» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
200 / 534
»»

andrej69 ::

Buggy je izjavil:

Jaz bom tudi v roku dveh mesecev nadomestil LG-jevo plazmo 50" (poraba + tesnilo na levi strani se je odlepilo in se vlece v notranjost slike), zato se nekako po kvaliteti slike nagibam k OLED. Bi pa rad imel Ambilight, gledamo pa z nekje s 3-3,5 m razdalje.

Torej drugega kot Philips (ce ne bom dodajal extra gadgetov za svetlobo) mi ne preostane. Philips sem imel prvo televizijo in sicer CRT 16:9 (mislim da je bil Philips 32PW8728) in nisem imel nobenih tezav.

Ce prav razumem je mozno da bo OLED 804 pred novim letom nekje na ceni trenutnega OLED 803 modela?

je smisleno pocakati kajd drugega...cena do 1500€ MAX.


Če se ti ne mudi počakaj na model 804.. Sicer pa je bila pred kratkim cena za model 804, dobrih 1.500 evrov:)) Če pa ne potrebuješ Androida, pa je zelo dobra izbira OLED model 754, ki pa bo do konec leta nekje v cenovnem rangu Philips modela 803..

rawlit ::

edi45 je izjavil:

Verjetno so te bannali zaradi vsiljevanja Philipsa, vsakemu ko išče TV? :O

Drugače pa vsi, ki smo imeli oboje, lahko potrdimo, da je Webos svetovna leta pred androidom. V sami hitrosti, odzivnosti, stabilnosti, bolj preprost za uporabo. Ne vem zakaj bi hotel kodi, če built in webos player, lepše predvaja vse kodeke kot je Kodi bilokdaj.


Osebno mi je Android TV bolj všeč kot WebOS, ampak govora je o Shield TV, kjer Android TV deluje kot je bil zamišljen. Android na mojem prejšnjem TV pa lahko brez slabe vesti označim kot neuporabno stvar. To se ti pri WebOS ne bo zgodilo, kjer je naložen tam deluje in odlično služi svojemu namenu. Drži pa, da je nabor aplikacij manjši.

Kodija pa ni za primerjati z WebOS, primerjaš jabolka in hruške.

Buggy ::

Ma ta Ambilight sem mislil zaradi oci. Zdaj namrec vedno v kuhni brli luc ker ce je popolna tema iz ozadja ucke take prdce kot sem jaz ze malo bolijo ker se prevec naprezam :S

ce bi bila zadaj brleca svetloba bi bilo za oci lazje ...al pac ne?

edi45 ::

Buggy je izjavil:

Ma ta Ambilight sem mislil zaradi oci. Zdaj namrec vedno v kuhni brli luc ker ce je popolna tema iz ozadja ucke take prdce kot sem jaz ze malo bolijo ker se prevec naprezam :S

ce bi bila zadaj brleca svetloba bi bilo za oci lazje ...al pac ne?


Če si ga nastaviš prav, recimo na statično belo, rahlo jakost ja, drugače je še bolj utrujajoče, ko ti še cela stena poleg utripa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

andrej69 ::

Buggy je izjavil:

Ma ta Ambilight sem mislil zaradi oci. Zdaj namrec vedno v kuhni brli luc ker ce je popolna tema iz ozadja ucke take prdce kot sem jaz ze malo bolijo ker se prevec naprezam :S

ce bi bila zadaj brleca svetloba bi bilo za oci lazje ...al pac ne?


Ambilight je vsekakor odlična zadeva.. Če nočeš imet pač barvni dinamični način, lahko vklopiš belo statično svetlobo, in je gledanje veliko boljše kakor pa v popolni temi.. Saj Ambilight je v glavnem mišljen, da nekoliko da občutek večje slike, in pa da se ne utruja oči.. Seveda je pa tudi plus pri televizorjih z IPS paneli, ker nekoliko zakrije negativne strani IPS panelov..

webmaher ::

Hardver in softver v vseh smart tvjih je poden od podna ampak, če je prioriteta, da recimo vse Netflix in HBOgo serije in filme gledaš prek Kodija potem je čisto OK tudi mojstrsko sfriziran Sony XE9005 :D
Če si zahteven potem je najbolje Nvidia Shield + bilokateri TV z bilkaterim sistemom...
Če si zelo zahteven potem je najbolje HTPC + bilokateri TV z bilkaterim sistemom...
Če sem dobro seznanjen zaenkrat sploh ni TVja z gigabitno mrežno kar je pogoj, da lahko recimo buljiš zadeve z bitno hitrostjo preko recimo 50Mb/s...
Torej Sony XF je sorazmerno OK ampak...

Uroshek ::

Kako je pri stenskih nosilcih za ta model XF9005? Če se seveda odločim za tega :D

fpbs ::

Buggy je izjavil:

Ma ta Ambilight sem mislil zaradi oci. Zdaj namrec vedno v kuhni brli luc ker ce je popolna tema iz ozadja ucke take prdce kot sem jaz ze malo bolijo ker se prevec naprezam : ce bi bila zadaj brleca svetloba bi bilo za oci lazje ...al pac ne?
V vsakem primeru, tudi če nimaš težav z očmi, se priporoča, da ne gledaš v temi, ampak, da je rahlo osvetljeno izza gledalca TVeja in ne za TVejem. Svetloba, ki prihaja izza TVeja še dodatno obremenjuje oči. Oči veliko bolj utruja slab TV, kot dober. Priporočam ti OLEDa.

rawlit ::

Uroshek je izjavil:

Kako je pri stenskih nosilcih za ta model XF9005? Če se seveda odločim za tega :D


Za 55ko vse kar je VESA 300x300 kompatibilno.

PoStrah ::

Buggy je izjavil:

Ma ta Ambilight sem mislil zaradi oci. Zdaj namrec vedno v kuhni brli luc ker ce je popolna tema iz ozadja ucke take prdce kot sem jaz ze malo bolijo ker se prevec naprezam :S

ce bi bila zadaj brleca svetloba bi bilo za oci lazje ...al pac ne?


iz mojih izkušenj pomaga zelo ambilight. imam iste probleme ko ti. mora nekje luč goret, če že mora naj za televizrojem v barvah ki se prikazujejo na zaslonu. imaš več nastavitev, v tistih katerih pride TV se ambilight nikoli ne ugasne in sveti tudi ko je črna na zasloni in je za oči to zelo prijazno, vsaj meni. Maš pa potem nastavitem "naravno" (se mi zdi), kjer pa direkt TV barve prikazuje in se vgasne tam kjer je črna in je zaradi tega celotna slika še bolj utripajoča, ker ne utripa samo zaslon ampak še cel zid zraven in je zaradi tega še bolj nadležno za oči

PoStrah je izjavil:

Buggy je izjavil:

Ma ta Ambilight sem mislil zaradi oci. Zdaj namrec vedno v kuhni brli luc ker ce je popolna tema iz ozadja ucke take prdce kot sem jaz ze malo bolijo ker se prevec naprezam :S

ce bi bila zadaj brleca svetloba bi bilo za oci lazje ...al pac ne?


iz mojih izkušenj pomaga zelo ambilight. imam iste probleme ko ti. mora nekje luč goret, če že mora naj za televizrojem v barvah ki se prikazujejo na zaslonu. imaš več nastavitev, v tistih katerih pride TV, ambilight prikazuje barve na zaslonu ampak pri črni se nikoli ne ugasne in sveti z medlo belo in je za oči to zelo prijazno, vsaj meni. Maš pa potem nastavitem "naravno" (se mi zdi), kjer pa direkt TV barve prikazuje in se vgasne tam kjer je črna in je zaradi tega celotna slika še bolj utripajoča, ker ne utripa samo zaslon ampak še cel zid zraven in je zaradi tega še bolj nadležno za oči
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PoStrah ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

]Andrej, saj vem, da te ta stran zelo moti, ker ti onemogoča ribarjenje v kalnem. Kar se pa tiče na splošno Panasonica in Samsunga gresta v korak z LGejem, tvoj Philips pa z Voxom in Teslo. Pa še to, če bi bil ti res tak strokovnjak za TVeje, kot se proglašaš, te nebi za vedno zbrisali iz hrvaških forumov.
Sem ti že napisal, da sploh ne veš v čem je bila težava:) Tako, da se ne spuščaj v te zadeve, če nimaš pojma.. Kar pa se tiče Samsunga, Philipsa, in Panasonica so ti televizorji korak spredaj, pred Lg-jem..! Saj sem ti že nekajkrat napisal, da Lg LCD televizorji ne bodi nikdar konkurenčni tem naštetim proizvajalcem..
Andrej, vem zakaj so te za vse čase zablokirali. Javljal si se pod več imeni hkrati. Ker si zavajal pod imenom "garfield", so te najprej začasno banali, ampak ti si takoj začel oglašati pod drugim imenom, in zato so te za vedno izključili.

In kaj ima to veze z mojo strokovnostjo..? Sicer pa, če si Slovenec bi moral vedet kako delujejo zadeve na Hrvaških forumih..
Andrej, glede tvoje strokovnosti, bi moral malo razmisliti. Bil si absolutni rekorder v nestrinjanju s teboj. Praktično ni bilo tvojega posta, brez nestrinjan. Drugače pa, če bi ti imel čiste namene svetovat v korist tistega, ki išče nasvet, se ti nebi bilo treba skrivat pod različnimi imeni.

neocodexx ::

PoStrah je izjavil:

Buggy je izjavil:

Ma ta Ambilight sem mislil zaradi oci. Zdaj namrec vedno v kuhni brli luc ker ce je popolna tema iz ozadja ucke take prdce kot sem jaz ze malo bolijo ker se prevec naprezam :S

ce bi bila zadaj brleca svetloba bi bilo za oci lazje ...al pac ne?


iz mojih izkušenj pomaga zelo ambilight. imam iste probleme ko ti. mora nekje luč goret, če že mora naj za televizrojem v barvah ki se prikazujejo na zaslonu. imaš več nastavitev, v tistih katerih pride TV se ambilight nikoli ne ugasne in sveti tudi ko je črna na zasloni in je za oči to zelo prijazno, vsaj meni. Maš pa potem nastavitem "naravno" (se mi zdi), kjer pa direkt TV barve prikazuje in se vgasne tam kjer je črna in je zaradi tega celotna slika še bolj utripajoča, ker ne utripa samo zaslon ampak še cel zid zraven in je zaradi tega še bolj nadležno za oči

PoStrah je izjavil:

Buggy je izjavil:

Ma ta Ambilight sem mislil zaradi oci. Zdaj namrec vedno v kuhni brli luc ker ce je popolna tema iz ozadja ucke take prdce kot sem jaz ze malo bolijo ker se prevec naprezam :S

ce bi bila zadaj brleca svetloba bi bilo za oci lazje ...al pac ne?


iz mojih izkušenj pomaga zelo ambilight. imam iste probleme ko ti. mora nekje luč goret, če že mora naj za televizrojem v barvah ki se prikazujejo na zaslonu. imaš več nastavitev, v tistih katerih pride TV, ambilight prikazuje barve na zaslonu ampak pri črni se nikoli ne ugasne in sveti z medlo belo in je za oči to zelo prijazno, vsaj meni. Maš pa potem nastavitem "naravno" (se mi zdi), kjer pa direkt TV barve prikazuje in se vgasne tam kjer je črna in je zaradi tega celotna slika še bolj utripajoča, ker ne utripa samo zaslon ampak še cel zid zraven in je zaradi tega še bolj nadležno za oči


70" ali 75" pri optimalni razdalji, pa ni več tak problem utripajočega zidu:) sigurno boljše izpade na večjih tvjih, kjer bo večji del ambilight svetlobe postal pasiven in s tem dosegel točno tisto dodatno osvetlitev prostora, ki si jo želimo. Če pa gledaš 55" ali manjšega s 3+ metrov pa bi vsekakor znala biti zadeva rahlo moteča.

Senior Dev ::

Sony in LG sta dobra televizorja, nikakor pa ne kupujte Philips, ker so res slabi po kvaliteti. :D

MrStein ::

fpbs je izjavil:

Buggy je izjavil:

Ma ta Ambilight sem mislil zaradi oci. Zdaj namrec vedno v kuhni brli luc ker ce je popolna tema iz ozadja ucke take prdce kot sem jaz ze malo bolijo ker se prevec naprezam : ce bi bila zadaj brleca svetloba bi bilo za oci lazje ...al pac ne?
V vsakem primeru, tudi če nimaš težav z očmi, se priporoča, da ne gledaš v temi, ampak, da je rahlo osvetljeno izza gledalca TVeja in ne za TVejem. Svetloba, ki prihaja izza TVeja še dodatno obremenjuje oči. Oči veliko bolj utruja slab TV, kot dober. Priporočam ti OLEDa.

Oboje je indirektna osvetlitev in tako "enaka".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vazelin ::

A Philips dela še vedno svoje panele?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PoStrah ::

neocodexx je izjavil:



70" ali 75" pri optimalni razdalji, pa ni več tak problem utripajočega zidu:) sigurno boljše izpade na večjih tvjih, kjer bo večji del ambilight svetlobe postal pasiven in s tem dosegel točno tisto dodatno osvetlitev prostora, ki si jo želimo. Če pa gledaš 55" ali manjšega s 3+ metrov pa bi vsekakor znala biti zadeva rahlo moteča.


pa dobr a ti maš philipsa al ne? jst ti direktno iz izkušenj govorim iz 58" in ne ni moteče če maš standar način ambilight kjer se nikoli ne izklopi tudi ob črninah in se oči ne utrudijo tolk kot brez ambilighta ali ambilight ki prikazuje direktno tudi črnine. zdej pa če ma tip 5000EUR na zalogi da 75" OLEDa kupi pa naj tako pove, samo kolikor jaz vem je povpraševal po 55" TV-ju. in zgodilo se je kot vsakič nekdo rabi pomoč na koncu mu nudite 20" večje TV-je za 1500EUR+

@Vazelin - ne, LG-je vi vgrajeni
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PoStrah ()

Buggy ::

Ah kje pa 70". Kot prvo se mi zdi neumno dajati toliko denarja za TV, kot sem rekel 1500€ je MAX, raje manj. Druga stvar je, da imam od spodnje do zgornje omarcie, kjer je TV samo 100cmm lufta in ce sem prav prebral, mora biti za optimalno delovanje ambilighta vsaj 30 cm lufta nad TV...ob strani ni problem, zgoraj je pa pri meni prostor omejen.

andrej69 ::

Vazelin je izjavil:

A Philips dela še vedno svoje panele?


Večinoma uporablja panele drugih proizvajalcev. Največ panele proizvajalca AU Optronics in BOE, in pa nekaj od Lg-ja.

fpbs ::

Vazelin je izjavil:

A Philips dela še vedno svoje panele?
Ko je leta 2012 LG zapustil Philipsa, je bilo tudi konec skupne proizvodnje panelov. Sedaj jih Philips kupuje tam, kjer imajo višek. Letos jih je dobil od LGeja, z izjemo tistih diagonal, ki jih LG ne proizvaja več. LG namreč že opušča LCD proizvodnjo, ker ne prinaša več dobička. Iz tega razloga se tudi najbolj hitro ukinja proizvodnja FALDov, ker njhova draga proizvodnja ni več konkurenčna OLEDom.

Uroshek ::

Kakšno mnenje imate o tem televizorju? link

Sama cena je kar krepko manjša od Sony-a ki sem ga prej gledal(Dobi se ga tudi že za 650EUR), glede na ocene pa je celo dober price/performance,.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Uroshek ()

andrej69 ::

Uroshek je izjavil:

Kakšno mnenje imate o tem televizorju? link

Sama cena je kar krepko manjša od Sony-a ki sem ga prej gledal(Dobi se ga tudi že za 650EUR), glede na ocene pa je celo dober price/performance,.


Zelo soliden televizor, toda za takšen denar ali nekaj malega več se dobijo kvalitetnejši televizorji drugih proizvajalcev:) Evropski TCL modeli so slabši napram konkurence, predvsem kar se tiče procesiranja slike. Predvsem pa niso primerni za dinamične scene, ker imajo res slabo gibanje slike:))Če pa bi dobil za takšen denar kakšen TCL model, ki je namenjen za Ameriško tržišče pa bi bila zgodba povsem drugačna..

Uroshek ::

andrej69 je izjavil:

Uroshek je izjavil:

Kakšno mnenje imate o tem televizorju? link

Sama cena je kar krepko manjša od Sony-a ki sem ga prej gledal(Dobi se ga tudi že za 650EUR), glede na ocene pa je celo dober price/performance,.


Zelo soliden televizor, toda za takšen denar ali nekaj malega več se dobijo kvalitetnejši televizorji drugih proizvajalcev:) Evropski TCL modeli so slabši napram konkurence, predvsem kar se tiče procesiranja slike. Predvsem pa niso primerni za dinamične scene, ker imajo res slabo gibanje slike:))Če pa bi dobil za takšen denar kakšen TCL model, ki je namenjen za Ameriško tržišče pa bi bila zgodba povsem drugačna..


Imaš kakšen primer kvalitetnejšega televizorja za to ceno? :D Predvsem mi je všeč tudi zato ker ima Android sistem.

andrej69 ::

Uroshek ::

Vsi naštešti televizorji pa so kvalitetnejši predvsem v procesiranju slike? Ali je prednost še kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Uroshek ()

andrej69 ::

Uroshek je izjavil:

Vsi naštešti televizorji pa so kvalitetnejši predvsem v procesiranju slike? Ali je prednost še kaj?


V procesiranju slike, boljše podpore HDR, boljšega delovanja Androida (seveda kateri model ima Android), boljše strojne in programske opreme itd..

Uroshek ::

ČE bi se moral odločiti za enega pa bi potem izbral?

andrej69 ::

Vsekakor Philps model 7304..

Uroshek ::

andrej69 je izjavil:

Vsekakor Philps model 7304..

Super hvala!
Ima pa ta model kolikor gledam tudi Android tako kot TCL?
Edino kar ne najdem je kako je s stenskim nosilcem?

andrej69 ::

Uroshek je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Vsekakor Philps model 7304..

Super hvala!
Ima pa ta model kolikor gledam tudi Android tako kot TCL?
Edino kar ne najdem je kako je s stenskim nosilcem?


Seveda ima že Android, in to že verzijo 9.0 Pie.. Drugače pa si lahko tukaj pogledaš vse tehnične lastnosti..

https://www.philips.si/c-p/55PUS7304_12...

https://www.philips.si/c-m-so/tv/p/perf...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Uroshek ::

To spletno stran se našel ja... Potrebujem še podatek glede nosilca, ki pa ga tu nažalost ni.. :/

sem našel hvala Razmik VESA 300 x 200 mm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Uroshek ()

neocodexx ::

PoStrah je izjavil:

neocodexx je izjavil:



70" ali 75" pri optimalni razdalji, pa ni več tak problem utripajočega zidu:) sigurno boljše izpade na večjih tvjih, kjer bo večji del ambilight svetlobe postal pasiven in s tem dosegel točno tisto dodatno osvetlitev prostora, ki si jo želimo. Če pa gledaš 55" ali manjšega s 3+ metrov pa bi vsekakor znala biti zadeva rahlo moteča.


pa dobr a ti maš philipsa al ne? jst ti direktno iz izkušenj govorim iz 58" in ne ni moteče če maš standar način ambilight kjer se nikoli ne izklopi tudi ob črninah in se oči ne utrudijo tolk kot brez ambilighta ali ambilight ki prikazuje direktno tudi črnine. zdej pa če ma tip 5000EUR na zalogi da 75" OLEDa kupi pa naj tako pove, samo kolikor jaz vem je povpraševal po 55" TV-ju. in zgodilo se je kot vsakič nekdo rabi pomoč na koncu mu nudite 20" večje TV-je za 1500EUR+

@Vazelin - ne, LG-je vi vgrajeni


Pa saj dobiš 70" 7304 za manj kot 1.500€, ki pa spet nima tako slabe slike da bi moral dati dvakrat več samo zato da bi imel oled z ambilightom (v tem primeru bi pol pač vzel 65" philips oled). Jaz mislim da je vsekakor zanimiva izbira, če želiš večji tv z ambilight za normalen denar. 55" pa so dovolj cenovno dostopni da tu že itak lahko vzameš oled, razen če kupuješ samo za 500€.

andrej69 ::

Uroshek je izjavil:

To spletno stran se našel ja... Potrebujem še podatek glede nosilca, ki pa ga tu nažalost ni.. :/


Vse ti lepo piše..

Združljivo s standardom VESA za stenske nosilce 300 x 200 mm. Teža izdelka 16,4 kg / Teža izdelka (s stojalom) 18,9 kg.

Uroshek ::

Sem našel ja :) Hvala! mislim da bom kar kupil tega :) za 700€ se mi zdi odlična cena, in tudi ni veliko dražji kot podan TCL

Uroshek ::

Ima kdo še kakšen predlog koliko odšteti za stenski nosilec?

andrej69 ::

Uroshek je izjavil:

Ima kdo še kakšen predlog koliko odšteti za stenski nosilec?


Jaz bi ti predlagal tale nosilec.

https://www.mimovrste.com/nosilci-tv/we...

broken/link ::

točno tega (ali enega zelo podobnega) imam tudi sam doma, pa smo zadovoljni z njim. je pa res, da je 99% časa v privzetem (spravljenem) položaju, ampak včasih pride prav, da se lahko televizor tudi premakne levo/desno.

Zgodovina sprememb…

Uroshek ::

Ok potem sem že sam gledal primernega :D Hvala vam!

neocodexx ::

Če piše 23-56", do 45 kg, bo verjetno šlo brez problema tudi 70" 36 kg?

A gre ta nosilec tudi levo/desno?

Iščem nosilec ki bi šel po možnosti tudi levo/desno ter naprej/nazaj, pa čimbližje steni (max 5 cm oddaljenost)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

neocodexx ::

Vidim da je andrej že v štartu predlagal pravega, ne vem zakaj sem sploh iskal alternative to je to https://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo...

fpbs ::

Uroshek je izjavil:

Sem našel ja :) Hvala! mislim da bom kar kupil tega :) za 700€ se mi zdi odlična cena, in tudi ni veliko dražji kot podan TCL
Tukaj imaš za nekaj evrov več občutno boljšega Sonyja, ki ima že vgrajen 10 bitni, 100Hz, Triluminos panel: https://www.makspro.si/led-tv-sony-kd-5...
https://www.displayspecifications.com/e...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Uroshek je izjavil:

Sem našel ja :) Hvala! mislim da bom kar kupil tega :) za 700€ se mi zdi odlična cena, in tudi ni veliko dražji kot podan TCL
Tukaj imaš za nekaj evrov več občutno boljšega Sonyja, ki ima že vgrajen 10 bitni, 100Hz, Triluminos panel: https://www.makspro.si/led-tv-sony-kd-5...
https://www.displayspecifications.com/e...


Zopet specifikacije.. Tukaj ravno ni videt, da bi bil kvalitetnejši od Philipsa.. Pa lahko ti takoj povem iz prve roke, da je Philips kvalitetnejši:)

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/...

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Uroshek je izjavil:

Sem našel ja :) Hvala! mislim da bom kar kupil tega :) za 700€ se mi zdi odlična cena, in tudi ni veliko dražji kot podan TCL
Tukaj imaš za nekaj evrov več občutno boljšega Sonyja, ki ima že vgrajen 10 bitni, 100Hz, Triluminos panel: https://www.makspro.si/led-tv-sony-kd-5...


https://www.displayspecifications.com/e...

Zopet specifikacije.. Tukaj ravno ni videt, da bi bil kvalitetnejši od Philipsa.. Pa lahko ti takoj povem iz prve roke, da je Philips kvalitetnejši:)
Andrej, tvoja prva roka je zavajanje. Zato te tudi tako motijo specifikacije. Tukaj se lepo vidi občutna razlika med tem dvema TVejema. Kot sem zapisal ima Sony že vgrajen 10 bitni, 100Hz, Triluminos panel. Philips pa navadni 50Hz 8 bitni panel, kar pomeni občutno slabši barvni spekter, nižjo svetilnost. Sploh je pa Sony, ki je 100Hz in ima vgrajen X1 procesor, veliko boljši za gledanje športa. Poleg tega je Philips glossy, kar zna biti zelo moteče, pa še vidim, da Philips ne podpira DLNA.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Uroshek je izjavil:

Sem našel ja :) Hvala! mislim da bom kar kupil tega :) za 700€ se mi zdi odlična cena, in tudi ni veliko dražji kot podan TCL
Tukaj imaš za nekaj evrov več občutno boljšega Sonyja, ki ima že vgrajen 10 bitni, 100Hz, Triluminos panel: https://www.makspro.si/led-tv-sony-kd-5...


https://www.displayspecifications.com/e...

Zopet specifikacije.. Tukaj ravno ni videt, da bi bil kvalitetnejši od Philipsa.. Pa lahko ti takoj povem iz prve roke, da je Philips kvalitetnejši:)
Andrej, tvoja prva roka je zavajanje. Zato te tudi tako motijo specifikacije. Tukaj se lepo vidi občutna razlika med tem dvema TVejema. Kot sem zapisal ima Sony že vgrajen 10 bitni, 100Hz, Triluminos panel. Philips pa navadni 50Hz 8 bitni panel, kar pomeni občutno slabši barvni spekter, nižjo svetilnost. Sploh je pa Sony, ki je 100Hz in ima vgrajen X1 procesor, veliko boljši za gledanje športa. Poleg tega je Philips glossy, kar zna biti zelo moteče, pa še vidim, da Philips ne podpira DLNA.


Kaj si vse še ne boš izmislil:):DA sem ti dal link tega Sonya, kjer se lepo vidi, da je ta televizor čisto povprečen model..! Da pa specifikacije niso merilo kvalitete slike, pa bi ti moralo biti že jasno, toda se delaš neumnega:))Kot prvo, se navaden X1 procesor ne more kosat z P5 procesorjem sploh pa ne letošnjim P5 procesorjem:))Kot drugo ima Philips boljši kontrast, boljšo unifomiranost panela in boljši prikaz črne zaradi Direct Led panela in Mikro Diming Pro tehnologije.. Ima že možnost prikaza dinamičnim metapodatkov v obliki Dolby Visiona in HDR-ja10+, potem ima že zmoglivejši Chipset, ima boljši zvok, Android 9.0 itd.. Sony je edino nekoliko kvalitetnejši pri gibanju slike. To pa je tudi vsa prednost tega Sony modela..

If your budget allows it then you have to choose the Sony XF9005 which is clearly two notches above the XF8505 thanks to FullLED 48 zones, X1 Extreme, Motion Clarity: local dimming honorable, superb BFi management, very good upscale 4K and very good management noise.
For the video game, the lag input is good in 4K and average in 1080p.

Otherwise the Philips PUS8303 is above the XF8505 in view of the P5 treatment that rivals that of the XF9005. The upscale 4K is impressive (see too much detail for some). And as you rent it is an opportunity to test the Ambilight!

The XF8505 is the worst in terms of treatment; after it would be necessary to compare visually to appreciate its slab vs that of the PUS8303.

Pa imajo Philips modeli 2019, kvalitetnejše P5 procesorje, kakor pa je opisano v tem citatu testa:))

andrej69 ::

Tudi, če pogledamo sivo letvico in barvno lestvico, se lepo vidi, da so rezultati zelo dobri:) Philipsovi inžinerji so letos dodali možnost natančne nastavitve sive lestvice, in s tem povečali razdelitev z 2 na 21 odsekov. Kar se lepo vidi na zgornjem grafu..




fpbs ::

Andrej, če že daš link od Sonyja, potem ga še daj od Philipsa, ker edino tako se lahko naredi primerjava. Še vedno ti ni jasno, da so Tveji z Direct LED najnižjega razreda, kakšen micro dimming, če nima ozadja osvetljevanja razdeljenega na cone. Dolby Vision pri tako slabem TVeju je popolnoma brez veze. Že 4k se preko USB in na You Tube zatika, Dolby Vision pa na You Tube sploh ne prikaže, da ne omenjam spošno boljše delovanje Androida na Sonyju, kot pa na Philipsu.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Andrej, če že daš link od Sonyja, potem ga še daj od Philipsa, ker edino tako se lahko naredi primerjava. Še vedno ti ni jasno, da so Tveji z Direct LED najnižjega razreda, kakšen micro dimming, če nima ozadja osvetljevanja razdeljenega na cone. Dolby Vision pri tako slabem TVeju je popolnoma brez veze. Že 4k se preko USB in na You Tube zatika, Dolby Vision pa na You Tube sploh ne prikaže, da ne omenjam spošno boljše delovanje Androida na Sonyju, kot pa na Philipsu.


Pa od kje le pobiraš takšne ugotovitve.. Zopet pišeš nekaj na pamet.. Ko boš imel kakšen Philips televizor ali pa Sony potem boš lahko dajal točne informacije, dokler pa nimaš nikakršnih osebnih izkušenj z temi televizorji, pa raje ne delaj nekakšne zaključke:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

WRC555 ::

Definitivno ne priporočam glossy panela, če imate nasproti tv-ja okno.

Tudi moj nekdanji Philips (crknila glavna plata po 4 letih) je bil glossy. Ko je podnevi svetilo sonce v okno, si natančno videl odsev okna in žaluzij v televizorju, zato je bilo gledanje poden od podna.

Sedaj imam mat panel, razlika kot noč in dan, odsev je minimalen...pa nisem kupil Philipsa, vprašanje če ga bom še kdaj, sem bil preveč razočaran.

rdecaluc ::

Jst še ekrana ne vzamem več glossy, kaj šele da bi tak TV.

Kar se tiče pa odzivnosti android OSa, pa pejte pogledat TV v živo pa vprašajte za daljinski upravljalec in poskusite. Med proizvajalci je kar razlika :)

Iz osebnih izkušenj je philips najbolj počasen, res pa da me eno leto ni blo v trgovini.
Est modus in rebus. ,typos

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Andrej, če že daš link od Sonyja, potem ga še daj od Philipsa, ker edino tako se lahko naredi primerjava. Še vedno ti ni jasno, da so Tveji z Direct LED najnižjega razreda, kakšen micro dimming, če nima ozadja osvetljevanja razdeljenega na cone. Dolby Vision pri tako slabem TVeju je popolnoma brez veze. Že 4k se preko USB in na You Tube zatika, Dolby Vision pa na You Tube sploh ne prikaže, da ne omenjam spošno boljše delovanje Androida na Sonyju, kot pa na Philipsu.


Da zopet demantiram tvoje pisanje.. Nekaj citatov iz različnih testov.

There are significant benefits to having dynamic metadata support from (HDR10 and Dolby Vision) on mid-brightness screens like the TX-50GX800. The screen is able to better manage high brightness and shadow detail, as images are optimised on a scene by scene basis.

This is the first TV we’ve tested that supports both of the two competing dynamic metadata-based HDR formats, Dolby Vision and HDR10+, and it costs just £799. Panasonic (and other brands) claim that HDR formats with dynamic metadata are of more use to lower-end sets than flagship models, as they tailor the image to the specific capabilities of the set.

While Dolby Vision remains much sought after up the price scale, it’s actually a real benefit on a mid-brightness screen like this, where variable dynamic tone mapping enables the screen to more accurately reflect the intent of the creator. Unlike static HDR, a dynamic HDR approach allows the TV to manage high brightness and shadow detail on a scene by scene basis.

andrej69 ::

rdecaluc je izjavil:

Jst še ekrana ne vzamem več glossy, kaj šele da bi tak TV.

Kar se tiče pa odzivnosti android OSa, pa pejte pogledat TV v živo pa vprašajte za daljinski upravljalec in poskusite. Med proizvajalci je kar razlika :)

Iz osebnih izkušenj je philips najbolj počasen, res pa da me eno leto ni blo v trgovini.


Čisto odvisno od modela do modela:)) Ker vsi modeli nimajo enakega Chipseta, in velikost notranjega pomnilnika.. Najbolje deluje Android na Sony OLED modelu AG9.. Na ostalih Android televizorjih, pa več ali manj poplnoma isto:)Tukaj mislim predvsem na Sony in Philips, ker ostali proizvajalci kot so TCL in drugi zaostajajo z samim delovanjem Androida, napram tema dvema proizvajalcema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()
««
200 / 534
»»