oziroma koristna velikost, da v dilemi bolj fensi ali večje, zmaga večje.

Zato je tudi delitev na pod in nad 55 najbolj logična in smiselna.

leiito ::

Kaj pa kupiti za jurja in pol? Je od lanskih modelov kaj boljšega kot 65 inčni LG 770? Ima že 120hz IPS panel, 10bit, če se ne motim, je oficijelno SUHD s HDR10 in Dolby Vision, podpira Netflix in Amazon Prima, HDMIji so HDCP, sicer samo trije, Harman Kardon zvok in milijarda barv. Na testih eksperti nekako niso najbolj navdušeni, ampak uporabniki na amazonu npr. pa ploskajo.

andrej69 ::

Če ne potrebuješ Dolby Vision, je Philips model 65/6521 boljša opcija, napram tem modelu Lg-ja.Ali pa nekaj manjši model Panasonica 58/780.Pa še kašen Hisense model bi se našel.Kar pa se tiče Lg-ja ima 8 bitni panel.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Če ne potrebuješ Dolby Vision, je Philips model 65/6521 boljša opcija, napram tem modelu Lg-ja.Ali pa nekaj manjši model Panasonica 58/780.Pa še kašen Hisense model bi se našel.Kar pa se tiče Lg-ja ima 8 bitni panel.

Kje ti vidiš boljšo opcijo?
http://www.displayspecifications.com/en...

leiito ::

Tudi jaz ne razumem povsem. Philips ima Micro Dimming, celo Pro, in Direct LED, če je to prednost, sicer je pa VA panel, karakteristike so na papirju slabše, podpira manj audio in video formatov, ne podpira VP9, android pa tudi ne blesti vs. WebOS 3.0. Če je selling point ambilight, tudi če ga ni, kar se mene tiče.

Je pa nekaj res, pri Applu sem se naučil, da specsi ne povejo cele zgodbe, ampak čez prst bi rekel, da oboji znajo iztisniti optimum iz komponent.

In res je, 8bitni panel, oziroma "10bitni" 8+FRC, karkoli že to pomeni, najbrž spet softversko simulacijo hardvera, kako dobro te reči delujejo vidimo pri digitalnem zoom-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

leiito ::

Eto, nek SOlandri pojasni razliko med 10bit in 8bit+FRC:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-...

leiito ::

Tu pa dobra razlaga razlike med Dolby Vision in HDR10 in koliko relevanntno je sploh vse skupaj ob današnjih televizorjih.

zooo79 ::

Raje Philipsa 65PUS7601 za 2000EUR ali LG 65B6V za 2500EUR ali LG 65EF950v tudi 2500EUR. Denar je pomembna komponenta.
Gledam pa vecinoma kabelsko (telekom). Najpomembneje je da ni soap opera efekta (uno kot da gledas dokumentarec, ki se vse trese).
hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zooo79 ()

zooo79 ::

zooo79 je izjavil:

Raje Philipsa 65PUS7601 za 2000EUR ali LG 65B6V za 2500EUR ali LG 65EF950v tudi 2500EUR. Denar je pomembna komponenta.
Gledam pa vecinoma kabelsko (telekom). Najpomembneje je da ni soap opera efekta (uno kot da gledas dokumentarec, ki se vse trese).
hvala.


malo zbrke se opravicujem
torej
LG 65EF950v je 2500EUR
LG 65B6V je 2700
LG 65C6V je 2830
LG 65E6V je 3250

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zooo79 ()

db0ka ::

Kateri izmed spodnjih modelov 65'' TVjev je boljša izbira:
PHILIPS 65PUS6121 - cena 999€
SAMSUNG UE65KU6072 - cena 1.199€

Lahko pa tudi predlagate kakšen drug model. Ostanimo v tem cenovnem okvirju.
Prosim za mnenje nekoga z več izkušnjami in znanja, glede na prebrano se mi zdi Philips 65PUS6121 najboljša izbira (price/performance) ali mislite da se bolj splača vzeti Samsung UE65KU6072?

Nisem zahteven uporabnik, tako da prosim ne predlagajte TVjev višjega cenovnega razreda.

Hvala in lep pozdrav!

andrej69 ::

zooo79 je izjavil:

zooo79 je izjavil:

Raje Philipsa 65PUS7601 za 2000EUR ali LG 65B6V za 2500EUR ali LG 65EF950v tudi 2500EUR. Denar je pomembna komponenta.
Gledam pa vecinoma kabelsko (telekom). Najpomembneje je da ni soap opera efekta (uno kot da gledas dokumentarec, ki se vse trese).
hvala.


malo zbrke se opravicujem
torej
LG 65EF950v je 2500EUR
LG 65B6V je 2700
LG 65C6V je 2830
LG 65E6V je 3250


Ali ni škoda toliko denarja za televizor,na katerem boš gledal predvsem kabelsko..?

zooo79 ::

Ma en taksen odgovor sem rabil da pridem k sebi :)

Clovek hitro zaide. Vsak ima nekaj vec za 100€. Podobno kot pri avtih.
Dejansko ne gledam nekih filmov (1x na mesec mogoce znese). Kaksno serijo tu pa tam.

Verjetno bom kar ta Hisense H65M7000 vzel.
Imam pa se eno opcijo za en 2 meseca star Sony XD75 za nekje 800€. Kaksen je pa ta?

Vseeno bo pol televizor visel ene 2, 3 leta. Ce bo elektonika dala, se kaksno vec.

Hvala.

andrej69 ::

db0ka je izjavil:

Kateri izmed spodnjih modelov 65'' TVjev je boljša izbira:
PHILIPS 65PUS6121 - cena 999€
SAMSUNG UE65KU6072 - cena 1.199€

Lahko pa tudi predlagate kakšen drug model. Ostanimo v tem cenovnem okvirju.
Prosim za mnenje nekoga z več izkušnjami in znanja, glede na prebrano se mi zdi Philips 65PUS6121 najboljša izbira (price/performance) ali mislite da se bolj splača vzeti Samsung UE65KU6072?

Nisem zahteven uporabnik, tako da prosim ne predlagajte TVjev višjega cenovnega razreda.

Hvala in lep pozdrav!


Dokaj podobna televizorja.Samsung je nekoliko boljši, kajti ima že HDR podporo in pa Tizen.Philips nima HDR podpore, kakor tudi Androida ne.Če ti to ni prioriteta, je pa Philips zelo soliden televizor.

andrej69 ::

@zooo79
Hisense je vsekakor kvalitenejši, kar se tiče kvalitete slike.Je pa tudi Sony zelo kvaliteten televizor.
Če bi ga uporabljal za šport, bi Sony bil nekoliko boljša izbira.Kar pa se tiče gledanje programa in ostalih vsebin pa je Hisense boljša opcija.

Crossfire ::

Kupil pred kratkim 55" KU6072, sedaj je celo na akciji za 679 EUR. In to je bolj kot ne to. Zelo zadovoljen s sliko (sploh HDR na PS4 Pro je vrhunski) zvok bom peljal preko optike na Onkyov soundbar. In imam pod 900 EUR nadpovprečno avdio & video izkušnjo, popolnoma dovolj za casual enjoyment, brez da uničim prašička. :)

Tomson ::

zooo79 je izjavil:

Ma en taksen odgovor sem rabil da pridem k sebi :)

Clovek hitro zaide. Vsak ima nekaj vec za 100EUR. Podobno kot pri avtih.
Dejansko ne gledam nekih filmov (1x na mesec mogoce znese). Kaksno serijo tu pa tam.

Verjetno bom kar ta Hisense H65M7000 vzel.
Imam pa se eno opcijo za en 2 meseca star Sony XD75 za nekje 800EUR. Kaksen je pa ta?

Vseeno bo pol televizor visel ene 2, 3 leta. Ce bo elektonika dala, se kaksno vec.

Hvala.


Če dobiš Sony 65XD75 za 800EUR je to precej dober deal. Je sicer IPS panel (slabši prikaz črne in nižje kontrastno razmerje, tudi uniformiranost zaslona je slabša), a če se ne bo gledalo dosti v zatemnjenem prostoru ne bo panike. Je pa Hisense M7000 (VA) defenitivno na precej področjih boljši, a v tvojem primeru tudi 500EUR dražji. Glede na to, da si iz OLEDa za 2700EUR, zaradi varčevanja in navad gledanja TVja (predvsem TV kanali) prišel na nižji cenovni rang TVjev, je prihranek pri omenjenem Sonyu kar precejšen. Pač odvisno kaj pravzaprav pričakuješ od TVja, koliko si zahteven.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Toomy ::

Še vedno se nisem čisto odločil kateri tv nabavit. Gledam pa na telekomu, da lahko vzamem na obroke. Zanima me kaj bi bilo bolje vzeti od teh dveh izbir, kateri ima boljšo sliko, hdr podporo, splošna funkcionalnost, input lag (ker bom priklopil na pc in tudi kdaj kaj odigral), podporo za hdmi priklop na pc (gaming mode...), skratka kateri je boljši kot tv in kot pc monitor.

1. Sony KD55XD7005BAEP
2. Samsung UE55KU6452UXXH

Tomson ::

Gre za precej različna TVja, Sony ima IPS panel (širše vidne kote, slabši prikaz črne in bistveno nižje kontrasnto razmerje, ter precej slabšo uniformiranost zaslona), medtem ko je Samsung VA panel (ožji vidni koti a veliko boljši prikaz črne, visoko kontrastno razmerje ter dosti boljša uniformiranost zaslona). Vse to se najbolj opazi v zatemnjenem prostoru (na Sonyu je v temi črna bolj siva), čez dan, pri viru svetlobe ne toliko.

Sony je dosti boljši pri prikazu gibanja, Samsung ima nižji input lag (18ms), čeprav je že Sony z 30ms odličen za igre. Kar se HDR tiče, Samsung dosti bolje prikazuje črno a nobeden nima LocalDimming, Sony pa ima nekoliko višjo svetilnost, sta pa pri HDRu precej podobna, ker nimata prave strojne opreme noben model ne navduši.

Oba sta odlična za nižjeločljivostne vsebine (imata dober upscaling), Sony ima Android OS (kar marsikoga odvrne, ni tako odziven in včasih ponagaja), Samsung pa TizenOS, ki deluje kot se šika. Kot monitor Sony nekoliko boljši, za igre sta oba dobra, Samsung kot rečeno nižji input lag ...

Glede na to, da je cena precej podobna, oba TVja pa sta dobra glede na ceno in vrsto panelo, gre predvsem za to, kaj ti je bolj pomembno ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

leiito ::

@Tomson: Poznaš domnevni problem cloudinga oz. bandinga na LGjevih IPS panelih? Na amazonu je velika večina reviewjev za 77 npr. zelo pozitivnih, negativni so pa ultra negativni in poleg neke svetlobe na ekranu, ki bojda izgine z izklopom local dimminga, omenjajo ta clouding/banding problem. Je to nekaj, za kar lahko uveljavljaš garancijo, če imaš smolo in naletiš na tako napravo?

Tomson ::

Načeloma je to težava skoraj vseh LCD panelov, IPS še toliko bolj, ker imajo slabšo uniformiranost zaslona, le res dobri VA paneli z učinkovitim lokalnim zatemnjevanjem so boljši na tem področju, a še daleč od perfektnega, je pa pri vsem tem žal potrebno nekaj sreče, da dobiš panel, ki ima v osnovi dobro uniformiranost, kar pa danes velja za večino TVjev na trgu. Garancije verjetno ne bo šlo uveljavljat, ker gre za "normalen" in pričakovan pojav (če poslušaš proizvajalce TVjev), se pa da v trgovinah načeloma dogovorit, če je to izrazita težava, da zamenjajo TV. V tujini, Anglija npr. je to redna praksa.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tsunamii ::

Tomson potem je OLED top na tem podrocju glede uniformiranosti ?

Tomson ::

No ja, perfektnega TVja še vedno ni. OLED je boljši kar se tiče uniformiranosti črnega zaslona, pri sivinah pa tudi ni perfekten.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Gatsu ::

Panasonic in Pioneer sta imela praktično perfektne plazme. Sam kaj ko so šle rakom žvižgat zarad porabe in v moje primeru prevelikega segrevanja dnevne sobe poleti... :)

leiito ::

Thx, Tomson.

WiseBear ::

Za v novo stanovanje kupujem 55" TV, kjer se bo gledalo pretežno HD tv kanale in sčasoma tudi vse več 4k vsebin iz NAS-a. Vidni koti niso nepomembni. Že nekaj časa gledam LG B6V vendar cena kar ne pade in mi je predrag. Budget je nekje v rangu do 1300 EUR. Kaj priporočate?

andrej69 ::

Če boš gledal iz večjih kotov, potem vsekakor kakšen model z IPS panelom.Tukaj imaš nekaj modelov z IPS panelom.
PHILIPS PUS7101
LG UH8507
SONY XD8505BAEP

Če pa ne boš gledal iz večjih kotov, pa kakšen model z VA panelom.
SAMSUNG KU6402
PANASONIC DX700E

Tomson ::

@WiseBear:

Med IPSi ne pozabi tudi na Philipsa 55PUS6501, ki ga dobiš že za ugodnih 815€, razlike med 7101 pa v praksi ni velike, ima model 6501 celo boljšo "out of the box" sliko. LGja bi sam osebno izpustil, ker sta tako Philips kot Sony boljši opciji. Sony 55XD8505 je defenitivno najboljša IPS opcija v tem cenovnem rangu.

Med VA paneli pa defenitivno ali Samsung 55KS7002 za 1.350€ ali pa Panasonic 55DX750 za 1.250€. To sta tudi pravzaprav najboljša TVja v cenovnem rangu okoli 1300€.

Glede na to, da vidni koti niso posebej pomembni, vsekakor priporočam omenjeni Samsung ali Panasonic, ki imata napram IPSom bistveno boljši prikaz črne, višje kontrastno razmerje in boljšo uniformiranost zaslona.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

WiseBear ::

Hvala za predloge. Ne predstavljam si najbolje kakšen kot gledanja je v praksi še dopusten za VA panel. Tv bo postavljen v dokaj odprtem prostoru, vendar se ga bo največ gledalo iz kavča, torej dokaj pravokotno. Tako da je najbrž bolj pametno imeti boljšo sliko kot pa zelo široke vidne kote - torej VA panel. Kaj menite?

Kar dopade se mi Samsung 55KS7002, ko bi le TizenOS podpiral Kodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WiseBear ()

Tomson ::

V praksi vidni koti pri VA (Samsung KS7000) in IPS (Sony XD8505) panelih izgledajo takole. Sicer pa če na kavču npr. pred TVjem sedijo trije, bodo slika še vedno za vse odlična, potem pa pri vsakemu dodatnemu gledalcu na strani slika počasi izgublja svetilnost in barve ... Za veliko večino se razlika v teoriji sliši večja kot je potem v praksi, sicer pa sam presodi. Za čisto pravi občutek pa obišči trgovino in preveri v živo.

Sam ti, glede na tvoj primer priporočam omenjeni Samsung ali Panasonic.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

andrej69 ::

WiseBear je izjavil:

Hvala za predloge. Ne predstavljam si najbolje kakšen kot gledanja je v praksi še dopusten za VA panel. Tv bo postavljen v dokaj odprtem prostoru, vendar se ga bo največ gledalo iz kavča, torej dokaj pravokotno. Tako da je najbrž bolj pametno imeti boljšo sliko kot pa zelo široke vidne kote - torej VA panel. Kaj menite?

Kar dopade se mi Samsung 55KS7002, ko bi le TizenOS podpiral Kodi.


Če se boš odločil za Samsung televizor, obvezno preveri pri prevzemu, da ni težav z zadnjo stranico:)

leiito ::

Pri Samsungu te zadnje stranice, pri LGju clouding, sej lahko na internetu kupljen tivi vedno vrneš nazaj za full refund.

Na bolhi nekdo prodaja B6 za 1.800, žal samo 55", v Italiji je medtem 65" padel pod 3 jurje. Po drugi strani pa eden od reviewerjev na youtubu izpostavi ne tako dobre stvari B6, namreč slab motion, vsaj tak se zdi na njegovem posnetku in nevarnost burn in-a, zaspiš pri streamanju Twitcha in je logo tam za vedno. Ne najdem zdaj na telefonu tistega videota, ampak tudi na tej primerjavi B6 in KS 8 se lepo vidi razlika in meni osebno je vendarle bolj všeč svetlost Samsunga, tudi če črna ni najbolj črna na svetu in barve niso 100% realistične.


Podobno se mi zdi nekoliko preveč kritiziran LG 77. Mogoče sem malo pristranski, ker mi je na vrhu seznama, ampak ipak dobiš za 1.500€ 65 inč, vse HDR opcije, top OS, top sound, top remote in vsaj spodnji reviewer, ki je tudi edini bolj poglobljen review tega modela, ki sem ga uspel najti, za razliko od 2-minutnih ocen na rtings.com, ga overall oceni zelo dobro, vključno s črnino črne.


Ne najdem pa druge relevantne primerjave med Samsung KS7/8 in LG 77, ali pa tudi B6, namreč side by side primerjavo upscalinga HD (ali pa 720p) vsebine. Kdo ve kaj o tem?

traktor ::

Sedaj sem tik pred odločitvijo, Samsung 55ku6072 za okli 700 ali Hisense H55M7000 za 700 EUR v Italiji, večino bo priklopljen tv box in Amis tv?

andrej69 ::

traktor je izjavil:

Sedaj sem tik pred odločitvijo, Samsung 55ku6072 za okli 700 ali Hisense H55M7000 za 700 EUR v Italiji, večino bo priklopljen tv box in Amis tv?


Tukaj nimaš kaj razmišljat, vsekakor Hisense model..

WiseBear ::

Katere so glavne prednosti Samsung KS7000 pred Hisense M7000? Tole je res mamljivo.

WiseBear ::

Po prebiranju foruma so mi stvari malo bolj jasne. Bolj na mestu je vprašanje če boljša kvaliteta slike gornjega Samsunga res odtehta dobrih 500 evrov razlike v ceni v primerjavi s Hisense?

Glede na to, da je trenutno razvoj TV panelov zelo hiter, razmišljam, da bi kot solidno budget opcijo vzel Hisense. Čez par let, ko bodo OLEDi že standard, pa bi morda kupil nekaj boljšega.

BlaY0 ::

Koliko časa na dan pa presediš pred TV-jem? Jaz se vedno vprašam, ali je neka zadeva boljša od tiste, ki sem jo uporabljal zadnjih 10 let. Pri TV-jih je po moje tako, da je slika pri _najslabšem_ ki ga je trenutno možno kupit še vedno boljša od tega, ki ga uporabljam (recimo da je ta star med 3 in 5 let). Za izboljšavo slike pa uporabljam kar svoje možgane, tako da dejansko ne nucam UHD vira.

Tomson ::

@WiseBear

Defenitivno najboljša opcija danes Hisense M7000 in čez 2/3 leta 65" OLED za >2k. Samsung je seveda boljši skoraj na vseh področjih, a že tale Hisense je odličen, sploh pa je res dober deal glede na ceno.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Klampfer ::

Kateri 75" za filme, PS4 Pro,...?
Bogomir

leiito ::

Prodajajo kje pri nas Hisense M7000?

andrej69 ::

leiito je izjavil:

Prodajajo kje pri nas Hisense M7000?


Tukaj je na voljo.
http://www.makspro.si/index.php/avdio-v...

andrej69 ::

Klampfer je izjavil:

Kateri 75" za filme, PS4 Pro,...?


Tukaj imaš nekaj zelo dobrih modelov.
PHILIPS PUS7101
SONY XD8505BAEP
LG UH855V
SAMSUNG KS8090

BlaY0 ::

Kaj pa tole? A bi blo za silo zame? Gledam mogoče par urc na teden... bolj za mulce, kakšno risanko pogledat pa to, večinoma SD content?

Al raje tole?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

andrej69 ::

BlaY0 je izjavil:

Kaj pa tole? A bi blo za silo zame? Gledam mogoče par urc na teden... bolj za mulce, kakšno risanko pogledat pa to, večinoma SD content?

Al raje tole?


Zelo soliden model.Slika je kar kvalitetna, pri FullHD in še nekoliko bolj pri 4k vsebinah..Nekoliko slabša pri SD vsebinah,toda nič kaj takšnega, da ne bi bil primeren za gledanje teh vsebin.Za takšen denar, se ga vsekakor isplača kupiti:)

Kar se tiče slednjega,je tako enak prvemu izboru.Kajti gre za enako Hardwersko tehnologijo.Kajti TCL trži Thomsonove televizorje v Evropi.Tako, da vseeno kaj vzameš..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

BlaY0 ::

Kaj pa to... tukaj sem bral da do 50 je itak vseeno kaj nabaviš, ker so razlike v kvaliteti prikaza res minimalne, za več se pa potem že kao pozna? Ker 55" TLC je pa potem že 635 EUR. Nikjer pa nisem našel če recimo integriran player zna predvajati HEVC. Piše samo da predvaja "Video up to 4K". Drugače je pa to tako po občutku verjetno kakšno leto in pol stara zadeva?

andrej69 ::

BlaY0 je izjavil:

Kaj pa to... tukaj sem bral da do 50 je itak vseeno kaj nabaviš, ker so razlike v kvaliteti prikaza res minimalne, za več se pa potem že kao pozna? Ker 55" TLC je pa potem že 635 EUR. Nikjer pa nisem našel če recimo integriran player zna predvajati HEVC. Piše samo da predvaja "Video up to 4K". Drugače je pa to tako po občutku verjetno kakšno leto in pol stara zadeva?


Kar se tiče razlik v kaliteti slike, se seveda nekoliko bolj opazi pri večjih diagonalah, toda tudi pri manjših se opazi.Kar se tiče Hevca.Sigurno je možno predvajanje preko multimedije, kar pa se tiče preko tunera pa ne bi vedel.
««
«
1 / 535
»»